Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) zserbox válasza Winner_hun (#38700) üzenetére


zserbox
őstag

86% 300ból és hongkongi és nem ír vissza a mailemre amibe kifejtettem hogy nem ugyan az az ár és addig tuti nem utalok amíg ki nem javítja. amúgy aukció volt.
de mi van ha simán nem fizetem ki?
van valami ebay szankció rá?
seller helyet sellre volt elírva a névbe

[ Szerkesztve ]

(#38702) Winner_hun válasza zserbox (#38701) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem vonatod vissza az eladóval a vásárlásod akkor van, de egy alkalomból nem lesz gondod. 3 ki nem fizetett termék után nem tudsz vásárolni mert lekorlátoznak.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38703) zserbox válasza Winner_hun (#38702) üzenetére


zserbox
őstag

de hogy vonassam vissza vele?
főleg ha nem is válaszol?
így meg nem fogom kiperkálni

akkor még1x írok neki aztán hagyom a fenébe + írok egy negatív kritikát (vagy azt így nem lehet?)
be lehet ide írni az eladó nevét, hogy mással ne forduljon elő vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#38704) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Van egy eladó 1 buy it now-os terméke, amiben egy legördülő menüben választanák egy tablet tokot majd alatta, hogy fekete legyen, és ezt be kéne barkácsolni a kosárba, mert kellene ugyaninnen a két toll feketébe és szürkébe.
Szóval 1 eladó 1 hirdetéséből 2 cuccot egyszerre fizetnék.
Ezt hogyan :F

(#38705) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok! Véletlen licitáltam egy termékre ebay-en, de nem akarom megvenni. Valahogy nem lehet vissza vonni a licitemet ? :W

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#38706) Winner_hun válasza zserbox (#38703) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ünnepek alatt lehet lassabban válaszol. Írj neki holnap, várj 1 napot, ha nem reagál akkor adj neki negatívat. Ennyit tehetsz. A negatívra sokszor előkerülnek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38707) zserbox válasza Winner_hun (#38706) üzenetére


zserbox
őstag

megírtam neki, hogy fejezük be nem akarom megvenni, plusz canceloltam a paypal fizetési kérelmét.
velem ne szórakozzon már. az elején egyből válaszolt csak amikor írtam, hogy nem kóser akkor maradt abba az e-mailezgetés.

(#38708) kupak_ válasza [CS]Blade2 (#38704) üzenetére


kupak_
csendes tag

Megveszed az egyiket kétszer és hagysz rendelés leokézásánál egy üzenetet, hogy az egyik más színű legyen.

[ Szerkesztve ]

(#38709) somnia válasza sid.:Rc211v (#38705) üzenetére


somnia
őstag

Hogy a retekbe lehet véletlenül licitálni?

"Önnek lehetősége van arra, hogy visszavonja ajánlatát, amennyiben a termék aukciójának lejárati idejéből több, mint 12 óra van hátra. Amennyiben a határidő lejárt és Ön nyeri meg a terméket, akkor föl kell vennie a kapcsolatot az eladóval és tőle kell kérnie a ranzakció törlését.

A problémával kapcsolatban a következő hivatkozásra kattintva kaphat bővebb felvilágosítást:

http://pages.ebay.com/help/buy/bid-retract.html

Amennyibenegy licit törlése után licitálni szeretne a termékre, újból kell kezdje a licitálást.

Kérem, másolja ezt a hivatkozást egy új böngészőablakba, majd jelentkezzen be jelszavával és felhasználónevével, a licit törlésének kérvényezése érdekében.

https://signin.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?SignIn&UsingSSL=1&pUserId=&co_partnerId=2&siteid=0&ru=http%3A%2F%2Foffer.ebay.com%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FRetractBidShow%26guest%3D1&pageType=563

Amennyiben még módjában áll visszavonni ajánlatát, a megjelenő űrlapot töltse ki értelemszerűen, adja meg a termék számát és az okot, hogy mi miatt szeretné törölni a licitjét (Entered Wrong amount –rossz összeget ütöttem be). Ezek után kérem, kattintson a „Retract Bid” (licit visszavonása) hivatkozásra.

