Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) randras válasza mikk2000 (#36100) üzenetére


randras
veterán

Azt hiszem, miért nem úgy tűnik? :U

(#36102) mikk2000 válasza randras (#36101) üzenetére


mikk2000
őstag

Egyáltalán nem :)

Egyszerűsítem, beregisztrálok egy webáruházba, beállítom a szállítási címet, erre fel nem oda küldi hanem egész máshová, ez normális? :)

(#36103) randras válasza mikk2000 (#36102) üzenetére


randras
veterán

A PayPal címre küldik azok is, ha azzal fizetsz. Olyannyira, hogy a legtöbb webshop PP fizetés esetén a PP API-n keresztül a checkoutnál megadott címet vissza echo-za a webshop shipping adatai közé, és ott általában ilyenkor már nem is lehet átírni a mezők tartalmát. Pl. BuyInCoins, DX ilyen.

(#36104) mikk2000 válasza randras (#36103) üzenetére


mikk2000
őstag

Úgy lehetne valamelyest normálissá tenni, ha vásárláskor rádiógombbal lehetne választani abban az esetben, ha eltér a paypal és az ebay cím, hogy most akkor melyikre történjen a szállítás, kivéve persze ha ellenőrzött paypal címet követel meg az eladó, de akkor tájékoztasson arról, hogy paypal címre történik a kiszállítás, kérem-e így is.

(#36105) randras válasza mikk2000 (#36104) üzenetére


randras
veterán

Épp ezért csinálják a PP API-s trükköt, hogy egyértelmű legyen. :K

(#36106) Winner_hun válasza mikk2000 (#36102) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem normális. A PayPal bugos sajnos, nem is kicsit. Hányszor tapasztaltam már...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36107) koliz1


koliz1
tag

Sziasztok

Én is várok már több mindent, Ebay Aliexpress de nem akarnak megjönni. :((

(#36108) mikk2000 válasza koliz1 (#36107) üzenetére


mikk2000
őstag

Volt már rendelésed ami megjött? Mióta vársz az ebayosra, és melyik országból jönne?

(#36109) Josi


Josi
aktív tag

Rendeltem a tabletemhez egy usb adatkábelt ami tegnap megjött.
Sajnos olyant küldött ami nem hozzá való.
Tegnap küldtem neki üzenetet fényképpel a problémáról.
Ma ezt válaszolta:

We are so sorry about your problem.This item can work,but it is not compatible your ASUS TF 300 pad,this is your own choose when you buy it.Maybe you bought a wrong item.So sorry indeed.
Any problems,please contact us.

Ha jól értem azt irja, hogy én választottam rosszat, és sajnálja.
Viszont mikor rendeltem, akkor ott ki lehetett választani, hogy milyen készülékhez kell, és én jót választottam.

Mint irjak vissza neki? (az angol nem erősségem sajna)

Köszönöm előre is.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36110) Siriusb válasza Josi (#36109) üzenetére


Siriusb
veterán

És mit szeretnél? Fizessen vissza valamennyit? Vagy visszaküldenéd és kéred a teljes összeget / másik terméket?

(#36111) mikk2000 válasza Josi (#36109) üzenetére


mikk2000
őstag

Linket adj inkább. :) Amúgy meg ha az adott linken belül nem lehet mást választani mint ami neked kell, akkor nem igazán kéne mellébeszélnie.

(#36112) Josi válasza Siriusb (#36110) üzenetére


Josi
aktív tag

Teljes visszafizetést kérek. Ők rontották el, mert vagy rossszat küldtek, vagy hibásan vitték fel az árut eladásra.
Egy másik eladóval is volt már ugyanilyen gondom, ott gond nélkül visszafizették, és az áru is maradt.
Igaz nem tudom használni semmire, mert ezért nem fogok egy Samsung S4-et venni. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36113) Josi válasza mikk2000 (#36111) üzenetére


Josi
aktív tag

Ez elnne a termék linkje:
[link]

De ugye itt már nem látható, mert hibás lista miatt törölte az eladó.
Viszont az én fiókomban látszik, hogy mitt vettem.
Kép pár hozzászólással feljebb.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36114) mikk2000 válasza Josi (#36113) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem engedi kiválasztani, igaz fent írta hogy az eladó leállította az eladását mert elkúrta. Ettől függetlenül baromi nagy szállítási költséget ír, ez csalás kategória szerintem egy sima kábelnél. Én visszakérném az árát negatívot emlegetve, ha nem küldi pár napon belül, akkor case. Viszont ha kéri visszaküldeni akkor valószínű árban rosszul jársz ha visszaküldöd, végül is ő küldött rosszat.

