Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) hidroponi válasza apaszka (#36500) üzenetére


hidroponi
aktív tag

rosszul gondolod. how feedback works

(#36502) apaszka válasza hidroponi (#36501) üzenetére


apaszka
veterán

Akkor? Jó lenne ez az eladó? Mehet a vásárlás?
Félünk,mert az előző kabát eladóját letiltották mire meg kellett volna kapnunk,és sok utánajárás után kaptam vissza a dolcsimat! Az csaló volt.
Ja és 10 vásárlásból csak 1 et kaptam meg mostanában. Szóval én más nem is akarok semmit venni innen ,csak az asszony .de rajta vagyok,hogy ő se többé!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#36503) havri1 válasza apaszka (#36502) üzenetére


havri1
félisten

Nekem 32 vásárlásból most 2 nem jött csak meg. De még megérkezhet ez is.
Szerintem 98% feletti eladóknál kicsi a csalók aránya.
Kérd, hogy adja fel tracking-el. Számolja ki mennyi, és azt fizesd ki neki. Ez a legtisztább.

[ Szerkesztve ]

havri

(#36504) raziel01 válasza apaszka (#36502) üzenetére


raziel01
veterán

Arra esetleg nem gondoltál, hogy benned van a hiba? Nekem 20-ból 20 csomag megjött.
Nem értem minek kell rendelni kevés pozitívos eladótól.

(#36505) mikk2000 válasza Josi (#36497) üzenetére


mikk2000
őstag

Nálunk majdnem hetente kell ecetelni annyira kemény a víz, kibírja a 60fokos vizet+ecet hetente? :)

(#36506) apaszka válasza havri1 (#36503) üzenetére


apaszka
veterán

Kettővel lejjeb írtam , hogy próbáltam kérni tőle, persze,de azért 85 dolcsit kérne pluszba.

raziel01

Gondoltam rá igen. Bár a legtöbb vásárlásom üzletből, vagy legalább több 10000 res eladással rendelkezőről való. Erre figyelek mindig.
1-2 évvel ezelőtt, megjöttek mind rendre. Idén viszont szinte semmi.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#36507) havri1 válasza apaszka (#36506) üzenetére


havri1
félisten

Hm, fura a 85$. Nem tudsz mástól rendelni?
25$ összérték felett automatikusan így postáznak..nem hiszem, hoyg eleve deficittel árulnának így..

[ Szerkesztve ]

havri

(#36508) hidroponi válasza apaszka (#36502) üzenetére


hidroponi
aktív tag

cipot a cipoboltbol.. az elado naphemuvegeket arul foleg. ha tenyleg bizalmatlan vagy, akkor miert nem kabatostol veszel kabatot?

(#36509) CaNNa3IS válasza hidroponi (#36508) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

+1
Kínából kabátot ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36510) veze válasza raziel01 (#36504) üzenetére


veze
őstag

Nála valami gond van a helyi postán.. olvastam már korábban erről valamelyik bejegyzésében..
Az is közrejátszik ebben, lehet.
Hála az égnek hogy nálunk nem ilyen postások vannak..

(#36511) SUPREME7 válasza apaszka (#36506) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem értem mitől félsz, én speciel gyakran vásárolok inkább jó értékelésű kisebb eladóktól ha ugyanaz az ár, ugyanis nincsenek annyira leterhelve, gyorsabban válaszolnak ha kérdés van, gyorsabban feladják a cuccot, kevesebb eladásból kell az értékelésekre gyúrnia, szóval én nem aggódnék.

6 negatív 1 év alatt az nulla, és abból kettő baromság.

(#36512) raziel01 válasza CaNNa3IS (#36509) üzenetére


raziel01
veterán

Egyébként én is max Angliából vennék ruhát:
Zavvi - Innen szoktam elég sok mindent venni. 120 ezer Ft összértékben jött már innen ruha meg játék is.

Ez meg ugyan az a cég, innen is érdemes rendelni

Ráadásul így tuti nem vámolják meg, mint a Kínából érkező cuccokat.

