Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) faresz5 válasza Angmar (#24299) üzenetére


faresz5
senior tag

linkelsz eladókat,árukat?

[ Szerkesztve ]

(#24302) Angmar válasza faresz5 (#24301) üzenetére


Angmar
tag

Tőle vettem pendrivokat
[link]

De egyébként valószínú az összes ilyen jellegű pendrive fake. Amikor még megrendeltem őket, akkor még nem szerepelt neki negatív visszajelzés (de a többi eladónak sem). Miután megrendeltem, 1hét után jöttek az elsők, akkor már kezdtem gyanakodni

Te több felhasználónéven fut
[link] Itt már nem árul pendrive-ot
[link] itt már semmit nem árul :)

[ Szerkesztve ]

(#24303) matykooo válasza Angmar (#24302) üzenetére


matykooo
aktív tag

hány gigásak valójában? :D 2?:)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24304) randras válasza matykooo (#24303) üzenetére


randras
veterán

Ez még semmi. Árulnak "512 gigásokat" is. :DDD

(#24305) Angmar válasza matykooo (#24303) üzenetére


Angmar
tag

4GB :D (32GB-osnak vettem)
A vatera tele van ilyen pendrive-okkal. Vesszik mint a cukrot, de az eladók sincsenek tisztában, hogy valójában mit árulnak. :O

[ Szerkesztve ]

(#24306) feketea válasza Angmar (#24305) üzenetére


feketea
csendes tag

Nem fogja kipróbálni mind az 500-at amit megvett, lusta hozzá... :U

(#24307) matykooo válasza Angmar (#24305) üzenetére


matykooo
aktív tag

vágom sajnos a vaterát :) jártam már én is így, csak az 8gb-os mp3 lejátszó volt ami csak 2gb-os volt...
Vaterások meg tényleg nem tudják mit árulnak tisztelet a kivételnek, aki meg tudja hülye lesz közölni, hogy bocsi ez X ezerért csak 4gb-os... amit ugye már 1500ft-ért tudsz venni boltba garival :D
Nagy tételben rendelted amúgy? Csak azért kérdezem mert ha igen, akkor nagy cumi, hogy te sem tudsz case-t indítani... én anno az említett mp3-aokkal egész jól jártam, rendes volt az eladó úgy látszik ő sem tudta és kaptam tőle vissza pénzt (mmint egy részét)...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24308) Angmar válasza feketea (#24306) üzenetére


Angmar
tag

Legalább egyet kipróbálna, de nem úgy, hogy a sajátgépen, (vagy total commander-rel) megnézi, és kiírja hogy 29,8GB (kb. ennyi a tényleges a 32GB-osnak), és ezzel vége is a tesztelésnek. A tesztelő programokat (pl. H2testw) hírből sem ismerik.

#2430 matykooo

12-13db rendeltem (kb. 4 eladótól, licitre), 5db-ot visszaküldtem Kínába, de mivel közeledet a 45. nap, és a pénz nem külde vissza (tracking number elküldtem pedig), nyitottam egy vitát a Paypal-on.
A maradék pendrive-ra pár levélváltás után visszakaptam a teljes vételárat, nem is kellett visszaküldenem.

[ Szerkesztve ]

(#24309) randras válasza Angmar (#24308) üzenetére


randras
veterán

De ismerik. ;) :U

(#24310) Angmar válasza randras (#24309) üzenetére


Angmar
tag

Akkor írok az eladóknak, hogy rakjanak be képet a teszteredményről csak akkor licitálok rá ;] valószínű egyből törölnék a kérdésemet, nehogy megjelenjen a terméklapon

[ Szerkesztve ]

(#24311) ku-cu


ku-cu
tag

Sziasztok,
Ausztriából rendeltem egy csomagot, aminek már itt kéne lennie. A tracking szerint: [link] már háromszor megpróbálták kézbesíteni. Valószínűleg nem volt otthon senki hogy átvegye napközben (mitteszisten), viszont sehol egy csomag értesítő papír. Létezik hogy hülyeséget ír a posta nyomkövető oldala? Ilyenkor mi a teendő? Félek még a végén visszaküldik az eladónak, vagy nem tudom...
köszönöm

(#24312) matykooo válasza ku-cu (#24311) üzenetére


matykooo
aktív tag

menj be a postára kérdezz rá...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24313) Dicker válasza ku-cu (#24311) üzenetére


Dicker
őstag

Miért nem próbálkozol a postán a trackingeddel? Nem kell ahhoz értesítő, hogy bemenj.

