Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) radi8tor válasza Discoman27 (#16200) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kínából szerintem sosem volt gyors a szállítás. :N

⭐ Stella

(#16202) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Egyébként indíthatok vitát Paypal-on ha látom, hogy feladta az eladó a csomagokat csak azok nem akarnak megérkezni már lassan 30 napja?

(#16203) Discoman27 válasza radi8tor (#16201) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Ha hiszed ha nem 10-16 nap alatt itt voltak a cuccaim az elmúlt hónapokban.

(#16204) radi8tor válasza Discoman27 (#16202) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Indíthatsz vitát, de még várhatsz is vele 1 hetet. 45 napon belül lehet indítani.
Csomagnak van tracking ID-je vagy anélkül küldte?

⭐ Stella

(#16205) Discoman27 válasza radi8tor (#16204) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Mindegyik Tracking számmal ellátott. Ha kicsit visszagörgetsz az oldalon megtalálod a számaikat is mert pár napja már kiírtam őket.

(#16206) radi8tor válasza Discoman27 (#16205) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos nekem nem volt jó tapasztalatom PayPallal hasonló esetnél. Volt tracking ID a feladásról, de nem volt nemzetközi tracking.
Nem fizettek egy petákot sem nekem, mert az eladó hitelt érdemlően igazolta a feladást.
PayPal csak akkor fizet, ha az eladó vágna át.

De ettől függetlenül nyithatsz dispute-ot, csak szerintem ne fűzz sok reményt a sikeréhez.

⭐ Stella

(#16207) slippy válasza ^Clown (#15052) üzenetére


slippy
tag

gondoltam szólok, hogy újra él az oldal ;)

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#16208) tevfik válasza slippy (#16207) üzenetére


tevfik
tag

Érdemes tőle rendelni? Megérkeztek az áruk hozzád?

Ugyan itt kérdés! http://www.buyincoins.com/ megbízható? Sok ebay-es ezekkel a termékekkel hirdeti magát, de most van akció közvetlen az oldalról 2 fizetsz 3-kapsz akció + hébe hóba szokott lenni kupon is!

(#16209) faresz5 válasza tevfik (#16208) üzenetére


faresz5
senior tag

Rendeltem tőlük pár apró dolgot, igaz ebayen keresztül. Egyik csomag rendben megérkezett.
Másikat még várok.
A harmadik rendelésem viszont:
Volt gondom is velük rendeltem 1 termékből több db-t de egymás után, nem egyben,(később szoltak haverok,hogy nekik is kell) és azt mondták,hogy nem érkezett meg hozzájuk a ebayen a megrendelés, csak 1db-ról, elküldtem nekik a prinscreent is, meg pay pay azonosítót is gy lássák,hogy fizetve van és kellenek a termékek. Kb a 3ügyintézővel leveleztem, nagyon buták voltak, az első nem tudta megnyitni a képfeltöltős oldalakat amit belinkeltem.(nemzetközi oldalak, 4 helyre feltöltöttem),második miután már mondtam neki,hogy nehogy már nekem kelljen bizonygatnom,hogy kifizettem az árukat nézzék már meg paypalon, nem volt rá hajlandó. Mondom jó akkor adok 4 negatív értékelést és refoundulom. Ekkor a harmadik ügyintéző(aláírták a levelet),mondta,hogy elég ha megadom a paypalos tranzakció id-t és utána néz. Mondom jó, de nekem a termékek kellenek. Következő levélben meg jött a válasz,hogy refundoltak, hiába mondtam nekik,hogy nem a pénz kell hanem a termék.

Ez persze lehet egyedi eset, bár elég érdekes,hogy nem érkezett meg hozzájuk a megrendelés csak a pénz.
Szóval nekem ez volt a tapasztalatom velük.

