Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) netseft válasza ^Clown (#16249) üzenetére


netseft
aktív tag

Fontos megkülönböztetni a kártyás és a PayPal számlás vásárlást, mert ahonnan történt a levonás, oda is fog jóváíródni refund esetén. Kártyás esetén biztosan aktuális árfolyam van figyelembe véve, PayPal számlásra már nem emlékszem. Azért írom ezt, mert lehet emiatt írtok más véleményt.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#16252) #59816064 válasza epsilon3 (#16250) üzenetére


#59816064
törölt tag

Nekem ha ez a szöveg van akkor vámmentes szokott lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#16253) faresz5 válasza ^Clown (#16246) üzenetére


faresz5
senior tag

Nekem mindig az aktuális árfolyamon váltotta be.

(Kártyás vásárlás): ezt nem írtam az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#16254) slippy válasza netseft (#16251) üzenetére


slippy
tag

lehet hosszú volt a nap, és nem megy az értelmező olvasás, és ugyanazt fogom írni amit te is.
szóval nekem akárhány ilyen volt (kártyás fizetés, nem töltögetem a PayPal számlám), mindig a fizetéskori árfolyamnak megfelelő összeg került vissza a számlámra.

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#16255) bag válasza epsilon3 (#16250) üzenetére


bag
tag

Szerintem várhatod az értesítőt, holnapra lehet meg is kapod. Ha elrendezted a papírokat (emailban kérik a screenshotokat) amiket kérnek akkor jövő hét elején talán készhez kapod a csomagot és akkor kell majd a vámot is fizetni a postásnak vagy ha nem vagy otthon akkor a postán amikor felveszed a csomagot. Ha meg nem kell vámot fizetni akkor örülni kell de nagyon :D

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#16256) zoli03 válasza slippy (#16254) üzenetére


zoli03
őstag

Én kártyás fizetésnél nem ugyanazt az összeget kaptam vissza.

(#16257) netseft válasza slippy (#16254) üzenetére


netseft
aktív tag

Érdekes, ahogy előttem írták, én sem kaptam még mindig vissza ugyanazt az összeget.
Ha x USD-t fizetek, akkor x USD-t kapok vissza, de a levonás és jóváírás HUF-ban mindig az aktuális árfolyamon történik, tehát nem egyezik a 2 alkalommal (kártyás esetben).

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#16258) slippy válasza netseft (#16257) üzenetére


slippy
tag

akkor lehet, hogy bankonként változik ez is?

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#16259) netseft válasza slippy (#16258) üzenetére


netseft
aktív tag

Passz. De nekem abszolút logikátlan, hogy egyezzen az árfolyam vásárláskor és refundkor. Még PayPal esetén is, hiszen ők saját konverziót használnak, de az is változik gondolom. Persze ezt nem tudom biztosra mondani, mert nálam a PayPal csak közvetítő, esetleg pénzt küldenek rajta.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#16260) faresz5 válasza slippy (#16254) üzenetére


faresz5
senior tag

Lehet,hogy az ebay(paypal) általi pénzváltást választottad,(alapértelmezett) nem a bankod általit.(raiifeisen)

[ Szerkesztve ]

(#16261) RexpecT válasza ^Clown (#16249) üzenetére


RexpecT
addikt

Aktuális árfolyamon fizeti vissza.

Egyébként a China Post Registered Mail trackja másnak sem ér semmit sem?

(#16262) BaLee válasza faresz5 (#16260) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ezt hol lehet állítani?

(#16263) bul07


bul07
nagyúr

Hát nekem ugyanazt az összeget utalja vissza dollárba is meg forintba is , ez egy tegnapi refund
[link]

De ha lehet állítani valahol hogy ne így legyen, ne tartsátok magatokba az információt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16264) Winner_hun válasza bul07 (#16263) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha PayPal vált akkor ugyanannyit kapsz vissza. Ha saját bank akkor az árfolyamnak megfelelően. Fizetéstől függ.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16265) Flashcash válasza bul07 (#16263) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-Ha a fizetéskor a paypal végzi a devizakonverziót mint a te esetedben, akkor refund esetén is ugyanannyi forintot fogsz visszakapni amennyit fizettél.

