Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

nem kaptam meg a cuccot már 30 napja, és még mindig sehol a 'cucc'. Hogyan tudom visszaszerezni a pénzem paypalra?

(#24352) Winner_hun válasza -secret- (#24351) üzenetére


Winner_hun
félisten

30 nap nem sok ha EU-n kívülről jön. 40. napon írj az eladónak hogy még mindig nem jött meg, küldje vissza az árát.1 napon belül válaszolni szoktak. Ha mégse reagál 2 napon belül akkor PayPal - dispute.. rákeresel itt a topikban, lesz bőven találat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24353) W1


W1
senior tag

Húúú, de 1-2 eladónak de leszedném a fejét..
Adott például egy jó minőségű, Mo-n elég drága iPhone Alumunium Bumper, kint a keresési listán $0.99, bemegyek, lehúzom a színeket, és kiválasztom pl: a feketét, máris felmegy $7-ig az ár mutató, nézek idiótán, hogy miért.. Jaa', mert a drága eladó még belerakott a listára egy átlátszó pink tokot, aminek köze nincs a többi termékhez, de az $0.99.. Jó kis marketing..

(#24354) -secret- válasza Winner_hun (#24352) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

köszi! :R

(#24355) randras válasza W1 (#24353) üzenetére


randras
veterán

És gondolom Mo-n. 7$-nál már olcsóbb... mekkora rohadék! :N

(#24356) W1 válasza randras (#24355) üzenetére


W1
senior tag

Nem, de ne mond, hogy így korrekt..

(#24357) dReFiX válasza W1 (#24353) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ez egyre elterjedtebb dolog sajnos, hogy a termék megnevezéséhez semmi köze nincs amit beáraznak a listába 0.99re aztán kiválasztod a színt és rögtön a többszöröse lesz az ár. Ez a vevő egyértelmű megtévesztése.

(#24355) randras

Ki ne találd már hogy még az eladót véded....egyértelműen arra megy, hogy megtévessze a vevőt... még ha a színen múlna hogy nyilván a rózsaszínt kevesebben viszik olcsóbban adja meg is értem, de ha egy totálisan más terméket listáz be, azért az elég egyértelmű átverés.

[ Szerkesztve ]

(#24358) W1 válasza dReFiX (#24357) üzenetére


W1
senior tag

Inkább hagytam is a vevőt, mert ugyan azon az áron, de egyértelmű hirdetésbe megvettem $7-ért, bár lehet, hogy ugyan az az eladó más acc-al. Végülis mindegy, nagy meglepődésemre az eBay szerint már a postán van a termék, pedig körülbelül egy órája rendeltem meg.

Nem baj, tanulságnak levontam, hogy van ilyen, figyelni kell.

(#24359) dReFiX válasza W1 (#24358) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nem kell annak feltétlenül hinni hogy postán van a termék. Szállítási idők is javarészt azon múlnak hogy hány nap vagy rosszabb esetben héttel később adja fel az eladó a terméket. Volt olyan hogy 3 terméket egyszerre adtak fel elméletileg, de 9/21/43 nap volt mire ideért HKból. De az a lényeg hogy ideér ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#24360) atleticofan válasza atleticofan (#23897) üzenetére


atleticofan
tag

Szép délutánt!

Jó pár napja írtam már hogy van egy vitám. Nem érkezett meg a termék, az eladó újra akarja küldeni a terméket. Nekem ez nem felel meg,ezt neki is elmondtam. Állandóan csak az újra küldést mondja. Nyitottam vitát paypalon amit átalakítottam Claimé. Válaszolási ideje október 10. Ami vasárnap letelik ha addig nem ad választ paypal felé akkor hogyan megy tovább az ügy?
Volt már valakinek ilyen gondja? Körülbelül 20-26$-os tétel.
Köszönöm a segítséget előre is.

(#24361) llaszlo válasza veze (#24336) üzenetére


llaszlo
veterán

Nekem a héten jött meg egy rendelésem az 54. napon.
Ez totál nem az eladó hibája. A csomagon rajta volt, hogy a vásárlás után másnap már postázva volt 08.10-én. Meg az is rajta volt, hogy 09.01-én még Kínában volt a cucc.
Tehát 3 hét alatt nem jutott túl Kínán. Én már ezen fenn sem akadok. Refund volt aztán újra kifizettem. Másik két csomag amik még hamarabb lettek feladva a mai napig nem érkeztek meg. Egy negyedik csomag meg 08.16án lett postázva és kb 5 hét múlva itt is volt.