(#16210) slippy válasza faresz5 (#16209) üzenetére


slippy
tag

"nagyon buták voltak, az első nem tudta megnyitni a képfeltöltős oldalakat amit belinkeltem.(nemzetközi oldalak, 4 helyre feltöltöttem"

azért a kínai kormány elég erőteljesen lekorlátozza, hogy miket nyithatnak meg. (legfrissebb példa, hogy az android market elérését blokkolja. úgyhogy nem feltétlenül az ügyintéző a hülye, csak egyszerűen nem tudja megnyitni a tartalmat :U

(#16208) tevfik - eddig egyszer rendeltem tőle, de az egy hét alatt itt is volt. (gondolom mákom volt, akkor pakolhatták tele a konténert, és már indult is felém :DDD )

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#16211) faresz5 válasza slippy (#16210) üzenetére


faresz5
senior tag

az utolsó ügyintéző megtudta már nyitni.(tudom,hogy van korlát, azért is több oldalon belinkeltem nekik)

(#16212) RexpecT


RexpecT
addikt

Akkor mi van ha valakit kiraknak E-bayről?Mármint venni szeretnék egy cipőt de annyira olcsó hogy az már gyanús, tegnap még másik eladónál is láttam, de ma már nem regisztrált tag....

(#16213) Winner_hun válasza RexpecT (#16212) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hamisított árukat árult, ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16214) RexpecT válasza Winner_hun (#16213) üzenetére


RexpecT
addikt

Értem, de ha már hamisat árul, akkor mi a biztosíték, hogy fel is adja?Mert ha kiteszik akkor már azt is kinézem, hogy fel sem adja az árut.

(#16215) Winner_hun válasza RexpecT (#16214) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van rá esély. Bár én kaptam már meg ilyen kitevés után terméket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16216) RexpecT válasza Winner_hun (#16215) üzenetére


RexpecT
addikt

Értem.Erre is vonatkozik a Ebay Buyer Protection?Mert ebből a cuccből másodpercenként adnak el, ha nem is kapják meg a vevők az jó nagy cumi a Paypalnak.

(#16217) Winner_hun válasza RexpecT (#16216) üzenetére


Winner_hun
félisten

Persze.
Miért lenne cumi a PayPal-nek?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16218) faresz5 válasza RexpecT (#16216) üzenetére


faresz5
senior tag

paypal csak közvetít, rajta keresztül kapod meg a pénzed(45nap) ha bizonyítottan nem adta fel a feladó, vagy mást kaptál mint amit vártál.

(#16219) RexpecT válasza Winner_hun (#16217) üzenetére


RexpecT
addikt

Mert ha nem kapja meg sok ember akkor vissza kell fizetniük a pénzt, és ha az eladónak nincs pénze a számláján akkor meg gondolom nem az eladó zsebéből megy.
Vagy hogy történik ez?Végülis mindegy csak érdekel :) .

[ Szerkesztve ]

(#16220) faresz5 válasza RexpecT (#16219) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem saját pénzből, az eladó nem kapja meg rögtön a pénzt az értékesítés után.Mivel eladott +300db-t így biztos legalább annyi pénzt tud zárolni, mint amennyi az okozott kár.

(#16221) RexpecT válasza faresz5 (#16220) üzenetére


RexpecT
addikt

Aha értem.Jól kivan találva a rendszer, bár nem az eladóknak kedvez ebben az esetben.

(#16222) faresz5 válasza RexpecT (#16221) üzenetére


faresz5
senior tag

Nézd meg az értékelését, ilyen 1$-s szarokból adott el 100db-t legalább, tipikus csaló:)Nem adnám oda a pénzem, mert mehet a hercehurca utána a paypal-al

(#16223) RexpecT válasza faresz5 (#16222) üzenetére


RexpecT
addikt

De ha nem fér hozzá a pénzhez, akkor mi értelme, hogy csaljon(ne adja fel a terméket)?

