Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) animatrix11 válasza V/ (#55199) üzenetére


animatrix11
őstag

Tudom, csak pl angliában tűnt már el csomagom, azért érdekelt volna hogy kínába mennyi biztonságos
Leütés után lehet még változtatni a postázáson? Mert úgy ütötte le hogy amerikai címmel (ázsia nem volt bejelölve most célország) és addig nem tud fizetni amíg nem írom át

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#55202) V/ válasza animatrix11 (#55201) üzenetére


V/
Topikgazda

Készítesz ehhez a tételhez számlát arra beírod a szállítási költséget és azt fizeti ki.
De a számlát ő is kérheti és akkor a rendszer segít elékészíteni, vagy az eladott tétel alatti sorban megkeresed a számla készítést.
A biztonság relatív, nyomkövetős csomag is bárhol elveszhet.
(#55200) csaba17
Azt jelenti hogy az eBay-n az átlag ára ennek a terméknek 5,700.43 HUF, viszonyítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#55203) bl4ze válasza csaba17 (#55200) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez kb. csak annyit jelent, hogy ez az átlag ára, ennyiért "mennek".

Ha 4500ért veheted, vegyed jobb mint a "trending" ár :) :)

.:. bl4ze .:.

(#55204) -=Jam=- válasza RockHaRD (#55195) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nem azért, de nagy mákod van, hogy visszaküldte a pénzt, nem lett volna kötelező neki, ugyanis egy árva szóval nincs írva a hirdetésben, hogy eredeti xiaomi. Sőt, lerí a hirdetésből, hogy fake.

(#55205) Shingen


Shingen
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek lehet nekik hinni, hogy igazi bőrből vannak a táskák?

[link]
Material: Faux Leather

[link]
Material: Leather

Köszi

風林火山

(#55206) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!

Az imént elvesztettem a szüzességem, most először rendeltem ebay-en. Minden sikerült elsőre a sok leírás alapján, de egy kérdésem lenne: a pay-pal számlámon csak az összefűzéshez szükséges utalásból származó 400 Ft volt, ilyenkor a fennmaradó összeget zárolja a kártyámon? És ha igen, mikor kellene látnom ezt?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#55207) V/ válasza mmdms (#55206) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem amit írsz, de ha vásároltál és a paypal balance 400 Ft-volt, ha a kártyád hozzá van rendelve, akkor ha több a vételár ennél, akkor a kártyáról veszi le.
A fizetésnél a képernyőn egyértelmű volt hogy kifizetted és mivel? Mert azt is kiírja.
Ha belépsz a bankod internet felületére akkor a zárolt tételek közt ott van. A kártyás fizetések a fizetés után a kártyaszámlán azonnal zárolódnak, fogy a költési keret, ha nem így lenne az nagyon nagy probléma lenne.
Ez kérdésed a Paypal topikhoz köthető, ott találsz pontosabb információkat.
Link.

(#55208) V/ válasza Shingen (#55205) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első link: cotton PU Leather, vászon alapon poliuretán bőr, műbőr és vékony, második szintén (10. képen PU), egy hangyányit vastagabb. a képek azok nagyon jók a 2. linknél, de ha bőrre számítasz csalódni fogsz.
Sajnos nekem is sikerült átverni magam.
7000-7500 Ft körüli áron nem kapsz új, valódi bőrtáskát ekkora méretben.
Az 1-st nem ajánlom, a képen lévő ilyesmi bőrből rendeltem és is, hát nem az igazi, a 2.-es jó minőségű műbőr, de az éles sarkú felületeket nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#55209) Shingen válasza V/ (#55208) üzenetére


Shingen
addikt

Sejtettem! :(((
Köszi szépen a tapasztalatokat.

風林火山

(#55210) mmdms válasza V/ (#55207) üzenetére


mmdms
addikt

Jól értelmezted, többe került a termék mint ami a paypal balance-on volt, de a kérdésem már tárgytalan is, az otp megint nem volt a helyzet magaslatán, és késett pár percet.
De köszi a felhomályosítást!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#55211) V/ válasza Shingen (#55205) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha igazi kell, akkor az indiai eladóknál lehet relatíve olcsókat találni, most csak egy minta link.
Ezzel csak az a gond, hogy egy kicsit vékony a bőr, de amúgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#55212) Sátán44


Sátán44
addikt

Ma küldött egy üzenetet akitől vásároltam, ez csak ilyen tájékoztató üzenet igaz?

