Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) somnia válasza bul07 (#38193) üzenetére


somnia
őstag

Ahhoz, hogy meglegyen a listán, elég ha beteszed a megfigyelt termékek közé.

(#38202) fardem válasza attiati (#38196) üzenetére


fardem
aktív tag

-aukciót leállíthatsz ha nem jött rá licit.
-be is lehet állítani korlátozást, amikor megcsinálod az aukciót.
-a díj az függ hogy mekkora értéken akarod indítani.
ha 0.99 gbp, akkor asszem 0.10gbp díjat fizetsz. ha 0.99-nél nagyobb akkor 0.30 gbp. bár azt hiszem attól is függ milyen jó eladó vagy, mennyit adsz el.

(#38203) bul07


bul07
nagyúr

Kedvenc memóriakártya és pendrive árusunknál valakinek elgurult a gyógyszere és 104db semleges értékelést adott ugyanazzal a szöveggel

Most én is adok neki egy semleges, már ha nem küldte el hanem kapásból refundolt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38204) thomasa válasza attiati (#38199) üzenetére


thomasa
senior tag

Már beszéltük, hogy a kormányuk támogatja a postázást, hogy a kereskedelmet fellendítsék. Értsd: teljes mértékben visszatérítik nekik a postadíjat bizonyos esetekben.

(#38205) attiati válasza fardem (#38202) üzenetére


attiati
veterán

koszi, es a fix dij merteke vajon le van irva valahol? mert akkor korbenezek. Lehet, hogy tobb 1eur koruli termekem is lesz.

(#38206) bim


bim
veterán

Hy guruk!

Először vennék valamit az ebay-ről és ebben kérnék segítséget.
Nem beszélek semmilyen nyelvet.
Nem tudom hogy zajlik a vásárlás. (vaterázni szoktam)
Nincs regisztrációm.
Ezek tudatában segítene valaki megvenni nekem EZT ? :U :DDD

szerk: tudom hogy hibás.

[ Szerkesztve ]

(#38207) vlaho válasza bim (#38206) üzenetére


vlaho
aktív tag

Ha nem akarsz ez miatt regisztrálni, akkor pl. Winner_hun biztos segít.
Ha beregisztrálnál, akkor topik összefoglalóba ott van minden amit tudni kell.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#38208) bim válasza vlaho (#38207) üzenetére


bim
veterán

Írtam privit neki. :R

(#38209) ezsolti


ezsolti
tag

Sok problémáról olvastam a topikban a postázást illetően. Legyen egy pozitív tapsztalat is: Dec 4-én fizettem egy termékért e-bay-en, amiről először dec 9-én kaptam visszajelzést a Royal Mail-től (átvették). Majd 13 pénteken már az országban volt a GLS-nél és ma délután fogják átadni. A termék Hong Kongból jött és a becsült érkezést dec 18 és jan 13 közé tették. Free posta volt egyébként.

(#38210) matyi19 válasza ezsolti (#38209) üzenetére


matyi19
őstag

Azt hol tudod ellenőrizni, hogy hol van a csomag. A napokban rendeltem én is Hong Kong-bol...

(#38211) ezsolti válasza matyi19 (#38210) üzenetére


ezsolti
tag

Akkor tudod ellenőrizni ha trackelhető a csomagod. A feladónak meg kell adnia a tracking numbert, ez automatikusan megjelenik a vásárlásodnál az e-bay-en. Nekem a vásárlás után pár nappal megjelent a tracking number, ráklikkeltem és már fel is hozta a Royal Mail honlapját ahol követni lehetett a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#38212) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A segítségeteket szeretném kérni.

Apumnak rendeltünk 2db hőelemet ebayről:[link] más cuccokkal együtt.
Minden más rendben megjött de ez nem. Szerintem elég időt adtam neki, hogy megérkezzen.

2013.10.21-én rendeltem [link]

Mit tudok ilyenkor csinálni? Vagy ezt már sajnos elbuktam?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#38213) geri094


geri094
tag

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a RC014545997CN számú csomagom (plüss figurát tartalmaz) elméletileg Milano-ban van December 11 óta. Szerintetek esélyes, hogy legkésőbb December 24-re itt lesz? Ennyi idő alatt már gyalog ide értem volna Milánóból.. 900km-re van Magyarországtól, mégis 11-én van az utolsó bejegyzés a tracking-ben, miszerint ott tartózkodik! :S

A csomag egyébként November 12-én lett rendelve... :W

[ Szerkesztve ]

(#38214) somnia válasza Predator2 (#38212) üzenetére


somnia
őstag

Jobb oldalon-contact seller-other-írd meg neki, hogy nem kaptad meg!

geri094

estimated delivery?

