Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) Buster17 válasza Melack (#37899) üzenetére


Buster17
addikt

És ezt hol is tudom megnézni/beállítani a címet?

(#37902) radi8tor válasza TaaT (#37900) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom odaírta az eladó, hogy a PayPal-os címre postáz. Vannak ilyenek is.

Buster17: My eBay / Account / Addresses

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37903) Buster17 válasza radi8tor (#37902) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi!

Más:
Ha aukción pár euróért elviszek viszonylag 100eurós dolgot akkor is feladják postán vagy újraindítják az aukciót?

(#37904) Agostino válasza Buster17 (#37903) üzenetére


Agostino
addikt

ha van nekik belőle még felrakhatják. ha x kavicsért megnyerted, akkor annyiért kell postázniuk. ez az aukció velejárója.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#37905) fulton válasza radi8tor (#37897) üzenetére


fulton
addikt

Követem én ezt írja de hogy ez mi:
"La poste is handling your parcel. It is currently being routed Localra: Plate Forme Est."

mára ezt hozta be mint új esemény. De ilyen várost mégcsak nem is látok Franciában. szerintetek ez hol van?

(#37906) Csedit válasza Josi (#37895) üzenetére


Csedit
aktív tag

Én is ilyen követési számot kaptam.
A kérdésem ugyanez. Hol tudnám nyomon követni?
UPAAB0000000xxxxxxx0

(#37907) tonyrulez válasza Csedit (#37906) üzenetére


tonyrulez
őstag

Elvileg itt, de eBay fórumon sokaknak gondot okoz, vélhetően nem működő TR számok ezek. Ezt találtam még, hétha segít:

In order to find out my true tracking number I went to the original listing of my item and scrolled down to the "ask a question" tab and clicked. Then went to the sub tab that said "shipping" and it displayes a functional tracking number for me from USPS. Not thes silly UPAAA one.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#37908) Siriusb


Siriusb
veterán

Érdekesek ezek a kínaiak. Írtam az egyik cucc miatt, mert kérték, ha 25 napon belül nem kapom meg, szóljak, egyébként $3 gombelemek. Első levél: refund? Válaszom: nem, ha nem kaptad vissza a csomagot a röntgenezésről, s úgy gondolod meg fogom kapni, várok még, mert szükségem lenne a cuccra (persze túlmegyünk a 45 napon, de kit érdekel). Következő levélben mit ír? 24 órán belül feladják újra. Úgy látszik, nem nagyon akar több időt tölteni ilyen kis tétellel. :)

(#37909) El Gringo


El Gringo
senior tag

[eladó] <--- tőlük vettem egy mobilhoz való fényképező állványt (6$). Holnap lejárt volna a határidő, nem jött meg. Pénteken rájuk írtam, és felajánlották, hogy várjak még, aztán kaphatok refundot. Én válaszul azt mondtam, szívesen várok máig, aztán kérnék refundot, mert holnap lejár az idő a case nyitására, ha mégsem jönne meg időközben. Ma rájuk írtam, hogy sehol a termékem, a refund 5perc múlva meg is érkezett. Nagyon barátságosak és készségesek voltak. Feltételezem tényleg fel is adták, persze nem tudhatom. De ajánlom, mivel nem kellett őket a negatívval sem fenyegetni.
15 vásárlásból össze is jött így az első refund, de pozitív tapasztalatként elkönyveltem.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#37910) Tilcso


Tilcso
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Még szeptemberben kaptam egy felfüggesztést az ebayen, ezzel a szöveggel:
MC999 SUSPENSION: Safety and Security - Hello ....... (.......@gmail.com), Your eBay account has been suspended because recent account activity has raised security concerns. We've taken this precaution to protect our members while we make sure that the activity doesn't cause harm--even unintentionally--to the eBay community. Unfortunately, you won't be able to use eBay in any way. This includes using another existing account or registering a new account. Any outstanding fees will be due immediately, and any amounts that you haven't previously disputed will be charged to the billing method currently on file. We appreciate your understanding. Thanks, eBay Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email. H12490 Learn More to protect yourself from spoof (fake) emails. This administrative email was sent to .......@gmail.com from eBay. Your account is registered on www.ebay.com. As outlined in our User Agreement, eBay will periodically send you information about site changes and enhancements. If you would like to receive this email in text format, change your notification preferences. eBay will periodically send you required emails about the site and your transactions. Visit our Privacy Policy and User Agreement if you have any questions. Copyright © 2013 eBay Inc. All Rights Reserved. Designated trademarks and brands are the property of their respective owners. eBay and the eBay logo are trademarks of eBay Inc. eBay Inc. is located at 2145 Hamilton Avenue, San Jose, CA 95125.

