Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) Winner_hun válasza z123456789 (#37400) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-5 nap míg megkapod a pénzed, várj türelemmel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37402) somnia válasza z123456789 (#37400) üzenetére


somnia
őstag

Nem kell abban a pillanatban.
Az indító számlát nézted már?

(#37403) z123456789


z123456789
addikt

(#37401) Winner_hun
Ez tuti?Csak mert idáig szerencsére még csak 1x volt ilyen full refund-om, viszont arra meg vártam, és azért nem vettem észre, hogy már aznap megkaptam, mikor a case-t nyitottam.
Azt hittem ez midnig így van.
De akkor várok.

(#37402) somnia
Bocsi mit ßertesz indító számlán?Ès azt hol tudom lecsekkolni? :F

(#37404) fardem válasza z123456789 (#37403) üzenetére


fardem
aktív tag

Jóváírják a pénzt a bankszámládra, ahonnan fizettél. Csak itthon legalább 3 nap mire kész lesz.
Nem kell aggódnod, a pénz meg fog érkezni.

(#37405) z123456789 válasza fardem (#37404) üzenetére


z123456789
addikt

Rendben. Köszi! Nem vagyok egy aggódós amúgy, meg nem egy nagy összeg, csak mondom idáig egyszer fordult elö, az meg egyböl jóváírásra került. :)
Nem akartam lázadni! :)

:R

(#37406) magiii87 válasza z123456789 (#37405) üzenetére


magiii87
csendes tag

Valaki segítsen pls!!!
Jártatok már úgy, hogy törölt eladó/termék kapcsán nyitottatok case-t mert a kifizetett terméket nem kaptátok meg, és az Ebay nem rendezte az ügyet napokon belül, hanem azt írta, hogy várni kell egy hetet az Ebayen már NEM LÉTEZŐ ELADÓ válaszára?! Csak engem szívat az Ebay? :DD

Az előzmények, csak senki nem válaszolt :(
"Már két napja megnyitottam a case-t a korábban írt eset ügyében. (Törölte az eladó magát, és a terméket is amit már kifizettem és megrendeltem)
Nem telt le ugyan a várható szállítási időtől számított 10 nap amit írt az ebay, hogy "ajánlott" megvárni, de nyitottam egy case-t többek tanácsára, hogy ilyen esetbe tuti hogy visszakapom a pénzt napokon belül.
2 napja nyitottam és még mindig az van kiírva, hogy dec 2-ig kell várni a másik fél válaszára, aki már nincs is az ebayen :(
Én leszek az egyetlen balek akinek nem refundolják a pénzét csak fényévekkel később? :(
Mások azt írták, hogy törölt eladónál nem várat az ebay a másik válaszára, hisz nincs aki válaszoljon nekem.
Írjatok valami biztatót légyszi mert el vagyok keseredve nagyon.

(#37407) hidroponi válasza magiii87 (#37406) üzenetére


hidroponi
aktív tag

fenyevek = 1 het? :W

(#37408) fardem válasza magiii87 (#37406) üzenetére


fardem
aktív tag

Nem kell aggódnod. Ha case-t indítasz, mindig kell várnod pár napot, hogy az eladó válaszolhasson. Ez alap a case-nél, nem tudsz vele mit kezdeni.
Ha viszont az eladó törölve lett, akkor szerintem az ebay hamarabb lép.

Nekem egyszer volt ilyen, de a terméket megkaptam, bár én is zavarban voltam.

(#37409) fardem válasza hidroponi (#37407) üzenetére


fardem
aktív tag

Ja :DDD kis túlzás a fényévek!

Én inkább Eu-ból vásárolok, mellőzöm Kína meg USA eladókat. EU-bann 7-8 nap alatt megvan minden, vagy van hogy még gyorsabb.
Case-t akkor nyitok, ha a fizetéstől 30 nap eltelt és nem jött meg semmi. Az EU-ban max 2 hét alatt ide kell érnie!

(#37410) magiii87 válasza fardem (#37409) üzenetére


magiii87
csendes tag

Bocsi a fényévek lehet tényleg túlzás volt :DD
Még egy kérdés, azt hol látom majd, hogy már tudom escalálni a case-t?
Vagy azt nem kell nekem ilyen esetben?

(#37411) Freddycom válasza magiii87 (#37410) üzenetére


Freddycom
őstag

Ott van a resolution centernél, az adott case-re kattintasz és azt hiszem a close case-re menve, ott van alul, h escalate

(#37412) V/ válasza tamas1985 (#37399) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk ez is a Pekingi reptéren van helyileg a kirendeltség, csak ott máshogy működik a csomag ellenőrzés, feladás és a szállítás nem a nemzeti kínai repülővel történik, így gyorsabb. A svéd posta kirendeltség svéd légitársaság, holland posta kirendeltség KLM, ausztrál posta kirendeltség valamilyen ausztrál gép stb.

