Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) sanzi89 válasza radi8tor (#38749) üzenetére


sanzi89
addikt

tomtop_home | 250161 | 99.2%
Sale date: 12/03/13
Tracking number: --
Estimated Delivery: Thu. Dec. 19 - Fri. Jan. 10

Tehát akkor január 10-ig várjak mindennel? Mikor nyissak esetleg case-t?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38752) radi8tor válasza sanzi89 (#38751) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, január 10-ig nem jogos a reklamációd.

Vedd fel a kapcsolatot az eladóval január 10 után. Ha nem válaszol vagy úgy érzed nem akar segíteni, február 9-ig nyithatsz Case-t róla.

⭐ Stella

(#38753) sanzi89 válasza radi8tor (#38752) üzenetére


sanzi89
addikt

És akkor ami az első hozzászólásban van?

"Case-t a rendeléstől számítva a 45. napig tudsz nyitni."

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38754) radi8tor válasza sanzi89 (#38753) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az első hozzászólás nem volt már friss. A téma összefoglalóban van leírva a jelenlegi állapot.

Kinulláztam az első hozzászólást.

⭐ Stella

(#38755) Maczbal


Maczbal
csendes tag

Köszönöm Nektek a gyors válaszokat, sokat segítettetek! :)
Sajnos most már biztos, hogy fenn akadt a vámon, a tracking azt írja, hogy a Postaimport raktárába tárolták be, már írtam is levelet a PayPal tranzakciós bizonylattal csatolva, és a válaszukra várok.

Remélem mihamarabb megoldódik. Annyira bosszantó, hogy 3 nap alatt itt volt Japánból, közben meg ennek a sokszorosát fogja Pesten tölteni amíg ki nem hozzák... Az EMS értelmét ölik meg vele. Nem is értem, hogy ha volt hozzá csatolva számla (és nem volt trükközve, kisebb érték megadva) akkor mégis mi táplálja a kétkedésüket, és miért nem bírták csak egyszerűen arra kiszámolni az ÁFA-t, majd kiküldeni...

(#38756) sanzi89 válasza radi8tor (#38754) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszönöm! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38757) üszök válasza Maczbal (#38755) üzenetére


üszök
őstag

Mint írtam alapból nem bontják fel. A számla meg nem hiszem,hogy a dobozra volt rá ragasztva.


sanzi89
(őstag)
Felesleges még aggódnod nekem sem jött meg ettől a csoporttól több november eleji cuccom.
És case sem kellesz,mert ha írsz nekik az otherben,vissza kapod a pénzed,ha nem túl drága dolog.
én kaptam tőlük úgy vissza pénzt,hogy annyit írt Refund,és már a Paypallon is volt a pénz

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38758) Maczbal válasza üszök (#38757) üzenetére


Maczbal
csendes tag

Ó értem, azt gondoltam, hogy a számlát hozzá tűzik az egyéb szállítási okmányokhoz (doboz oldalán műanyag tasakba ragasztva).

(#38759) üszök válasza Maczbal (#38758) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem benne lesz az a belsejében,egy papírral amin rajta lesz a neved címed,ha lekopna a címzés a dobozon,és ki bontanák tudják kié.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38760) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Hétfőn vettem ezt.Az eladóval,hogy tudom felvenni a kapcsolatot (emailt szeretnék írni)
Azt szeretném megtudni,hogy mikor adja fel a csomagot és megkapta e a pénzt.
Még nem kaptam semmi visszajelzést ?(nem értek hozzá de nem találtam semmit, az oldalon nézegettem mindent megnyitottam több ablakot,remélem véletlen nem csináltam valami rosszat.)


[ Szerkesztve ]

(#38761) raziel01 válasza baboss (#38760) üzenetére


raziel01
veterán

Ne pörögj már ezen. A pénzt megkapta, ott látszik a dollár jelen.
Feladni biztos felfogja. Nem tudom az úgy nem esett le, hogy ünnepek voltak most?

(#38762) baboss válasza raziel01 (#38761) üzenetére


baboss
őstag

Köszi.Megpróbálok türelmes lenni.Ez az első rendelésem és izgulok nehogy elrontsak valamit. :U
A régi blokkra van már vevőm, szombaton szeretné átvenni.(ha addig nem adom át akkor azt monda lemondja a vásárlást)Addig ne adjam el amíg nem jön meg a megrendelésem :F ? Nem szeretnék 2 szék közül a földre esni :K

[ Szerkesztve ]

(#38763) baboss


baboss
őstag

Jobb oldalon azok a kis ikonok jelzik a vásárlás ,postázás állapotát ?

