Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55551) bitpork válasza V/ (#55550) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kettő nap?! :Y Mi a betyár?! Mindjárt írok az eladónak hogy túl lassú volt ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55552) V/ válasza bitpork (#55551) üzenetére


V/
Topikgazda

Az igazi égi postával jött, nem légivel. :K

(#55553) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello.
Kinéztem egy notit az UK eBayen.... Viszont..... Elég drága, 500ezer HUF. Az eladó billió csillagos pozitív business seller. (99% pozitív)

A kérdésem: Mennyire kockázatos az eBay ekkora összegű tételnél?
Illetve UK bol jönne a cucc, tehát ekkor mekkora vámmal kell számolni? Az 0 nem? Csak a szállítási költség jön rá a noti árára, ugye? A szállítási idő UK bol 3nap?

A gond az, hogy ez lesz az első ebayezesem és a noti magas ára miatt kicsit parázok.
(van egy másik kinézett noti is de az ebay USAbol jönne, az gondolom több problémát jelent)

Ajánlották még ismerőseim hogy nézzek amazonról de nem tudom az mennyivel jobb.... Ez az eBay valamiért szimpatikusabb.

Szerintetek merjek belevágni ebbe? Tudom hogy van ez az eBay payback guarantee dolog is, stb. de akkor is kicsit Félek hogy atvernek :D

[ Szerkesztve ]

(#55554) bitpork válasza k-adi (#55553) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyugi van, UK jó neked. És van ebay meg fizetős Pali garanciád is ha nem gyön meg ( fizetési módtól függően)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55555) raziel01 válasza k-adi (#55553) üzenetére


raziel01
veterán

500 ezerért ebay-ről noti? Minek? Itthon ennyiért már macbook is van.
Ráadásul úgy hogy nem is ismered az ebay vásárlást. Bármi történhet szállítás közben. Lehet hogy a hirdetésben újként van de amúgy meg egy lestrapált fos.
Innen Magyarországról 0 értékeléssel az életben be nem bizonyítod hogy neked van igazad.

ÁFA egyébként nulla lenne. Szállítás meg max 1 hét.

(#55556) k-adi válasza raziel01 (#55555) üzenetére


k-adi
nagyúr

Gondolom nem olyan nagy ördöngösség a vásárlás lépései az eBayen.
Itthon, azaz Magyarországon sajnos nincs új szériás Alienware notebook, vagy legalábbis 700ert van szarabb konfiggal... összesen 1 boltban (legalábbis eddig máshol nem találtam)

Szállítás közben miért sérülne? Persze a lehetőség megvan, de bízom benne hogy nem lesz baj. De ez gondolom bármilyen más elektronikai termékkel előfordulhat, azaz gondolom ilyenkor csak van valami mod panaszkodni no meg negatív feedbacket adni, case-t nyitni, stb.... Nem??

Amúgy manufactured refurbished az állapota a laptopnak....elvileg a leírás szerint.

Elfogad bcard és paypalt is, gondolom a paypal biztonságosabb....?
Többet néztem ki, van köztük Dell (aw) reseller is és sima számítástechnikai bolt is. Egyik sem magánszemély

[ Szerkesztve ]

(#55557) mirci18 válasza V/ (#55550) üzenetére


mirci18
addikt

9 napos nekem is volt.
De 2 napos az hogy lehetséges?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#55558) V/ válasza k-adi (#55556) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Amúgy manufactured refurbished akkor ne vedd meg!
Ennyiért ez bizony használt, bármit is írnak, felújították, belül portalanítás, a rossz alkatrész csere volt, ha tápegységet cserélnek az már van akinél refurbised.
Ha ehhez nincs gyári legalább 1 év garancia, akkor felejtős.
Pl: A Dell által felújított notikra alapból 1 év Dell garancia van.

Anglia meg Uniós ország, Unión belül nem kell vámot és áfát fizetni külön.

