Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) fulton válasza fulton (#37600) üzenetére


fulton
addikt

Na ****jó. valamit nagyon el***

Valami lenyilló menüre kattintottam és most eltünt a paynow felirat "buying reminders" menüből..:S
félek hogy kiléptem az aukcióból, amit nem akartam:S

ezt az oldalt kapom:

[ Szerkesztve ]

(#37602) hidroponi válasza fulton (#37601) üzenetére


hidroponi
aktív tag

mivel a szemelyes atvetelt valasztottad majd helyben kell fizetned.

(#37603) V/


V/
Topikgazda

Üdv mindenkinek!
Nem értem a refund miatti kitiltást. Én eddig nem találtam hivatalos eBay leírást a refund mennyiségi korlátozására és szankcióra.
Viszont eladóként be tudok állítani automatikus refund-t, ha a megadott időre nem kapja meg a vásárló a kifizetett terméket. Gondoljatok bele, ha mondjuk 10 ilyen eladótól vásárolok 25 db valamit 1-2 nap eltéréssel, azok közül 20 nem jön meg, közel egy időben kapok 20 refundot, akkor kitiltanak? Az miért lenne csalás az eBay szemében? A jogviszony az eladó és köztem jött létre, ennek szabályait szabadon határozzuk meg, ha visszaadja a pénzt az eladó, azzal milyen eBay szabályt sért, ha vissza kérem a pénzt, milyen eBay szabályt sértek meg? Semmilyent, mert ez csak ránk tartozik, az eBaynek nincs kára, illetve a vásárlói védelemnek ez a lényege.
Biztonság kedvéért megkérdeztem tőlük, a választ majd megosztom.

(#37604) bul07 válasza V/ (#37603) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez nem új keltű dolog , tavaly ősszel is voltak szállítási problémák és többeket is szankcionáltak, mert sok visszatérítésük volt
Igaz nem kitiltassál hanem hosszabb rövidebb ideig(1-3hónap között) elvesztették a védelmüket, tehát nem tudtak ügyet nyitni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37605) #27813376 válasza V/ (#37603) üzenetére


#27813376
törölt tag

Na ezt írd meg légyszives, kíváncsi vagyok.

(#37606) V/ válasza bul07 (#37604) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, hogy nem új, de ez tényleg nem az eBay-re tartozik, így számora érthetelen, hogy ebbe beleszólnak, amikor senkinek nincs benne hátrány, az meg ha nem azt kapom meg amit meghirdettek, akkor meg azt írják, hogy rendezzem az eladóval mivel ők csak közvetítők és ez nem rájuk tartozik, pedig ekkor az eBay hitelessége is megkérdőjeleződik.

(#37607) bul07 válasza V/ (#37606) üzenetére


bul07
nagyúr

Az a gond ezzel hogy te becsületes vevő vagy aki nem tagadja le a áru megérkezését
De nagyon sokan megteszik és ezzel az eladót megkárosítják, meglopják, így veszteséget termel , és egy bizonyos szint felett elpártol az ebay-től mert nem éri meg neki
Az ebay, PayPal párosnak nem a vevőkből van haszna hanem az eladókból így védeniük kell valahogy az eladót is

Meg kell találni egy egyensúlyt , és ennek vannak áldozatai

Bár mondjuk és se tudom mit tennék ha kitiltanának, ha máshogy nem édesanyám nevét kártyáját használnám , van másik alapon

Elnézést ha kusza az írásom most jöttem haza a munkából 26órája ébren vagyok

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37608) hidroponi válasza bul07 (#37607) üzenetére


hidroponi
aktív tag

az ebay leszarja , hogy az elado vagy a vevo karosult. ami miaqtt szankcionalnak, az a sajat karuk.
a refundok miatt elvesztik a sajat jutalekukat is es az utolagos fizetesnel az mar nem jatszik, imho.

(#37609) llaszlo


llaszlo
veterán

Az egyik termékem nem érkezett meg. Az eladó törölte a terméket és így nem is tudok neki írni.
Hiába választom a contact seller-t és adom meg az item number-t, azt írja ki, hogy adjam meg a korrekt termék számot, mert ez érvénytelen.

Ilyenkor mit lehet tenni?