[ Szerkesztve ]

(#38215) geri094 válasza somnia (#38214) üzenetére


geri094
tag

Thursday, Nov 28, 2013 - Thursday, Dec 19, 2013 :R

(#38216) somnia válasza geri094 (#38215) üzenetére


somnia
őstag

Hol van még 19.-e?

(#38217) geri094


geri094
tag

3 nap, és kb a vámolás szokott annyi lenni, azért kérdeztem! :)
De ennek se híre se hamva 11-e óta :O :D

[ Szerkesztve ]

(#38218) thomasa


thomasa
senior tag

Új lassúsági rekord, egy csatlakozó kábel, amit rendeltem 2013.10.04-én adták fel, ma ért ide.
China post :C

(#38219) Kernel válasza geri094 (#38213) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, milyen Milánóról van szó, nálam így néz ki:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38220) thomasa válasza Kernel (#38219) üzenetére


thomasa
senior tag

Gyanús, hogy az eladód Milánóbol hozza össze az üzletet, és csak közvetít, igazából chinában adták fel.

(#38221) hidroponi válasza geri094 (#38213) üzenetére


hidroponi
aktív tag

meg az is lehet, hogy kamu TN-t kaptal vagy osszekeverte a TN-t.

(#38222) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

megrendeltem ezt meg nov. 18-an. estimated delivery december 24-ig volt kiirva. tudom, hogy az meg egy het, a problemam, hogy semmilyen tracking number-t nem talaltam/kaptam, ugyhogy fogalmam sincs, hogy ide fog-e erni. fontos lenne. :( free shipping eseten nincs TN?

koszi!

hábm bábm

(#38223) Winner_hun válasza vans? (#38222) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van hogy van. Kérdezz rá az eladónál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38224) TaaT válasza vans? (#38222) üzenetére


TaaT
veterán

"ide fog-e erni. fontos lenne."

Na ilyenkor kell Eu-n belülről rendelni :)

Give them hell Ukraine!

(#38225) vans? válasza TaaT (#38224) üzenetére


vans?
őstag

Gondoltam azert 5 het eleg lesz, rendeltem mar ezt-azt Kinabol/Hong Kongbol...

@Winner_hun: ok, koszi!

hábm bábm

(#38226) TaaT válasza vans? (#38225) üzenetére


TaaT
veterán

Ünnepek közeledtével belassulnak a dolgok sajnos.

Give them hell Ukraine!

(#38227) #27813376


#27813376
törölt tag

Nekem ma meg a múlt héten jött 3 szeptemberi. Mentek is a potitívok, meg zártam egy case-t mert az egyikre nyitottam. Szóval no para...

(#38228) Winner_hun válasza #27813376 (#38227) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy adtál szeptemberire visszajelzést ha max. 60 napig lehet visszajelzést készíteni? Esetleg adtál egy semlegeset vagy negatívat ami meg lett változtatva? Vagy a 60 nap változott mostanában?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38229) Avicularia válasza kaliber (#38143) üzenetére


Avicularia
veterán

Én Svédországba rendelek, de egy csomószor belefutottam már olyanba hogy ide nem, de Magyarországra szállít az eladó. Nem csak a vevők gerinctelensége lehet ennek az oka, de nem tudom mi.

(#38230) geri094


geri094
tag

Kernel, ha ráviszed az egeret a 11-én postolt sorra, akkor lefordítja angolra, és ottvan hogy a Milánói elosztóközpontban van (reached import swap, Milano).

Thomasa, nem tudom, az az igazság. A tracking numbernél ott van, hogy Shanghai-ból jön a cucc.
Úgy értetted, hogy azt a TN-t adta, amivel lerendeli magához, aztán továbbküldi nekem?