(#36115) Siriusb válasza Josi (#36112) üzenetére


Siriusb
veterán

Válasznak:
Actually, as you can see on the attached image the original description says this item should be compatible with TF300 that's why I chose it. Either you sent the wrong item or the description was wrong so I'd like to ask a full refund.
Regards,

(#36116) andatti


andatti
senior tag

Holnap lejár a 45 nap az egyik cuccomnál, így ma refundot fogok kérni. (mert ma sem hozta a postás, "helyette" egy 11-én rendelt újabb cucc jött meg...) Csak kérdés, hogy még olvassa-e ma, illetve hova kéne írnom. Mert a magam eszétől other-be írnám meg, hogy refundot kérek, de nem biztos, hogy ha nem reagál holnap estig, akkor még engedni fogja az ebay a további diskurzust... :F :F

(#36117) havri1 válasza mikk2000 (#36114) üzenetére


havri1
félisten

Shipping:
EUR 50.00 (approx. 14,603.26 HUF) Autre livraison internationale économique

Az kemény!!
Remélem nem ennyiért rendelte meg a kábelt..

havri

(#36118) Josi válasza mikk2000 (#36114) üzenetére


Josi
aktív tag

Köszi mindenkinek.
Visszakérem az árát, és majd keresek akkor eredeti kábelt.
Utángyártott olcsót nem akarnak úgylátszik küldeni hozzá. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36119) Josi válasza havri1 (#36117) üzenetére


Josi
aktív tag

2,73$ és ingyenposta volt az eredeti, mint a fenti mentett kép mutatja. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36120) andatti


andatti
senior tag

Nah, other-ben megírtam a refund kérést az eladónak, így, hogy a 44. nap is elment...

Kérdésem, hogy ez után mi a teendőm, meddig célszerű várnom? vagy inkább claim-et kellett volna nyitnom, hogy ne csússzak ki a védettségből? (bár holnap még talán nyithatok ügyet, csak írjátok le/meg légyszíves, hogy mit-hogyan csináljak...)

(#36121) havri1 válasza andatti (#36120) üzenetére


havri1
félisten

Hm, ott nem hivatalos nem?
Ha nem nyitsz Case-t, és kifutsz a 45 napból, már csak az eladón múlik, hogy fizet, vagy rosszul tudom?

havri

(#36122) Siriusb


Siriusb
veterán

Csordogálnak az októberben rendelt apróságok, de az elemlámpám még sehol. Remélem egy postai alkalmazott nem ezzel világítja át a leveleket. :(

(#36123) Josi válasza Siriusb (#36122) üzenetére


Josi
aktív tag

Mázlista. :)
Nekem a szeptemberiek sem jönnek, ami meg jött az nem jó.
Nyitottam ma 2 case-t is a változatosság kedvéért.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36124) Siriusb válasza Josi (#36123) üzenetére


Siriusb
veterán

Pedig az egyik csomagban volt 2 gombelem is. :)
Arra vagyok kíváncsi, hogy a 24-én vámon átment csomag mikor ér ide.

(#36125) koliz1 válasza mikk2000 (#36108) üzenetére


koliz1
tag

China otg kábel szept 23 ebay, Aliex szept 23 S4 töltő

[ Szerkesztve ]

(#36126) PSasa


PSasa
tag

Több mindent is vettem már ebay-n, de most egy olyan terméket vennék meg ahol az eladó nem adta meg a szállítási költséget. Írtam neki az ebay-n keresztül, amire 15 percen belül válaszolt is. Megírta, hogy 10 EUR a szállítás. A vásárlás gombra kattintva egy vásárlási elkötelezettség lehetőség volt, amit el fogadtam, de nem volt lehetőség kifizetni a terméket, mert itt a szállítási díj nem jelen meg. ??? Mi van ilyenkor?

