Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok. free shipping-es kést szabad venni? vagy annak már lesz plusz dija? :F

(#37852) üszök válasza bul07 (#37848) üzenetére


üszök
őstag

Egy Inspiron Minié nekem van otthon ha még ki nem dobtam.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#37853) bul07 válasza üszök (#37852) üzenetére


bul07
nagyúr

PM ment

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37854) Hintalow válasza Buster17 (#37804) üzenetére


Hintalow
senior tag

Lehet utalni, annál aki engedélyezi, hogy így is lehessen fizetni nála, viszont ez elenyésző.
De nem véletlenül használ mindenki paypal-t, a nemzetközi utalás nem jó poén mert:
- drága (minimum 5-8 euró a díjja kb minden magyar banknál)
- lassú (az eu-n belüli eur utalások úgynevezett sepa rendszerben 3 nap alatt teljesülnek, ha viszont eu-n kívül utalsz, vagy nem euróban, akkor pár naptól pár hétig terjedhet)
- nincs védelem (paypalon ugye reklamálhatsz, de ha utalással fizettél, és nem kíván teljesíteni a t.eladó, vagy bármi egyéb gikszer van, akkor a szigorú levelek írogatásán kívül nem sok egyéb eszköz van a kezedben)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#37855) zoli03 válasza XP NINJA (#37851) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen plusz díja lenne? Ha 22EUR alatt van, akkor semmi, ha felette, akkor lehet, hogy fizetned kell ÁFA-t. Ha EU-n belül rendeled, akkor semmit se kell pluszba fizetned.

(#37856) #27813376


#27813376
törölt tag

Na az én ügyem, meg a support válasza a következővel zárult:

Volt egy 6.000ft-os termék, nem jött meg határidőre. Case-t nyitottam, eladó húzta az időt, de végül küldött refundot. A refund nem ért ide, case lezárult, minden időből kifutottam. A terméket törölte, nem tudtam így egy kva negatívot sem adni... Az egész átverést, hazugságot megírtam az ügyszámmal a supportnak. A válaszuk, hogy valóban látják, hogy az eladó időt húzott, mellédumált, csalt mivel az indított refund sose ért ide, de nem tehetnek semmit, ngyon sajnálják. Ennyit arról, hogy kinek mikor van igaza.

:(((

(#37857) bul07 válasza #27813376 (#37856) üzenetére


bul07
nagyúr

Case hogy tudott záródni?
Úgy hogy a PayPal-on nem volt mozgás

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37858) raziel01 válasza #27813376 (#37856) üzenetére


raziel01
veterán

Na ez tényleg nevetséges. Melyik eladó volt az aki ilyen szemét volt? Csak hogy tudjuk hogy kitől nem kell rendelni.

(#37859) havri1


havri1
félisten

Szept 26 rendelés ma jött meg Kínából, összetörve.

[ Szerkesztve ]

havri

(#37860) #27813376 válasza bul07 (#37857) üzenetére


#27813376
törölt tag

Lejárt a nemtom mennyi nap, és automatikusan zárják.
A tanulság, hogy ha a nyitástól számított 3 napon belül nincs a PP számlánkon a refund (mindegy mit dumál, várjunk még, stb. NEM, NEM KELL VÁRNI!!!), akkor még a 3(!) nap alatt kell eszkalálni mert utána ígyjárás van mint nálam.

(#37858) raziel01

WARNING!!!

A csaló adatlapja: reginchan
Ez meg a boltja: handy4uflagship

WARNING!!!

[ Módosította: radi8tor ]

(#37861) fardem válasza #27813376 (#37856) üzenetére


fardem
aktív tag

kicsit fura ez.

az eladó azt mondja hogy visszaadja a pénzt, okés, de addig a disputa nem záródik be, amíg a paypalon nem lesz refund, vagy te be nem zárod manuálisan.

Te egy ígéretre bezártad a case-t?

