Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Winner_hun válasza Zozzant (#24600) üzenetére


Winner_hun
félisten

áruvisszavét ellenértéke - mármint ez lesz a megjegyzésnél?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24602) Zozzant válasza Winner_hun (#24601) üzenetére


Zozzant
addikt

OTP-nél a megnevezés lesz ez (mint hogy pénzfelvétel, vásárlás kártyával stb...). A közlemény/megjegyzés hogy kitől, mennyi, mikor.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#24603) Winner_hun válasza Zozzant (#24602) üzenetére


Winner_hun
félisten

CIBnél a megjegyzés stimmel, ott is van van mint az OTP-nél, de ilyet hogy megnevezés az hol van, nem tudom. Sose láttam még ilyet, gondolom máshogy működik a két bank ezen része.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24604) Zozzant válasza Winner_hun (#24603) üzenetére


Zozzant
addikt

Az hol van hogy Pénzfelvétel, Vásárlás kártyával, ezek a tranzakció megnevezése. Ezeket nem nevezi el a CIB? Csak terhelés jóváírás?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#24605) Winner_hun válasza Zozzant (#24604) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bankkártya terhelés ha PP-lel fizetek, refund pedig bankkártya jóváírás.
Pénzfelvételt most nem keresek, ritkán veszek fel, üzletben meg nem is fizetek kártyával.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24606) randras válasza entlitti (#24597) üzenetére


randras
veterán

3 munkanap, ha OTP-s vagy, és ahogy mondták áruvisszavét ellenértéke lesz a tranzakció típusa. ;)

(#24607) magyarchris


magyarchris
csendes tag

Sziasztok.

Ez most mi a tököm? :F :W agyf.szt kapok ettől, komolyan mondom.

Kértem az eladót, hogy mivel a 40. napnál járunk, küldjön egy refundot. Még nem válaszolt(gondolom az időeltolódás miatt).
De lehet olyat csinálni, hogy küldjék vissza a csomagot az eladónak?
Vagy ez már ott fog keringeni?

Valakivel volt már ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#24608) Zozzant válasza magyarchris (#24607) üzenetére


Zozzant
addikt

Attól hogy refundot kérsz (gondolom a resolution centerben mert amúgy nem lesz rá nagy hatással) még nem fogja ő visszakapni a csomagot... vagy megkapod később vagy tényleg "elveszett".

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#24609) Tomate


Tomate
veterán

Mostanában piszok lassan jönnek a cuccok... :(

Más:
Feladtak nekem amcsiból egy cuccot first-class international mail szolgáltatással.
Így néz ki a tracking:

Ez a portéka meg is érkezett rendben, nincs baj.

Amit viszont most rendeltem csütörtökön és az eladó pénteken már postára is adta, ugyan ezzel a szolgáltatással jön, viszont nem tudom miért, ha ebayen rámegyek a követési számra 2 tracking numbert ad ki:

És ha beírom ezeket a számokat az USPS oldalára csak ezt kapom:

A második számra pedig ezt:

Amit 12.-én feladott annak már frissülnie kellett volna valamit nem??

Mi lehet? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#24610) Fecogame válasza Tomate (#24609) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem tegnap jött meg kettő, 9.16.-án feladott cuccom. Szóval nem jönnek ezek későn :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24611) Melack válasza Fecogame (#24610) üzenetére


Melack
veterán

Nekem sorra szállingóznak be a 09.19-cel megrendelt cuccaim. Előző hét kedden jött meg 2 (egy karkötő meg egy fülbevaló), tegnap párom kis szütyője (k*@va aranyos szerintem :D ). Még egy fülbevaló, egy nyaklánc, meg a rá való dísz hiányzik csak. Egész gyorsan megjöttek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24612) Tomate válasza Fecogame (#24610) üzenetére


Tomate
veterán

Konkrétan nem az amcsi postával van a bajom. Három kínaim is már 40+ napos. Ma nyitottam is a caseket.