Ennél link
New other (see details) “These are products which have been returned to Dell for a variety of reasons including cancellation ”
3 Year Dell Onsite WArranty

[ Szerkesztve ]

(#55559) V/ válasza V/ (#55558) üzenetére


V/
Topikgazda

A linkjét nem adnád meg, én csak 2 románt találtam az UK-n, eddig.

(#55560) V/ válasza mirci18 (#55557) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem képzelődtem, itt írta valaki, de most nem találom a hsz-t.

(#55561) Xdongo567


Xdongo567
csendes tag

Sziasztok,

Tud valaki nekem segíteni az alábbiakban.
Ebayen szeretnék eladni valamit liciten, pl 200 $ induló árral. Van egy érdeklődő Oroszországból. Azt kérdezi, hogy amennyiben megyeri az aukciót, el tudom e neki engedni a vámot/áfát, ami 18-20 %. Azt írja, hogy elvileg ha kitöltök valamilyen dokumentumot, akkor az általa befizetett +költégek (vám/áfa), majd nekem íródnak jóvá valamilyen módon?

Ilyen létezik? Vagy én érthettem félre valamit?

Előre is köszi :)

(#55562) V/ válasza Xdongo567 (#55561) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdés cégként, vagy magánszemélyként adsz el?
De maradjunk annyiban, hogy azt, amit a vevő fizetne vámot, áfát és nincs benne a vételárba, még is miért engednéd el? :W
Meg az orosz vámhatóság, inkább nem is írom tovább.
A céges exportálás az más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#55563) Xdongo567 válasza V/ (#55562) üzenetére


Xdongo567
csendes tag

Én se hallottam még ilyenről, azért is volt fura. Az általa leírtak szerint, ha elengedem a vám/áfa árát, azt ő befizeti az illetékes szervnek Oroszorszában, amit nekem majd valahogy elküldenek valamilyen dokumentum alapján.

Magánszemélyként adnék el amúgy, de akkor úgy látom ez nem valami bevett szokás.

(#55564) V/ válasza Xdongo567 (#55563) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha cég vagy és külföldre adsz el valamit, ami után a beszerzéskor fizettél áfát, azt akkor export esetén vissza igényelheted.
De nincs mit elengedned, mert nem a te költséged, jóindulattal azt mondom, hogy árcsökkentést kér 20%-al.
De jön a furmány, 200$ a leütési érték, az eBay ezt veszi alapul a jutaléknál, ha elengeded a 40 $, hogy magyarázod meg az eBay-nek? Akkor 160 $-ért kellett volna meghirdetni, nem?
Szerintem komolytalan a jó ember.

(#55565) Xdongo567 válasza V/ (#55564) üzenetére


Xdongo567
csendes tag

Köszi a segítséget, így már tiszta :)

(#55566) mirci18 válasza V/ (#55560) üzenetére


mirci18
addikt

Én elhiszem nem vontalak kétségbe csak számomra rejtély hogy ennyi idő alatt hogy érhet ide mikor Magyarországon a levelek átlagos kézbesítési ideje 2-3 nap.

azt még nem is vettük hozzá hogy ezeket a leveleket át is nézik vámolják az is idő.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#55567) Ábi


Ábi
tag

Sziasztok!
Vettem egy gépet német eBay-n, de nem szeretnék Paypal-t.
Egy barátomnak van, ezért az ő paypal-vel fizetnék.
Mi ilyenkor a menet?
Hová szállítják a csomagot? Hozzám, vagy hozzá?

(#55568) V/ válasza mirci18 (#55566) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem gond, nem azért írtam, de volt úgy, hogy kantoni volt a kereskedő, kedden kifizettem. szombaton reggel látom, hogy postára adva, jó meg vagyok nyugodva. Hétfőn hozta a postás. A vásárlás napjától 7 nap, de valójában a szállítás 2 nap volt. Pont felkerült az onnan jövő gépre. De ez a 7 napos szállítás nálam.

