Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) netseft válasza aclandiae (#38448) üzenetére


netseft
aktív tag

Esetleg a Feedback Forum még listázhatja.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#38452) DavidQ


DavidQ
tag

Sziasztok!

Bár nem eBayről van szó, de internetes rendelésről. (Remélem nem veszitek rossz néven.) Rendeltem aliexpress-ről egy "felújított", de original(!!) HTC telefont, de 2 hónap után megadta magát. Voltam vele 2 szervizesnél, de egyik sem tudja megcsinálni, ezért felkerestem az eladót, hogy visszaküldeném garanciára (mert hogy 1 év garancia jár hozzá elméletileg). Az eladó adott egy címet, stb. elmondta hogy postával, vagy EMS-sel küldjem a vámok elkerülése végett. Az lenne az egyik kérdésem, hogy megbízhatok szerintetek a kínaiakban, azaz visszaküldjem nekik? Vagy ti nem kockáztatnátok? Ha igen, kb mennyi lenne a postaköltség, ha sima postával akarom visszaküldeni? (kb 300g, de max 400g).

Eladó: NONSTOP -Original Brand Mobile Phone Store
Termék: HTC Sensation XE

Előre is köszi, aki tud segíteni!

Nem minden kínai szirszar szar!

(#38453) AGE-T


AGE-T
senior tag

Nem jár valaki mostanság, vagy év elején az Államokban? :R

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#38454) bul07


bul07
nagyúr

Singapore Postás nyomonkövetési szám mennyi idő múlva jelenik meg a rendszerben
18-án kaptam egyett de még nincs az adatbázisban

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38455) veze válasza bul07 (#38454) üzenetére


veze
őstag

nekem semmikor... :(

(#38456) thomasa válasza DavidQ (#38452) üzenetére


thomasa
senior tag

Ha rossz a teló akkor már nincs mit kockáztatni, megéri azt a kb 3000 Ft-ot, de ha lehet még idén add fel, mert jan1-től emelkedik a postadíj. Mindenképp ajánlottan add fel, hogy tudd bizonyítani a feladást. az +700 Ft, de megéri.
Egyébként ezek nem eredeti HTC-k, a belsejük teljesen ki van berhelve, és kicserélve olcsóbb elektronikával, ezért is hibásodnak meg gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#38457) V/ válasza bul07 (#38454) üzenetére


V/
Topikgazda

4-5 nap

(#38458) Misi1980 válasza thomasa (#38456) üzenetére


Misi1980
senior tag

Én is vettem egy HTC desire s-t az aliexpresszről ami t szintén felújítottnak árultak.Telepítettem rá hivatalos europai szoftvert és minden gond nélkül sikerűlt.Akkor csak van eredeti alkatrész benne....

(#38459) bul07


bul07
nagyúr

Egyre jobban agódok a rendeléseim miatt
Már vad össszeesküvés ellméleteket gyártok

Példáúl hogy a nagyobb eladók így karácsony ellőtt minden második csomagot adják fell, és azokra az vevőkre vadásznak akikk nem kérik vissza a meg nem kapott termékekket
Gondoljatok belle egy olyan eladónnál akkinek több neve is van és heti mondjuk 5000 rendelést kellene teljesíteni alsóhangon 30-40e $ értékben , és ennek a 1/3 nem adja fel, és ha 20% nem kéri vissza az már heti több ezer $

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38460) zoli03 válasza bul07 (#38459) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem megjönnek a rendeléseim és olyan lassúnak se mondanám a szállítást, bár mostanában eBay-ről nem rendeltem olyan sokat.
Ha ennyire nem bízol az eBay-ben, akkor miért nem rendeled meg valamilyen megbízható webshopból (a legtöbb termék ott is megtalálható)?

(#38461) somnia válasza bul07 (#38459) üzenetére


somnia
őstag

Ne sz@rj be, a tied a 2/3-ban van!
Vagy nem.

(#38462) bul07 válasza zoli03 (#38460) üzenetére


bul07
nagyúr

Mert függő vagyok
Egyszerűen hiányérzetem van ha nimcs útton valami
De az elmúlt két-három hónapban nagyon nem jönnek meg a dolgok

( #38461 ) somnia
Most én vagyok annak a bizonyosnak rossz végén :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38463) raziel01 válasza bul07 (#38462) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem is hiányérzetem van ha nincs semmi úton. :-D
Tegnap rendeltem Kínából 5 cuccot meg 1-et németből.
Izgalmas a várakozás. ^_^

1 refundom volt most, mert nem jött meg egy csomag aztán az eladó elvileg újrakuldte és az se jött meg. Nevetséges, szerintem fel sem adta másodjára.

