Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) Freddycom


Freddycom
őstag

Mik a tapasztalatok, egy megnyert aukció törlését kérhetem, vagy ez ilyen dick move-nak számít? Ugyan attól az eladótól licitálnék egy másik termékre. Rájöttem, h egy három dologból álló aukcióból nekem csak kettő kell és van ilyen aukciója is, amiben csa arra a kettőre kell licitálni.

[ Szerkesztve ]

(#36652) pepe091 válasza Silent77 (#36642) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

NEM. 22 euró a határ, mert adsz érte ellenszolgáltatást. Ha nem fizetnél érte, akkor lenen 45 euró a határ, így 22.

(#36645) bul07

Rendben, köszönöm.

(#36647) CoolBoy323

Köszi, bepróbálkozom egyel.

(#36653) somnia válasza CoolBoy323 (#36649) üzenetére


somnia
őstag

Ugyan ezt mondtam nem?

(#36654) radi8tor válasza tonyrulez (#36650) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elolvassák a feladó rovatot. :U

⭐ Stella

(#36655) tonyrulez válasza radi8tor (#36654) üzenetére


tonyrulez
őstag

Oda bármit írhatnak, de jó. Csak a vámhatár miatt kérdeztem, mert a lenti kép szerint magánszemélytől 45, cégtől 22 euró a határ. Tehát ha egy cég azt írja rá hogy Pistabá' a feladó (szinte mindig ezt csinálják), akkor 45 euróig nem kell pluszba fizetnem semmit. De eddig meg arról szólt a fáma, hogy 22 eurótól már kell.

4 8 15 16 23 42

(#36656) radi8tor válasza tonyrulez (#36655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha a cég azt írja rá, hogy Pistabá, akkor azzal okirathamisítást vagy mit követ el. Vagy adócsalást. Emiatt neki kell vállalni a felelősséget, más kérdés hogy nem fog eljárás indulni egy tengerentúli cég ellen.

Szerintem kalkuláld bele minden esetben az ÁFÁ-t és az ügyintézés költségét így nem érhetnek meglepetések. Ha nem csípik el a csomagot, akkor maradt egy kis költőpénzed.

⭐ Stella

(#36657) pepe091 válasza tonyrulez (#36655) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem az a lényeg, hogy valaki magánszemély vagy cég, hanem, hogy te adsz-e érte ellenszolgáltatást... Ha igen, tehát fizetsz érte, akkor minden esetben 22 euró lesz a határ.

(#36658) tonyrulez válasza pepe091 (#36657) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ja így már értem, akkor ez a "cég-magánszemély reláció" nagy marhaság, ha magánszemély-magánszemély, és fizetek érte, akkor ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#36659) radi8tor válasza pepe091 (#36657) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így még nem gondoltam bele, logikusnak tűnik. :)

⭐ Stella

(#36660) kicsirepa16 válasza pepe091 (#36652) üzenetére


kicsirepa16
csendes tag

Ez most komoly???
Kínából rendeltem és 43.5 $ az össz értéke! Akkor nekem erre most ráteszik majd a vámot? És akkor most ez hogy van? Meg mennyit? :S
Előre is köszi a választ!

(#36661) Bence123 válasza kicsirepa16 (#36660) üzenetére


Bence123
tag

Szinte sose a valós értéket írják rá, szóval lehet, hogy megúszod.

(#36662) kicsirepa16 válasza Bence123 (#36661) üzenetére


kicsirepa16
csendes tag

Akkor reménykedem és köszönöm!!! :U

(#36663) apaszka válasza V/ (#36528) üzenetére


apaszka
veterán

Megrendeltem tőle ma,de a sok levelezés után sem adott követési számot!
Idézek pár levélből!
:W
Dear apaszka2011,
ok, grey size s.shipping by china airmail free ship,without tracking number, need 15-35working days(Working Days (not including holiday)) arrive,please wait, if you 35working days after, you not receive, please contact me ,i refund your money or again shipping on 24-48hours,ok? Thanks
if you want shipping by ems 7-15days, please pay 85$ ems fees for one piece. please asap choose. thanks

Dear lianhu1,

Hi

I think you misunderstood me. I didn't mean "EMS" (which is pretty expensive), I just need a tracking number (which is a lot more cheaper.. around $2-3)

Dear apaszka2011,

not have, only EMS have tracking number. thanks

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#36664) Silent77 válasza pepe091 (#36652) üzenetére


