Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) mikk2000 válasza gws580 (#36149) üzenetére


mikk2000
őstag

Garancia miatt nem lenne jobb ha itthon vennéd?

(#36152) gws580 válasza mikk2000 (#36151) üzenetére


gws580
tag

Meg fogom kérdezni tőle, h európai garancia van e hozzá...
Egyáltalán továbbá ad e hozzá lepecsételt számlát, mert az is kell a garihoz

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#36153) gws580 válasza randras (#36150) üzenetére


gws580
tag

Megkérhetnélek arra, h ránéznél az eladóra?
Ti jobban tudjátok mit kell nézni, mi lehet gyanús...
Köszönöm!

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#36154) randras válasza gws580 (#36153) üzenetére


randras
veterán

Nem venném meg, ilyen értékelésekkel. :(

(#36155) kaliber válasza gws580 (#36149) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ilyen érttékű kütyünél én is Inkább az itthoni vásárlást preferálnám

Más: új szabályokkal kapcsolatban"becsült szállítási idő" sok helyen nincs kiírva akkor ott honnan indul a 30nap?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#36156) gws580 válasza randras (#36154) üzenetére


gws580
tag

Lehet buknám a pénzem
?:-(
Előfordúlhat ez?

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#36157) 426os


426os
őstag

Rendeltem egy USB töltőfejet kínából, kb 20 perc töltés után eldurrant. Biztosítékot levágta, a telefon szerencsére úgy néz ki megmenekült, addig nem jutott el a 230V.
Képek elrettentésként:[link]
Majd' egy ezres volt, de már értékeltem az eladót, úgyhogy tanulópénznek fogom fel a dolgot.
Amúgy nem is figyeltem rendeléskor, hogy Samsung töltő lenne. Nem is azt kerestem, de biztos hamisítvány, ez már akkor nyilvánvaló volt amikor kibontottam. Természetesen a hozzá mellékelt microusb kábel is a szarabbik változat volt, amivel egyáltalán nem tölt (csak azt mondja) a telefon.

.

(#36158) v-man válasza 426os (#36157) üzenetére


v-man
őstag

Melyik eladótól volt? Nekem is hasonló, de lehet ugyanilyen van, csak én kábel nélkül vettem. Kb másfél hónapja használom is.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#36159) 426os válasza v-man (#36158) üzenetére


426os
őstag

Ja, igen, az kimaradt: [link]

[ Szerkesztve ]

.

(#36160) RockHaRD


RockHaRD
addikt

október 9.-én kaptam egy levelet az ebay-től:

"Dear XY,

I am writing you on behalf of eBay in regard to the “Shimano XYXYXYXXY Disc Brake” (Item # XXXXXXXXXXXX) that you recently purchased. I reviewed your email, and I understand that you already return the Brake that is wrong as advised by eBay, which shows it is still currently in transit back to your seller. I know it can be frustrating when an item arrives different. I want you to know we are here to make sure this case is resolved as quickly as possible.

We appreciate your initiative in returning the item to the seller. After reviewing your case, I see the tracking information (RRXXXXXXXXXHU) for the return shipment shows the item is currently in transit and Import (Item arrived at country of destination) as of September 29, 2013. Before we're able to issue you a refund, we need to confirm that the item has been delivered. In addition to this, I will place the case on hold for 15 days to accommodate any shipping delays. If by that time the tracking number shows the item has been successfully delivered, you will receive your refund within 3 business days. If for some reason the item has not been delivered, we will re-evaluate the case with the information available to us.

To check the status of the case, visit the Resolution Center:
http://resolutioncenter.ebay.com/

To summarize, we're giving the seller time to receive the item, and your refund will be issued once the item has been confirmed delivered.

We appreciate your continued patience and willingness to work with us. Thank you for choosing eBay and have a great day!

