Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

LED-es hangulatvilágítást akarok építeni, és kinéztem az ebayen a következő dolgokat:

táp 12v/20A
Mini 44 key IR remote
5M 5050 RGB 300 LED

Valaki vett már/használ ilyeneket? Vélemény róluk?

Előző két ebayes rendelésem egyszeri reship után sem érkezett meg, remélem ezekkel nem fürdök be... :)

Az infrás, 44 gombos távirányító csak a saját vevőjét irányítja (tehát egy egyedi kóddal működik) vagy mindegyik infravevőt tudja kontrollálni? :F :F

(#38502) aclandiae válasza zoli03 (#38500) üzenetére


aclandiae
senior tag

3.67cm vastag volt! :D

[ Szerkesztve ]

(#38503) üszök válasza aclandiae (#38502) üzenetére


üszök
őstag

Én a múltkor panaszt tettem egy ilyen miatt,hogy a csoport vezetőnek hitelesített szem mértéke van e,hogy meg tudja állapítani,hogy vastagabb 24 miliméternél. Meg a fiókból ki húzott kopott vonalzó nem hiteles mérő eszköz.:C
Érdemi választ nem kaptam,csak a rizsa szöveget.

Elvittem másik postára simán elvették. :K
Pedig volt vagy 4 centi.

Más.
Kaptam tegnap október 02-i feladású csomagot,úgyhogy még van remény.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38504) tonyrulez válasza fraba (#38501) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nekem is ilyen van, igaz csak 24 gombos távirányítóval. Sikerült nem vízállót vennem, de így is kitettem a házra, egyszer élünk :D Erősen világít, fade és smooth között nemigen találtam különbséget, a távirányító max pár méterig működik, de úgyis csak egyszer kell bekapcsolni. Ja és sikerült olyat kifognom amin 2 piros LED nem működik, de nem annyira zavaró.

4 8 15 16 23 42

(#38505) CoolBoy323 válasza fraba (#38501) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Miért nem veszel 230-as ledet? nem kell akkor a táppal bíbelődni :)
És itthon is vannak olyan boltok, ahol közel ennyiért kapod meg a LED-et, pl nemrég csináltam konyhapult világítást ismerősnek LED-del (230-assal) és csak párszáz forinttal volt drágább itthon... szóval simán megérte megvenni :)

nem mellesleg ezek a tápok számomra nem túl bizalomgerjesztőek :U

Nekem 24-es távirányítóm van, az egy LED-es E27-eshez jött, és nagyon fílinges. Cimborámnak GU10-esei vannak ilyen távkapccsal!
Ami fontos, h fehér gyakorlatilag nincs ezekben az RGB ledekben, mert azt is kikeveri a 3 ledből... erre figyelj oda, ha nem csak piros hálószobát akarsz pl :D

(#38506) fraba válasza CoolBoy323 (#38505) üzenetére


fraba
aktív tag

Na nem is akarok pont #000000 színt előállítani. meleg fehér a cél, azt gondolom ki tudja keverni. és ha már megcsinálom, miért ne legyen RGB alapon?! gondolkodom.. :) 230-as LEDről tudnál képet/infót de leginkább egy linket küldeni (ahol még talán megvásárolni is lehet)? Az RGB? :)

A táphoz nekem sincs túl sok bizodalmam, kínai... csak hát egy 350 W-os FSP nem fér el a díszléc mögött :D

A távirányító tudja vezérelni egyszerre a két RGB controllert vagy mindegyik egyedi kódot használ??

(#38507) CoolBoy323 válasza fraba (#38506) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

meleg fehérhez sem hasonlít, színesből nagyon nehéz fehéret csinálni, kb lehetetlen :)
hogy mondjam ezt... a színek ugyan úgy látszódnak, max távolról tűnik fehérnek... de a szalagnál lehet lesz egy fehér led, nem tudom, az izzókban van 3 led, és úgy lehet mahinálni...

nagyon jó árban van a 230as led itt, de ez nem RGB-s, biztos van olyan is!
ehhez csak betáp kábel kell, és annyi...

egy távirányító tud többet is vezérelni!

(#38508) fraba válasza CoolBoy323 (#38507) üzenetére


fraba
aktív tag

Köszi a tippet. most nekiállok akkor tanakodni... :)

Más helyről amúgy azt az infót kaptam, hogy a 60 W-os kivitelű meglepően jó, ahhoz képest, hogy Kínából jött. És hogy jó benne az elektronika. Már mint, ami a tápot illeti.

Közelről nem is nézem a LED sort. Nem is tudnám, hát megvakulok tőle. A lényeg, hogy távolról tűnjön fehérnek.