(#37862) #27813376 válasza fardem (#37861) üzenetére


#27813376
törölt tag

Most mért nézel hülyének? (bocs)
Értelmesen leírtam, hogy AUTOMATIKUSAN záródott be:

[ Szerkesztve ]

(#37863) bul07 válasza #27813376 (#37862) üzenetére


bul07
nagyúr

ÁÁ
Szóval a 30nap járt le, ami az ügy megnyitása után van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37864) fardem válasza #27813376 (#37862) üzenetére


fardem
aktív tag

ja értem, bocsi, nem akartalak hülyének nézni. világos már minden.

tehát az eladó addig szarakodott és húzta az időt, amíg az időkeret lejárt. szemét dolog ez.

rendeljen mást tőle egy ismerősöd, és akkor próbáld megszivatni.

(#37865) #27813376 válasza bul07 (#37863) üzenetére


#27813376
törölt tag

Jaja.

(#37866) fardem


fardem
aktív tag

régebben nálam is bepróbálkoztak, de angliából.

1 hónapig nem jött meg a cucc, aztán ráírtam az eladóra, hogy mi a helyzet. persze case-t is nyitottam.
azt mondta, hogy elfelejtette feladni, de zárjam be a case-t és küldi is azonnal.

na persze, felvittem a paypal "bíróságra", és refund mellett döntöttek persze. aztán ment is a negatív.

(#37867) Kernel válasza Neubauer (#37850) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem az törlődött, aminél lejárt a 60 nap és nem írtam rá minősítést (mivel csak később jött meg), valamint hiányzik még más is, talán megszűnt az áru adatlapja, hosszabbítás nélkül.

Ahol kiírja a saját nicked, utána van egy szám és egy sárga csillag (már akinek), a számra kattintva látható a feedback-lista. Ott is szerepelnek az eladók, valamint az elérhető tételek.

Ott van az általad adott minősítések listája is: left for others.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37868) V/ válasza Neubauer (#37850) üzenetére


V/
Topikgazda

A szeptember eleji, pontosabban augusztus 22 és szeptember 15 közt valami gond volt az eBay adatbázisával, már 1.5 hónapja kértem őket a helyreállításra, demég mindig csinálják. :W
Nekem 8 vásárlásom "tűnt" el.

(#37869) veze válasza fardem (#37864) üzenetére


veze
őstag

ááá erre figyelni kell..
és a 30. nap előtt eszkalálni
én is várok simán 20-24 napot is, főleg ha esély is van arra hogy megérkezhet talán, mert feladta
Nem a refund a cél elsősorban, mert kellene a cucc...
De olyan is volt hogy nem várta, hogy én várok x ideig, hiába írtam neki, kér nap mulva refundolt. aztán ugy fizettem vissza hogy irta(mikor megjött) hogy vegyem meg ujra kifizetem és nem küldi el.
De ezzel megszívathatná magát, mert nem az ebay előtt leveleztük ezt le és reklamalhatnám, hogy nem adta fel..) de nem vagyok genya :D

(#37870) apaszka válasza #27813376 (#37860) üzenetére


apaszka
veterán

Még várunk mi is 12 cuccot,aztán vége! Soha többé! Törlöm is az egész család részére a hozzáférést!
Egy hull@dék lett ez a vásárlási mód. Kicsit gázos,hogy 10 ból 4 csalóval futok össze! Ez számomra nem elfogadható! Pl nagyobb értékek nem jöttek meg! Egyik sem!

Én már senkinek nem ajánlom az Ebayt ismerőseimnek! Sorra jönnek a csalódások!
Igaz,hogy olcsóbban is akarunk vásárolni,mint amiért itt vehetném meg,de ez erről szól számomra! 27 dolcsi- ért itt megszeretném venni azt ami itt 10-ezerbe van . Na de ezért vagyok hajlandó egy hónapot várni.

Nem személy szerint neked írtam,de látom te jobban vágod az ebay.t csak kíváncsi vagyok hogy mit szólsz az utolsó esetemhez?

Köszi előre is!

