Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) magyarchris válasza albinolynx (#24549) üzenetére


magyarchris
csendes tag

Te jó isten :Y

Eddig amelyik csomagomon nem volt tracking, az megjött 2-3..nagyon max 4 hét alatt.
Egy másik csomagnál is volt nyomkövetés, az 5 hét alatt jött meg.

Legközelebb nem fogok trackinget kérni, lehet az itt a baj :D

(#24550) zoli03:
trackitonline.ru az oldal neve.

(#24552) hun620


hun620
aktív tag

2012.09.18 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2012.10.11 Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2012.10.11 Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

Ilyen nincsen... elküldtem a számlát a Postának a héten, erre közlik, hogy még nincs náluk a csomag, küldjem el újra, ha jön a bekérő. Mi a rákos fene folyik azon a vámon? Kolbászt majszolva kártyáznak az irodában, vagy mit csinálhatnak?

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#24553) Bodz válasza hun620 (#24552) üzenetére


Bodz
nagyúr

Valószínűbb, hogy sok a csomag és kevés a vámos.

(#24555) randras


randras
veterán

Most ütögettem le és fizettem ki eBay-en 19 darab pulóvert különböző címre. Mire a végére értem, az első 5 után már kaptam a postázási értesítőt. :W

Ki veszi ezt be? :(

(#24556) bul07 válasza randras (#24555) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát még ha egy címre küldi a pulóvereket
Nekem volt olyan eladó hogy 4 különböző címre rendeltem tőle és mit alkotott, a cím különböző volt de a név az minden esetben ugyanaz , még szerencse hogy a postás a helyes címzés miatt kézbesítette és nem küldte vissza

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24557) randras válasza bul07 (#24556) üzenetére


randras
veterán

Akkor kilátogatok, és szétkaratézom az összeset! :)

Most van mit elcseszni, mert az ehavi eBay költésem messze rekord lesz, szinte lehetetlen, hogy minden rendben megjöjjön ebből. :U

[ Szerkesztve ]

(#24558) albinolynx válasza magyarchris (#24551) üzenetére


albinolynx
őstag

Szépen kivárom a 43-44. napot, még van hátra 2-3 és megy nyitás.
Egyébként amíg nem ismertem a tracking oldalakat addig rendben időre megérkezett minden csomagom. Pedig voltak nem olcsó szállítmányok is.
...és a Postánkra, Vámunkra sem lehet fogni, mivel még kínából sem kerültek ki.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24559) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem biztos, hogy teljesen ide vág, de akkor most mikortól kell adózni az EU-n kívül jövő 22 $-t meghaladó tételeknél?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24560) bul07 válasza Cyberpunk (#24559) üzenetére


bul07
nagyúr

22€ ha cégtől rendelsz magán személytől 45€ , egy kis olvasnivaló

Nem értem miért nem akarnak megjönni a dolgaim szeptember 4-10 között rendeltem 6 dolgot abból megjött 1db kettőt már refundoltak , remélem nem szankcionálnak bár nem nagy értékű dolgok

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24561) zoli03


zoli03
őstag

Ha kiírja az eBay, hogy "If there was a problem, please go to the Resolution Center by 10/15/12", akkor holnap még ugye nyithatok case-t? Írtam ma az eladónak, aztán meg akarom várni, hátha válaszol még holnap.

(#24562) albinolynx válasza zoli03 (#24561) üzenetére


albinolynx
őstag

Igen. Meg úgyis mindegy, 2 perc múlva holnap van... :DDD

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24563) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Nem egészen eBay, inkább PayPal.
A PP fiókom a bankkártyámra van beállítva, szóval nem kell átutalni a számlámra a pénzt, hanem a kártyáról vonja le. Nos én azt szeretném, hogy mivel kp-ba 1000ft-t lehet levenni csak minimum, így arra gondoltam, hogy a PP-n gyűjteném az "apró"-t.
Hogy tudnám átutalni, illetve hogy tudom beállítani, hogy ha eBayon vásárlok, akkor a kártyáról, és ne a PP egyenlegről vonja le a pénzt.
Köszi!

(#24564) Angmar


Angmar
tag

Vám/Áfa val kapcsolatban lenne kérdésem. Azzal tisztában vagyok, hogy 45EUR-ig magánszemélytől érkező küldemény vám, és Áfa-mentes. De ezt, hogy értik küldeményenként :F
Mivan, ha például egyszerre fut be a vámhoz 5db nekem címzett küldemény egyenként ~20EUR értékben, amit 5 különböző magánember küld (Gift-ként). Ekkor összeadják a küldemények értékét? (Vagy szerencsés esetben 3-4 vámos dolgozóhoz kerülnek a küldemények, és így nem tünnik fel)

[ Szerkesztve ]

(#24565) radi8tor válasza Angmar (#24564) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Küldeményenként természetesen.
De számold bele a vám (illetve inkább ÁFA alapba) a postaköltséget is. Azzal együtt kell(ene) 45EUR alatt lennie.
Nem a szerencsén múlik. Semmi jogalapja nincs összevonni teljesen különböző helyekről/személyektől érkező küldeményeket vámkezelés céljából. No para.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24566) Angmar válasza radi8tor (#24565) üzenetére