Megjegyzés: A TV-t se nézed 2 centiről ;)

Ebben a kettőt (többet) is tud vezérelni dologban biztos vagy? Próbáltad már vagy hallottad máshonnan? Fontos lenne tudni :S

(#38509) üszök


üszök
őstag

Meg lehet valahol nézni mennyit költöttem idáig az Ebayon?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38510) Winner_hun válasza üszök (#38509) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy ideje már nem.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38511) üszök válasza Winner_hun (#38510) üzenetére


üszök
őstag

Köszi. Pedig kíváncsi lettem volna az összegre.
Téged biztos nem űberelhetlek. :N

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38512) Winner_hun válasza üszök (#38511) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet próbálkozni:D Van régről képmentésem, 5k+ dollár: (de ez volt hogy megvolt 30 nap alatt is de arról nincs mentés)

60 nap alatt 263 termék se ma volt:

(jelenleg 256-nál vagyok)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38513) üszök válasza Winner_hun (#38512) üzenetére


üszök
őstag

Nekem nyár elejéről valami tizenhat millió rémlik részedről. :C

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38514) zoli03 válasza Winner_hun (#38512) üzenetére


zoli03
őstag

Mennyi értékelésed van?

(#38515) Winner_hun válasza üszök (#38513) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az tavaly nyár elején volt (2012.06.01-én).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38516) Winner_hun válasza zoli03 (#38514) üzenetére


Winner_hun
félisten

2846

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38517) üszök válasza Winner_hun (#38515) üzenetére


üszök
őstag

Ohh. Már oly régen olvasom a topikot?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38518) CoolBoy323 válasza fraba (#38508) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem azt mondtam, h 2cm-ről látszódik h nem fehér, hanem mondjuk ahova világít az izzóm, ott is látom a színeket (RGB-ből mindent!)

Próbáltam a távirányítókat, mind egykutya :)

(#38519) #27813376


#27813376
törölt tag

A furgonosok nevében mindenkinek:

|“““““““““““““““““““““““““““““||_
|.....Merry Christmas.......|||“|““__
|________________ _ |||_|___|)
!(@)“(@)““““**!(@)(@)***!(@)““ ° 。 ° ˛˚˛ * _Π_*。*˚

(#38520) attiati


attiati
veterán

okostelefon cipeléshez találkoztatok már valami igazán jó megoldással?

egyelőre csak ezeket találtam (+ van néhány karra csatolható futáshoz)
[link]
[link]
[link]
[link]

(#38521) blt.62


blt.62
őstag

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden fórumtárnak!

MegtorloXp

(#38522) veze válasza fraba (#38506) üzenetére


veze
őstag

Én ezzel vitatkoznék hogy az 5050-es RGB szalagok nem tudnak fehér fényt, csak valami szinessel átszőtt fehéreset..Látttam már pár darabot müködés köozben, de amikor fehéret kapcsoltam rajta, az igenis fehér volt és nem színárnyalatos...
Egyébként a fehér színűnek forgalmazott 5050-es szalagok is pontosan ugyanolyanok mint az RGB ugyanazok a ledek vannak rajta, csak csak nem lehet a szinket rajta egyesével kapcsolni mert a nyákja más, és nincs kivezetve sem. Gyakorlatilag benne van a három szín amit csak egyszerre lehet bekapcsolni, és ettől fehér..
Szóval nyugodtan megveheted, a fehér fehér lesz és nem valami halvány színes.
A tápról amit linkeltél: Azzal sincs semmi probléma, teljesen jók, itthon is kaphatók hasonlók, nagy valószínűséggel ugyanonnan valók azok is, csak másfélszeres áron

(#38523) hidroponi válasza veze (#38522) üzenetére


hidroponi
aktív tag

"pontosan ugyanolyanok mint az RGB ugyanazok a ledek vannak rajta,"

ez nem igy van. raadasul feherbol 2 fajta led-et lehet kapni: hidegfeher es melegfeher szinben.
mas-mas szinhomersekletuek.

(#38524) fraba válasza hidroponi (#38523) üzenetére


fraba
aktív tag

Ez szerintem sem így van, de ez most lényegtelen. A lényeg, hogy elő lehet-e állítani (MELEG)fehéret RGB LED-del, úgy, hogy az összetevők ne látszódjanak? Más szóval: homogén (MELEG)fehér előállítható-e (nem 2 cm-ről nézve)? Csak azért, mert itt volt már 1-1 vélemény pro((#38522) veze) illetve contra ((#38518) CoolBoy323) egyaránt.