Miután visszavonta a téves licitit értékét,amennyiben megszeretne vásárolni a terméket, újra kell licitáljon, mivel a termékkel kapcsolatos összes ajánlata törölve lesz."

(#38710) üszök válasza [CS]Blade2 (#38704) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem csak külön tudod megvenni,és írni neki,hogy rakja egy csomagba. Bár sokan maguktól is össze rakják.

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38711) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Megnyertem egy aukciót, de sajnos közbejött valami, és nem fogom tudni kifizetni.
Ilyen még nem történt velem, és szeretnék írni az eladónak, hogy elállok a vásárlástól.
Persze sűrű elnézések közepette.
Tudnátok ebben segíteni, hogy valami normális hangvételű levelet küldjek?
És ilyenkor ez hogy megy? Egyszerűen pozitívat adunk mindkét részről, mintha a vásárlás megtörtént volna?
Van valami teendőm?

Ezt gondoltam elküldeni neki:
Hello!
I would like to cancel the order.
I apologize to you, this hasn't happened to me yet.
Of course, I will give you a positive.
Thanks a lot.

Elég ez így?
Előre is köszönöm a segírséget.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#38712) üszök válasza mert_csokis (#38711) üzenetére


üszök
őstag

A pozitív nem biztos,hogy kell,mert töröltetni fogja a vásárlást. Mert különben ki kell fizetnie a jutalékot a semmire.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38713) mert_csokis válasza üszök (#38712) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Jogos, értem.
Akkor részemről semmi dolgom nincs? Csak elküldöm a levelet, és a többit ő intézi?
Megvárjam, amíg ő értékel, és csak utána értékeljem én is?
Köszi egyébként.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#38714) üszök válasza mert_csokis (#38713) üzenetére


üszök
őstag

Mi ez pontosan? Kínai?
Kicsit azért még részletezd neki,hogy tévesen licitáltál,vagy valami ilyen rizsa szöveget.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38715) mert_csokis válasza üszök (#38714) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Milyen kínai? :)
Már elküldtem egyébként.
Német business seller, több mint 93 ezres eladással.
Egy autómodellre licitáltam.
Biztos sokszor előfordult már ez vele, nem fog ezen fennakadni.
Engem csak az a része érdekelt, hogy ez hogyan zajlik, mert még nem mondtam vissza megnyert aukciót.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#38716) Abesszin válasza mert_csokis (#38711) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Én valami ilyesmit írnék:

I apologize, but unfortunately I can not afford to bid on your product. Unfortunately we have been unforeseen financial problems. I'm really sorry've never occurred to me that. I hope you understand and flexible we can solve this problem. I do not want to get any bad feedback, so please if possible you cancel the auction.

Even once please excuse me, I'm sorry that I caused trouble.

Happy New Year,

Mennyibe kerül??

Ohh... mire megírtam látom hogy már nem aktuális :U

[ Szerkesztve ]

(#38717) Abesszin


Abesszin
csendes tag

Szerintetek van még remény hogy valaha megérkeznek a rendeléseim vagy rendeljem meg újra? :W

október 19.-i rendelésemből még hiányzik 8 tétel (ez egy eladótól, 9-et rendeltem eddig 1 jött meg belőle, nem figyeltem és egyesével fizettem ki őket így valószínű hogy egyesével is küldte el... refundot kaptam de ez nekem nem igazán jó mert nagyon kellene amit megvettem, persze ha megjönnének szívesen kifizetnem neki még egyszer)
október 22.-i rendelésemből hiányzik 2
november 06-ról szintén 4

Nagyon el vagyok keseredve mert több tétel ebből a lányaimnak kellene balettre, bár a balettelőadáson már túl vagyunk de még így is nagy szükségünk lenne rájuk :(((

Gondolkozom, hogy újra megrendelem a fontosabbakat de van olyan eladó aki azóta a duplájára emelte a termék árát és a postáét is illetve van aki már nem postáz hozzánk és másnál lényegesen többe kerülne...

