Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) csƵ válasza bag (#15449) üzenetére


csƵ
őstag

Én csak az eBay-es visszaigazoló mail-t küldtem el nekik. Hátha elég. Ha meg nem, akkor szólnak. Bár azon minden rajta van.

(#15452) udpaket


udpaket
csendes tag

A németországi e-bay-en vásárolt termékeket szállíttassa német csomagpontunkra, ahol mi a küldeményeket átvesszük, díjmentesen tárolunk, csupán a magyarországi kiszállítása térítésköteles. Több csomag esetén a csomagsúlyok összeadódnak, így sokkal kedvezőbb a szállítási költség. Minden további információt megtalál honlapunkon: http://www.ud-paket.eu.

UDP

(#15453) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Új rekordom Hong Kongból: 2011.08.11-én (csütörtök) este rendeltem egy cuccot, 2011.08.17-én (szerda) már itt is volt. Egy sima levél volt (memóriakártya), tehát nem nagyobb csomag.

(#15454) ngabor2


ngabor2
nagyúr

van egy ebay accom, meg mellé egy paypal számlám, erste bankos visa electron kártyához rendelve. a kártyához tartozó számlán jelenleg nincs pénz, és nem is tudok rátenni (mert a bank azonnal leveszi más célra). más paypal-számlájával tudok fizetni? vagy a kettő független egymástól? az eladó a paypal vagy az ebay alatt megadott címet kapja meg ilyenkor? esetleg mindkettőt?

(#15455) Peethy válasza ngabor2 (#15454) üzenetére


Peethy
őstag

Ha a fizetéshez továbbít, akkor ha jól tudom, be kell írni a paypal adatait (bejelentkezéskor - user, pass). Ha ott másét írod be, akkor szerintem nem lehet gond. Az eladó az ebay-en megadott címre küld, nem a paypalosra.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#15456) faresz5


faresz5
senior tag

Utolsó mondatod tévedés, az eladók 90% csak a paypalban megadott címre küldik az árut!(olvasd el az eladó shipping policy-jét)
Legalább is én eddig így tapasztaltam, max egyéni megoldásként lehet kérni esetleg egyebet, aztán vagy megteszi vagy nem.

Ngabor2: miért nem csinálsz új számlát+bankártyát másik banknál?

(#15457) Peethy válasza faresz5 (#15456) üzenetére


Peethy
őstag

Én eddig akárhonnan rendeltem, mindenhol az áru megrendelésénél kért címre küldték. Gyakorlatilag ha valaki megengedi, hogy a paypal-ját használja, gondolom nem baj, ha nem az ő címére megy.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#15458) Slownz válasza ngabor2 (#15454) üzenetére


Slownz
senior tag

Tudtommal Visa Electron kártyával nem lehet netes tranzakciót lefolytatni.Csak dombornyomott bankkártyával lehetséges.

(#15459) Winner_hun válasza ngabor2 (#15454) üzenetére


Winner_hun
félisten

Simán ki tudom neked fizetni ha megvan az eBay-es név / jelszó páros.
A cím már nem ilyen egyszerű, attól függ hogy milyen a fizetési mód. Ha az egyszerű 4 (régebben 3) lépéses akkor 99,9% hogy az eBay-es címet kapja meg az eladó. Ha valami túlbonyolított vacak, na akkor tudnak igazán érdekes dolgok lenni, kb. mindegy hogy mit írsz be, teljesen más is szerepelhet a végén az eladónál...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15460) #59816064 válasza Slownz (#15458) üzenetére


#59816064
törölt tag

Lehet, én is Erste-s kártyával használom sima (visa electron)!
Ami biztos hogy az OTP korlátoz, és ott a visa electron kártyák nem jók paypalos vásárláshoz.

Más:

Miért nem működik a posta nyomonkövetés a honlapján?

[ Szerkesztve ]

(#15461) kmisi99


kmisi99
addikt

Ez a pénzvisszafizetés hogy is megy? Ha nem kapjuk meg a cuccot akkor visszafizetik mert hallottam valami ilyesmit.

