Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) V/ válasza David_DD (#54850) üzenetére


V/
Topikgazda

Az előző hsz. 10 napját akartam megmagyarázni, van rá lehetőség, ha te adsz fel csomagot, nem lényeg.

A későbbi kézbesítés bármire vonatkozik, be kell menni a Postádra, valami nyomtatványt ki kell tölteni és a távolléted utáni napra kérni a kézbesítést. Vedd fel velük a kapcsolatot, hogy konkrétan miként megy ez. Fizetni kell érte, de legalább nem küldik vissza.
B terv: Megbeszéled a postásoddal, hogy odaadja a megbízható szomszédodnak, ha nem kell aláírni.
C terv: Adsz postaláda kulcsot a megbízható szomszédodnak + egy meghatalmazást a küldemények átvételére.

[ Szerkesztve ]

(#54852) thomasa


thomasa
senior tag

Egy kis segítséget kérnék, előre is köszi.

Licittel nyertem egy terméket EU-n belül. Jó áron sikerült, a 30. nyertes licitáló voltam. Ezután még mielőtt átutaltam volna az összeget írt az eladó, hogy ne küldjem, mert elfelejtette beállítani a rejtett minimálárat a termékre, és ennyiért nem eladó. (WTF)
Megnéztem, konkrétan ez volt a termék alatt az x-edik sorban :"I do have a reserve price on this but it is very reasonable indeed." Viszont beállítva tényleg semmi sem volt úgy láttam.
Kérdés, hogy jogosan követelhetem a terméket, hogy küldje el, és átutaljam az összeget?
Vagy ha nem akarja, akkor úgysem fogja és azonnal refundol, felesleges megjáratni a pénzt?

(#54853) V/ válasza thomasa (#54852) üzenetére


V/
Topikgazda

a 30. nyertes licitáló voltam....., Ilyenről még nem hallottam, de lehetséges, hogy le vagyok maradva az infókkal. Vagy te nyerted meg a licitet, akkor miért nem azt írod?
Licitálás esetén van 1 nyertes, az viszi az árút, ha valamiért neki nem kell, akkor az eladó felajánlhatja a második legmagasabb áron licitálónak, de hogy 30-an nyerjenek meg egy licitet, ezt még elképzelni sem tudom.
Ha az eladó nem akarja eladni, van rá lehetősége, főleg ha hibás volt a meghirdetés. Még valós is lehet, amit írt. Lehet reklamálni az eBay-n, de attól még nem lesz meg neked ez az árú.

[ Szerkesztve ]

(#54854) David_DD válasza V/ (#54851) üzenetére


David_DD
tag

Ismételten köszönöm! Panelba lakom budapesten, a postást életembe 3szor ha láttam, a szomszédomat még annyit se, annyira zárkózott...:D marad a postai utánajárás

[ Szerkesztve ]

(#54855) DJ. Ru$y válasza David_DD (#54854) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Másik megoldás: kérsz egy hónapra postafiókot, ha belefér a cucc és nem aláírós.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54856) fardem válasza thomasa (#54852) üzenetére


fardem
aktív tag

nekem sem tiszta, hogy mi az a 30. nyertes licitáló. :F

te nyerted meg? akkor te vagy az egyedüli nyertes... nincs más aki nyert még, nem igaz?

(#54857) thomasa válasza fardem (#54856) üzenetére


thomasa
senior tag

Azt akartam írni, hogy többen licitáltunk, és a végén én nyertem, azaz nem 1 db bid volt a terméken. Szóval az eladó láthatta volna a licitek közben, hogy nincs ott a minimálár.

(#54858) V/ válasza thomasa (#54857) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem biztos, hogy folyamatosan nyomon követi a saját hirdetését, 6 napja tettem fel egyet, de rá se néztem eddig.
Ha nem lép be a szerkesztésbe, akkor ő sem lát többet, mint te, tehát, ha rá is nézett a rejtett minimál árat ő sem látja, szerkeszteni meg ezek szerint nem szerkesztett.
Ha tényleg kell neked, kérdezd meg mennyi a minimum ár, lehet, hogy még neked így is megéri. Mivel te nyerted meg, ennyit talán illik neki megtenni. Csak egy üzenet, semmibe sem kerül.