(#37413) faresz5 válasza magiii87 (#37406) üzenetére


faresz5
senior tag

Ne aggódj ha van pénz a számláján akkor visszakapod a pénzed, ha leürítette(a paypalt is) akkor meg úgysem kapod vissza . Remélem így már nyugodtabb vagy, hogy ismered a tényeket. Paypal csak arra vállal garanciát,hogy igyekszik visszaszerezni a pénzt, ha van honnan. Lehet,hogy éppen futnak a pénzed után, ne aggódj már annyira,mindent megtesznek biztos lehet benne.

(#37414) TaaT válasza faresz5 (#37413) üzenetére


TaaT
veterán

"ha leürítette(a paypalt is) akkor meg úgysem kapod vissza."

Én ezt megkérdeztem a magyar ebay ügyfélszolgálattól és ők azt mondták hogy a pénzt visszakapja az ember, az eladótól meg majd ők behajtják ahogy tudják. :U

Give them hell Ukraine!

(#37415) z123456789 válasza faresz5 (#37413) üzenetére


z123456789
addikt

Èn is úgy tudom, hogy mind az ebay, mind a paypal úgy müködik, hogy kifizetik a károsultnak az összeget, és ök pedig behajtják.Neked nem kell arra várni.

(#37416) magiii87 válasza Freddycom (#37411) üzenetére


magiii87
csendes tag

Sziasztok!

Megjött a törölt termékem miatt nyitott case-re az ebay válasza:

"The seller asked us to review this case and make a final decision
Hi magiii_a,

The seller has asked eBay Customer Support to review this case and make a final decision.

We'll review the case details, such as messages sent in the Resolutions Center about this case and other emails sent through eBay between you and the seller. If we have questions, we'll get in touch with you. We'll get back to you within 48 hours.

You can view the details of this case in the Resolution Center."

Jól értelmeztem, hogy reagált nekik az eladó, hogy vizsgálják felül a case-t amit nyitottam?
De ha az eladó már törölte magát az ebayen és nem elérhető többé akkor hogy tudott nekik reagálni?
Ugye ez nem azt jelenti, hogy nem fognak refundolni? :O

(#37417) magiii87 válasza magiii87 (#37416) üzenetére


magiii87
csendes tag

Hurrá, 3 perce jött a levél, hogy full refundot kaptam. :)
A bankszámlámon fog megjelenni az összeg, ugye? :C :C :C

(#37418) bul07


bul07
nagyúr

Érdekes, résen vannak a NAV-nál, azért ennyire nem kéne

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37419) Agostino


Agostino
addikt

ez csak nekem új vagy szoktak ilyesmivel g.ciskedni: megrendeltem egy terméket németországból item location "Hamburg, Germany". kaptam ma követőkódot, erre: Inbound to GLS location China. namost ezt így hogyan. nekem addig tök nyolc amíg időben ideér, hiszen karácsonyi ajándék lesz, de ez nem a vásárlók megtévesztése...?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#37420) tonyrulez válasza Agostino (#37419) üzenetére


tonyrulez
őstag

De igen, az. Főleg ha nagy értékű csomag jön, akkor vámot és áfát is kell fizetned amivel eddig te nem számoltál az EU-n belüli rendelés miatt.

4 8 15 16 23 42

(#37421) hidroponi válasza Agostino (#37419) üzenetére


hidroponi
aktív tag

igen. eloszor szerintem irj az eladonak, ird meg hogy ez igy megtevesztes es te nem akarsz vamot fizetni.
torolje a megrendelest. ha ezt nem akarja akkor case inditas az ebaynel ahol leirod nekik ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#37422) AGE-T


AGE-T
senior tag

Az mióta ügymenete a postának, hogy csak email, faxon keresztül lehet vámkezelésre váró terméket ügyintézni? Azt hazudja az ügyfélszolga 7-10 napot is várhatok a lejátszómra, ha mindent rendben találnak.... Megőrülök.
Valóban nem lehet személyesen intézni egy 600 Euró összegű terméknél. Vígan fizetném a vámot stb. csak ne kelljen ennyit várni rá. Vasárnap óta áll a vámon. Ahogy elnézem, ez most általános náluk?! ha cseszegetem őket telefonon segít valamit? Mit érdemes hívni?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#37423) faresz5 válasza z123456789 (#37415) üzenetére


faresz5
senior tag

Akkor ez valami új dolog lehet, mert régebben nem így volt.

(#37424) iso3443


iso3443
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék eladni ebayen. Kitöltöm az adatokat feltöltöm a képeket mindent tovább lépek megerősítem az eladást és ez jön ki
[link] szerbiai vagyok gondolom jó a mobil szám rámentem hogy hívjanak de semmi, ha meg smsbe kérem akkor meg hibát ír ki.
Mi lehet a baj?