(#24613) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok.

Egy kijelzőt szeretnék rendelni Eu-n kívülről. 20e Ft felett lenne. Mennyi vámot kell fizetni egy 10"-os kijelző után? Sehol nem találok infót róla, hogy hány %.
És nyilván rájön az áfa 27% is.

[ Szerkesztve ]

(#24614) Melack válasza Soja (#24613) üzenetére


Melack
veterán

2,5% VÁM +27 % ÁFA. De egyszerűbb +30%-kal számolnod.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24615) entlitti


entlitti
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#24616) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok!

másnál is necces most az ebay oldala? Az aktuális vásárlásaim 2 oldalon voltak, de ma már nem látom a második oldalt, sem a fizetett sem a visszajelzésre vár vagy akármilyen szürés ellenére sem...
pedig 3 már 40 nap környékén van, igy intéznem kéne..

Udv, G.

(#24617) LÁZ válasza klampfer (#24616) üzenetére


LÁZ
addikt

a co.uk nálam okés

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24618) cellpeti


cellpeti
veterán

visszatérve az ÁFA+VÁM-os cuccra. Ezeket a vásárlásnál vonják le, vagy küldenek egy levelet róla, hogy hol és mikor kell befizetni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#24619) Bodz válasza cellpeti (#24618) üzenetére


Bodz
nagyúr

Postától levelet kapsz, hogy küldj nekik valami számlát, bizonylatot, akármit. Ez alapján zajlik a vámkezelés. Futár cégek telefonon, sms-ben keresnek ugyanezért. Kiszállításkor kell kifizetni a költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#24620) Atikusz válasza LÁZ (#24545) üzenetére


Atikusz
senior tag

Ezt a választ kaptam tőle:

"Dear customer
Thank you for your recent email. I have placed an order for a replacement to be sent out to you. Please accept our apology for the initial item being faulty."

Ez azt jelenti, hogy küld egy másikat visszafizetés helyett?

(#24621) LÁZ válasza Atikusz (#24620) üzenetére


LÁZ
addikt

igen, küld egy másikat :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24622) Atikusz válasza LÁZ (#24621) üzenetére


Atikusz
senior tag

vannak még rendes emberek :K :D

(#24623) LÁZ válasza Atikusz (#24622) üzenetére


LÁZ
addikt

vagy máshol működik a korrekt eladói magatartás...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24624) cellpeti válasza Bodz (#24619) üzenetére


cellpeti
veterán

az már ok, mert akkor meg megrendelem, meg a rendelési emailt kinyomtatom a csávónak... a többit meg intézze ő

Tigris, tigris, csóvafény...

(#24625) klampfer válasza klampfer (#24616) üzenetére


klampfer
tag

Sziasztok!

Hát ha másnál ok a site, akkor nem tudom... lehet, hogy 4-5 folyamatban lévő rendelést archiváltam?
Az archivált elemeket vissza lehet nézni valahol?

előre is köszi!

Ja és nekem eddig sosem érkezett meg a 2. alkalommal elküldött hiányzó termékem.. de lehet én fogtam ki 2 alkalommal is rossz eladókat.. :(

Udv, G.

(#24626) albinolynx válasza Atikusz (#24622) üzenetére


albinolynx
őstag

...és akkor mit csinálsz majd, ha véletlenül ez sem érkezik meg? Továbbra is van "buyer protection"?
45 napból kicsúszol, pénzed úszik és nincs termék nálad. Szépen adjon refund-ot, majd kifizeted ismét, ha mégis megérkezne.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24627) llaszlo válasza albinolynx (#24626) üzenetére


llaszlo
veterán

Én is ezt csináltam. 3-ből 2 sosem jött meg.

klampfer: Ott van az archived a recent mellett ki kell pipálni.

(#24628) Atikusz válasza albinolynx (#24626) üzenetére


Atikusz
senior tag

mi az, hogy ez sem érkezik meg??
néha azért olvass vissza..