Sincerely,

Katrina Pauline M.
"

Na már most. A 15 nap letelt. A státusz pedig 5 napja Item Storet. Hiába nézek a resolution centerbe, nincs lezárt casem, és nyitott casem sem. Ilyenkor mit tudok tenni? Végülis az eladó csinálhatja azt is, hogy nem veszi át az árut, és akkor a végtelenségig nyitva marad a case? Ha látja az ebay, hogy nem veszi át 1 hétig (direkt vagy nem direkt), akkor írnia kéne egy levelet az eladónak, hogyha nem veszi át 2-3 napon belül, akkor a Paypalról levonja, és átküldi nekem. Ez már elég nevetséges. Minden szart megtettem, így is 6500 ft volt a vissza postázás, azt nekem nem fizeti ki senki, de lenyelem ha legalább az eredeti árat visszakapom (kb 35k) :W

(#36161) ugyeletes


ugyeletes
tag

32 gigabyteos microsd kartyat szerettem volna venni, 2 eladotol probaltam, de mind 2gigas volt "fake-zva" 32 gb-ra... :( ebay visszafizette a penzt, most probalom a 3. eladot...

mas: volt a napokban egy olyan akcio, hogy SELL YOUR PHONE es kapsz 50 usd-s kupont.
nagyon reklamoztak meg minden, okt 14-ig kellett asszem felrakni a telot, es okt 24-ig kellett kifizetnie a vevonek.
namarmost: az akcio eltunt, sehol sem latok rola semmit, ezek szerint erdemes mindig pdfbe menteni a kepernyokepeket?! tud valaki valamit errol az akciorol? a google sem segit... :(
koszi.

(#36162) raziel01 válasza ugyeletes (#36161) üzenetére


raziel01
veterán

"32 gigabyteos microsd kartyat szerettem volna venni, 2 eladotol probaltam, de mind 2gigas volt "fake-zva" 32 gb-ra... :( ebay visszafizette a penzt, most probalom a 3. eladot..."

Ez abszolút a Te hibád. Itt a topic. Miért nem kérdezel?
Tőle vegyél

(#36163) bul07 válasza 426os (#36157) üzenetére


bul07
nagyúr

Nállam kettő ilyen is elfüstőlt már , de egy hamadik rendesen teszi a dolgát

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36164) randras válasza gws580 (#36156) üzenetére


randras
veterán

Az egykönnyen nem, de simán előfordulhat az értékeléseit nézve, hogy nem küld semmit, és csak ülni fog a pénzeden, vagy éppen átver valahogy, és vissza kell majd küldened (saját költségen).

(#36165) v-man válasza 426os (#36159) üzenetére


v-man
őstag

megnéztem, enyém is tőle van :((
most nem tudom aggódjak-e miatta...

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#36166) v-man válasza bul07 (#36163) üzenetére


v-man
őstag

telónak 1x sem lett baja?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#36167) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van egy case-m ebayen az eladó visszaírt nekem amire küldtem választ, de azt nem látom sehol az normális?

(#36168) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Ugye ez nem átverés :DDD :DDD :DDD Új ájfón csájna módra

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#36169) Southboy


Southboy
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni megrendeltem egy dolgot és posta.hu n már látom a terméket.
De napok óta nem mozdul sehova kb mennyi idő mire ezt le zongorázzák vagy érdeklődjek a postán?
Válaszotok előre is köszönőm.

2013.10.17
12:27
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

(#36170) randras válasza ted_mosby (#36168) üzenetére


randras
veterán

Én azt várom, mennyi idő alatt reagálják le az 5S-t, 5C-t másolattal. No meg a retinás Mini kijelzőjével mikor jönnek ki az első kínai tabok.

Sothboy: Nekem 9-én felvett csomagot tegnap küldtek ki. Nagy a pörgés.

[ Szerkesztve ]

(#36171) snooze válasza ted_mosby (#36168) üzenetére


snooze
veterán

miért lenne az?? :) :) nem irja hogy eredeti.. :) nézz be a vaterára,ott van ilyen rengeteg..de nem csak iphone-ba..

randras:jön az 5s 5c klon napokon belül.. :)

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#36172) bul07 válasza v-man (#36166) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerencsére nem, minkétszer kis csatanás és füst a töltőből
Lehet jobban megéri a tényleg utángyártott töltők mert ezok aminek látszanak

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36173) Southboy válasza randras (#36170) üzenetére


Southboy
csendes tag

Értem szóval csak várjak Magyarországon vagyunk itt semmi sem sürgős meg hát szegény postások havi 80 ból hova kapkodjanak.