(#37425) Minstrel


Minstrel
senior tag

Megjött ma a november 9.-én feladott három lámpa. Egyelőre működik mindegyik és elég jó minőségűnek tűnnek.

(#37426) bul07 válasza AGE-T (#37422) üzenetére


bul07
nagyúr

Karácsony előtt mire számítottál, nyáron lehet fele ennyi időt kellet volna várnod

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37427) fardem


fardem
aktív tag

Ma jött meg kínából a rendelt kijelzőim! November 3-án fizettem ki és ma, 26-án jött meg! 3 hét, elég gyors! :C

(#37428) V/ válasza bul07 (#37418) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha szoftver nélkül kérte volna, csak a műszert, no program dvd, akkor nincs gond. Ha már a termék leírás tartalmazza az olyan szöveget, ami utal a nem jogtisztaságra, akkor talán nem rendelem meg. A jogszabályok egyértelműek.

(#37429) V/ válasza iso3443 (#37424) üzenetére


V/
Topikgazda

nem hiányzik a két 00? 00381 Szerbia, 0036 Magyarország a nemzetközi hívásban.

[ Szerkesztve ]

(#37430) V/ válasza AGE-T (#37422) üzenetére


V/
Topikgazda

Küldtem privi-t.

(#37431) bul07 válasza V/ (#37428) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen így már világos hogy miért fogták meg

Amikkor írtam az előző hozzászólást még azok a hozzászólások nem voltak ott

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37432) peter889 válasza Winner_hun (#37393) üzenetére


peter889
őstag

Szóval két dolgot szeretnék rendelni úgy, hogy 45 napon belül megérkezzenek.
Ezzel is érdemes várnom májusig? Vagy akár most is rendelhetek?

(#37433) htc07 válasza peter889 (#37432) üzenetére


htc07
addikt

Rendelheted futárral is, a legtöbb esetben belemennek az eladók, akkor elég gyorsan megkapod állítólag, persze elég borsos áron. De ez nagyobb értékű csomagnál éri meg csak, de abból kiindulva hogy hajlandó lennél várni májusig vele, szerintem nem egy sürgős rendelés :) Viszont a nyomkövetést javaslom, pár dollár pluszba kerül, cserébe napi 10x meg fogod nézni, hogy merre jár (magamból kiindulva :D )

[ Szerkesztve ]

(#37434) Winner_hun válasza peter889 (#37432) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nyugodtan rendeld meg, de ha 45 nap múlva 100% hogy kell és nagyontutibiztosra akarsz menni akkor vedd meg itthon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37435) AGE-T válasza bul07 (#37426) üzenetére


AGE-T
senior tag

Világ másik végéről ideért 2 nap alatt, szóval, nem hiszem, hogy ezzel lenne gond.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#37436) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Ma vettem észre a magyar fordítású ebay már nincs, itt is olvastam hogy valóban. Viszont a kérdésem az lenne hogy lesz újra?

Előre is köszönöm!

(#37437) bul07 válasza AGE-T (#37435) üzenetére


bul07
nagyúr

Itt magyar honba vannak kevesen és most karácsony előtt torlódnak a dolgok

(#37436) B-L-A-C-K
Minek?
Én nem tudok angolul (sose tanultam), de ennek ellenére mindig is a angol nyelvű ebay-t használtam

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37438) B-L-A-C-K válasza bul07 (#37437) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A felület között volt némi eltérés, jobban átláthatóbb volt úgy nekem, forintba írta ki mi mennyi nem kellett számolgatnom, egyszóval ahhoz voltam szokva.

(#37439) bul07 válasza B-L-A-C-K (#37438) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem most is kiírja forintba igaz nem listázásnál, de amúgy is Price + Shipping: lowest first listázom a találatokat

Amúgy kíváncsi leszek hogy a fentebbi képen található pent[link] elpostázza e nekem mert én US $9.89 fizetem érte alig két órája (én vagyok az 3-ik vevő)
Ezt lesz az igazi eladói teszt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37440) peter889 válasza htc07 (#37433) üzenetére


peter889
őstag

Néhány ezer forintos lámpáról lenne szó+egy apróságról, nagyon nem sürgős, tehát meggondolandó a postázási felár.
GPS-es nyomkövetőt szívesen elképzelnék a küldeményeken. :)

(#37434) Winner_hun
Tuti biztosra nem fontos. Csak itt sokan panaszkodnak újabban, hogy nem érkeznek meg a csomagok. Aztán a pénz visszakérése nem egy kényelmes dolog. Ha még néhányan beírjátok, hogy sikeresen megérkeztek a rendelések, lehet én is megrendelem.

