Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) regos válasza V/ (#54750) üzenetére


regos
tag

köszönöm válaszod.
üdv

(#54752) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Van egy németországi eladó aki aukcióra csapott egy gépet. A posta 8k. De a licit még csak 1euró. De miért van az 1 euró mögött ez?

"(incl. VAT)"

Smoke some weed nigga!

(#54753) V/ válasza Wiz Khalifa (#54752) üzenetére


V/
Topikgazda

(incl. VAT)
incl.= az include, tartalmazza, benne foglalja rövidítése, a VAT = value added tax, általános forgalmi adó (áfa)
Valaki még?
Mondjuk egy németnél ez akkor 0,81 € nettó. :C
A kereskedőknek fel kell tüntetni az Áfá-ra vonatkozó utalásokat az Unióban az árak melett, úgy mint a boltjainkban.

[ Szerkesztve ]

(#54754) regos válasza V/ (#54753) üzenetére


regos
tag

VAT-ok napja ez :-)

(#54755) V/ válasza regos (#54754) üzenetére


V/
Topikgazda

Hány VAT-os a 40W-os izzó?

(#54756) mepet


mepet
addikt

CHUKOU1 carrier: kamu az egész

[ Szerkesztve ]

(#54757) V/ válasza mepet (#54756) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig van ilyen cég.
http://www.chukou1.com/
De lehet, hogy hasonló mint a Yanwen, de ez mint ha működne

[ Szerkesztve ]

(#54758) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Sziasztok!
Nekem a következő a problémám,amivel eddig nem találkoztam,pedig több,mint 300 rendelésem volt már az Ebayen.
Valami változást vettem észre a szállítási költségeknél.Szinte mindenkinél aki küldi,elsőbbségi szállítási díj van megadva,ami elég drága.
Szóval kinéztem két pólót egy eladótól,kérdeztem mennyiért küldi.6 font,írta.Ok.Megnyertem a két pólót,írom neki,hogy küldje a számlát.Ír,hogy az ebay rendszere nem engedi elküldeni a számlát.Nálam is külön jelenik meg a két póló,mindkettő külön-külön 7-7 fontos elsőbbségi postával.
Összesen átutaltam 21 fontot.Ebből nézem a tranzakciónál a paypalon az eladónak ment 5.60 font szállítási költségre,plusz 10.40 font valami http://www.pitneybowes.com/uk nevű szállítási cégnek.

A kérdésem,hogy mi ez az új 'módi'?Így baromira nem éri meg vásárolni,ha ilyen szállítási költségek lettek.
Miért kellett nekem két szállítási költséget fizetnem?
Eddig elküldtem az invoice-t és küldte az eladó a megbeszélt szállítási költéggel a számlát,most meg nem engedi az ebay?

Találkozott már valaki hasonlóval vagy felvilágosítanátok mi ez?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#54759) agroman válasza Crockett75 (#54758) üzenetére


agroman
senior tag

a pitneybowes intezi az amerikabol indulo export csomagok szallitasat es vamolasat az ebayen.
azaz te kifizeted a dijukat es nem kell szarakodnod (es az eladonak sem) a vammal, mert az is benne van az arban.

[ Szerkesztve ]

------

(#54760) Crockett75 válasza agroman (#54759) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Értem,de ez Angliából jön.Eddig sima standard mailként feladták a kisebb csomagokat,mint ez 6-7 fontért.Most meg kétszer fizetek szállítási díjat?Az eladónak,meg ennek a cégnek?

(#54761) agroman válasza Crockett75 (#54760) üzenetére


agroman
senior tag

ezek szerint mar angliabol is lehet veluk szallittatni.
global shipping a fedonev. a termeklapokon a szallitasi koltseg alatt szokott feltuntetve lenni.
nezd meg a te termekednel...

szerintem az eladod benazik..nem muszaj usabol sem igenybe venni ezt a global shippinget,
kuldheti sima royal mail-el is. csak lehet ez az alapertelmezes..

