Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Fú. 1db microsd van neki. Ráadásul pont 8GB-os. Igaz "csak" class4, de így is gyorsabb lesz, mint a gyári nokia 2GB-os.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#15202) llaszlo válasza netseft (#15199) üzenetére


llaszlo
veterán

Az eladó belement, hogy vissza utal valamennyi pénzt. Erről még alkudozom majd vele.
A kérdés, hogy hogyan tudom vissza kapni? Csak PayPal-al vagy simán bankszámlára is tud utalni? Eleve a PayPalnál kellene ezt jelezni?

(#15203) wwhy válasza llaszlo (#15202) üzenetére


wwhy
veterán

a PP automatikusan továbbküldi a kártyádra

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#15204) snowdog válasza wwhy (#15203) üzenetére


snowdog
veterán

A kártyához tartozó számlára.

(#15205) llaszlo válasza wwhy (#15203) üzenetére


llaszlo
veterán

Viszont le is von valamennyi %-ot ha azon keresztül kapok pénzt. Vagy ilyen esetben nem?

(#15206) wwhy válasza llaszlo (#15205) üzenetére


wwhy
veterán

az már bankfüggő, hogy a bejövő deviza esetében von-e le jutalékot illetve milyen árfolyamon konvertálja Ft-á

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#15207) llaszlo válasza wwhy (#15206) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem az átkonvertálásra gondolok hanem, hogy ha paypalon keresztül kapok pénzt akkor azért jutalékot vonnak le. És úgy tudom, hogy ez nem függ a banktól. Ez akkor van ha én adok el valamit. Viszont most vissza kapnék a pénzemből. Na megkérdezem a paypalnál.

Erre gondoltam:
Receiving purchase payments
Your account is set to the Standard Rate for receiving payments of 3.4% + 90 HUF

[ Szerkesztve ]

(#15208) wwhy válasza llaszlo (#15207) üzenetére


wwhy
veterán

a Refound nem egyenlő purchase (szerintem)
megnéztem a PP history-mat és nekem mindig a teljes refound összegét küldték tovább, levonás nélkül.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#15209) dudikpal válasza llaszlo (#15207) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Refundnál nem von le semmit.

(#15210) llaszlo válasza dudikpal (#15209) üzenetére


llaszlo
veterán

Akkor sem ha nem teljes refund van? Mármint nem a teljes összeget kapom vissza.

(#15211) wwhy válasza llaszlo (#15210) üzenetére


wwhy
veterán

a PP az eladó által visszaadott (teljes) összeget küldi el, nem von le semmit.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#15212) dudikpal válasza llaszlo (#15210) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Akkor sem.

(#15213) Ricco_hun válasza Ricco_hun (#15201) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Több micro is van neki (class10-es is) csak az előbb rosszul kerestem rá.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#15214) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Na, rendeltem egy ilyet sinceritytrading-től: TRANSCEND MICRO SD MICRO SDHC CLASS 10 8GB 8G 8 G GB (SD adapter is van hozzá elméletileg). 14,5 usd-mbe került. Meglátjuk mi lesz.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#15215) snowdog válasza Ricco_hun (#15214) üzenetére


snowdog
veterán

Megkapod, nekem még nem volt vele gondom. Be is tettem a kedvenc eladók közé. :)

(#15216) outsiheder


outsiheder
tag

Jó napot mindenkinek!

Azt kérdezném, ha figyelmetlen voltam, és ugyanazt a terméket eggyel többször választottam ki, és azt mondtam rá, hogy meg akarom venni, akkor mit tudok tenni, hogy a szándékolt listából törölni tudjam? Vagy kérjem meg az eladót, hogy sorry, én voltam a hülye, és kérem törölje?
A többi tételt természetesen megvenném, kifizetném.

Köszönettel: outsiheder

(#15217) snowdog válasza outsiheder (#15216) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudod törölni, írj az eladónak, hogy tévedés történt. Én is jártam már így, és visszaigazolta, hogy rendben van, csak egyet küld.