(#36174) Southboy


Southboy
csendes tag

Na már csak ez az egy van nem vagyok valami nagy Angol szaki rendeltem egy maró dolgot elég húzós ára volt és nem kaptam számot hozzá de ezt az üzentetett kaptam. Magyarán mit is akar valaki le írná nekem ?
Előre is köszi..

Dear friend
Thanks for your business.
We already sent out the products to our ship company. they will delivery the products to HK for DHL express, the shipping time is about 7 working days,
If you have more question,pls feel free to contact with me,
Anyway, I will offer the correct track number to you three days later. Pls don’t worry,
Best regards
jean

(#36175) ted_mosby válasza snooze (#36171) üzenetére


ted_mosby
senior tag

Örülök hogy van itt más Arsenal drukker is :DDD
I5 Androiddal és 256mb rommal, azért ez komoly . :D na mindegy túl teszem magam rajta :))

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#36176) randras válasza Southboy (#36173) üzenetére


randras
veterán

Ehhez a postásoknak semmi köze, de egyébként egyetértek. Várni kell, igen.

(#36177) andatti


andatti
senior tag

Ma lejár a 45 napom, és a tegnapi levelemre semmit nem válaszolt az eladó... Így megpróbálkozom valami mással.
Kérdés, hogy
Can we share your number with the seller? erre yes-t, vagy no-t kell bejelölni?

A szöveges kifejtésnél én ezt küldeném el:

I want a full refound, but today 45 days! I'm not shipping items...

Az eleje egyébként is az, amit jelöltem... Az I want a full refound, van a pötty... (jah és ha hülyeség, akkor javítást kérek szépen... )

(#36178) CoolBoy323 válasza andatti (#36177) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mehet a "NO" nyugodtan!

I want full refund, because I have not yet received the item.

Szóval kéred vissza a zsét, mert nem jött meg a cumó, ugye?!

(#36179) andatti válasza CoolBoy323 (#36178) üzenetére


andatti
senior tag

Igen. Így nekem ez az első case amit nyitottam... De muszáj volt, mert letelt a 45 nap...

If the seller doesn't resolve the problem by Nov 01, 2013, and your purchase is covered by eBay Buyer Protection, you can ask eBay Customer Support to review the case and make a final decision.

azaz maradt továbbra is a várakozás... De közben megtaláltam a terméket 1000 Ft-al olcsóbban is, így mindenképpen jobb lesz, ha visszakapom a zsét, mert fele áron meg tudom majd venni... és remélem egyszer meg is kapom végre... :)

(#36180) CoolBoy323 válasza andatti (#36179) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha nem válaszol, akkor 1-2 nap múlva az eBay vissza fogja adni a pénzt.

Ha válaszol, akkor még hamarabb, ha normális az eladó!

Nekem már egész sok ügyem volt azért, mert késve jött meg a cucc, és sose volt gondom :) (pár $-os cuccok voltak)

De volt, hogy hamis akksikat kaptam, azok árát is visszakaptam minden gond nélkül, szóval az eBay Buyer Protection eszméletlen jól működik!!!

(#36181) randras


randras
veterán

Ilyet ne vegyetek, egy fillért sem ér.

(#36182) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Valami hasonlók keresgélek ebay-en távirányítós dugalj, de sajnos nem igazán találtam még, ami árban, de legfőképp a magyar konnektorba illene.

tud valaki nekem segíteni, hogy milyen név alatt ismertek ezek az ebay-en, hogy keressek rájuk, vagy esetleg egy linket is megköszönnék!

Köszi előre is....

amúgy nekem szept. 9-én rendelt óradobozom se jött meg, szerintetek van rá esély, vagy ezt benyelte a világ? case-t már nyitottam amúgy

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#36183) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Órát szeretnék rendelni ebay-ről viszont egy érdekes dologgal találkoztam.

Beírtam a keresőbe a gyártó által megadott rendes nevét az órának:[link] a legolcsóbb találat is 6000Ft körül jár. Kb ilyen árban lehet itthon is beszerezni.