(#24629) Bodz


Bodz
nagyúr

Nem eBay, de érdekes lehet...
Próbaképp rendeltem innen egy filléres fülhallgatót. Valószínű egy ritka normális eladót fogtam ki. E-mail mindenről. Elküldve a rendelés, fizetve, feldolgozva, megjött a raktárba, feladtuk. 1.3 dolcsit visszakaptam mondván mégsem került annyiba a szállítás (mondjuk csak levásárolni lehet). Mérlegen lefényképezve a füles, becsomagolva is, látszik a címzett és a tracking number.

(#24630) Tomate válasza Bodz (#24629) üzenetére


Tomate
veterán

Nem rossz.
Mondjuk most hogy nézném folyton összeomlik az oldal... :(

(#24631) #59816064 válasza Atikusz (#24628) üzenetére


#59816064
törölt tag

Igaza van albinolynx-nak, kérj inkább refundot.

(#24632) sparc


sparc
tag

Sziasztok

Nem tudja valaki a vámhatóság e-mail címét amin lehetne érdeklődni a csomag után?

(#24633) Tomate válasza sparc (#24632) üzenetére


Tomate
veterán

vamkezeles@posta.hu

De nem fogsz kapni úgysem infót. Nem válaszolnak. Én 10 napot vártam vámolásra, úgy hogy 3 nap alatt ideért a csomag az országba és a 10 nap alatt csak annyit tudtam meg amit a követési számból is.
Emailt 2x is írtam nekik de válaszra sem méltatnak.

[ Szerkesztve ]

(#24634) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam az egyik termékemhez tracking-et, de az eladó úgy adta meg, hogy a Summary-ben látom, a termék alatt. Ha rákattintok, akkor üres, nincs ott semmi adat, még az se, hogy feladta. Az ilyen trackingeket csak az eBayen lehet követni vagy van erre valami oldal? Eddig még egyik ilyen se volt nálam jó, a legtovábbi ameddig jutottak az a feladva volt.

(#24635) albinolynx válasza Atikusz (#24628) üzenetére


albinolynx
őstag

"Dear customer
Thank you for your recent email. I have placed an order for a replacement to be sent out to you. Please accept our apology for the initial item being faulty."

Gondolom erről beszélsz. Felőlem csinálj amit akarsz, de minek kérsz tanácsot, ha nem fogadod meg?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24636) faresz5 válasza Abysmal (#24634) üzenetére


faresz5
senior tag

Tracking number követő oldalak (hátha valaki használja a jobb felső sarokban levő keresőt.)

http://posta.hu/tracking
http://www.17track.net/IndexEn.html
http://ntrack.org/
https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction.action
http://www.track-trace.com/post
http://www.sao.cn/
http://www.packagetrackr.com/
GLS
http://www.gls-group.eu/276-I-PORTAL-WEB/content/GLS/NL99/EN/5004_gls_track_trace.htm

Ebayes beépítettet felejtsd el. Talán az amcsira jó másra nem.

(#24637) sparc válasza Tomate (#24633) üzenetére


sparc
tag

Köszi.

Nekem is megjött 3 nap alatt Chicagoból.

(#24638) faresz5


faresz5
senior tag

Kínaiak is kezdik az aksi mizériát, vagy lehet,hogy csak marketing duma:

Notice: shipment of batteries before Nov. 10th 2012

Due to the latest China Custom regulations, it is becoming increasingly more difficult to ship single batteries during this time until Nov. 10th 2012. If you do need to order any batteries, we suggest you combine your order together with other products, like iPhone cover, etc. However, if you purchase batteries only, we will have to cancel the order and apply full refund for you. We appreciate your understanding and are happy to inform you that the recent China Custom regulations are only temporary. Any shipment of batteries after Nov. 10th 2012 is expected to go smoothly. For more information, please don’t hesitate to contact our customer service team.

