Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) Fecogame válasza oliverkiss32 (#24750) üzenetére


Fecogame
veterán

Mert 22 euró alatt van az értéke.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24752) bul07 válasza oliverkiss32 (#24748) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem az ilyen tokokkal csak negatív tapasztalatom volt , ara nézve hogy túl puha nincs tartása, a telefonról hamar lefordul, egyszerűen kényelmetlen a használata mert figyelni kell rá hogy rajtamaradjon

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24753) B1T3 válasza oliverkiss32 (#24746) üzenetére


B1T3
addikt

Ha van szállítási díj, az is fel van tüntetve, hogy az mennyi.

(#24754) Tomate


Tomate
veterán

Kezdek parázni emiatt a letiltás miatt, olvasgatom hogy mik vannak és mostanában 2-3 case nekem is becsusszant. Melyik Case számít bele ebbe a dologba, amit az eladó ellen indítok mert mondjuk nem érkezett meg a csomagom? Vagy az is számít mondjuk amit az én irányomba nyitnak, mert még nem fizettem a cuccért? Milyen nagyságrendű fiókotok volt amit letiltottak ( hány db értékelés?) Nekem 441 pozitívom van ebből 6 eladás. Eddig 46 casem volt ilyen olyan ügyből kifolyólag. Nem lenne jó ha kitiltanának mert most vettem egy telefont 370$-ért és amíg nincs a kezemben nem hiányozna, hogy elszálljon az ebay buyer protection.

(#24755) faresz5 válasza Tomate (#24754) üzenetére


faresz5
senior tag

Azt nem szeretik ha te nyitsz caset es meg raadasul semlegest negativot adsz.

(#24756) Tomate válasza faresz5 (#24755) üzenetére


Tomate
veterán

Értem, köszi. Hát olyan ritkán van és általában mindig happy end a vége a sztorinak. Mindig pozitívat adok. (vagy ha nem tudok akkor semmit) semleges sem adtam még soha senkinek.
Köszi az infót. :R

(#24757) hun620 válasza oliverkiss32 (#24750) üzenetére


hun620
aktív tag

Kell. 22€-ig vám és áfamentes, efelett már ÁFA köteles, 150€ felett még rájön a vám is. De a te esetedben semmi extra teher nem lesz ;)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#24758) LÁZ válasza Doki16 (#24744) üzenetére


LÁZ
addikt

irni kell az ebay-nek, hogy nem válaszolt a te üzeneteidre sem, refund, sztem ők sem fogják túlbonyolitani, pláne, ha már nekik sem válaszolt a kedves eladó..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24759) amanoba


amanoba
őstag

hali,

miért van az, hogy bal oldalt a korábban nézett terméket újra meg tudom nézni és aktívnak is tűnik, de ha a termékre rákeresek, vagy az eladó termékei közt nézem nem találom? :F

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#24760) Winner_hun válasza amanoba (#24759) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg változtatott a listázás beállításain?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24761) amanoba válasza Winner_hun (#24760) üzenetére


amanoba
őstag

lehetséges, hogy ebben a régióban/országban stb. letiltotta, hogy megjelenjen nekem minden terméke?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#24762) #59816064 válasza faresz5 (#24755) üzenetére


#59816064
törölt tag

Én pozitivat adtam minden refund után, ez volt a bajuk, hogy nem objektíven értékelek, és ez szemben áll a szabályzatukkal. Mocskos egy banda.

(#24763) Winner_hun válasza amanoba (#24761) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szállít hozzánk? Ha igen akkor passz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24764) amanoba válasza Winner_hun (#24763) üzenetére


amanoba
őstag

igen, szállít.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#24765) Kal-El válasza #59816064 (#24762) üzenetére


Kal-El
senior tag

Igazából, ha semlegest adtál volna, vagy negatívat a refundokra, akkor meg az lenne a bajuk.
Mert hogy megkaptad a pénzed, és ezzel szemben miért adsz semlegest, vagy negatívat? Ezt matykooo-nál írták :) Nálad meg pont az ellenkezőjéért.
Tehát mindegy mit adsz, mindenképp kitiltottak volna. Gj eBay.
Lényegében nem érdemes refundot kérni a PayPal-on, vagy eBay-en, csak az eladótól levélben. És ha nem ad, akkor sem szabad csak max. havi 2-3 refundot kérni PayPal-on. Nekem ez jött le kb.
De talán még ennyit sem lehet hosszútávon, csak max. havi 2-t.

(#24766) #59816064 válasza Kal-El (#24765) üzenetére


#59816064
törölt tag

Az egész ebayes pályafutásom alatt 2 disputépm volt, claim egy sem. A többi refund mind az eladóval lett intézve levélben. Most jött össze hirtelen ennyi, viszonylag rövid időn belül és emiatt tiltottak ki.

(#24767) randras


randras
veterán

Szerintem hülyeség amiről beszéltek, hogy max ennyi meg annyi dispute meg case lehet egy accra. Arányaiban kell nézni, meg nyilván más a helyzet hogyha egydolcsis cuccokra egy kamutrackinger kínai supersellerre nyitsz rá egy halom case-t, mintha mondjuk egy 100%-os cégként működő angol eladó 50$-os eredeti ruháira...

