Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) V/ válasza tonyrulez (#36826) üzenetére


V/
Topikgazda

A szöveg a becsült érkezési határidő utolsó napjától írja a 30 napot, eddig a vásárlás időpontjától volt 45 nap.
"opening a case is 30 days after the latest estimated delivery date."
és 45 napot a fellebbezésre.
Lehet kérni a védelem 30 napos határidejének megemelését, mint például a kínai vám 15-25 napos csusztatása miatt, mostanában kapom a 50-60 napja rendelt, ténylegesen feladott rendeléseimet, a késedelemről nem az eladó tehet.
Most nézve ez kedvezőbb, mert 11:04-én vásároltam, a 45 nap 12.19-én lejár, az új szabály szerint a legkésőbbi szállítási határidő 12.11., onnan számítva 2014.01.11 a vége.

Valójában, aki vállalta hogy 45 nap csúszás esetén visszatérít, az megtette, de úgy néz ki jönnek a küldemények, úgy hogy majd utalom vissza a pénzeket. (A kínai és a magyar vám késlekedései miatt)

[ Szerkesztve ]

(#36852) Siriusb


Siriusb
veterán

Ha valaki spórolni akarna, s eredeti oral-b pótfej helyett így kinéző csomag vásárlásán törné a fejét, ne tegye! Egy hónapja vettem, de mielőtt ideért volna, már törölték a terméket (az eladónak ~5k értékelése van 99,4 %-kal). A lényeg, egy fej kb. 2 fogmosást bír.
Ebay már hivatkozni sem enged a árura, lévén törölve van, de azért írtam az eladónak egy levelet, kíváncsi vagyok, válaszol-e, illetve vissza lehet-e szerezni ilyen esetben a vételárat, mind a $4,49-t. ;)

(#36853) somnia válasza Siriusb (#36852) üzenetére


somnia
őstag

Bocsi, de 1000 forintért mire számítottál?

[ Szerkesztve ]

(#36854) Siriusb válasza somnia (#36853) üzenetére


Siriusb
veterán

Arra, hogy elfogadható minőségű márkajelzés nélküli terméket lehet kapni, hiszen általában a nevet kell megfizetni, s nem a bekerülési költséget.

(#36855) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Vett valaki mostanában kártyaolvasót? Sokkártya-in-1 fajta érdekelne.

(#36856) kaliber válasza Siriusb (#36854) üzenetére


kaliber
aktív tag

Meg arra, hogy mindent Kínában gyártanak(tatnak) így a technológiát lekoppintják és márkajelzés nélkül is ugyanazt kapod, de sajnos nem (mindig) van így, mert a másolt terméket is tovább másolják és gyenge minőségben készítik el, ami aztán használhatatlan.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#36857) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Október 27. óta ennyit tudok a csomagomról:
2013.10.27 00:12, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad

Már itt van az országban, vagy valahol a feladó és az ország között?

(#36858) bul07 válasza utgyuru (#36855) üzenetére


bul07
nagyúr

Én vettem bár még nem ért ide [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36859) Siriusb válasza kaliber (#36856) üzenetére


Siriusb
veterán

Pontosan. Ami nem kínai, az hamisítvány. :D

(#36860) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Az alábbi levél már sok az angolomnak, illetve a translatenak.
Kértem refund-ot, mert ma telik le a 45 nap, erre ezt írta:

Dear havri1,

we are terribly sorry for delay. our shipping agent said your package is going to your local import office of exchange, it may still need about 1-2 weeks to arrive,would you mind to keep waiting?if you could wait,we are willing to send you a gift as reimbursement to make up you lost time, and we are also willing to give you best discount for your next business if you still will do business with us, is it ok?if you don't want to wait,we can resend it with tracking number, once you received our package, you just repay us, is it ok? we just hope you are happy with our solution, please let me know your idea.

Thanks and look forward to your reply soon.

Erre a termére nincs tracking szám. Nem értem mit szeretne elküldeni nekem..

Segítene valaki lefordítani?
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#36861) randras


randras
veterán

Kapott már valaki eBay Hungary User Information Request tárgyú levelet?

Mire jó ez? :U

(#36862) SUPREME7 válasza havri1 (#36860) üzenetére


SUPREME7
őstag

Csak a szokásos, de ez ígérget fűt-fát :D Várj még 1-2 hetet , mert úton van a cucc, de ha szeretnéd visszafizetik neked a pénzt ajándékként az elvesztegetett idődért, de ha szeretnéd megelőlegezik neked, és küldik újra TN-el, és ha megkapod, visszafizetheted nekik az árát.