Eddig egy negatív értékelést sem adtam, mert visszaadták a pénzem. Egyszer adtam semlegest, mert nem új cuccot kaptam hanem használtat. Sokat nem számított végül az eladó visszautalta az ár kb 20-25%-át már nem emlékszem.

Aki Kínából rendel annak tisztában kell lennie azzal, hogy ott állandóan nemzeti ünnepek vannak így van, hogy akár hetekig is nem mozdul semmit sem a csomag.

(#24362) fagyalllo válasza llaszlo (#24361) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nálam egy nap híján 2 hónap a rekord, egy ragszámos küldemény utazott ilyen sokáig.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#24363) llaszlo válasza fagyalllo (#24362) üzenetére


llaszlo
veterán

Hát ha még megjön a 07.30-as akkor már több, mint két hónap lesz. Meg még van egy 08.03 vagy 08.04-es is 03-án vette barátnőm és ha jól emlékszem másnap lett postázva. Azóta sem érkezett meg egyik sem. Azért az egyiknél felmerült bennem a gyanú, hogy keveselte a licitet amivel nyertem és ezért nem küldte csak azt írta, hogy Elküldve. A másik meg akciós volt, ennél nem értem, hogy miért ne küldte volna el. Megnéztem az értékeléseit és ennél az árunál találtam az enyémen kívül még 4 értékelést mind pozitív volt. Tehát reménykedem benne, hogy megjön csak nagyon késve. :)

Azt miért nem szeretik az eladók, hogyha a 44-45. napon nyitok egy case-t? Eddig egyiknek sem tetszett. Pedig ha jól tudom onnan még 20 napja van arra, hogy rendeződjön a dolog és megérkezzen az áru.

atleticofan: Ha jól tudom (aztán ha nem akkor majd valaki kijavít) ha megnyitottad a case-t és nem akarsz tovább foglalkozni az eladó "hülyeségeivel", akkor onnan a paypal intézi a dolgot. 20 napon belül döntenek és vissza kapod a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#24364) sutojani


sutojani
csendes tag

Sziasztok!

Adtam egy negatív feedback-et az eladónak, mert azt hittem az ebay adta vissza a pénzt, holott az eladó tette.
Hogyan tudnám megváltoztatni a feedback-et? Tudna valaki segíteni, mi a menete?

(#24365) sutojani


sutojani
csendes tag

Sziasztok!

Adtam az eladónak egy negatív feedback-et, mert azt hittem az ebay adta vissza a pénzt, holott az eladó tette.
Hogyan tudnám megváltoztatni? Leírná valaki a menetét? az eladó nagyon nyaggat hogy változtassam meg.

Köszönöm!

(#24366) randras válasza sutojani (#24365) üzenetére


randras
veterán

Neki kell neked küldenie a megváltoztatáshoz szükséges kérelmet!

(#24367) mobilissimo


mobilissimo
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni pár dologban.

Kb 3 éve használom az ebay-t, kisebb dolgokat vásárolgatok.

Előző hónapban döntöttem úgy,hogy eladok pár dolgot, de egy picit óvatos voltam, ezért csak az EU-n belülre hírdettem meg.

Sikeresen el is adtam az első termékemet. Minden tökéletesen ment.

Szeretnék egy lépést előre lépni és nem csak az EU-n belülre szeretnék szállítani. Igazából a vámáru-nyilatkozat helyes kitöltésében szeretnék segítséget kérni.

Milyen nyomtatványt kell hozzá kitölteni? Ha a CN 23 -at akkor a Küldemény Fajtája mi legyen? Kereskedelmi áruminta? Gondolom az ajándék az ki van lőve.

Számlát kell hozzá csatolnom? Ha igen, azt honnan tudom letölteni?

Milyen összegben lehet EU-n kívülre eladni?

Bevallani vagy adózni kell érte?

http://www.vam.hu/data/folap/aktualis/posta_melleklet.pdf

Előre is köszi a segítséget.

(#24368) albinolynx válasza mobilissimo (#24367) üzenetére


albinolynx
őstag

Én eddig egy ilyet töltöttem ki, Japánba ment a csomag.
Simán ráírtam magyarul, angolul mi van benne. Értéknek valamiért 50e-t lehetett csak írni - ezt a postán mondták. Simán ajándékként.

