Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Ebay-en kinéztem egy vonalzót. Az a gond, hogy 3 változatban van mindegyik eladónál és random küldik, nem lehet kiválasztani, ami nekem kellene. Külön olyat ami kell meg nem találtam drágábban sem.
Ilyenkor sz eladóval meg lehet egyezni, hogy pont azt küldje, ami nekem kell?

(#54502) TeebyKay válasza chatran (#54501) üzenetére


TeebyKay
őstag

Írj nekik üzenetet és ki fog derülni.

(#54503) V/ válasza RockHaRD (#54499) üzenetére


V/
Topikgazda

Megkapja a csomagot, kiveszi belőle azt az 1-2 darabot, ami neki kell, bejelenti,
Fénykép a megoldás.
És nem olyan egyszerű, mint ahogy leírtad, a refund folyamata.

Már ne haragudj elolvastad amit írtam?
Konkréten, képeken belinkeltem a (#54496) V/ hsz-ben hogy hol, mit kell beállítani.

Véleményem az ,hogy nem illik törölni az eladást azért, mert valaki Hong Kongi és nem volt még vétele.
Mindenki így kezdi, mint eBay vásárló, se vásárlás, se értékelése. Mi lenne ha folyamatosan elutasítanák az eladók az ilyen embereket?
Tudom az is opció, hogy bezárjon az eBay, De én inkább a szeretném tovább használni.
Nem tudod a sz eBay szabályai szerint megindokolni, kockáztatsz egy negatív értékelést.
De mindegy.
Az az adott termék eladás Egyéb opciók (Other...) Cancel order

[ Szerkesztve ]

(#54504) agroman válasza V/ (#54503) üzenetére


agroman
senior tag

"Mindenki így kezdi, mint eBay vásárló"

hat nem eppen. a tag feleve csinalt egy ebay accot es azota nem nyult hozza.

[ Szerkesztve ]

------

(#54505) DJ. Ru$y válasza agroman (#54504) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem 6 évet állt az accom, alsó hangon vagy 7-et... És? Idén kezdtem el használni, előtte csak rákérdeztem egy eladónál valamire, aztán "elfelejtődött" az Ebay. Akkor egyből **** vagyok? :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54506) agroman válasza DJ. Ru$y (#54505) üzenetére


agroman
senior tag

es a te esetedet tipikusnak nevezed?

------

(#54507) V/ válasza agroman (#54504) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint úgy, hogy nincs vásárlása, nem az account kezdetéről írtam, abból semmire sem lehet következtetni. Mindenki a 0-ról kezdi a vásárlást. Az eladó is 0 eladásról indul. Mégis mi lehet még?

es azota nem nyult hozza. Honnan vetted? Nem talált olyat ami neki kellene, nézelődni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#54508) Ákinard válasza agroman (#54506) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Attól, hogy nem tipikus, nem járhatott ugyanígy a Hong Kongi emberke is?
Én is regisztráltam 1x vásároltam az USA-ból utána pár évig nekem is állt az acc...

[ Szerkesztve ]

(#54509) DJ. Ru$y válasza agroman (#54506) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, de az ő esete sem tipikus... Ha átvágni akarná, akkor 1-2 napos nick lenne nem? Meglátta a hirdetést, regelt egy újat és leütötte. Vagy nem ezt nevezed tipikusnak?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54510) agroman válasza RockHaRD (#54499) üzenetére


agroman
senior tag

en azt javaslom hallgass az elso megerzesedre.
amikor engem atvert egy vevo en is megereztem elore.
az elso alkalommal meg licit kozben kinyomtam, mert olyan magasra verte a licitet ami gyanus volt.
sajnos masodszorra mar nem voltam annyira figyelmes, mert egy evek ota alvo accot aktivizalt ujra es azzal lopott meg jo par eladot.

