Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) ugyeletes válasza desirehd (#24233) üzenetére


ugyeletes
tag

de ha a panda regular maillal adja fel akkor siman atcsuszhat nem?! nem ertem ezt, mostantol a regular mailt is kinyitjak? tehat minden pandara afat raknak a vamon?

(#24252) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

néztem egy $90 órát, az mennyiért érne haza, mert ugye $50 felett még jön rá vám, nem?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#24253) ugyeletes válasza cellpeti (#24252) üzenetére


ugyeletes
tag

nekem siman bedobta a postas az orat... se atveteli elismeres se vam, se semmi... usabol jott. szal ki kell fogni. :D es nem gift volt!

[ Szerkesztve ]

(#24254) LÁZ válasza cellpeti (#24252) üzenetére


LÁZ
addikt

próbáld meg az angol ebayről rendelni, akkor mind1 mennyit ér, vagy irjon rá kevesebbet az eladó, de akár a payment summery-t is átirhatod később, ha kellene nekik ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24255) gergo0007 válasza LÁZ (#24254) üzenetére


gergo0007
tag

"próbáld meg az angol ebayről rendelni, akkor mind1 mennyit ér,"

angol e-bay is tele van eu-n kívüli árusokkal, akik főleg Kínából szállítanak.

" de akár a payment summery-t is átirhatod később, ha kellene nekik"
Okirathamisítás, szuper javaslat, főleg ha valaki pár ezer ft megspórolása miatt akar a rendőrségre és bíróságra járni. Jó hogy nem azt javaslod, hogy egy ezerft-ost javítson át tízezresre és azzal fizesse ki a vámot-áfát.

(#24256) LÁZ válasza gergo0007 (#24255) üzenetére


LÁZ
addikt

"angol e-bay is tele van eu-n kívüli árusokkal, akik főleg Kínából szállítanak."

hát, nekem eddig amit angliából rendeltem, cirka 30-40 küldemény, mind angliából jött, és nem volt gondom a vámmal....

2nd. majd küldjél abból a 10ezresből

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24257) cellpeti


cellpeti
veterán

Azt honnan tudom, hogy angolból küldi-e??

Amúgy ez lenne a kiszemelt áldozat.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#24258) LÁZ válasza cellpeti (#24257) üzenetére


LÁZ
addikt

item lokésön Hong Kong ugye, jelen esetben, megnézem, hátha van az english részén ilyen óra. ;)

akad egy pár ;) , a legelső licites pl jó árban is van.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24259) Mappa


Mappa
addikt

olyankor mi van, ha refund megtörtént - visszakapja az ember a vásárolt termék árát, de közben teszem azt pl. rá egy hétre megjön a csomag is?!

nem kötelező megadni

(#24260) LÁZ válasza Mappa (#24259) üzenetére


LÁZ
addikt

Akkor jön korrekt vásárlói magatartás, irsz az eladónak, hogy megjött, és adjon egy paypal mail-t, ahova el tudod küldeni a pénzt. Kb 2x volt nekem ilyen.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24261) Mappa válasza LÁZ (#24260) üzenetére


Mappa
addikt

igen, erre gondoltam én is... bár srácnak elég sok negatívja is van, szintén ilyen "nem kapta meg a csomagot". én nálam 2 hónap telt el már így végleg lemondtam róla. maradtam a refundnál

nem kötelező megadni

(#24262) LÁZ válasza Mappa (#24261) üzenetére


LÁZ
addikt

de akkor végül is megkaptad? vagy még nem, csak mivanhaigen?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24263) Mappa válasza LÁZ (#24262) üzenetére


Mappa
addikt

nem, és ma kértem refund-ot. így most "mivanhaigen" van :D

nem kötelező megadni

(#24264) cellpeti válasza LÁZ (#24258) üzenetére


cellpeti
veterán

ok, rákeresek, mert ez a fekete kellene nekem nagyon

Tigris, tigris, csóvafény...

