Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) V/ válasza Kolondrum (#55599) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mondod, hogy a sinc tiltó listáján vagy? Az szívás.

(#55602) Kolondrum válasza V/ (#55601) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem vagyok. Nem tudja levonni a zsetont és kéri a bank kari adatokat. Már beszéltem vele nem tudja miért van.

(#55603) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Felvettem a kapcsolatot az eladóval, lefotóztam neki a törött hátlapot, erre azt írta, hogy nem fizeti vissza a teljes összeget csak az 1/5-ét. Ilyenkor mi a teendő?

(#55604) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszi a segítséget, a postán én többet tudtam a dologról általatok mint ők. Most várok mi lesz!

(#55605) k-adi válasza V/ (#55587) üzenetére


k-adi
nagyúr

Köszi a választ. Viszont reagálnék rá hogy tisztán lássam a véleményed:
1.
"ilyen értéknél kevésnek tűnik" ---- mármint hogy csak 1 év Dell gari van rá?

2.
Refurbished/visszaküldött: Ez egy érdekes dolog valóban, de úgy tudom, illetve valahol olvastam is hogy ezek szinte "új állapotuak"... Visszaküldés után"kötelességük" kipucolni, illetve ujrahuzni alap setup diskkel. Ezután ujracsomagolják a notit. Ezért lesz "bontatlan"...... Legalábbis én így értelmezem. Most sajnos nem tudom visszakeresni neked hol olvastam ezt mert a meghalt laptopom van ami még mindig várja a Windows ujratelepitest.....

3.
Az 50-50%os részt arra értetted hogy olcsóbb de ha megsérül stb, akkor végül a javítás stb. miatt ugyanannyit fogok rakolteni?

4.
Simán elképzelhető hogy némely Item még bőven meglesz eladásra Szeptember elején ugyanis ezeket az AW "gamernotikat" nem viszik mint a cukrot - konkrétan az áruk miatt.

(a két románt találtam az UKn kommented Továbbra sem értem :D :D )

(#55606) V/ válasza k-adi (#55605) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Igen, az 1 év. Ha az történik amit a 2. pontban írsz, akkor miért nem a 3 év?
2. Nem akarlak meggyőzni róla, hogy nem úgy van, amit írsz, csak itt nem részletezném az okokat amiért én nem veszek eladó vagy gyártó refurbised dolgokat. A visszaküldésnek mindig van oka.
Egyszerűen értelmetlen, mert akárhonnan nézem ezek használt dolgok, amibe belenyúlnak. Az árkülönbség is elgondolkodtató. Régebben kerestem, hogy a DELL melyik gyára foglalkozik felújítással, de nem találtam meg.
3. Igen

És végül az is hasznos információ, hogy mely országban van az eladó. Nem részletezném.
Mondjuk az Oroszországi Mirnijből nem vennék tonhalat.

Hangsúlyozom, nem akarlak lebeszélni. A te lehetőséged, a te pénzed és a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#55607) k-adi válasza V/ (#55606) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én úgy tudom hogy szabály miatt reseller és refurbished nem kaphat ugyanannyi gari időt mint egy New, de lehet rosszul tudom. Sajnos garival kapcsolatban nem vagyok naprakész.

Valamilyen szinten belenyúlnak, ez esélyes valóban de pont ezért van árkülönbözet is, szerintem. És nem olyan szinten nyúlnak bele, hogy pl. kijelzőcsere, stb... De szívem szerint én is new-t vennék de egyetlen egyet sem találtam pedig már rákerestem 17" colos r2-re gtx980m-el júniusban is még júliusban is néha néha....

A Kinézett itemeknél a business seller, az IT bolt UK-ban van, illetve a másik pedig USAban található. Természetesen sarkkörön lévő kiskutyafüle faluból én sem rendelnék. :) elsődleges egy UK székhelyű lenne, vám,áfa,szállítási idő és költség szempontjából. ;)

Én nem lebeszeleskent fogom fel, csak eddig még nem találkoztam "refurbished=shit" véleménnyel ezzel kapcsolatban máshol. De ezek után még tüzetesebben átnézem majd az Item conditions details részleget, mert vannak eltérések az angol szövegben...