(#37610) bul07 válasza hidroponi (#37608) üzenetére


bul07
nagyúr

És én nem ezt írtam , ha elpártol az eladó elmarad a jutalék amit az eladások és a termék listázásból kap

(#37611) faresz5

Lehet nem tudom , nekem eddig 300 pozitív értékelésem van, jó lenne a százalékosan néznék
Bár a tavalyi eseteknél ha jól emlékszek ilyen kétszáz pozitív-os volt aki szankcionáltak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37611) faresz5 válasza bul07 (#37607) üzenetére


faresz5
senior tag

Szerintem százalékos arányt néznek, amikor a refundok számát nézik, hogy eldöntsék túl sok vagy túl kevés.

Én nem görcsölnék, hanem újra regisztrálnék, miután ccleanerrel letakarítottam a gépemről az összes ebayes sütit. Ha azután kitiltanak, akkor jöhet az új bankkártya+ más lakcím. Ekkor már nem tudnak beazonosítani úgysem, új paypal is 2 perc alatt megvan 3perc a kártya beregisztrálás.

(#37612) thomasa válasza llaszlo (#37609) üzenetére


thomasa
senior tag

Ha megvan a user neve, terméktől független is lehet neki üzenetet küldeni.

(#37613) fulton válasza hidroponi (#37602) üzenetére


fulton
addikt

Igen azt látom én is csakhogy nem lehetett választani semmi hogy utalással vagy hasonló..
közben már kicsit rendeződtek a dolgok.

(#37615) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Nov. 7-én rendelt TRANSCEND JetFlash 770 USB 3.0 16GB ma érkezett meg Hong Kongból. 7,39 fontba került, a borítékon pedig 5 dollárnyi bélyeg volt. :)

(#37616) radi8tor válasza Apollo17hu (#37615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hong Kong-ban is Dollár van. ;)

⭐ Stella

(#37617) Apollo17hu válasza radi8tor (#37616) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Na, ezt nem tudtam. Akkor az az 5 hong kongi dollár kb. 150 forintnak felel meg. Így már a postázás tűnik olcsónak.

(#37618) V/


V/
Topikgazda

Sántít ez a jutalék dolog is, ugyanis a jutalékot refund esetén az eladónak szokták visszatéríteni, így a veszteséget az eBay-nek az eladó "okozza", akkor miért a vevőt tiltják ki?

[ Szerkesztve ]

(#37619) #27813376 válasza Freddycom (#37614) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ez bizonságos? Érdemes regisztrálni?

(#37620) apaszka válasza apaszka (#36663) üzenetére


apaszka
veterán

Üdv!

Emlékeztek a félelmemre?
[link]
Már csekkolhatom,hogy nekem lett sajnos igazam.
Azt mondtátok,hogy miért vagyok ilyen negatív? A csávó szemüvegeket árul. Ez a fő profilja. És jó eldónak számít.

Szóval mint azóta kiderült a sok negatívból,hogy eladott egy csomó szart amit haverjai segítségével felnyomták jó eladónak,és azóta senkinek nem jött meg a négyértékű cucca.Árulja már a kabátokat,de nem igen kapta meg senki!
Mikor rendeltem tőle,még nem igen volt csak egy két negatívja. Na azóta mióta nagy értéket árul ,csak azt kap! :W
Én már második kabátot fogom bukni.
Már tényleg nem fogok engedni rendelni semmit erről a helyről.

Törlöm is magam a fenébe.
Az egész egy nagy csalásról szól.

Lehet dobálni a követ rám,de nincs garancia semmi arra,hogy megjön a cucc! A követési szám is lehet kamu,mint írták a komentelők!

[link]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#37621) attiati válasza Freddycom (#37614) üzenetére


attiati
veterán

zimbabwei 100 trillió dolláros bankjegynél 0,55$-t ír, közben meg 15 EUR

(#37622) somnia válasza attiati (#37621) üzenetére


somnia
őstag

Még úgy is megéri, ilyen forint árfolyam mellett. :K

(#37623) Bence123


Bence123
tag

Az ezelőtti egy hétig vámon ragadt indiai csomagom összesen 13 munkanap alatt ért ide, míg most egy ugyanilyen darab 7 munkanap alatt megérkezett. Egy kínai csomag is jött, az is tök átlagos, 15 munkanap alatt ért ide(feladás: nov. 12.). Örülök:) Bár még mindig rengeteg késő csomag van, szóval annyira nem fényes a helyzet.

(#37624) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Ha sok mindent szeretnék rendelni és ugyanattól az eladótól lenne több dolog is, azt ő automatikusan látni fogja és akkor egy csomagban küldi a rendelt cuccokat vagy érdemes külön ráírni rendelés előtt?