Egy német eladónál jártam én is úgy, hogy megnyertem a projektor izzót, egy KVM vga, egér bill kapcsolót küldött a projektor izzó volt a számlán -cég voltaz eladó-, amikor reklamáltam azt írta, hogy kevesebbért hirdette meg, mert hibás volt az eBay!!!!. Akkor miért küldött bármit is? No erre mi történt, jött egy full refund amit még nem is kértem.

[ Szerkesztve ]

(#54859) thomasa válasza V/ (#54858) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem kellene ott lennie a hirdetésnél ilyenkor, hogy "Reserve not met" ?

Például mint itt:
http://www.ebay.com/itm/Mazda-Mazda6-GT-/141716404732?forcerrptr=true&hash=item20fef4b9fc&item=141716404732

(#54860) V/ válasza thomasa (#54859) üzenetére


V/
Topikgazda

Ok, akkor bejön a az, hogy nem nézett rá.
Megkérdezted már hogy mennyiért adná oda, mert mi innen azt nem tudjuk befolyásolni.
Az eBay szabályai szerint joga van elállni az üzlettől, viszont ha kifizeted, akkor valamit lépnie kell. Fizesd ki, nem veszítesz semmit, mert vissza kell adni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#54861) thomasa válasza V/ (#54860) üzenetére


thomasa
senior tag

Rákérdeztem, és majdnem a dupláját mondta amennyiért vettem, annyiért nekem nem érte volna meg. Persze most mondhat bármit. Ha nem utalom át, és cancel lesz a vége akkor nem is értékelhetek igaz?

(#54862) David_DD


David_DD
tag

mégegy kérdés, most látom h amit tegnap rendeltem, ma egy másik eladó feltette feleannyiért, van bármi lehetőség visszamondani? (lévén hétvége van, még a pénz se ment át, és ebből adódóan még nincs shipped státusz alatt)

[ Szerkesztve ]

(#54863) V/ válasza thomasa (#54861) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában azt nem értem, hogy miért nem kezdeményezi a törlést.
Lehet értékelni, de ha az eBay felé azt jelzi, hogy ellopták, tönkrement és ezért kérte a törlést, az esetleges negatív értékelést törlik.

(#54864) thomasa válasza V/ (#54863) üzenetére


thomasa
senior tag

ok, köszi :R

(#54865) V/ válasza David_DD (#54862) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n nincs rendelés, felejtsétek már el, vásárolsz!
Igen, kérheted a törlést, az eladó vagy elfogadja, vagy nem. Udvariasan kérd meg, hogy törölje, valami személyes okot írj, sürgős kiadás és már nem tudod megvenni.
More actions
Ask to cancel

Ha fizettél és nem ezt látod, akkor More actions, Contact seller és ott az opciók közt Request to cancel this order

[ Szerkesztve ]

(#54866) V/ válasza thomasa (#54864) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben megnéztem, ha minimál árat állít be, akkor azért fizetni kell, így amít írt, az nem állja meg a helyét, mert a + költség hiányát észre kellett volna vennie. Vagy ezt nem akarta kifizetni, ha fel megy a licit a neki megfelelő árra. Menjen a p....ba.
Várd meg, vagy írd meg neki, hogy ő kérje a törlést, mert nem a te hibád, hogy nem jött létre a vásárlás.

(#54867) David_DD válasza V/ (#54865) üzenetére


David_DD
tag

írtam neki, remélem megértő lesz. Sajnos már paid állapotban voltam, a paypalon már megjelent a tétel, viszont az OTP ugye még nem vonta le. Ha elfogadja a cancel-t, akkor hogy megy a pénzvisszatérítés? (bocs h ennyi kérdést teszek fel, de eddig összvissz egy telefontokot rendeltem ebayről :D)

(#54868) V/ válasza David_DD (#54867) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogadja, akkor visszaadja a pénzt, a Paypal-n ott lesz ehhez a tételhez, hogy refund. A normális eladó nem szokott vacakolni. Attól nem kell megijedni, hogy ezután pár napig az eBay-n néha az látszik, hogy unpaid item.

(#54869) Jester01 válasza V/ (#54865) üzenetére


Jester01
veterán

Azért lássuk be vicces Az eBay-n nincs rendelés mondat után linkelni a képet amin ott van a "cancel order" (order=rendelés) :DD

Jester

(#54870) thomasa válasza V/ (#54866) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszi ismét. :R Nagyon vágod a témát.

