Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Egy használt ECU-t vett barátom íbéjen. Viszonteladó volt a másik fél. Nem kapott számlát. A history története minősül bármilyen igazolásnak?
(Csak mert a gyártó márkaképviselet csak valamilyen papírral igazolt nem lopott előélet esetén építi be)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#54452) V/ válasza bitpork (#54451) üzenetére


V/
Topikgazda

A history története minősül bármilyen igazolásnak?
Mivel más nincs, igen.
Pontosabban:
az eBay Order details+ erről a lapról a View Paypal transaction linkkel belépve az adott Transaction Details kinyomtatva bizonyítja, hogy kitől, honnan, mennyiért vette.
Azt hogy nem lopott, semmi nem igazolja.

(#54453) bitpork válasza V/ (#54452) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez szomorú hír, de köszönöm szépen az infót. Remélhetőleg a viszonteladó 95%+ státuszát csak elfogadják.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#54454) V/ válasza bitpork (#54453) üzenetére


V/
Topikgazda

A lopott holmit nem az eBay-n árulják, főleg olyat ami beazonosítható. Gyorsan lebuknának és a meglévő információk alapján megtalálhatóak lennének.
Inkább a szerviz kikötését én úgy értelmezem, hogy vegyél újat, azt beszereljük, használtat nem szívesen. A garancia vállalás miatt, ha új akkor a gyártóé, ha használt akkor övé a garancia probléma, mert a beszerelésre is vállalnia kell valamit. Nem a lopott termék a meghatározó, csak jól hangzó ürügy.

[ Szerkesztve ]

(#54455) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Rendelt már valaki ilyen dual-sim-es adaptert ? [link] innen a forumról.
Már vagy 5éve ebay-ezek, és most találtam ilyenre rá, jó lenne mert a jelenlegi telefonom kiszolgál, viszont kötelezően magamnál kell hordanom a cégest, és valami ilyesmire gondoltam.
Láttam még bluetooth dual sim adaptert is de ott lényegében ugyanúgy 2 eszköz lenne nálam.

[ Szerkesztve ]

(#54456) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Köszönöm a válaszokat! Persze, megnéztem a postaköltséget, ezért írtam, hogy számításaim szerint kb. 2500-3000Ft között lesz (attól függ majd, hogy a párnázott boríték mennyit dob a tömegen).
Most írt nemrég az eladó, hogy ha neki privátban elküldöm a blokkot, akkor visszautalja a pénzt. Remélem, hogy tényleg így lesz, mert még mindig nem találtam meg, hogy az Ebay felé hol lehet jelezni a költséget.

V/: Úgy értettem, hogy az Ebay Buyer Protection szerint, ha én visszaküldök egy hibás terméket, akkor az eladó a visszaküldés postaköltségét visszautalja nekem. A kérdés az, hogy miként tudom a pontos összeget jelezni az Ebay felé.

radi8tor1: A tracking miatt akarom ajánlva feladni. 8000Ft-os termék, szeretném, ha lenne nyoma annak, hogy átvette :) Ezért számoltam úgy, hogy "250 g-ig" 1310Ft + "Ajánlott" 810Ft + esetleg "Értéknyilvántartás" 385Ft (ha csak 5000Ft-ig kérem).

[ Szerkesztve ]

(#54457) fardem válasza Balázs1986 (#54456) üzenetére


fardem
aktív tag

értéknyilvánítás talán nem szükséges. de mindenképp ajánlott legyen!

(#54458) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Csak sikerült átesni az első sikeres ebay vásárlásomon. :DDD
A paypal visszaigazolta a sikeres fizetést, jöttek is emalek. A netbankon pedig van egy -13.821 HUF-os előjegyzett tranzakció.
Tehát a 48.99 USD-s összeg levonásra került a kártyáról.

Most jöhet a várás, és jövőhét első (jobb esetben) felében meg is jöhet a termék :)

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54459) Dluinet válasza LyonnaisFan1 (#54458) üzenetére


Dluinet
nagyúr

honnan rendeltél, hogy ilyen gyors postát ígértek?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54460) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Gondolkozom, hogy ebay-rol rendelem meg ezt a termeket.
Nem nagyon rendeltem meg s az az egy gondom, hogy az ar gyanusan alacsony, ugyanis mas eladoknal, meg egyeb netes boltoknal/forgalmazonal legalabb ketszer ennyiert lehet megvenni, pl.
Viszont a feedback ratingje nagyon is pozitiv az eladonak.
Szerintetek lehetseges, hogy ilyen arkulonbseggel tenyleg uj, eredeti termeket kapjon az ember?
Mi a tapasztalat, megeri az ilyeneket bekockaztatni?
Az a gondolat nem tetszik igazan, hogy esetleg kuldenek egy hasznalt darabot s utana meg en fizetgessem a visszakuldes dijat s masikat/jobbat ugysem kapok.