(#24639) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék: első vásárlásom e-bay-en problémába ütközött, amikor átvitt a paypal-omra, akkor derült ki számomra hogy kéri a biztonsági kérdéseket is, amiket nem tudtam már, mert régebben regeltem be, így visszalépkedtem a böngésző vissza gombjával. Ezt többször is megpróbáltam. Ezután beleéptem paypal-ra és megadtam új kérdéseket és válaszokat. Az eredménye a bénázásomnak az lett, hogy egy 4 dolláros terméket amit meg akarok venni, 2 példányban is szerepel a purchase-ben, pedig én csak egyet akartam volna. Ezt nem tudom törölni? Mit tehetek? Az eladóval kell megbeszélni hogy félrenyomtam és törölje az egyiket? A másik gondom az, hogy most ha megpróbálok bármit is megvenni, vagy ebből a kettőböl kifizetni, miután átvisz paypal-ra és belépek, nem enged tovább, azt írja hogy most nem tudok ezen az úton fizetni, próbáljam meg máskor. Ilyenkor meg mi van? Megzavarodott a rendszer, vagy várnom kell valameddig?

Köszi előre is!

Üdv: s3toraph

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#24640) LÁZ válasza s3toraph (#24639) üzenetére


LÁZ
addikt

dupla terméknél irj az eladónak, hogy csak 1et akarsz kifizetni, vagy kérj egy új fizetési kérelmet - request a total - , és azt fizesd ki, a másikra pedig lehet a paypal vacakol, megeshet, bár nálam még 1x sem volt ilyen...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24641) s3toraph válasza LÁZ (#24640) üzenetére


s3toraph
senior tag

Request totalnal akkor elég ha kiveszem az egyik tétel elől a pipát (csak ez a két egyforma tételem van összesen)? Ennyi az egész?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#24642) LÁZ válasza s3toraph (#24641) üzenetére


LÁZ
addikt

igen, vagy csak az egyiket fizeted ki, a másikkal meg nem foglalkozol, és irsz az eladónak, hogy törölje azt a vásárlást, lehet ez a legegyszerűbb megoldás inkább.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24643) randras


randras
veterán

Normális dolog, hogy kapok a PayPal-omra X összeget, és nem is kapok róla e-mailt? :U

(Balance-on látszik.)

(#24644) gabipaci válasza randras (#24643) üzenetére


gabipaci
addikt

Nekem már fordítva volt. Kaptam a paypal-ra, megjött az email, és csak pár óra múlva volt a számlán. Szóval lehet hogy késik a mail.

Logitech hardware tester

(#24645) randras válasza gabipaci (#24644) üzenetére


randras
veterán

Hát lehet, de nem szoktak. :N

Mindegy, a lényeg megvan. :R

(#24646) sparc válasza Tomate (#24633) üzenetére


sparc
tag

Írtam nekik, két órán belül jött válasz.

Szerintem ha céges e-mailről írsz akkor hamarabb válaszolnak.

(#24647) s3toraph válasza LÁZ (#24642) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi, írtam neki! :R

Viszont továbbra sem tudom azt az egyet kifizetni, sőt mást sem enged... :F :W

Egész pontosan ezt írja ki a paypal-ba beleépés után:

"Return to merchant and try a different payment method

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available)."

Csak return to mechant-t lehet nyomni... Valakinek valami ötlet? :((( :O

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#24648) faresz5 válasza s3toraph (#24647) üzenetére


faresz5
senior tag

Szarakodik nálad a paypal, várj vele, nálam is volt ilyen 1-2 nap után megjavult.

(#24649) s3toraph válasza faresz5 (#24648) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem köszi.
Pont frankó, elsőnek használnám, sürgős is lenne, erre ez van... :W :((

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#24650) llaszlo


llaszlo
veterán

Lehet úgy szűrni, hogy mondjuk csak a 99% feletti megbízhatóságú eladókat listázza ki?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.