------

(#54762) V/ válasza Crockett75 (#54758) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyet értek (#54761) agroman hsz.-el.
Béna az eladó, számlát bármely eladáshoz lehet készíteni, azon bármilyen szállítási költség írható és küldheti akármelyik szállítóval.
A Pitneybowes költségében benne van a vámügyintézés díja is, aminek ugye nincs értelme az Unión belüli vásárlásoknál. Egy csomagba fogja tenni és a súly szerint sem 14 Fontba kerülne a szállítás.
Szerintem nagyon drágán vettél pólókat.

[ Szerkesztve ]

(#54763) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

Múlt hó 23.-án kellet volna megjönnie egy telefon toknak, mai napig sem kaptam meg. Írtam ma az eladónak, aki felajánlotta hogy vissza adja a pénzt vagy újra küldi de most tracking number-el. Melyiket válasszam ?
Az eladó 2009 óta tag és 99%-os pozitív értékelése van.

(#54764) V/ válasza Azharel (#54763) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor vetted az a lényeg, nem az hogy mikor kellett volna ideérni-e, az csak egy feltételezett dátum. A vételtől számítva hány nap telt el? Ha nem sürgős és az újra küldéssel nem futsz ki a reklamációs időből, mert ez akkor marad az eredeti tranzakció, akkor jó az is.
Ha visszaadja a pénzt (refund) és újból megveszed, de kéred hogy nyomkövetéssel küldje el, akkor is kb. ugyanakkora jön meg, de ez már egy újabb vásárlás lesz és onnan ketyeg az óra. Az eredeti vásárlás után amit levontak tőle jutalékot azt visszakapja, mivel elveszett a csomag, így nem sokat veszít ő sem.
( De én megköszönném a refundot és keresnék másik tokot, hátha lenne olcsóbb vagy jobb azon az áron.)

[ Szerkesztve ]

(#54765) Azharel válasza V/ (#54764) üzenetére


Azharel
aktív tag

Május 17.-én vettem, amúgy 2400ft-ról van szó kb. Kérhetem úgy is hogy ne a kártyámra menjen vissza a refund hanem paypalre ? Refund után is kell adni értékelést ?

(#54766) Josi válasza Azharel (#54765) üzenetére


Josi
aktív tag

Legtisztább refundot kérni, és újra megvenni, akár nála, akár máshol.
A pénz automatikusan oda kerül vissza, ahonnan fizettél, ezzel nem tudsz mit kezdeni.
Adhatsz értékelést, elvégre nem az ő hibája.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#54767) V/ válasza Azharel (#54765) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénz mindig odamegy vissza amiről fizettél, ez a Paypal alapbeállítása, az eladónak nincs ráhatása, a Paypal sem foglalkozik ilyen kérésekkel.
Az értékelés nem kötelező, ha elégedett vagy vele, akkor értékeld, a minősítési %-a jobb lesz. A szállítást nem szoktam értékelni, mivel nem jött meg, de a többit azt lehet pozitívan is értékelni.

(#54768) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Ezt írta az állványos eladó.

"ok, we will refund yor payment as soon as possible. Best regards. Cat"

Meddig érdemes várni?

Smoke some weed nigga!

(#54769) Josi válasza Wiz Khalifa (#54768) üzenetére


Josi
aktív tag

1-2 órától 1-2 napig, amíg látod paypalon a visszatérítást. Onnan kb 2-4 nap míg a számládon is látszódni fog.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#54770) Wiz Khalifa válasza Josi (#54769) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor péntek délutánig várok. Ha addig látom PayPal-on akkor oké. Ha péntekig nem látom akkor írok neki.

Smoke some weed nigga!