[link]
[link][link]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#37871) fardem válasza veze (#37869) üzenetére


fardem
aktív tag

kaptam már pár refundot, de csak egyszer volt olyan eset, hogy utána meg is jött a cucc. akkor kifizettem neki. meg volt olyan is hogy feladta, mielőtt kifizettem volna, és amikor megjött ki is fizettem.

de olyannal volt gondom, hogy ajánlott (signed-for) postát kért kb. 11 fontot. kifizettem, majd mikor megjött láttam, hogy csak 4 font volt.

nem tudtam mit kezdeni vele. lehet szemétkedni, hogy nem jött meg és caset nyitni. vagy csak megkérni, hogy adja vissza a különbözetet? bár ezt kétlem...

(#37872) V/ válasza apaszka (#37870) üzenetére


V/
Topikgazda

A 299-ből 1 német mást küldött, 1 koreaitól nem érkezett meg, 1 kínai kevesebbet darabot küldött (1.5 $ a hiány), 2 kínaitól 2 $ és 4 $ értékben nem érkezett meg. Nem annyira rossz. Az USA és Kanadai vásárlásaim mind rendben megérkeztek 12.
Nem annyira rossz.

(#37873) apaszka válasza V/ (#37872) üzenetére


apaszka
veterán

Irigyellek!
Nekem nagyon sok dolgom nem jött meg!
Persze nagyrészt vissza kaptam a pénzem,de nem minden esetben! Volt,hogy nagyon jól csavarta a csávó az ügyet,mert kifutottam az időből,és az ebay ,is csak legyintett erre!
Azóta jobban figyelek,és próbálok csak nagyon ajánlott emberkéktől venni. De azok új stratégiát vetettek be. Már másodszor szívom meg ilyennel.

Egy csomó kis értékű cuccot elad,és jó lesz a minősítése,aztán belevág a drága holmikba!

Itt kértem segítséget a múltkor ,hogy mit szólnak hozzá az okosak!?
Azt mondták,jó a csávó,biztos nem ver át! Nekem gyanús volt,de rendeltem,fizettem.
Aztán ahogy teltek a hetek,megjöttek a negatívok,hogy senki sem kapta meg a ruhákat!
Aztán ma lenne egy hónapja,hogy várjuk a cuccot,de már a srácot törölték is az ebay-ről! A sok ezer síszemüveg eladással csak belopta a jók közé magát,aztán a kabátok nem is léteztek! :W :W :W
Ennyi!

Én feladom,ez volt a vége számomra! Még asz asszony 10-12 cuccát várjuk amik 1-5 dolcsi közti dolgok,aztán vége! Betelt a pohár!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#37874) #27813376 válasza fardem (#37864) üzenetére


#27813376
törölt tag

Oké.

(#37869) veze:
Nem tudtam már a 15. napnál sem eszkalálni, szóval rögtön az első 3 nap alatt kéne, az a biztos.

(#37870) apaszka:
Nem tudok semmi okosat mondani. Nekem is vannak még függő cuccaim. Ha meg jóindulatú próbálsz lenni, így átcsesznek.

(#37875) havri1 válasza apaszka (#37873) üzenetére


havri1
félisten

Csak top rated eladótól vásárolj, és nem lesz gond.
Nekem még 1 táska van, de mikor írtam az eladónak, hogy nem jött meg a cucc, szó nélkül visszafizette.
Előző 2 refund (amit ők kezdeményeztek, nem én kértem igazából) meg is érkezett ( a termék).
Szerencsére több a jóindulatú és becsületes eladó, mint a csaló.
37 vételem volt, 36 megvan, 1-re várok, de mint írtam, már visszafizették az árát..

havri

(#37876) hidroponi válasza apaszka (#37873) üzenetére


hidroponi
aktív tag

Itt kértem segítséget a múltkor ,hogy mit szólnak hozzá az okosak!?
Azt mondták,jó a csávó,biztos nem ver át!

halvanyan derengtel igy megneztem... senki nem mondta hogy biztos jo. sot, eppen ellenkezoleg.
mar akkor sem ertettem, hogy ha bizalmatlan vagy vele akkor minek vasarolsz tole?

(#37877) raziel01 válasza hidroponi (#37876) üzenetére


raziel01
veterán

Mert nagyon olcsó volt.
A világ összes csalása erről szól, hogy az emberek gondolkodás nélkül utalgatnak idegeneknek, mert nagyon olcsó.