(#38718) zserbox válasza Abesszin (#38717) üzenetére


zserbox
őstag

én november közepén rendelt karácsonyi ajándékokat várok még... :D
ünnepek után csak ide érnek már

(#38719) mert_csokis válasza Abesszin (#38716) üzenetére


mert_csokis
senior tag

De aranyos vagy. :)
Mindenre kiterjedő, jó kis levél lett.
Ha esetleg rákérdez, hogy miért akarom töröltetni, akkor tudok majd szemezgetni a tiedből.
Egyébként postával együtt 68 euró lett volna a tétel.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#38720) TaaT


TaaT
veterán

Ma jött meg egy csomagja havernak Amerikából, a keleti partról, 24.-én adták fel.

Nekem meg csesznek jönni a cuccaim kínából :(((

Give them hell Ukraine!

(#38721) Abesszin válasza zserbox (#38718) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Örülök, hogy te is még reménykedsz, akkor még adok neki 2 hetet mielőtt újra rendelem :DD
hhmmm... csak nehogy utána meg az év eleji pihenőjük miatt csússzon a posta hónapokat ;]

Nekem kicsit úgy tűnik, mintha kintről a posta fix dátumokkal/rendszerességgel dolgozna vagyis küldené kicsiny országunkba a csomagokat, ezért lehet hogy van ami hamar megérkezik mert épp nem sokkal a feladás után már hajóztatják is, a többi meg ezért csücsül a kinti postán heteket mert épp elment előző nap a hajó és csak hetek múlva megy a következő... lehet ezek a nagy késéssel érkező vagyis még nem érkező csomagok meg valahogy mindig a kupac aljára kerülnek...

287 év után érkezett meg eredeti címzettjéhez egy német levél. A levél valamikor a 18. században került tévútra, amikor is a kézbesítők az eredetileg egy délnémet kisvárosba címzett küldeményt a hasonló nevű északnémet nagyvárosba postázták.

A titokzatos levélke ezt követően hosszú éveken át egy levéltár mélyén pihengetett, egészen addig, amíg egy arra vetődő történésznek szemet szúrt a hányatott küldemény. Így hát sikeresen továbbították a címzett jogutódjának. Valószínű, hogy ilyen ütem? kézbesítés mellett itthon sem sok embert zaklatnának a számlák befizetésével� (T. G.)

(#38722) Abesszin válasza mert_csokis (#38719) üzenetére


Abesszin
csendes tag

:B Nem mondom hogy hibátlan a levél, sajnos nem vagyok perfekt angolból de igyekszem

Na ilyen összegnél simán mehet amit írtam hogy anyagilag sajnos közbejött valami... bár szerintem a németek nem biztos hogy rugalmasak és megértőek lesznek de drukkolok!

(#38723) fabrik


fabrik
csendes tag

üdv. tud valaki olyan szállító céget aki szállít vízen is és nem csak repülővel ?? légzsákot akarok küldeni, de nem engedi senki mert azt mondják robbanékony ezért nem kerülhet repülőre.....

(#38724) mert_csokis válasza Abesszin (#38722) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Meg is oldódott a dolog. :)

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#38725) Abesszin válasza mert_csokis (#38724) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Szuper :C

(#38726) üszök válasza mert_csokis (#38724) üzenetére


üszök
őstag

Ha RC cuccokat árul adhatnál egy linket.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38727) mert_csokis válasza üszök (#38726) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Csak diecast fém modelleket árul, RC-ket nem.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#38728) baboss


baboss
őstag

B.U.É.K. Mindenkinek.

(#38729) kodaek


kodaek
tag

Sziasztok! Amúgy olyankor mivan, ha például a termék amit postáznak nekem nem jó? Mondjuk pl egy micros SD kártya nem működik?