-Ha a Paypal úgy van beállítva, hogy nem végez devizakonverziót, hanem a fizetendő devizanemben terheli meg a bankkártyádat, akkor refundnál minden esetben ugyanannyi devizát kapsz vissza mint amennyit fizettél. A bankszámládra jóváírandó forint összeg pedig a bankod aktuális devizaárfolyamától függ. (a visszatérítendő összeg lehet több is vagy kevesebb is mint amennyit fizettél, illetve vannak olyan bankok ahol vételi árfolyamokkal is trükköznek ilyenkor)

(#16266) bul07 válasza Winner_hun (#16264) üzenetére


bul07
nagyúr

És ezt hol lehet beállítani ,bár most már mindegy mert remélhetőleg ettől jobban nem fog gyengül a forint csak erősödni, ha erősödik akkor meg kevesebbet kapok vissza

Viszont ez visszamenőleg nem érvényes ugye
Tehát ha most beállítom hogy a bank váltson, az eddigi vásárlásokra nem lesz érvényes

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16267) Winner_hun válasza bul07 (#16266) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fizetésnél mikor belépsz a PayPal-hez Other conversion options linkre kattintva lehet választani.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16268) jerry311


jerry311
nagyúr

(#16269) #59816064 válasza jerry311 (#16268) üzenetére


#59816064
törölt tag

Azt bevállaltad :DD :DD Azért majd írd meg mi lesz.

(#16270) faresz5 válasza jerry311 (#16268) üzenetére


faresz5
senior tag

buktál 14fontot:P
vagy kapsz egy üres dobozt

[ Szerkesztve ]

(#16271) faresz5 válasza jerry311 (#16268) üzenetére


faresz5
senior tag

Már ki is zárták a kis barátunkat :) (Mondjuk nem értem az embereket, álom világban élnek akik leütik ennyiért?:), vagy hisznek a mikulásban? )

(#16272) BaLee válasza faresz5 (#16271) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én hittem a mikulásban, leütöttem de nem fizettem mert nem kaptam semmi emailt vagy ilyesmit. Gondoltam várok picit. Jól tettem... :)

(#16273) faresz5 válasza BaLee (#16272) üzenetére


faresz5
senior tag

Nagyon jól tetted:) már törölték is. Sajnos elkel keserítenélek, Mikulás nincsen:(

:)

(#16274) jerry311 válasza faresz5 (#16271) üzenetére


jerry311
nagyúr

99.9% esélyt adtam rá, hogy soha nem fog processzor érkezni, de 14 GBP kockázatot bevállaltam. Legrosszabb esetben bebuktam ezt a pénzt, ha az ebay Buyer Protection nem adja vissza.
Ez egy olyan összeg volt, amire én még nyugodt tudattal azt mondtam, hogy fel tudom áldozni erre az orosz rulett jellegű szerencsejátékra.

(#16275) radi8tor válasza jerry311 (#16274) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen alapon adhattad volna a pénzed valamelyik alapítványnak is. Jobb, mint kidobni egy üres papírdobozra.

⭐ Stella

(#16276) jerry311 válasza radi8tor (#16275) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ilyen alapon már rég elajándékozhattad volna mindenedet valamelyik alapítványnak. Jobb, mint ilyen felesleges válaszok írogatására használnod.

(#16277) radi8tor válasza jerry311 (#16276) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neked lehet, hogy felesleges de másoknak hasznos.

A személyeskedést itt abba is hagyhatod. :W

⭐ Stella

(#16278) BaLee válasza radi8tor (#16275) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ott a Paypal buyer protection, azért találták ki hogy ne tudjanak átbaszni. Vissza fogja kapni a pénzét, akkor most miről beszélünk?

