Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) V/ válasza z123456789 (#37447) üzenetére


V/
Topikgazda

A $ összeg egyezik? Ha igen akkor oké. Az eladó nem tudja az aktuális árfolyamot, a PayPal-n naponta minimum 2-szer változik, a napokról nem is beszélve.
Pl. az utóbbi pár nap:
2013.11.22 € 306 $ 227
2013.11.23 € 312 $ 230
2013.11.24 € 312 $ 230
2013.11.25 09:30 € 307 $ 227
2013.11.25 18:00 € 312 $ 231

Tranzakció díj a vásárláskor meg nincs a vevőnek, refund-nál sem, valaki már félrevezet mindenkit. A pénz küldés az más, ott van.

[ Szerkesztve ]

(#37452) mukibuci válasza z123456789 (#37449) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azt nem te fizeted. tartsd a pénzed dollárban és akkor nem lesznek konverziós problémáid

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37453) Bence123


Bence123
tag

Értem, azt hittem, az árkülönbözet a tranzakció miatt van, de ezek szerint csak magasabb(vagyis minden estere másabb) árfolyammal operál a paypal.

(#37454) bul07 válasza V/ (#37441) üzenetére


bul07
nagyúr

Nézegetem az eladó cuccait mert a Milyen Pendrive-ot vegyek? fórumba pont a tőle vásárolt 760-ról írtam , és akkor láttam listázva hogy igen jó áron van US $9.89 és ajánlottam hogyha valaki gondolja rendeljen belőle, utána hirtelen felindulásból én rendeltem belőle egyet, majd két órával később ránéztem újra ekkor már az emelt ár volt , lehet elírás volt nem tudom

Nekem most 14nap volt , de lehet ha Bp lakok már pénteken megkaptam volna

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37456) z123456789 válasza Bence123 (#37450) üzenetére


z123456789
addikt

Az hogy más használja a pénzem, amiért én dolgoztam meg, számomra nem kényelmes.

(#37451) V/
Èrtem. ìgy már világos. :/ Sejtettem, de nem tudtam.
Mondjuk tetszeni nem tetszik, de ez van.

(#37452) mukibuci
Èrtem ám a cinizmust! :)

[ Szerkesztve ]

(#37457) Freddycom válasza #46372352 (#37455) üzenetére


Freddycom
őstag

Ha szűrőbeállítás utan nyomsz a keresési sáv körül található 'follow this search'-re, akkor h menti el?

(#37458) peter889


peter889
őstag

Gyerekek! A szeptember 02-án megrendelt 1 dolláros villásdugó-átalakítóm tegnap megérkezett Kín ából. :C
(Még nem vettem át a postán.)
Az elemlámpám még úton lehet...
Ha Kőrösi Cs. Sándor volnék, talán azt mondanám, ezt az utat gyalog is megtettem volna ennyi idő alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#37460) Freddycom válasza #46372352 (#37459) üzenetére


Freddycom
őstag

E-mailben fogsz kapni mindig értesítést, ha vki a keresési feltételeidnek megfelelő terméket listáz. Nem rögtön, de amint van, igen.

(#37462) Freddycom válasza #46372352 (#37461) üzenetére


Freddycom
őstag

My ebay->saved search->more actions->unfollow search

(#37463) Kerio


Kerio
őstag

Hírekben sokszor hallani a külföldi rendelésekről.... Megszűnik az ebay.hu, "belassul" a posta.
Milyen furcsa összefüggés... :U

Nem akarok ebből témát. Csak megjegyeztem.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#37464) Alfi13


Alfi13
csendes tag

Van kilenc aktiv vásárlásom és valami hiba történt a My eBay főoldalamal. Eltüntek róla a vásárlásaim csak pár reklám van. Ha az All list-et nézem és bejelölöm az Archived-et akkor megjelennek de erröl az oldalról nem tudok kapcsolatba lépni az eladóval illetve ha megérkezik a termék nem tudom értékelni az eladót.

