Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Mr X válasza tevfik (#16750) üzenetére


Mr X
veterán

Pont erről szól az egész PayPal, hogy ha gondod van, indokot esetben visszakapod a pénzed.

(#16752) tevfik válasza Mr X (#16751) üzenetére


tevfik
tag

Köszönöm. Remélem is. Nagyon csábító ez az alibaba.com bepróbálkoznék egyszerű és olcsó cuccal hiába csaló oldal és tudom itt a topicban még beszélni is kínos róla.

De akkor a vaterán fellelhető igazán jó cuccok ( ruhák ) honann is vannak? Mert csak alibaban elérhetőek. Máshonnan, hogy szerezné be? Főleg, hogy rendelést ígér 15-25 napot ami egyértelműen adja magát...

(#16753) Mr X válasza tevfik (#16752) üzenetére


Mr X
veterán

ebay?

(#16754) tevfik válasza Mr X (#16753) üzenetére


tevfik
tag

Mindennapos vásárló vagyok...

Két véglet van!

Beütöd a megfelelő kereső szót és ki adja számodra a megfelelő árút... pl ruhát ami marha drága lesz és elvileg eredeti pl usából + rájön a posta és már 10xxx tartunk

Másik alternatívákat keresünk akkor megleljuk a hamisitott terméket vonzó áron, de ha lecsekkoljuk az eladót 50-400 pozitivval rá kell jönni, hogy ő még ilyet nem adott el csak 0.99$ kacatokat

Mindegyik kudarc és sok pénz. Ezzel ellentétben az USA ár alatt is elérhető a termék lásd alibaba ami vonzó is de kitudja?

Erre jön még a hidegzuhany vaterán olyan ár van belőve ami USA ár alatt van és még a kinai alatt is! Hogy is van ez? Csak az alibaba marad, én úgy gondolom hiszen most ajánlottak fel 16$ egy márkás pólót, persze kínai és hamis de a márka a lényeg.

Ez homályos marad számomra... :F :R

(#16755) Mr X válasza tevfik (#16754) üzenetére


Mr X
veterán

[link]

Én nem vásárolnék tőlük. Úgy könnyű bármely más ár alá menni, hogy valójában nem kapsz semmit a pénzedért.

(#16756) tevfik válasza Mr X (#16755) üzenetére


tevfik
tag

Erre megint csak azt tudom mondani újonc + - volt pénze és paypal-e de használni már nem tudta, gondolom hasonlóképpen az ebayhez kifutott a reklamálási időből. :F

(#16757) Mr X válasza tevfik (#16756) üzenetére


Mr X
veterán

Lehet hogy elkerülte a figyelmed, de nem tudott elérni senkit, és azóta sem kapta meg, amiért fizetett.

(#16758) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!

Olvastam több hozzászólást is azzal kapcsolatban hogy mennyibe és hogyan váltja át a pénzt a PP.

ennek a terméknek hogyan tudnám minél pontosabban meghatározni az árát?! Kezd elegem lenni hogy hetente 10ft-ot gyengül a forint! A lényeg hogy OTP-ről amikor a PP-re utalom akkor forintba utalom és gondolom a PP váltja át USD-be vagy más pénznembe. Esetleg a PP-n van valami kalkulációs program hogy pontosan mennyibe kerülne a cucc?! Jelenleg OTP-s vagyok! Deviza eladás 1 GPB= 367ft Ezzel az összeggel érdemes számolni?!

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#16759) zsolx


zsolx
tag

Most őszintén, valaki fizetett már áfá-t az ebay-es vásárlása után, 20-150 USD dollár értékű cucc után?

(#16760) Winner_hun válasza zsolx (#16759) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én igen. Kb. 80 dollár volt az össz érték, 15 dollár volt feltüntetve.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16761) zsolx válasza Winner_hun (#16760) üzenetére


zsolx
tag

És azt hogyan és hova fizetted be?
Többször is vásároltam 100 USD körüli értékben, soha semmi nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#16762) Winner_hun válasza Daniel Alves (#16758) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal, Send money, összegnek beírod hogy 1, valutának kiválasztod a fontot vagy a dollárt és a beírt összeg alá kiírja hogy mennyi az annyi.