(#38730) bul07 válasza kodaek (#38729) üzenetére


bul07
nagyúr

Több lehetőség van
Írsz az eladónak hogy nem működik és refundot kérsz, ez kis összegnél nem szokot gond lenni viszont nagyobb értéknél(3-4e Ft-tól) kérheti hogy postáz vissza
Na és itt még lehet vele tárgyalni hogy álja a postát vagy részleges refund, de így van vesszteség is

Másik lehehtőség hogy letagadodd hogy megjött és refundot kérsz, reg számosnál persze nem működik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38731) kodaek válasza bul07 (#38730) üzenetére


kodaek
tag

Köszönöm! :)

(#38732) bul07 válasza kodaek (#38731) üzenetére


bul07
nagyúr

Még egy dolog műszaki cikknél ha megérkezik egyből nem adunk pozitív értékelést, hanem pár hétig használjuk hátha előjön valami hibálya

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38733) CoolBoy323 válasza bul07 (#38732) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mi jön elő?? Hibálya??? :Y :W

Sok volt már a pezsgő :))

(#38734) bul07 válasza CoolBoy323 (#38733) üzenetére


bul07
nagyúr

Jó van na telefonon nincs hiba kereső, amúgy sosse votam jó nyelvtanból
j, ly -ról meg ne is beszéljünk

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38736) #27813376


#27813376
törölt tag

Boldog, pontos, gyors szállításokkal teli Új Évet Kívánok!

(#38737) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Egy dolog nem világos számomra. Ha az áru fennakad a vámon, az önmagában jelent-e plusz bírságot, büntetést stb? Mert hogy én nyilván előre nem fizetem be a vámot, amíg nem is tudom, postázzák-e a terméket, megérkezett-e, nem vert át stb...

Ha a vámon fennakad, tudom, hogy ÁFA és esetleg vámot kell fizetni értéktől függően, küldenek felszólítást stb... Viszont ha átcsúszik a vámon, akkor elvileg nekem utólag kell megkeresni a NAV-ot, megállapíttatni a vámot majd befizettetni? Van olyan, hogy a postán rögzítik, röntgenezik, megállapítják az értékét, de nem küldenek felszólítást, megkapom a csomagot, aztán csendben várják, hogy fizessek - utána pedig megbüntetnek, ha nem teszem? Jár ez vmi jogi következménnyel?

Mert elég furcsa volna, ha még nekem kell szenvednem, utána járnom, hogy milyen adókat kell fizessek... köszi a segítséget!

(#38738) faresz5 válasza kalapacsolok (#38737) üzenetére


faresz5
senior tag

Topik első hozzászólás vámkezelés címszóban minden kérdésedre választ kapsz.(egyébként nincsen bírság, mivel a vámeljárás alatt derül ki,hogy vámköteles-e a csomagod vagy sem)

(#38739) kalapacsolok válasza faresz5 (#38738) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Átfutottam, most elolvastam részletesen, de továbbra sem volt ez ott leírva (csak annyi, hogy 1000 euró összegű rendelés felett előre egyeztetnem kell a vámhatósággal). Válaszodat köszönöm.

Akkor ha jól értem, semmiféle teendőm nincs: ha vámköteles, azt úgy is jelzik, és addig nem kapom meg a csomagot, amíg nem perkáltam. Ha meg átcsúszott a vámon és kézbesítik a csomagot, nem írnak semmit, akkor nem kell vámot fizetnem, akkor sem, ha elvileg kéne, csak elnézték, ugye? Tehát ebből lehet problémám? Mert ahogy olvasgatom, elég sok embernél fordult elő, hogy rendelt sok mindent, aminél kellett volna vámot, áfát fizetni, de átcsúszott és nem kértek semmit a hatóságok...

[ Szerkesztve ]

(#38740) somnia válasza kalapacsolok (#38739) üzenetére


somnia
őstag

Ha vámkezelik és esetleg fizetnivaló van, nem kapod meg addig, amíg nem rendezted.

