Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) kejfel válasza Winner_hun (#15948) üzenetére


kejfel
tag

Hello
köszi a gyors reakciót!

Na ma belépek az eBay-be, kikeresem a purchase historyban a tételt, egyszerre fizettem.
Nézném meg a PayPal tranzakciót, hát ez fogad: The transaction ID in your link is invalid.
Tegnap este (mikor írtam) még innen nyitottam meg a tranzakciót.
Most azon gondolkodok hogy el akarják simlizni az ügyet valahogy? Tudnak ilyet szted?
Bár a PayPal historyban vissza tudtam keresni a számlát, így az nem veszett el, csak fura volt hogy az eBayből már nem érem el.

Volt egy aug 9 -i rendelés 50 USD ért, és egy aug 28 -i kb 100USD ért.

Visszaírta az eladó hogy mi a Tracking number-em és amint láthatom megérkezett.
Na igen, csak nekem a korábbi rendelés nem jött meg.
Beleírtam előző este a levélben neki a rendelési azonosítót is, de ködösít.
Mára meg volt ez a purchase history-s dolog amit az elején leírtam.

Nyitottam egy vitát ahogy javasoltad, és beleírtam hogy milyen tételeket várok még, meg hogy az amiről ő beszél annak a tartalma teljesen más.

Most várom a reakciót...

(#15952) kejfel válasza faresz5 (#15950) üzenetére


kejfel
tag

Indítanék egy full refoundot is, de hol keressem?

A fizetés óta egyetlen levelet küldtek a tranzakciós számra hivatkozva, azt hogy könyvelték a casht. Arról semmi hogy feladták.
Gonolom egy tranzakciós ID alatt kezelik és nem bontják szét külön külön.

(#15953) faresz5 válasza kejfel (#15952) üzenetére


faresz5
senior tag

Rányomsz a termékre jobb oldalon,hogy more:
ott kiválasztod a resolve problem majd a My item hasn't arrived yet(nem érkezett meg a cuccom), onnantól már értelemszerűen, a full refundot kéred, mondod,hogy beszéltél vele levélben és nem segít.
Ne levelezz az eladóval már hanem gyorsan lépd meg(nekem gyanús,hogy simliskedik valami okból), ha mégsem, akkor még mindig tudtok megegyezni, de a pénzed biztonságban van.

[ Szerkesztve ]

(#15954) kejfel válasza faresz5 (#15953) üzenetére


kejfel
tag

Köszi a gyors választ!

a Resolutin Centerben csak

Item dispute és Unauthorized transaction van.

bamba vagyok nemlátom?:)

(#15955) faresz5 válasza kejfel (#15954) üzenetére


faresz5
senior tag

vagy már kifutottál az időből?

(#15956) kejfel válasza faresz5 (#15955) üzenetére


kejfel
tag

45 nap on belül lehet Resolution Center-ezni.
abban még benne vagyok.

Reménykedtem hogy jön a csomag, de miután a 2 héttel későbbi rendelésem hamarabb megjött gyanakodni kezdtem.

(#15957) faresz5 válasza kejfel (#15956) üzenetére


faresz5
senior tag

30nap után már nem érdemes reménykedni, elkel indítani a full refondot és ha még is megjönne ,akkor visszalehet fizetni az árát a becsületedre van bízva.
Nekem is épp tegnap jött meg egy 3hónapja eltűnt csomagom, visszakaptam az árát már 2hónapja és visszautaltam az eladónak a pénzt(pedig vesztettem rajta, a magas dollár árfolyam miatt)

(#15958) kejfel válasza faresz5 (#15953) üzenetére


kejfel
tag

Ezt a folyamatot nyomtam végig:

resolve problem»My item hasn't arrived yet»Report that you did not receive an item»PayPal reports that a case should not be opened
We're sorry there's a problem with this purchase.Unfortunately, PayPal reports that we can't open a case for this item.You can try to work out this problem by contacting the seller.

Ezek szerint sajnálják :P
Szép mondhatom!