(#54871) Laraxior


Laraxior
titán

Hogyha Paypalon dollárom van, és withdrawolni akarom, de az "amount"nál csak dollárt ajánl fel. Ha így küldöm a bankkártyámra, akkor átváltja forintra? :F
Mert az eurot átváltotta rögtön, és forintban tudtam átküldeni. De most van forintom is rajta, meg dollár is. :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#54872) radi8tor válasza Laraxior (#54871) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elsődleges devizának be kell állítanod a Forintot.
Ekkor át fogja váltani a dollárt is Forintra.
(duplán sarcol PayPal - egyszer az eladás után, aztán az átváltásnál)

⭐ Stella

(#54873) V/ válasza Jester01 (#54869) üzenetére


V/
Topikgazda

Order-t amerikai szó használatban vásárlásként is értik, no de mindegy. Viszont akinek írtam az már fizetett, tehát ő már csak a vásárlást tudja megszakítani.
De maradjunk annyiban, hogy ez egy online piac és itt vásárolunk, előre fizetve az árúért

(#54874) V/ válasza Laraxior (#54871) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez Paypal fórumra tartozik, de withdraw a bankszámládra megy, kivéve ha van PayPal Debit MasterCard kártyád, akkor oda is. A bankod is tudja váltani.

[ Szerkesztve ]

(#54875) fardem válasza thomasa (#54861) üzenetére


fardem
aktív tag

értékelést tudsz adni, ha csak cancel volt. unpaid item case lefutása után nem tud adni a vevő értékelést.

én negatívot adnék ilyen esetben, az hogy kevesli a végén az árat és nem akarja eladni, az a nyertes vevőt miért is izgassa. az ebay szabályzata azt írja ha valamit eladsz valamilyen megnyert áron aukcióban, akkor köteles vagy azon az áron adni. tetszik vagy nem.

(#54876) nemgyuri


nemgyuri
csendes tag

Nem vagyok túl tapasztalt a témában, 1-2 ebayes rendelésem volt eddig EU-n belül, most rendelnék először nem EU-országból, Japánból. A vámmal kapcsolatban sokfélét olvastam, eddig ez tűnik a leghivatalosabbnak [link], ezek alapján úgy értelmezem, ha magánszemélyként egy másik magánszemélytől használt cuccot veszek, akkor 22eurótól áfaköteles és 45 eurótól vámköteles. Jól értelmezem?

Valószínűleg 22 és 45 közöttibe esik ( japán kamisori borotvák [link]). Az áfát csak akkor kell megfizetnem ha megállítják a cuccot a vámon? Illetve az mitől függ, hogy az ebayen megjelennek-e a plusz "Import charges" költségek? Ha az emberem ráírja hogy gift és kisebb érteket ad meg (22 alattit) akkor kisebb eséllyel állítják meg? A megállítás függ attól, hogy dobozban vagy levélben érkezik ill. tömegtől/mérettől vagy csak az értékétől?

[ Szerkesztve ]

Nem lehet semmi olyan dolog az eletedben, amit nem tudsz otthagyni harminc masodpercen belul, ha a sarkon feltunnek a zsaruk.

(#54877) DJ. Ru$y válasza nemgyuri (#54876) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jól értelmezed.

Minden csomagot röntgeneznek, ha látja a VÁM-os, hogy ez azért nem $2, ha mondjuk annyit ír rá, akkor bekérik a számlát tőled, és a postaköltséggel együtt jön rá az ÁFA vagy ÁFA+VÁM. A gift semmit nem számít az előzők miatt. Levelet és csomagot is áttolják a röntgenen, szóval mindegy.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54878) nemgyuri válasza DJ. Ru$y (#54877) üzenetére


nemgyuri
csendes tag

köszi a gyors választ!

Nem lehet semmi olyan dolog az eletedben, amit nem tudsz otthagyni harminc masodpercen belul, ha a sarkon feltunnek a zsaruk.

(#54879) Intruder2k5 válasza nemgyuri (#54876) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az összes távol-keleti csomagra rá van írva, hogy gift. Na most akkor ezek alapján szerinted mennyire veszik ezt figyelembe? :)

(#54880) nemgyuri válasza DJ. Ru$y (#54877) üzenetére


nemgyuri
csendes tag

És ha lebukok a számlával van vmi jogi vonatkozása a dolognak?