------

(#54511) V/


V/
Topikgazda

No ez sem normális. Német csóka, kapszulás kávéfőző, rossz. Nekem alkatrésznek kell.
Postáz Mo-ra, de vegyem fel a kapcsolatot. Ok. Vissza ír , hogy csak Németországba postáz, írom ha már megy a postára csak egy szó (Ungarn) kéne +-ba a csomagra, meg írtam, hogy a postaköltségen felül 15 € lesz az ajánlatom, licitálni fogok ha biztosít az elküldésről.
Semmi reakció, eladta 7.4 €.
Tényleg nem értem, kikeresem mennyi a postaköltség, fizetem azt is, mi a bonyolult abban, hogy ráírja az országnevet a borítékra?

(#54510) agroman
mert olyan magasra verte a licitet ami gyanus volt. Nekem az lett volna gyanús, ha nem fizet, megvártam volna a licit végét.
Az utolsó esetben hogy lopott többektől? Erről nem igazán szoktak írni az eBay-n, nem látszik a felhasználói felületen.

[ Szerkesztve ]

(#54512) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Ha egy ilyen levelet kapok az eladótól mit célszerű válaszolni:

"Hello good afternoon.
sorry but I do not have size L, I only have size M and XL.
If you are not interested I return your money."

Nyahszóval:
Bár a listában hiába volt "L" méretű, amit meg is tudtam venni. Nincs "L"-es méretű áruja az eladónak.
Csak az "M"-es és "XL"-es :W

Az "M"-es biztosan kicsi lenne má (márcsak a testmagasságom miatt is), ahogy az "XL"-es meg nagy.

Valaki segítene milyen angol választ írjak erre.
Ha végül űgy döntök, hogy nem akkor a pénz visszakerül hozzám.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54513) TeebyKay válasza LyonnaisFan1 (#54512) üzenetére


TeebyKay
őstag

Hát ha se az M-es se az XL-es nem megfelelő akkor nyugodtan kérd, hogy refoundolja a pénzt.

Pl.: These sizes are not optimal for me, please return the money. Thanks for your help. - Lehet szebben is de szinte mindegy mit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#54514) agroman válasza V/ (#54511) üzenetére


agroman
senior tag

"Nekem az lett volna gyanús, ha nem fizet.."

ha nem fizet akkor hogy verne at? hogy lopna el a penzed? hmm?

"nem látszik a felhasználói felületen"

dehogynem latszik. a vevok is kapnak feedbacket.

------

(#54515) V/ válasza LyonnaisFan1 (#54512) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínai méretezés esetén még jó lehet az XL, L fejében.

(#54516) V/ válasza agroman (#54514) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor pontosítom, ha magasra teszi valaki a licitet és megnyeri, majd nem fizet. Így a nyakadon marad, ez az átverés, nem tudtad eladni. De ha kifizeti? A "gyanúd" miatt veszteséged lehetett. Esélyt sem adtál neki, hogy sok pénzt adjon neked.
A lopást te írtad, tényleg hogyan lopnak az eBay-n?
A lopásról nincs semmi a felhasználó értékelések közt, és rögtön kivágják, ha megy feljelentés.

(#54517) LyonnaisFan1 válasza TeebyKay (#54513) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Miközben olvastam a válaszodat egy ilyen mailt is találtam, ami korábban érkezett, mint a fentebb általam íródott:

"Hi xxxx - Your order has shipped to xxxxxxx

JERSEY BENFICA 2014 - 2015 FOOTBALL SOCCER
Estimated delivery : View order details and contact the seller for more information
Tracking Number : RD*********PT
Shipping service : USPS First Class Mail Intl / First Class Package Intl Service
Item # : 301663405725
Transaction id : **********

A levél szerint a rendelés feladásra került. De most az nem derül ki, hogy a méret pontosan milyen.
De ha ez a levél jött, akkor miért jött rá késöbb a másik levél :F

A Yahoomail kliens szerint délután 2:25-kor jött a fentebbi szöveget tartalmazó levél, a másik délután 4:58-kor.