(#24314) randras válasza Angmar (#24310) üzenetére


randras
veterán

Nem, adnák a hülyét! :)

A jópofa az, hogy utána ha reklamálsz, nem jön válasz, eBay Case nyitása utána viszont 5 perccel már megvolt a refund. Egyszer mondjuk megpróbálták visszaküldetni velem, amire nagyon szofisztikáltan megírtam, hogy ez az ócska kamu szar annyit sem ér, mint a vissza posta ára részemről.

Na annyi szép angol szót még nem láttam egy eladótól sem egy levélben, mint amit elnézéskérésként kaptam - persze csak az azonnali refund után. ;)

(#24315) LÁZ válasza ku-cu (#24311) üzenetére


LÁZ
addikt

10 munkanapig őrzik meg, utána visszaküldik.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24316) Angmar válasza randras (#24314) üzenetére


Angmar
tag

Csak egy eladó (de 3 néven futott) ragaszkodott, hogy küldjem vissza, mert enélkül csak a felét fizeti vissza.(pedig 1héten át gyözködtem) Kiszámoltam a postaköltséget, és még megérte visszaküldeni.
És az a legjobb az egészben, hogy tegnap (ahogy fent is írtam), kaptam egy 14napos korlátozást (nem tudok vásárolni) az eBay-től, mivel túl sok volt a refunds, és meg lettem „fenyegetve”, ha a jővöben is több ilyen ügyem lesz, további szankciók várhatóak. Ez eladó meg közben vígan árul tovább. Most erre mit mondjak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24317) randras válasza Angmar (#24316) üzenetére


randras
veterán

Hogy lehet az, hogy túl sok refund? :U

Ilyen szerencsés kezed van? Vagy mi? ;]

(#24318) Angmar válasza randras (#24317) üzenetére


Angmar
tag

Itt a teljes levél. Visszaolvasva a forumban állítolag 10 felett van ilyen (Nálam 5db-nál a dispute után fizették vissza, ~7db volt amit "közös megegyezéssel")

"Dear ..............

To keep eBay a trustworthy place for all members, we routinely review buying and selling activity. In reviewing your account, we found:

An unusually high number of refunds received that are outside the return policy of the seller.
An unusually high rate of buyer protection cases being opened.

Because of this behavior, we've:
--Restricted your ability to buy items or place bids for the next 14 days.
--Removed from related seller profiles any neutral or negative Feedback and low detailed seller ratings you have left within the past year.

This restriction only affects buying, and will be automatically lifted after 14 days have passed. You'll still be able to sell on eBay and complete transactions for items you've already won.

Please be aware that if this activity continues, you may be subject to a range of other actions, including suspension of your eBay account.

In the future, if you have a problem with an item, be sure to contact the seller and try to work things out. You can do this by clicking the "Ask a question" link in the listing.

For more tips on buying, go to:
http://pages.ebay.co.uk/help/buy/basics.html

If you'd like more information on this decision, click the link below to go to eBay Customer Support.
......

(I)We appreciate your understanding and cooperation.(/I)

(I)Regards,(/I)

(I)eBay
"(/I)

[ Szerkesztve ]

(#24319) matykooo válasza Angmar (#24318) üzenetére


matykooo
aktív tag

ugyanez csak nekem 90 napig nem vásárolhatok, és ugye az ebay-es "védelemnek" integethetek... fura felfogásban csinálják amúgy a dolgukat... én értem, hogy megvizsgálják, de akkor valahogy azt is megkéne, hogy miért nem kapom meg a csomagokat... tudom, hogy ez nem egyszerű... de ha ilyen egyszerűen kibasznak velem, akkor talán jogosan vagyok ki én is rájuk :/