(#38764) raziel01 válasza baboss (#38762) üzenetére


raziel01
veterán

Az fix, hogy a héten nem jön meg. Ha holnap mondjuk feladja akkor talán jövőhét péntek vagy utána.

A kis ikonok fölé viszed az egeret akkor kiírja igen.
Ha paypal-al fizetsz akkor nincs olyan, hogy nem kapja meg a pénzt.

(#38765) Zordkaszás válasza baboss (#38762) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Már bocs, de muahhahahahahaa :DDD
Olaszországból? Szombatig? Úgy, hogy még nincs feladva? És ráadásul az eladó is csak azt ígérte, hogy a fizetés után legkésőbb az 5. napon postára adja? (Dec 30 + 5 = Jan 4) Ja és közben biztosan volt még újévi party is.
Végül is van rá esély, hogy szombaton már nálad lesz, csak nem sok.
Jövőre nézve azt javaslom, nézd át mit ígér szállítással kapcsolatban az eladó, adj hozzá 1 hetet, mint európai postai átfutás (ha EU-n belülről jön) és akkortól lehet várni a csomagot. Hong Kong, Kína környékéről volt már csomagom, ami 2 hónap alatt ért ide. (Jó volt már ellenpélda is: EMS Japán - M.o. 3 nap. Szerdán vettem, szombaton hozta a postás és mivel szombaton nem engedte be senki, ezért újra hozta vasárnap reggel 8kor).

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#38766) raziel01 válasza Zordkaszás (#38765) üzenetére


raziel01
veterán

Szombaton meg vasárnap postás? wtf?
Van ilyen itthon? :D

(#38767) Zordkaszás válasza raziel01 (#38766) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

EMS. Ez ilyen.
Valamikor 2002 környékén volt. Emlékszem eléggé fájt a 4300 HUF-os postaköltség.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#38768) baboss válasza Zordkaszás (#38765) üzenetére


baboss
őstag

Köszi az infót. :R Így már nyugodtabb vagyok,nem baj ha csak a jövőhetén jön meg vagy később.Az a lényeg,hogy nem rontottam el semmit.A régi blokkot akkor más viszi el ha a vevő visszalép a szombati átadás miatt,de lehet,hogy mégiscsak kivárja.A régit nem adom el addig amíg nem jön meg és nem próbáltam ki az ujjat.
További szép estét mindenkinek. :R

(#38769) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ide is kapcsolódik a kérdésem (mivel a rendelések egy jó része ebay-es lenne): [link]

(#38770) bul07 válasza atesss (#38769) üzenetére


bul07
nagyúr

Autódiagnosztikai cuccal figyelj mert ha mellé tesznek egy hamis szoftvert CD-n akkor abból bajod lehet és a az elkobzás a legenyhébb(keress vissza it is téma volt)

18650 aksikkal gond volt az elmúlt két három hónapban, nem akarják felengedni a repülőre , ha teheted európán belülről vagy USA-bol próbád megvenni(vagy laptop akkumulátort bonts szét és azokban is 18650 ipari cellák vannak, nem védettek)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38771) atesss válasza bul07 (#38770) üzenetére


atesss
addikt

A többségéhez nem adnak CD-t, de akkor ok, külön is figyelek erre.

Miért USA-ból nem repülőn jön ? :U
Tudom hogy lehetne bontani, de az baj, hogy nem védettek...
Direkt védettet akarok venni, hogy biztosan ne lehessen vele gond (túltöltés, vagy még inkább mélykisülés). Lehet saját készítésű eszközhöz is használnám, amiben nem biztos hogy minden esetben lenne automatikus lekapcsolás.

(#38772) bul07 válasza atesss (#38771) üzenetére


bul07
nagyúr

Esetleg ezt lehetne ajánlani , neki megjött és azt írta eredeti kérdez rá nála hogy hogy van megelégedve vele

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38773) atesss válasza bul07 (#38772) üzenetére


atesss
addikt

Nem tűnik rossznak végülis. A TrustFire ennyire neves gyártó ?
Amúgy nekem pl. ez tetszik még: [link]
Sajnos a komoly márkák (Pana, Sanyo, Sams) 18650-esei általában nem védettek (mármint egy évvel ezelőtt biztosan így volt, akkor jártam alaposan körbe ezt a témát)

(#38774) bul07 válasza atesss (#38773) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez nem ipari cella

Itt egy tesz amibe a lángnyelves is benne van, és még egy teszt
Minőségre kérdez rá a lámpás fórumba vannak szakik akik pontos választ tudnak adni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38775) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok ! Tudna valaki segíteni,hogy tudok egy pozitív értékelést törölni,vagy megváltoztatni Ebay-en ?

Üdv.