(#16279) radi8tor válasza BaLee (#16278) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arról, hogy más az amikor átvágnak eBay-en és más az, amikor tudod, hogy felesleges célra dobod ki a pénzt az ablakon. Ezért írtam, hogy ne dobja ki a pénzt, hanem adja valamilyen alapítványnak. Mind1, felesleges volt reagálnom a témára.

⭐ Stella

(#16280) tevfik


tevfik
tag

Egy kis segítség kellene!

Ilyen még nem történt velem. Le ütöttem Angliából egy fix áras terméket! Viszont az eladó még nem jelölte meg a postázást tehát nem adta fel a terméket!

A rendelés sajnos vissza kellene mondanom, mivel menet közben kiderült, hogy az adott termék nem jó a típushoz amihez kellene.

Találtam egy olyan lehetőséget -> " unmark as payment " számomra ez azt jelenti, hogy elvetem a fizést tehát elállok a vásárlástól. Megnyomtam, majd írtam az eladónak a termékhez egyből, hogy nagyon sajnálom és elnézést kérem!

Kérdésem felétek , jól jártam el - vagy hülyeséget csináltam?

Köszönöm előre is!

(#16281) radi8tor válasza tevfik (#16280) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt az opciót még nem használtam (Unmark as payment sent), de üzenetet is írhatsz neki, amiben kéred a rendelésed törlését.

⭐ Stella

(#16282) máyköl


máyköl
veterán

Hello!
Rendeltem ebay -ről egy iPhone dokkolót szeptember 19 -én (1hónapja). Azóta sem jött meg, pedig általában 2 hét a szállítási idő. Vele együtt rendeltem még két terméket egyik 1,5 hét után, a másik 2 hét után megjött. A dokkoló sehol.
Mi ilyenkor a teendő?

(#16283) bul07 válasza máyköl (#16282) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy írja az eladónak hogy nem jött meg a termék és utalja vissza pénzt
Vagy te indítsd el a Refund-ot hogy a termék nem érkezett meg
Azért írni hogy újra küldje el ilyen 30napnál nem érdemes, mert nem biztos hogy megérkezne a 45dik nap előtt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16284) Taru válasza tevfik (#16280) üzenetére


Taru
tag

Az "Unmark as payment sent" mindössze azt távolítja el, hogy az ebay szerint fizettél-e vagy sem. Ténylegesen ettől még nem kapod meg a pénzedet. A tranzakció törlését kell kérned, arra hivatkozva, hogy már nem kell és ha az eladó beleggyezik akkor visszautalja a pénzedet és törli a tranzakció (feltéve, hogy még nem adta fel, és nem csak elfelejtette bejelölni).

Írd meg neki mi van, hogy nem kell és visszacsinálnád, majd jelöld be, hogy fizettél ("mark as payment sent"), és utána kérd a tranzakció törlését az ebayen. Aztán már csak várod, hogy elfogadja és visszautalja a pénzt.

A tranzakció törlését a Resolution Centerben találod meg, meg kell adni a termék sorszámát a hirdetésből, ez alapján megtalálja és kijelölheted, hogy ezt szeretnéd törölni.

Ez a mark/unmark as payment sent azokra az esetekre van amikor valamiért nem müködik az ebayen a fizetés, így kénytelen van ebayen kívül (de paypalon vagy Moneybookeren keresztül, ebay termékért fizető opcióval) fizetni, majd bejelölöd, hogy fizettél, majd az eladó ellenőrzi, hogy tényleg és megy tovább az üzlet mint máskor.

(#16285) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megjött életem első ebayes rendelése

http://www.ebay.com/itm/280722364966?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Köv héten még várok 3terméket :) :C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16286) kis.zozo


kis.zozo
csendes tag

Segítséget kérnék tőletek !!
Most regeltem ebay-re és rendelnék 1 kabátból 10 darabot aminek értéke 80 ezer ft. mennyi vámot és adót kell rá fizetnem saccra ?
Meg még annyi h megnéztem a magyar oldalát is és ott azt írták h nem szállítanak az ön országába de a ebay.com-os oldalon ez nincs feltűntetve akkor most hogy van ez ?