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24320) Angmar válasza matykooo (#24319) üzenetére


Angmar
tag

Már megvan az új felhasználónevem ;] Azután sokkal körültekintőbb leszek, nehogy belefussak megint egy ilyenbe. (A csomag megérkezésekkel idáig nem volt gond, megjött minden)

[ Szerkesztve ]

(#24321) bul07


bul07
nagyúr

Nekem most 5 tételem van túl a 30napon erősen gondolkozok hogy hagyom veszni őket(1-2$ értékek) mert hiányzik hogy engem is büntessenek/korlátozzanak

Kérdés Angmar, és matykooo kollégákhoz , nyitottatok ügyet és utána volt refund vagy leveleztetek az eladóval és úgy volt refund és majd ere jött a korlátozás?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24322) matykooo válasza bul07 (#24321) üzenetére


matykooo
aktív tag

nyitottam a vitát, azon belül ugye írtam, hogy eltelt X nap... volt aki írt, hogy várjunk még pár napot, mondtam hogy OK, vártam 1 hetet, nem jött írtam és küldte a pénzt... (volt 2 ami megjött azokat bezártam) de volt aki nem írt semmit, csak 3-4 nap elteltével refundolt... ezután adtam a semlegest... eltelt cirka 2-3 nap és jött a levél az ebay-től, hogy mélytorkozzak nekik keményen... szal kb ennyi

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24323) bul07 válasza matykooo (#24322) üzenetére


bul07
nagyúr

És ebay rendszeréből indítottad vagy a PayPal-ból?

Érdekes faresz5 ebben a hozzászólásában említette ezt, majd a #18257 hozzászólás után jönnek a részletek

Amúgy általános jó tanács, az eladóval kell kezdeményeztetni a refundot hátha úgy nincs ilyen szankció , tehát mindenképp írni kell neki hogy nem jött meg és visszatérítést kérni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24324) matykooo válasza bul07 (#24323) üzenetére


matykooo
aktív tag

paypal-ról

de én nem kaptam ilyen értesítést, ha elérem a 10et akkor blokkolnak... meg nem is értem, ha az eladó átver, vagy a posta elkavarja a cuccodat... teszem azt egyszerre van 40 db várt csomagod... és beesik egymás után 5-6 mint nekem, akkor szopjam be az X dolláros kárt? Mert az eladó nem akar refundolni, húzza az időt míg kimész a 45napból... case-t nem tudsz nyitni... szóval igyál rá hideget... vicces

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24325) randras válasza bul07 (#24323) üzenetére


randras
veterán

Ez így konkrétan hülyeség szerintem. :) Sajnos volt már jópár refund-ra szükségem, mert visszakérették velem az árát, és jóval 10 felett járok (nagyon jóval), mégse kaptam még semmi ehhez hasonlót sem soha. :N

(#24326) bul07 válasza matykooo (#24324) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezért írtam hogy írtam hogy levelezni kell az eladóval és úgy kérni visszatérítést (bár az a részt szerkesztés után írtam így lehet nem láttad)
Nem tudom nekem is volt már elég sok visszatérítésem igaz nem nagy összegek, 250 vásárlásból olyan 30-40 főleg filléres dolgok, viszont amit én nyitottam az 2-3 volt

(#24325) randras
Nem én írtam csak rémlett hogy valaki már írt a korlátozásról és rákerestem , de gondolom te is először írsz az eladónak és nem egyből nyitod az ügyet lehet ez is számít, meg lehet hogy nézik a pozitív értékelések és refundok arányát is
Amúgy az eladóknak nincs olyan opciója hogy jelentik a gyanús refundokat

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24327) randras válasza bul07 (#24326) üzenetére


randras
veterán

Case-t egy kezemen megszámolom hányszor kellett nyitnom. Abból is a fele kb. azért volt, mert elszámoltam a 45 napot, és már 44. napon nem gondoltam, hogy aznap válaszol mondjuk egy mailre... :K

(#24328) Kal-El válasza randras (#24325) üzenetére


Kal-El
senior tag

Lehet csak azért szankcionálnak jobban, ha semleges/negatív értékelést adunk a refund mellé.
Bár most hogy nézem matykooo postját, azt írja, hogy 2 levelet kapott, 1-et azért mert sok volt a refund, másikat meg a sok semleges miatt. Tehát mind2 külön-külön is betett.