Silent77
veterán

Ezt viszont nem így tudtam! Akkor elnézést.
Viszont eddig mindig 45 euro volt nálam a határ, sosem fizettem vámot, ha felvette volt már igen.
Ma is kaptam 2db 40 euros csomagot.
Viszont jött a levél, hogy kérik a számlát az 52 euros termékről.
Ez be is volt kalkulálva.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36665) htc07 válasza Silent77 (#36664) üzenetére


htc07
addikt

Akkor szerencséd volt :)

(#36666) Silent77 válasza htc07 (#36665) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, pedig több száz termékről van szó.
Most már figyelek! :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36667) pepe091 válasza kicsirepa16 (#36660) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem feltétlenül kell fizetni ha kicsi cuccról van szó, ami kicsi bubis borítékban is elfér akkor szinte biztos, hogy nem foglalkoznak vele, de nagyobbaknál már gondolom jobban megnézik.
Ha megfogják, akkor 27% áfát kell fizetni utána, kb 2500 Ft-ot.

Egyébként itt minden le van írva: [link] (Az összefoglalóban is ez van linkelve.. :) )

(#36668) CoolBoy323 válasza somnia (#36653) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De, csak gondoltam így mindenki számára látható, érthető lesz a dolog.

(#36669) Rossy


Rossy
csendes tag

Sziasztok!

Nem olyan rég rendeltem egy laptopakkumulátort és meg is jött az USA-ból! A baj ott kezdődött,hogy nem az általam megrendelt akkumulátort küldték, ha vissza küldöm akkor sajnos engem terhel a postaköltség és ahogy néztem drágább a küldés mint amennyibe került az akkumulátor. Ilyenkor mi a teendő van esetleg valakinek hasonló tapasztalat?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#36670) somnia válasza Rossy (#36669) üzenetére


somnia
őstag

Add el, rendelj másikat!

(#36671) SUPREME7 válasza Rossy (#36669) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha nem azt kaptad amit rendeltél és veled akarják kifizettetni a visszapostát akkor ebay case. De azért általában ha visszaküldetik veled és ők hibáztak akkor utólag fizetik a postaköltséget. Mindenesetre egy case-t érdemes nyitni, hogy az ebay az elejétől lássa a kommunikációt ha valami gond adódna. De ebből te rosszul nem jöhetsz ki ha ők küldtek más terméket mint amit megrendeltél, csúnya lenne ha így működne, hogy küld valami mást aztán visszaküldeti veled saját költségen, hogy kicserélje.

Az se hülyeség amit somnia mondott, és én még egy partial refundot is bepróbálnék kicsikarni belőlük a kellemetlenségért.

[ Szerkesztve ]

(#36672) Siriusb válasza Rossy (#36669) üzenetére


Siriusb
veterán

Mivel ez nem a te hibád, fizesse ő a visszaküldés költségeit is, ezt írd meg neki. Vagy kérj egy partial refund-ot.

(#36673) headhunter


headhunter
addikt

Pozitívak vagy negatívak a tapasztalatok?

[link]

(#36674) CoolBoy323 válasza Rossy (#36669) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

eBay Buyer Protection-nek írj, én ilyen esetekben mindig full refundot kaptam, és sosem kellett visszaküldenem semmit

(én telefon akksikkal jártam így, hogy hamisítottat küldtek, miközben eredetinek hirdették)

@headhunter: olvass vissza egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#36675) zoli03 válasza SUPREME7 (#36671) üzenetére


zoli03
őstag

Velem egyszer ilyen történt: rendeltem egy 2e Ft-os adaptert, másfajtát küldött az eladó. Írtam neki, nem akart refundolni, én meg írtam, hogy nem küldöm vissza az adaptert, amikor az ő hibájából kaptam rosszat (a visszaküldés amúgy is többe került volna, akkor már inkább veszek egy újat). Nyitottam egy case-t, az eBay úgy döntött, hogy küldjem vissza, aztán visszakapom az árát. Na itt hagytam az egészet, adtam egy negatívot. Utána egyből megenyhült, mondta ha visszavonom, küld egy másikat. Feladta trackinggel, visszavontam a negatívot, és végül kaptam egy olyan adaptert, amilyet megrendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#36676) Rossy válasza CoolBoy323 (#36674) üzenetére


Rossy
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Felvettem a kapcsolatot az eladóval illetve az ebaynek jelentettem a problémát!