(#16224) latyak17 válasza Discoman27 (#16200) üzenetére


latyak17
tag

HK ból meg épp hogy gyorsult ahogy elnéztem az elmúlt 2 hónapot:)) aminek nagyon örülök:D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#16225) Winner_hun válasza RexpecT (#16219) üzenetére


Winner_hun
félisten

A PayPal zárolja az accountot és amíg nem egyenlíti ki a számlát addig nem oldják fel. Ők (tudomásom szerint) nem fizetik vissza a megkárosítottaknak a pénzt, így ha a PayPal accountján nincs elég pénz, illetve a hozzáadott kártyához tartozó számlán nincs fedezet akkor a vásárlók bukják a pénzüket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16226) RexpecT válasza Winner_hun (#16225) üzenetére


RexpecT
addikt

Amit faresz5 kolléga írt az ésszerűbbnek tűnik, így nagyon csúnyán lehúzhatta a lóvét sok emberről :( .

(#16227) Winner_hun válasza RexpecT (#16226) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én meg megtapasztaltam... amúgy az hogy nem kapja meg egyből a pénzt az csak az első 100 visszajelzésig igaz az eBay-es részről.. utána egyből megkapja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16228) zoli1922


zoli1922
csendes tag

Segítséget kérnék!
Rendeltem egy kabátot Németországból.Elmérték és nagy lett.
Ha elfogadják a reklamációt visszakapom a küldés árát is,mivel hibáztak?(DHL 15 euro),Saját költségen és milyen módon kell visszaküldenem?
Köszi:Zoli

(#16229) Winner_hun válasza zoli1922 (#16228) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt tőlük kérdezd meg:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16230) zoli1922 válasza Winner_hun (#16229) üzenetére


zoli1922
csendes tag

Ok.Kösz!

(#16231) phoenix87


phoenix87
csendes tag

Sziasztok

Fizetés után a következő problémával találkoztam:
[link]

Hogyan tudnám kifizetni amit vettem? mert elég sürgős is lenne nekem, eddig amiket rendeltem mindet ki tudtam fizetni gond nélkül...

(#16232) Winner_hun válasza phoenix87 (#16231) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sajnos egész nap nálam is csak ennyi jelent meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16233) phoenix87 válasza Winner_hun (#16232) üzenetére


phoenix87
csendes tag

Akkor nem csak az én készülékemben van a hiba, remélem holnap ki tudom fizetni :F

(#16234) Tomate


Tomate
veterán

Ez a gyerek komolyan a dobozt árulja csak? és toltak már rá 200fontot?? Vagy csak én értelmezem hülyén?

(#16235) radi8tor válasza Tomate (#16234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól értelmezted. Nagyon durva. Szerintem azok nem olvasták el a leírást.

⭐ Stella

(#16236) Tomate válasza radi8tor (#16235) üzenetére


Tomate
veterán

Ez a gyerek is egy nagy gyökér... Mondjuk csak Angliába postáz, de ha valakit a saját nyelvén is így megtéveszt ott már tényleg baj van...

(#16237) radi8tor válasza Tomate (#16236) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Előbb mikor néztem egy 0-ás licitje volt legfelül. Lehet beugrott neki, de volt alatta másik 14 licitáló.
Láttam már ilyet máskor is, nem illegális de valamilyen szinten átverés, mert leírja a telefon adatait is a leírásnál.
Ha dobozt árul, akkor miért nem a doboz méreteit adja meg???

⭐ Stella

(#16238) Tomate válasza radi8tor (#16237) üzenetére


Tomate
veterán

Ez az... Bár le van írva h box only és hogy nincs visszafizetés szóval aki ezt benézi és elküldi paypalen a pénzt az nagyot fog lepődni mikor viszi a postás a dobozt...
Valami 11+ os vitte el... :(

[ Szerkesztve ]

(#16239) bag válasza Tomate (#16234) üzenetére


bag
tag

Ez komoly :) Ezért kell mindig minden részletet elolvasni a hirdetésből. Bár akinek ez nem szúr szemet az majd rájön akkor ha kézhez kapja.

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#16240) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Véleményetekre vagyok kíváncsi.

Nyertem aukción egy töltőt (32$) amit kínából postázott az eladó, akinek azért volt negatív és semleges értékelése bőven, de még így is 98% felett állt az értékelése. Megnézem nagyon sok helyen panaszkodta a lassú postázásra.

