Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) albinolynx válasza Melack (#23550) üzenetére


albinolynx
őstag

Ennyi idő alatt még itthon is határon kívülre kerül, de jó... (:

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#23552) ugyeletes


ugyeletes
tag

ugye nemetorszagbol rendelve nincs vam meg afa? hisz eu-s. vagy csak vam nincs ilyenkor?!

(#23553) N0S válasza ugyeletes (#23552) üzenetére


N0S
csendes tag

Se vám, se ÁFA.

Nekem ma jött meg a ~120 eurós csomagom, semmit nem kellett fizetnem az értéken kívül. (kereskedőként)

(#23554) ugyeletes válasza N0S (#23553) üzenetére


ugyeletes
tag

koszonom a gyors valaszt! en maganszemelykent rendelek valszeg valamit (ujat vagy HASZNALTAT) dojcslandbol hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#23555) N0S válasza ugyeletes (#23554) üzenetére


N0S
csendes tag

Magánszemélyként sem kell utána itthon fizetned semmi egyebet tudtommal, mivel EU-n belül van, szabad az árumozgás!

(#23556) dudikpal válasza N0S (#23553) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Biztos vagy benne?
A postásnak nem kell fizetni, de a navnak igen.
Én úgy tudom, hogy ha cégtől vásárolsz, akkor a kiállított számla nettó lesz(mindkét félnek kell rendelkeznie nemzetközi adószámmal), ami után a szabad forgalomba bocsátás helyén kell megfizetni az áfát, hiszen a hazai áfát itthon megfizetteted a vásárlóval.
Feltételezve hogy adsz számlát ;]

[ Szerkesztve ]

(#23557) Fecogame


Fecogame
veterán

Ma jött meg egy 29.-én és egy 30.-án feladott csomagom.

Viszont a 14.-én feladott még sehol... Tudom, időben van, de akkor is. Eléggé szórnak ezek :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23558) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

Nagyon gyors segítség kellene!

Nemsokára lejár egy hirdetésem ebayen.

Ha kifizetik és áttolják Paypal-ra az összeget, akkor ugye automatikusan nem megy egyből a bankszámlára amivel össze van kötve? Szar lenne ilyen árfolyamon...

Szóval ha átnyomják az összeget, akkor az a Paypal-on marad míg én nem határozok úgy, hogy lehúzom a bankszámlámra?

(#23559) radi8tor válasza jcvd (#23558) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, így működik.
Ha kezdő eladó vagy (kevés pozitív értékeléssel), akkor amúgy is 25 napot várnod kell a pénzedre, mielőtt megjelenik a PayPal számlán.

⭐ Stella

(#23560) jcvd válasza radi8tor (#23559) üzenetére


jcvd
tag

Igen ezt hallottam, hogy valakinek volt 25 nap, valakinek meg nem. Na majd elválik. Akkor megnyugodtam, hogy Paypalon marad, köszi a gyors választ! :R

(#23561) radi8tor válasza jcvd (#23560) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lehet kevesebb, ha megérkezik a vevőhöz és leadja a pozitív értékelését, vagy már sokat adtál el és hamarabb hozzájutsz a pénzedhez.

⭐ Stella

(#23562) randras válasza dudikpal (#23556) üzenetére


randras
veterán

Így van, ha nem vagy vállalkozó, ÁFÁ-t kell fizetned! Alapból az árba lesz kalkulálva!

(#23563) feketea válasza Abysmal (#23521) üzenetére


feketea
csendes tag

(#23521) Abysmal : Az sem rossz! Gondolom nem dörömböltél az eladónál, hogy hey, megjött a csomag, hadd utaljam vissza az árát. :D

Mellesleg (csakhogy én is válaszoljak az előbbi kérdésedre) én teljesen meg vagyok elégedve a LED-ekkel, itthon is használok több fajtát, jól muzsikálnak, tartósságra és fényerőre sem lehet panasz, illetve kocsiban is LED-ek vannak (helyzetjelző-, rendszám-, és belsőtér megvilágítás) amik szintén tökéletesen működnek a rázkódás ellenére is(gyorsan mindent lekopogok :DDD ) !