(#38522) veze

"A tápról amit linkeltél: Azzal sincs semmi probléma, teljesen jók, itthon is kaphatók hasonlók, nagy valószínűséggel ugyanonnan valók azok is, csak másfélszeres áron"

Igen, ez lesz. A hálózati 230 V-ról működő LED szalag csupán csak 2x annyiba kerülne, mint a 12 V-os verzió. Remélem, tudja is azt, ami rá van írva, és nem egy Vargáné és Tsa... :P

(#38518) CoolBoy323

"Próbáltam a távirányítókat, mind egykutya :)"
Infrásak voltak vagy RF? Másik totyikban a kolléga úr RF távhergelőre mondta, hogy csak a saját vevőjét vezérli (amiben van némi logika). Kérdés, hogy ez IRnél is így van-e.

[ Szerkesztve ]

(#38525) twinkiecz


twinkiecz
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy erre[link] a termékre már nem kell adót meg vámot fizetnem ha jól értem ugye?

Előre is kösz! :R

linktr.ee/twinkiecz

(#38526) veze válasza hidroponi (#38523) üzenetére


veze
őstag

Én nem tudom te mennyi 5050-es ledszalagot láttál közelről már.. biztos sokat, csak nem nézted meg alaposan
De megmutatom most mindenkinek hogy láthassa ( a képek sajat készítésüek)
ez a fehér:

és ez a színes RGB

mint jól látszik a képeken is ugyanugy rgb ledek vannak a fehéren is, a fehérnél mind a három (R, G és B) párhuzamosan van szerelve, bekötve, ezért egyszerre világítanak és csak egy (+) és (-) pólusuk van, míg az RGB nél a három szín külön választva egyesével kapcsolható
a fehérnél ( melegfehér vs hidegfehér) pedig kennek még rá egy kis sárgásat hogy "melegebb" legyen.
De be tudom őket működés közben is mutatni pl azt hogy az RGB is mennyire fehér tud lenni, csak most nem vagyok otthon hogy azonnal fényképezni tudjak..
Ha a három fő szin egyforma fényerővel világít akkor fehér lesz, A vezérlő pedig (pl egy 24 gombos) az előre beállított értékek szerint módosítja egyik (vagy több) szín erősségét másikhoz viszonyítva, amikor egy színárnyalatot kapcsolunk rajta, Így "keveri " ki a színárnyalatokat.
A 44 gombos vezérlőnél lehetősség van nem csak az előre beállított szinárnyalatok kapcsolására, hanem sajat magunk is egyesével módosíthatjuk a különböző alapszínek erősségét, így sajat egyedi szineket is kikeverhetünk
remélem mindenkinek (akit érdekel) sikerült kicsit felvilágosítást adni a képek segítségével és elnézést az OFF-ért

[ Szerkesztve ]

(#38527) Winner_hun válasza veze (#38526) üzenetére


Winner_hun
félisten

Dehogy van ugyanolyan RGB rajta. Ezt mégis ki mondta neked? Vagy ezt úgy sikerült megállapítani hogy ránéztél és megállapítottad?

Amúgymeg ha ennyire biztos vagy magadban akkor ragadj meg egy forrasztópákát, a fehér ledszalagról tegyél át egy darab ledet az RGB szalagra és üzemeld be, majd számolj be az eredményről:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38528) hidroponi válasza veze (#38526) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ez kb. olyan mintha azt akarnad bizonyitani, hogy a lovasszeker es a ferrari ugyanaz, hiszen 4 kereke van mind2nek.

a mutatott ledek az un 5050-es tokozasuak, aminek 6 laba van.
egyszinu ledeknel 3 egyforma szinu chipet tartalmaz, mig rgbnel egy voros egy kek es egy zold szinut.

(#38529) fraba válasza veze (#38526) üzenetére


fraba
aktív tag

akkor most mi van? :)

[ Szerkesztve ]

(#38530) veze válasza fraba (#38529) üzenetére


veze
őstag

Az, hogy -az eredeti kérdésből kiindulva- nyugodtan vehetsz 5050-es RGB-t mert az is tud fehéret nem csak halvány szineset, de ha kell akkor szineset is tudsz belőle elővarázsolni. a fehérből pedig nem...
A tápok meg nem vargane és tsa a címkéje szerint biztos :D

(#38531) fraba válasza veze (#38530) üzenetére


fraba
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#38532) Kernel válasza veze (#38526) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az első fotón fehér 3 chipes fehér LED van szerintem. Nem véletlenül látsz rajta három azonos értékű ellenállást.

Sárgás színét annak köszönheti, hogy foszfort kevernek a műgyantába, vagyis fényport, ami a fénycsövek, képcsövek belső falán is található. Ezekben elvileg UV LED gerjeszti a fényport, vagy valami kombinált LED, pontosan nem tudom.