Jelenleg
1 GBP = 375 Ft
1 EUR = 321 Ft
1 USD = 235 Ft

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16763) faresz5 válasza Daniel Alves (#16758) üzenetére


faresz5
senior tag

Nézd meg a bankod honlapján az aktuális deviza árfolyamot(naponta többször változik), célszerű reggel 10előtt elindítani a tranzakciót, mert egyébként plusz 1nap az átfutási idő(bankos csaj mondta nekem) ami,hogy ha gyengül a forint akár súlyos ezreket is jelenthet nagyobb tételnél. Ne paypallal váltsál hanem a bankoddal, olcsóbb. Keresőben keresd meg volt már róla szó, hogyan kell.(jobb felső keresés itt)

(#16764) Winner_hun válasza zsolx (#16761) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bementem a vámhivatalba. Készpénzben odaadtam az ügyintézőnek a befizetendő összegnél többet és visszajárót kaptam + terméket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16765) Winner_hun válasza faresz5 (#16763) üzenetére


Winner_hun
félisten

(jobb felső keresés itt)

Attól függ melyik portál alól nézed a fórumot, több helyen bal oldalt van a kereső.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16766) faresz5 válasza Winner_hun (#16765) üzenetére


faresz5
senior tag

Hát csak mozog a szeme, ha jobb oldalt nem látja akkor balra néz :)

(#16767) zsolx válasza Winner_hun (#16764) üzenetére


zsolx
tag

Érdekes, nekem semmi ilyesmi nem volt és ne is legyen :)

(#16768) Winner_hun válasza zsolx (#16767) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na és akkor mi van? Nem lehet a megúszásos dolgokat viszonyítási alapnak venni. Azzal kell számolni ami meg van határozva mert sosem lehet tudni hogy mikor vámolnak meg.
200k-s kamera is átjött már a vámon minden gond nélkül....

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16769) zsolx válasza Winner_hun (#16768) üzenetére


zsolx
tag

Én csak azon csodálkozom, ha egyszer valami adózós, akkor miért nem kell minden áfa köteles termékre érvényesíteni. Mi alapján és ki dönti el hogy fizess vagy ne?

[ Szerkesztve ]

(#16770) faresz5 válasza zsolx (#16769) üzenetére


faresz5
senior tag

Örülj neki,hogy így van :) Minek háborogsz? Nem fizetsz talán elég adót, ha gondolod, akkor szólhatunk az érdekedben a vámnál, csak mondj egy nevet:)

(#16771) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ma érkezett meg a csomagom. November elsején adták fel, és ma jött meg. 129.95$-ba került (+17$ szállítás és kezelési költség, de az nem volt feltüntetve) és sem vámot, sem áfát nem kellett fizetni. Nyomkövetés nem volt rajta, és a postás hozta ki nekem. Boldog vagyok!

(#16772) #59816064 válasza Tamás88 (#16771) üzenetére


#59816064
törölt tag

Jó gyorsan megkaptad, milyen szállítás volt ez?

(#16773) radi8tor válasza Tamás88 (#16771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És azt sem írtad honnan jött. :)

⭐ Stella

(#16774) Winner_hun válasza zsolx (#16769) üzenetére


Winner_hun
félisten

Menj be és kérdezd meg őket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16775) Tamás88 válasza #59816064 (#16772) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mondom postán érkezett, de amúgy gyorsabb volt, mint a hagyományos, de nem olyan gyors, mintha szállító hozta volna. Amúgy meg egy állatos csukja volt, amit kis hazánkban nem lehet kapni.

(#16776) vasi89 válasza Tamás88 (#16775) üzenetére


vasi89
addikt

kötekedés nélkül nem hogyan hanem honnan, szóval arra kíváncsiak melyik országból :) am nekem is megjött ma a 2,5 hónapja rendelt termékem, hál istennek nem vámoltak rajta semmit.

(#16777) Tamás88 válasza vasi89 (#16776) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Jaa! Amerikából rendeltem pontosan ezt.

(#16778) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi!

Srácok, kettő ilyen órát akarok rendelni. Manapság van valami trükk arra, h vámmentesen menjen a történet?