[ Szerkesztve ]

(#15959) faresz5 válasza kejfel (#15958) üzenetére


faresz5
senior tag

Elméletileg jó vagy, most már attól függ,hogy milyen gyorsan válaszol az eladó, elvileg 7napja van, azután ha nem reagál(ha reagál akkor rögtön) automatikusan megkapod a pénzed, sőt, az árfolyam emelkedés miatt, még kapsz egy kis pluszt is:)

Ezután írhatsz neki egy pozitiv értékelést miszerint refundolt

(#15960) kejfel válasza faresz5 (#15959) üzenetére


kejfel
tag

Na kiváncsi vagyok mostmár, csak az a baj hogy a sárgák most alszanak. :P

(#15961) bul07 válasza Taru (#15945) üzenetére


bul07
nagyúr

Azóta próbáltam előhozni ezt a fület de sehogy nem sikeredik

Meg tudom nézni valahol hogy én milyen pozitív értékelést írtam az adott vásárláshoz?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15962) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Remélem jó helyre írok!

Az lenne a problémám az e-bay-jel, hogy egy cuccot akarok feldobni, de van egy rész ami miatt nem tudok tovább lépni:

Az US shipping a problémám, azt hogyan lehetne módosítani, mert csak európán belül szeretném eladni az eladni szánt cuccot.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15963) bul07


bul07
nagyúr

Újra kaptam egy ilyen üzenetet egy másik eladótól is , ez lesz az új mánia

Ere akartam licitálni (USB 2.0 A to MINI B 5-PIN CABLE) kb £0.45 körül el lehet vinni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15964) faresz5 válasza bul07 (#15963) üzenetére


faresz5
senior tag

Ne szenvedj licitálós szarral :) vedd meg ezt : [link]

(#15965) bul07 válasza faresz5 (#15964) üzenetére


bul07
nagyúr

Miért ne szenvednék ha kettőn fogok egynek az árát
Amit linkeltem 5perc múlva lejár és még £0.3-on se fog elmenni ami ugye 0,5$ sincs

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15966) slippy válasza bul07 (#15961) üzenetére


slippy
tag

az még egy elég béta próbálkozás, így nem minden terméktípusnál jelenik meg.
ha jól csal az emlékezetem, akkor ha konkrétan egy adott termék kategóriájában keresel (pl ->video games->consoles->sony psp->psp 2000), akkor dob ki ilyen fület
:U

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#15967) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Üdv

Nem tudja valaki, hogy a China Postoffice Air Mail with tracking number az követhető Magyarországra?

Tehát a kínai eladó tudja, hogy én megkaptam amit elküldött csomagot?

Mert vásároltam Kínából, de amit megkaptam cuccot teljesen tropa, így inkább letagadnám, hogy megkaptam.

(#15968) Winner_hun válasza Fancy-boy (#15967) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nézd meg a posta.hu-n meg a kínai nyomkövetésnél hogy mit ír a nyomkövetőre. Írd meg neki hogy nem jó, ne azt hogy nem jött meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15969) Fancy-boy válasza Winner_hun (#15968) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért gondoltam, hogy azt mondom nem jött meg, mert ellenkező esetben lehet azt akarná, hogy küldjem vissza, vagy húzná a száját. Ez hatásosabb és olcsóbb megoldás.
Legalábbis én így gondolom.
Persze ha valami drága termékről lenne szó, akkor más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#15970) Winner_hun válasza Fancy-boy (#15969) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én ezt csak simán tisztességtelennek nevezem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15971) dudikpal válasza Winner_hun (#15970) üzenetére


dudikpal
aktív tag

+1

(#15972) faresz5 válasza Fancy-boy (#15969) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha nem drága termékről van szó, akkor úgyse kell visszaküldeni,mivel több lenne a szállítási költség mint a termék ára.

(#15973) FireShadow


FireShadow
senior tag

Segítsetek, miez?

2011.09.15 09:48 Budapest 1005 Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2011.09.23 10:40 BCSKÜ 3.sz. bázis Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered helyettes átvevő

Ez jó vagy rossz? Mit kell most csinálni? Mi aza bcskü? Itt nem nagyon talaltam rá kifejezest de lehet a keresö nem ment rendesen.

Most kaptam a postaládába 2 papirt egyik rozsaszin és az van rajta hogy számviteli bizonylat és egy x összeg, kb annyi amennyire az áfát vártam. A másik papir zöld és egy kisebb összeg van rajta mint pl egy házhozszállítás. :F

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#15974) Winner_hun válasza FireShadow (#15973) üzenetére


Winner_hun
félisten

Menj be a postára és ott megmondják.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15975) Fancy-boy válasza Winner_hun (#15970) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mert az tisztességes ha valaki rendesen kifizet egy terméket, és rosszat kap?
Persze lehet véletlen, de nem lenne olcsó visszaküldeni.