Miközben írom ezt a hozzászólást látom , hogy a "Saját ebay"-ben ott figyel a 'megvett' termék, csak még nincs kifizetve. Most rákattintva a fizetésre, már ott van a szállítási költség is (amit megegyezett a levélezésben megadott összeggel). Így más kifizethető a termék.

Szóval csak türelem kell, és tényleg működnek a dolgok az ebay-en.

Csak azért nem törlöm ki, hátha másnak is segít ez a leírás.

(#36127) Bence123 válasza bul07 (#36093) üzenetére


Bence123
tag

Hát az nem is, de szept. 4.-ei cucc végre megjött, 38 munkanap :) Már "csak" 3 késő dolgom maradt

(#36128) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Eladónak hogy lehet "csak úgy" üzenetet küldeni, anélkül hogy case vagy bármi lenne belőle? A Contact seller-en elindultam, de itt már olyanokat kérdez mintha refundot szeretnék. Vettem tőle egy 32GB-os állítólagos eredeti Samsung microSD kártyát, de egy kínai valamit kaptam helyette, ami ettől függetlenül ugyanúgy működik, meg ennyi pénzért itthon max 8GB-osat kapnék stb. Szóval csak szólnék neki hogy azért ne nézze hülyének az embereket, de refundot nem akarok.

4 8 15 16 23 42

(#36129) Siriusb válasza tonyrulez (#36128) üzenetére


Siriusb
veterán

Az Other-t válaszd. Esetleg kérj egy partial refund-ot, de előbb várd meg, ő mit reagál, szerintem.

(#36130) havri1 válasza tonyrulez (#36128) üzenetére


havri1
félisten

Melyiket rendelted, tudsz linket adni?
Én csak sinceritytrading-től rendelek, megbízható, gyors, és eddig mindig eredeti kártyákat kaptam tőle, baromi jó áron.

havri

(#36131) Siriusb válasza havri1 (#36130) üzenetére


Siriusb
veterán

Én tőle rendeltem, a napokban kell, hogy megérkezzen. Remélem az lesz, ami a leírásban volt. :)
Mondhattad volna hamarabb is, olcsóbb a te eladód, mint akitől én vettem, nem is tudom, miért nem találtam meg. :(((

(#36132) havri1 válasza Siriusb (#36131) üzenetére


havri1
félisten

:U Írtam a múltok is már itt, más is ajánlotta :)
1 hsz-ben lehet érdemes lenne ilyen eladókat összeszedni, bár ez nem mérvadó, hisz bármikor változhat a piac..

Más: Olyat meg lehet csinálni, hogy pl az eladó összes tétele között keressek adott tételt?
Pl Transcend 32gb adott eladótól.
Mert most lapozgatok a listájában az eladó cuccai között, és vagy megtalálom, vagy nem :N

havri

(#36133) Siriusb válasza havri1 (#36132) üzenetére


Siriusb
veterán

Advanced search

(#36134) tonyrulez válasza havri1 (#36132) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ezt vettem meg, jó, tudom, nincs túl sok értékelése, de 2000HUF Class10-es 32gigás kártyáért aprópénz. Ennyiért noname-et se kapni.

Egyébként eladó termékei között ugyanúgy tudsz keresni, mint máshol: ha megnyitod az összes termékét, akkor a felső keresősávval csak az ő termékeiben keresel.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#36135) Siriusb válasza tonyrulez (#36134) üzenetére


Siriusb
veterán

Gondolod, hogy ez valóban Samsung?