(#15462) kovy79 válasza faresz5 (#15456) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt a 90%-ot honnan veszed??
Én a kb 370 vásárlásomból kb 70-nél más címet jelöltem meg és soha, semmilyen gond nem volt. A címeim közé is el van mentve kb 15... Egyébként miért is van akkor lehetőség vásárlás után módosítani a szállítási címet? :U

Mod: Gábor problémájára a legegyszerűbb megoldás, ha egy másik paypal fiókról küld neki valaki pénzt a saját fiókjára...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#15463) emre


emre
veterán

szasztok

Olyankor mit lehet tenni, ha olyan terméket ami eleve törékeny, és ez miatt magas a szállítási költsége összetörve kapok meg.
A cucc az USA-ból jött.
A vásárlást más intézte, a magyarországi szállító az MPL.

kösz

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#15464) Winner_hun válasza kmisi99 (#15461) üzenetére


Winner_hun
félisten

Írsz az eladónak, ha nem küldi vissza akkor PayPal dispute - claim. Keress rá ebben a topikban meg a PayPal-es topikban, egy párszor már le lett írva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15465) Winner_hun válasza kovy79 (#15462) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sokan szeretnek százalékokkal vagdalózni a nagy semmiből... azt hiszik attól komoly lesz a hozzászólásuk.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15466) kmisi99 válasza Winner_hun (#15464) üzenetére


kmisi99
addikt

Rendben kösz

[ Szerkesztve ]

(#15467) zoli03 válasza ^Clown (#15453) üzenetére


zoli03
őstag

Melyik eladótól vetted a memóriakártyát?

(#15468) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Meg lehet nézni valahol a ma befejezett aukciókat?Sajna nem mentettem el a linkjét amire kíváncsi voltam...

(#15469) slippy válasza #59816064 (#15460) üzenetére


slippy
tag

"Ami biztos hogy az OTP korlátoz, és ott a visa electron kártyák nem jók paypalos vásárláshoz."

nem nyert :P igen is, hogy lehet használni otp-s visa electront paypalhoz (saját tapasztalat) ;) :D

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#15470) kmisi99


kmisi99
addikt

Haverom akar venni egy játékot ebayról konkrétan ezt [link]
Vajon mennyire lehetek biztos hogy eredeti. Vagy ennyi pozitív értékeléssel tuti eredetit küldene?

(#15471) Winner_hun válasza ToBeY (#15468) üzenetére


Winner_hun
félisten

Böngésző előzmények?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15472) ToBeY válasza Winner_hun (#15471) üzenetére


ToBeY
nagyúr

nix! click&clean bővítmény telepítve :D

(#15473) Winner_hun válasza ToBeY (#15472) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pech.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15474) CaNNa3IS válasza ToBeY (#15468) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

[link]
A "completed listing" a lényeg

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#15475) bahni1990


bahni1990
csendes tag

sziasztok adott egy paypal számla össze van kötve egy Cib bankos számlával, tudok egy Otps számláról is utalni a paypalra?

(#15476) slippy válasza bahni1990 (#15475) üzenetére


slippy
tag

bár utalni még soha nem utaltam, de az tuti, hogy több bankkártyát is hozzá tudsz rendelni a fiókodhoz. annyi, hogy az egyiket ki kell választanod, mint elsődleges kártya. nekem két különböző bank két különböző bankkártyája van, és műxik :K

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#15477) CaNNa3IS válasza bahni1990 (#15475) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Úgy tudom, hogy ugyanannak a névnek kell szerepelnie a paypalon és a bankszámlán.
Ha nem egyezik akkor visszautalják a pénzt.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#15478) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

A Standard Int'l Shipping és az Economy Int'l Shipping között mi a differencia? Előbbi ingyenes, utóbbi 2,5 dollár.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#15479) radi8tor válasza Tomics (#15478) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Economy-nál talán van tracking szám. De nem esküdnék meg rá.