(#36513) hidroponi válasza CaNNa3IS (#36509) üzenetére


hidroponi
aktív tag

hat kozvetve igyis-ugyis onnan veszel. :D

(#36514) Slownz válasza apaszka (#36506) üzenetére


Slownz
senior tag

Ha nem jönnek meg a cuccaid, ne csak az ebay-re haragudj, hanem akár a postásodra is... :)

(#36515) #27813376 válasza raziel01 (#36512) üzenetére


#27813376
törölt tag

Mondanál konkrét tapasztalatot ruhaméretről?

Pl. XL az minek felel meg?
Mert jártam már úgy, hogy az első szállítmányt el kellett ajándékoznom, pedig a táblázat szerint minden méretnek klappolni kellett volna.

(#36516) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Vett már valaki e-bay -ről kerékpárt? Ezt a szépséget néztem ki, mert itthon nem találok 100 000 környékén országútit, a fölé meg nem igazán szeretnék menni, és a használtat is elkerülném.
Ezt ugye darabokban fogják elküldeni, nem egyben?
Esetleg valakinek van tapasztalata erről a márkáról?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#36517) raziel01 válasza #27813376 (#36515) üzenetére


raziel01
veterán

Konkrét tapasztalatok, hogy mindenből L-est rendeltem eddig is mindig jó lett.
Itthon is L-est veszek.

Cipőből pedig 43,5-ös a lábam és 9,5-ös jó szokott lenni. De 9-es is jó, annyit úgyis tágul minden cipő.

(#36518) Bence123 válasza anorche1 (#36516) üzenetére


Bence123
tag

Valószínűleg összeszerelve, de mérsékelten darabokra szedve küldik(kormány le, kerék ki, stb.)
100e-ért már nagyon jó országútit kapsz használtan egyébként, ez ezzel a felszereltséggel kicsit gyenge. Ha a testbike.hu oldalra regisztrálsz, ott nagyon szívesen segítenek neked megtalálni a megfelelő kerékpárt, nem kell annyira félni a használtaktól, igazán finom darabokat lehet kifogni jó pénzért :)

(#36519) bul07 válasza raziel01 (#36504) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem hinném hogy bennünk vásárlókban lenne a hiba , és nem is biztos hogy az eladókban
Példa erre hogy ~40napja linkeltem is karácsonyfa égőt , én is rendeltem belőle meg többen innen , nekem még nem jött meg de van akinek már megjött régen, na ilyenkor hogy, egy ugyanazon a napon rendeltük, egy eladótól, ugyan azt a terméket, és mégse jött meg mindenkinek, na

Amúgy az L-es az mi , nekem a 3XL is kicsi lehet :DDD ;] (nehogy magadra vedd, poén)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36520) #27813376 válasza raziel01 (#36517) üzenetére


#27813376
törölt tag

Értem. Én úgy jártam, hogy itthon xl a méretem, a sportsdirect-ről meg mindig l-es lett a jó.

(#36521) anorche1 válasza Bence123 (#36518) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R
A testbike -ról eljutottam Ő hozzá :DDD
Szebb és sokkal jobb is, bár picit többe is kerül, de ez még belefér.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#36522) raziel01 válasza anorche1 (#36521) üzenetére


raziel01
veterán

Ez mivel jobb, mint egy 20-30 ezres mountain bike?

(#36523) pepe091 válasza raziel01 (#36522) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Egy Volvo mitől jobb mint egy Suzuki? :)

(#36524) Manitou válasza anorche1 (#36521) üzenetére


Manitou
addikt

Jó nehéz.

(#36525) CaNNa3IS válasza raziel01 (#36522) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:DDD
Te nagy kerékpáros vagy :DD

A 11.5kg nem olyan vészes

anorche1: amit az ebay-ről linkeltél az akkora szar hogy .....
Mondjuk Bence123-nak van igaza ennyiért használttal jobban jársz de érteni kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36526) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem szeretnénk itt többet az ebayes csalásokról olvasni!

(#36527) apaszka válasza havri1 (#36507) üzenetére


apaszka
veterán

Nekem is ez a gyanús.
Már egy kabátot buktunk a múltkor. Majd két hónapot vártunk rá,persze nem lett belőle semmi.

Másnál drágább jóval,de az asszony ezt nézte ki. Viszont nem igen akart követési számot adni.
Persze az lenne a jó,ha a keresési beállításban lenne rá lehetőség ilyen szűrésre is.