Sokváltozós nagyon szerintem, a te vásárlásaid számáról nem is beszélve.

(#24768) Tomate válasza #59816064 (#24766) üzenetére


Tomate
veterán

Hány tranzakciód volt eddig? :U :U

(#24769) randras


randras
veterán

Tudtok olyan angol eladót, akitől nagyon gyorsan itt vannak a cuccok, és árul mobil tokokat? S2-re kellene valami...

Fóliát tőle rendelek mindig, és nagyon gyors és király minőségű is, de most tok kellene. :U

(#24770) #59816064 válasza Tomate (#24768) üzenetére


#59816064
törölt tag

300+

(#24771) Fecogame


Fecogame
veterán

Megoldva.

Mostanában ( 2 napja ) nem tudok paypal-al fizetni ebay-n. Amikor utoljára kell megerősíteni az összeget a paypal oldalán ( bejelentkezés utáni oldalon ), csak pörög a loading, de nem csinál semmit.

Nálatok sem jó? Mi lehet a hiba?

Szerk.: Sikerült megcsinálnom. A forintot dollárra kellett átváltanom. Érdekes, pedig eddig működött úgy is, hogy forint volt a paypal számlámon, és onnan vásárláskor konvertálta át. :U

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24772) albinolynx


albinolynx
őstag

Akiket korlátoztak, stb - tőlük kérdezem, hogy kellett felmérési kérdőívet kitölteni ebay-nek?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24773) Kal-El válasza randras (#24767) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szerintem rossz a példád, mert 50$-os holmikra eleve van tracking a jobb eladóknál. Ha nem, akkor ezért az összegért már megéri kérni.
Inkább ilyen 10-20$ körül termékekkel van a gond. De szerintem az eladók között sem tesz különbséget az eBay, hogy kínai kamu eladó, vagy megbízható angol.
És biztos, hogy vannak nekik számok is meghatározva, amik alapján intézik ezeket, mert egyébként nem lehetne ebben a káoszban intézkedni, hogy kit tiltsanak és kit ne. Mondjuk ezt tuti program figyeli/jelzi nekik.

De lehetséges, hogy arányaiban kell nézni + az eddigi vásárlások száma alapján is. Ezt sajnos nem lehet tudni.

(#24774) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Amúgy az milyen, hogy rendeltem egy digitizert, megjött tök hamar, szépen bubis borítékban és jól bebugyolálva, mégis ripityára volt törve.
Írtam eladónak, és rögtön visszafizette az árát, még csak képet sem kért.

Számomra ez kicsit gyanús, csak nem jövök rá, hogy neki ez miért volt jó.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24775) W1 válasza Zirowe (#24774) üzenetére


W1
senior tag

Én rendeltem egyet, kartondobozba, méretre vágott hungarocelbe, bubiva jött, és semmi baja nem volt, ráadásul még egy réteg ragasztós fóliába volt a digitizer.

(#24776) Zirowe válasza W1 (#24775) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, ez a furcsa, hogy nem először rendeltem digitizert (ettől az eladótól viszont igen), kb ugyanígy voltak csomagolva, és soha semmi bajuk nem volt, míg ez a nagy védelem ellenére ripityára volt törve+rögtön visszafizette a pénzt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24777) W1 válasza Zirowe (#24776) üzenetére


W1
senior tag

Pü.

(#24778) Spirit


Spirit
őstag

Nektek az utóbbi 2 hónapban hogyan jönnek a csomagok? Kis értékű, főleg Kínából érkező csomagokat várok. Egész nyáron 2-3 héten belül jött minden, de aug vége óta a csomagok 2/3-a nem hajlandó megérkezni. Az a néhány ami megjön, az is 40+ napra. Levélben írva az eladónak sikerült minden refundolni, de már nem merek semmit rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#24779) W1 válasza Spirit (#24778) üzenetére


W1
senior tag

Nekem eddig a 7 rendelésből 3jött meg, ebből 2 kínából, 3hét és 1nap, az egyik $1, a másik $9. A többi még nincs 3héten belül sem, így azok nyílván még úton vannak.

(#24780) maláj válasza Spirit (#24778) üzenetére


maláj
őstag

nekem 1 átalakítóm "veszett" el az éterben :) ma van a 45. nap & ha nem ér ide nyitni kell ... ;]

(#24781) aleister


aleister
veterán

Nekem az utóbbi idők kb 8 csomagjából eddig egy jött meg késve, de az is 40 nap alatt volt. A többi átlagosnak mondható 2-3 héten belül itt volt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24782) Fecogame válasza Spirit (#24778) üzenetére


Fecogame
veterán

Az összes megjött, szépen, rendelési sorrendben, 2-3 hetes szállítási idővel. A legutóbbi csomagom, ami még nem jött meg, 09. 29.-én lett rendelve ( azon a napon rendeltem 4 dolgot, abból már 3 megjött ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24783) Avicularia válasza Spirit (#24778) üzenetére


Avicularia
veterán

Itt Svédben is problémák vannak az utóbbi időben.HDMI kábel nem jött meg nem egész 2 dollár értékben. Kb.40. napon visszakaptam a pénzt.Rendeltem is egyből még egyet másik eladótól,erre pont 45. napon mégis megjött. Amit másodszor rendeltem az most van a 37. napon és se hire se hamva. Eddig nem voltak ilyenek,sokszor 7-9 napra megkaptam csomagokat Kínából.