[ Szerkesztve ]

(#38231) geri094 válasza hidroponi (#38221) üzenetére


geri094
tag

-bocsi a dupla miatt, de az előzőt nem tudtam már szerkeszteni -
Nem tudom, mert 1 negatív és egy semleges értékelés van a több mint száz pozitív mellett. Csak nem vertek át :/
Max case-t nyitok majd, de az a baj, hogy ajándék lett volna. Még reménykedek, hátha megjön:)

[ Szerkesztve ]

(#38232) radi8tor válasza Avicularia (#38229) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És rákérdeztél az eladónál, hogy postázna-e Svédországba?
Múltkor egy csak Németországba szállító emberke cuccára csaptam le, szó nélkül írta utána, hogy 15 EUR a posta (még csak kérdeznem sem kellett).
Persze nem azt mondom, hogy kérdezés nélkül csapj le rá, mert nem köteles szállítani hozzád, ha nem írta a cucc adatlapjára.

⭐ Stella

(#38233) Avicularia válasza radi8tor (#38232) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem, de többször találkoztam ilyennel, hogy szinte egész kelet-Európa ki volt részletezve országonként, hogy oda szállít, de Svédország nem volt benne.

(#38234) totyak


totyak
aktív tag

MA visszaírt az eladó, akinek a csomagja november 21 óta nem ér ide UK-ból. Sűrű elnézéseket kért, illetve megkért, hogy ellenőrizzem a címemet, meg menjek el a helyi postára érdeklődni. Postán semmit nem tudnak a cuccomról, a címemet meg megerősítettem neki. Azt kérte, hogy várjak még pár napot, mert elvileg 8-18 munkanap a postázási idő (bár a hirdetésnél azt írta, hogy max. december 4-ig ideér).

Azt írta, hogy ha az elkövetkezendő pár napban nem ér ide, akkor írjak megint és megpróbálunk megoldást keresni. Szerintetek ez így korrekt?

(#38235) Bodz válasza totyak (#38234) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az.

(#38236) totyak válasza Bodz (#38235) üzenetére


totyak
aktív tag

Rendben, köszönöm.
Csak azért kérdeztem, mert nem volt még ilyen elveszett csomaggal dolgom és nem tudtam mi az általános eljárás.

(#38237) Abesszin válasza totyak (#38234) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Szerintem még ne add fel :N

Én 11.25-i postával vásároltam és az se ért még ide szintén UK-ból...

Viszont nagy öröm, hogy Kínából 10.21-es postázású termékem a mai napon rendben megérkezett illetve egy 11.07-i postás is szintén onnan :C

Ami érdekes, hogy van egy trackingesem amit most meglestem merre jár... eddig azt hittem nálunk nem bírják az iramot...
2013.11.14 10:11
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.12.15 23:02
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#38238) veze válasza Abesszin (#38237) üzenetére


veze
őstag

ilyen nekem is van.. :F

2013.10.22
12:33
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

érdekes hogy egy másik csomagja ugyanennek az eladónak megérkezett 2 napja, azt is ugyanezen a napon adta fel csak 17:38 kor..
Egészen az utolsó napig az is csak ennyit mutatott aztan aznap amikor megkaptam, megnéztem este a csomagkövetésben is, és aznap töltötték fel információval az egészet, mert előző napon is még csak ennyit mutatott..

(#38239) fardem válasza Predator2 (#38212) üzenetére


fardem
aktív tag

mikor fizetted ki? mer ha jól számolom ez már túl van a 45. napon.

(#38240) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok már régóta ebay-ezek úgyhogy ezzel nincs gondom.
De észrevettem hogy az utóbbi időben 3-4 hónapja egyre gyakrabban tűnik el kis csomagom ráadásul ha megjön sokszor késve 35-45 nap után.
Ezt ti is tapasztaltátok?
Természetesen a decembert nem számítom bele mert az ugye forgalmas hónap.
Csak elkezdtem gondolkozni kinti oldalakon dx.com stb hátha azok megbízhatóbbak és gyorsabbak mint ebay.

Ez meg a másik kérdésem szerintetek ebay-ezni jobb vagy boltban érdemes vagy honlapon vásárolni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#38241) DaveN


DaveN
tag

Olvasván a dolgokat, lenne pár összegző kérdésem:

Az estimated delivery utolsó napjától számított 45 nap után nyissak case-t vagy a vásárlás napjától számított 45 nap után?