(#36136) randras válasza tonyrulez (#36134) üzenetére


randras
veterán

h2testw megvolt? :DDD

(#36137) tonyrulez válasza Siriusb (#36135) üzenetére


tonyrulez
őstag

Őszintén, mélyen legbelül tudtam hogy biztos nem lesz eredeti, de mondtam magamban hogy ott a refund ha nem jönne meg, ha meg megjön és működik akkor még mindig feleannyiba kerül mint egy ugyanilyen noname. Végülis ez igazolódott be, most ezen nem fogok sírni :D

randras: Nem, de majd most. Adatvesztéssel nem jár ugye? 4GB már van rajta.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#36138) randras válasza tonyrulez (#36137) üzenetére


randras
veterán

Fúúú, hát akkor remélem megvannak még valahol azok az adatok, amiket ráraktál. :D Nem, le kell formázni előtte.

(#36139) tonyrulez válasza randras (#36138) üzenetére


tonyrulez
őstag

Akkor inkább hagyom így, nem méregetek. Most örülök mint majom a farkának hogy legalább van hely a P780-on, az előző 4 gigás kártyán maradt 100MB amiből gazdálkodhattam.

4 8 15 16 23 42

(#36140) randras válasza tonyrulez (#36139) üzenetére


randras
veterán

Jó, de legalább próbáld meg visszaolvasni az összes adatot, amit ráraktál, másold vissza gépre.

Jéé, tényleg, máshol is topiktársak vagyunk. :))

(#36141) Siriusb


Siriusb
veterán

Született egy-két hasznos újdonság.

(#36142) randras válasza Siriusb (#36141) üzenetére


randras
veterán

Igen, azt hiszem a 80 working days-es estimate kiírásoknak annyi. :D

(#36143) hidroponi válasza tonyrulez (#36134) üzenetére


hidroponi
aktív tag

uhhhhh.

megnezted az elado adatait? tobb mint 8 ev utan lett ujra aktiv. tipikus account lopasos korulmenyek...

[ Szerkesztve ]

(#36144) mikk2000 válasza Siriusb (#36141) üzenetére


mikk2000
őstag

Semmi újdonságot nem látok, az meg baj, hogy 45 napról 30 nap lett a case nyitás határideje, mert így a kínaiak bajban lesznek. Fotót eddig is lehetett csatolni simán egymás közti levelezésben, pont a megoldásközpontban nem lehetett eddig? :)

(#36145) Siriusb válasza randras (#36142) üzenetére


Siriusb
veterán

Abból kiindulva, amit az utóbbi egy-két hétben az itteni fórumokon olvasgattam, nagyon meg kellett lépni.
Mondjuk azt sem értem, eddig miért nem lehetett feltölteni fényképet a reklamációhoz? Sima üzenetnél megvolt ez a funkció. Igaz, én csak 2 hete kezdtem... :)

(#36144) mikk2000
Fuss neki még egyszer ;)

[ Szerkesztve ]

(#36146) mikk2000 válasza Siriusb (#36145) üzenetére


mikk2000
őstag

Inkább mesélj te mit olvasol ki :)

(#36147) randras válasza mikk2000 (#36146) üzenetére


randras
veterán

Becsült szállítási idő utolsó napja + 30 nap.

(#36148) Siriusb válasza mikk2000 (#36146) üzenetére


Siriusb
veterán

30 nap az aktuális átvételtől vagy a becsült szállítási idő legutolsó napjától számítva.

(#36149) gws580


gws580
tag

Sziasztok!

Szeretnék rendelni ebay-ről egy fényképezőgépet- 100k értékben..
Most akarok regelni oda- de előtte lenne pár kérdésem

Előre kell utalni az eladónak?
Ha eltünik a csomag akkor visszakapom a pénzem?
Milyen szállítás célszerű választanom, egyáltalán lehet választani szállítást?
Köszönöm!

Ez lenne...

http://www.ebay.com/itm/Canon-PowerShot-SX50-HS-12-1-MP-Digital-Camera-32GB-SDHC-Battery-Case-More-/290958609233?pt=Fotocamere_Digitali&hash=item43be7c0b51

[ Szerkesztve ]

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#36150) randras válasza gws580 (#36149) üzenetére


randras
veterán

Linkkel könnyebb lenne válaszolni ezekre.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.