(#38741) Maczbal


Maczbal
csendes tag

Sziasztok! :)

2013. 12. 24-én rendeltem eBay-ről egy 118$ + 30$ (EMS) értékű DSLR objektívet Japánból. Tudom, hogy ez a 148$ (PayPal: 33502 Ft) bele esik az ÁFA fizetésbe, ami nem is lenne probléma, mivel egy fényképezőgépekkel foglalkozó bolttól vettem, nyilván tettek a csomagba számlát is az összegről, de a Magyar Posta tracking oldalán mégis azt kaptam, hogy:

2013.12.25
15:32
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.12.26
08:33
Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
2013.12.26
21:57
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.12.27
11:15
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.12.28
18:22
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.12.28
18:22
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.12.30
22:09
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

Ez azt jelenti, hogy nem hitték el a benne lévő számlát, és tőlem várják a tranzakciós bizonylatokat?
Vagy itt még az sem biztos, hogy fizetnem kell pluszba ÁFA-t (nyilván ez lenne a legjobb.. :) )?
Ez után mi következik, mi a teendő, eshetőségek?

Ez az első nem EU-s rendelésem, olvasgattam itt a fórumokat, nagyjából felfogtam a postázás menetét, de vannak üres foltok..

A japán tracking oldalon egyébként nincs részekre bontva a vámkezelés menete, egész egyszerűen csak annyit írnak, hogy 28-a óta In Customs...

Előre is köszönöm! :)

(#38742) somnia válasza Maczbal (#38741) üzenetére


somnia
őstag

Ne aggódj, ha tőled várnak valamit, megkeresnek!

(#38743) üszök válasza Maczbal (#38741) üzenetére


üszök
őstag

99% esélyed van,hogy fizetsz.Ha átvált adatbekérés a címzettől-re küldheted az adatokat a postaimport@posta.hu-ra.Paypal fizetés+visszaigazoló mail a bolttól+pár szó mit tartalmaz. Tárgynak meg a Tracking szám.Postás is fog hozni MPL levelet,de az még legalább 2 nap kiesés. Alapból nem nyitják ki a csomagot csak ha nem hiszik el az adatokat amiket be küldesz.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38744) kalapacsolok válasza somnia (#38740) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ok, tehát ha átcsúszik, pedig kellene fizetni, akkor a téma lezárva, nem kell aggódni a későbbiekben. Ha meg szólnak, ők kiszamolják és kifizetik.

(#38745) fardem válasza kalapacsolok (#38744) üzenetére


fardem
aktív tag

ha megkapod a csomagot akkor nem kell utólag fizetned.
ha meg vámköteles volna, és kiveszi a vám akkor meg úgyis értesítenek.

(#38746) somnia válasza fardem (#38745) üzenetére


somnia
őstag

Konkrétan nem egészen így van!
Legalábbis nekem, már többször volt, hogy a postás hozta a pakkot és addig nem adta oda, amíg nem fizettem.

(#38747) kalapacsolok válasza somnia (#38746) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ugyanazt mondod, vmit félreértettél. Viszont ha megkapom gond nélkül, utólag már nem lesz belőle probléma. Mert nemrég jött egy csomag a rokonomnak, ami után kellett volna áfát+vámot fizetni elvileg, mégsem kértek... Ő meg nem tudott az egészről.

(#38748) sanzi89


sanzi89
addikt

Mennyi időnek ajánlott eltelnie vásárlás után, amikor írni kell az eladónak? December 3.-ai rendelésért még nem kell aggódjak?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38749) radi8tor válasza sanzi89 (#38748) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A termék adatlapján található "delivery estimate" idő után érdemes írni neki.
Hivatalos reklamációt ezen dátum után 30 napig tudsz kezdeményezni. Utána már nincs lehetőséged rá.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38750) zserbox válasza sanzi89 (#38748) üzenetére


zserbox
őstag

biztos ne aggódj főleg ha Kínából jön, én most írtam egy november közepi miatt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.