(#24265) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ejj... :(((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#24266) radi8tor válasza M_o_g_y_i (#24265) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Január óta érvényes ez a szabály.

⭐ Stella

(#24267) LÁZ válasza M_o_g_y_i (#24265) üzenetére


LÁZ
addikt

remélhetőleg ez is redukálja a duplicate kérdések számát :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24268) M_o_g_y_i válasza radi8tor (#24266) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Tudom, csak eddig nem volt ilyen mértékű állítólag.
Nekem mondjuk mostanában nem volt nagyobb értékű rendelésem (ill. sosem) de ezután lehet nem is lesz. Marad az UK vagy egyéb EU-s országok.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#24269) Winner_hun válasza radi8tor (#24266) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért, előtte mi volt?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24270) matykooo


matykooo
aktív tag

Fuhh na ez szép... Nemrég írtam, ugye hogy felfüggesztették a fiókomat, meg a védelmemet... Írtam az ügyfélszolgálatnak, hogy ez milyen dolog...

Na írtak vissza, hogy 90napra kampó a vásárlásoknak, és soha többé nincs védelmem, szóval semmilyen vitát nem tudok nyitni, semmilyen körülmények között... Tehát mint pl most is be fogok bukni 2 dollár értékben egy Tablet tartó tokot, mert az eladó nem akarja visszafizetni a pénzem, hiába mondtam neki hogy akkor szar értékelést fogok adni... újra akarja küldeni, amit nekem ne küldjön újra mert az nem kerül feladásra úgysem ezt mindenki tudja...

Na szóval az ebay szerint, sok volt a refundom, igen kb 50 dollár értékben kaptam vissza pénzt mert nem jöttek meg a rendelt cuccaim... nem jött meg egy ismerősöm pulcsija 15 dollár, táskája 8 dollár, sálai 15 dollár értékben... + nekem nem jött 2 dollár értékben 2 biszbasz, 2,5$-be 10 érintőceruza meg kb 8dolcsiba 2micro sd... Mindez a mai napokig nem érkeztek meg... van ami már lassan 60 napja...

Szóval vagy ez volt sok, vagy az, hogy mivel ezeket nem kaptam meg, de refundoltak, így negatívat semmiképpen nem akartam adni mert okom nincs rá, de +-t sem mivel akkor adok ha az árut megkapom ahogy gondolom... így mentek a Semlegesek...

Az ebay egyik levelébe az volt a baj, hogy sok volt a refund a másikba, hogy sok volt a semleges vagy negatív :))

Ami a pláne, hogy megértik ezt a nehéz problémámat de nem tudnak mit csinálni ez van és kész, 90nap múlva asszem karácsony másnapján tudok vásárolni újra, természetesen rizikósan, mert leszarják ha x dollárom kinn marad... hát köszi szépen...

Ja és írták, hogy nem regisztrálhatok új fiókot sem mert azt is kiszűrik, ez már közbe megvolt és az első vásárlások már meg is történtek rajta, nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg kilövik-e azt is, és akárhányszor akarok majd regisztrálni ez lesz, és ugyanebben az elbírálásban részesülök, hogy szarnak a fejemre?

Szóval picit viccesnek tartom, és persze kicsit fel is vagyok háborodva, hogy mindig előre és azonnal fizettem mindent, az eladóknak szavuk nem lehetett rám... aztán most ide b@sznak egy ilyet elém...

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24271) albinolynx


albinolynx
őstag

17tracknet hoz csak infót 2 fontos csomagomra:

"Sep 6, 2012 5:11:00 AM Status:Posting, Location:ZHEJIANG"

Szeptember 3-án adták fel, szeptember 6-a óta még nem ért be vámkezelésre?
Nagyon kellenének, meg nem is akarnék sz.rakodni refund-dal, stb. Lesz valami ünnep, vagy már benne vagyunk és megállt az élet???

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24272) Kal-El válasza matykooo (#24270) üzenetére


Kal-El
senior tag

Próbálj rokon nevével regisztrálni.
Én tuti anyám nevére regisztrálnék egy új eBay acccot, meg akkor már PayPalt is hozzá.