(#15218) llaszlo válasza dudikpal (#15212) üzenetére


llaszlo
veterán

Vissza is kaptam 10dodót. Szuper. :) Viszont a visszajelzést nem tudom megváltoztatni. Most még nem látok ilyet. Ugyanott lesz ahol eredetileg volt?

(#15219) outsiheder válasza snowdog (#15217) üzenetére


outsiheder
tag

Köszönöm szépen a válaszodat!
Akkor írok az eladónak.
outsiheder

(#15220) netseft válasza llaszlo (#15218) üzenetére


netseft
aktív tag

Majd ha kapsz róla ilyesmi értesítést: "A seller requests that you revise the original Feedback you left.". És az üzenetben lesz accept / decline.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#15221) zoli03


zoli03
őstag

Rendeltem egy Muse M20 erősítőt, meg egy MU15-höz való tápot két külön eladótól. Mindegyikhez kaptam tracking numbert, az erősítőéből hiányzott egy karakter, de azt az egy karaktert kiéve ugyanaz volt, mint a másik. Írtam az eladónak, visszaírt, hogy majd utánanéz (azóta nem írt semmit). Ma megjött az erősítő, és ugyanaz volt a tracking numberje, mint a tápé.
A két eladó termékoldala egyébként teljesen egyforma volt, csak a termékjellemzők voltak kicserélve. Viszont kaptam az M20-hoz tápot, amit nem kértem (gondoltam nem figyelt, és nem vette ki a dobozból). Nem lehet, hogy ugyanaz az ember küldte, csak MU15 táp helyett M20-at rakott a csomagba? Bár ha két külön eladótól rendeltem, akkor két csomagban kéne elvileg megkapnom.

(#15222) radi8tor válasza zoli03 (#15221) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem feltétlenül. Ahol tudnak spórolnak. Ha tényleg ugyanaz a kereskedő csak két boltja van, akkor lehet így oldotta meg.
A tracking number szerintem azért volt rövidebb, mert két egyező számot nem enged eBay.

⭐ Stella

(#15223) zoli03 válasza radi8tor (#15222) üzenetére


zoli03
őstag

Csak az a baj, hogy nem olyan tápot kaptam, mint amit rendeltem. Már írtam az eladónak, talán holnapra kiderül, hogy miért másfajta tápot kaptam. A másik, hogy jóval később adta fel, mint ahogy terméklapon írta.

(#15224) radi8tor válasza zoli03 (#15223) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nagy kavarós eladó ez.
Ha nem tudsz vele megállapodni és nincs refund policy, akkor PayPal-on tudsz reklamálni (Open dispute)

⭐ Stella

(#15225) protosz1988 válasza radi8tor (#15079) üzenetére


protosz1988
csendes tag

Hát még mindig nem érkezett meg az a proci! Véleményetek?
11-én volt feladva júliusban USPS First Class Mail-lal

"Az infláció az, amikor a jövő havi fizetésedből csak a múlt havi számláidat tudod kifizetni."

(#15226) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Szeretnék egy ilyen terméket rendelni. Nos, ehhez még mennyi plusz költséget lehet számítani?

(#15227) radi8tor válasza protosz1988 (#15225) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem 4 hét szokott lenni a minimum ilyen sebességű levélnél. Van még ideje.

⭐ Stella

(#15228) netseft válasza csƵ (#15226) üzenetére


netseft
aktív tag

"Az EU vámterületén kívülről érkező küldemények esetében magánszemélyek közötti forgalomban 45 euró értékig, kereskedelmi forgalomban (ideértve a magánszemélyek által külföldi cégtől megrendelt árukat is) 22 euró értékig vám- és áfa-mentes a küldemény. Az ezeket meghaladó összeg esetén 150 euró értékig vámmentes a küldemény, de 25 % ÁFA terheli. " via posta.hu

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#15229) csƵ válasza netseft (#15228) üzenetére


csƵ
őstag

Szóval 25% ÁFA jön még rá?
Egyébként még csak nem is regisztráltam az oldalra. Ugye a regisztráció semmilyen anyagi költséget nem vonzz magával? Ezenkívül teljesen biztonságos? Minek nekik a telefonszámom?