(#23529) faresz5 : Mákos! :P Bár most jut eszembe én is jártam már így... Nem is tudom miből rendeltem x darabot, és pár órával később még leadtam 1-re a rendelést. Megjött a cucc, aztán pár nappal később az az 1 későbbi darab is, de az előző rendeléssel együtt. Magyarán, 2x kaptam meg az első pakkot... Ugyebár úriember magyar ( ;] ) módjára jeleztem az eladónak ezt, de mivel már megkapta tőlem a +-t, le is sz*rta, hogy válaszoljon. Lehet többe lett volna neki a leves mint a hús, hogy még itt visszaküldözgessem. :D

(#23564) matykooo válasza matykooo (#23547) üzenetére


matykooo
aktív tag

Na meg is jött postán, csak épp nem voltam itthon :D már csak a postára kell átenni délután...

Nem tudom egyébként most mit történt, és nem tudom, ki mit tapasztal, de nekem a kis csomagok nem akarnak megjönni egyszerűen...
pedig legkisebb bubisról, max közepesről van szó, a legdrágább 13 dolláros csomag, a többi 2-8-ig max... máskor itt voltak 2-3 hét alatt, most már belefutnak lassan a 30 napba, és 2-3 hónapja ezt figyelem meg, hogy a kicsik késnek, a nagyobbak drágábbak trackingesek meg 16-17 nap alatt itt vannak nálam, régebben pont fordítva volt, furcsa...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#23565) radi8tor válasza matykooo (#23564) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Levélforgalmi és csomagküldemények más vámhivatalba mennek.
Korábban a levélforgalmi küldeményeknek nem volt olyan szigorú az átnézése. Lehet, hogy itthon áll 1 hetet a vámon.

⭐ Stella

(#23566) N0S válasza dudikpal (#23556) üzenetére


N0S
csendes tag

Alanyi adómentes lévén nem kell vacakolnom az ÁFÁ-val. Nem kell külön befizetni az államnak, de vissza se igényelhetem!
Természetesen adok róla számlát is! :-)

(#23567) dudikpal válasza N0S (#23566) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Valóban, igazad van, erre nem gondoltam :K

(#23568) matykooo válasza radi8tor (#23565) üzenetére


matykooo
aktív tag

lehetséges, de már 2-3 hónapja ezt látom... no mind1 egyszer csak megjön ha meg nem, akkor sincs gond..

''a walesi srác aki legenda lett''

(#23569) bul07 válasza matykooo (#23564) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem kell csodálkozni hogy lassulnak a megérkezések , közeleg a karácsony a nyára jellemző szállítási idők egyre hosszabbak lesznek
Amúgy aki karácsonyi ajándékot akar rendelni ne halogassa sokáig, mert ha véletlen az első rendelés nem érkezne meg újra meg kell rendelni és el is röppent két hónap

Karácsonyfa izzót én a hétvégén fogok rendelni

Január végétől meg ugye jön majd a Kínai újév két három hétre megáll az élet olyankor Kínában , 2013-ban Február 10.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23570) ^Clown válasza bul07 (#23569) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha elmentek otthonról, a biztonság kedvéért húzzátok ki a konnektorból (nem gonoszságból írom). :R

(#23571) matykooo válasza bul07 (#23569) üzenetére


matykooo
aktív tag

persze ezt értem, csak nekem most teljesen megfordult a dolog :) a picik késnek a nagyok "hamar" megjönnek :D
De leírták, hogy valószínű miért van ez a lassúság a pici csomagokkal is... :U

''a walesi srác aki legenda lett''

(#23572) Kerio


Kerio
őstag

Lehet, hogy én vagyok csóró, de nem sok egy kicsit a 3 millió Forintos szállítás egy 5.800Ft-is termékért? :Y
Majdnem kifizettem :W

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#23573) radi8tor válasza Kerio (#23572) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(Szállítási díjak) Preis für Versandkosten

1) bis 50 cm 15 Euro.
2) bis 80 cm 20 Euro.
3) bis 120 cm 30 Euro.

Szerintem beszéld meg előtte vele a költségeket. Nem tudom ilyen esetben köteles-e csökkenteni a szállítási díjat.

⭐ Stella

(#23574) RAiN91


RAiN91
őstag

Ez miért ilyen olcsó?

szerk: már rájöttem.