(#37465) Siriusb válasza Alfi13 (#37464) üzenetére


Siriusb
veterán

Mert a Bids/Offers-re van állítva. A Purchase History-ban látni fogod a vásárlásaidat.

(#37466) kaliber


kaliber
aktív tag

Na most ez érdekes eddig úgy tudtam az új szabályok szerint a case indítás utolsó határideje, a várható szállítási idő utolsó napja+30nap.

Combination: 2X 18650 4000Mah Rechargeable Batterie

Sale date: 10/29/13

Tracking number: --

Estimated Delivery: Wed. Nov. 13 - Tue. Dec. 3

Don't forget to leave feedback! If there was a problem, please go to the Resolution Center by 12/12/13.

Ezek szerint akkor a várható szállítási dátum első napja+30nap a case indítási határidő.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#37467) Alfi13 válasza Siriusb (#37465) üzenetére


Alfi13
csendes tag

Átállítottam de csak akkor látom ha bejelölöm az Archivrd-et de inét nem tudok üzenetek küldeni az eladónak.

(#37468) Winner_hun válasza Alfi13 (#37467) üzenetére


Winner_hun
félisten

Period: Current month: Nov. Azt állítsd át 60 napra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37469) Alfi13 válasza Winner_hun (#37468) üzenetére


Alfi13
csendes tag

Átállítottam sajnos akkor sem jelenik meg csak az Archiv- ben jelenik meg. Mindha kitöröltem volna a Recent-et.

(#37470) hidroponi válasza kaliber (#37466) üzenetére


hidroponi
aktív tag

nov 1 elott meg a regi szabalyok ervenyesek.

(#37471) Winner_hun válasza Alfi13 (#37469) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mikor vetted a termékeket? Visszajelzést írtál-e már? Mit is szeretnél pontosan?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37472) Alfi13 válasza Alfi13 (#37469) üzenetére


Alfi13
csendes tag

A legrégebbit okt.25.én ami ma jött meg. A legutolsót nov 20.-án. Ami ma érkezett meg azzal van egy kis hiba nem teljessen azt kaptam amit rendeltem és szeretném fölvenni a kapcsolatot az eladóval az eBay-on keresztül.

(#37473) Winner_hun válasza Alfi13 (#37472) üzenetére


Winner_hun
félisten

Termék adatlapjának az alján ott van az "Ask a question" link, hajrá.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37474) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Csomagok felbontása nem ütközik EU-s jogokkal?

(#37475) htc07 válasza Atom_Anti (#37474) üzenetére


htc07
addikt

Biztonsági ellenőrzés keretein belül nem tartom valószínűnek, hogy jogellenes cselekedet lenne :)

(#37476) GeryPc


GeryPc
senior tag

Valakivel előfordult már olyan hogy az elsődleges postázási címe ,pontosabban azon belül csak az ország átváltott volna egy másik országra? magyarországról nekem spec németországra átváltott és csak most vettem észre,és 2 dolgom valószínűleg kifutott fake címre úgyhogy ez nagyon fasza....
több éve nem módosítgattam a címem szal nem értem.
Előzményként annyi hogy németektől rendeltem egy terméket de azt is ide Mo.-ra,szal nem értem...

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#37477) attiati


attiati
veterán

Van egy 55$ értékű cipő + 30$ szállítási költség.

1. Megkérhetem az eladót, hogy magánszemélyként, ajándékként küldje és 45€ alattinak nyilvánítsa, vagy ez tök esélytelen? Vagy mit érdemes ezzel tenni? (bosszantó, hogy a szállítási költség miatt csúszok túl az értékhatáron, és így a vám+szállítás+áfa miatt dupla olyan drága lenne a cipő)

2. Ha kibontják, vámolják, akkor simán ráfázhatok, mert ez a cipő kb 140$ + 30$ szállítási költséget ér
Akkor 170$ után fogják vámolni és áfázni a ráírt 45€ helyett?