3 chip, 3-szoros teljesítmény.

A második képen viszont nem egyformák az ellenállások, ez azért van, mert valamelyik színnél nagyobbra van szükség, az optimális munkapont, illetve fehér szín beállításához, a három ág fix párhuzamos táplálása esetén.

331 = 330 Ω
151 = 150 Ω

(Utolsó 1 jelentése: 1 db nulla)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38533) CoolBoy323 válasza fraba (#38524) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

infrásakat próbáltam!

Én amit írtam, h nincs fehér, az hangsúlyozom még egyszer, izzónál/villanykörténél van!!!!! Ott 3 led van, és ezek "mixelnek", fehéret is! (Ha eszembe jut, és lesz időm dobok fel képet)

A szalag nem tudom hogy viselkedik ebből a szempontból, abból RGB-set még nem használtam!!

(#38534) SUPREME7


SUPREME7
őstag

[http://logout.hu/bejegyzes/daenerys/szemet_ebay.html]

Fura sztori, de ha csak a fele igaz, már elgondolkodtató...

Mondjuk nem is adnék el külföldre, itthon is ritkán postázok, inkább a személyes átvétel híve vagyok, és az se 100%-ban megbízható megoldás főleg műszaki cuccnál, pláne nagyobb értékben

[ Szerkesztve ]

(#38535) V/ válasza fraba (#38506) üzenetére


V/
Topikgazda

RGB-ből meleg fehér? Jobban jársz eleve meleg fehér led szalaggal, ha csak arra van szükséged, ahhoz olcsóbb távirányítót is kapsz ami RF is lehet és így nem kell "rálátás" a vevőre. És egy utolsó tipp 5630-as led sort javaslok, kevésbé melegszik és lényegesen jobb, nagyobb a fénye.
Valójában 3 szín hőmérsékletű led sor kapható, meleg fehér (warm white), sárga felé tart, közepes fehér (pure white) ez inkább a természetes fehér, és hideg fehér (cool white) ez a kék felé hajlik.

[ Szerkesztve ]

(#38536) V/ válasza fraba (#38524) üzenetére


V/
Topikgazda

Szóval nekem van több infrás távírányítom, és bizony némelyik nem hajlandó más fajta vevőt vezérelni, pedig tök egyformák.

(#38537) attiati


attiati
veterán

felvittem egy eladást ebay.com-ra, de a jóváhagyás előtt átirányít a https://www.sellvrfn.ebay.de/ oldalra, hogy hozzak létre egy seller account-ot? De ott meg csak folyószámlát, és bankkártya adatokat lehet megadni, paypal nincs.

Pontosan mit is kéne csinálnom, milyen számlát kéne létrehoznom ahhoz, hogy eladó lehessek?

(#38538) V/ válasza attiati (#38537) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol regisztráltál?
Én az UK-n és csak ott engedett eladandó dolgokat először felvinni, eladó regisztrációt létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#38539) attiati válasza V/ (#38538) üzenetére


attiati
veterán

valószínűleg a .de-n :(

Csak bankkártyát és bankszámlaszámot tudok megadni, paypalt nem. Át lehet kérni a regisztrációt .com-ra?

(#38540) V/ válasza attiati (#38539) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában nem kellene átvinni, most néztem bármelyik eBay-n tudok hirdetést feladni. Igaz nekem van Paypal számlám.
Ha belépsz a DE-n a Verkaufen, Jetzt verkaufen menü pontra kattintva nem adja fel a kategória választást?

(#38541) attiati válasza V/ (#38540) üzenetére


attiati
veterán

azzal nincs gond a .com-on se, ki tudom tölteni a hirdetés összes részletét, de a végén a jóváhagyás előtt létre kell hoznom egy seller account-ot.

most megpróbáltam végigvinni az eladást a .de-n és ott engedné.

Az a gond, hogy DE-n van listázási díj (0,8 EUR), csak 1 képet enged ingyen feltölteni, meghatározza nekem a maximális szállítási díjat kategóriánként (ez is mekkora hülyeség, nem tudok ajánlva elküldeni egy levelet külföldre 3 EUR-ból)

(#38542) V/ válasza attiati (#38541) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit én látok a seller account-nál és be kell állítani az, hogy a számláikat mivel akarom fizetni, itt lehet PayPal is, és kártya az elsődleges fizetési eszköz, ez biztosan kell. Mást nem látok.
A listázási kedvezmény itt is érvényes.
Pro Monat können Sie entweder maximal 100 Artikel verkaufen oder einen Umsatz von maximal £3.500,00 generieren, je nachdem, welches Limit zuerst erreicht ist.