Nem kértem prédikációt, természetesen nem akarom becsapni az eladót, de néha csak a kiskapu marad.
Na de megmondom neki, hogy hibás, aztán kíváncsi leszek, hogy mit mond.

[ Szerkesztve ]

(#15976) Winner_hun válasza Fancy-boy (#15975) üzenetére


Winner_hun
félisten

így inkább letagadnám, hogy megkaptam.

Ezek után nem kell az üres szöveg. Inkább maradj csendben és ne mentegetőzni próbálj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15977) faresz5 válasza Fancy-boy (#15975) üzenetére


faresz5
senior tag

Fényképezd le milyen állapotban kaptad meg a csomagot, gondolom használhatatlan ebben a formában, akkor mi a fenének kellene visszaküldeni az eladónak? Úgyse tudja legariztatni, Te meg nem tudod úgyse használni a terméket.
Egyezz meg fele,hogy vagy visszakapod a pénzed(én ezt választanám és újra megrendelném mástól) vagy küldje el ismét. Ellenkező esetben negatívat adsz, hidd el hallgatni fog a jó szóra.

Ez az elintézési forma, és nem az,hogy nem jött meg, főleg ha van tracking number, és vissza tudja ellenőrizni és akkor már nem alkupozícióból indulsz.

(#15978) szeva000 válasza Fancy-boy (#15975) üzenetére


szeva000
addikt

Én pár napja jártam így csak nekem nem hibás termék jött,hanem másik típus.Írtam az eladónak,hogy mi a gond,visszaírt,hogy akkor visszafizet valamennyit.Akkor ismét vissza,hogy nekem nem kell pénz,de ezt nem küldeném vissza,mert nem éri meg,hanem szeretnék egy másikat,ami számomra megfelelő.Nem is agyaltak rajta,írták másnap,hogy 2napon belül postázzák.
Persze ez megint eladó függő nagyon.De a visszaküldés ellen mindenféleképpen akkor is tiltakozz.....

[ Szerkesztve ]

(#15979) Fancy-boy válasza Winner_hun (#15976) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért jöttem ide, mert tanácstalan voltam, hogy ebben a helyzetben mi lenne az okos megoldás, és felvetettem a letagadás lehetőségét is.
Oké lebeszéltetek. Megvagyok győzve.

Egyesek tudnak normálisan is válaszolni Pl. faresz5 vagy szeva000
Nekik köszönöm :R

Te meg... na hagyjuk.
Abban igazad volt, hogy ez nem helyes, de a stílusodon van még mit csiszolni.

[ Szerkesztve ]

(#15980) Winner_hun válasza Fancy-boy (#15979) üzenetére


Winner_hun
félisten

Te meg... na hagyjuk.
Abban igazad volt, hogy ez nem helyes, de a stílusodon van még mit csiszolni.

:DDD Az általában sír akinek nem tetszőt mondanak, különösebben nem zavar, nem engem minősít:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15981) bandus


bandus
veterán

rendeltem múlt hét csütörtökön németországból egy táskát, és keddre már itt is volt, dhl-es szállítással.

viszont amikor hozták nem a szép sárga kocsi tűnt fel, hanem a magyar zöld postakocsi. ezen kicsit meglepődtem, hogy wtf? a dhl lepasszolta ezt a magyar postának, vagy miafene? ezt írhatták volna, mert az ilyen nagyobb értékű dolgoakt nem szívesen bízom a hazai postára...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15982) tupacamaru válasza bandus (#15981) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én is így jártam. Nekem is Németországból jött egy óra ezzel a módszerrel. Lehet hogy szerződésben állnak egymással? :F

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15983) radi8tor válasza bandus (#15981) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Express küldeményt rájuk lehet bízni. Arra vigyáznak és még szombaton is kézbesítik.

⭐ Stella

(#15984) faresz5 válasza radi8tor (#15983) üzenetére


faresz5
senior tag

Nagyobb városokba, vidékre nem igazán.

(#15985) bandus válasza radi8tor (#15983) üzenetére


bandus
veterán

van rajta vmi értéknyilvánítáásos matrica, meg az hogy premium paket.

de akkor megnyugodtam, hogy nem volt veszélyben a drágaszág :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15986) radi8tor válasza faresz5 (#15984) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen én egy nagyobb városban lakom. Meg is lepődtem, mikor szombaton beállítottak. Hétfőre vártam.

