Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) Hunujv válasza lrobertoc (#37097) üzenetére


Hunujv
tag

Ilyen a levél amit nem kaptál meg!
Ez meg egy kis leírás!

[ Szerkesztve ]

(#37102) Véreshurka válasza Winner_hun (#37100) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Akkor írjak az eladónak, h küldje más postával? De ezt gondolom elvileg ő is tudná.

El Psy Kongroo

(#37103) Winner_hun válasza Véreshurka (#37102) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahogy érzed.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37104) Véreshurka válasza Winner_hun (#37103) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ok. Köszi

El Psy Kongroo

(#37105) lrobertoc válasza Hunujv (#37101) üzenetére


lrobertoc
tag

Köszönöm az infókat.

(#37106) lrobertoc válasza Hunujv (#37101) üzenetére


lrobertoc
tag

Elküldtem nekik a bankszámlakivonatot, paypal fizetési részleteket, az ebay-es rendelési információkat, valamint a rendelésről az értesítést!

Remélem elég lesz. gondolom a számla a csomagban van, ha van számla. Biztonság kedvéért küldtem egy mailt az eladónak, hogy küldjön számlát.....nem tudom mit lép majd rá.

(#37107) DaveN


DaveN
tag

Üdv!

Valaki meg tudná nekem magyarázni, hogy mi ez az "estimated delivery "?

Ha jól tudom késleltetett kiszállítás, de ebay szerint a feladó már elküldte a csomagot.

Akkor most mi a helyzet?

Köszi a segítséget!

(#37108) Winner_hun válasza DaveN (#37107) üzenetére


Winner_hun
félisten

Termék becsült érkezési ideje.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37109) radi8tor válasza DaveN (#37107) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem késleltetett szállítást jelent, hanem várható szállítási időt.
Az egy becsült ideje annak, amikor már megkapod a cuccot. Jöhet attól eltérő időben is.

⭐ Stella

(#37110) DaveN


DaveN
tag

Nagyon köszönöm!

(#37111) Slownz


Slownz
senior tag

Ha egy háztartáson belül két különböző névre rendelek adott termékeket (de a cím ugyanaz), akkor a vámnál összeadják őket, vagy személyekre vonatkozik a bizonyos összeghatár?

Köszi!

(#37112) El Gringo


El Gringo
senior tag

az összeg csomagonként van

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#37113) Knobber válasza V/ (#37093) üzenetére


Knobber
aktív tag

A számla bekérő másnapra kb mindig meg szokott jönni. De a nyomkövetést figyelem, és amint látom hogy "adatbekérés" már írom nekik az e-mailt csatolva a számlákkal.

Viszont érdekes, hogy minden csomagot vámolnak szinte már, kivétel persze a bagatel dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Knobber

(#37114) Josi válasza Knobber (#37113) üzenetére


Josi
aktív tag

kell a bevétel :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#37115) Melack válasza Josi (#37114) üzenetére


Melack
veterán

Mert talán rájöttek, hogy nem kevés pénz jött át így a határon? Nekünk lehet jobb lett volna, ha alapból van egyfajta ellenőrzés, nem csak ad-hoc. Akkor most kevésbé görbülne a szánk és hibáztatnánk mást.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37116) axioma válasza Melack (#37115) üzenetére


axioma
veterán

A baj ott van, hogy az igazsagtalan reszt is beszedik, igy aztan persze hogy mindenki az ugymond jaro reszt is meg akarja uszni. Az inkriminalt esetek a valodi postakoltseg es a valoban hasznalt termek hazahozatala, utobbi igen pikans al-esete, ha itthon afa-s szamlara lett vasarolva eredetileg...

(#37117) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne, hogy egy eBay fiókkal csak a saját PayPal accountomat tudom használni vagy pl. használhatom a barátnőmét is?
Kifizetésnél nem a sajátommal hanem az övével lépek be?

Köszönöm előre is!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#37118) Winner_hun válasza PH-User (#37117) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet másét is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37119) thomasa


thomasa
senior tag

Próbálok Android alól Ebay alkalmazással licitálni, de csak olyan termékre enged, ami szállítási díjat is tartalmaz Magyarországra. Webről tudok mindenre licitálni, amiról nincs letiltva Magyarország, de android alól nem. Ez beállítás, vagy másnak is így működik?

[ Szerkesztve ]

(#37120) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Rendeltem egy egeret 9-én, Kínából jön (shenzen), nagy már a feltorlódás csomagok terén?
Remélek nem lesz sokkal több az átlagnál.

Most meg rendeltem egy neet kábelt Angliából, vásárlás közben felajánlotta ezt a :

"Starting earlier this year, eBay users have been randomly selected to try the new checkout. The new checkout experience will be available to all eBay users by the end of 2013."