(#24329) gergo0007 válasza matykooo (#24322) üzenetére


gergo0007
tag

"de volt aki nem írt semmit, csak 3-4 nap elteltével refundolt... ezután adtam a semlegest. eltelt cirka 2-3 nap és jött a levél az ebay-től, hogy mélytorkozzak nekik keményen... szal kb ennyi"

Bocs, de miért nem pozitívat adsz, ha önként visszaadta a pénzedet?

(#24330) Kal-El válasza gergo0007 (#24329) üzenetére


Kal-El
senior tag

Igen, ezt én sem értettem. De akkor is, ez csak a fele a problémáknak. A másik felét a refundok okozták.
Jó lenne tudni, hogy havi 10-nél nem lehet több refund, vagy kb mekkora időn belül?

(#24331) gergo0007 válasza Kal-El (#24330) üzenetére


gergo0007
tag

szvsz lehetséges, hogy valamilyen program dönti el, hogy ki minősül gyanúsnak. Pl. ha valaki olyanoktól refundol, akikkel szemben mások nem élnek ilyennel vagy hasonló ismérvek alapján.

(#24332) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Érdekes dolog ez, nekem is volt már 10 fölötti refundom, de case-t még csak 1x nyitottam.
Én amúgy semmit sem szoktam adni az eladónak értékelésként, ha refundol. Abból biztos nem lesz olyan bajom, hogy túl sok semlegeset adok :)

(#24333) albinolynx válasza albinolynx (#24293) üzenetére


albinolynx
őstag

Erre is légy szíves!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24334) llaszlo


llaszlo
veterán

Nekem mostanában, mintiig AU USD-ben listázza az árakat és nem sima USD-ben. Ezt be lehet valahol állítani, hogy miben írja ki? Vagy ezt az eladó adja meg?

[ Szerkesztve ]

(#24335) matykooo válasza gergo0007 (#24331) üzenetére


matykooo
aktív tag

mert ok, hogy visszakapom a pénzem, de nem azért rendelgetek, hogy állandóan a pénzem adják vissza... gondolom te sem, mert akkor meg semmi értelme az egésznek.
Ezért dobtam semlegest... de már mind1 nem is érdekel az egész...

NxAlex: nem nem, 1 levelet kaptam amiben pont szerűen le volt írva, hogy mostanában sok refundom volt, ezért ez meg ez meg ez lesz...

Aztán felvettem az ügyfélszolgálattal a kapcsolatot, kérdeztem, hogy ez most mi... Írt, hogy mivel sok refund volt ez ezért van és nagyon sajnálják ezt a komplikált dolgot.
Aztán válaszoltam neki, hogy ez hihetetlen, mert ha nem kapok semmit akkor a semmiért nem fizetek, írt vissza és akkor meg azt írta hogy a negatív (soha nem adtam még) és a semleges értékelések miatt volt :D Na akkor igazodj ki ezeken is :)
Válaszoltam megint, hogy hülyének ne nézzék már az embert, és hogy szerintük, hogy a francba merjek védelem nélkül vásárolni... erre már nem válaszolt :)

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24336) veze


veze
őstag

én probálok megegyezni mindig az eladóval, ha van probléma
100bol nyitok 2-3 disputa talán.
és ha visszatérit adok pozitívat neki. mert végül is visszaadta..
igaz hogy az ember nem azért rendelget hogy visszatérítsék, de előfordul sajnos hogy olyantol sem érkezett meg valami aki nagyon megbízható volt eddig és szerintem elküldte akkor is ..
megkockaztatom hogy előfordulhat az is hogy valakik jol el vannak azzal hogy idönként le le nyulnak egy két csomagot, a postán vagy máshol szállítás közben :(
meg olyan is volt már amit én nyeltem le..ha az ember innen rendel , idönként ezzel is számolnia kell:(

(#24337) gergo0007 válasza matykooo (#24335) üzenetére


gergo0007
tag

Kicsit bunkó leszek, de tegnap végignéztem néhány eladó negatív-semleges értékeléseit, és egyáltalán nem baj szerintem, ha néhány ember körmére néz az ebay. Olyanokért osztogatnak negatívot, hogy egy hét alatt nem jött meg a termék és hasonló.