Visszább olvasva láttam ilyen 50 dodós határokat, ha tényleg így van, akkor max. megrendelem külön külön őket.

Köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16779) radi8tor válasza runner 125 (#16778) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ment PÜ. ;)

⭐ Stella

(#16780) vasi89 válasza Tamás88 (#16777) üzenetére


vasi89
addikt

hát ez nagyon király :C

(#16781) FireShadow válasza runner 125 (#16778) üzenetére


FireShadow
senior tag

Hát ez nagyon kicsike szerintem átcsuszik. Hacsak nem hudelelkiismeretes a feladó de talán ugy is.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#16782) kerekfej válasza runner 125 (#16778) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezt nem hinném, hogy vámolják, de az USPS posta egy vicc. Nem nyomon-követhető és nem is ajánlott jellegű. Gyakran eltűnnek. Teljesen ugyanaz, mint a kínai Free Shipping posta, semmivel se több.

[ Szerkesztve ]

(#16783) faresz5 válasza runner 125 (#16778) üzenetére


faresz5
senior tag

én külön rendelném pár napos eltéréssel mikor már az elsőt feladta az eladó,hogy véletlenül se kerüljön egy csomagba 2.

(#16784) runner 125


runner 125
nagyúr

Oké, köszi szépen a tippeket! Külön lesz rendelve.

Hm, erről a postáról nem hallottam, h ennyire megbízhatatlan lenne... Annó egyszer rendeltem kintről, akkor DHL-lel jött. Rendben volt minden.

Mit lehet tenni, írjam meg az eladónak, h adja fel máshol?
..apropó, a paypal-os biztosítás miként megy? Ezt külön kell megkötnöm a csomagra, ha esetleg nem kapom meg, akkor térítsék a károm?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16785) Winner_hun válasza kerekfej (#16782) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kínai ingyenes szállítással semmi gond, amennyit azzal rendelek elenyésző az eltűnő levelek / csomagok száma.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16786) faresz5 válasza Winner_hun (#16785) üzenetére


faresz5
senior tag

Én elég sokat rendeltem már ingyenes kínai postával, és tényleg nagyon kevés nem jött meg.(80-90-ből olyan 1-2->mondjuk jóban vagyok már a postással, szóval ő nem nyúlja le a csomagomat) Olyan mondjuk volt most is,hogy szeptember 6-án rendeltem meg egy terméket és tegnap jött meg, utalhatom vissza az árát.

(#16787) kerekfej válasza faresz5 (#16786) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem is a postán nyúlják le hanem valahol a VÁM környékén általában. Angliában gyakran ígfy postáznak ott nem tűnik el általában semmi se, persze az életszínvonal a többszöröse a mienknek. Itt meg nagyon sok eltűnik, de nem feltűnő, mert rengetegen rendelnek kis értékű holmikat ingyenes szállítással. 1 vagonnyi levélből ha 1-5 zsákkal eltűnik az nem feltűnő.

(#16788) judy91 válasza Winner_hun (#16421) üzenetére


judy91
csendes tag

Ez a leírás most sokat segített, köszönöm! Még kezdő vagyok ebben a témában, mert idáig max. 6-7 ezer Ft értékben vásároltam, így mindig gond nélkül megkaptam a csomagot. Most az USA-ból szeretnék egy motokrossz védőszemüveget vásárolni, ami postával együtt 17 ezer Ft-ba kerülne. Ezek szerint akkor ezt vám nem terheli, csak 25% áfa, illetve mivel 1000 euró alatt van a költsége, így a posta veszi fel a kapcsolatot a vámhatósággal? Az áfát majd a postásnak kell fizetnem, amikor készhez kapom a csomagot? Előre is köszönöm a segítséget!

(#16789) Stylewars_kp válasza kerekfej (#16787) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szia!