(#54771) DJ. Ru$y válasza Wiz Khalifa (#54770) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Paypalon általában azonnal látható, még email is jön róla. Szerintem húzza halasztja valamiért.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54772) W1


W1
senior tag

sziasztok.
picit most meg vagyok kavarodva.
nem kaptam meg egy terméket, az eladó pedig küldött egy csak számokból álló trackinget és egy kínai oldalt, hogy ott nézzem. kapok is róla infót, de csak bizonyos részig. előfordulhat, hogy ez csak egy adott ideig/helyig követi a csomagot?
köszi! :R

(#54773) htc07 válasza W1 (#54772) üzenetére


htc07
addikt

csak nem yanwen-hez tartozik a nyomkövetési szám? :U

nemzetközi posta csak a szabvány trackinget használja, ami lényegében két betű, 9 szám, 2 betű-ből áll, pl.

RA123456789CN , ahol az utolsó két betű a feladási ország betűkódja, kína esetében CN, az első két karakter pedig ez alapján kerül megállapításra.

[ Szerkesztve ]

(#54774) havri1 válasza W1 (#54772) üzenetére


havri1
félisten

Elég sok levél érkezett már így nekem, amire csak azonosító számok voltak egy matricán ragasztva.
Az eladó szerint nem TN, nyomkövetésre alkalmatlan, csak helyi postán, városban, országban tudnak valamit rajta követni.
Nekem arra volt jó, hogy be tudtam azonosítani, kitől rendeltem.

(#54773) htc07 : Én ilyenre gondolok:

[ Szerkesztve ]

havri

(#54775) htc07 válasza htc07 (#54773) üzenetére


htc07
addikt

az utolsó két karakteres infóm nem teljesen helytálló (pl. hollandposta NL végződéssel szállít kínából), de lényegében így épül fel.

havri1: igen, az alapján is lehetne nyomkövetni (általában vonalkód is szokott ott lenni hozzá), de mivel nem illeszkedik a fenti szabványba, sz_rnak rá mindenhol. :DDD

(#54776) havri1 válasza htc07 (#54775) üzenetére


havri1
félisten

Azaz!
De akármelyiket néztem eddig, sehol se dobott semmilyen eredményt.
Mondjuk Chína Post-nál még nem próbálkoztam.

havri

(#54777) htc07 válasza havri1 (#54776) üzenetére


htc07
addikt

nem is fogod látni az útját, mert nem csipogják le sehol, max. kínában a reptérig / határig.

(#54778) mepet válasza mepet (#54756) üzenetére


mepet
addikt

A tracking szerint továbbrais ugyanott áll, de bizony a csomag ma megérkezett. 1 hónap késés után képes pont a case nyitását követő napon megérkezni... :U

Tehát a CHUKOU1 nem kamu, csak esetünkben csigabigaként küldi...

[ Szerkesztve ]

(#54779) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Kiváncsi leszek a végső árra, amennyiért elviszik ezt: [link]

Jelenleg 2.45$-nál áll a licit, és 4 nap múlva ér véget.
Ráadásul Free Shipping is van :W :W :W

De sebaj, hamarosan megérkezik az enyém, és az szebb is. Ez a darab olyan semmilyen. Semmi egyedi nincs benne.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54780) V/ válasza LyonnaisFan1 (#54779) üzenetére


V/
Topikgazda

Még megveheted és eladod itthon. Behozhatod a + költségeidet.

(#54781) Wiz Khalifa válasza DJ. Ru$y (#54771) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

kíváncsi vagyok mire fel húzza. Ha 25-éig nem kapom meg úgyis eszkalálódik.

Smoke some weed nigga!

(#54782) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Ha sérült terméket küldött a feladó, akkor mik a teendőim, hogy tudom visszaszerezni a pénzemet?

(#54783) V/ válasza Wiz Khalifa (#54781) üzenetére


V/
Topikgazda

Már lehet hogy megkaptad :R

(#54784) DJ. Ru$y válasza TeebyKay (#54782) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fénykép, üzenet neki, nem kérsz újraküldést, hanem refundot és ha minden jól megy meg is kapod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54785) LyonnaisFan1 válasza V/ (#54780) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Hehe! Végülis :D
Vagy megtarthatom, és akkor lesz két szerelésem. Ha az egyiket összemocskolnám focizás közben, a másikat még magamra ránthatom :DDD
A mérete úgyis "L" betű. Így akár két ilyenem is lehet. [link] illetve [link] :C
Az utóbbit várom

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54786) Wiz Khalifa válasza V/ (#54783) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem sajnos. :(

Smoke some weed nigga!