(#37878) apaszka válasza raziel01 (#37877) üzenetére


apaszka
veterán

Szerintem ha itthon valami 2000 forint,akkor senki sem rendelne 1999 ért az ebayről ugyan azt! Vagy nem jól gondolom?
.........................................................................................

Írtam neki,hogy adja fel követési számmal kis plusz pénzért!
Azt kicsit félre magyarázta,és nem adta úgy fel.

Mint hidroponi mondja igen tanácsot kértem anno! De azt tanácsolták,hogy ne legyek már negatív ennyire!
Nem voltam!
Aztán megrendeltem,és fizettem. De mint kiderült csaló!

Persze ez benne van,viszont azt nem értem,hogy az ebay miért nem kapja el rendesen őket? Nem hallani ,hogy börtönbe ,vagy nagy büntetést kapott az ilyen csaló!
Talán vissza esne tőle a kedvük,mát átverni!

Én soha nem vertem át ,és csaptam be senkit. 50 évesen még azt mondom,hogy ez marha nagy bűnnek számít!
Hogy tud az ilyen tükörbe nézni?

Persze nem igazán érdekel már a kimenete ennek az ügynek,mert többé nem fogom használni ezt a vásárlási lehetőséget. :(((

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#37879) fulton


fulton
addikt

Hát srácok elszomorít hogy ennyi negatív dolgot olvasok az ebay-ről
Így kikérném a véleményetek, pontosan mikor indítanátok case-t a helyemben.
Erről a termékről van szó

12.03-án lett fizetve, csütörtökön tutira megkapta a számlára a pénzt, mivel nálam aznap történt a tényleges levonás a bankkártyámról. (paypal) al fizettem. (leírásban szerepel is hogy külön kérésre megoldható)
Nem szeretném bukni a pénzem.
12.04 Írtam neki hogy írja meg mikor küldi a csomagot, nem jött válasz. (bár lehet nem nézte az ebay-t pass)
12.06 megint írtam, akkor írt hogy hamarosan küldi. Hamarosan, basszus nekem napot írjon mikor adja fel. Meg írta hogy küld majd követési számot is.
Namost meddig várjak míg nyitok case-t? aztán ha kell claim -et?

a rendelési adatoknál ez szerepel határidőként (de ez ha jól tudom, hogy eddig kéne megkapnom):
Estimated delivery Wednesday, 11 Dec, 2013 - Thursday, 12 Dec, 2013

(#37880) Melack válasza fulton (#37879) üzenetére


Melack
veterán

PMet meg fogod kapni, csak épp más dolgom is van

12-én nyithatsz, ha akarsz. De 45 napja van arra, hogy azt mondja, én feladtam a küldeményt. Ha ad tracking numbert - ami ekkora postaköltség mellett valószínű, akkor nyomon lehet követni. Nyugi, szerdáig várj.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37881) fardem válasza fulton (#37879) üzenetére


fardem
aktív tag

először is: honnan rendelsz? eu-n belül is 1 hét a posta mostanság. ha meszzebbről akkor több hét.

case-t ha jól emlékszem a fizetés után 5 nappal indíthatsz.
4-én kapta meg a pénzt, lehet hogy nem volt ideje még elszaladni a postára. mennyi pénzt fizettél postaköltségre?

(#37882) Agostino


Agostino
addikt

üdv

az új szabályok szerint egy november 24-én rendelt csomagra utoljára december 23-án nyithatok case-t, ugye? tököm tele ezzel a "német" gyerekkel aki kínából küld nekem csomagot. most állítólag feladott egyet nekem hamburgból. mondom oké, akkor adj tracking numbert. érdekes lesz ez, na. már érzem.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#37883) fulton válasza fardem (#37881) üzenetére


fulton
addikt

40 eur- és németország van megadva local-nak.

(#37884) fulton válasza Melack (#37880) üzenetére


fulton
addikt

Rendben, akkor türelmes leszek. Még a jövőhét végéig.