3. Ha az ünnepek alatt érkezne meg a csomag és én nem vagyok a Bp-i lakcímemen, akkor a posta mennyi ideig tárolja el nekem?

köszönöm :R

(#37478) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

lehet, hogy volt már, de úgy lehet rendelni az eBayről, hogy az én accountommal veszem meg a terméket, és más PayPal accountjával lesz kifizetve?

(#37479) tonyrulez válasza attiati (#37477) üzenetére


tonyrulez
őstag

2. Annyi után kell vámot fizetned, amennyiért vetted. Tehát hiába 170$ eredetileg, ha te csak 85-öt fizettél érte.
3. Úgy tudom 1 hétig.

4 8 15 16 23 42

(#37480) Winner_hun válasza Stanley-B. (#37478) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37481) attiati válasza tonyrulez (#37479) üzenetére


attiati
veterán

honnan tudjak, hogy mennyit fizettem erte?

es ha ajandek? pl idekuld egy rokon egy 300 usd erteku dolgot, gondolom azutan is kell afat fizetni, pedig ingyen volt. Vagy ha 10 usd-rol allitjak ki a szamlat egy 100 usd erteku targyrol?

az 1 het az munkanapra ertendo?
utana visszakuldik a feladonak?

[ Szerkesztve ]

(#37482) V/ válasza attiati (#37477) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt egy link a szabályokról, ha ajéndékként kapsz valamit kell egy ajándékozási nyilatkozat. Végig olvasva az alábbi dokumentumot egyértelmű lesz minden.
http://www.nav.gov.hu/data/cms291579/2947883399_tajekoztato.pdf

(#37483) V/ válasza attiati (#37481) üzenetére


V/
Topikgazda

1) Kézbesítési ponton történő kézbesítés esetén – a 2) bekezdésben foglalt vagy a külön terméklapon feltüntetett kivételekkel - a Posta a postai küldemények átvételét a kézbesítési kísérlet és az értesítés elhelyezésének napját követő öt munkanapig teszi lehetővé.

2) Az 1) bekezdésben meghatározott átvételi határidőtől a Posta az alábbi esetekben és módon tér el:
a) a hivatalos irat érkezéséről szóló első értesítés elhelyezésének napját követő naptól számított 4 munkanapig;
b) bármely vámmal terhelt postai küldemény esetében, a postai küldemény címzettje vagy jogosult átvevője vámdíjmérséklést, illetve vámteher elengedési kérelmet nyújt be és erről a postát tájékoztatja, az érintett postai küldeményt 60 naptári napig;
c) bármely vámeljárás alá tartozó postai küldemény esetében (ha a postai küldemény vámkezelését a postai küldemény címzettje saját maga végzi el a területileg illetékes vámhivatalnál, vagy postai vámügynöki szolgáltatás igénybevétele esetén is –, 15 naptári napig az átvételre kijelölt kézbesítési ponton, illetve a b) pont szerinti esetben a Nemzetközi Posta Kicserélő Központban tartja.

[ Szerkesztve ]

(#37484) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Ha a trackingban az van hogy "Vámárú vizsgálat alatt" akkor azt most megfogták? Vagy csak érdekesnek találták és nem biztos hogy lesz rajta áfa? 30 dollár értékű am szállítással együtt de nincs annyi ráíva sem.

[ Szerkesztve ]

(#37485) Melack válasza #59816064 (#37484) üzenetére


Melack
veterán

Tökmindegy mit írnak rá, nézik. Lassan minden 2. csomagot megfognak. Még csak nézik, hogy ez tényleg vémköteles e.

(#37486) csomi3: ez is változó. Volt, akinek 2-3 nappal, volt akinek 2 héttel.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37486) #59816064 válasza Melack (#37485) üzenetére


#59816064
törölt tag

Köszi, és ez kb. mennyivel hosszabbítja meg az egészet?

[ Szerkesztve ]

(#37487) Bence123


Bence123
tag

Hogy állapítják meg a valódi értéket egyébként? Nekem egy 25 dolláros termékre 2 dollár volt ráírva, és még csak fel sem bontották. Pedig "két dollár"-hoz képest elég súlyos és nagy volt.
A TV-ben pont azt nyilatkozták, milyen könnyű megállapítani az eredeti értéket, "ezt a legegyszerűbb kiszűrni".