Nektek is felajánlotta már?, vagy csak ez a co.uk érdeme.

(#37121) PH-User válasza Winner_hun (#37118) üzenetére


PH-User
addikt

Köszönöm szépen! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#37122) utgyuru


utgyuru
aktív tag

11.09.-én vettem egy akksit Németországból, amit 11.-én postára is adott az eladó, 14. 15. volt kiírva várható szállításnak, meg eddig Németországból ide is értek annyi idő alatt, ez meg még ma sincs itt. Mennyi csúszás számít normálisnak? Normál esetben nem ugrálnék, csak így mobil nélkül elég kényelmetlen.

(#37123) El Gringo válasza utgyuru (#37122) üzenetére


El Gringo
senior tag

egyik csomagom 3nap alatt ért ide Kostanzból, márik 10nap alatt Berlinből. Mindegyik másnap lett feladva.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#37124) faresz5 válasza gyuszaa (#37120) üzenetére


faresz5
senior tag

Egyik eladó írta a kérdésemre,hogy miért késnek a csomagok ilyen sokat:
(nagyrészt tudtuk már persze:)

Recently the China Post announced that all items shipping by air are now subject to x-ray screening for regulated materials. This additional screening may cause delayed shipment due to no fault of the seller, so if you purchased an item from a seller in China, please allow extra time for delivery.

(#37125) V/ válasza Knobber (#37113) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az infót. Azért kérdeztem mert 8-án Küldemény vám elé állítva, reklamálok hogy mi van 14-én, akkor 14-én Postai vámkezelés alatt , majd 15-én Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől 11:11-től, de még nem jött levél máig. Ma délután elküldtem nekik csak úgy, amit szoktak kérni. Dolgozzak már helyettük egy kicsit.
Talán a megérkezéstől számított 2. hét végén kezembe lesz a tablet. Szégyen ez a lassú munka.

(#37126) V/


V/
Topikgazda

Keserű tapasztalat, a kínaiak eddig nem vertek át, de a német az igen.
AVIDES Media AG (406013 eladás, 99,6% Positive feedback)
Licitálással vásárolok egy Sanyo Projektor izzót.
Ma meg jön a csomag, benne a számla az izzóról, egyértelműen sérülés, felbontás mentes csomagolás és benne a mellékelt képen látható valami.
No ilyenkor mit illik tenni?

(#37127) gyuszaa válasza faresz5 (#37124) üzenetére


gyuszaa
őstag

:R

Remek, ez gondolom még megfűszerezve az ünnepi rohammal.

Szeptemberben megjött 8 nap alatt (ebbe benne volt egy hétvége) egy akkumulátor Brooklynból, néztem egyet. 2,5 dollár volt a postaköltség. :D

(#37128) somnia válasza V/ (#37126) üzenetére


somnia
őstag

Szerintem írj neki, hogy te nem ilyen lovat akartál, küldje el azt amit rendeltél és ha ez kell neki, akkor az ő költségén visszaküldöd!

(#37129) radi8tor válasza V/ (#37126) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valaki akkor kapott egy izzót, pedig KVM switch-re licitált. :)

Én egyszer kaptam egy tartalék karácsonyfa izzót pedig nem is rendeltem semmit. Gondolom egy korábbi rendelésből volt meg a nevem neki.

Szerintem csak elcserélte a két dobozt véletlenül.

⭐ Stella

(#37130) V/ válasza radi8tor (#37129) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is a cserére gondoltam, de hogy lehet egy 8*8*8-as dobozt, 20*13*6-ra cserélni? :W

(#37131) faresz5 válasza V/ (#37130) üzenetére


faresz5
senior tag

Simán fellehet cserélni bármit, gondolj bele, nem 1db csomagja van nem fog emlékezni név szerint a tartalomra. Amit ember végez el abban benne van a hibalehetőség is. Örülj,hogy nem egy lcd tévét küldött vagy magát a projektort :Y

(#37132) CaNNa3IS válasza faresz5 (#37131) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Lehet a projektornak jobban örülne :-D

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#37133) kaliber


kaliber
aktív tag

Naaa.. volt 4refundom PP-n keresztül az utóbbi hónapban 3case+1escalate claim először küldött egy kérdőívet a PP aztán ma reggel ez a levél figyelt a postafiókban, azt hámoztam ki belőle hogy "gondoljam át a fiók kezelést" magyarán ha továbbra is nyitok ügyet felfüggeszthetik a fiókomat. Hozzátartozik az ügyhöz, hogy az utóbbi egy évben (megnéztem a PP-n) 7 case-t nyitottam összesen, és ahol visszatérítést kértem eddig egy termék sem jött meg, lehet nem rendelek többet Ebayen, mert még így is öt csomagom függőben, én nem fogom finanszírozni a Kínai posta szarakodását és nem jönnek meg a csomagok. Úgyhogy urak óvatosan az "ügy" nyitogatással.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#37134) thomasa válasza kaliber (#37133) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszi az infót, igazoltad korábbi feltevésem.