EMS gyorsposta volt, pár napon belül meg is érkezett a célországba. Ott történt-e vám befizetés, stb - arról nem tudok.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24369) albinolynx


albinolynx
őstag

Egy Kínából érkező csomagomra a "trackitonline.ru" azt írja, hogy

Shanghai-t 2012.09.23-án elhagyta egy csomagom.

"posta.hu" szerint:

Csomag felvéve 2012.09.15-én...

Ez mi megint?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24370) randras válasza albinolynx (#24369) üzenetére


randras
veterán

Posta.hu-t miért nézed? Az egy szar! Használd ezt!

(#24371) lupus_l válasza mobilissimo (#24367) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Én is ebben a cipőben vagyok. A kérdésem, ha postai levél küldeményként adom fel a terméket, akkor is kell vámáru nyilatkozat?

Ti hogyan szoktátok feladni? Csomagként vagy levélküldeményként?

(#24372) atleticofan válasza llaszlo (#24363) üzenetére


atleticofan
tag

Igen ezt tudom hogy 20nap áll paypal rendelkezésére hogy döntést hozzanak a vitában.
09/27-én nyitottam és a leírásban az szerepel hogy Október 10-ig kell az eladónak válaszolni paypal felé. Ezt nem tette meg. Lehetséges hogy ilyenkor előbb lezárják a vitát?

"What happens next

The seller has been asked to respond by Oct 7, 2012. Once we receive the information, we'll continue our review of this case"

(#24373) albinolynx válasza randras (#24370) üzenetére


albinolynx
őstag

Azért nézem, mert a 17track.net van amikor angolul, kínaiul, vagy leginkább sehogy sem ad eredményt. Meg ide-oda tologatják a csomagokat kínán belül. Leírtam, csak senkit sem érdekel...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24374) TaaT


TaaT
veterán

Estét!

Nem találtam jobb topikot így itt tenném fel a kérdésemet...

Mi a jelenlegi helyzet a külföldről (Hongkong) rendelt csomagok vámolásával kapcsolatban? ~14.000ft-os cuccról lenne szó...

Give them hell Ukraine!

(#24375) radi8tor válasza TaaT (#24374) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

45EUR felett (magánszemélytől) áfaköteles a termék. Ebbe bele számolandó a postaköltség is.

⭐ Stella

(#24376) Dicker válasza TaaT (#24374) üzenetére


Dicker
őstag

De ha nem nagy méretű a csomag, és megkéred az eladót, akkor kisebb értéket is ráírhat. Így van rá esély, hogy átjön az ellenőrzésen, de enélkül is van rá esély. Persze kevesebb, és az előbbi sem 100%.

(#24377) TaaT válasza radi8tor (#24375) üzenetére


TaaT
veterán

"magánszemélytől"

ha cégtől jön, az változtat vmit?

Dicker: Ráírják a csomagra az árát?

Give them hell Ukraine!

(#24378) radi8tor válasza TaaT (#24377) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ott már 22EUR felett áfaköteles a cucc. Tanulmányozd át ezt a doksit:
Magánszemélyek részére érkező küldemények vámkezelése

⭐ Stella

(#24379) TaaT válasza radi8tor (#24378) üzenetére


TaaT
veterán

Köszi a linket :)

szerk.: Az árát amúgy honnan tudják meg a küldeménynek ha nincs feltüntetve?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#24380) radi8tor válasza TaaT (#24379) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bekérik tőled a vásárlást igazoló nyugtát/számlát.
Esetenként ők határozzák meg a cucc értékét.
Mellesleg fel kell tüntetni az értékét az árunak mindenképpen. Anélkül nem veszik fel a postán.

⭐ Stella

(#24381) TaaT válasza radi8tor (#24380) üzenetére


TaaT
veterán

Milyen trükkösek :o

Még egyszer köszi! :R

Give them hell Ukraine!

(#24382) csongradi33


csongradi33
csendes tag

Sziasztok!
3 hete van már vámon a csomagom. Most már kezdem megunni, hogy nem történik semmi.
Volt már valakinek hasonló, hogy ennyit kellett várnia vámolás miatt?