Az értékelésnél az eladót értékeled, nem a postát.
Tucatnyiszor pakolják át a levelet/csomagot, átmegy kb 100 ember kezén, akik látják hogy regisztrálatlan küldemény, ezért simán ellopható. Miért az eladót bünteted ilyen miatt?
Lehet kérni tracking numbert, de ha te spórolásból nem kérsz, majd elvész a csomag, akkor inkább örülni kéne a visszafizetésnek

(#24338) matykooo válasza gergo0007 (#24337) üzenetére


matykooo
aktív tag

tisztában vagyok vele amit írsz, soha nem adtam még negatívot senkinek... és azzal is tisztában vagyok, hogy nem a szomszédból jön át... és ilyenek miatt nem akadok, ki hogy nem jön meg 1 hét után, de ha írok valakinek, nem válaszol, aztán nyitok egy case-t és majdnem, hogy ott is leszarja a fejem meg húzza az időt, hogy várjak még ennyit meg annyit had csússzak ki a 45napból...
Ok, hogy visszakapom a pénzem de ez van, akkor se kaptam szart se (ok h nem az eladó hibája, de te is rajta vered el a port ha beszopod)...
Az meg, hogy kérjek trackinget, kíváncsi lennék te a filléres vagy éppen pár dolláros cuccaidért, mikor kérnél + 2 dollárért trackinget... teszem azt van 30 érkező csomagod 2-3 dollár értékben/db... szóval ez, hogy spórolásból nem kérek trackinget... itt kb az emberek 99% így gondolkodik, és nem fog 50-60 dollárokat kifizetni még plusszban... Ha te igen akkor emelem előtted a kalapom... erről ennyit.

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24339) HanaD


HanaD
csendes tag

Sziasztok!

Ti már tapasztaltatok ilyet?

2012.10.04
13:21
Item information :
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2012.10.04
13:23
Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2012.10.04
13:32
Item information :
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2012.10.04
13:33
Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Vámkezelés után újra vám elé került. :S
Két csomagomnál is ezt írja a posta oldala.

Kezdjek aggódni?

Ugyanattól a feladótól jön. Egyenként nem vámköteles (pontosabban áfa), de együtt már igen.
Egy hét eltéréssel rendeltem, de a postán valahogy összecsúszott,
sőt azóta a Posta szerint befutott egy harmadik csomagom is, természetesen ugyanattól a feladótól.

Saját részre vásárolt ruhák vannak a csomagban.

(#24340) randras válasza HanaD (#24339) üzenetére


randras
veterán

Ilyen nincs, egyszerűen csak szar az itthon rendszer!

(#24341) feketea válasza Angmar (#24308) üzenetére


feketea
csendes tag

Az nem úgy működik, mert akkor már telepíteni is kellene... :U

(#24342) matykooo válasza HanaD (#24339) üzenetére


matykooo
aktív tag

sztem is csak az oldal bakija... hétfő kedden megkapod sztem

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24343) Kal-El válasza matykooo (#24335) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szerintem még mindig nem reménytelen a helyzeted. Mert tarcking-el tudsz rendelni, azt meg úgyse nyúlja le a posta. Ha meg alacsony értékűt rendelsz tracking nélkül és nem jönne meg, attól még ugyanúgy írhatsz az eladónak, hogy refundoljon. Ő azt nem fogja tudni, hogy neked nincs már védelmed.
Egyébként meg vannak olyan eladók, akik tarcking-et adnak mindenhez, még ilyen 100Ft-os levélhez is. Nekem pl most jött 2 is: az egyik 112Ft-ba került, a másik: 74Ft. És mind2-höz volt tracking. Más-más eladóktól, más-más országból.