(#55608) Jester01 válasza k-adi (#55607) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem jól gondolod, én is így vettem UK eredetű Dell laptopot mintegy 6 éve ami abszolút újszerű volt és a mai napig működik. Garancia bővítést itthon is lehet hozzá venni (bár ha jól értem te pont UK-ban vagy), de nem olcsó mulatság.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#55609) TeebyKay válasza TeebyKay (#55603) üzenetére


TeebyKay
őstag

Valamit ötlet?

(#55610) fardem válasza TeebyKay (#55609) üzenetére


fardem
aktív tag

le kellett volna tagadni, hogy megjött és case. :( feltéve ha nem volt nyomkövetett levél.

DE mivel ha elkezd genyázni és azt mondja hogy küldd vissza, akkor szívsz vele. az plussz pénz. indíts case-t, azt meglátjuk mi lesz.

(#55611) TeebyKay válasza fardem (#55610) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem volt nyomkövetett. Akkor most van még valami lehetőségem, vagy ezt buktam? Nem volt nagy összeg, nem ezen halok éhen, csak örültem volna ha már szar terméket küld, valahogy tudok kárpótlást szerezni.

Hogy tudok case-t indítani? És az hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#55612) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Off-ban írom ,mert leginkább szövegértés a problémám, jó lenne ha segítenétek.
A helyzet hogy rendeltem egy telefontokot. Namármost nem olyat küldtek amit hirdettek, nem passzol a telefonra.
Erre írtam nekik vissza a more actions-contact seller-módon, és dokumentáltam képanyaggal, a hirdetésük és a valóság közti különbséget. Tehát hogy rosszat küldtek. Erre válaszoltak angolul, amit úgy értelmeztem, hogy küldjek még képet, a csomagon lévő címkéről. Küldtem. Erre megint válaszoltak, de ezt már egyáltalán nem értem, hogy miaf...t akarnak mostmár tényleg. További fényképeket vagy mi. Illetve az hogy utalják vissza a pénzt, az a refund?

itt az üzenet...

(I) Hi,friend Thanks for your time! we sed the photo , it really is wrong item! we will give you solution by your request , we can supply refund or replacement! could you tell us your advice? we have another request: could you help us remove the label on package?? then there have another label on package, could you make the photo with another label to us?? Sorry for the trouble! because we sent the item by hongkong post,but we found the label come from China post,so we want to check what happened by another label! Could you help us?? we wait for your advice and reply! thanks!(/I)

[ Szerkesztve ]

(#55613) fardem válasza TeebyKay (#55611) üzenetére


fardem
aktív tag

resolution center-ben indítsd. resolve a problem ablak, i bought an item, I received an item that does not match the seller's description. erre kattints és válaszd ki a cuccot.

(#55614) V/ válasza csucsotke (#55612) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt hogy ők a Hong Kong-i postával küldték, ami képet küldtél az kínai postás címke. Az ő címkéjük kellene, gondolom valamit be akarnak azonosítani.
De egyébként pénzvisszatérítést vagy cserét ajánlottak fel.

(#55615) V/ válasza TeebyKay (#55611) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha fent rákattintasz az Összefoglaló kinyitása feliratra, az az első hosszabb bejegyzés rész.

[ Szerkesztve ]

(#55616) TeebyKay válasza fardem (#55613) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm megtaláltam. Remélem rendben lesz, de majd kiderül.

(#55617) fardem válasza TeebyKay (#55616) üzenetére


fardem
aktív tag

mi a sztori? honnan jött? mennyi volt, mi lett vele?

(#55618) TeebyKay válasza fardem (#55617) üzenetére


TeebyKay
őstag

Hátlap, kínából 1500ért, szétrepedt megérkezés után még használat előtt.

(#55619) csucsotke válasza V/ (#55614) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Köszönöm! A pénzvisszatérítés az a refund? Tartok tőle, ha cserét kérek, akkor ugyanezt eljátsszák velem.