⭐ Stella

(#15480) albert8


albert8
addikt

ÜDv
Mi a tapasztalat ezzel a piactérrel?
aránylag megbizható?[link]
ezt lehet megvenném, de bizonytalan vagyok mert elég messziröl jönne :)

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15481) bul07 válasza albert8 (#15480) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy zavvi.com - The Witcher 2: Assassins Of Kings (Premium Edition) £17.85

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15482) Rommel6600 válasza faresz5 (#15456) üzenetére


Rommel6600
őstag

Az eddigi paypalos vásárlásaim nagy részénél tényleg kikötötte ezt (confirmed paypal address) az eladó, aztán amikor unconfirmed címre kértem (jelenleg nincs is confirmed címem) nem volt semmi baj, ha haver címére kértem (legvégén, már a fizetésnél adtam hozzá ebayen a címet) az sem volt baj, de ha tök más paypal accountal lett az áru kifizetve és egy szintén vadi új, ebayen a fizetésnél megadott címre ment, akkor sem volt...
Szóval nem veszem én már ezt komolyan...

[ Szerkesztve ]

(#15483) Rommel6600 válasza Slownz (#15458) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ez kártya és bank függő!
Az újabb (kb 2 éves) cvc kódos változatokkal már lehet, csak a bankon múlik a többi. Az erste-féle visa electronokkal például lehet a neten vásárolni.

(#15484) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Régebben láttam egy oldalt, akik segítenek USA only szállítás esetén Mo-ra postázni az árút. Nem tudjátok véletlen az oldal nevét?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#15485) bag válasza PowerBuldog (#15484) üzenetére


bag
tag

Nemtudom hogy erre gondolsz-e, ezt használtam eddig kétszer egy 120 és egy 190$ értékű telefont küldtem vele magamnak. 8,5$ az alapdíj +erre jön még az aktuális szállítási díj, max 50$ volt eddig mindegyik, de lehet drágább és olcsóbb szállítást is kérni. Sőt minimális összegért lehet azt is kérni ha beérkezik hozzájuk a cucc akkor egyből csinálnak a tartalmáról pár képet. Így ha esetleg nem az van benne amit rendeltél vagy sérült akkor még olcsóbban visszaküldheted a feladónak mintha itthon derülne csak ki. Amúgy le va írva minden az oldalon, nem kamucég, nagyon elégedett vagyok eddig velük.

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#15486) Peethy válasza PowerBuldog (#15484) üzenetére


Peethy
őstag

PH-n is van ilyen, bár nem tudom hogy ők hogy oldják meg :) [link]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#15487) Hintalow válasza kmisi99 (#15470) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerintem biztos,hogy eredeti.
Az értékeléseiből látszódik, hogy nagyrészt ilyen árúkkal dolgozik, nincsen a negatív értékelései közözött, olyan, ami hamis cucc miatt lenne.
Szerintem ilyen témakörben nem is nagyon jellemző a hamisítás (én legalábbis főleg pc játékokat szoktam venni, de nem találkoztam ilyennel.)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15488) kerobi


kerobi
senior tag

Na! 3 nap alatt Mo-n volt USA-ból a 400$+40$-os objektív. A vám 10 napig csücsült rajta, majd rámvert még 25500 ft-ot. És úgy küldte a bizonylatot, hogy tételesen nem volt rajta felsorolva (áfa ennyi, vám ennyi stb) Gratulálok a kormánynak, majd valamelyik kaffer jóvoltából ugyis a játékgépben végzi a pénzem. Pfejjj!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#15489) Kerio


Kerio
őstag

Nagy problémám van. Az Ebay.hu-n leütöttem egy fix áras GPS-t, közben a netem meghalt. Ezért frissítésre nyomtam. És mit ad Isten, máris kettő tételt rakott a rendelésembe. Egyet kifizettem. Viszont a másik nem kell. Ilyenkor mit tegyek?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#15490) Peethy válasza Kerio (#15489) üzenetére


Peethy
őstag

Írj az eladónak. Ha üzletszerűen kereskedőről van szó, akkor biztosan nyom majd egy megszakítást, és ha azt elfogadod, akkor nem kapsz negatívot. Ha nem megy bele, akkor kifizetetlen termékként ott marad és az ebay egy idő múlva (olyan 1,5-2 hónap) ad egy negatív értékelést a profilodra.

Nálam is volt hasonló és (mivel írtam, hogy rendeltem egy másikat tőle, ez csak véletlen volt), ezért a másikat törölte.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#15491) Slownz válasza Rommel6600 (#15483) üzenetére


Slownz
senior tag

Hmm, így viszont akkor felettébb bosszantó!