Illetve ha, vissza szeretném nézni, hogy van-e kifizetetlen számlám, akkor meg ezt dobja ki:
Your eBay account has not been activated yet. Accounts are not accessible until an actual debit or credit has first been posted to the account, even though you may have already filled out our account creation form. This message confirms to you that you have no credit or debit balance at this time.

Hogyan lehet orvosolni ezt a problémát?
Elnézést kérek, ha már volt ilyen kérdés, csak sokáig tartana átböngészni az oldalakat.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#37911) krikka


krikka
csendes tag

Sziasztok!
Vasárnap délután rendeltem valamit Kanadából, éjfél körül már shipped-ként lett megjelölve. Hogy lehet ez? Ott vasárnap is nyitva a posta?
Másik kérdés: ha refundot kérek, és meg is kapom, de utána megérkezik a csomag, mi a teendő? Tudom hogy illő lenne visszaküldeni az árát, de el lehet sumákolni valahogy? (tracking nélküli csomagoknál)

(#37912) Bence123 válasza krikka (#37911) üzenetére


Bence123
tag

Küldjed vissza a pénzt, így korrekt, hidd el, szebben fog sütni még a nap is utána :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37913) randras válasza krikka (#37911) üzenetére


randras
veterán

Ott később van.

Sajnos nem lehet sumákolni, majdnem minden csomagon van radarbélyeg.

(#37914) fardem válasza Tilcso (#37910) üzenetére


fardem
aktív tag

mi volt az oka amiért felfüggesztettek?

(#37915) x60lenovo


x60lenovo
újonc

hello ...
21 nap után a beérkezett összeg. automatikusan átkönyvelödik a bankszámlámra :? vagy ezt valahogy jeleznem kell a paypal oldalon .???
130 usd beérkezés után mennnyi a paypal dijam ? .. az ebay ugye 10% ?

koszi ....

(#37916) fardem válasza x60lenovo (#37915) üzenetére


fardem
aktív tag

erről nem hallottam. ha le akarod szedni a pénzt a számládra, van olyan opció hogy withdraw.
ott lehet lekérni.

a paypal asszem 4%-ot vesz le.

(#37917) fullextra


fullextra
tag

hali,

Hogyan tudok caset nyitni ha közvetlen bankkártyával fizettem?
Ergo nem paypal fiokkal hanem a pay with debitcard opciót választottam, így a tranzakció nem jelenik meg a fiókomban.

(#37918) hidroponi válasza fullextra (#37917) üzenetére


hidroponi
aktív tag

csak akkor tudsz, ha a termeklapon ott volt hogy eBay Money Back Guarantee vagy vmi hasonlo.
es akkor a "purchase history"-ban a jobb oldalon "more action" lehullo menuben "resolve a problem".

(#37919) ®Sapphire válasza hidroponi (#37918) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Sziasztok!

Angliából vennék AA akkukat,mert itthon nem találom ezt a típust (Fujimax 2800 mah),és ez vált be,régóta használom.Pár éve még tudtam venni itthon is.

Lehet rendelni vagy akkukat nem szállítanak?
Vagy csak eun kívül van ez?

Köszi!

(#37920) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!
Van valaki aki aktív és tapasztalt ebay-en és zaklathatom kicsit privátban pár értelmesebb kérdés erejéig?

(#37921) ®Sapphire válasza Devsey (#37920) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Szia!

Írd meg,ha tudok válaszolok.

(#37922) V/ válasza Buster17 (#37903) üzenetére


V/
Topikgazda

Én úgy jártam a német avides-el, hogy a csomagban más volt amit megvettem, a számlán amit mellékeltek azon stimmelt a leütött árú, de mást küldött. Amikor jeleztem hogy gond van, rögtön refund lett belőle, pedig nem kértem, arra hivatkozással küldték a pénzt vissza, hogy adatbázis hiba volt, pedig még rákérdeztem, mert az 1 €-os induló ár egy 200 €-s árunál hihetetlen, de azt írták hogy úgy jó.
Mivel 10 € lett az ára szerintem úgy gondolták annyiért nem adják ide, küldtek valamit és pénzt visszaadták, így az eBay szerint rendben van, az eladó meggondolhatja magát.