(#24344) matykooo válasza Kal-El (#24343) üzenetére


matykooo
aktív tag

hát most rendelni semmit nem tudok karácsonyig :D hidd el próbáltam, nem engedi lecsapni az adott terméket... ezért regeltem újat így kikerültem... és persze igazad van amit leírsz ezt mind tudom... sőt nekem is van olyan ember aki kajak mindent trackingel ad fel (pl a buyincoins inc-esek sztem mindenki találkozott már velük.. sindeya, erdenus meg társai regek, na ők minden trackinggel adnak fel, meg is jött eddig mindenük kivétel nélkül, pedig kb a 40. üzletünk bonyolódott le a héten)
Mind1 annyira nagy ügyet nem csinálok belőle, az új regemen is gyűjtögetem a visszajelzéseket szépen :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24345) Angmar válasza bul07 (#24323) üzenetére


Angmar
tag

Először én is az eladóknál kezdeményeztem a refundot, 7 alkalommal így vissza is fizette, 5 alkalommal visszaküldtem a terméket (fake pendrive), de mivel közeledett a 45. nap, és még nem fizette vissza az árát, kénytelen voltam nyitni egy case-t a Paypalon keresztül (hogy időt nyerjek míg megérkezik hozzá a termék), és így kaptam vissza a pénzt.
De nem csak a Paypal refundot vizsgálják a levél szerint, hanem amit az eladó önként visszafizetett, anélkül, hogy visszaküldtem volna a terméket.

"An unusually high number of refunds received that are outside the return policy of the seller"

Gondolom itt erre céloztak:
(Returns:14 days money back, buyer pays return shipping )

Kb. 150 USD értékben (össz. 12db termékre) volt refund rövid időn belül( 1-1,5 hét), szerintem ez tűnt fel nekik.
Tanulságként egy adott termékből csak egyet rendelek először, és ha jó, utána jöhet a nagyobb mennyiségű rendelés, és már abban sem hiszek, ha nem volt negatív értékelés az adott termékkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#24346) Angmar válasza gergo0007 (#24331) üzenetére


Angmar
tag

Vagy éppen a kedves eladó nyomott fel az eBay-nél ;]

(#24347) gergo0007 válasza Angmar (#24345) üzenetére


gergo0007
tag

"Kb. 150 USD értékben (össz. 12db termékre) volt refund rövid időn belül( 1-1,5 hét), szerintem ez tűnt fel nekik."

és előtte hány db/milyen összegű rendelésed volt?
Mert egy friss usernél valóban feltűnő, ha azonnal tucatnyi refunddal kezd.

(#24348) Angmar válasza gergo0007 (#24347) üzenetére


Angmar
tag

Csak ~15db filléres dolog 2év alatt (össz ~60-70 USD) volt, hogy hosszú hónapikig nem is vettem semmit, ezekkel nem volt semmi gond.
De van egy gyanún, hogy az eladónak nem tetszet, és ő jelezte az eBay-nek, hogy nézenek rám.

[ Szerkesztve ]

(#24349) gergo0007 válasza Angmar (#24348) üzenetére


gergo0007
tag

Az nem túl "életszerű", ha eddig évente 30 usd értékben vásároltál, majd most két hét alatt 150 dollárért, ami mind rossz volt vagy meg sem érkezett. Persze lehetséges, de az ebay "jogosan" gondolhat arra, hogy csak a refunddal akarsz visszaélni. Ha korlátlanul engednék, akkor bárki rendelhetne folyamatosan ingyen mindenfélét.

Annyi tanulság van mindenkinek, hogy nem jó egyszerre sokat rendelni ismeretlen eladóktól (vagy ha igen, akkor több névre :))

(#24350) Angmar válasza gergo0007 (#24349) üzenetére


Angmar
tag

Megértem az eBay-t is, nekem is gyanús lenne. Nem is csináltam belőle problémát.
Csak az zavar, hogy az eladó továbbra is árulja fake pendrive-okat. Őt nem érdekli ha letiltják egy felhasználónevét, van neki vagy 4-5, minegyikhez külön-külön paypal fiók.
De már nekem is van mégegy ;] :))

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.