(#24784) Spirit válasza Avicularia (#24783) üzenetére


Spirit
őstag

Nekem a kb. 15 csomagomból 10 nem jött meg. Ebben volt olyan, amit augusztusban rendeltem, október elején újraküldettem, de a 2-nak sincs nyoma se.:(

[ Szerkesztve ]

(#24785) Avicularia válasza Spirit (#24784) üzenetére


Avicularia
veterán

Már inkább nem is fogok szólni,ha nem jön meg a cucc. Volt 3-4 money back-em az elmúlt időben,nem akarom,hogy kitiltsanak, vagy korlátozzák a fiókomat.

(#24786) dReFiX


dReFiX
senior tag

Én például vezetek egy exel táblát ami számolja az eltelt napokat illetve az érkezési időket valamint ennek átlagát. 20.3 nap éppen.

60+ csomagból 2 nem érkezett meg, bár 98,5% alatti eladótól nem is rendelek hiába drágább.

[ Szerkesztve ]

(#24787) Fecogame válasza dReFiX (#24786) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálam van úgy, hogy 99%-ostól sem rendelek, inkább 99,3% és afelett, valamint pártíz/százezer értékelés után.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24788) randras válasza Fecogame (#24787) üzenetére


randras
veterán

Tőle vettem jópár cuccot, akkor még 88 értékelése sem volt.

Kaptam másnap egy e-mailt, hogy köszöni a bizalmat, és nem kell aggódnom, mert még 3 akkja van eBay-en, és nem lesz gáz. A Free Shipping-es cuccai itt voltak másfél hét múlva. ;)

Csak az általánosítás végett.

(#24789) bul07


bul07
nagyúr

Csak észreveszik előb utób hogy álltalános lett a refund, meg egyre kevesebb a rendelés és tesznek valamit a Kínai eladók
Mert ugye a Kínai államnak is jól jön az országába beáramló valuta

Én se rendelek már semmit, pedig kedvenc időtöltésem volt bogarászni hogy mit lehetne venni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24790) Fecogame válasza randras (#24788) üzenetére


Fecogame
veterán

Persze, de muszáj általánosítani, nem ismerhetek minden eladót. És végül is az értékelés segít tájékozódni, hogy milyen az adott eladó. Nem? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24791) randras válasza Fecogame (#24790) üzenetére


randras
veterán

Mi történt az arcoddal? :DDD

(#24792) Fecogame válasza randras (#24791) üzenetére


Fecogame
veterán

Végre megvan az új arcképem :B

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24793) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ha az eladó adja a refundot levelezgetés után akkor ezek szerint nem kell retorzióra számítanom? :F
Rendeltem ugyanis kettő bringalámpát, amiből az egyik nem működik. Megtárgyaltuk, hogy nem kell visszaküldenem, de az ő üzletpolitikájuk szerint nem küldenek újra terméket, hanem visszafizetik az árát. :C
Viszont remélem az ebay nem büntet refund miatt. Mostanában nem volt visszafizetésem, szerencsére megjöttek az áruk rendesen. Bár még várok pár cuccot, remélem azok is rendben lesznek.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#24794) radi8tor válasza M_o_g_y_i (#24793) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell aggódnod. :N

⭐ Stella

(#24795) M_o_g_y_i válasza radi8tor (#24794) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Remélem is! :DDD
:R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#24796) randras válasza Fecogame (#24792) üzenetére


randras
veterán

Én még a döntésre várok... :( Szorítsatok, régóta itt vagyok már! :U

(#24797) Fecogame válasza randras (#24796) üzenetére


Fecogame
veterán

Itt azt írják, hogy van válasz ;)

Más, hogy ne csak off legyen:

Németo.-ból szoktatok rendelni? Mennyi idő alatt szokott megjönni? Késés várható?

Szerk.: Egyszer rendeltem Angliából, 2 munkanap alatt itt volt :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24798) randras válasza Fecogame (#24797) üzenetére


randras
veterán

Köszi. Nem is láttam. :O

Majd addig jól viselkedek, mondjuk nem tudom, mit néznek.

Németország kb. egy sebesség Angliával. Csak jellemzően kevesebb cuccom tűnik el onnan. Mondjuk az Angliából érkező eltűnt cuccok száma már tényleg aránytalanul nagy nálam, lassan utána kellene járnom, miért van... :U

(#24799) fagyalllo válasza Fecogame (#24797) üzenetére


fagyalllo
őstag

Párszor már rendeltem onnan, kb. egy hét alatt értek ide.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#24800) hun620 válasza Fecogame (#24797) üzenetére


hun620
aktív tag

Mivel nem vámolják, gyorsan megjön. Nekem 5 nap alatt megjöttek a kijelző fóliák.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.