igoowoo has sent a question about :shipping for item #291289033837, ending on 04-Aug-15 12:05:32 BST - Real 2.5D Anti-Explosion Temper Glass 9H Hard Screen Protector For Huawei Phones

Dear sandby44 ,
Your item(s) were sent out days ago, this is just a remind message, if it disturb you that pls ignore it.
* The gerneral shipping time listing for your reference:
To United States:
CN warehouse:about 10 working days
US warehouse:about 1~3 working days
To United Kingdom:
CN warehouse:about 12~20 working days
UK warehouse:about 1~3 working days
To Germany:
CN warehouse:about 15~25 working days
Deutschland warehouse is:about 1~3 working days
To Australia: about 15~20 working days
To Russia/Brazil: about 25~40 working days
To other Europe countries: about 15~30 working days
To other wordwide countries: about 25~35 working days
The exact shipping time is decided by the post office & your local customs.
If you need more information, please send e-mail to ceasy10, this is hotmail mailbox, we'll reply your e-mail within 1 working day.
eBay seller: igoowoo

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#55213) V/ válasza Sátán44 (#55212) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.
Azt hogy elküldte és hogy a különböző lerakatokból az adott országokba mennyi a várható szállítási idő, ami növekedhet a vám és a posta által.

(#55214) Shingen válasza V/ (#55211) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

lehet, hogy maradok a jó minőségű műbőr mellett, nem napi használatra kell majd, hanem majd fősulira járni.
De majd kiválasztok egy párat és majd a segítségedet kérem majd melyiket éri meg majd megrendelni minőség szempontjából.
Mert hiába igazi bőr ha vékony akkor majdnem olyan gyorsan kilyukad vagy kidörzsölődik mint a műbőr, aztán mehet a kukába és nem bukok annyit mint az igazi esetén

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#55215) kelly7 válasza V/ (#55179) üzenetére


kelly7
aktív tag

Természetesen a telefon típusának megfelelő méretet rendeltem tőle. Nem nagy pénz, kb 1200ft, csak ha nem ír mailt, akkor akartam valami "hivatalosat" írni neki.

(#55216) V/ válasza kelly7 (#55215) üzenetére


V/
Topikgazda

Legegyszerűbb az üzenőfalon szólni neki, hogy probléma van, néha az is elég, e-mailt nem írnák, mert sok haszna nincs, emez "félhivatalos", ha általános kérdés fejében küldöd, de ez esetben, mivel nem jót küldött jogosan kérheted a lerendezését.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#55217) BMizutani


BMizutani
tag

Üdv . olyan problémám gondom van aminek a kibogozásához a segítséget kérnék .
A adva van egy ebay , paypal login , a budapest banktól egy maestro kártya webes használattal .
Többször használtam sikerrel , de néha a paypalos vásárlás nem sikerült ,a státusz denied annak ellenére hogy van egyenleg a számlán . A bank nem lát tranzakciót . De ha a paypalon feltöltve van a terhelés részősszege akkor viszont megterheli a kártyát a hiányzó összeggel .

Ki a hibás a budapest bank vagy a paypal ? Mit lehet tenni ? Nem szeretnék minden vásárlás előtt utalgatni a paypal számlámra .

(#55218) V/ válasza BMizutani (#55217) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay és a Paypal fizetés összekötve?
Ez eBay topik, de nem baj.(Van Paypal is.)
Ha belépsz a Paypal fiókodra, kattints a menü sor Profile feliratra, válaszd a Add or Edit Credit Card-t, mit látsz a Credit Cards alatt, ott a kártyád, Primary és nincs olyan felirat, hogy Link and confirm My card?
Ha olyasmi mint az első sor Visa helyett Maestro akkor a Paypal jó.

[ Szerkesztve ]

(#55219) mmdms


mmdms
addikt

Hali ismét!

Segítségeteket szeretném kérni, ilyen hátlapot szeretnék rendelni a telefonomra, de egyszerűen nem találok íbéjen. A linken szereplő árat egy kicsit sokallom, tekintve hogy 25 €-ért komplett telót is lehet venni. Milyen kulcsszavakra keressek, hogy ne csak a tokokat dobálja sorba?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#55220) BMizutani válasza V/ (#55218) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Igen az összekötés megvan mert több tucatszor sikerült a vásárlás a kártyáról .
De egy példa eset kínábol rendeltem usb kábelt sikeres vásárlás sikeres fizetés a paid pecsét megvan , majd angliábol töltőfej vásárlás sikeres a fizetési kísérlet kártyáról már denied . A bank az angol terhelési kísérletről nem tud . Ez a probléma . Fizetni csak úgy tudtam hogy utaltam a paypal számlámra ami több napot vett igénybe , az eladó meg már írogatott . Most a hazai bank a ludas vagy a maestro kártya vagy a paypal ??