(#37135) CoolBoy323 válasza kaliber (#37133) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem PP-n kell case-t nyitni, hanem eBay Buyer Protection. Ennyi :D :P

(#37136) kaliber válasza CoolBoy323 (#37135) üzenetére


kaliber
aktív tag

Régebbi hsz.-ok szerint Ebay sem különb sőt! De valószinüleg ha probléma lesz nem PP-n nyitok, mert én nem adakozok a kici kínaiknak :N ha nincs áru, nincs pénz!

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#37137) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Tőle rendeltem már sokszor érintőképernyőt. 1 elromlott, szó nélkül küldött újat. Utána megint megadta magát 2 darab. Vitatkoztam vele, hogy nem akarom visszaküldeni mert drága, és minek fizessek rá még ha egyszer hibás.. Na mindegy, nem ment bele, hogy megint küldjön, vissza küldtem neki így a 3-at. 1 hete megérkezett, 2x írtam neki, de nem válaszol. Értékelni sem tudom már mert lejárt az idő. Mit tegyek, ha továbbra sem ír?

(#37138) Winner_hun válasza CoolBoy323 (#37135) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kell ügyet indítani hanem meg kell beszélni az eladóva. Ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37139) CoolBoy323 válasza Winner_hun (#37138) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez is egy megoldás.

De nekem +10 case-em van, mert nem jött meg a cucc határidőre, és az ebay nem b.szott még le :))

(#37140) V/ válasza faresz5 (#37131) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszaküldte a pénzt, arra hivatkozva hogy technikai hiba volt a projektor izzó ajánlatnál, bár mielőtt licitálta volna 2x megkérdeztem, hogy tényleg 1 € az induló licit és tényleg projektor izzó a tárgya, megerősítették az infót, most meg adatbázis probléma.

(#37141) V/


V/
Topikgazda

Segítsen már valaki, a PayPal visszatérítést ketten "Payment From"-ként küldték, a sorban van egy gomb Issue refund, jól értem, ha erre kattintok akkor nem vonja le a jutalékot? Vagy visszaküldöm a pénzt, mint refund :W

(#37142) bul07


bul07
nagyúr

Tv2 hiradójában most volt szó a Kínai küldeményekről , az elejét átt szundikáltam így nem tudom a lényeget ami miatt téma volt
Hátha RTLKlubon is téma lesz

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37143) radi8tor válasza bul07 (#37142) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom ez lehetett benne: [link]

De majd biztos felkerül ide a videó: [link]

⭐ Stella

(#37144) thomasa válasza bul07 (#37142) üzenetére


thomasa
senior tag

Ha valaki be tudja linkelni légyszives tegye meg.

(#37145) randras


randras
veterán

Na ki kapott még emailt a PP-től német nyelven? :D

Most jött meg a bocsánat kérés... nem semmik. :C

(#37146) totyak


totyak
aktív tag

Valaki régebben linkelt egy ilyen világtérképet, ahol PH-s tagok voltak jelölve országonként. Tudnátok nekem megint linkelni? Köszönöm

(#37147) gyuszaa válasza totyak (#37146) üzenetére


gyuszaa
őstag

Én erről tudok.

(#37148) radi8tor válasza totyak (#37146) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Világuralomra akarsz törni?
Azért a kérdésed mehetett volna OFFba. ;)

⭐ Stella

(#37149) synex70


synex70
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a 45 napos ebay-es határidő az munkanapokra értendő, vagy
naptári napokra, mert olvastam mind kettőről. Mert nem mindegy. Mi az igazság.
Mert valaki azt ajánlotta nekem olyan 30 nap környékén írjak rá az illetőre ha nem jött meg
a megrendelt árú.

Azt mondták nekem, hogy van egy olyan lehetőség az ebay-en, hogy ha nem jönne meg időben az árú, akkor kattintsak rá arra , hogy nem jött meg. Ezt hol találom? Mert a magyar ebay oldal nem jön be már egy ideje, és nem tudom hogy mért, csak az angol nyelvű.

Előre is kösz a választ.

(#37150) radi8tor válasza synex70 (#37149) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Naptári nap.

Purchase History-n a More options-ra menj rá, majd Resolve problem.

Item not received opció kiválasztása.

What would you like to do alatt:

My item hasn't arrived yet, what do I do? kiválasztása.

Itt jelentheted a dolgot a fizetéstől számított 45 napon belül. Az eladónak 3 napja van válaszolni, ha nem válaszol lehet eszkalálni az ügyet.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.