(#15230) radi8tor válasza csƵ (#15229) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Telszámodat ráírják majd a csomagra (kiadják az eladónak), ha posta vagy vámhivatal akar valamit el tudjon érni rajta.
eBay teljesen ingyenes addig, ameddig vevő vagy. Az eladásért kell fizetni jutalékot.

⭐ Stella

(#15231) csƵ válasza radi8tor (#15230) üzenetére


csƵ
őstag

Köszönöm. Akkor van egy tipped, hogy az imént linkelt cucc végleges ára kb. mennyi lehet?

(#15232) radi8tor válasza csƵ (#15231) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mostani árfolyamon 18512 Ft. A szállítás ingyenes. PayPal-on keresztül tudod fizetni (regisztrációval vagy reg. nélkül)
Valószínű vámolás után 25% ÁFA is terheli majd, ezt csekken kell befizetned itthon.

Embered csak ezt a terméket árulja, rengeteget eladott belőle. Megbízhatónak tűnik. :K
Ja, most látom ez a gyártó eBay accountja. Szerintem nem lesz gond vele.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15233) csƵ válasza radi8tor (#15232) üzenetére


csƵ
őstag

Azt tudom, mert oda van írva, hogy 18512 Ft. :D
Egyébként mindegy, hogy magyar vagy az angol oldalon regisztrálok?
A PayPal-lel nem vagyok tisztában, azzal kapcsolatban fáradjak át a másik topikba értetlenkedni?

(#15234) radi8tor válasza csƵ (#15233) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a helyedben az angol oldalon (co.uk) regisztrálnék, nem ismerem még ezt a magyar oldalát.
Tudunk itt is segíteni PayPal ügyben.

⭐ Stella

(#15235) csƵ válasza radi8tor (#15234) üzenetére


csƵ
őstag

Jól van, regisztráció megtörtént. Következő lépés?

(#15236) radi8tor válasza csƵ (#15235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Buy Now :)

Priviben segítek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15237) csƵ válasza radi8tor (#15236) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor a PayPal-es dologgal mi van? :DDD

(#15238) snowdog válasza radi8tor (#15234) üzenetére


snowdog
veterán

Én a helyedben az angol oldalon (co.uk) regisztrálnék, nem ismerem még ezt a magyar oldalát.

Én a http://www.ebay.com/ oldalon regisztráltam, innen sokkal több minden elérhető, mint a többi oldalról.

csƵ

Ahhoz hogy vásárolni is tudj, a PayPal-on is regisztrálnod kell https://www.paypal.com/hu
és meg kell adnod egy fizetési lehetőséget (én kártyát adtam meg).

Az egyik munkatársam félt a kártyától, ezért bankszámlán keresztül akart a Paypal számlájára utalni. Nem ment neki, mert a végén azt mondta, adja meg a kártyája adatait. :D

Az is lehet, hogy valamit nem jól csinált, nem tudom. Én nem variáltam vele, egyből kártyát adtam meg. Erre találták ki a WEB kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#15239) hajsza válasza Slownz (#15122) üzenetére


hajsza
aktív tag

Na, tegnap megjött a csomag, ennek nagyon örülök. Nem egészen két hét kellett hozzá, hogy átjöjjön az óceánon idáig. Ráadásul úgy látszik a vámosoknak sem szúrt szemet, ezért minden extra fizetést megúsztam. Talán azért, mert Peru nem az a tipikus adok-veszek nagyhatalom vagy azért, mert a csomagra csak a címzett volt ráírva, érték vagy tartalom nem. Most már csak meg kell tanulnom a hangszeren játszani :)