(#55221) BMizutani válasza BMizutani (#55220) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv Azt még elfelejtettem leírni hogy az ebay androidos mobil alkalmazást használom .

(#55222) V/ válasza BMizutani (#55221) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártya úgy néz ki ahogy a képen?
Mikor frissítetted az Androidos alkalmazást?
Ha az alap beállítások jók az eBay-n és Paypal-n, akkor segíthet, ha törlöd a mobil alkalmazást és a legfrissebbet telepíted, volt amikor már attól megjavult hogy az alkalmazás adatokat töröltem.
Az is előfordulhat, hogy a telefon automatikus rendszer frissítést hajt végre pl. 4.3-ról 4.4-re, egy csomó megmagyarázhatatlan hiba eltűnt, amikor újra telepítettem az összes utólag hozzáadott Androidos alkalmazást. (Sajnos az IGO ingyenes alkalmazásom az odaveszett.)

Még egy triviális hiba, 6. vásárlás lett volna a kártyámmal az eBay-s. Elutasítva, pedig pénz van.
Dühösen hívom a bankot, némileg lenyugodtam, amikor kiderül, hogy a kártyának napi 5 a vásárlási limitje, ez nem igazán volt kisbetűs a leíásban, én voltam a bf.

[ Szerkesztve ]

(#55223) Zolly444 válasza V/ (#55222) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Hello. Rendeltem egy telefon tokot, de hibás, a mintája el van fordulva, vagy nem is tudom hogy írjam le. Indítottam case-t hogy a termék hibás, és leírtam a problémámat. Ez volt 2napja. azóta nem kaptam választ. Ha továbbra sem válaszol mit tegyek?

(#55224) htc07 válasza Zolly444 (#55223) üzenetére


htc07
addikt

írhatsz neki megint, és 5 nap múlva eszkalálhatod az ebay felé.

(#55225) BMizutani válasza V/ (#55222) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . A kártyánál nincs olyan hogy Link and confirm My card , de mivel csak pár vásárlásnál nem működött a többinél simán ment igy szerintem ez jó . Az alkalmazás a lehető legfrissebb amit a play felajánl . Az internetes vásárlási limitre rákérdezek , sima pos , atm vásárlásoknál nincs limit csak a számla ereje .
Köszi a válaszokat .

(#55226) V/ válasza Zolly444 (#55223) üzenetére


V/
Topikgazda

3 napon belül kell az eladónak válaszolni, ha nem teszi, lehet tovább lépni arra amit a Resolution Center enged.

(#55227) Zolly444 válasza V/ (#55226) üzenetére


Zolly444
aktív tag

eBayen nyitottam a case-t es a paypalon nem látja hogy lenne bármi is. PayPalon kellett volna? :U Bocsi a lámaságért, eddig 15ből15 rendelésem oké volt.
Edit: Megvan. Bocsi

[ Szerkesztve ]

(#55228) V/ válasza Zolly444 (#55227) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem muszáj mindkét helyen nyitni, alap az hogy csak az egyiken.
Két külön cég, nem fogod egy helyen látni, de legtöbbször célszerű mindig a vásárlás helyén, ha az az eBay akkor ott indítani, lehet hogy hamarabb rendeződik.
A PP-n az elméleti probléma rendezési idő a vásárlástól számított 180 nap. (van amikor rövidebb, de azok a speciális esetek)

[ Szerkesztve ]

(#55229) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

jól szűröm le, hogy ezt semmilyen egyéb módon nem tudom kérni, csak standard shippinggel? nem látok módot, hogy válasszak mást. megjön, amikor megjön?

köszi előre is :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#55230) radi8tor válasza hoffman_ (#55229) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írhatsz az eladónak és rákérdezhetsz tudja-e gyorsabb postával küldeni.
De nem kötelezhető erre.