2012.08.29 18:09 Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.08.29 20:45 Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.08.30 20:44 Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.09.18 08:55 Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2012.09.18 09:25 Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

(#24383) Melack válasza csongradi33 (#24382) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem kérdezd meg a vámosokat, hogy mit csinálnak vele. Nekem csak 5 napot állt a vámon a tablet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24384) LÁZ válasza csongradi33 (#24382) üzenetére


LÁZ
addikt

nekem volt, és maguktól nem birtak értesiteni, 2naponta bombáznom kellett őket email-ekkel, vamkezeles@posta.hu, ha jól emlékszem.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24385) szijartg


szijartg
senior tag

lehet másodlagos címet beállítani? hirtelen nem találom sehol...

(#24386) LÁZ válasza szijartg (#24385) üzenetére


LÁZ
addikt

account - addresses, view all addresses ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24387) szijartg válasza LÁZ (#24386) üzenetére


szijartg
senior tag

köszi, ezaz :R :R

(#24388) Anthony001 válasza LÁZ (#24216) üzenetére


Anthony001
senior tag

Lehet valamit tenni, hogy feloldják ezt a tilalmat?

Egyébként ennyit találtam:
Due to a history of high-risk selling behavior, you're permanently restricted from selling on eBay

(#24389) randras


randras
veterán

Ma jött meg egy "ügyfelemnek" amcsiból mobilakku, hogy is van ez a tiltás? :U

(#24390) Melack válasza randras (#24389) üzenetére


Melack
veterán

Ez jó kérdés amúgy. Nekem kínából érkezett meg ügyfélhez 11 nap alatt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24391) feketea válasza randras (#24389) üzenetére


feketea
csendes tag

Bocsi a - bizonyára laikusnak tűnő - kérdésért, de milyen tiltásról van szó? Valahogy lemaradtam róla... :B

(#24392) randras válasza feketea (#24391) üzenetére


randras
veterán

[link]

Melack: Na jó, de ott nincs is ilyesmi tiltás. :U

(#24393) feketea válasza randras (#24392) üzenetére


feketea
csendes tag

Áhh értem... Köszönöm a választ! :R

Nem tudom, milyen veszélyt vélnek felfedezni benne (ettől függetlenül persze van néhány), de majd megtudják mekkora bevételtől is esnek majd el ezzel a (véleményem szerint) hülyeséggel... :U

(#24394) omarion23


omarion23
tag

Üdv.

Srácok, ilyenkor mivan?

Tényleg a GLS fogja hozni? Mióta van ez így?
Valamint mikor várjam? Telefonálnak előtte?

Mert a royalmail honlapján ezt írja:
Your item has reached destination country.
Your item, posted on 06/10/12 with reference RU060240745GB has been passed to the overseas postal service for delivery in HUNGARY.

Ja amúgy a vicces az, hogy szept. 27-én vettem meg, ebayen jött a visszajelzés, hogy feladták, másnap kértem a trackinget, meg is kaptam.
És nem tudtam követni. Egészen tegnapig.
Csak nekem fura? :D

(#24395) lupus_l válasza omarion23 (#24394) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Tényleg a GLS fogja kivinni. Royal Mail signed for csomagokat ők szállítják ki újabban :)

(#24396) W1


W1
senior tag

Az minek köszönhető, hogy leütöm a terméket, még fel sem lett adva, de már megkaptam a pozitívot?

(#24397) radi8tor válasza W1 (#24396) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha kifizetted a terméket, akkor jár a pozitív.
Mi az, ami nem vili?

⭐ Stella

(#24398) Winner_hun válasza randras (#24389) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az olyan cégek, mint a FedEX, a DHL vagy a UPS, melyeken keresztül csomagokat küldhetünk a világ minden pontjára, igazából egy hatalmas piacot kaptak ajándékba, ugyanis innentől csak rajtuk keresztül kaphatjuk meg az Egyesült Államokból rendelt eszközöket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24399) W1 válasza radi8tor (#24397) üzenetére


W1
senior tag

Értem, csak meglepő volt így va'tera és társai után, hogy előre kapom.

(#24400) radi8tor válasza W1 (#24399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De miért előre? :U
Te már megtetted a részedet: kifizetted a terméket.
Akkor ez nem előre értékelés, hanem fizetés utáni.

Más kérdés, hogy Vaterán b@szik sok eladó értékelni az adásvételt, mert akkor kiszámlázza Vatera a tranzakciós jutalékot.
Azzal, hogy nem értékel, csak 3 hét múlva kerül kiszámlázásra a jutalék.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.