A szövegért nagyon köszi, hasonlót gondoltam én is :))

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54518) LyonnaisFan1 válasza V/ (#54515) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Háát, végülis igen.
Sajnos amikor voltam az adidas boltban nem húztam fel magamra egy mezszerű ruhát XL méretben, hogy azt is meglessem magamon.
Így nem tudom, hogy két méretű Adidasos (vélhetőleg 100% poliészter) ruhák között mekkora a különbség.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54533) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Akkor kérek mindenkit, hogy ezen a ponton fejezzétek be a személyeskedéseket!

(#54534) RockHaRD válasza V/ (#54507) üzenetére


RockHaRD
addikt

Már eleve az email címe is kriksz-kraksz. kb ilyen 5742358392@gmail.com

(#54535) somnia válasza RockHaRD (#54534) üzenetére


somnia
őstag

...nézted már a nickedet?... :F

(#54536) V/ válasza RockHaRD (#54534) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha 2 napon belül (a leütés idejétől számított teljes 48 óra) nem fizet akkor is törölheted a vásárlást, a nem fizetett case indításával, ha jól gondolom a mai nap az utolsó.

http://pages.ebay.com/help/sell/unpaid-items.html
Itt nem vonja le a jutalékot az eBay
I haven't received my payment yet.

Vagy amit írtam már a Cancel transaction
Lépj be My eBay > Sold válaszd ki a Legos eladást
Az egyéb akciók-nál (More actions) válaszd ki a Cancel this order.
Válassz a lehetőségek közül
A jutalék levonás ebben az esetben viszont előfordulhat.
I need to cancel a transaction.

A I sold an item oszlopból választhatsz:


Ahol van lehetőséged írni, mindenképp írd le, hogy megpróbáltad felvenni vele a kapcsolatot, de nem jelzett vissza.

[ Szerkesztve ]

(#54537) RockHaRD válasza somnia (#54535) üzenetére


RockHaRD
addikt

15 éves voltam, amikor csináltam, akkor ez volt a menő. Sajna többször próbáltam az évek során megváltoztatni, de itt erre nincs lehetőség, úgyhogy maradt. Ebayen nyílván nincs ilyen nevem :D

(#54536) V/: Köszönöm a segítséget :R

(#54538) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Olvasom a fórumot és egy kis összefoglaló leírást szeretnék kérni tőletek.
Még sosem vásároltam ebayről és a licitálással kapcsolatban lenne pár kérdésem lényegébe a menetére lennék kíváncsi.

(#54539) somnia válasza shaggy (#54538) üzenetére


somnia
őstag

A lap tetején lévőt már elolvastad? :F

(#54540) shaggy válasza somnia (#54539) üzenetére


shaggy
aktív tag

Igen végigolvastam.

Tapasztalatokra is kíváncsi vagyok a licitekkel kapcsolatban.

(#54541) Silent77 válasza shaggy (#54540) üzenetére


Silent77
veterán

Pontosan mire?
Licitálsz amennyit neked megér, állíthatsz be max licitet is.
Én mindig a végén licitálok, 1 perccel zárás előtt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#54542) DJ. Ru$y válasza shaggy (#54540) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az mind a topiklakók tapasztalatai. Nem az ebay szerkeszti.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54543) Molk


Molk
tag

Sziasztok,
szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e olyan embert (budapestit) ajánlani aki vállalná, hogy egy Leica c3-as fényképezőgépet meghirdet ebayen? (persze pénzért)
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#54544) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Jutalékot szeretnék befizetni. "x"-el vagyok elmaradva amit be kellene fizetnem még ma de most látom hogy már rá számlázták a következő havit és az együttes összeg x+y jelenik meg. Kérdés, hogy One time paymentnél csak a "x" összeget szeretném befizetni akkor elég ha módosítom arra az értékre és így rendben vagyok? Vártam egy eladásra mert ugye így jobban járok mintha kártyámról venné le..