(#37885) tonyrulez válasza Agostino (#37882) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem, hanem a legutolsó becsült szállítási határidő +30 nap. Nézd meg estimated delivery utolsó napját, és onnan még egy hónap.

4 8 15 16 23 42

(#37886) fardem válasza fulton (#37884) üzenetére


fardem
aktív tag

40 euro volt a posta? akkor minimum ajánlott csomag kell hogy legyen. elvileg annak jövő hét péntekig meg kéne érkezni.

(#37887) hidroponi válasza fulton (#37879) üzenetére


hidroponi
aktív tag

hogy fizettel paypallal mikor a termeklapon csak szemelyes atvetel es atutalas van mint fizetesi mod?

(#37888) Agostino válasza tonyrulez (#37885) üzenetére


Agostino
addikt

arra november 30-at írt, ezek szerint akkor még idén erre lesz időm. nem fogom ennyiben hagyni a dolgot. ha megérkezik a csomag, akkor is szólok ebay-nek hogy nézzen hülyének a gyerek akit akar, de ne engem

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#37889) fulton válasza hidroponi (#37887) üzenetére


fulton
addikt

A leírásban szerepel hogy kérésre paypal al is fizetni lehet. Küldött számlát paypal-on keresztül.
De nincs gond, mert kaptam emailt, igaz nem ebay-en, de közvetlenül email fiókomra, hogy feladva a csomag, és tracking számot is kaptam. Hm francia országban adta fel a csomagot. Írta hogy kint van valami élőzenés project miatt.
Hát várom :B
Köszönöm srácok! :R

[ Szerkesztve ]

(#37890) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Van már valakinek tapasztalata, hogy hogyan működik az ebayen az amerikai eladónak kifizetett "import charges" Mo-ra szállítás esetén? Félek tőle, hogy itthon ugyanúgy megvámolják majd a csomagot, mint nélküle...

(#37891) randras válasza didros (#37890) üzenetére


randras
veterán

Nem teszik.

(#37892) didros válasza randras (#37891) üzenetére


didros
senior tag

Ez jó hír, csak azért furcsállottam a dolgot, mert a mértéke nem vág egybe az itthon megszokott 27% áfa + vám + kezelési költséggel... Lemondana a posta / állam a saját hasznáról?

(#37893) randras válasza didros (#37892) üzenetére


randras
veterán

Egybe kéne vágjon.

(#37894) akela91


akela91
addikt

Üdv. Sos kéne segíteni.

Ha ma feladnák, melyik érne ide nagyobb valószínűséggel gyorsabban?

németből: Deutsche Post Brief
olaszból: Spedizione internazionale standard

(#37895) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!

USA-ból rendeltem cuccot.
Ilyen nyomkövetési számot küldtek: UPAAA0000000xxxxxxxx
Milyen oldalon tudnám figyelni?

Köszönöm: Josi

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#37896) fulton


fulton
addikt

Hello

Feladtak nekem egy csomagot 12.07-én Franciaországból a "http://www.colissimo.fr/particuliers/home.jsp" révén, az mennyi idő kb míg ideér? Illetőleg MO-on nem tudjátok ki végzi a kiszállítást, mivel munkámból kifolyólag sokszor nem vagyunk itthon, pontosabban senki nincs itthon egész nap. És félő (megteszik) hogy visszaküldik netán FR-ba.
Még most dec 18-ig szabin leszek, de ki tudja mikor esik be. Jó lenne tudni ki szállítja idehaza ki a csomagot.

(#37897) radi8tor válasza fulton (#37896) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért nem követed a csomagot és abból kalkulálsz kézbesítés idejét?
5-10 napig nem szokták vissza küldeni a csomagokat. Általában ennyi időd van rá, hogy átvedd a Postán.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37898) Buster17


Buster17
addikt

Ha vásárlok ebay-en és paypallel fizetek akkor milyen címre postáz az eladó?

(#37899) Melack válasza Buster17 (#37898) üzenetére


Melack
veterán

Amit az eBayen beállítottál.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37900) TaaT válasza Melack (#37899) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk nekem nem egyszer a paypal-os címemre jött a csomag :)

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.