Viszont ha csak a rövidített nevét írom be akkor kiad a kereső sokkal olcsóbban is elméletileg ugyan abból az órából:[link]

A gyártó honlapján csak egy variánst találtam:[link]

Mi a különbség a drága és az olcsó óra között? Az olcsóbb hamisítvány lenne?
THX a választ.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#36184) randras válasza Predator2 (#36183) üzenetére


randras
veterán

Ami Hong Kong-ból jön, és márkás, az hamisítvány. :)

(#36185) gws580 válasza randras (#36164) üzenetére


gws580
tag

Köszi4!
Viszont mi van akkor, ha a postán tűnik el a csomag?

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#36186) htc07 válasza gws580 (#36185) üzenetére


htc07
addikt

1. hsz :U

Egyébként nagy értékben én sem vásárolnék semmit ebayről (talán maximum Magyarországról interneten keresztül).
Főleg nem ilyen nagy értékű elektronikai eszközöket, amikre a garanciáztatás is egy kínszenvedéssé válhat, továbbá ugye a vám+áfa, a szállítás közbeni sérülés, a hiányosan küldött csomag... Van benne rizikó rendesen, nem biztos hogy párezer forint spórolás megéri az esetleges felmerülő gondokat. :N

[ Szerkesztve ]

(#36187) Jazz


Jazz
veterán

Az milyen dolog (normális??) hogy az eladó az aukció vége előtt 1 nappal visszavonja a terméket??

Kirakod buyout nélküli aukcióra, és ha nem tetszik az eredmény visszavonod? Ezt engedélyezi az ebay? Döbbenet.

free your mind

(#36188) htc07 válasza htc07 (#36186) üzenetére


htc07
addikt

Kicsúsztam (miért kell 5 percre limitálni a szerkesztést?... :) ), ahogy nézem amit kinéztél, durván 110e forint körül van, erre rájön még a 27% áfa, 140 ezer forint.

A fényképező maga az arukereso.hu weboldal szerint egy árban van itthon azzal, amit kinéztél az ebayen. Igaz, nem tudom milyen alapfelszereltség, de én azt javaslom, inkább vedd meg itthon az egész szettet és legyen inkább +30 ezer forint megvenni a kiegészítőket (kb. ennyi lenne a teljes ebayes csomag ára áfával+vámmal), mintsem kapj egy hibás/sérült/használhatatlan gépet vagy esetleg egy csomag zoknit helyette. ÉS árban teljesen ugyanott vagy.

Bocsánat ha rosszul emlékszem, de talán most G^zC^mp€r néven jelenlévő juzer él át hasonló élményeket, rossz terméket kapott, visszaküldte, az eladó pedig nem veszi át a visszaküldött csomagot. Az ebay meg nem fizeti vissza a vételárat, amíg át nem veszi az eladó a terméket :) Ha hülyeséget írok bocsánat, javítsatok ki :D

(#36187) Jazz

Én úgy tudom, csak akkor vonhatja vissza, ha még nincs rá licit.

[ Szerkesztve ]

(#36189) andatti


andatti
senior tag

A case nyitása után a következő fogad a megrendelt termékek sorában:

Item not received case opened. Awaiting seller's action.

See case details:
Case Open: Work it outClick for help

Please wait for the seller to respond by Nov 01, 2013.

What you should know:
If you don't hear from the seller by Nov 01, 2013, you can escalate this case to eBay Customer Support.
You can also add a message to the seller or close this case.
The case will automatically be closed on Nov 25, 2013.

Kaptam levelet is az ebay-től:

Here's what just happened:
We're sorry to hear that you haven't received "Termék, amit vettem". You've opened a case, and we've notified the seller that you've requested a refund for the item.

Here's what you need to do next:

Please allow a few days for the seller to respond to your case in the eBay Resolution Center.

If the seller doesn't respond or if you aren't satisfied with the seller's response to your request by Nov 01, 2013, please let us know. On that date, you can escalate your case to eBay Customer Support. A customer support agent will then review your case and get back to you with a decision within 48 hours.

What you should know:

If we don't hear from you by Nov 25, 2013, we'll assume that things have been resolved, and your case will be closed. Note that once a case is closed, you won't be eligible for a refund through eBay Buyer Protection for the item.

