Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok.

Szept 8-án rendeltem egy dobozt Hong Kongból (6e Ft).

Már nyitottam caset 4x. napon, ami november 10-én záródik be...levelezek az eladóval, aki az ár 70%-át akarja visszafizetni, de én ragaszkodom a teljes árhoz....az utolsó levele ezt tartalmazza:

Dear xxx,

Thanks for your message and sorry that you still have not received the item.

Normally it should be arrived now. In that case, we have contacted our post office and they confirmed that it has been arrived your country several days ago. Could you please ask local post office and export exchange for any information? Maybe they delay in delivery. If still nothing, please write back to us and we will take full responsibility.

Best wishes,
yyy

Érdemes elmennem a postára érdeklődni? Ha igen, hova meg hogyan? (helószia, xxx vagyok várok egy csomagot, nem dekkol itt??? :D mert se tracking semmi egyéb infó róla)

Vagy ez csak sablonszöveg volt és nyugodtan megírhatom neki, hogy voltam a postán és sehol semmi, kérem vissza a pénzem?

Egész levelezést Other-en keresztül folytattam? Hiba volt? meg tudom hosszabbítani valahogy a case nyitva tartásának idejét? Vagy ha bezáródik, onnantól bottal üthetem a pénzem nyomát?

Bocs a hosszúért!

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#36602) TaaT válasza somnia (#36584) üzenetére


TaaT
veterán

Ezt írja, és nem tudok tovább lépni: "Please read. Your response is required.

As a precaution, we have limited the activity on your eBay account until we receive additional verification information from you. We sometimes need to do this to make sure that eBay remains a place where members can buy and sell with confidence.

To have this restriction lifted, you need to become PayPal Verified and then link your verified PayPal account to your eBay account. Once you've completed this process, you'll be able to sell on any eBay site worldwide."

Give them hell Ukraine!

(#36603) üszök válasza SUPREME7 (#36600) üzenetére


üszök
őstag

Én az egyszínűeknek ma vissza kaptam az árát.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36604) veze válasza retesz147 (#36601) üzenetére


veze
őstag

ez szerintem sablon szöveg...
hasonlot már én is kaptam, vlaszoltam is rá hogy a helyi postahivatalban nincs és nem szeretnél már tovább várni, már vártál xx napot türelmesen, téritse vissza!
nem kell megvárni hogy bezárodjon elötte eszkalalod, és majd az ebay dönt..

(#36605) veze válasza bul07 (#36597) üzenetére


veze
őstag

én Bangkokbol szereztem Chili magot, és ár évek óta sikerül termelni. igaz itt délen sok a napsütésées órák száma és kifejezetten szerette az egyhonapos 38 fokos kánikulát és tüzö napot.. kicsit otthonisabbnak tünt igy neki a klima:)
persze locsolni kellett esténként szinte minde este több száz liter víz...
én szabadföldön termesztem kb 150m2 volt. Már januárban elkezdödik vele a munka a vetéssel (olyankor még nem szabadföldön természetesen, csak ott fejezik be a pálafutásukat)
Darálni is szoktam belőle de csak szigoruan pormaszkban és szemüvegben , mert már attol is köhögni lehet meg z orrat csavarja az embernek ha az örleményt egyik zacskóbol a másikba öntöm.. :D

(#36606) Minstrel


Minstrel
senior tag

Olvasgattam, hogy rendeltetek már páran ilyen '3W 1AA Led Police Flashlight Outdoor Waterproof' lámpát. Ezek, hogy bírják?
Mert pár hónapja még dx.com-ról vettem kettő hasonlót, de az egyiknek már tönkre is ment a kapcsolója.

(#36607) Josi


Josi
aktív tag

Ismerősnek ma jött meg egy szep. 7.-én feladott csomagja.
Szòval van még remény. :-)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36608) bul07 válasza Minstrel (#36606) üzenetére


bul07
nagyúr

Az én általam vásároltak jól bírják , nem is tudom 20db körül járhatok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36609) pucabani válasza Siriusb (#36558) üzenetére


pucabani
újonc

Na, megint én vagyok. Tehát amint azt az előbb is említettem, most az egyszer elvitték a csomagomat...