Lehet,hogy megkockáztatom az asszony kedvéért,mert többen buzdítanak rá,csak félek,hogy kitiltanak miért sokat reklamálok.
Pedig a Magyar postánál is ez miatt. Ott viszont mindig kővetési számot kérnek,amit nem igen adnak kis dolgokra. (sajna nagyokra sem mindig) :W

Köszönöm mindenkinek a választ,szép vasárnapot kívánok!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#36528) V/ válasza apaszka (#36500) üzenetére


V/
Topikgazda

ems 7-15days, please pay 85$
Az EMS gyors posta kerül ennyibe, és az tényleg sokkal több, de gyorsan meg kapod, az ajánlott (tracking szám) 2-3 $. Pontosítanám a kérést a csomag nyomonkövethetőségére és akkor talán az eladó is rájön, hogy van olcsóbb postázás.

(#36529) utgyuru


utgyuru
aktív tag

A múltkor nyitottam egy case-t, mert nem érkezett meg az áru. Az eladó felajánlotta, hogy küld egy másikat. Ha elfogadom, hogy küldjön újat, indul újra valami 45 nap vagy valami, amíg reagálhatok, ha ez sem érkezne meg?

(#36530) Josi válasza utgyuru (#36529) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem indul újra.
Célszerűbb refundot kérni, és újra megrendelni tőle.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36531) utgyuru válasza Josi (#36530) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszönöm.

(#36532) htc07


htc07
addikt

Sziasztok, tudom sokszor volt már téma, de nem találtam a keresővel. Ha holnap jár le a case nyitás határideje, akkor holnap kb. hány óráig tudom megnyitni? Itthoni idő szerint, .com-on.

(#36533) solor válasza htc07 (#36532) üzenetére


solor
tag

A case nyitás nincs öt perc. Szvsz csináld meg most és "nyugodtan" alszol, nem kell az órát - perceket nézni ...

(#36534) veze


veze
őstag

Ma már a második eladó refund olyan 10 dollár körüli tételt, anélkül hogy nyitottam volna rá ügyet..
Az 50. napon írtam nekik, hogy nem érkezett meg , kérték várjak még , mondtam várok egy hetet még.
Végül is 58 napot vártam, írtam hogy hiába vártam, fizesse vissza ha megkapon akkor visszafizetem neki.
Egy nagyobb tételre nyitottam ügyet a 45. napon, nov 20 án záródna be magátol, ha nem eszkalálom. megírtam neki hogy türelmes vagyok várok november 15-ig, hátha még megérkezik. Tényleg jó lenne ha megjönne, mert szükségem lenne rá és akkor be is zárhatnám..
Valahol sajnálom is kicsit öket ( tudom, nem kell) mert biztos vagyok benne hogy feladták. Egyiktől sem első alkalommal rendeltem, eddig mindent magkaptam tőlük.

(#36535) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Jövő héten szeretnék rendelni pár Hollister, A&F pulcsit Ebay-ről. A kérdésem az lenne, hogy a teljes áron és a szállítási díjon felül mit kell még pluszban fizetni? Amerikából rendelném a cuccokat, körülbelül 400$-ért vásárolnék.

(#36536) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Srácok fedex-es vámkezelésről tapasztalatotok lenne?

Eddigi rendeléseim során futárcég esetén csak DHL-el találkoztam és ott megúsztam a vámot. Kínából jött a csomag..

Most egy labortápot szeretnék rendelni szintén Kínából ami szállítással 1ütt 30K-s tétel és súlyra 5kiló kb. Srác ráír nekem 30$-t de igen hülye kell legyen az a vámkezelő aki ezt elhiszi :DDD
Fedexnél mennyire megy komolyan vámkezelés? ráírt összeg számít valamit?

szerk: mennyi most a vámhatár?

[ Szerkesztve ]

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#36537) htc07 válasza FuckeR19 (#36536) üzenetére


htc07
addikt

22 euro.

(#36538) üszök


üszök
őstag

Akartam még venni elem lámpát.

De már ez a felírat fogadott vásárláskor: Sorry, this item cannot be shipped to Hungary. :(

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36539) Josi válasza üszök (#36538) üzenetére


Josi
aktív tag

Én azt látom, hogy csak az USA-ba szállít. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36540) Doze


Doze
aktív tag

Üdv!