(#38464) Z0C! válasza bul07 (#38462) üzenetére


Z0C!
őstag

függőség szar dolog. Átérzem.
nagyon sok dolgot rendeltem, és mindig van ami eszembe jut. 2-300ft körüli dolgok, de ami hasznos és jó.
Év közben semmi de szó szerint semmi baj nem volt. Általában a 2. hét végére, 3.hét közepére itt voltak a rendelések..Október végétől vannak ezek a nem jönnek a csomagok.

Jövőre másként csinálom a karácsonyozást..sztem nyáron megveszem a cuccokat és nem kell aggódni, hogy ideérjenek...

tegnap előtt kaptam értesítést, hogy csomag jött. Tegnap délben hívom a postát, hogy meddig vannak?..délután 4ig. 15:10kor indultam otthonról, kitekertem a postára bringával, kb 15:40re értem oda, és már zárva volt mert csak 15:00ig voltak nyitva. Hétfőn megint mehetek, de rájuk borítom az asztalt...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#38465) faresz5 válasza Z0C! (#38446) üzenetére


faresz5
senior tag

A postás kézzel írt papírt hagy, az autós postás meg egy kinyomtatott papírt, amit másnap visz ki a sima kerékpáros postás.

(#38466) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Srácok ma furcsa dolog történt velem.

Ritkán vásárolok amcsiból, de most nem volt más lehetőségem... Tegnap este leütöttem 1 terméket, $60 volt, és erre jött még 57$ szállítás és áfa.
Szépen le is csengettem, ma reggel írt 1 üzenetet az eladó hogy pontosítsunk címet. Ő valami 1850 Airport Exchange... címre akarta küldeni a cuccot mert az volt +adva neki paypal fizetés után.
Ez nagyon furcsa volt így beléptem paypal számlámba ahol láttam hogy a fizetett összeget 2 részre szedte szét paypal. 75$ kapott az eladó (60$ a termék és USA-n belüli szállítás 15$), fennmaradó összeget pedig Pitney Bowes, Inc-nek (42$).
Mi a sz@r ez? Valami beépített szállítócég? Ha eladó nem szállít magyarországra ők megoldják?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#38467) radi8tor válasza FuckeR19 (#38466) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van. EBay alvállalkozója lehet. Amit kifizettél extrát az az EU-ba hozatali ÁFA.

⭐ Stella

(#38468) aclandiae válasza Z0C! (#38449) üzenetére


aclandiae
senior tag

Ezt látom a Purchase Historyban:

radi8tor1: szeretnék adni, mert akkor én is kapok. Még alig néhány van, muszáj gyűjteni. :)

netseft: ezt látom ott:

Írtam az üfsz-nak e-mailt, hátha...

bul07: én ezen az oldalon nézem, pontosnak találtam eddig.
21 nap volt az utóbbi 2 rendelésem.

(#38470) íyxcvb1234


íyxcvb1234
újonc

Sziasztok! Az lenne a kérdésem már múltkor is írtam hogy lassan 1 hónapja de még a telefonom mindig nem jött meg Singapore-ból, na hát az a helyzet hogy megérkezett 20.-án Magyarországra és Vám elé is állították ilyenkor mire kell számítani? Átengedik könnyen vagy nekem is küldeni fogják az e-mailt hogy küldjem a papírokat?(159$ ára,telefon)
tudtok segíteni ? Köszi előre is!!!

(#38471) somnia válasza íyxcvb1234 (#38470) üzenetére


somnia
őstag

Igen és +30%ra.