[ Szerkesztve ]

(#37488) bul07 válasza bul07 (#37439) üzenetére


bul07
nagyúr

Na kicsit csalódtam amúgy mebízható eladóban
Möst jött egy email refund US $9.89
Se egy bocsánatkérő üzenet se semmi, sőt tegnap jött az üzenet hogy feladta
Még gondolkozok hogy mi legyen, lehet írok neki hogy ez meg hogy, vagy megy egy negatív
Bár nem lenne jó elvadítani

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37489) V/ válasza Bence123 (#37487) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát én nem reklamálnék, ilyen esetben :W
Mondjuk kérnek egy számlát, fizetési igazolást. Legrosszabb esetben a Vámhivatal szabja meg az értékét, a szabályok szerint, piaci érték figyelembe vétele stb.

[ Szerkesztve ]

(#37490) raziel01 válasza bul07 (#37488) üzenetére


raziel01
veterán

Feladta a csomagot és még a pénzt is visszaadta. :D
Milyen rendes. ;]

Amúgy én írnék neki, hogy ez nem korrekt dolog.

(#37491) V/ válasza #59816064 (#37486) üzenetére


V/
Topikgazda

Menj vissza néhány bejegyzést, leírtam az eseteimet.

(#37492) Bence123 válasza V/ (#37489) üzenetére


Bence123
tag

Ki szeretne reklamálni? :N Érdekelt a dolog, gondoltam hátha valaki jobban képben van, mint én.

(#37493) bul07 válasza raziel01 (#37490) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem hiszem hogy feladta
Kicsit bánatos vagyok miatta, már számíttotam rá, nem esne ilyen rosszul ha legalább ellnézést kért volna

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37494) Dr. Romano válasza bul07 (#37493) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Pénzt visszakaptad nem? Az a lényeg, az "elnézésekből" nem tudsz vásárolni (nekem a "köszönömökkel" már tele van a padlás, sokat nem érek velük.. )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37495) bul07 válasza Dr. Romano (#37494) üzenetére


bul07
nagyúr

Jó jó de mégis
Én is hirdetek itt az aprón és hogy nézne ki hogy a vevő elutalja a pénzt a számlámra én meg két nap múlva visszautalnám magyarázat nélkül
Hogy esne ez a vevőnek?

Na majd holnap írok neki, igaz hogy google fordítóval fogok de írok, kiváncsi leszek a válaszára

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37496) peter889


peter889
őstag

Sziasztok, most mi is a postai késlekedésnek, a több hónapos szállítási időnek a valódi oka?
Robbanószert keresnek, vagy adó- és vámcsaló ügyfeleket, vagy mit?

(#37497) Atom_Anti válasza htc07 (#37475) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Jó, ok ha felmerül gyanuja hogy kábítószer vagy bomba van csomagban, mondjuk ha egy kutya jelez, de különben szerintem EU -s törvénybe ütköző dolog engedély nélkül felbontani a manus levelét/csomagját...

(#37498) pepe091 válasza attiati (#37477) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"Megkérhetem az eladót, hogy magánszemélyként, ajándékként küldje és 45€ alattinak nyilvánítsa, vagy ez tök esélytelen?"

Ez egy nagy marhaság még mindig. Lényegtelen, hogy magánszemély küldni vagy nem. Az a lényeg, hogy adtál-e érte ellenszolgáltatást, mivel igen, 22 euró a határ, amit bőven meghaladsz. Csak a szerencsében bízhatsz, de mivel cipőről van szó még jobban figyelni fognak rá, hogy hamis-e vagy sem, szóval számíts rá, hogy fizetned kell, azután amit fizettél. Be fogják kérni a PP számlát, és az alapján kalkulálnak.