(#55569) radi8tor válasza Ábi (#55567) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

írd meg a PayPal fizetés megjegyzésében, hogy az eBay címre küldjék a csomagot.
Ha mégsem így tesz, az ciki.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#55570) V/ válasza Ábi (#55567) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor fizetni akarod, milyen lehetőséged van fizetni a te eBay fiókodban? Jut eszembe, ha nincs Paypal fiókod, akkor hogyan szoktál fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#55571) Ábi válasza radi8tor (#55569) üzenetére


Ábi
tag

Köszönöm!

(#55572) Ábi válasza V/ (#55570) üzenetére


Ábi
tag

Ez az első eBay vásárlásom... :U

Ezek a lehetőségeim:
Kreditkartenzahlung über PayPal
Abgesichert

Lastschrift
Abgesichert

Kreditkarte
Abgesichert

Ezek közül a PayPal tűnt a legbiztonságosabbnak, de ha jól tudom limit van az első vásárlásnál, ami pont alatta van a készülék árához képest (391+29 Euro), ezért is kérném meg egy barátom.

Ha van más ötlet, szívesen fogadom. :K

(#55573) V/ válasza Ábi (#55572) üzenetére


V/
Topikgazda

Saját kártyáddal is tudsz fizetni, a Paypal-n keresztül. -Kreditkartenzahlung über PayPal- Akkor csak a kártyalimited van.

(#55574) m0ski válasza raziel01 (#55548) üzenetére


m0ski
aktív tag

Normális stílusban feltettem egy kérdést, erre te jössz a kioktató hangnemeddel... Nem ma kezdtem én se, de az eddigi tapasztalatok alapján a semminél éppen valamivel több kommunikáció szokott lenni...
A stílusodat meg tartsd meg magadnak...

(#55575) Ábi válasza V/ (#55573) üzenetére


Ábi
tag

Ebben az esetben is regisztrálnom kell a PayPal-n?
A kártyaadataim nem jutnak el a vevőhöz?

(#55576) V/ válasza Ábi (#55575) üzenetére


V/
Topikgazda

A fizetésnél a Paypal-t választod és alul, hogy nem rendelkezel Paypal fiókkal. Az adatok nem jutnak el, csak a pénz.

(#55577) Ábi válasza V/ (#55576) üzenetére


Ábi
tag

Köszönöm! :R

Van ilyenkor plusz költség?

[ Szerkesztve ]

(#55578) V/ válasza m0ski (#55574) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kioktatni akartunk, csak rávilágítani, hogy minden a normális időben van.
Az hogy jönnek az automata értesítők, köszi a vásárlást, értékelj pozitívan blablabla..... az nem emberi kommunikáció, nincs jelentősége.
Én eleve 10 napot írok feladási időnek mint eladó, nincs éjjel-nappal nyitva tartó posta a közelembe, ha megjön a pénz, a leghamarabb feladom, lehet, hogy 1 nap, de lehet hogy 3 lesz belőle. A rögtön történő értékelés meg nem igazán praktikus.

(#55579) V/ válasza Ábi (#55577) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, az eladó mindig fizet jutalékot. :)
A vevő nem.
Nem számítva ide, amit a bankod kér a kártyás fizetésért. Az nem eBay és Paypal probléma.
Mi magyarok nép problémája.

(#55580) m0ski válasza V/ (#55578) üzenetére


m0ski
aktív tag

Az automata értékeléssel kapcsolatos észrevételed jogos, gyanítom sincerity se ül 0-24-ben a gép előtt hogy feedbacket írjon.
A kérdést azért tettem fel, mert a vásárlás előtt volt az eladóval kommunikáció, elfogadható reakcióidővel, most pedig csend van.
Lehet hogy a korábbi vásárlásaim során ez eladók elkényeztettek a gyorsaságukkal, de ezért nehogy már én legyek a h*lye...és ez most nem a te hozzászólásodnak szól, hanem az előző kollégának...