(#38472) SUPREME7 válasza íyxcvb1234 (#38470) üzenetére


SUPREME7
őstag

Elvileg ha holnap nem kapod meg akkor esélyes, hogy már csak januárban. Ha meg vámolják, akkor nem emailt kapsz hanem levelet, ami szintén valószínűleg csak januárban fog kimenni.

http://www.posta.hu/hirek/kezbesites-karacsonykor-ev-vegen-2013

[ Szerkesztve ]

(#38473) íyxcvb1234 válasza somnia (#38471) üzenetére


íyxcvb1234
újonc

ahaa éértem köszi a segítséget!:)

(#38474) íyxcvb1234 válasza SUPREME7 (#38472) üzenetére


íyxcvb1234
újonc

Köszi szépen, remélem nem kellesz ilyesmivel szórakozni... :D már nagyon várom... :D

(#38475) üszök válasza íyxcvb1234 (#38474) üzenetére


üszök
őstag

Ha átvált vámkezelésre vár.-ra akkor már 99% hogy fizeted az áfát. Addig reménykedj.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38476) íyxcvb1234 válasza üszök (#38475) üzenetére


íyxcvb1234
újonc

okéé akkor nagyon reménykedek :)) köszi

(#38477) Z0C!


Z0C!
őstag

csomagunkat november 11-én adták fel. ma átvettem...
köszönöm Magyar Posta ..I.. :D

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#38478) thomasa válasza Z0C! (#38477) üzenetére


thomasa
senior tag

Megkaptad nem? Örüljél :D

(#38479) #27813376


#27813376
törölt tag

Ma is jott 3 csomag.
Egyiket masfel hete rendeltem HogKong-bol....
Fene se erti ezt.

(#38480) SUPREME7 válasza #27813376 (#38479) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nekem is ma jött meg december 7-én rendelt cucc :) Így most már kénytelen vagyok azt hinni, hogy az egyik eladó szivat, szépen megjövögettek a cuccok, de a tőle rendelt apróságok (10 termék összesen) nem jöttek meg, illetve 2ből 1 égősor megjött, a többi apróságból külön csomagban megjött 1 cucc. És most hiába összesen 20 dodó, egyesével 1-2 dolláros motyók, de egybe nem tudok rájuk case-t nyitni, így ha nem hajlik a teljes refundra, akkor kockáztathatom, hogy engem is letiltanak.

Vagy benyelem, és kiszórok neki 8 negatívat. Akkor csak megjön a kedve a refundra ...

[ Szerkesztve ]

(#38481) vans?


vans?
őstag

Persze nem jott meg a november kozepei rendelesem, nezhetek uj ajandek utan. :W

hábm bábm

(#38482) SUPREME7 válasza vans? (#38481) üzenetére


SUPREME7
őstag

23-án délután? :DDD

(#38483) vans? válasza SUPREME7 (#38482) üzenetére


vans?
őstag

Korai? ;] Eddig remenykedtem.

hábm bábm

(#38484) SUPREME7 válasza vans? (#38483) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen, az igazi HardCore last minute vásárlók, holnap délben kelnek. és indulnak el szétnézni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38485) V/


V/
Topikgazda

Egy érdekes tapasztalatot szeretnék veletek megosztani.
A Magyar Posta nyomkövetési oldala helyett itt javaslom a küldemény nyomkövetését:
http://www.17track.net/
A képernyő bal oldalán az Expand-ra kattintva láthatóvá válik a helyzet, a Track szám alatt a View Official Data-ra kattintva elsétál az adott küldő posta oldalára és ha kínai akkor ott a böngésző fordítójával megkapjuk az eredményt.

Ugyanis a küldeményem 2013.12.23-án már vámkezelve a magyar Vámon, viszont a magyar posta oldala még ott tart, hogy 2013-11-22 00:23, Célországba elküldve.

Lehet, hogy azt gondolják, ha nem látjuk, hogy hol tart, akkor nem reklamálunk.
De így már világossá vált, hogy nem egyedi eset, hogy mire a Magyar Posta oldalán megjelenik az információ, már vissza is küldték, mert nem vettük át a küldeményt. :))

Ma még a GLS sem hozta ki Britanniából rendelt és már itt lévő karácsonyi ajándékot, kénytelen leszek 30-án pótkarácsonyt tartani, de a ungarishe posta sem hozta le Szegedre a Pesti Vámtól a csomagomat, bár az nem ajándék, így nincs gond. Komolytalan az egész bagázs.

[ Szerkesztve ]

(#38486) radi8tor válasza V/ (#38485) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teljesen normális, hogy 23-i eseményt még nem látsz Posta oldalán. Szerintem holnap megjelenik az.