[ Szerkesztve ]

(#36677) retesz147


retesz147
addikt

ha a Purchases-ből eltűnik a termék, (mert már 60 napja megy a levelezgetés, hogy megjön, visszafizet...stb...) akkor ott már nem tudok feedback-et adni? vagy valahol még meg lehet találni a terméket és lehet feedbackolni?

Xiaomi 13 eu dev...

(#36678) CoolBoy323 válasza retesz147 (#36677) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Purchases

Show

Recent Archived (Last 3 years)

(#36679) V/ válasza kicsirepa16 (#36660) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit rendeltél, mert a van olyan aminek 0% a vámja és így azt nem fizetsz.
A szabály ha vásárolsz- van ellenérték- 22 EUR és 150 EUR között vámmentes, de ÁFA köteles (27% árú érték+szállítási költség együtt) a vásárolt termék, 22 alatt semmit sem kell fizetni.
22 EUR kb 29,7 $, ma.
Vám tarifa mindig az adott termék TARIC besorolásánál megadott érték.
Ha magánszemély a feladó és ajándék (nem fizettél érte) a küldemény, akkor él a 45 EUR alatti Vám és Áfa mentesség.
Ha beleesel a szúrópróbás ellenőrzésbe kérnek vételi bizonylatot és hiába van kevesebb ráírva a ténylegessel számolnak, vagy rá van írva a tényleges 35$ és semmit sem fizetsz mert átjön. Lutri.
Egyébként lassú a magyar vám is mostanában, akár 1 hétig ülnek a 10$-os 0% vám és 0% áfa értékű küldeményen.

[ Szerkesztve ]

(#36680) V/ válasza CoolBoy323 (#36678) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez igaz is lenne, de például aug 27 és szept 5 közötti vásárlásaim eltűntek, már írtam az eBay-nek, hogy hova lettek, de még nem válaszoltak, se értékelés, se case, se refund így nincs 9 tételnél.

(#36681) retesz147


retesz147
addikt

igen, nekem is most tűnt el....sehol nincs....szerencsére nyitottam case-t így ott az open case-ba megtalálom, de feedbackot már nem tudok adni ott se.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#36682) El Gringo


El Gringo
senior tag

[sinceritytrading]-nek az ebay-ről innen is adok egy pirosat :K [Toshiba 32GB SD]

8nap alatt ideért free postával. Köszi a tippet is, annak, aki beírta :R A sebessége is elég jó, bár pontosan nem mértem meg, csak stoppereztem :) és nem kamu 1gb-ásat küldött.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#36683) üszök válasza El Gringo (#36682) üzenetére


üszök
őstag

Ez jó hír,mert én is rendeltem ilyet,csak sajnos össze rakta még vagy 6 másik kártyával,és trackinggal adta fel. Így meg lesz egy hónap mire ide ér.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36684) üszök válasza CoolBoy323 (#36678) üzenetére


üszök
őstag

Oda csak azok kerülnek be amit te arhiválsz. Legalább is nekem csak olyanok vannak ott.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36685) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Angollal hadiábon állok, ezért kérdezem mi lenne a helyes lépés abban az esetben, hogyha nyitottam egy case-t, de az eladó válasza megnyugtatott, és hajlandó vagyok még várni.
Az email fiókomban menjek a send a message-re?(Csak mert oylasmit ír hogy ha elfogadom a feltételeket, akkor ne válaszoljak;If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Center. )
Vagy ebayen belül küldjek egy "egyéb" kategóriájú üznetet hogy: rendben, várok?

[ Szerkesztve ]

(#36686) veze válasza z123456789 (#36685) üzenetére


veze
őstag

Ha elégedett vagy az eladó válaszával , akkor tudasd vele egy, a Resolution Centerben küldött üzenettel.
"Respond to Case" azt hiszem ez a gomb neve, amire kattints (most nincs nyitott ügyem, nem tudom megnézni) és ott válaszolj neki. Ezeket a levélváltásokat majd látni fogja az Ebay, ha esetleg döntésre kerül eléjük.

(#36687) z123456789 válasza veze (#36686) üzenetére


z123456789
addikt

Ja igen, ha rákattintok a mail fiókomban a send a message-re, akkor egyböl a your case details jön be a webes eBay felületemen, ott meg ez van hogy respond to case csak lehetöségként.
Csak attól féltem hogyha itt válaszolok, akkor az további reklamációnak számít.De mostmár értem.Ez egy nyílt levelezés, amit lát az eBay is.
Köszi!