(#55581) yoshi77


yoshi77
csendes tag

Kis segítség kellene. Licit vége előtt 5 percel leütöttem egy terméket egy dollárért, de sajna utána vettem észre hogy a szállítás tíz dollár. Így számomra már nem érdekes a termék, de pechemre megnyertem. Hogyan tudnék a vásárlástól elállni, úgy hogy mindenki jól járjon?
A termék árát ( 1$ ) természetesen kifizetném, legyen ez tanulópénz.
Ötlet? :)

(#55582) radi8tor válasza yoshi77 (#55581) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem így működik, szállítási díjat kötelező fizetni.
Töröltetni tudod a vásárlást, ha az eladó bele megy.

írj neki és kérd a téves vásárlásod törlését.

⭐ Stella

(#55583) k-adi válasza V/ (#55558) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szia. Bocs hogy csak most válaszolok, csak tegnap meghalt a laptopom, és most win telepítés közben bealudtam....
Tehát... Amiket kinéztem, ugyan egyik sem New sajna, hanem refurbished, de mindhez van 1 év Dell onsite gari (általában jövő nyárig szóló).
Eddig akárkivel beszéltem erről a refurbishedről senki nem mondta hogy ez gond lenne, mert azt mondták hogy ezek "pl. visszaküldték a terméket bontatlanul, mert nem kellett, de Hardwareesen jó állapotban van." Illetve az angol szöveg is a "detailsnél" is valami hasonlót jelent nem?
Ilyet is sok helyen látok, amit írtál: "These are products which have been returned to Dell for a variety of reasons including cancellation"

Az általad említett noti nem rossz, de az r1-es (2013-14es modell) én pedig kicsit erősebb/komolyabb vasat, gtx980m vga (ami csak R2ben van) 16gb rammal és min. egy 128/256-os SSDvel (+a gyári 1TB HDD.... de jó lenne csak egy 500gb ssd is összesen, kevés cuccom van) felszerelt notit keresnék. Ilyenek általában 550-600ezer HUF között mozognak árban árfolyamrendszertől függően. (Mo.n milliós tételek ezek....)
Szívesen linkelném neked az item eBay linkjét, de most csak körbenéztem, konkrétan melyik item lesz azt szeptember elején döntöm el amikor megjön a fizum. :)

Most elsősorban az ebayes vásárlás buktatói miatt írtam ide, hiszen ekkora összegnél már nem mindegy ugyebár... De vásárlás előtt tuti berakom ide majd kikérve a véleményeteket. :)

A 2 romános részt nem igazán értettem. (a kinézett 3-4 item közül ott valami ecocomputers ltd. a business seller ők UK, a másik pedig a the.laptop.shop business seller, ő USA)(a másik két seller nevére fejből nem emlékszem, meghalt notim win telepítés nélkül) :D de arra figyeltem, hogy rengeteg értékelése legyen és az említett mindkettő 99-100% pozitív

(#55584) yoshi77 válasza radi8tor (#55582) üzenetére


yoshi77
csendes tag

Értem, de mégse. Miért kellene a postát kifizetnem, ha nem is kerül postára a csomag? A leütött termék nekem nem kell, kifizetem és megtarthatja. Miért kérik ilyenkor mégis a postaköltséget?!?

(#55585) mijos


mijos
senior tag

You can ask us to step in and help if there's a problem with the buyer's request.

Hol tudok ebay-nek irni ? Mar a masodik eladott termekemnel probalkozik valami szerencsetlen...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#55586) V/ válasza yoshi77 (#55581) üzenetére


V/
Topikgazda

A leütés után volt 1 órád a tranzakciót törölni.
Még most is kérheted az eladótól.

Már volt itt róla szó.

(#55587) V/ válasza k-adi (#55583) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a lényeg, hogy amelyiken van EU-s gyári garancia, az szóba jöhet, de ilyen értéknél az kevésnek tűnik.
De ha bele gondolsz ez azért nem igazán lehet igaz: visszaküldték a terméket bontatlanul Akkor azon mit kell gyárilag felújítani? Ha egy kereskedő visszakap egy bontatlan terméket, szó nélkül megy vissza a polcra.