Másik: moderált témához kapcsolódik (elég szórakoztató volt...). Vásárolt egy 2feedbackes +os vevő aki 2009-ben regisztrált és amerikai. 30e Ft értékű dologról van szó. Mit javasoltok, mivel tudom magam bebiztosítani (szükség esetén)? Most akarok írni neki, hogy írja le a pontos adatait és vegye figyelembe, hogy magyarországról érkezik + boxing videó + saját kézbe (de ez nem szükséges vám alá vont termékeknél nem?). Mi van akkor ha meglátja, hogy vámolják és nem veszi át? Van lehetőségem arra, hogy ebay-től érdeklődjek a vevő iránt? Gondolok itt arra, hogy volt-e valami probléma vele eddig.

Köszi

(#54545) V/ válasza gorje (#54544) üzenetére


V/
Topikgazda

.....ugye így jobban járok mintha kártyámról venné le..
A késedelmi kamatot nem számolják? Mert akkor jól jársz.
Mi van akkor ha meglátja, hogy vámolják
Minden országban vámolják a küldeményeket, ha nincs külön egyezmény. Ezzel az USA vevőd is elméletileg tisztában van, az más hogy ott komolyabb az ellenőrzés, de a 30k-s érték ott sem vámos, az ÁFA-t meg nudli, nem biztos hogy foglalkoznak vele.
Van lehetőségem arra, hogy ebay-től érdeklődjek a vevő iránt?
Nem valószínű, hogy az értékeléseinél látható információknál többet írjanak meg.
Az hogy rendesen fizeti az eBay számláit, volt-e fiók felfüggesztése vagy hatósági problémája stb. ezek nem publikusak, itt is van titokvédelmi szabályozás.

mivel tudom magam bebiztosítani Legjobb biztosíték, ha csak vásárolsz az eBay-n, akkor a vevők nem tudnak átverni. :)

[ Szerkesztve ]

(#54546) gorje válasza V/ (#54545) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm válaszod! Pontosabban véleményed és helyesbítést...

Késedelmi kamatot miért számítana fel ha nem léptem át a megadott határidőt? Biztosítékos kérdésemre pedig köszi a jóindulatú segítséget.

Valaki más esetleg?

(#54547) V/ válasza gorje (#54546) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtad, hogy késedelemben vagy, azért gondoltam a kamatot, de az igaz hogy havonta 1* számláznak és egyben vonja le a jutalékokat, én automatikus Paypal fizetésre állítottam és így nem kell foglalkoznom a számlák kifizetésével.

(#54548) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Ha egy tracking number ellenőrzésnél nem kapok találatot a csomagról, az azt jelentené, hogy a csomag még nem került feladásra?

Az ebay order details szerint a ctt a shipping carrier, így a ctt-n keresztül megkerestem az order detailson található számot.
És ez a találat [link] fogad.

A kép szerint tárgy nem található, és semmilyen info nem áll rendelkezésre.

Bár ez nem lep meg, mert az eladótól kapott levél szöveg alapján nincs a méretemben az áruból, így abból feladni sem tud.
Tettem felé egy kérdést, hogy egy másabb méret megfelelő lehet-e rám. Egyelőre még válaszra sem méltatott :F

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54549) DJ. Ru$y válasza LyonnaisFan1 (#54548) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet, hogy csak 2 hét után adja fel (onnantól látható), addig csak ezt fogod látni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54550) V/ válasza LyonnaisFan1 (#54548) üzenetére


V/
Topikgazda

Kell 2-3 nap amíg megjelenik, mondtam hogy a portugálok nem kapkodják el a dolgokat.
A hétfőn történő feladás nem volt valószínű. Bár ha nem volt a méretedben, akkor honnan vette a kódot, az ottani posta is csak feladás esetén adja meg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.