[ Szerkesztve ]

(#23575) Fecogame válasza RAiN91 (#23574) üzenetére


Fecogame
veterán

Egyáltalán szabályos az ilyen aukció? Mert szerintem ez a jutalék rendszer kijátszása.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23576) Kerio válasza radi8tor (#23573) üzenetére


Kerio
őstag

Megbeszélem vele. De a PayPal-os fizetésnél akkor is a 3 millás szállítást írja.. :W

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#23577) bul07


bul07
nagyúr

Nálam változott megint a .com, remélem most már rendesen fog működni a keresés (szállítási ország beállítás rosszalkodott nálam)

(#23570) ^Clown
Persze azért majd figyelem hogy melegszik e , mondjuk szerintem csak a kis dobozkáig megy 230V utána 12V megy, lednek csak elég annyi is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23578) dudikpal válasza bul07 (#23577) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Teljesen igaz a Voltos okfejtés, kivéve h a melegedés nem a Volt-tól függ... :U
Ne húzd ki a konnektorból, jobb ha be sem dugod.

[ Szerkesztve ]

(#23579) llaszlo


llaszlo
veterán

Meddig érdemes várni Kínából, Hong-kongból rendelt árura? Mennyi az az idő amikor már reklamálhatok, hogy nem kaptam meg?
A legrégebbit 07.30-án adták fel. Free shippinggel és még nem jött meg.

(#23580) dudikpal válasza llaszlo (#23579) üzenetére


dudikpal
aktív tag

A 45 napból immár kiestél, ennyi az annyi.

(#23581) bul07 válasza llaszlo (#23579) üzenetére


bul07
nagyúr

Ázsiai országból való rendelés esetén én így szoktam
31-33dik nap környékén írok az eladónak hogy nem érkezett meg a termék és refundot kérek, ekkor két válasz lehetséges
Elnézést kérő levél mellett visszatérít
Vagy elnézést kérő levélben megkér hogy várjatok még pár napot, ekkor ha továbbra se jön meg pár nap múlva újra írni kell neki általában ekkor visszatérítenek
Ha a 44-ik napig nincs visszatérítés nyitni kell egy ügyet
Soha ne lépd túl a 45napot mert akkor kicsi az esély a pénz visszaszerzésre
Angliából érkező rendeléseknél 20nap környékén már lehet írni

Újraküldésnél
Angliai rendelésnél még bevállalható ha az eladó 20nap környékén újraküldi mert beleférhet a 45napba
Ázsiai rendelésnél nem alternatíva mert nem igen fér bele a 45napba, mindenképp refund

A 45napból már kicsúsztál de azért tehetsz egy próbát hogy írsz az eladónak és visszatérítést kérsz , nem biztos hogy megteszi de esetleg még megemlítheted neki a negatív értékelés is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23582) llaszlo válasza bul07 (#23581) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz.
Ez a 45 napos szabály honnan van? Ez valami eBay szabály vagy csak valami általános tapasztalat.

Ügyet, hogyan kell nyitni?

[ Szerkesztve ]

(#23583) llaszlo válasza llaszlo (#23582) üzenetére


llaszlo
veterán

Egy másik rendelésnél pont most van a 43. vagy 44. nap. Írtam az eladónak.
Honnan kell számolni a 45 napot? A vásárlástól vagy a postázástól?

Közben megtaláltam, hogy a PayPal adja a 45 napos garanciát a vásárlástól számítva. Akkor most a PayPalnál kell reklamálni ahol még a 45 napon belül vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#23584) llaszlo válasza llaszlo (#23583) üzenetére


llaszlo
veterán

Már csak az új ügy nyitását kellene megtalálnom.

És mi van akkor, hogyha refund és végül megkapom az árut is? Akkor dupla öröm? :D

[ Szerkesztve ]

(#23585) llaszlo válasza llaszlo (#23584) üzenetére


llaszlo
veterán

Még egy kérdés. Ez a refund dolog 45 napon belül mennyire biztos? Vagy visszakapom a pénzt vagy nem vagy ilyenkor mindenképp visszajár?

Nem nagy összegekről van szó 1600 meg 1400Ft-os tételek. De azért jó lenne nem az ablakon kidobni.

(#23586) Winner_hun válasza llaszlo (#23584) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK] + [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23588) llaszlo válasza Winner_hun (#23586) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz. Tehát nem 100%, hogy vissza kapom a pénzem?

Az új ügynél is le kell írni, hogy mi történt, újra?

[ Szerkesztve ]

(#23589) llaszlo válasza llaszlo (#23588) üzenetére


llaszlo
veterán

Ha azt javasolja, hogy várjak még akkor azt elfogadjam, még így is vagy mindenképp ragaszkodjam a refundhoz?
Ez a plusz 20 nap kitolás ez minden esetben meg van?