A gyárak nem szoktak eladással foglalkozni, mindig van kereskedő az útvonalban és onnantól bármi megtörténhet. Amit úgy gondolsz, hogy megspórolsz el is veszítheted. 50-50% az esély.
Szeptember elején ha még ezek közül tudsz választani, akkor az is gyanús.

(#55588) V/ válasza mijos (#55585) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a probléma? A válaszunkat leegyszerűsítenéd :)

(#55589) V/ válasza yoshi77 (#55584) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n az ár amit fizetni kell: a termék ára+szállítási költség. Szabály az, hogy ha megnyered, mindent fizetned kell, az eladónak meg el kell küldeni neked, nincs választási lehetősége az eladónak. Ez lényege a vásárlói és eladói védelemnek.

[ Szerkesztve ]

(#55590) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Segítenétek kitölteni? Pl 4-es csak hogy egyet említsek. Boríték elejére oké hogy én feladom és kinek megy.
[link]

Értek mi lgyen? Mert ez úgy jött, hogy kettő kártya és az egyik rossz. Az ollyan 6500ft volt. Kb atszamitva az értéke dollárban?

[ Szerkesztve ]

(#55591) Kolondrum válasza Kolondrum (#55590) üzenetére


Kolondrum
félisten

17g borítékkal, azt én írom rá? Calvin nem töltött ki mindent. [link]

(#55592) V/ válasza Kolondrum (#55590) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ezzel kapcsolatos előző üzenetembe adtam ehhez is segítséget. Itt a link
A mai MNB árfolyam alapján 1$ 282,61 Ft 6500 Ft ~23 $.
Tedd borítékba és gondolom van konyhai mérleged ami grammban mér.
Az ő csomag súlya miért egyezne meg a tiéddel?

[ Szerkesztve ]

(#55593) Kolondrum válasza V/ (#55592) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hopp. :W

Itt amúgy nem tudták mit akarok. Cn22? Az mi? Telefonálgattak.

Tn-el feladni sem lesz egyszerű!

[ Szerkesztve ]

(#55594) V/ válasza Kolondrum (#55593) üzenetére


V/
Topikgazda

Kitöltöd az feladóvevényt, Ajánlott, elsőbbségi (PRI) kockák jelölése és kész.
Vidéki postás kislányok, a tudásuk a magyar határig tart :Y

[ Szerkesztve ]

(#55595) Kolondrum válasza V/ (#55594) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azt a sima ajanlottas papirt? Arra nem adnak tn-t. Nem tudom mire gondolsz.

(#55596) V/ válasza Kolondrum (#55595) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne fárasszál már. A neve Könyvelt küldemény feladóvevénye. Mit akarnál akkor kitölteni?
Erre kapsz majd egy például: RR264274802HU számot, ez a tracking number

(#55597) Kolondrum válasza V/ (#55596) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem tudok adatokat mert nem én rendeltem, kéri a tag. Addig áll minden még nem kapom meg. Jó lenne duig de majd kiderül...

(#55598) V/ válasza Kolondrum (#55597) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért nem RR az első két betű, mert értéknyilvánítással küldtem.

Értem és tanulságos az eset.
Apróság a dolog, de ha másoknak rendel az illető, és gond van, egy felhasználótól -tőle- mennek a case-k, refund kérések, előbb -utóbb az eBay be fog tartani, az eladó is szintén nyűgös lesz.

[ Szerkesztve ]

(#55599) Kolondrum válasza V/ (#55598) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem enged vásárolni ettől a tagtól errorral eldobja úgy mint korábban jeleztem,csak ott mindig letiltja.

(#55600) Kolondrum válasza Kolondrum (#55597) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha lesz legközelebb sokkal egyszerűbb lesz. Belejön az ember.

Lehet h nem várom meg a választ majd megoldja. Dolgozok nem fogok ráéni el kell indítani. Minél előbb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.