Angmar
tag

Ingyenes volt a posta, az nem gond. Most egy kicsit megnyugodtam, hogy nem vonják össze :DDD
(Összeadogatam a héten rendelt dolgokat, és már 45EUR fölé mentem, ezért kezdem parázni :) mivan ha az egyszerre érkezik meg a vámra ) Kösz a segítséget :R Megint megy a paráztatás [link]

[ Szerkesztve ]

(#24567) radi8tor válasza Angmar (#24566) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi új nincs ebben sem. :P

⭐ Stella

(#24568) Angmar válasza radi8tor (#24567) üzenetére


Angmar
tag

Hát igen, kb. 1 hónapja is volt egy ilyen cikk, nem hiszen, hogy sok embert eltántorítanának ezzel, hogy ne rendeljen EU-n kivül

(#24569) llaszlo válasza bul07 (#24560) üzenetére


llaszlo
veterán

Szept. 4-10? Az még alig több, mint egy hónap. Nekem három tételem nem jött meg, amiket júli 30-án meg aug. elején adtak fel. Ami legutóljára lett feladva negyedikkén az jött meg egyedül, a többi refund. Most ismét várok hat tételt kíváncsi vagyok ebből mennyi érkezik meg.
Eddig 55 nap a rekord amikorra megérkezett a cucc. A vicc, hogy előző nap kértem egy másik eladótól ugyanazt (a fene sem gondolta, hogy megjön) és nem tudtam visszamondani.

(#24570) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Ha eBay-en rendelek egy eladótól, egy termék alatt, de két különböző színben, azt akkor az eBay külön aukciónak fogja látni?

(#24571) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok!
Viszonylag új vagyok az ebay-en, pár terméket már rendeltem, de sosem volt gond.
Szeptember 9-én rendeltem egy ~6$ értékű csomagot, de nem érkezett meg.
Az eladó készségesen válaszolt, és címmegerősítés után újra akarja küldeni.
A kérdésem az lenne, hogy abban az esetben, ha elfogadom az újraküldést (mert ténylegesen szükségem van a termékre) 45 nap után véd valami? Vagy mi az amit tehetek ebben a helyzetben, hogy ne essek el a pénzemtől?
Köszönöm

(#24572) LÁZ válasza Yahoo (#24571) üzenetére


LÁZ
addikt

az eladó jóindulata, és korrektsége, kb, igy érdemes a 44.napon felszólalni a customer supportnál, nekem 10-12 nap alatt bárhonnan ideért az aktuális rendelés.

@W1: sztem igen, és mivel be tudod tenni a kosárba, ott is részletezve lesz, csak egyszerre tudsz kifizetni több dolgot, különböző eladóktól, adott esetben.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24573) Melack válasza Yahoo (#24571) üzenetére


Melack
veterán

Kérj refundot, és rendeld meg újra.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24574) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Kisalföldbe olvastam egy cikket vagyis csak mutatták, de nem tudtam megnézni ,mert sietnem kellett.
Valami 20euróra alatt nincs vám és ezentúl felette mindig lesz? vagy hogy van ez?

Bocsi! most látom hogy már írtatok róla, azt hittem az utolsó oldalon vagyok :(

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#24575) llaszlo


llaszlo
veterán

Az a hülye postás már megint nem hozta fel a levelet. Pedig volt itthon valaki.
Hong-Kong-ból jött meg valami a papír szerint. Az érdekes az, hogy Hong-Kongból utóljára aug 3-án rendeltem meg most október 2-án. Ebből az előbbi az ami nem nagyon fér bele a postaládába. Kíváncsi vagyok mi lesz az ténylegesen.
Lehet, hogy új postázási rekordom születik? :)

[ Szerkesztve ]

(#24576) Chrystall


Chrystall
senior tag

Üdv mindenkinek!

Van valakinek arról tapasztalata, hogy mi van most az ilyen kínából rendelt csomagokkal vám szemponjából? Harsog a TV a szigorításoktól, meg sokan rebesgetnek ilyen új adót, de én úgy vettem ki, hogy a szabályok a régiek. Ha sima postával jött kereskedelmi áru kínából, tőlem nem kértek vámot. Mármint olyan árú, amiből egy darabot vettem, saját célra. Most mi újság ezzel, már az orrára koppintanak az embernek, vagy csak riogatás megy?

(#24577) Winner_hun válasza Chrystall (#24576) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmi extra, eddig is így volt...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24578) randras


randras
veterán

Tudtok MOST fizetni PayPal-lal? :U :O

(#24579) LÁZ válasza randras (#24578) üzenetére


LÁZ
addikt

küldj egy szabad szemmel is jól látható összeget az enyémre, és rögtön kiderül :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24580) llaszlo válasza llaszlo (#24575) üzenetére


llaszlo
veterán

Nincs rekorddöntés. Az egyik kínainak feltüntetett cucc jött Hong-Kongból. Tudom az is Kínában van.