(#55620) V/ válasza csucsotke (#55619) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénzvisszatérítés az a refund?
Igen

(#55621) mijos válasza V/ (#55588) üzenetére


mijos
senior tag

Eladtam egy telefont ami tiltott, csak alkatreszkent, kepeket keszitve annak allapotarol, ami elfogadhatonak mondhato es lathatoan karcos, sot a hatuljan volt egy repedes is. A vasarlo azt allitja hogy nem tudta, hogy ilyen rossz allapotu a telefon, csak mert a leirasban nem szerepel,holott a kepekrol minden kiveheto.

A masik, ugyet kene nyitnom egy vasarloval, mert az meg leutotte a termekem es csak utana vette eszre, hogy ez nem az a telefon amit o keres.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#55622) radi8tor válasza mijos (#55621) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Leírtad a hirdetésben, hogy a képen látható állapotban?
Ha igen, akkor védve vagy. Ha nem, akkor ezzel támadhat téged, de te meg védekezhetsz azzal, hogy használtként hirdetted és képeket is raktál fel róla amin látszanak a karcok.

⭐ Stella

(#55623) mijos válasza radi8tor (#55622) üzenetére


mijos
senior tag

Nem irtam, de latom mindnere ki kell terni. Nem akarom fulem farkam behuzni, mert szerintem nincs igaza.Ezzel kapcsolatbanhol kene irnom ebaynek? Mikor ramegyek a return szekciora ott 4 lehetoseget ajanl fel, ebbol 3 alapbol kilove mert en nem fogok visszafizetni.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#55624) radi8tor válasza mijos (#55623) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már nyitott case-ről beszélünk?
Ott első körben az ügyféllel tudsz beszélni. Ha ő nem elégedett a válaszoddal, akkor eszkalálhatja az ügyet, amiben eBay dönt. Ők lehet kérdeznek tőled, de az is lehet hogy kérdezés nélkül döntenek.

"Sajnos" a vevőnek van igaza Amerikában. Ezért kell a legkörültekintőbben, szájbarágósan írni a termék adatlapjára.

Egyik ismerősöm eladott egy egyedileg festett napszemüveg keretet. A vevő amiatt reklamált, mert festett a keret és nem eredeti kivitel. :W
Természetesen ott volt a termék címében, hogy egyedi festés, de a leírásba már nem írta bele.

⭐ Stella

(#55625) mijos válasza radi8tor (#55624) üzenetére


mijos
senior tag

Meg nemnyitott ugy, csak valaszolhatok a vasarlonak.

masik kerdes, jogoslenne amiattugyet nyitom, hogy licitalnak a termekemre majd visszalepnek a vasarlastol?Erdemes ezzel bajlodni ?

Koszonom a segitseget. :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#55626) radi8tor válasza mijos (#55625) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit értesz visszalépés alatt?
Nem fizet x nap után vagy kéri a licit törlését?

⭐ Stella

(#55627) V/ válasza mijos (#55625) üzenetére


V/
Topikgazda

jogoslenne amiattugyet nyitom, hogy licitalnak a termekemre majd visszalepnek a vasarlastol?Erdemes ezzel bajlodni ?

A vevő két módon léphet vissza, ehhez van joga:
1. a megnyert licittől számított 1 órán belül kérheti a vásárlás törlését, ezt a cancel order-el kérheti, ezt az eladónak el kell fogadni, mivel még nem fizetett.
2.Ha letelt az 1 óra azután is kérheti a vásárlás törlését, ezt vagy elfogadja az eladó vagy nem. Ha nem fogadod el, akkor 2 napon belül fizetnie kellene, nem fog, ekkor lehet indítani egy nem fizetett a vevő case-t, ami után ugyan nem fog fizetni, de így az eBay a jutalékot nem fogja levonni.
Az hogy meggondolja magát benne van a pakliban, de ha vásárolsz te is kerülhetsz ilyen helyzetbe.
Eladóként nem igazán tudsz mit kezdeni vele.