(#54787) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Ugye itt kell nézni hogy van-e zseton?

Smoke some weed nigga!

(#54788) radi8tor válasza Wiz Khalifa (#54787) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mire gondolsz? Eladás után vagy refund-ot?

⭐ Stella

(#54789) htc07 válasza Wiz Khalifa (#54787) üzenetére


htc07
addikt

kikeresed a tranzakciót, és ha az van odaírca, hogy refund, akkor visszakaptad az árát.

(#54790) radi8tor válasza htc07 (#54789) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, arról email is jön.

⭐ Stella

(#54791) Wiz Khalifa válasza radi8tor (#54790) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor nem nézegetem naponta 100x ha jön mél.

Amúgy a refund igen.

Smoke some weed nigga!

(#54792) htc07 válasza Wiz Khalifa (#54791) üzenetére


htc07
addikt

szoktak rajta ülni 1-2 napot, gondolom náluk is papírmunka, nem csak ki van függesztve a paypal jelszó a folyosóra, ha refundolni kellene. :DDD

(#54793) busman


busman
addikt

Sziasztok! Ez egy hónapos történet. Nem fizettem, mivel töröltettem a licitet. Reggel jött az értesítés "item shipped"... wtf?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#54794) V/ válasza htc07 (#54792) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vitatkozni akarok, de nem. Nincs papír munka a Paypal-s refund küldéssel.
Ha van Paypal-n pénze akkor tudja küldeni, ha nincs akkor fel kell tölteni vagy a Paypal számlát, vagy bankkártyát, legfeljebb erre kell várnia.
Ha megérkezett a pénz a Paypal-re, akkor már biztos, hogy rendben van a dolog.
A magyar banki adminisztráció sem papír alapú, csak még nem nőttek fel a feladathoz és sajnos lassúnak mondható.
Ha jól emlékszem nem cég volt, így különösebb papír munkája nem igazán lesz, de a könyvelés mindig a teljesítés után van, nem pedig előtte.
Nem biztos, hogy magyar viszonyokban kell gondolkozni.
Lehetséges, hogy szerencsém volt, de eddig az összes refund amit kaptam, a döntés után, vagy az eladóval megkötött egyezségem után azonnal, de legkésőbb még az nap a Paypal számlán volt. 19 db

(#54795) V/ válasza Wiz Khalifa (#54787) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan.

(#54796) DJ. Ru$y válasza V/ (#54794) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Storno.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54797) V/ válasza DJ. Ru$y (#54796) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vagyok könyvelő, ezért úgy csinálom, hogy visszaküldöm a pénzt, ekkor lesz egy tranzakció igazolásom, -és a vevő látja Paypal-n a refundot- amit a storno adataihoz be tudok írni, hogy végrehajtva, mivel az utaláshoz nem kell a storno száma, viszont a storno könyveléséhez kell a pénz mozgás azonosítója. Nem kell 2* a storno részhez nyúlni, meg a könyvelő program segítségével az egész lejátszható max 5 perc alatt.
Aki papíron könyvel, az megérdemli.
Nem értve itt azt a vállalkozót, vállalkozást aki külön könyvel az adóhatóságnak és saját magának.

[ Szerkesztve ]

(#54798) Laraxior


Laraxior
titán

Paypalon lehet szamlat kuldeni ha adtak cimet? Mert facebookon adtam el valamit de az urge aszongya h kuldjek szamlat...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#54799) Zozzant válasza Laraxior (#54798) üzenetére


Zozzant
addikt

Request Money / Create Invoice

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#54800) Laraxior válasza Zozzant (#54799) üzenetére


Laraxior
titán

Ezt lehet egyből hasznalni? Nem olyan mint az ebayes 21 nap ugye?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.