(#37499) attiati válasza pepe091 (#37498) üzenetére


attiati
veterán

1. ha ajándékként kérem, akkor ott nincs ellenszolgáltatás. Vagyis ott mehetek 45 EUR-ig (szállítási díjjal együtt)? (+ kérek egy értékigazolást az eladótól)

"behozatali vámoktól mentesen hozhatók be azok a küldemények, amelyet a Közösség területén kívül élő magánszemély küld a Közösség területén élő magánszemély részére nem kereskedelmi forgalomban. Nem kereskedelmi forgalomnak minősül, ha ... pénzbeli ellenszolgáltatástól mentes. A vámmentesség értékhatára 45 EUR, amely jelen esetben egyúttal áfa mentességet is jelent."

Vagy ilyenkor úgyis látják, hogy nagy a csomag, drága a szállítás és nem lehet úgyse 45 EUR alatt szállítással együtt, ezért kibontják, és onnantól kezdődik a tényleges értékbecslés, mivel nincsen hozzá semmilyen számla ajándék lévén ??

2. "be fogják kérni a PP számlát" = paypal számlát?

3. "Mivel a vámmentesség és a vámkiszabás alapja az áru értéke, így annak helyességét a vámhatóság fokozottan ellenőrzi...
...a küldeményben lévő áru értéke a valóságnak megfelelően (az aktuális piaci ár) került megállapításra. Ez a szabály vonatkozik az ajándékként érkező küldeményekre is! Amennyiben a vámérték helyessége tekintetében kétség merül fel, a vámhatóság további dokumentumokat is kérhet, melyek a következők lehetnek:
* Az áru vásárlását igazoló számla
* A vásárolt áru ellenértékének kiegyenlítését igazoló, banki átutalásról szóló igazolás, kivonat
* Ajándék esetében értéknyilatkozat, amelyben megjelölt érték megfelel a termékek aktuális kereskedelmi értékével"

Őszintén szólva ellentmondást érzek.
a) Rendelek egy 300$-os cuccot, amiről 100$-os számlát kérek. Oké, hogy áfa és vámköteles, de elhiszi és jóváhagyja nekem a NAV a banki kivonat / számla alapján, hogy 100$ után fizessek adót és vámot?

b) Bezzeg ha ajándékként kérem, akkor megkezdik a tényleges értékbecslést?

c) De ha kérek egy értékigazolást az ajándékról, akkor azt ismét elhiszik?

d) Mi van akkor, ha bennük kétség merül fel, és elkezdik értékbecsülni, de én valóban 100$-t fizettem érte? Nyilván semmi kedvem elkezdeni adózni 300$ után, hisz akkor meg se rendeltem volna, mert nekem csak 100$ + adóért érte meg!

4. A pdf-ben levő táblázat is ellentmondásos nekem. Az ajándéknál leírja, hogy 0-45 EUR között nincs áfa és vám. Majd a 22-150 EUR közötti sávra azt írja, hogy vám nincs, DE áfa van. Most akkor egy 30 EUR értékű cuccra van áfa, vagy nincs? Mert azt mindkettő sávba beleesik.

5. Olvasgatva a Nav tájékoztatóját, vannak egyéb érdekességek:
"Amennyiben a küldemény vizsgálata során megállapítható, hogy a benne található áru nem eredeti... büntető, vagy szabálysértési eljárás kerül bevezetésre".
Rendelek egy cipőt jóhiszeműen eredetiként, és kiderül, hogy hamis, akkor engem vesznek elő?

[ Szerkesztve ]

(#37500) V/ válasza attiati (#37499) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem érted, amiért adtál ellenszolgáltatást -pénzt- az nem ajándék, ha ajándék nincs róla számlád, csak egy ajándékozási nyilatkozat ami tartalmaz egy, az ajándékot adó által meghatározott értéket. Ezt vagy elfogadják, vagy a szokásos piaci értéket veszik alapul.
Áfa 22 € fölött mindig van, vásárlás esetén, vám az lehet 22 felett 0%-os is vagy több, az a Vámtarifa szerint (TARIC) számolandó.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.