[ Szerkesztve ]

(#54461) radi8tor válasza birno (#54460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vásárlás előtt kérdezz rá az eladónál, hogy valóban új/bontatlan terméket kapsz-e.
Ha erre igennel válaszol, akkor nincs okod mást feltételezni róla.

⭐ Stella

(#54462) bitpork válasza radi8tor (#54461) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez van a hirdetésben lejjebb

Welcome to Sound City Internet

All our items are new, factory sealed. We do not sell bootleged or play copies.
All prices are given in US funds.
We ship worldwide!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#54463) radi8tor válasza bitpork (#54462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom láttam, de a kedves fórumtárs hátha megnyugszik az eladó válasza után. ;)

⭐ Stella

(#54464) LyonnaisFan1 válasza Dluinet (#54459) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Portugáliából Rio de Mouro-ból rendeltem meg az utolsó pont megfelelő méretű cuccost [link] :DDD

Szerencsére európából érkezik, így nem fog kontinensről kontinensre vándorolni, mint ha például egy ázsiából rendelt termékről lenne szó.
Sztem hétfőn kerül feladásra a cucc, és szerda környéki érkezésre számítok.

Amúgy abban az esetben mi történik, ha pont nem tartózkodik otthon senki sem, amikor át kéne venni a csomagot?
Bedobnak egy olyan cetlit a postától, hogy XY helyen átvehető a csomag?
Ez az eshetőség is megeshet persze.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54465) DJ. Ru$y válasza LyonnaisFan1 (#54464) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen. Hagynak értesítőt elvileg 5 munkanapig raktározzák a legutolsó információim szerint, utána pedig vissza a feladónak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54466) radi8tor válasza DJ. Ru$y (#54465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

10 napig, ha másképpen nem rendelkezik róla a feladó.

⭐ Stella

(#54467) DJ. Ru$y válasza radi8tor (#54466) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem az feladásnál plusz költséges nem? 5 napos volt az utolsó papírom. Az volt ráírva, hogy 06.22-ig vehetem és 15-én kaptam. És egy Air Mail volt Németországból.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54468) birno válasza bitpork (#54462) üzenetére


birno
addikt

En is lattam, meg a negativ feedbackeket is, ahol azt irta egy-ket ember, hogy nem uj volt, meg karcosan kaptak meg, szoval emiatt nem vagyok annyira nyugodt.
Tudom, ugyse tudtok ti sem semmi konkretat, csak azert irtam hatha mar tapasztalatbol tudtok valami okossagot amire ilyenkor erdemes odafigyelni. :)
Koszi, megkerdezem az eladot s meglatjuk.

(#54469) radi8tor válasza DJ. Ru$y (#54467) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, ez egy sima jelölőnégyzet a feladásnál.

⭐ Stella

(#54470) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#54455) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Utána néztem, dual standby-t nem tudnak ezek az adapterek, így értelmetlen, csak a cseréléstől kímél meg.
A BT-sek lennének jók.

(#54471) V/ válasza LyonnaisFan1 (#54464) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért ne csodálkozz ha 10 nap lesz belőle. Sosem érkezett meg küldeményem onnan 1 héten belül, a portugálok sem gyorsaságukról híresek,még Németországból is minimum 1 hét, pedig ott jobb a posta és közelebb van.

[ Szerkesztve ]

(#54472) Intruder2k5 válasza V/ (#54471) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy még simán több is, nekem is volt németből, spanyolból, és olaszból rendelésem, mindegyikre 8-10 napot írtak, de simán benne volt a két hét. Még esetleg a 8-10 munkanap ráhúzható lett volna, de nem azt írták.

(#54473) LyonnaisFan1 válasza V/ (#54471) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Nem lepődnék meg rajta :))
Valami úgyis lesz. Vagy én veszem át személyesen (már ha tudom), vagy valamely családtag ha éppen nem én. Vagy ha azok közül egyik sem, akkor go posta és elhozom onnan :)
Na meg július közepén indulhat be az igazi kánikula a mostani előrejelzések szerint, addig meg úgyis megjön.
Amíg ilyen hűvösebb idők vannak addig vékonyabb pulóvert is magamra húzok.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54474) LyonnaisFan1 válasza DJ. Ru$y (#54465) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Valemennyire most megnyugodtam, köszi :R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54475) Dluinet válasza LyonnaisFan1 (#54473) üzenetére