(#36863) havri1 válasza SUPREME7 (#36862) üzenetére


havri1
félisten

Szinte gondoltam..:)
Annyiban segítenél, hogy pontosan mit írjak, hogy meg is értse.
Szeretném a visszafizetést, és ha megérkezik a termék időközben, természetesen kifizetem neki.
Nem szeretném az újraküldést.
(Mondjuk ezt írtam neki, amire volt a fenti a válasz, csak lehet nem értette)

:R

havri

(#36864) SUPREME7 válasza havri1 (#36863) üzenetére


SUPREME7
őstag

Thank you for your kindness, but i want full refund, and i will repay to you if i have received the item.

Nem vagyok túl perfekt angolos, de a lényeget meg fogja érteni.

(#36865) wwhy


wwhy
veterán

Eddigi negatívrekord a kínai ChinaPost szállítása esetében: szept. 6-án feladva és ma érkezett meg. De megérkezett :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#36866) havri1 válasza SUPREME7 (#36864) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, már le is bonyolítottuk.
Szerencsétlent félreértettem. Visszautalta a pénzt, de mondtam neki, megadom az 5 csillagot, hisz elvileg nem az ő hibája, és gyorsan reagált.
Küldött egy törlést felkérést, amit elutasítottam, és megadtam az 5 csilagot + positive. AZt hittem, csak sikeres vétel esetén lehet értékelni..
Na most az a baj, hogy szerintem neki ezek után (mivel sikeres volt az üzlet a visszajelzés alapján), ki kell fizetnie az ebay fele a jutalékot, igaz?
Tudok írni az ebaynek, hogy elbasztam?
Nem akarom még jobban megvágni szegényt. Hisz ha feladta, bukott..visszafizette..és még a jutalék is?! :W

havri

(#36867) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Segítsetek kérlek!
Regiztem anno az ebay.de-re, de nem vettem ott semmit, viszont most az ebay.com-ra szeretnék regisztálni, de nem engedi mert az email-em már használva van. Ha az ebay.comra jelentkezek be, átdob a német oldalra, ami nekem nem jó. Hogy lehetne megoldani ezt a helyzetet? Nem tudom hogy lehet törölni a német felhasználómat, mert ennyire se tudok németül. Tudna segíteni valaki? :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#36868) Josi válasza VMatteo (#36867) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem kell törölni, azokkal simán be kell tudnod lépni az ebay.com oldalra.
Én most próbáltam, megy akár a német, akár az angol oldal is, és nem dobál sehova.
Esetleg próbáld úgy, hogy belépsz a .de oldalra, és a cimsorba beirod az ebay.com cimet.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36869) VMatteo válasza Josi (#36868) üzenetére


VMatteo
őstag

köszönöm, így működik:D Paypalra csak felmegyek regisztrálok és összehangolja magát az ebayyel?

Tisztelet a Gépésznek!

(#36870) El Gringo válasza VMatteo (#36869) üzenetére


El Gringo
senior tag

regelsz paypalra... vásárlásnál átdob a paypalra, ott belépsz, azt kész.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#36871) VMatteo válasza El Gringo (#36870) üzenetére


VMatteo
őstag

Na, kiválasztottam egy kis elemlámpát (400Ft) Erre miután rámegyek a Buy it now-ra, és átdob a majom német oldalra! És nekem kellene kitölteni a címem, stb.Paypalra már regisztráltam. Mit lehetne kezdeni hogy Társítsa a paypallal az accountomat, és ne erre a ebay.de-re dobjon át?????Vagy az ebay.de-ről hogy tudom törölni az accomat??? :O

Tisztelet a Gépésznek!

(#36872) Siriusb


Siriusb
veterán

Tréfás kedvű eladó levele, részlet:

"Base on our radar system, our pigeon reported to us that he has already covered 50% of its journey of your item"

(#36873) Siriusb válasza VMatteo (#36871) üzenetére


Siriusb
veterán

Én a co.uk-én regisztráltam, de jelenleg a com-ot használom. Csak abban az esetben irányít át az eredeti oldalra, ha az account-ban akarok valamit megváltoztatni, ill. ha olyan termékkel kapcsolatban akarok valamit tenni, amit a co.uk-én vásároltam.
Tehát ha egyszer végigcsinálsz egy vásárlást, esetleg összekapcsolod a paypal-t az ebay accountoddal, többet nem lesz ilyen gondod.