(#37923) V/ válasza ®Sapphire (#37919) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden honnan rendelhetsz, de karácsonyi dömping van Kínában és a Magyar Vám-Postán, Angliából max 1 héten belül itt van.

(#37924) ®Sapphire válasza V/ (#37923) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Angliából rendelném,de volt valami a robbanó akkumulátorokkal,és vissza küldték őket a feladónak.

(#37925) V/ válasza ®Sapphire (#37924) üzenetére


V/
Topikgazda

Kamu az egész, én megkaptam mind a zseblámpa, mind a notebook lítium-ion aksikat. Már írtam, a repülős dolog 3 éve volt Dubai felett, de csak az biztos, hogy a raktérben tűz ütött ki, ahol volt az egyebeken kívül 11 ezer mobil aksi. A repülési hatóság vizsgálata sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudta, hogy egyértelműen azok okozták.
A visszafordításnak más oka is lehet.
Nyilvánvaló hogy a beépített aksis készülékek, a notebook-ok sem gyalog jönnek, illetve lőszert, robbanóanyagot is szállítanak kereskedelmi gépekkel.

[ Szerkesztve ]

(#37926) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok,
Liciten vettem egy CD kulcsot amit nem tudok kifizetni mert az eladó a szállítást United State ra állította, írtam neki már lassan fél napja, hogy legyen szíves átállítani a szállítási országok listáját, de nem reagál :/ Ilyenkor mi a teendő megnyert licitnél meddig vagyok köteles várakozni vagy ez ilyenkor az én hibám ? Valami retorzió ha nem fizetek ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#37927) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Eddig kettőt rendeltem - mindkettőt Kínából- és egyik sem érkezett meg.
Refund volt és most is azt kértem.
Lehet,hogy az a baj,hogy a kaputelefonon nincs kint az én nevem? A postaládán már ott van. :U
MOst mikor felvettem a kapcsolatot az eladóval,kértek egy telefonszámot,ahol felveheti velem a kapcsolatot az ebay :D Volt már olyan,akit hívtak?
Csak mert az én angolommal az vicces beszélgetés lesz :D

(#37928) TaaT Ezt nem tudtam,köszi.
Hát remélem,mert anno német oldalon regisztráltam, német emaileket kapok mindenről :)
MIndegy,bánomisén,elmagyarázom kínaiul is,ha kell :D
Givmidömáni náu! :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#37928) TaaT válasza -HajTömeg- (#37927) üzenetére


TaaT
veterán

Van magyar ebay ügyfélszolgálat, gondolom ők hívnának.

Give them hell Ukraine!

(#37929) ®Sapphire válasza TaaT (#37928) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Ebay.com hol tudom beállítani az országot,hogy csak egy adott országban keressen?

(#37930) TaaT válasza ®Sapphire (#37929) üzenetére


TaaT
veterán

Search mellett jobb oldalt advanced.

Give them hell Ukraine!

(#37931) Kernel válasza -HajTömeg- (#37927) üzenetére


Kernel
nagyúr

A telefonszámot rányomtatják a csomagra, aminek több előnye lehet: vámkezelési, kézbesítési problémák esetén fel tudnak hívni.

Híradós riport a témában, csomagok átvilágítása:

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/228295

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37932) ®Sapphire válasza TaaT (#37930) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Az országra szűkítés csak nálam nem működik?
Pl jelölöm Ukrajnát,aztán keresés és vegyesen dobja ki.

(#37933) -HajTömeg- válasza Kernel (#37931) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R

Alias: Júzer error

(#37934) TaaT válasza ®Sapphire (#37932) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam teljesen jól működik :)

Give them hell Ukraine!

(#37935) ®Sapphire válasza TaaT (#37934) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Remek,akkor csak nálam nem.