[ Szerkesztve ]

(#55628) mijos válasza radi8tor (#55626) üzenetére


mijos
senior tag

Nem fizet mert megnyerte de meggondolta magat. Vegul is ha sehogy sem kenyszeritheto valaki a fizetesre akkor ezeknek biza nem sok ertelme van. Leuti ugy a termeket hogy megsem nezi a kepeket mert o azt hitte jo vetelt csinal, ezzel rabolva az idom es penzem.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#55629) havri1


havri1
félisten

Életem első és utolsó best offer-ét adtam le tegnap.
1.12$-ért árul gagyi dinnyés pénztárcát barátunk, rányomtam 1$-t, és vennék 2-t (összesen 2$). Elutasítás.. Nem fillérb@szás, de akkor is..

[ Szerkesztve ]

havri

(#55630) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

Szeretnék ebay-en eladni, valaki tudna segíteni?
Arra lennék kíváncsi, hogy egy 120g-os PS4 játék feladására milyen lehetőségek vannak, melyik mennyibe kerül mondjuk EU/USA-ba, és mennyi idő alatt jut el a vevőhöz?

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#55631) Dluinet válasza abyssc2 (#55630) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55632) V/ válasza abyssc2 (#55630) üzenetére


V/
Topikgazda

Az amit #55631) Dluinet is írt és ha fent rákattintasz az Összefoglaló kinyitásra megtalálod a tarifákat is, a külföld a 2015-ös tarifák második oldala.

(#55633) abyssc2 válasza Dluinet (#55631) üzenetére


abyssc2
tag

Köszönöm a segítséget, ahogy elnézem az elsőbbségi levél számomra tökéletes lesz.

Azt meg tudnátok mondani, hogy a postaköltséget ilyenkor ki fizet / ki fizetheti?
Lehet úgyis, hogy én kifizetem, és Free shippinggel rakom fel (mondjuk 1000 ft-al drágább áron), vagy a vevő fogja fizetni?

(#55634) V/ válasza abyssc2 (#55633) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne kérdezz már hülyeséget. Ha ingyenes szállítással hirdeted meg, akkor a vevőnek az ingyenes és csak te fizetheted a szállítást, mert másképp nem megy ki Magyarországról.
Ha van postaköltség megadva akkor a vevő fizeti.
Hogy tudd magad igazolni, hogy feladtad, elsőbbségi ajánlottként kell, lehet feladni, ekkor lesz nyomkövetési számod. Azzal számolj.

[ Szerkesztve ]

(#55635) abyssc2 válasza V/ (#55634) üzenetére


abyssc2
tag

Nem is erre irányult a kérdés!:) Arra voltam kíváncsi, hogy ha feladom kinek kell fizetnie?
Tehát, lehet-e azt csinálni, hogy én kifizetem a postán, és a vevőnek nem kell ezen bajlódnia, azaz rászámolom a termék árára, és ingyenes szállítással adom fel.

A kérdésre viszont így is megkaptam a választ, tehát a két lehetőség közül bármelyik megoldható. Már csak azt nem tudom hogy éri meg jobban, de gondolom a Free Shipping talán vonzóbb lehet, mint az egyébként alacsonyabb ár.

Elsőbbségi ajánlottat viszont külön nem látok, csak sima elsőbbségit.
Az ajánlott mennyibe kerül pluszba? Az elsőbbségi 900 Ft lenne például jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#55636) V/ válasza abyssc2 (#55635) üzenetére


V/
Topikgazda

1710 Ft a kettő együtt.
A Posta árjegyzék jobb felső sarokban Igénybe vehető szolgáltatások (alapdíjon felül)
Ajánlott 810 Ft. Hozzá kell adni a baloldali táblázat értékeihez.
Ha drágább a termék mint 10000 Ft, akkor még célszerű Értéknyilvánítás figyelembe vételével küldeni. A külföldre menő küldemény elvesztése esetén kb max 10000 Ft az alap kártérítési díj. Ennyit fizetnek egy 30k- értékű küldemény elvesztése esetén is, ekkor lesz szerepe az 5000 Ft-kénti 385 Ft-nak.

2 kg-ig a posta a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#55639) abyssc2 válasza V/ (#55636) üzenetére


abyssc2
tag

Tehát 15.000 Ft-os küldemény esetén érdemes kifizetnem pluszba 385 Ft-ot?