(#24581) Oldbiggy válasza randras (#24578) üzenetére


Oldbiggy
tag

Most tudtam fizetni.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#24582) randras válasza Oldbiggy (#24581) üzenetére


randras
veterán

Már én is...

LÁZ: Jó, pont kérni akartam, hogy küldhetnék-e uzsipénzt. :DDD

(#24583) W1 válasza randras (#24578) üzenetére


W1
senior tag

Én dél körül tudtam.

(#24584) Zozzant válasza Chrystall (#24576) üzenetére


Zozzant
addikt

Bárhol vásárolhatsz a világban, összeghatár eddig is megvolt, csak annyira megnövekedett szerintem a rendelések száma (a munkatársak száma nem hinném) hogy nem bírják = sok cucc átjön ha drágább akkor is = riogatnak.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#24585) hun620 válasza Zozzant (#24584) üzenetére


hun620
aktív tag

Legyen így :)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#24586) bul07 válasza Zozzant (#24584) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem meg sokkal többen rendelnek nincs elég emberük így lassítják az ügymenetet+ riogatnak hátha kevesebben vásárolnak így nem kell embereket felvenniük
Ma jött meg egy 42napos rendelésem, tavaly nyáron kezdtem ebay-ről rendszeresen vásárolni de ilyen lassan még sose jöttek meg a küldemények, még karácsony környékén se

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24587) Yahoo válasza Melack (#24573) üzenetére


Yahoo
aktív tag

LÁZ, Melack köszönöm a válaszokat. Végül a refund mellett döntöttem, számomra nyilván előnyösebb.
Az eladó minden további nélkül beleegyezett, kérdés, hogy ennek a folyamatnak én hol látom a nyomát? Nyilván előbb utóbb az összeg megjelenik a számlámon, de PayPal-on belül (vagy ebayen?) hol keressem?
Köszönöm

(#24588) albinolynx válasza Yahoo (#24587) üzenetére


albinolynx
őstag

Kapsz ebay, paypal levelet. Ebay-en zárják a "case"-t, paypal-on meg fog jelenni az összeg.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24589) KisBundi


KisBundi
őstag

Egy csomagon múlthét csütörtökön vámkezelve lett, de azóta sem kaptam még meg :/
Ez most miért lehet? :F

(#24590) Melack válasza KisBundi (#24589) üzenetére


Melack
veterán

Többeknek több hétig vámkezelik. Hívd fel őket, és kérdezd meg, hol a csomag.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24591) LÁZ válasza KisBundi (#24589) üzenetére


LÁZ
addikt

lehet csempészárunak nézték :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24592) KisBundi válasza Melack (#24590) üzenetére


KisBundi
őstag

De már vámkezelve lett :/

(#24593) Melack válasza KisBundi (#24592) üzenetére


Melack
veterán

Épp ezért hívd fel őket. Lehet már rég postán van, csak nem jelölték meg az oldalon - volt már ilyen többször is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24594) KisBundi válasza Melack (#24593) üzenetére


KisBundi
őstag

Milyen számon tudom őket elérni?

(#24595) Melack válasza KisBundi (#24594) üzenetére


Melack
veterán

"A küldemények aktuális szállítási/vámeljárási állapotáról minden esetben a Magyar Posta Zrt‐nél kell érdeklődni (tel: 061333777; email: vamkezeles@posta.hu)."

Forrás

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24596) KisBundi válasza Melack (#24595) üzenetére


KisBundi
őstag

Köszi :)

(#24597) entlitti


entlitti
csendes tag

Sziasztok. 1 kis segítséget kérnék. Első refundom történt meg ma reggel. Kaptam üzenetet a Paypaltól is, hogy az eladó visszautalta az összeget. Nem volt még paypalról visszautalásom az Otp-s számlámra ezért 1 kis segítséget kérnék hogy kell visszautalni. Próbáltam visszaolvasni de ehhez hasonló hozzászólást nem nagyon találtam.
A másik amit még nem értek, hogy a Paypal balance miért 0 HUF-ot mutat, mikor elvileg van pénz a paypalon ?
Előre is köszi !

(#24598) Winner_hun válasza entlitti (#24597) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahonnan le lett vonva az összeg oda fog visszakerülni.
Azért 0 Ft mert nincs rajta pénz. Olyan nincs hogy elvileg van rajta de nem látszik. Gyakorlatilag nincs rajta, miért lenne, kaptál valakitől pénzt vagy te töltöttél rá?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24599) Melack válasza entlitti (#24597) üzenetére


Melack
veterán

Ha volt refund, akkor az összeg gyakorlatilag egyből ment is vissza a bankszámládra. PayPal egyenlegtörténetet nézd meg, ott ezt látni is fogod.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24600) Zozzant válasza entlitti (#24597) üzenetére


Zozzant
addikt

Pár nap kell mire visszaér a számládra, "áruvisszavét ellenértéke" fog szerepelni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.