⭐ Stella

(#55231) hoffman_ válasza radi8tor (#55230) üzenetére


hoffman_
nagyúr

értem, köszönöm a tippet :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#55232) V/ válasza hoffman_ (#55229) üzenetére


V/
Topikgazda

A standard gyorsabb minta az economy.
De ez nem lenne jó:
Link UK

Angliából jönne, max 10 nap. és 2600 Ft-al kevesebb lenne

(#55233) hoffman_ válasza V/ (#55232) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sajnos elvileg nem, e6400-ba oké, de e6440-be nem, már néztem én is. azért köszönöm :) megrendeltem amúgy is már, nem tudom, hogy a lemondás hogy megy, de mivel nem kompatibilis elvileg, így most se nézek utána :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#55234) vacs


vacs
veterán

Lassan 2 hete írtam neki, de b@szik válaszolni ez a kis ... :W
Eredeti kérdésem, [link].
Azóta küldtem neki dropbox/box/mega linket is!
Mit tudnék csinálni?

(^)(>.<)(^)

(#55235) V/ válasza vacs (#55234) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit linkeltél az Aliexpress. Ez meg az eBay topik.
De ez olvasható a terméknél: Seller Guarantees: On-time Delivery 60 days. Eladói garancia: Az átvételtől számolt 60 nap. Amit hivatalosan vállalt. Ami a leírás szövegében van -1 year warranty- arra hivatkozva, kérdezd meg, hogy hibás, mi legyen, a Contact Seller, Contact Now vagy most azt írja hogy online, kattints a nevére a Seller Online alatt, Janice Zhao és cseteld le.

[ Szerkesztve ]

(#55236) #214


#214
tag

Sziasztok! Eladás postai költségével kapcsolatban kérném a segítségetek. Adott két, külön csomagolt dolog, amit lehetőleg egyben szeretnék eladni. A postai költség megállapítása pontosan hogyan történik ez esetben? Csomagoljam be egybe őket, mérjem le a méretét és a súlyát? Ezután pedig kérjek árajánlatot valamelyik szállítási cégtől? A magyar posta árait kicsit húzósnak találom (szerettem volna Amerikába is elérhetővé tenni a vásárlást, de ezen a szállítási áron nem vennék meg), érdemes más cégeket is felkeresni? Előre is köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#55237) Zolly444 válasza V/ (#55228) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Visszaírta, hogy: "Dear buyers ACE 4 phone has two kinds of models. One is 3G G313H, one G357F 4G network. Or your phone is 4G network model, so it is not suitable! Hoping to help you! So you do not buy the wrong type! Sincerely, Candy. Leírtam neki hogy én a jó típusra rendeltem és a jó típusra rakom, nem ez a hiba majd mégegyszer leírtam hogy mi a baj. Erre leírta ugyan ezt. :F Hogy tovább? Paypalon nem enged case-t nyitni mert azt írja, már eBayen nyitottam.

(#55238) burny


burny
aktív tag

Hali, tanacsra lenne szuksegem, vettem egy telo tokot, de rossz tipust kuldtek, egyik szinnel stimmelt a tipus a masiknal nem, en meg abbol rajta ndeltem... Valasz ami kaptam (en is es az elado az UKban van:

...
But shipping the item to us is in high postage cost.
We can offer 2 solutions.
Solution 1 :
Do you think the product is still acceptable?

IF yes, we can offer 1.83 GBP refund. So you can keep the item in discount price for yourself or friend or family as gift. Also, you don't need to spend money to return item to us.
Solution 2 :
We can sold the black 02( Redmi 2 )to you in discount price 4.26 GBP. Do you think it is okay?

[link]

(#55239) lupus_l válasza Zolly444 (#55237) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Azt mondanám fotózd le a telefonod modelszámát az akksi kivételével (IMEI-t takard ki) és küldd el neki.
Phone model: G357F 4G
Ordered model: G357F 4G
Result: the phone case is not suitable, the ordered item is faulty. Please give me a full refund. Thank you.

Ha már nem érti másképp.

(#55240) Zolly444 válasza lupus_l (#55239) üzenetére


Zolly444
aktív tag

De ezt leírtam neki. És azt is hogy nem azzal van a baj hogy nem jó a telóra. Hanem a mintája ferdén van ragasztva. oly annyira hogy a kamerába is beletakar. Erről van szó, csak hogy érthetőbb legyen mit írok
Edit: Hogyan tudom "továbbítani" ebaynek? Nem sok értelmét látom a levelezésünknek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55241) V/ válasza Zolly444 (#55237) üzenetére


V/
Topikgazda

Már nem emlékszem, az ebay-n milyen case-t is nyitottál?
Esetleges tovább lépés az escalate, de van amikor valamennyi napnak kell eltelni, vagy le kell zárni, így nem igazán tudok segíteni.