Illetve a többieknél is van listázási díj.

[ Szerkesztve ]

(#38543) TaaT válasza attiati (#38541) üzenetére


TaaT
veterán

Az első 10 sikeres eladásig csak azon az ebay-en árulhatsz amin regisztráltál.

Give them hell Ukraine!

(#38544) attiati válasza V/ (#38542) üzenetére


attiati
veterán

az itt = DE?

német ebay kalkulátor
fix 17 EUR áras termékre 0,8 EUR listázási díjat számol, nem láttam listázási kedvezményt. Cserébe mintha alacsonyabb díjat vonna az eladott áru után. Mindegy, hogy mennyi a szállítási díj, csak az eladási díjra pakol jutalékot.
DE nem láttam nemzetközi listázási lehetőséget (csak a német oldalon jelenik meg?)
+ bekorlátozzák a szállítási díjat egy maximumban

US ebay kalkulátor
Nincs listázási díj 50 tételig, viszont 10-15%kal több jutalékot vonnak, és a szállítási díjjal növelt érték után von az ebay.
Van nemzetközi oldalon megjelentetési lehetőség +0,5$-ért.

Összességében ha sikeres eladás történik, akkor kb ugyanannyi a díj, de a német oldalon több a fix tétel, ha nincs eladás.

Így nekem kezdő eladóként teljes szívás a német oldal.
Nagy összegű árukat nem akarok hirdetni, úgyse vesz tőlem senki kezdőként, és nem is akarok azokon gyakorolni. Alacsony összegű áruknál meg az a 0,8 EUR listázási díj elég sok.
Aukciót meg nem indítok, mert kezdőtől elég alacsony áron vinnék csak el.

[ Szerkesztve ]

(#38545) attiati válasza TaaT (#38543) üzenetére


attiati
veterán

ez tuti?

a .com-on is ki tudom tölteni a hirdetést. Ha utána kitölteném a német seller account nyitást (bankkártya, vagy bankszámla adatokkal), akkor sem engedne a .com-on hirdetni?

(#38546) V/ válasza attiati (#38544) üzenetére


V/
Topikgazda

DE = Igen a német
Ez a szöveg ott van középen az eladás, Verkaufen menübe belépve:
A kedvezményre vonatkozik:
Pro Monat können Sie entweder maximal 100 Artikel verkaufen oder einen Umsatz von maximal £3.500,00 generieren, je nachdem, welches Limit zuerst erreicht ist.

A költségeket általában beépítjük az eladási árba.

[ Szerkesztve ]

(#38547) V/ válasza attiati (#38545) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs olyan sok eladásom (10 alatti), de bárhol fel tudom adni. USA COM, UK, DE, AU a számlát meg a regisztrációs UK oldal miatt, fontban számolva az eBay Europe állítja ki

(#38548) attiati válasza V/ (#38546) üzenetére


attiati
veterán

beépítjük persze, de pont az ár lenne az előnyöm.

"Pro Monat können Sie entweder maximal 100 Artikel verkaufen oder einen Umsatz von maximal £3.500,00 generieren, je nachdem, welches Limit zuerst erreicht ist"
Ez a limitekre vonatkozik, nem a kedvezményre.

Találtam egy terméket, amit én jóval olcsóbban be tudok szerezni, mint amilyen árakat látok a neten. Emiatt ki akartam próbálni, hogy elkezdem listázni, és ha van rá kereslet, akkor beszerzem folyamatosan.

Viszont ezt a próbálgatást nem tudom megtenni a német oldalon, mert ott nincs listázási kedvezmény. Jó, nem halok bele 0,8 EUR-ba, ha mégse lesz belőle semmi.
Lásd díjak.
Ehhez képest az .com díjai.

De az már jóval nagyobb szívás, hogy maximálva van a szállítási díj, így azt is be kell építenem az árba, tovább csökken a szállítási díj nélküli árelőnyöm
És ami még jobban zavar, hogy .de-n nincs international hirdetés?
Enélkül csak a német oldalon fogja hirdetni?

a paypalod egyébként personal, vagy upgradelt?
Én nem tudok feladni a .com-on hirdetést :((

[ Szerkesztve ]

(#38549) attiati


attiati
veterán

index-en írtak is erről pár éve, hogy a .de-n regisztrált eladók nem tudták a feet paypallal fizetni

39694. hsz és előtte, utána pár hozzászólás

[ Szerkesztve ]

(#38550) TaaT válasza attiati (#38545) üzenetére


TaaT
veterán

"akkor sem engedne a .com-on hirdetni?"

nem [link]

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.