⭐ Stella

(#15987) Hintalow válasza bandus (#15981) üzenetére


Hintalow
senior tag

A DHL az lényegében a Deutsche post, tehát a normál német posta. Amit feladnak ott postán, az minden DHL, amit persze az országhatártól a Magyar Posta kezel.
Akkor hozta volna a sárga kocsi, ha DHL FUTÁRSZOLGÁLATTAL küldik, (persze akkor drágább lett volna)
Ergó nekik DHL a nemzeti posta is, és a sárga futár is. (ha jól tudom, egy kézben is vannak)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15988) Hintalow válasza Puma K (#15962) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha az ebay.com-on próbálsz meg árulni, akkor nem fogod tudni kikerülni az US shippinget (elvégre az amerikai ebayről beszélünk)
A te esetedben az angol, esetleg a német oldalon kéne listáznod.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15989) Puma K válasza Hintalow (#15988) üzenetére


Puma K
veterán

Értem, és úgy lehetne kikerülni, hogy a a már meglévő regisztrációmmal belépek a magyar e-bay-re és ott adom fel a hirdetést?

Vagy regisztráljak egy újat magyar e-bay-en keresztül?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15990) tupacamaru válasza Hintalow (#15987) üzenetére


tupacamaru
veterán

Így már érthető a dolg. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15991) Hintalow válasza Puma K (#15989) üzenetére


Hintalow
senior tag

Tudomásom szerint az ebay.hu-n nem lehet eladni, mert közel sem teljes értékű ebay portál (mint pl a com, vagy a co.uk) csak egy kereső, ami a legnagyobb külföldi ebay-eken keres ide is szállító eladókat.

Amennyire tudom eladásnál meghatározó, az, hogy hol vagy regisztrálva, (ellentétben a vásárlással, ott mindegy melyik oldalon regisztrálsz, mindegyiken tudsz vásárolni)
listázni eladandót, viszont csak ott tudsz ahol regisztráltál.

Tehát akkor ebay.com kilőve, ebay.hu, ahogy írtam erre nem jó, marad a többi.
De majd a nálam tapasztaltabbak megmondják.

Nem tudom, mennyire szabad, de ajánlanám az indexen lévő ebay topicot, nem mintha itt nem lennének segítőkész, tapasztalt emberek, de ahogy észrevettem, nem nagyon jár ide olyan, aki eladásra is használja, ott viszont több tapasztalt eladó van, aki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15992) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Angliából jól olvasom, hogy mostanában nem érdemes rendelni?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#15993) radi8tor válasza PowerBuldog (#15992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdemes, csak tracking ID-vel rendelkező csomagként/levélként kell kérni.

⭐ Stella

(#15994) slippy válasza PowerBuldog (#15992) üzenetére


slippy
tag

nekem most a héten érkezett meg, egy hét alatt, sima levél/csomagként küldve angliából. :K

amúgy hol olvastál ilyet? :F

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#15995) PowerBuldog válasza slippy (#15994) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Sokan írták, hogy nem kapták meg a csomagot angliából.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#15996) qdak


qdak
addikt

hello
olyan kérdésem lenne h ha leütök vmit ( pl 1 telo amcsibol ) ott 5 $ van postának, de mennyi lessz abbol mire ide ér hozzám ?
meg ha esetleg van vmi hasznos olvasmány amit érdemes 1 kezdönek elolvasni akkor az is jö7
köszöntem

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#15997) Winner_hun válasza qdak (#15996) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nincs a hirdetésnél akkor meg kell kérdezni az eladót. Licitálás előtt, mert van aki horror árat mond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15998) qdak válasza Winner_hun (#15997) üzenetére


qdak
addikt

10$ van ott
Shipping: $10.00 Standard Shipping
ha jol értem :U

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#15999) faresz5 válasza qdak (#15998) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha a shippingél Hungary van kiválasztva(erre oda kell figyelni) és mellé 10$ akkor igen annyi a szállítás, viszont kérdezz rá,hogy tracking number van-e hozzá nemzetközi, mert ha nincs akkor elég rizikós,hogy fel se adja, vagy elveszik.(igaz vissza lehet kérni a pénzt 30nap után)
Persze nem tudom mennyi a telefon értéke, de gondolom nem 10-20dollár.

(#16000) qdak válasza faresz5 (#15999) üzenetére


qdak
addikt

csak usa van akkor ez felejtős ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.