(#24273) matykooo válasza Kal-El (#24272) üzenetére


matykooo
aktív tag

már regisztráltam újat saját névre ugyanazzal a paypallal... kíváncsi leszek...
Viszont új paypalhoz ugye új számlaszám kell, abba meg nem akarom belevonni a családot...
Na mind1 majd kiderült, úgyis megírom ha ezzel az új nickel kib@asznak :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24274) gergo0007 válasza matykooo (#24273) üzenetére


gergo0007
tag

miért kéne számlaszám? csak egy bankkártya szükséges.

(#24275) matykooo válasza gergo0007 (#24274) üzenetére


matykooo
aktív tag

általában a kártyához tartozik egy számlaszám is nem? :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24276) feketea válasza matykooo (#24270) üzenetére


feketea
csendes tag

:W :W :W Elkeserítő... :(((

(#24277) gergo0007 válasza matykooo (#24275) üzenetére


gergo0007
tag

A számlaszámot nem tudja az elfogadóhely/boltos/paypal. Ő csak a kártyaszámot látja.
Sőt a paypal számlához bárki nevére szóló bankkártyát csatolhatsz.

(#24278) matykooo válasza gergo0007 (#24277) üzenetére


matykooo
aktív tag

meglátom, hogy az új nickemet is kilövik-e ilyen módon, jó lenne ha nem tennék :D de lehet ha első case-re kerül a sor kibukik a szög és cső :D Majd meglátjuk, mindenesetre a régitől már könnyes búcsút vettem, még bevárom a 4-5 érkező csomagot és annyi.

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24279) Angmar válasza matykooo (#24270) üzenetére


Angmar
tag

Ugyanez a helyzet nálam is, csak 14naposkorlátozást kaptam.
Irtam is nekik, hogy én nem tehetek róla, hogy FAKE pendrivokat árulnak az eladók.
Az eladó természetesen tovább árulja őket, és még a semleges (nem is negatív, pedig azt érdemelt volna) értékeléseimet is eltávolították, amit neki adtam. Ez már kicsit vicces :(((
Nem tudja esetleg valaki, hogy ezután mikor nyithatok újra dispute -t, mert nem jött meg egy rendelésem (ilyen még nem volt)

[ Szerkesztve ]

(#24280) Gege94


Gege94
tag

Using the BULKRATE discount for clearance products will result in a higher cost to you. Please don't use it for items in the cart that have been selected from the Clearance Page.

Ez pontosan mit jelent? DX-en Tablet rendelés előtt Bulkrate opciót be lehet állítani, de az istenért se megy az angolomnak ez a mondat :)

[ Szerkesztve ]

(#24281) W1


W1
senior tag

Hong-Kongból nektek mennyi idő átlagba egy Free Shippinges levél míg ideér? Mert rendeltem érintőplexit és hát nem az, hogy életbevágóan sürgős, de jó lenne minél előbb itt lenne.

(#24282) fagyalllo válasza W1 (#24281) üzenetére


fagyalllo
őstag

Egy hét és két hónap között púposodik a Gauss-görbe.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#24283) Angmar válasza matykooo (#24278) üzenetére


Angmar
tag

Valószínű én is nyitók még egy fiókot. Az eladók is ezt csinálják, nekik van vagy 4-5. A Paypal számláknál vettem észre, hogy gyakorlatilag mindenkit ugyanúgy hívnak, akiktól a pendriveokat vettem.

(#24284) zoli03 válasza Gege94 (#24280) üzenetére


zoli03
őstag

A bulkrate kedvezmény akkor van, ha 3+ terméket rendelsz. Ilyen sok tabletet akarsz venni?

(#24285) Gege94 válasza zoli03 (#24284) üzenetére


Gege94
tag

Nem csak 1-et :) Köszi az infót :D

(#24286) W1 válasza fagyalllo (#24282) üzenetére


W1
senior tag

és akkor mi van, ha 40nap után írok, hogy nem jött meg, kp vissza, vagy paypalon "nemtudom mit" nyitok (:DDD), de idő közbe megjön?