(#55242) Zolly444 válasza V/ (#55241) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Most ennyit látok, ha belemegyek a case-ba. . Azt jelöltem hogy "It's defective or doesn't work". Valószínűleg akkor 29.én tudok továbblépni ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#55243) V/ válasza #214 (#55236) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kicsit bonyolultan kérdezed.
Ha egyben akarod eladni, akkor egyben hirdesd, csomagold egybe és úgy mérd le és arra számolj költséget.
Ha külön-külön számolsz akkor annak nincs értelme.
Lényeg az, ha nem írod milyen súlyú, milyen méretű, akkor mégis konkrét segítséget hogy adjunk?
2 kg-ig a Magyar Posta a legolcsóbb, bárhová küldöd. Afelett szóba jöhetnek futáros cégek, attól függően, hogy hova akarod küldeni.
Mások ezeket ajánlották:

http://www.pmpexpress.hu/kalkulator/ajanlatok/

http://furgefutar.hu/ajanlatkeres?dix=2

(#55244) V/ válasza Zolly444 (#55242) üzenetére


V/
Topikgazda

Én megvárnám azt és annak függvényében, hogy milyen lehetőség nyílik meg lépnék tovább.
Ha ez a case zárul, akkor a Paypal-n lehetőség feléled.
(- most is zárhatod, nem biztos, hogy célszerű, az If you no longer want to return this item, you close this return utáni linkkel- )
Az eladó levelezéséből nem az tűnik ki, hogy elfogadná a minőségi kifogást, lehet hogy csak a PP-n keresztül tudsz valamit tenni.

(#55245) V/ válasza burny (#55238) üzenetére


V/
Topikgazda

Drága a posta ezért 2 javaslata van:
1.Ha marad ez a termék nálad, akkor visszakapsz 1.83 GBP, és megtartod, eladod, elajándékozod.
2. Kedvezményes áron megveszed a black 02-t 4.26 GBP-ért
Várja a választ, hogy melyiket választod.

(#55246) Zolly444 válasza V/ (#55244) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Megvárom hogy mit ír, aztán 29.én pedig tovább lépek valamerre. Köszönöm :R

(#55247) #214 válasza V/ (#55243) üzenetére


#214
tag

Szia! Köszönöm a gyors választ. Így gondoltam én is, hogy egyben csomagolom és azt mérem. Viszont az 100%, hogy nincs 2 kg. Postának a doboz mérete nem is kell akkor?

[ Szerkesztve ]

(#55248) V/ válasza #214 (#55247) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban ott a díjszabás, a második oldalon a külföldre menők, bal oldalon a súlyhatárok szerinti Levélpostai küldemény, akár dobozba is. (Legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900 mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb.)
Annyit vegyél figyelembe, hogy ajánlott csak elsőbbségivel kérhető -így lesz tracking számod- elsőbbségi oszlop + 810 Ft.
Ha értékes, akkor 5000 Ft-ként +385 Ft a értéknyilvánítás, de 10800 Ft-ot adnak ha elveszne, így jó eséllyel 11000 Ft feletti érték esetén vedd csak igénybe, de akkor ott, felvételnél speciálisan zárják a borítékot, a nyitási részt pecsételik és aláírod.Nem lehet celluxos zárás, mert a pecsét nem marad meg. -Árak 2015-ben-

[ Szerkesztve ]

(#55249) #214 válasza V/ (#55248) üzenetére


#214
tag

Köszönöm még egyszer, így már rendben. Még annyit, hogy akkor mérés után adhatom fel ebayen a cuccokat a táblázati árak szerint és a postai elintézni való ráér, ha eladtam?

(#55250) V/ válasza #214 (#55249) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.
Az átszámítást Forintról devizára a bankom számlakonverziós árfolyamán számolom ki, felfelé kerekítve. Esetleg beleszámolom a boríték, doboz árát 1-1,5 $ értékben.
Ha van konkrét ország, ahova küldöm, még megszoktam nézni itt az esetleges infókat, kézbesítési idő, szabályok, biztosítás, stb.
Országlapok

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.