Szóval nekem nem világos, hogy elindult itt már valami? Vagy én vagyok türelmetlen és csak várnom kell?

(#36190) randras válasza htc07 (#36188) üzenetére


randras
veterán

UK, nincs se vám, se ÁFA. Ez is benne van az első hsz-ban.

(#36191) CoolBoy323 válasza andatti (#36189) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

translate.google.com :)

Értesültek róla, h sz@r van a palacsintában. Ha nem jelentkezik az eladó a határidőig, akkor jelezz nekik, és agyonverik!

De fognak még írni, ha nem jön válasz, hogy jött-e. Megmondod nekik, h cseszett válaszolni, erre mennek majd a verőlegények, és pár nap múlva visszakapod a lovettát!

(#36192) htc07 válasza randras (#36190) üzenetére


htc07
addikt

bocsi, én voltam a figyelmetlen :W
de a hozzászólásom többi részét fenntartom :)

[ Szerkesztve ]

(#36193) somnia válasza htc07 (#36186) üzenetére


somnia
őstag

Azért szerencse, hogy nem mindenki gondolkodik így, különben szép lassan visszamászhatnánk a fára. :F

(#36194) CaNNa3IS válasza somnia (#36193) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Lehet jobban járnánk. :DD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36195) htc07 válasza somnia (#36193) üzenetére


htc07
addikt

Szerintem egy észérvekkel alátámasztott hozzászólást sikerült összeállítanom, bírom én a kritikát, de azt nem ha csak lehülyéznek mert nem bízok meg vakon akármelyik eladóban a világ másik felén :) De szívesen olvasom az ellenérveid egy százezer forint környéki külföldi, internetes vásárlással kapcsolatban.

Tény, kicsit benéztem hogy eu-n belülről jön a cucc, tehát a kiszámolt többletköltségeimtől eltekinthetünk.

(#36196) andatti válasza htc07 (#36195) üzenetére


andatti
senior tag

Van itt telefonos topic, ott én már láttam, hogy 3-4-500$ is vesznek telefont kínából, igaz zömmel inkább 100-300$ között. A garanciázás bonyolultsága pedig ott nem zavar senkit... paypal-os védettséggel pedig azért a rizikó is sokkal kisebb, mint akár hazai átutalással...

(#36197) somnia válasza htc07 (#36195) üzenetére


somnia
őstag

Vettem és adtam is el ilyen értékű cuccot és minden gromek volt.
Nem hülyézett senki, senkit, pusztán megállapítottam, hogy a te nézeted nem viszi előre a világot.
Pont. :R

(#36198) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Nagy hülyeséget csináltam, rossz tokot vettem meg, persze ezt csak most vettem észre.
Mi ilyenkor a teendő? :B
írjak az eladónak, hogy a másik kellene?
Sajnos angolul nem tudok, ezért megköszönném ha valaki tudna segíteni. :R
Telefonról vásároltam, és nem figyeltem. :(((
Egyébként SPG slim armor tokról van szó, de nekem neo hybrid kell.

Előre is köszönöm!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36199) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Rendeltem valamit Kínából Szeptember 11.-én, ami azóta sem érkezett meg. A követőkód két hete írta, hogy "célországba elküldve". Azóta semmi mozgás. Október 10.-én nyitottam egy vitát. 14.-én azt írta az eladó, hogy ha 10 napon belül nem érkezik meg, akkor újraküldi. Ez a tíz nap 24.-én lejárt. Azóta sem történt semmi. Az ebay azt írja, hogy november 9.-én a vita automatikusan lezárul.
Az lenne a kérdésem, hogy mi történik ha lezárul a vita? Én eleve visszatérítést kértem. A másik kérdés, hogy ha azt mondja, hogy újraküldte, akkor is lezárul a vita? Mert nekem volt már hasonló, hogy azt ígérte az eladó, hogy újraküldte, és azóta is várom a csomagot.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#36200) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért írnak az eladók e-mailt, hogy megérkezett e már a termékük, amikor már visszajeleztem nekik pozitívval? :F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.