(#24287) gergo0007 válasza W1 (#24286) üzenetére


gergo0007
tag

írsz az eladónak, és elküldöd újra a pénzt paypalon.

(#24288) fagyalllo válasza W1 (#24286) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ha 40 nap után mégis megjön, az nagy megkönnyebbülés. :) :) :) :)

De visszatérve az ebay-hez: Majd a lelkiismereted eldönti.
Amúgy először mindenképp az eladónak írj, nem kell senki mást bevonni, nekem még mindig visszafizették a pénzt vagy újra elküldték a terméket.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#24289) W1 válasza fagyalllo (#24288) üzenetére


W1
senior tag

Igen, akitől jön az érintő, kedves, eladó, magától írt is nekem, hogy ne féljek, csak ünnepek vannak, stb stb.

És ha az eladó sem fizetne, leírnád lépésről lépésre, hogy mit tegyek?

(#24290) fagyalllo válasza W1 (#24289) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem tudom, sose volt még ilyen problémám. Nem osztogatok előre negatív, vagy semleges értékelést, szépen leírom a problémát, ők hajlongva bocsánatot kérnek, rákenik a postára és visszautalják a pénzt. Utána kapnak öt csillagot és mindenki boldog.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#24291) Kal-El válasza fagyalllo (#24290) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nem hiszem, hogy egy pozitív értékelés után boldog, ha közben elveszítette az áru értékét + a postaköltséget is. Főleg, ha a PayPal még jutalékot is fizettet vele a visszautalás miatt.
Ez baromi kellemetlen lehet eladóként.

(#24292) fagyalllo válasza Kal-El (#24291) üzenetére


fagyalllo
őstag

Hidd el, bele van kalkulálva nekik, különben csak regisztrálva postáznának mindent.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#24293) albinolynx


albinolynx
őstag

Ha nyitva van egy "case" a 35. napra és kér az eladó még 1 hét várakozási időt, akkor azt, akkor is megvárhatnám már, ha a 44. napom nyitottam volna a "case"-t?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24294) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Profi ebayes eladót keresek aki árulná egy két értékesebb termékemet.

Ékszerek karórák legfőképp, van itt valaki aki ilyen dolgokkal foglalkozik és Budapesti?

feltételeket PMben megbeszéljük.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24295) LÁZ válasza Miamiquake (#24294) üzenetére


LÁZ
addikt

ezt már én is kérdeztem-kértem, de afk volt mindenki..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24296) Miamiquake válasza LÁZ (#24295) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

AFK??? Az mi is :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24297) LÁZ válasza Miamiquake (#24296) üzenetére


LÁZ
addikt

Away From Keyboard :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24298) matykooo válasza Angmar (#24279) üzenetére


matykooo
aktív tag

az értékeléseimet nekem is törölték visszamenőleg 1 évre...
Ja és a regisztrációk igen, van egy eladó akitől rendszeresen vásárolok, na neki kb 5 neve van de ugyanaz :D Most is jött 2 csomag az is ugyanaz volt csak más néven 2centtel drágábban :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#24299) Angmar válasza matykooo (#24298) üzenetére


Angmar
tag

Nekem még annyival szerencsésebb a helyzetem, hogy megmaradt az "ebay buyer protection" Közben nézem a Kínai "barátom" 4 account-ja közül 2 ben már nem árul semmit, de egyikben még továbbra is árulja a fake pendrive-jait (Ráadásul ez "Top-radet seller" accont-ja). Természetesen a borítékra sosem irt semmi feladót, csak a címzés betűtípusán bukott le, hogy mindig azt használta, ezután néztem meg a Paypal számlákat, és mindegyiken úgyanaz az ember szerepelt.

(#24300) RAiN91


RAiN91
őstag

Rekord: USPS First Class, 9 munkanap :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.