Szerk:
Az első vásárláskor felajánlja, hogy összakapcsol a paypallal.
Az Account settings / Addresses-nél be tudod állítani az alapértelmezett címet, ill más címeket is megadhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#36874) VMatteo válasza Siriusb (#36873) üzenetére


VMatteo
őstag

töröltem az egészet a francba:D nekem ne beszéljen németül az oldal, nem tudok sajnos annyira perfektül németül. Viszont azt írták 7napig is tarthat az acc törlése. Most regisztráltam volna egy új acc-ot, de az email címem még mindig használatban van...

Tisztelet a Gépésznek!

(#36875) Siriusb válasza VMatteo (#36874) üzenetére


Siriusb
veterán

Az amerikai és az angol változat közt nem ennyire vészes a nyelvi eltérés. :D

(#36876) VMatteo válasza Siriusb (#36875) üzenetére


VMatteo
őstag

elég baj ez nekem:/

Tisztelet a Gépésznek!

(#36877) htc07 válasza VMatteo (#36874) üzenetére


htc07
addikt

Véletlenül nem német szállítási cím volt megadva?

(#36878) El Gringo


El Gringo
senior tag

na vettem egy ilyen [link] nem ajánlott autós tartót, holnap letesztelem. Nekem pl elég "masszívnak" néz ki, meglátjuk mi lesz belőle :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#36879) snooze válasza El Gringo (#36878) üzenetére


snooze
veterán

ki nem ajánlotta??? :) nekem ilyen van.. :) és szerintem jo.. :)

GO Gunners!!!

(#36880) VMatteo válasza htc07 (#36877) üzenetére


VMatteo
őstag

De. Most rámentem az accom törlésére, de ugyanúgy betudok lépni. Ha átállítom a szállítási címet magyarra, akkor az oldal átállítódna angolra? A törlés kérelmemet akkor visszatudnám vonni?

Tisztelet a Gépésznek!

(#36881) El Gringo válasza snooze (#36879) üzenetére


El Gringo
senior tag

ha jól emlékszem egy hölgyemény nem ajánlotta, mert szana széjjel remeg. Videóval is illusztrálta. Ugyanakkor azért is rendeltem meg, mert más valaki éppen ajánlotta, mert sokat tesztelt, és eddig ez jött be neki a legjobban. Ugyanakkor hozzáteszem elég silányul volt rátéve a fejét rögzítő menetes "nagycsavar", konkrétan féloldalasan volt rátekerve, le is fényképeztem, hogyha esetleg eltörne a leszereléskor... :D de nagynehezen leamputáltam, és visszaraktam, most erősen tart.

hupsz, bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#36882) El Gringo válasza VMatteo (#36880) üzenetére


El Gringo
senior tag

állítsd át szerintem, és akkor forintban is fogja kiírni a pénzeket zárójelben

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#36883) VMatteo válasza El Gringo (#36882) üzenetére


VMatteo
őstag

abban írta!Csak ha megkell erősítenem valamit németül karattyol

Tisztelet a Gépésznek!

(#36884) htc07 válasza VMatteo (#36880) üzenetére


htc07
addikt

Gyanítom hogy akkor nem dobálna át a németre :)

(#36885) El Gringo válasza VMatteo (#36883) üzenetére


El Gringo
senior tag

küldj fotót, megpróbálom lefordítani

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#36886) CoolBoy323 válasza El Gringo (#36878) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

"Does not ship to Hungary" :F
Mit csináltatok, hogy már nem szállít ide? :P

(#36887) VMatteo


VMatteo
őstag

Srácok, itt már állítgathatok bármit, problémát ír. Biztos azért mert elkezdték törölni :(

Tisztelet a Gépésznek!