Látszik, hogy se a rokonságba se az ismerősök közt nincsen postás. Nem úgy megy ez, hogy hopp eltűnik. Mindent vissza lehet keresni és meg lehet tudni, hogy hol akadt el és ott előkerítik. Nem úgy megy ez, hogy valaki csak úgy lenyúlja vagy zsák számra eltűnik. Kezdjük ott, hogy Mo-n nem szállítanak már vasúton postai küldeményeket. VÁM-nál esetleg azért akad fel valami küldemény, mert nem megfelelő a szabályaiknak, de arról általában értesítik a tulajt, nem ülnek rá...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#16790) kerekfej válasza Stylewars_kp (#16789) üzenetére


kerekfej
addikt

Magyarázd el nekem, hogy a nem nyomom-követhetőnek, hogy lehet utánanézni vagy ellenőrizni? Hülyeséget ne mondj már! Az USPS-nek (alap postázás) se lehet Amerikán kívül utánanézni. Ha neked lenne igazad akkor nem tűnnek el Magyarországra rendelésnél ennyi csomag. Itthon már egy képeslapot is csak ajánlottan plusz LNK-val érdemes csak feladni, hogy biztosan megérkezzen, ilyen állapotok vannak.

(#16791) Stylewars_kp válasza kerekfej (#16790) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Tény, de minden küldeménynek van sorszáma. Én már nagyon sok mindent rendeltem és még nem volt olyan, hogy határidőn belül ne érkezzen meg a csomagom!

(#16792) vasi89 válasza judy91 (#16788) üzenetére


vasi89
addikt

kb 2szer rendeltem síszemüveget amerikából ami majdnem ugyan ez. sem vám sem áfa nem volt, szal amit ebayen fizettem azon túl senkinek semmit nem kellett. Ez az én tapasztalatom, de szerintem nagy átlagban nincs ezekkel semmi gond.

(#16793) bul07 válasza Stylewars_kp (#16789) üzenetére


bul07
nagyúr

A magyar posta egy vicc a 300-400Ft-os ajánlott levélnek nem kell aláírni átvételkor :W :(((
Én nem sokat vásároltam még az ebay-ről, nyáron kaptam rá, és azóta olyan 80db Free postás dolgot rendeltem(15db még úton van) és 5db nem jött meg(refund megvolt) és jelenleg is van 3rom ami már túllépte a 35napot
Megesik hogy eltűnnek a levelek, én se bízok a helyi postásokba ismerem őket
Érden több éve egy postás unta kihordani a leveleket és azzal tüzelt, a posta sokáig nem csinált semmit a sok panasz ellenére, mikkor a rendőrök helyszíneltek több zsáknyi levelet találtak a lakásán, de az is érdekes hogy a számla levelek közül soha nem veszik el egy se

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16794) Winner_hun válasza bul07 (#16793) üzenetére


Winner_hun
félisten

3rom -> háromrom

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16795) bul07 válasza Winner_hun (#16794) üzenetére


bul07
nagyúr

tényleg :D

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16796) runner 125 válasza bul07 (#16795) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért nem magyaráztad bele, h te három ROM-ra gondoltál. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16797) Stylewars_kp válasza bul07 (#16793) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Igen sajnos elég gyenge a magyar posta színvonala...

(#16798) kerekfej válasza bul07 (#16793) üzenetére


kerekfej
addikt

Pont ezért mondom, hogy egy kamionnyi árúból pár zsák eltűnik az senkinek se tűnik fel. Nem a postások lopnak, homáron is ki lett tárgyalva már, hanem az országhatáron tűnik el a levelek (free shipping via airmail) nagy többsége. Nálunk egyébként nagyon megbízható a postás, sokszor inkább személyesen adja oda a leveleket, régóta dolgozik itt.

Ha a számla eltűnik és nem fizeted be akkor azzal jobban rácseszel, mert jön a felszólítás, hogy elmaradásod van és annak kiküldése is súlyos ezresekbe szokott kerülni.

(#16799) bul07


bul07
nagyúr

Az normális hogy a ebay-en a My eBay / Purchase history fülnél régi vásárlásaim nincsenek meg, törlődtek, én nem töröltem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16800) Winner_hun válasza bul07 (#16799) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen. Max 60 napig vannak ott, attól függően hogy a nézet hogyan van beállítva.
Ez a hét, ez a hónap, az utolsó 31 nap és az utolsó 60 nap választható ki.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.