Én körülbelül fél éve mentem be az Erse bankba, és nekem azt mondták, hogy az én Visa Electron kártyámmal, nem lehet semmilyen internetes vásárlást lefolytatni (ekkor még nem is igazán értettem ilyesmihez), így végül egy másik bank internetkártyáját választottam, hogy tudjak vásárolni, ezek szerint teljességgel feleslegesen. :F

(#15492) Kerio válasza Peethy (#15490) üzenetére


Kerio
őstag

Köszönöm a segítséget.
Írtam neki

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#15493) Kerio


Kerio
őstag

Érdekes, hogy a HongKong Post-al feladott csomagot a Magya Post követője szinte azonnal látja, és "küldemény felvéve" szöveget ír. Míg a Swiss Postosat 16.-án küldték el, és még mindig semmi...

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#15494) knifemaster


knifemaster
tag

Vettem egy kerékpár vázat német ebay-en,amiről csak egy fotó volt,s nem volt látható minden.
Megkapván a csomagot,szembesültem azzal ,hogy pl az alsó bovdenvezető műanyag nincs a vázon,hiányzik egy vagy két bovdentartó szem a vázról,így nem igazán használható.

Ebben a szituban milyen lehetőségeim vannak?

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#15495) KRi2


KRi2
aktív tag

Kellene egy kis segítség.
Az eBay-es tartozásaimat, jutalékokat szeretném rendezni, de nem tudok rajta kiigazodni. Egykét dolgot adtam még csak el. $2.59-et már befizettem kézzel valamikor, valahogy.
De mostmár nem tudom hogy mi a minusz, plusz, és a lényeg hogy mennyivel tartozom a rendszernek?
Itt a kép az állapotomról:
[link]
Ha alul csak az van beállítva hogy a paypal-al szeretném fizetgetni a tartozásaimat, akkor nem automatikusan, sikeres eladás pillanatában vonja le a jutalékot? Ez nem automatikus? Nekem kell kézzel néha fizetgetni?

||| | || ||||| | ||| ||

(#15496) Winner_hun válasza knifemaster (#15494) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rá kellett volna kérdezni vásárlás előtt hogy mi merre mennyi, esetleg plusz képeket kellett volna kérni. Kérdezz rá hogy direkt ilyen-e, ha igen akkor így jártál, nincs mit tenni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15497) Winner_hun válasza KRi2 (#15495) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem adtam még el, nem ismerem a felületet, de amit befizettél azt vonta le, 4,24 dollárt kell befizetned még a kép szerint. Select invoice lenyíló menüben mik vannak? Ott szerintem PayPal-t válaszd, küldenek egy számlát amit be kell fizetni, ennyi. Ha jól gondolom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15498) radi8tor válasza KRi2 (#15495) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs tapasztalatom eladással eBay-en, de azt látom a kép alján, hogy PayPal van megadva automatikus jutalékfizetési módra. A "new activity not yet invoiced" annyit jelent, hogy ott írja a felgyűlt de még nem kiszámlázott jutalékokat. Láthatod, hogy ebből le van vonva a már általad befizetett $2.59.
Egyelőre nekem úgy látszik nem kell fizetned. Biztos küldenek róla emailt, reminder feliratot a kezdőoldalon, ha tartozol feléjük.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15499) KRi2 válasza Winner_hun (#15497) üzenetére


KRi2
aktív tag

Köszik a választ.
A select invoice leugróban csak régi 2010.nov-dec -ei számlák vannak (az egyik 0$-os, másik 1,64$), azóta pedig már adtam el dolgokat.
Én is úgy szűröm le hogy 4.24$-el tartozom, csak nem nagyon találom hogy holis kéne kifizetni. Nem dörgölik úgy az ember alá. Vaterán már fenyegetőznének.
Mindegy, még várok, remélem majd egyszer írnak egy invoice-os paypal emailt.

||| | || ||||| | ||| ||

(#15500) kovy79 válasza KRi2 (#15495) üzenetére


kovy79
őstag

Ez érdekes. Én eladáskor, a hirdetés feladása után egyből fizettem paypal-lel.
Bár én mindig licitre teszem a dolgaimat, ami ugyebár más, mint a "BuyItNow" féle hirdetés.
Te hogy adtál el?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.