Dluinet
nagyúr

munkahelyre kell kérni, mert munkaidőben az emberek (dolgozó) a munkahelyükön vannak általában

soha nem kérem otthonra, semmilyen postai küldeményt, a leveleken kívül

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54476) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jók ezek az olcsó posták de nem értem h miért nem pl dpd? Ok vannak termékek amik olyan olcsók h nem éri meg de kb 3€ magassagaban lehet rendes trackinggal szállíttatni és akkor mindenki megnyugszik. Én pl mindenre őket használom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#54477) Tamás88 válasza Intruder2k5 (#54472) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Volt két csomagom, ami 1 hét körül volt. Az első Németországból volt, ahol a vásárlástól számítva 4 nappal később már a kezemben volt, igaz elsőbbségivel volt feladva. A második pedig a mostani Japánból szintén rendeléstől számítva 8 nappal később jött meg, igaz csak a következő napon vettem át. Az értékelésnél az Ebay megkérdezte, hogy a saccolási idő előtt érkezett-e a csomagom.

(#54478) Intruder2k5 válasza Tamás88 (#54477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de én a "free shipping" postáról beszéltem. :)

(#54479) sanyirigo válasza Dluinet (#54475) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Én pl. egy nagy gyárban dolgozom, néha éjjel néha nappal. Oda aztán kérhetnék csomagot :B

Pixel 7

(#54480) Dluinet válasza sanyirigo (#54479) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az asszony is, a szülök is, a szomszédok, meg mindenki

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54481) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Ha a csomagom "hajó"-ra került onnantól kezdve 1 hónap a kiszállítási idő?
Vagy valaki rendelt már Hong Kong-ból?
Csak mert én sokallom azt az 1 hónapot.
Oké, hogy ingyenes a kiszállítás, de azért na :U

(#54482) Intruder2k5 válasza tothjozsi96 (#54481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Vagy valaki rendelt már Hong Kong-ból?"

Hallani hallottam már olyanról, akinek volt olyan ismerőse itt a fórumon, akinek a szomszédja állítólag ismerte annak a kollégáját, aki egyszer akart már rendelni Hongkong-ból. Aztán végül nem tudom lett-e belőle valami... :)

Na de, komolyra fordítva a szót, szerintem itt a topikban nem nagyon találsz olyan embert, aki ne rendelt volna még Hongkong-ból. Ez sajnos ennyi, ingyé" ez így megy, van amikor még több is mint egy hónap.

(#54483) bitpork válasza Intruder2k5 (#54482) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Különösen h csak nevében ingyenes, hiszen a Kínai állam állja a postát, a helyi gazdaság élénkítése okán. Tudtommal.

MOD: csak arra akartam utalni hogy legyen elég az ingyenesség, ne legyenek demánis elvárásaink is ;)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#54484) Intruder2k5 válasza bitpork (#54483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, ez nyilván így van, hiszen ingyen semmi sincs, de a mi szemszögünkből ingyenes.

(#54485) sanyirigo válasza Dluinet (#54480) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Az asszony is, a szülők 300km-re laknak, a szomszédnak meg semmi köze nincs az én dolgaimhoz. ;)

[ Szerkesztve ]

Pixel 7

(#54486) V/ válasza tothjozsi96 (#54481) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a csomagom "hajó"-ra került
Ezt honnan vetted?
Az esetek nagy többségében légi szállítással jön, csak összepakolnak légi konténernyi mennyiséget, azt is összevárják és így lesz belőle esetleg 3 hét. De lehet 3 nap is.
Inkább a nagyobb méretű eszközök jönnek hajóval,majd egy darabig onnan közúti szállítással. Ha tényleg hajó, akkor 27-32 nap csak a tengeri út Európába, ezek a csomagok a 45 napos határon érkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#54487) Tamás88 válasza V/ (#54486) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Tükör fordítás. :D

(#54488) TeebyKay válasza V/ (#54486) üzenetére


TeebyKay
őstag

shipping :D

(#54489) DJ. Ru$y válasza tothjozsi96 (#54481) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ne rendelj a világ másik feléből, akkor nem lesz ingyenes és nem is lesz egy hónap... Van amikor előbb jön, van, amikor később, ilyen ez. Ezt vállaltad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54490) htc07 válasza TeebyKay (#54434) üzenetére


htc07
addikt

azzal számolj, hogy ezek a kínai kijelzők (gondolom telefonba lesz) amikkel én eddig találkoztam, a fehér az inkább ilyen sárgás volt, és a többi színnek sem volt sok köze ahhoz, mint amilyen a gyári kijelzővel volt.