(#36688) bul07 válasza pepe091 (#36644) üzenetére


bul07
nagyúr

Ebből vettem pár darabot , és ez három részre szedhető, talán a karácsony miatt megemelkedett az ára

Ahogy nézem most ez a legolcsóbb de szerintem ez csak két részre szedhető

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36689) CoolBoy323 válasza bul07 (#36688) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Van olyan verzió is, ami csak 2 részre szedhető?
Én kétlem...

Tök egyformák ezek!

Mellesleg nem tudom miért jó, 2/3 részre szedhető, olcsóbb újat venni, mint javítani :D

(#36690) hobbyone válasza hobbyone (#35402) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Mekkora féreg az ebay/paypal II. Eladtam megint egy terméket, erre megint visszatartják a pénzem. Ez azt jelenti, hogy hitelezzem a szállítás költségét (2550 Ft) és várjak 21 napot, hogy megkapjam a 8500 Ft-ot amiből persze levonódik a szállítás és a járulék ebay/paypal felé.
A termékleírásba beleírtam, hogy ilyen esetben visszautalom a vevőnek a pénzt és nincs üzlet. A refund már meg is történt, de e-mailben azért felvázoltam a vevőnek egy esetleges paypal -send money (friends and family), védelem nélküli lehetőséget.

(#36691) hobbyone válasza hobbyone (#36690) üzenetére


hobbyone
aktív tag

+

Úgy néz ki, az ebay levonta a jutalékot (2,5 font), és mivel a paypalon "refundoltam" a vevőt, nem pedig az ebay-en "cancel transaction"-el, ezért ezt valószínűleg ki kell majd fizetnem.

(#36692) CaNNa3IS válasza hobbyone (#36690) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

De ennek ez a rendje. Minek adsz el? A 21 napot meg már 100x leírtuk. Az fix innen.
Linkeld már be a terméked, hogy mit írtál bele. Milyen esetben utalod vissza avevőnek és miből ha a pénzed nem elérhető? És miért? :D

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36693) hobbyone válasza CaNNa3IS (#36692) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Mint korábban írtam 2012. január és 2013. január között kb 50 terméket adtam el saját gyűjteményemből. 2013. júniusban eladott terméknél sem volt még ilyen pénzvisszatartás. Erre most egymás után kettő.

Most már mindenkire kiterjesztették, aki nem felel meg bizonyos kritériumoknak? Régebben (2012 - 2013 06.) csak az első eladáskor volt ilyen pár "kiválasztottnál".

A lényeg, hogy számomra így nincs értelme árulni. Nem mintha még lenne mit eladni. A fene fogja meghitelezni az 1800-2550 forintos postaköltséget, hogy utána 3 hetet várjak pár ezer forintra. Legalább a szállítási költséget tennék elérhetővé! Ennyire nem bíznak egy viszonylag tapasztalt, 100%-os eladóban? Ja persze! Tudom már. Csak a pénz kell nekik x napos lekötésre, biztos rosszul megy a soruk az utóbbi időben. Annyira, de annyira sajnálom.

(#36694) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

mi van ha egy eladó egy 1000 eurós dolgok 10 euróért árul és megveszem?

köteles elpostázni?

köszi

(#36695) radi8tor válasza izomhod (#36694) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köteles, max kivágják eBay-ről ha nem postázza el, de legalább nem bukik rajta annyi pénzt.

⭐ Stella

(#36696) izomhod válasza radi8tor (#36695) üzenetére


izomhod
senior tag

több1000 eladása van már, 99%os, nem hiszem, hogy 300.000 fton majrézna:D:D

(#36697) tonyrulez válasza izomhod (#36696) üzenetére


tonyrulez
őstag

Linkelni tudnád a terméket?

4 8 15 16 23 42

(#36698) izomhod válasza tonyrulez (#36697) üzenetére


izomhod
senior tag

nem! :D

[ Szerkesztve ]

(#36699) tonyrulez válasza izomhod (#36698) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem fogom megvenni, csak érdekelne hogy mi is az. .;]

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#36700) SUPREME7 válasza izomhod (#36694) üzenetére


SUPREME7
őstag

Biztos nem aukció, amiből még nagyon sok idő van hátra? :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.