(#37625) Melack válasza fery02 (#37624) üzenetére


Melack
veterán

Nekem még sosem küldték egybe, pedig sokszor rendeltem ugyanattól az embertől több cuccot.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37626) axioma válasza faresz5 (#37611) üzenetére


axioma
veterán

Nem tudom, hogy van-e koze hozza, de ha jol ertem a kitiltott topiktarsnak "elege lett az egeszbol", es azota semmi mast nem csinalt, csak a refundokat kerte. Lehet, hogy az a kulonbseg, hogy akinek folyamatosan vannak ujabb vasarlasai, es kozben pozitivan is visszajelez, nem csak tomenyen a refundoltatas, az mas elbiralas ala esik. Nekem is van tobb, ami nem jott meg, de hetente beesik 1-2 aprosag, pozitivozom, es nem szoltak eddig semmit.

fery02: Nekem valtozo, volt ugyan neha amit egyben kuldtek, de leggyakrabban kulon jon. Igazabol nekik nem jobb annyival egybe rakni (csak a kinai vackokrol beszelek), mert az kulon torodest igenyel, mig a postat meg grammra fizetik es nagyon olcson, max. egy boritekot sporolnak meg annak a sulyanak a feladasi dijat, de egyebkent inkabb futoszalagon nezik.
Annyira igy van, hogy pl. volt amit egyesevel szamolnak bele a zacskoba es 12-esevel aruljak, gondolom ugy eri meg neki. Akartam 42=3.5x12 darabot, gondoltam siman jo neki, de nem akart kuldeni, gyanithatoan csak ezert, hogy az egy kivetel amire figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#37627) Bence123 válasza Melack (#37625) üzenetére


Bence123
tag

Nekem volt olyan, hogy különböző eladóktól rendeltem, de egy csomagban jött :)) Mind newfrogos alreg volt. Egyébként, ha van "add to cart" gomb, akkor ezzel ugyanazt tudod elérni. Egyéb esetben írjál rá rendelés előtt/után.

[ Szerkesztve ]

(#37628) raziel01 válasza Melack (#37625) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem küldték egybe. Két külön terméket vettem meg pár óra különbséggel és egy csomagban küldte az eladó. :D

(#37629) attiati válasza somnia (#37622) üzenetére


attiati
veterán

Úgy látom valóban 90 cent volt, csak nagy hype alakult ki körülötte.
Jópofa lenne szerezni egyet belőle :)

(#37630) V/ válasza fery02 (#37624) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem biztos hogy jó ötlet. Küldeményenként van magyar vámolás, lehet hogy kitalálják, hogy összeadják az értéket. Van olyan eladó aki a szállítási feltételeknél vállalja, hogy egyben küldi a több vásárlást, de jártam már úgy, hogy szemét módon egy borítékba tette a 4 darabot és a szállítási költséget nem csökkentette. 21 $-t fizettem szállításért, ami neki meg csak 4 $-ba került. Néhány e-mail után "nagylelkű volt, visszatérített 1.5 $-t

(#37631) fery02


fery02
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat!
Kipróbálom, hogy nem írok rá az eladóra és meglátom mi lesz.
Egybe sem lenne olyan értéke a csomagnak, hogy áfa menjen rá, csak nekem lenne kényelmesebb, hogy ritkábban kéne postára menni. :)

Bence123: Add to cart-os megoldás híve vagyok én is, de mútkori legelső eBay-es rendelésem során nem gondoltam rá, hogy akkor most egy csomagban jönne minden, hiszen akkor külön eladótól rendeltem mindent.
Nem is egy csomagban jönnek úgy tűnik, mert időközben befutott már a sokból egy darab termékem.
Szerintem ez az Add to cart arra jó, hogy fizetésnél csak egyszer kelljen váltatni PayPal-al, ne pedig termékenként.

[ Szerkesztve ]

(#37632) fardem


fardem
aktív tag

Mit lehet tenni, ha jön egy csomagod és valamit kiloptak belőle? pontosan ma történt ez velem.

rendeltem egy játékot és csak a füzet volt a levélben. látszik hogy a borítékot valaki kinyitotta.

indítsak case-t az eladó felé?

(#37633) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Jól értem a vám/áfa törvényt. Ha Olaszországból rendelek alkatrészt a számítógéphez akkor nem kell vámot és áfát sem fizetnem mert eutagok vagyunk mindketten? 340 eur-ós összegről van szó.

(#37634) somnia válasza ezsolti (#37633) üzenetére


somnia
őstag

Ja, ja.