Nem lehet semmi olyan dolog az eletedben, amit nem tudsz otthagyni harminc masodpercen belul, ha a sarkon feltunnek a zsaruk.

(#54881) Intruder2k5 válasza nemgyuri (#54880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, ki kell fizetned a VÁM-ot és az ÁFA-t. Arról Te nem tehetsz, hogy a feladó nem a valós értéket tüntette fel a csomagoláson.

(#54882) DJ. Ru$y válasza nemgyuri (#54880) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bekérik a számlát, ha jól tudom, akkor a Paypal számlát kell küldened, és az összeg alapján számolják a fizetendőt, amit a postásnak kell majd kipengetned.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54883) nemgyuri


nemgyuri
csendes tag

De ugye akkor ha a csomag átcsúszik, akkor az ÁFA is megúszható ily módon? És az import charges megjelenése ebayen a rendeléskor mitől függ? Nézegettem direkt ezért cuccokat és nem a 22 eurónál jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet semmi olyan dolog az eletedben, amit nem tudsz otthagyni harminc masodpercen belul, ha a sarkon feltunnek a zsaruk.

(#54884) DJ. Ru$y válasza nemgyuri (#54883) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mit akarsz venni, ha nem titkos? Ha nem veszik ki és nem kapsz levelet, hogy adatokat kérnek, akkor átcsúszik...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54885) radi8tor válasza nemgyuri (#54883) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, ha átcsúszik akkor nem kell fizetned.

⭐ Stella

(#54886) nemgyuri válasza DJ. Ru$y (#54884) üzenetére


nemgyuri
csendes tag

japán kamisori borotvák, vszeg levélben küldve [link]

Nem lehet semmi olyan dolog az eletedben, amit nem tudsz otthagyni harminc masodpercen belul, ha a sarkon feltunnek a zsaruk.

(#54887) DJ. Ru$y válasza nemgyuri (#54886) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt sima bubisban küldik ja, ha fogalma sincs a VÁM-osnak mi ez, akkor simán átcsúszik szerintem. Ha csak nem "fegyver" gyanús eszköz miatt ki nem veszik. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54888) V/ válasza nemgyuri (#54883) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos hogy itt kell erről beszélni így?
Az Unió-n kívülről érkező küldemények a törvény szerint ÁFA és vám kötelesek.
A mi van ha,..... ez van, az van, nem kéne rágódni rajta egy nyilvános fórumon. Még valaki más is elolvassa és azután jön a szigorítás, pontosabban a jogszabály betartatása, bár most is betartják. :(

(#54889) nemgyuri válasza DJ. Ru$y (#54887) üzenetére


nemgyuri
csendes tag

igen ezen parázok picit, de rendeltem már borotvákat ebayen, mind megjöttek, ezzel csak akarom mondani hogy a fegyvergyanú miatt csak nem jut eszébe megvámolni
meg késeket például nagyon sokan küldözgetnek, kardokat is láttam már ebayen, szóval ezek is csak megérkeznek valahogy

köszönök minden segítséget!

Nem lehet semmi olyan dolog az eletedben, amit nem tudsz otthagyni harminc masodpercen belul, ha a sarkon feltunnek a zsaruk.

(#54890) V/ válasza nemgyuri (#54886) üzenetére


V/
Topikgazda

Közbiztonságra veszélyes eszközök a jogszabály szövege szerint:
1. Olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (íj, számszeríj, franciakés, szigonypuska, parittya, csúzli stb.).

Sok szerencsét.

(#54891) V/ válasza nemgyuri (#54886) üzenetére


V/
Topikgazda

japán kamisori borotvák 22 € alatt? Ugyan már, azok csak legfeljebb hasonlítanak rá.
10k forint alatt nincsen új, a komolyabbak 30k körüliek.
6/8 Iwasaki Kamisori Tamahagane from Japan 729,00 EUR

[ Szerkesztve ]

(#54892) nemgyuri válasza V/ (#54891) üzenetére


nemgyuri
csendes tag

22 és 45 között ill. használt, ahogy elején írtam, meg amúgy ebayen aukcióról hallottál már? (annyiba kerül amennyit adnak érte)

[ Szerkesztve ]

Nem lehet semmi olyan dolog az eletedben, amit nem tudsz otthagyni harminc masodpercen belul, ha a sarkon feltunnek a zsaruk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.