Ezután számíthatok rá, hogy figyelni fogják a csomagjaimat, vagy felkerülök valami listára?

UI: #36557-es kérdező voltam.

[ Szerkesztve ]

(#36610) veze válasza Josi (#36607) üzenetére


veze
őstag

nekem ma jött egy aug 26-án rendelt..
igaz az elsö fellelhetö bélyegzö rajta október 18...
most irtam neki hogy küldjön egy számlát rá, mert megérkezett, és ő már korábban viszafizette

(#36611) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan személyt keresnék aki jól beszél angolul és tudna nekem segíteni lefordítani egy-két levelet.
Én csak nagy vonalakban tudok angolul.
Előre is köszi!

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#36612) Minstrel válasza bul07 (#36608) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszi. Akkor kipróbálok párat én is.

(#36613) Winner_hun válasza gabo9201 (#36611) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a mondat angolul?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36614) Siriusb válasza pucabani (#36609) üzenetére


Siriusb
veterán

Én sem vagyok tájékozottabb nálad, de szerintem max a CIA-nél kerülhetnél listára. :))

(#36615) pepe091 válasza bul07 (#36608) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az összeset tőle vetted? Mert ugye már nem szállít ide.

(#36616) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Venni szeretnék egy 5$-os vackot, pay pall fizetéskor azt írja:

PayPal Balance 400 HUF
Credit/Debit Card : xxxxx 743 HUF

Ezek mik? Valami plusz költségek? :U

Alias: Júzer error

(#36617) radi8tor válasza -HajTömeg- (#36616) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt 400Ft a PayPal számládon. Onnan levonta azt a 400-at és még 743 Ft-ot a kártyádról.
Ez volt az 5 USD-nek megfelelő összeg PayPal által váltott árfolyamon (228.6 Ft).

⭐ Stella

(#36618) pepe091 válasza -HajTömeg- (#36616) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Milyen plusz költség? 5$ kell fizetned, ami a PP "csodás" árfolyamán 1143 FT-nak felel meg. Mivel a PP számládon van 400 FT, először azt vonja le, majd a maradék 743 FT-ot a kártyádról szedi le.
Ha a bankkal váltatsz, sokkal jobban jössz ki, fizetésnél válaszd az Other conversation options-t. Ilyenkor nem fogja levonni a 400 FT-ot a számládról, mert nem dollárban van.

(#36619) bul07 válasza pepe091 (#36615) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem, már majdnem egy éve rendelgetem ezeket a lámpákat
Ezekből is van több fajta
Csak a elemes vége széttekerhető és vékonyabb a alumínium vastagsága is
Három részre szedhető, és az alu része is vastagabb(maga az anyaga)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36620) -HajTömeg- válasza pepe091 (#36618) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R radiátornak is!

Alias: Júzer error

(#36621) üszök válasza veze (#36610) üzenetére


üszök
őstag

Akkor még reménykedek hátha megjön a jó 100 dollárnyi eltűnt cuccom.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36622) ottesz


ottesz
aktív tag

Sziasztok.Mit tegyek ha lassan lejár a 45 napom a rendeléstől és még csak a küldemény felvéve szerepel a postánál.A kínainál meg opening 2012.10.25..Tudom hogy most lassabb a posta mint szokott.Na de nem lehet hogy a postán még csak regisztrálta a csomagod,de nem indult még útnak?

(#36623) SUPREME7 válasza üszök (#36603) üzenetére


SUPREME7
őstag

Írtam neki én is, vissza se írt csak szó nélkül jött a refund. Biztos sáros, mert sok lett neki mostanában a negatívja, pedig a nyáron már rendeltem tőle mást, akkor speciel nagyon hamar megjött.

(#36624) veze válasza SUPREME7 (#36623) üzenetére


veze
őstag

Szerintem adhatsz neki pozitiv értékelést mert közemüködö, nem okoskodott sokat. Ez a hozzáállást amit tanúsított megér annyit. Igaz az áru nem érkezett meg (még megjöhet !) de valószínű hogy nem rajta múlt, a sajat postajuk tett be nekik most szeptemberben..