Még a múltkor nyitottam egy case-t, most néztem rá... ezek szerint Nov. 6-ig várjak, utána lehet írni a Customer Support-nak? Vagy Claim-é alakítani? vagy hogy van ez?.... mert még nem csináltam ilyet.

Please wait for the seller to respond by Nov 06, 2013.
What you should know:
If you don't hear from the seller by Nov 06, 2013, you can escalate this case to eBay Customer Support.
You can also add a message to the seller or close this case.
The case will automatically be closed on Nov 30, 2013.

(#36541) üszök válasza Josi (#36539) üzenetére


üszök
őstag

Már vettem tőle két darabot. Meg még jó páran innen. :K


Doze
(tag)

November 6-ig várj az eladó válaszára.
November 6 után,ha nem válaszol,vagy nem felel meg a válasz,eszkalálhatod követeléssé. Itt már az Ebay dönt,kapsz vissza pénzt vagy nem.

Más.
Most kellemesen csalódtam a Kínaiakban,vissza kaptam 23 dollárt úgy,hogy már rég le zártam az ügyet véletlenül.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36542) Josi válasza üszök (#36541) üzenetére


Josi
aktív tag

Én is rendeltem még 10.07.-én ami még nem érkezett meg.
De én a mostani helyzetre irtam, hogy csak az USAba szállít.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36543) #27813376


#27813376
törölt tag

Van valakinek tapasztalata, hogy ha EUR számláról utalok EU tagállamba szintén EUR számlára de másik bankba akkor az mennyi idő alatt érkezik meg? Tehát mondjuk hétfőn utalnak az szerda vagy csütörtökre esélyesebb?

Nem találtam másik topikot sajnos ehhez a kérdéshez.

(#36544) FuckeR19 válasza #27813376 (#36543) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Átfutási időt nem tudom de utalási költség brutálisan drága

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#36545) bul07


bul07
nagyúr

Na tegnap megjött Indiából a Ghost Chilli mag, remélem azért az van a zacskóba , nem valami vicces cigi mag :)
Ennyi bélyeget még nem láttam egy küldeményen se

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36546) Melack válasza bul07 (#36545) üzenetére


Melack
veterán

Bazz, mennyi Ghandi :) Ezt szerintem tedd el emlékbe.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#36547) htc07


htc07
addikt

Létezik az, hogy a kis távolkeleti barátom felhívja a kis távolkeleti postát, hogy "szevasz mondd már meg hol jár az RBxxxxxxxxx számú csomagom, ők pedig közlik vele, hogy "ó, hát az már régen ott van M.o.-n"? Tracking több, mint két hete halott, előtte is érdekes dolgokat írt ki (járt pl. Németországban is egy fél napot :F )
Szóval lehetséges hogy náluk ez így megy, vagy csak át akar b...ni? :) Azt hajtogatja folyamatosan, hogy már régen itt van, de a tracking még mindig a "Sent abroad"-nál tart.

Igazából tökmindegy mert küldte a refundot, de 3 napja csak azt hajtogatja hogy "I'm a honest seller", meg minden minden második mondata "Thank you". De a kedvenc mondatom amit ismételget: "Dispute not can't solve problem, it only hurt a honest seller, it hurt yourself, Don't do it ." :D

[ Szerkesztve ]

(#36548) mokas_gizi válasza üszök (#36538) üzenetére

NEW Black 3W 300LM Mini outdoor sport Cree Led Flashlight Torch Light Lamp

+ ha utána nézel lehet találsz olcsóbban is...

[ Szerkesztve ]

(#36549) V/ válasza htc07 (#36547) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi az rb.....szám?
Itt nézted?
http://intmail.183.com.cn/itemtrace_en.jsp

Nekem 2013.10.30 23:41-től vámolja a magyar vám a vámmentes csomagomat.
A Németország az oké lehet, Frankfurtba ment a repülő, nem a Liszt Reptérre, onnan jön Magyarországra majd a küldemény.

[ Szerkesztve ]

(#36550) V/ válasza V/ (#36549) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lemaradt. A vásárlás 2013.09.27-én történt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.