[ Szerkesztve ]

(#23590) llaszlo válasza llaszlo (#23589) üzenetére


llaszlo
veterán

A reklamációba elég ha annyit írok, hogy nem kaptam meg még a terméket? Más eddig nem történt. Az összes eladó válaszolt, és mind azt írta, hogy várjak, mert kb 6, de lehet, hogy több hét is lehet amíg megérkezik.
Másik fórumon olvastam olyat, hogy volt aki 61 napra kapta meg amit rendelt.

(#23591) Melack válasza llaszlo (#23590) üzenetére


Melack
veterán

Igen, általában elég. De azt is leírhatod, hogy ő mit ír az oldalán, mennyi a szállítási idő, és mennyi után van refund - ez szokott segíteni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23592) albinolynx


albinolynx
őstag

A kritikus 45 nap számlálása mikortól indul? Amint lezárult az aukció?
(Függetlenül mikor érkezik be a pénz, mikor van feladva a csomag, stb?)

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#23593) llaszlo válasza Melack (#23591) üzenetére


llaszlo
veterán

OK. Ha 08.03-án vettem meg a terméket akkor most ha jól számolom ez a 43. nap?

Egyébként azt írta a termék oldalán, hogy kb 28 nap a szállítási idő. 07-én adta fel, ez akkor most 39 nap.
Ezt írtam le a levélben is.

albinolynx: Olvasd el amit linkeltek. Vásárlástól

[ Szerkesztve ]

(#23594) llaszlo válasza llaszlo (#23593) üzenetére


llaszlo
veterán

A 08.03-asnál visszakaptam a pénzt. :) Kösz a segítséget.
Ha mégis megkapom akkor a PayPalnál, hogyan tudom újra kifizetni?

(#23595) bul07 válasza llaszlo (#23593) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy az My eBay: Purchase history felsorolásban az adott terméknél egy idő után 28-30 nap környékén(ebben nem vagyok biztos lehet több) is megjelenik a határidő
Pl így:

Amúgy, egy válaszban több hozzászólásra is lehet válaszolni , vagy szerkeszteni a hozzászólást

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23596) adammkaa


adammkaa
senior tag

Sziasztok. Röviden történet: vettem ebay en egy fülhallgatót, és véletlen kétszer vettem meg, lebeszéltem a tulajjal küldje vissza az egyik árát, üzent hogy visszaküldi , ebay en küldött egy üzit amit meg kellett erősítenem hogy törölve legyen a megrendelés elfogadtam, elvileg már vissza küldte de nem jelent meg sem hitelkártya sem paypal. Most használtam előszőr paypal, és nem tudom hogy most mi van.... mikor belépek paypal fiokba nevem alatt a státusz ellenőrizetlen, mikor oda rámegyek akkor kér valami 4 jegyű paypal kodot? Meg hol van a jegyű kod amit be kell irnom azt se találtam sehol..Ezt kellene aktiválnom nem? Segítsetek pls, mert közben megrendeltem egy másik terméket és holnap hozza a futár.-

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#23597) radi8tor válasza adammkaa (#23596) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A négyjegyű kódot a bankszámla kivonatodon fogod látni.
Fel kell hívni a bankod ügyfélszolgálatát, hogy mondják be neked a tranzakciónál megadott kódot. Ezzel igazolod vissza magad PayPal-nál.

A pénzvisszatérítésed nem rögtön jelenik meg a számládon, hanem olyan 2-3 nap után.

PayPal-ról leírások ebben a hozzászólásban vannak: [link]

Van egy PayPal topic is, de látom megtaláltad, mert ott is kérdeztél már erről.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23598) bul07 válasza adammkaa (#23596) üzenetére


bul07
nagyúr

(#23597) radi8tor1 kódról írt információit kibővíteném annyival hogyha kapsz sms-t a tranzakciókról akkor abban is benne kell hogy legyen a kód

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23599) radi8tor válasza bul07 (#23598) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van, hogy nem fér ki teljesen a kód, így marad a telefon.

⭐ Stella

(#23600) adammkaa válasza bul07 (#23598) üzenetére


adammkaa
senior tag

Az a durva, hogy a cib banknál kapok smst ha jön pénz a kártyára, de leemelek a kártyáról, vagy vásárlok vele , baszik smst küldeni, ezért volt tévás vásárlásom, 1 helyett 2 rendeltem.

Nexus 5 Black

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.