(#37635) El Gringo


El Gringo
senior tag

uff! Van egy termék, aminek kértem a törlését, ugyanis nem akartam megvenni, az eladó korrekt volt (ez a sincede.. akárki), és felkínálta a törlést case-ben. Elfogadtam, és le is zárult. A két kék csík jelzi is a törlést.
Jól látom, hogy én honorálhatom egy pozitív visszajelzéssel, anélkül, hogy bármi érdemleges dolog történne utólag ebben a témában? :R

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#37636) fardem válasza El Gringo (#37635) üzenetére


fardem
aktív tag

nyugodtan adhatsz neki +-t ha normális volt az eladó. nem lesz semmi utána.

(#37637) lac14548


lac14548
aktív tag

Hello,

Nem emlékszem...
Mennyi napig "véd meg" a paypal az ebay-es vásárlásoknál?
Meddig kérhetem vissza pénzem 30 vagy több napig?

Hamarosan lejár az egy hónap és még nem kaptam meg amit rendeltem...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#37638) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Szerintetek EZ "átesne" a vámon? Elvégre kicsi csomag lenne.

(#37639) TaaT válasza r3dsnake (#37638) üzenetére


TaaT
veterán

Az esély megvan rá. :K

Give them hell Ukraine!

(#37640) Bence123 válasza r3dsnake (#37638) üzenetére


Bence123
tag

Ilyen kis dologgal nem hiszem, hogy szórakoznak, ha megfelelően kicsi ár van ráírva.

(#37641) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Köszönöm a válaszokat! Dobok egy üzit a sellernek, hogy mennyit ír rá.

(#37642) V/ válasza r3dsnake (#37638) üzenetére


V/
Topikgazda

Az átvilágításnál csak az látszik, hogy valamilyen objektív.

(#37643) somnia válasza V/ (#37642) üzenetére


somnia
őstag

Ja, azután jön a kibontás. :C

(#37644) RAiN91


RAiN91
őstag

2 hete Szerbiát mutat, mikor ér már ide? És mi az a NULL?

PEK PEK
Thu 11/14/2013 5:18 am
NULL

[ Szerkesztve ]

(#37645) attiati


attiati
veterán

nagyon OFF

ha amazon.com kínál egy terméket, akkor kitől lehet kérdezni? sehol nem látok contact opciót

[ Szerkesztve ]

(#37646) kirkri


kirkri
addikt

Aki küldött már Kínába vissza valamit postával, meg tudná nekem mondani, hogy milyen opciókat kell a küldeményhez választani, (gondolom ajánlott, tértivevény) illetve, hogy a kapott tracking number követhető-e a szokásos tracker oldalakon? [link] [link]

Vásároltam egy telefon LCD-t nem kevés pénzért, de sajnos amerikai verziót küldtek, így most vissza kell küldenem, hogy küldjenek másikat, vagy a pénzem visszaadják. A postaköltséget sikerült velük benyeletnem. Kicsit tartok tőle, hogy rendben lesz-e minden, de mivel tisztában vagyok vele, hogy miként szokott az eBay dönteni case esetén, így nem igazán van más választásom.

21 éve a Prohardveren! ™

(#37647) fardem válasza kirkri (#37646) üzenetére


fardem
aktív tag

ha jól értelmezem amit írsz: ha visszaadják úgy a pénzed, hogy nem kell visszaküldened az árut, akkor azt a módot válaszd.

ha visszaküldöd és küldenek másikat, esetleg kifuthatsz az időből és nem tudsz majd disputet indítani, ha valami gondod adódik (pl. nem küldi a kínai miután megkapta a visszárut). gondolom a visszaút is pár hét volna.
szóval szerintem macerás most postázgatnod kínába, lehet hogy elkeveredik, meg belassul a posta.

szóval kérd vissza a pénzt, és keress másik eladót!

(#37648) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Item trackingot nézem, és az egyik oldalon jelenleg ez a státusza egy csomagomnak:

2013.11.30
16:51
Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.12.01
17:24
Item information :
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Egy másik oldalon ez áll:
Arrival at inward office of exchange HUBUDA HU 20131130 1608
NULL HUBUDA HU 20131130 1651
Dispatching HUBUDA HU 20131201 1724

Ezek alapján most mi a helyzet a csomaggal?

(#37649) radi8tor válasza Melorin (#37648) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy néz ki, már kézbesítés következik.

⭐ Stella

(#37650) Melorin válasza radi8tor (#37649) üzenetére


Melorin
addikt

Értem. És vajon mikor fogom megtudni ha tettek rá áfát?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.