⭐ Stella

(#38487) V/ válasza radi8tor (#38486) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, mert 22-én 00:02-kor már megérkezett és vám akármije volt. De a telefonos kisasszony is ugyanazt látta, amit én a 17track.net-en. Nekünk címzetteknek nem nyilvános. :W

(#38488) radi8tor válasza V/ (#38487) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen, az egy másik dolog. Ami sürgős/fontos azért telefonálni kell. :(

⭐ Stella

(#38489) mukibuci válasza SUPREME7 (#38484) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

évek óta igy csinálom, ráadásul most még holnap dolgozok is délig :D

két ajándék még nekem se ért ide, idén már nem is várom nagyon :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38490) bul07


bul07
nagyúr

Nekem van egy ilyenem RQ225735785SG
Kezdek agódni, mert 18-án kaptam meg a számot és azóta semmi , gondoltam majd ma de semmi

Megvárom még a holnapot és szerintem érdeklődök a fasttech.com.-nál mert tőlük rendeltem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38491) TaaT


TaaT
veterán

Na, ebay lehúzta a kártyámról mind2 el adott ám eddig ki nem fizetett termékem jutalékát, ha lezárul az unpaid item case akkor ezt a pénzt visszakapom?

Give them hell Ukraine!

(#38492) radi8tor válasza TaaT (#38491) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom..

⭐ Stella

(#38493) aclandiae válasza aclandiae (#38468) üzenetére


aclandiae
senior tag

Válaszolt az üfsz: 60 nap alatt meg kell írni a feedback-et, ha letelik, akkor annyi. Nem lesz értékelés. :(

Z0C!: ezzel még nincs is gond, az jobban bosszant hogy nov. 1-től a bélelt boríték csak ajánlottan(!) adható fel, ami +240Ft...

đension: a Singapuri Posta honlapján olvasható egy tájékoztató, hogy minden csomagot átvilágítanak. Erre hivatkoznak, hogy ezért tart olyan sokáig mire ideér.

V/: nekem 12.18-án adtak fel egy könyvet, néztem minden nap hogy mikor ér ide a Posta oldalán. 3 nap múlva felhívnak a postáról hogy vigyem már el a könyvet, mert 19-én odaért. 21-én hoztam el, 22-én jelent meg a Posta oldalán, hogy átvehetem... :))

(#38494) zoli03 válasza aclandiae (#38493) üzenetére


zoli03
őstag

Mi ez a bélelt boríték csak ajánlottan(!) adható fel? Én ilyenről nem hallottam.

#38490 bul07: SG-s tracking mindig későn kezd el látszani a posta nyomkövetőjében (célországba elküldve szokott lenni az első bejegyzés). A Singapure Post oldalán már működik a trackinged.

[ Szerkesztve ]

(#38495) raziel01 válasza zoli03 (#38494) üzenetére


raziel01
veterán

Ha 2,5 cm-nél vastagabb a boríték akkor ajánlottan kell.

(#38496) zoli03 válasza raziel01 (#38495) üzenetére


zoli03
őstag

A 24 mm-es vastagságot tudtam, de ennek semmi köze ahhoz, hogy bélelt-e a boríték.

(#38497) fardem válasza raziel01 (#38495) üzenetére


fardem
aktív tag

igen, nem az számít hogy bubis-e vagy sem, hanem 2,5 cm nél vastagabb akkor már csak ajánlottként küldhető.

(#38498) raziel01 válasza zoli03 (#38496) üzenetére


raziel01
veterán

Bélelt boríték vastagabb. :D minimálisan de van köze hozzá. :C

(#38499) aclandiae válasza zoli03 (#38494) üzenetére


aclandiae
senior tag

Képzelheted hogy meglepődtem, amikor közölte a hölgy a postán.

raziel01: ami pont azért mókás, mert sokkal valószínűbb, hogy a kisebb méretűek vesznek el, a nagyobbak meg nem olyan könnyen. :)
A bélés csak mag kb 1 cm vastag, érdekes módja a +bevétel szerzésnek. :(((

...és ezzel a hsz-el senior tag lettem! :C :K

[ Szerkesztve ]

(#38500) zoli03 válasza aclandiae (#38499) üzenetére


zoli03
őstag

Hát akkor mondhattad volna a hölgynek a postán, hogy ez nem így van, 24 mm vastagságig feladhatod légpárnás borítékban is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.