(#36625) aurobin


aurobin
csendes tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám h egy eladótól sajnos nem kaptam meg a terméket fel sem adta. Indítottam egy disputot paypal-on mert csak kamuzott az emaileimre. Rögtön jött tölle a fisszafizetéses email, de fel van számolva valami "Adjustment Fee "beállítási díj" ->$7.50". Lehetséges h kevesebbet utaljon vissza mint amit paypalrol levont nekem a termékre? Hogy tudom ezt a problémát megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#36626) gabo9201 válasza Winner_hun (#36613) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nem tudtam, hogy ilyen topik is van. :B
Ebay-el kapcsolatos a dolog ezért mertem ide írni.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#36627) axioma válasza aurobin (#36625) üzenetére


axioma
veterán

Nem adott full refund-ot. Ragaszkodj hozza, irj neki. Valoszinuleg ha nem veszed be, akkor magatol is visszaadja a kulonbozetet is, mert tudja hogy a paypal a javadra dontene. O viszont beprobalkozik, mert aki beletorodik, az neki nyereseg... Ha megsem akarna magatol, akkor jon hogy annak ellenere hogy kaptal reszleges refund-ot, eszkalalod a teljes refundert.

(#36628) Silent77


Silent77
veterán

Szia!

Ilyen helyzetbe még nem voltam.
2 terméket rendeltem, de csak egy volt a csomagban.
Ajánlottként jött, a csomagolást is elraktam bizonyíték gyanánt.
írtam az eladónak aki elismerte, és kérdezte, hogy pénzt kérek vissza, vagy küldje el újra.
Természetesen a refundot választottam közel 20 USD, viszont azóta nem válaszol. 3-4 napja.
Igaz az első levélre is 2-3 nap múlva írt.
Várjak még, vagy mi ilyenkor a teendő? A 45 napban bőven benne vagyunk, de jó lenne már ha újra megtudnám rendelni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36629) Zoly75


Zoly75
aktív tag

Hali!

Tudja valaki, hogy miért nem jönnek az ebay-es cuccok, vagy csak nálunk nyúlja le a postás?

(#36630) SUPREME7 válasza veze (#36624) üzenetére


SUPREME7
őstag

Semlegest adtam neki, ha megjön mégis, úgyis ráírok és módosítom ha úgy van, de pozitív akkor jár ha megkapom és megfelel a leírásnak, illetve működik is.

(#36631) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem full refoundom megérkezett a paypal számlámra de van benne egy -628ftos tétel. Ezt meg tudjátok mondani mi lehet? Ez a visszautalt összeg fele kb ami jelentős azért..

Azért kértem refoundot mivel nem érkezett meg a termék sajnos HK-ból...

Köszönöm a válaszokat előre is :R

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#36632) Bence123 válasza Shy (#36631) üzenetére


Bence123
tag

Ott írja, hogy azt a részét visszautalja a kártyádra, de hogy miért csak ennyit, azt nem tudom.

(#36633) Shy válasza Bence123 (#36632) üzenetére


Shy
tag

ezt nem értem bocsi :N

Kell, vagy rakom el?!

(#36634) Shy válasza Bence123 (#36632) üzenetére


Shy
tag

Azt látom hogy 4.90 refound, de miért van a 600 forintos levonás?

Kell, vagy rakom el?!

(#36635) axioma válasza Shy (#36634) üzenetére


axioma
veterán

Nem lehet, hogy eredetileg igy fizettel, egy resze a pp balance-bol, a tobbi a kartyarol? Mert ez tr.torles, es fullra azt csinalja vissza, amit anno tett.
Ja a levonas a kartyadra ment, es majd 3-4 munkanap mulva visszakonyvelodik a hozza tartozo szamlan, azt hittem ez a resze vilagos, csak az elteres nem.

[ Szerkesztve ]

(#36636) Shy válasza axioma (#36635) üzenetére


Shy
tag

Szia!