(#38776) SUPREME7 válasza sputyi70 (#38775) üzenetére


SUPREME7
őstag

Te magad sehogy. Ha te voltál a vásárló akkor az eladó tud neked küldeni egy feedback revision-t .

(#38777) sputyi70 válasza SUPREME7 (#38776) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ok. Köszi.Na azt bíztosan nem fogja megtenni,lévén dispute van nyitva. ;]

(#38778) Grekooo


Grekooo
csendes tag

Sziasztok!
Rendeltem ilyen lámpákat (2db-os csomag) http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=301030264073.
Sajnos az egyik hibás, így vissza szeretném küldeni azt (kb. egy lámpa értéke 11k). Az eladó Angliából küldte az árut ingyenes szállítással. Ti hogyan szoktátok visszaküldeni a terméket, hogy ha olcsón akarjátok megúszni? A doboz mérete kb 10*10*10 cm, súlya kb 250g.

(#38779) radi8tor válasza Grekooo (#38778) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ajánlott levélként érdemes, ahhoz tartozik nyomkövetés.
Az eladóval egyeztettél már? Azt tudod, ha visszaküldöd akkor a jóindulatán múlik a dolog kapsz-e másikat.

⭐ Stella

(#38780) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Topikok böngészésével rátaláltam e topikra,s egyúttal kérdek valamit tőletek.

Csak annyi lenne,hogy milyen fizetési lehetőségek vannak az eBay-nél?

[ Szerkesztve ]

(#38781) Zordkaszás válasza Grekooo (#38778) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Refund

☆ Refund or replacement request is available only requests within 14 days after parcel received & returning the item as the same condition as received.
☆ We are not responsible for cost of return shipping, but will cover all expense of sending replacement.
☆ If you have any questions, please contact me before making the bid at eBay, and our professional Customer Service would happily reply to you ASAP by email.
If a defective product was sent, please do not hesitate to contact us first and show us the picture within 7 days, we will response in 24 hours to resolve the problem.
☆ In very rare cases of the buyer being unhappy with their purchase please give us the opportunity to resolve any issues before leaving negative feedback.
☆ We are happy to replace faulty goods. Alternatively, we also offer full money back guarantee within 30 days of receipt.

Tessek felvenni az eladoval a kapcsolatot ebay-en. Aztan majd kiderul, hogy keri-e vissza termeket vagy sem.

Mellesleg mit tud ez a lampa, hogy 60 GBP?

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#38782) raziel01 válasza Pikaa (#38780) üzenetére


raziel01
veterán

Paypal
Csak azzal szabad fizetni. Más amúgyse nagyon van.

(#38783) Pikaa válasza raziel01 (#38782) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Értem,köszi.

Hát én pl. Skrillre (Moneybookers) gondoltam,vagy Neteller.

[ Szerkesztve ]

(#38784) Grekooo válasza Zordkaszás (#38781) üzenetére


Grekooo
csendes tag

Már írtam az eladónak. A kettő 60 GBP, ennyiből itthon csak 1-et lehet venni. Jó kis fejlámpa, könnyű, akkuval, töltethető usbről is, fokozat mentesen állítható fényerő, fókuszálható. Szóval szuper lenne, ha működne rendesen. Amúgy ismerősnek van egy ugyanilyen lámpája csak már jó pár éves és összehasonlítva a kettőt arra jutottunk, h ez lehet, h vmi profi koppintás. Csak olyan apróságok vannak, h a matrica nem élhez van illesztve, a felirat kicsit rosszabb minőségű (kevésbé olvasható), fényerő szabályzó kicsit gatyibb. De nem lehet biztosra megmondani, csak furcsa volt, h egy ilyen jó minőségű termék már új korában hibás

(#38785) Siriusb


Siriusb
veterán

Mi a fene van ezzel az ebayjel? 60 napja nem jött meg két termék, írni akartam az eladónak. A Recent-ben csak az utolsó 1 hetet látom a 60 nap helyett. Archívumban pedig az egyik szóban forgó termék benne sincs! Ti tapasztaltatok valami hasonlót?

(#38786) radi8tor válasza Grekooo (#38784) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem gondoltál rá, hogy egy kínai hamisítványt kaptál?

Német webshop-ban 80 EUR 1 db H7R.2

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38787) zoli03 válasza Grekooo (#38784) üzenetére


zoli03
őstag

Ennél sokkal jobb fejlámpát is lehetett volna venni ennyiért, igaz ahhoz kellett volna 18650 akku és töltő.