Lényeg a lényeg, szeptember 5.én megnyertem, még aznap kaptam az e-mailt, hogy shipped. Ilyen értékű cuccnál meglepő módon nem kaptam tracking numbert.
Aztán csak nem jött meg. A gyorsab csomagok 2, max 3 hét alatt meg szoktak jönni. Múlt hét elején írtam neki, hogy nem jött semmi. Azt írta várjunk még 1 hetet mert lehet elkeveredett vagy visszaküldték. Letelt az 1 hét írtam neki hogy küldje újra de csak akkor ha ad mellé tracking numbert vagy küldje vissza a pénzem.
Írt hogy feladja persze ma szóljak rá a tracking number miatt.

Gyanúsak kicsit nekem. Ő az eladó.

Mivel a paypal védelem csak 45 napig ér, szerintetek érdemes indítani erről egy vizsgálatot akkor is ha kapok tracking numbert? Mert utána ha tracking number ellenére megkapom csak szart kapok, vagy akkor sem jön semmi akkor bőven kicsúszok a 45 napból és már nem nagyon tudok mit csinálni. Mit tanácsoltok?

(#16241) faresz5 válasza BaLee (#16240) üzenetére


faresz5
senior tag

Indítsál, kérd vissza pénzed és rendeld meg újra ,kikötve,hogy tracking number-el kéred!

(#16242) BaLee válasza faresz5 (#16241) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez a dolog azért nem jó ötlet, mert mikor rendeltem akkor valahol 190 környékén volt a dollár, most meg 215, illetve licitálós volt a cucc, ennyiért nem tudom leütni újra. Rendes ára 50$ körül mozog.

Ergo majdnem egy 1000est buknék csak azon ha újra kifizetném, ha fix áras lenne, ne nem az. :(

(#16243) gg72


gg72
veterán

Tud valaki valamit a #10417 hibakódról?
[link]

(#16244) faresz5 válasza BaLee (#16242) üzenetére


faresz5
senior tag

Igen de most is 22x-el kapod vissza a pénzt, mivel dollárban utalja a számládra.
Akkor marad a bizonytalanság,hogy soha nem jön meg, és buksz 31$-t
Melyik éri meg jobban?

(#16245) BaLee válasza faresz5 (#16244) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én úgy tudtam, hogy ilyenkor ugyanazon az árfolyaom utalja vissza amin váltotta, hogy ne lehessen trükközni ilyennel.
Illetve az én megoldásom nem jó amit írtam? Mármint hogy feladja, indítok egy vizsgálatot, leírom a tényállást, majd ha megjött a cucc beírom hogy minden rendben és le lehet zárni?

(#16246) ^Clown válasza faresz5 (#16244) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ugyan azon az árfolyamon fizeti vissza a PP az összeget.

(#16247) netseft válasza BaLee (#16245) üzenetére


netseft
aktív tag

"feladja, indítok egy vizsgálatot, leírom a tényállást, majd ha megjött a cucc beírom hogy minden rendben és le lehet zárni?"

Az első (ha jól emlékszem) 20 napban a vevőnek és az eladónak kell egyezkednie (dispute), így ez teljesen jó, ha 45 napon belül nem érkezne meg. Ha 45 + 20 napon belül nem kapnád meg, és nem fizeti vissza, akkor pedig claim-mé alakítod. De ha lesz érvényes tracking száma, akkor lehet nem kapsz vissza semmit.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#16248) dudikpal válasza ^Clown (#16246) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem.

(#16249) ^Clown válasza dudikpal (#16248) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bővebben? Ideböfögsz egy nemet, attól nem leszünk beljebb. Én eddig mindig ugyan azon az árfolyamon kaptam vissza a pénzt, legutóbb kb. 1 hónappal ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#16250) epsilon3


epsilon3
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy jelenleg itt tart
a küldeményem (USA) :2011.10.11 23:11 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva
Ha ne adj isten megvámolják (175$ pst együtt).küldik az értesítőt?
Vagy kiszállítja a posta és akkor fizetek?
Remélem nem kell felutaznom érte,mert akkor megbolondulok, így is rányomnak majd eleget.
Vidéki vagyok 260 km tőlem Pest, totál szívás lenne!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.