Köszönöm a segítséget, így már nagyjából átlátom a dolgokat!:)

eBay-nél egyébként az International Expedited Shipmentet érdemes kiválasztani, ha elsőbbségiként megy?

(#55640) V/ válasza abyssc2 (#55639) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. 10k felett célszerű.
A második kérdéshez kell néhány infó. Melyik eBay oldalon regisztráltál és honnan akarod küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#55641) abyssc2 válasza V/ (#55640) üzenetére


abyssc2
tag

ebay.com és Magyarországról.

Expedited shipping / Expedited Int'l shipping tűnt elsőre jó választásnak, de lehet van ennél jobb is :)

Lényeg, hogy elsőbbségi ajánlottként menne.

[ Szerkesztve ]

(#55642) V/ válasza abyssc2 (#55641) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem.
Csak a következőt tudod alapként beállítani: nem USA-ban van a termék, akkor flat rate shipping
Az expedited az futár szolgálatos szállítás.
Egy példát tettem fel -igaz UK- hogy miként lehet finomhangolni

A Dispatch time értéke legyen több -10 nap mondjuk- mert ez hozzáadódik a várható postai szállítási időhöz és így ha késik a szállítás, akkor még a vevő nem fog -nem tud- túl korán reklamálni.

[ Szerkesztve ]

(#55643) abyssc2 válasza V/ (#55642) üzenetére


abyssc2
tag

Hát nálam nem pont ezek vannak, pl. flat rate-t nem is látok, mint lehetőség.

Gondolom valamelyik "from outside US" lesz a jó:)

(#55644) V/ válasza abyssc2 (#55643) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáld meg az economy-t kiválasztani az outside US-ból, lesz hibaüzenet?

(#55645) abyssc2 válasza V/ (#55644) üzenetére


abyssc2
tag

Nincs hibaüzenet!
Az biztos, hogy az economy lesz a jó?:)

Make worldwide shipping safer. Hide my listing in countries where there's no eBay site.
Ezt érdemes lehet bepipálni, vagy felesleges?

(#55646) V/ válasza abyssc2 (#55645) üzenetére


V/
Topikgazda

A többinél túl rövid lesz a szállítási idő, itt is megadhatod a nyomkövetési számot. A vevőt nem igazán érdekli mi a neve a szállításnak, szállítónak. A könnyebb kezelhetőség miatt vannak előre adott sablon szövegek, nem lényeges.
Ne jelöld be, mert akkor korlátozod a potenciális vevőidet. Elrejti azok elől a meghirdetett terméket ahol nincs nemzeti eBay.

[ Szerkesztve ]

(#55647) abyssc2 válasza V/ (#55646) üzenetére


abyssc2
tag

Értem, köszi!

A nyomkövetési számot majd akkor lehet megadni, ha valaki megrendelte, és feladtam? Akkor lesz ilyen lehetőség?

(#55648) V/ válasza abyssc2 (#55647) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosabban, ha valaki kifizette, utána feladod és a postától kapott nyomkövetési számot beírod az Add tracking number gombbal.
Átkerül az eladott tételek közé -Sold item- és akkor a következő lehetőségek lesznek:

[ Szerkesztve ]

(#55649) internetezoo


internetezoo
senior tag

2015.08.14
09:32
Küldemény információ:
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

Szóval elindult Bp-ről. Ez valóban elindul pénteki napon vagy majd hétfői napon hozza a postás?
Mert holnap szombati napon is van posta, bemondom a nyomkövető számot a csomagosnál és ha ott van már akkor magam veszem át. (nem pedig pihen még 2 napot)

[ Szerkesztve ]

(#55650) V/ válasza internetezoo (#55649) üzenetére


V/
Topikgazda

Hétfő.
Holnap nem biztos hogy ott lesz nálatok, és ahol átvennéd, ott a kézbesítést megkíséreltek vannak, nem fogják odaadni csak úgy bemondásra.
A mai járattal nem valószínű hogy elindították, majd vasárnap.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.