Ő tényleg minőségi cuccokat ad el? - fentebb írta valaki, hogy "kedvenc memóriakártya és pendrive eladónk".

Posta.hu-n kívül milyen tracking oldalt ajánlotok még? Megőrülök ettől, hogy már jó ideje csak annyit látok, hogy küldemény felvéve.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38242) bul07 válasza DaveN (#38241) üzenetére


bul07
nagyúr

Nagyon sokan rendeltek már tőle , jelenleg is van vagy négy ember akinek ilyen van úton

Én magam vagy 6x rendeltem már tőle

De majd a többiek is megerősítik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38243) TaaT válasza DaveN (#38241) üzenetére


TaaT
veterán

"Ő tényleg minőségi cuccokat ad el?"

:K

"milyen tracking oldalt ajánlotok még?"

A feladó ország saját postája, vagy 17track.net

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#38244) bul07 válasza DaveN (#38241) üzenetére


bul07
nagyúr

Kérdésed ezen részén átsiklottam
45napod van rá a vásárlás pillanatától(percre pontosan)
Legjobb ha 44napon nyitod az ügyet, viszont előtte olyan 39-40napon érdemes írni az eladónak hogy nem jött meg és visszatérítést kérsz, általában egy két levélváltás és maguktól visszatérítenek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38245) Winner_hun válasza Avicularia (#38233) üzenetére


Winner_hun
félisten

szinte egész kelet-Európa ki volt részletezve országonként

Ugye nem a kivéve (excludes) lista volt az? Nem egy ember benézte már hogy jajjdejó, ide szállítanak, aztán mégse.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38246) Slownz válasza bul07 (#38244) üzenetére


Slownz
senior tag

most akkor már végképp keveri mindenki ezt a 30 - 45 napot?! Elvileg az új szabály szerint már csak 30 nap van. Ellenben tegnap indítani akartam egy case-t a 29. napon, erre ebay azt írta, hogy várjak még vele minimum 5-6 napot.

(#38247) fardem válasza Slownz (#38246) üzenetére


fardem
aktív tag

szerintem ebay weboldalanként változik. a co.uk-n 45 nap, a com-on 30 nap. bár ez nem megerősített info.

(#38248) Siriusb válasza Slownz (#38246) üzenetére


Siriusb
veterán

Tényleg jó lenne, ha vagy a fórumban, vagy az ebayen rákeresnétek, mert párszor le lett már írva. ;-)

@fardem
Komolyan, a napokban írtam erről. :-)

[ Szerkesztve ]

(#38249) V/ válasza ezsolti (#38209) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Unión belül nincs gond a szállítással. A Távol-keletről vannak késedelmek. Németországból 3 nap, Nagy-Brittek 3-5 nap.

(#38250) V/


V/
Topikgazda

Mindenhol azt írják, kérik, hogy először az eladóval felvenni a kapcsolatot és csak azután indítani, ha nem sikerül normálisan megoldani a problémát.

eBay.com esetén 30 nap a várható megérkezési idő utolsó napjától:
http://pages.ebay.com/coverage/BuyerProtectionForBuyers.html

If you have a problem with a purchase, your first step is to open a case with the seller to resolve the problem. Most issues get resolved with direct contact between buyer and seller. If the seller doesn't respond, or if you can't come to an agreement, escalate your case in the Resolution Center within 30 days of actual or estimated delivery date

eBay UK esetén 45 nap a vásárlástól:
http://pages.ebay.co.uk/help/buy/questions/item-not-received.html

You can open a case the day after the estimated delivery date (if available) or 7 days after making payment (if no estimated delivery date was provided). If you received an item, but it doesn't match the seller's description, you can open a case right away. You must open a case within 45 days of making payment on an item.

eBay Német esetén 45 nap a vásárlástól::
http://pages.ebay.de/kaeuferschutz/fragen-antworten.html

Beachten Sie bitte die 3 folgenden Fristen:
Wenn ein Problem auftritt, informieren Sie den Verkäufer darüber, sobald Sie Ihren Artikel erhalten haben (bzw. hätten erhalten sollen). Sie haben Anspruch auf Leistungen im Rahmen des eBay-Käuferschutzes , wenn Sie dies innerhalb von 45 Tagen nach Ihrer Zahlung tun.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.