(#38788) lacy027 válasza Siriusb (#38785) üzenetére


lacy027
tag

A várható szállítási idő vége + 30 napig lehet case-t nyitni, ez simán több lehet mint 60 nap, de csak 60 napig értékelheted az eladót, ugyanis ennyi nap után eltűnik az egész vásárlás. Nem értem miért így van, de így van. Nem fogod megtalálni sehol amit vettél. Volt egy ilyen ügyem, még a 60. nap előtt nyitottam case-t, aztán visszakaptam a pénzt. Közben letelt a 60 nap, értékeltem volna az eladót de a mai napig nem találom a rendelésem az eBay-en és a postaládában sem.

(#38789) Grekooo válasza zoli03 (#38787) üzenetére


Grekooo
csendes tag

Nekem futáshoz kell elsődlegesen, ahol fontos, hogy könnyű legyen (ez csak 125g) és ne legyen külön az aksija, amit el se tudsz rakni értelmesen. Ha kb ugyanazt tudja a hamisítvány, mint az igazi fele áron, akkor még így is jó vételnek számít.

(#38790) zoli03 válasza Grekooo (#38789) üzenetére


zoli03
őstag

Normális fejlámpáknál nincs külön az akku (pl Spark ST6-460NW, NITECORE HC50), és nem is nehezek (a Spark ST6-460NW 150g akkuval és fejpánttal). Az a baj, ha az eredeti lenne féláron, még akkor se számítana jó vételnek, nem hogy egy hamisítvány (ma a Led Lensernek jóformán egyik lámpája se jó vétel).

(#38791) Siriusb válasza lacy027 (#38788) üzenetére


Siriusb
veterán

Elég ciki, hogy az előzmények közül is eltűnik valami...
Majd az emailjeimből kibogarászom, ami kell. Na, megyek refund-ot kérni. :)

(#38792) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Negatív rekord: aug 25-én rendelt cucc ma jött meg..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38793) Siriusb válasza Zirowe (#38792) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem semmi. Regisztrált vagy sima posta?

(#38794) radi8tor válasza Zirowe (#38792) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Örülnél neki, hogy megjött. Talán nem volt jó a Postásra? :DDD

⭐ Stella

(#38795) Zirowe válasza Siriusb (#38793) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sima posta, nem is kis csomag, mert usb 2.0 hdd 3.5" ház volt, de regisztrált is késett csomót, az egyiket azt hiszem 70-75. napra kaptam meg, a másik még mindig nem jött meg (bőven 75 napon túl, október elején rendeltem) és a magyar részen sem frissült a tracking, sőt, nem is mutatja egyáltalán.

Most van vagy 11 termékem szeptember eleje óta, ami nem jött meg, ezen a mai "sikeren" felbuzdulva remélem talán azok is megjönnek egyszer.

radi8tor1: én örülök, tökre meglepődtem, hogy mi ez a nagy cucc, mert mostanában nem kéne érkeznie ekkora csomagnak. :D

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38796) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nov 15.-én volt 3 rendelésem, és ebből 2 megjött dec-ben.
Ami nem jött meg:
Sale date: 11/15/13 Tracking number: -- Estimated Delivery: Fri. Nov. 29 - Tue. Dec. 17
Ettől a dec 17.-től kell még számolni 30 bármilyen, tehát nem munkanapot, és ha jól értem addig lehet visszaszerezni a vételárat.
Ilyenkor a dec 17-et is beleszámolom a biztonság kedvéért, és onnan a 30 nap jan.15.?
Jövő hét szerdán írjak az eladónak, hogy nem jött meg, és 14.-én mehet a case?
+ ami nem lenne rossz, ha van jó sablon szöveg, amit el szoktatok ilyenkor küldeni az eladónak, meg az ügy nyitáshoz.
A paypal féle 45 napos témát nem szoktátok használni, jobb az ebay-es?

(mellékesen nov 30.-án is rendeltem 4-et és 2 jött meg dec-ben, ezeknek jan 9. az estimated delivery vége,
és dec 31.-én 3-at, amiből értelemszerűen még nem jött meg egy sem.)

(#38797) Abesszin válasza sanzi89 (#38751) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Én már többször vásároltam tőle, nekem eddig minden rendben volt, minden megérkezett és működött is :K sőt azóta is működnek :C

Nekem is nagyon belassult a posta, van több is különböző eladóktól amire már több mint 2 hónapja várok... :W

(#38798) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok! Boldog új évet!

Ezek a töltők szerintetek milyenek? [link]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#38799) CoolBoy323 válasza Zirowe (#38795) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

linkelnéd ezt a házat? Nekem is kellene egy jóféle :)

@csasaKKP: ennyi pénzért mit vársz? én biztos nem dugnék bele semmit!!
csak a Belkin :))

[ Szerkesztve ]

(#38800) raziel01 válasza csasaKKP (#38798) üzenetére


raziel01
veterán

Fosok. Nem egy ismerősnél pukkant már el.
Legalább telót nem vitte magával.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.