(#16287) bul07 válasza kis.zozo (#16286) üzenetére


bul07
nagyúr

Vám, áfá-ra ezt olvasd át
.com oldalon meny rá a terméknél a Postage and payments fülre és nézd meg hogy be tudod e állítani Hungary, ha be ott ki is írja hogy menyi

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16288) RockHaRD válasza enginev3.0 (#16285) üzenetére


RockHaRD
addikt

én pár éve picit bátrabb voltam az ebay kezdéssel, mivel asszem 2 xboxot, meg 1 ps3-at rendeltem kapásból :D

(#16289) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Napok óta nem lehet nyomon követni a küldeményeket a nemzetközi oldalakon. A posta.hu meg szart se ér.

(#16290) enginev3.0 válasza RockHaRD (#16288) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sogorom is rendel mindent, egész szép összegekért de nekem most csak ezekre volt szükségem na meg drágább holminal azért meg elgondolkodnek, főleg hogy szállításnal lesze baja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16291) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Na most már jó.

(#16292) Winner_hun válasza tevfik (#16280) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rosszul csináltad. A pénzt elküldted, közben bejelölted hogy nincs kifizetve.
Írni kellett volna az eladónak hogy küldje vissza a pénzt ha még nem postázta és vonja vissza a megrendelést.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16293) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Sziasztok. van egy dilemmám, és nem tom mi a megoldás. Megnyertem egy polót liciten, tegnap este járt le amugy a licit, csak még nem tudom kifizetni mert jelenleg nincs pénz a bankártyámon. A megnyert licitek befizetési határideje ugyanakkora vagy minden trerméknél más?És hogy mennyi lehet a befizetési határidő?

u.i.:amugy van készpénzem, csak akkor ma vagy holnap befáradok a bankba:))
Csak infóként érdekelne ez a dolog

Köszi

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#16294) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Vettem egy pár dolláros tételt majd ~ 5 hete ami nem érkezett meg, az eladóval felvettem a kontaktot vissza utalta, a paypal is írt levelet hogy jött vissza pénz a számlára, viszont a bankszámlám számlavezetésén nem látom még mindig az összeget. Elvileg 12-én rendezte a dolgot a Paypal...
Több nap mire átfut ez a dolog, vagy értékelnem kell, esetleg problémát nyitnom az Ebay-en, vagy simán zárhatom pozitívval a hirdetést?

(#16295) Winner_hun válasza (Bundás) (#16294) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-5 nap. Türelem:) Nekem este 7-kor jön meg a refond, ha van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16296) Winner_hun válasza stella.rossa (#16293) üzenetére


Winner_hun
félisten

Általában 7 nap. Ha mégse akkor az le van írva a termék adatlapján.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16297) tony94


tony94
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy rendeltem 31 napja egy terméket Honkongból és még nem jött meg. Refudolni szeretnék de az eladó azt írta hogy várjak még mert hogy volt náluk 4 napos ünnep és csak a munkanapokat számoljam ami 19 az én esetemben. Ha 30 munkanapot várnék az 48 nap de az ebay buyer prtection csak 45 napig adja vissza a pénzt nem? Mit tudok tenni? Előre is köszi!

(#16298) Winner_hun válasza tony94 (#16297) üzenetére


Winner_hun
félisten

Várd meg a pénteket, ha addig nem jön meg akkor egyszerűen nyisd meg a PayPal-en belül a refundot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16299) tony94 válasza Winner_hun (#16298) üzenetére


tony94
csendes tag

Köszönöm!

(#16300) epsilon3 válasza zoli03 (#16256) üzenetére


epsilon3
csendes tag

Ma megjött az értesítő ,vámon a cucc,bekérték a számlát stb...
Kiváncsi vagyok meddig játszanak vele.
Jó lenne előre tudni mennyivel vágnak meg.

Bocsi nem neked akartam válaszolni!
User:bag

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.