(#37936) ®Sapphire válasza ®Sapphire (#37935) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Most már jó

(#37937) Winner_hun válasza Melack (#37899) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aha... meg amikor nem. Van aki ír olyat hogy a PayPal címre küldi.. a legjobb amikor SE az eBay-es, SE a PayPal-es címre nem küldi, hanem a kettő mixelésére összehoz valamit. Volt már rá nem egyszer példa hogy a cím jó volt de névnek valami előző-előző név szerepelt a csomagon. Hogy hogy hozzák az ilyeneket össze azt nem tudom mivel a visszaigazoló e-maileken a helyes címek szerepelek. Néha bugzik az eBay/PayPal páros rendesen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37938) Melack válasza Winner_hun (#37937) üzenetére


Melack
veterán

Akkor én baromi boldog vagyok, hogy eddig nem kevertek el semmit :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37939) bul07 válasza Winner_hun (#37937) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem is volt már olyan hogy rendeltem unokatesvéremnek Budapestre egy dolgot , és a kis Kínai az én nevemet és az ő címét írta a borítékra
Szerencsére a postás nem foglalkozott a névvel és bedopta rendesen

Hozzám csak nem akarnak érkezni a dolgok, megint volt egy 4$ visszatéritésem
Lehet pihentettnem kellene a vásárlásokkat, csak ugye ismerősöknek is szoktam rendelni
Bár ha kiraknak majd pihentettem magam

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37940) zoli03 válasza V/ (#37925) üzenetére


zoli03
őstag

Nem csak egy baleset volt, amit te írsz, azután is történt még tűzeset. Nem tudom, hogy az akku miatt volt-e, ezen nem is akarok vitatkozni, de ha valamit leírsz, akkor helyesen írd le.

(#37941) tonyrulez válasza V/ (#37925) üzenetére


tonyrulez
őstag

Beépített akksis cuccokat szállítanak, külön akksisakat nem, úgy tudom. És ez csak egy postaszolgáltatóval van így, erre rájöttek az eladók is és már mással küldik ezeket a csomagokat.

4 8 15 16 23 42

(#37942) kaliber


kaliber
aktív tag

Srácok van még remény a szeptemberi csomagoknál. Ma kaptam meg.
Nyomkövetős csomagtörténet:

2013.09.14
10:48 (HONG KONG)
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2013.12.05
13:36
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2013.12.07
10:53
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2013.12.07
10:58
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2013.12.09
11:15
Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#37943) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

van vkinek tapasztalata, hogy PayPal ellenőrzésnél a 400ft-os kártya terhelés hány napon belül jelenik meg az OTPdirekten?

(#37944) faresz5 válasza Stanley-B. (#37943) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem mindegyik bank webes felületén jelenik meg a paypal tranzakció SZÁMA, (emlékeim szerint pl budapestbank, otp-nél nem) Telefonálni kell és megmondják a regisztrációhoz kellő számot.
Mindjárt megkel jelennie.

[ Szerkesztve ]

(#37945) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ide is belinkelem,hátha tud valaki választ adni :[link]

(#37946) TaaT


TaaT
veterán

E hó hetedikén eladtam egy terméket az ebay-en, a vevő még nem fizette ki, meddig várjak a pénzre? :)

Give them hell Ukraine!

(#37947) bul07 válasza TaaT (#37946) üzenetére


bul07
nagyúr

Azt hiszem 7napja van fizetni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37948) Balli


Balli
őstag

A licitálás menetéről érdeklődnék, hogyan működik. Ha kinéztem egy terméket ami nemsokára lejár és jelenleg nagyon jó áron van, akkor érdemes az utolsó pillanatig figyelni, várni és akkor pár másodperccel a lejárat előtt növelni a licitet? Végignéztem egy terméket, amire 2sec-el a lejárat előtt érkezett meg egy licit és azzal nyert is. Fura, hogy licit után egyből lezárult az eladás, azaz az előző licitálónak nem volt már esélye, hiába vitte volna akár többért is a terméket… azaz érdemes több licit lépcsőt is ráígérni, nehogy valaki az utolsó pillanatban egy nagyobb licittel vigye? Licitegyenlőség esetén a gyorsabb viszi a terméket gondolom

Athens 2004

(#37949) Tilcso válasza fardem (#37914) üzenetére


Tilcso
újonc

Szia!

Sajnos nem tudom, úgyanis csak ezt az e-mailt kaptam, amit bemásoltam.

(#37950) somnia válasza Balli (#37948) üzenetére


somnia
őstag

Gondold végig, hogy neked mennyit ér maximum és ha van lehetőséged és ha az általad elgondolt összeg nem alacsonyabb, mint az éppen aktuális licit, akkor nézd meg, hogy be vagy-e jelentkezve és a zárás előtt 10-15 másodperccel nyomd rá!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.