(#54491) TeebyKay válasza htc07 (#54490) üzenetére


TeebyKay
őstag

hát de ha a választási lehetőségek a törött képernyő, 30ezer forint, vagy 8ezerért csúnyább kijelző, szerintem utóbbi éri meg a legjobban. meg amúgy is, minek tette tönkre a telóját, így járt. de köszönöm, hogy szóltál :)

(#54492) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Eladtam ebayen egy elég komoly gyüjteménybe való Legot. Tegnap este raktam fel, mára már egyből jött a mail, hogy megvették, de elég rossz érzésem van a vevővel kapcsolatban. Már régóta tag, de mégis ez az első vásárlása, 0 pozitív 0 negatív, az emailje kriksz-kraksz + Hong Kong. Olyan bot érzete van a dolognak.

Egyelőre nem fizetett, de ha fizet is, nem szívesen postáznám el neki a cuccot. Nem azért, mert át akarom vágni, hanem mert félek, hogy ő akar engem.

Mit tudok tenni ilyen helyzetben?

(#54493) havri1 válasza RockHaRD (#54492) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Ellenkező eset volt itt már jópár. Tehát, hogy az eladó az új reges vevőnek nem adta el a cuccot.
Simán törölte a vásárlást, és a közben kifizetett pénzt refundolta. Nem volt különösebb indok..

havri

(#54494) VMatteo válasza RockHaRD (#54492) üzenetére


VMatteo
őstag

milyen lego ha szabad tudni? :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#54495) V/ válasza RockHaRD (#54492) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó ember, miért nem zártad ki a 0-ás értékelésű vevőket?
Az ártatlanság vélelme mindenkit megillet, ha eladsz valamit és ki is fizetik, mégis milyen elvek alapján nem akarod végig vinni a folyamatot? Talán nem neked való ez eBay. Egyébként eladóként is többszörösen védve vagy, mitől félsz?

(#54493) havri1 A meggondoltam magam és nem adom el, nem elfogadott az eBay szabályai szerint. Csak rendkívül indokolt esetben léphet vissza az eladó. Elvitte a hurrikán az árút, megsemmisült stb. Ez esetben nincs negatív értékelés.

[ Szerkesztve ]

(#54496) V/ válasza V/ (#54495) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt is ismerni kellene:
http://offer.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?BuyerBlockPreferences
Ezért nem is díjazza az eBay ha az eladó vissza akar lépni,egy csomó lehetősége van szabályozni a vásárlást.

In My Ebay, under the Account tab, click the "Site preferences" link.
In the Buyer requirements section, click the "Show" link and then the "Edit" link.
The Buyer Requirement page opens. Select your buyer requirements.
For example, you might not want to do business with buyers who:
Are registered in countries to which you don't ship
Have a negative feedback score
Have received unpaid strikes
Have reportedly violated eBay policies
Are currently winning or have bought a large number of your items in the last 10 days
Do not have a PayPal account

4. If you want to apply these settings to all current and future listings select the " Apply above settings to current and future listings" check box.
5. Click the " Submit" button to save your requirements

[ Szerkesztve ]

(#54497) havri1 válasza V/ (#54495) üzenetére


havri1
félisten

Igen, de mégis előfordult már többször.
Amúgy teljesen jogos amit írsz, de tudod azt is, hiába a többszörös eladói védelem, mégis volt olyan, aki megszívta.

havri

(#54498) V/ válasza havri1 (#54497) üzenetére


V/
Topikgazda

A vevő szemszögéből is kell nézni a dolgokat, mi is szoktunk vásárolni.
Ha eldöntöm hogy kinek fogom a pénzét elfogadni, beállítom az eladási feltételeket és eleve nem fog licitálni, vásárolni akit nem szeretnék, ez a korrekt eljárás, nem pedig az, hogy később változtatom a "feltételeimet".
Mind vevőként, mind eladóként persze bukhatunk dolgokat, ez sajnos nincs kizárva.
Amikor időben reagáltam a problémákra, eddig mindig visszakaptam a pénzem -valószínűleg szerencsém volt-, amikor elbambultam, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#54499) RockHaRD válasza V/ (#54498) üzenetére


RockHaRD
addikt

Pont egy Legoval nagyon könnyű átvágni az embert. Megkapja a csomagot, kiveszi belőle azt az 1-2 darabot, ami neki kell, bejelenti, hogy nem volt teljes a set, visszaküldi, visszakapja a pénzt, és máris megszívtam, soha többet nem tudom eladni vagy összerakni.

Hol lehet beállítani, hogy 0 értékelős emberkék ne vehessék meg?

Hol lehet törölni az eladást? (Még nem fizetett)

(#54500) RockHaRD válasza VMatteo (#54494) üzenetére


RockHaRD
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.