De igen felesbe ment kártyáról és paypalról annak idején, de jól értem hogy ez a levonás visszakönyvelődik majd valahogy a számlámra, és az eredeti állapot áll vissza? Egyébként most megnéztem a bankártyám forgalmi adatait és ott nem látszik semmi tranzakció.

Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#36637) Silent77 válasza Silent77 (#36628) üzenetére


Silent77
veterán

Megoldva, most utalta vissza.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36638) ugyeletes válasza axioma (#36635) üzenetére


ugyeletes
tag

bevaltottam az 50 usd kuponomat: orulok, mint majom a farkanak.
axioma: droid3/4 nem kell?alig torott kijelzovel...:)

(#36639) aurobin válasza axioma (#36627) üzenetére


aurobin
csendes tag

Köszi!
írtam neki h nem az én költségem,
sajnos nem akar a paypalon komunikálni, csak a saját emailcímérő küldi a válaszokat annak ellenére, h kértem használja a paypalt. Gondolom nem véletlen! Nem tudtam h lehet teljes visszatérítést kérni. Ez a költség "Adjustment Fee" ha jól gondolom akkor az eladót terheli, ugye? Nekem ez lenne logikus! :)

(#36640) axioma válasza aurobin (#36639) üzenetére


axioma
veterán

Az adjustment fee-t ok talaltak ki, legalabbis ahol en eddig belefutottam. Ha jol ertem arra fel letezik egyaltalan, hogy nekik mar a megrendeles meg a fizetes miatt koltseguk volt vele, ezert levonjak, ami akkor jogos ha az ugyfel gondolta meg magat. De itt ugye nem errol van szo, remelem egyertelmusitetted, hogy a szerzodesben (leirasban) vallalt kotelezettseguknek nem tettek eleget, tehat az o hibajukbol tortent a visszamondas.
Most van pp vita nyitva, vagy nincs? Ha van, TE irdd oda, hogy partial refund jott, de te full refundot kertel, varsz a valaszara, kulonbozetre. Ha nem valaszol, akkor claim.

(#36641) kicsirepa16


kicsirepa16
csendes tag

Sziasztok!
E-bay-ről rendeltem ékszereket 1 eladótól 42 dollár értékben!
A tracking azt írja, hogy 5-én lett vám elé állítva. Szerintetek nekem kell majd valamit ráfizetnem erre?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#36642) Silent77 válasza kicsirepa16 (#36641) üzenetére


Silent77
veterán

Nem kell, 45 euro a határ.
Ha azt írja vámkezelve, akkor 1-3 nap és megkapod.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36643) kicsirepa16 válasza Silent77 (#36642) üzenetére


kicsirepa16
csendes tag

Jajjj nagyon szépen köszönöm! Nagyon kedves vagy! :B
És szerinted akkor mennyi idő alatt jön át a vámon???

(#36644) pepe091 válasza bul07 (#36619) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Értem, akkor dobnál egy linket, akitől rajta kívül vettél és megbízható? :R

(#36645) bul07 válasza pepe091 (#36644) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak holnap reggel tudok linkelni mert telefonról vagyok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36646) Silent77 válasza kicsirepa16 (#36643) üzenetére


Silent77
veterán

Változó, több nap is lehet a vámkezelés.
Nekem volt már 1 nap, de 4 is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36647) CoolBoy323 válasza pepe091 (#36644) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

[link]
Én innen rendeltem 4-et 10. 25-én, még nem jött meg.

(#36648) somnia válasza Silent77 (#36642) üzenetére


somnia
őstag

Ezt így honnan tudod?
Nem is írta, hogy melyik országból rendelte.
Áfá-t viszont 22 Euro felett fizetni kell.

(#36649) CoolBoy323 válasza somnia (#36648) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

(#36650) tonyrulez válasza CoolBoy323 (#36649) üzenetére


tonyrulez
őstag

És azt honnan tudják a vámon hogy a küldő magánszemély vagy cég?

4 8 15 16 23 42

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.