(#36888) htc07 válasza CoolBoy323 (#36886) üzenetére


htc07
addikt

Engem valahogy nem lep meg hogy egyre több helyen ezt látom, főleg abból kiindulva amilyen alakok itt megfordulnak néha.. :(

(#36887) VMatteo

pedig kb. 15 másodpercembe került megnézni googleben, hogy mások mit javasolnak :)

[ Szerkesztve ]

(#36889) VMatteo válasza htc07 (#36888) üzenetére


VMatteo
őstag

tegnap szántam rá időt, remélem gyorsan törlik, igazából regiznék én újat, csak az emailcímemmel akarok, nem egy másikkal.Hiszen akármi jön, ezt nézegetem
Továbbá tegnap mindenki letojta a segítség kérésemet:/

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#36891) kaliber válasza CoolBoy323 (#36886) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nem csak "ide" nem szállít hanem nagyon sok országba köztük Európa háromnegyedébe sem.

Van egy-pár ilyen eladó nem értem az üzlet politikájukat.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#36892) utgyuru válasza bul07 (#36858) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszi, de pont az ilyet akarom elkerülni. Az ilyen kihajtós/tekerős nálam mind megadta magát. Tudom, ennyi pénzért kit érdekel...
Majd keresek valamit, tegnap kapkodásban lusta voltam végigtekerni a millió oldalnyi 3-4 féle szivárványszínű SD adaptereket, de azért köszi.

(#36893) bul07 válasza utgyuru (#36892) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor esetleg ez, ráadásul USB3.0-as

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36894) zoli03 válasza bul07 (#36893) üzenetére


zoli03
őstag

Alig többért van Transcend is, ha csak SD és microSD kell, ráadásul sinceritytrading-től.

(#36895) szafe2


szafe2
csendes tag

van egy csomagom, meg az ahhoz tartozó tracking "RB787787812CN"

Egy baj van, hogy már egyből célországnak Oroszországot írta. 2x írtam a feladónak, hogy rossz a tracking, nem ehhez a csomaghoz tartozik, de csak váltig állítja, hogy jó. A legutóbbi levelemre már nem is válaszolt. Azóta a china-post keresője szerint megérkezett oroszországba és bevámolták, viszont az utolsó bejegyzés "NULL" ez mit jelent? létezik, hogy a cím jó, csak a célország a csomagon van elírva, az oroszok meg vakarják a fejüket? Elvileg Expressz jött a tervezett kézbesítés dátuma amikor kifizettem November (1-én) akkor November 7-13. közötti volt, szerintetek indíthatom a case-t? vagy mi legyen?

(#36896) SUPREME7 válasza szafe2 (#36895) üzenetére


SUPREME7
őstag

Elvileg az is lehet, hogy nem közvetlenül ide jön, hanem jelen esetben Oroszországon keresztül, és addig a célország nyilván Oroszország, onnan lesz csak Magyarország a célország amikor tovább küldik.

(#36897) VMatteo


VMatteo
őstag

ha rendeltem tegnap 3 kacatot az ebayről, 3 különböző eladótól van rá esély hogy megérkezik Karácsony előtt? Elvileg dec19-re ide kellene érnie, de nem hiszek a mesékben:D Mennyire torlódnak fel Kari előtt a rendelések?

Tisztelet a Gépésznek!

(#36898) CoolBoy323 válasza VMatteo (#36897) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nagyon-nagyon feltorlódnak, csak a szerencsén múlik :)

nekem pl tegnap jött meg egy sál (vagyis asszonynak :D) 3 hetes késéssel... ettől csak rosszabb lesz a helyzet már :F

főleg ha ezeket elkezdik postázni :Y

[ Szerkesztve ]

(#36899) üszök válasza szafe2 (#36895) üzenetére


üszök
őstag

A Posta nyomon követője nem látja a Tracingot.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36900) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Nem szorosan ide tartozik, de úgy sejtem, hogy itt kapok legkönnyebben választ a kérdésemre.
A lényeg:
Rendeltem egy angol webshop-ból, előreutalással, s ott az adataimnál a telefonszámomat is megadtam.
Ennek ellenére, amikor múltkor rendeltem ugyanonnan, ugyanígy, akkor nem hívott a DPD, hanem másnak adta át a csomagot.
Ez azért cinkes dolog, mert koliba lakom és oda rendelem (mivel máshová nem tudom), s múltkor még szerencsém volt, mert egy tanárom vette át, de jobban örülnék neki, ha máskor felhívna a futár...

Tehát a kérdés:
Hogyan lehet felenni a kapcsolatot a DPD futárszolgálattal, s megmondani nekik, hogy X kódú csomag az enyém s hogy hívjanak előtte xy telefonszámon?

Segítségeteket előre is köszönve:
AssAssynn

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.