(#37441) V/ válasza bul07 (#37439) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy csináltad hogy a látható $16.09 helyett kevesebbet fizettél?
Már rendeltem tőle, 12 nap múlva a kezemben volt, gyorsan küldi, és tényleg megbízható. Az utóbbi időben ugyan kapott több negatív értékelést a késedelmes szállítás miatt, de ebben nem ő a hibás, hiába adta fel 2 napon belül, ha az ő vámjuk 2-3 hetet vacakolt. Most meg a magyar fogadás lesz lassú.

Ha a listázási paramétereknél bejelölöd a Convert prices to $, akkor ott is forintba látod, de az árfolyam kevesebb néhány centtel mint a Paypal fizetési árfolyam, de támpontnak pont jó.

[ Szerkesztve ]

(#37442) Agostino válasza Agostino (#37419) üzenetére


Agostino
addikt

hát ez priceless, ma jött válasz a dörgedelmes levelemre:

"Actually, we will send the goods from Germany, but we don´t have stock in Hamberg now, so we will send it from China in order to save your waiting time. You needn´t pay the customs, it costs the same, and the article is also the same. Do you have questions?"

30 000? 300 000? Árpi... Also: Hamberg!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#37443) V/ válasza Agostino (#37442) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írja ugye hogy nem volt Hamburgban a készleten, ezért Kínából küldi.
Vissza írnám neki, ha Németországból jön a küldemény, akkor sem vám, sem áfa nem terheli, ha Kínából, akkor pedig mindkettő és így -mivel valótlan írt a termék leírásban- adja vissza az árat.
Nincs olyan írva a termékleírásnál, hogy mit tesz ha nincs raktáron?
Bár szerintem a hirdetés szövege alapján, tényleg így átverés, de az eBay nem folyik bele ilyen szinten, azt fogja javasolni egyezzetek meg.
Számold át, hogy ha vámeljárásba kerül, megéri-e még neked.

[ Szerkesztve ]

(#37444) raziel01 válasza V/ (#37443) üzenetére


raziel01
veterán

Vagy 30% partial refundot adjon az eladó.

(#37445) Agostino válasza V/ (#37443) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

pedig kell legyen neki készleten: még tíz darab. teljes ár valami 12 ezer forint vagy ilyesmi volt, tehát a vámot kibírom, itt az elvről van szó. simán hülyének nézik az embert. elviszem ezt én szívesen ebayhez. amúgy a cucc mindenképpen kell, hiszen ajándék lesz. de pont azért rendeltem innen a szomszédból, hogy időben ideérjen. akkor fogok begurulni igazán, ha még a szállítással is megszívat.

raziel01 - igen, éppen ezt írtam neki. elküldöm a számlát és kártalanít. ha nem, akkor case. nekem nyolc, nem én adok el.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#37446) V/ válasza Agostino (#37445) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj meg neki egyet. Azzal, hogy nem Németországból jön, neked 10 € plusz költséged lesz.
Ha ez a címzés van feladóként feltüntetve és Németországból jön: Timetop GmbH Mike Liao Pinkertweg 9 bei Bursped (4.0 Stock) 22113 Hamburg DE, akkor nincs plusz, ha nem így jön akkor pedig van.
Írd ezt meg neki.

[ Szerkesztve ]

(#37447) z123456789 válasza z123456789 (#37405) üzenetére


z123456789
addikt

Megkaptam ezt a tetemes összeget...pontosabban nem mindet.
Megint csak fillérekröl beszélünk, de (hát az elvek mégiscsak) átszámítva 455 Ft-ot vont le a Paypal a számlámról, most meg 423 Ft-ot kaptam vissza.
Há´most akkó´ mivan´? Erre nincs valami szabály, hogy az eladónak számolnia kell a konverzióval/árfolyammal?
Mert most én így károsultam :(
Ne merröl a 10 Ft-ról van szó, hanem mondjuk legközelebb rendelek valamit 100 000-ért (biztos hogy nem fogok) esetleg nem jön meg, az árát meg a szar árfolyam miatt nem kapom vissza teljesen.

(#37448) Bence123 válasza z123456789 (#37447) üzenetére


Bence123
tag

A paypal tranzakciónak is van díja, valószínűleg az az összeg veszett el nálad(plusz az árfolyamingás is bejátszhat, ez sajnos bennevan).

(#37449) z123456789 válasza Bence123 (#37448) üzenetére


z123456789
addikt

Há´ de mér´ én fizessem a paypal tranzakciós díjat? :(((

(#37450) Bence123 válasza z123456789 (#37449) üzenetére


Bence123
tag

Úgy értem, amikor vetted a terméket, paypallal fizettél, akkor levonták a vételárat+tranzakciós díjat. Most visszakaptad a vételárat. Ráadásul ha az adott pénznemben nézzük, 100%-osan. Jobb ezzel nem törődni, én felfogom úgy, mint egy havidíjat azért, hogy vásárolhassak ilyen kényelmes körülmények között :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.