(#15240) dudikpal válasza hajsza (#15239) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Egyik sem. Egyszerűen szerencséd volt.
Ezt a választ beteszem vágólapra, mert ahogy látom még párezerszer be kell majd kopiznom :DDD

(#15241) radi8tor válasza hajsza (#15239) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mázlid van, mert ítéletidő sújtja Perut mostanában :(

⭐ Stella

(#15242) snowdog válasza hajsza (#15239) üzenetére


snowdog
veterán

Biztos lehetsz benne, hogy a vámosok megnézték, pont azért mert Peruból jött. Örülj neki hogy megkaptad, ezek szerint üres volt. :D

(#15243) outsiheder


outsiheder
tag

A magyar oldal ad egy (nem teljes értékű) könnyítést, elméletileg csak azokat a tételeket listázza ki, amelyeket biztosan hozzánk is szállítanak,
De egy kicsit nehézkes a kezelése, mert egyszerre csak egy-egy ország tételeit tudod kilistázni, utána a legördülő listából kiválasztod a következő/másik országot, és végignézed a tételeket, és így tovább.
Induláskor (ebay.hu) még csak UK,DE,US volt választható keresésre, ma volt honkongi és kínai is.
Nagyon fontos: jóval kevesebb tételt listáz ki, mintha egy külföldin keresnéd ugyanazt a cuccot, tehát több helyen is meg kell nézni!
De mint már leírták, ennél ténylegesen sokkal többen szállítanak hozzánk, ezt az adott eladónál és tételnél kell megnézni, ellenőrizni, és ha nem vagyunk kifejezetten tiltó listán, akkor érdemes rákérdezni, ha szállít, akkor tudja, megírja a kb. szállítási költséget is.
Azt tapasztaltam, hogy a hazai oldal még kevesebb lehetőséget, funkciót tartalmaz, bár ezek folyamatosan bővülnek; Illetve fizetésnél automatikusan átirányít az angol ebay-re és ott újra beléptet a megegyező név/jelszó párral, és onnan tudom a pay-pal tranzakciót kezdeményezni, abba természetesen szintén be kell lépni.
Most néztem meg, én az angol oldalon regisztráltam, de bármelyik ebay-re beléphetek, de nyilván nem kísérletezek pl. a honkongi oldallal, mert nem ismerem még a betűiket sem.

[ Szerkesztve ]

(#15244) blstr


blstr
csendes tag

Nyitottam egy új topikot itt, - igazából eBayes rendeléshez kapcsolódik, de kissé más nézőpontban közelíti meg a dolgokat, szóval gondoltam, inkább új topik... örülnék a véleményeteknek, szerintem sokakat érinthet / érdekelhet a téma! :)

[ Szerkesztve ]

(#15245) snowdog válasza outsiheder (#15243) üzenetére


snowdog
veterán

A magyar oldal ad egy (nem teljes értékű) könnyítést, elméletileg csak azokat a tételeket listázza ki, amelyeket biztosan hozzánk is szállítanak,

Azért ez nem egészen így van :) [link]

Az eladó nem szállít az Ön országába.

(#15246) Mindreader


Mindreader
tag

Üdv!

Tanácsra lenne szükségem. Rendeltem Angliából két 8800 ultra VGA-t, július közepén. Mivel az eladó nem postáz Magyarországra ezért egy angliai haverom címére rendeltem a kártyákat aki most tudta hazahozni, szóval csak most tudtam tesztelni. Sajna az egyik biztosan hibás, csíkoz, win nem indul vele. Az lenne a kérdésem hogy mivel kellene kezdenem és mire számíthatok? Gondoltam először írok mail-t az eladónak (shop-ként van regisztrálva) csatolok neki fotókat és reménykedem hogy visszakapom a pénzem, de mi van ha nem lesz ilyen egyszerű. Nyitok egy dispute-ot és várok?

(#15247) radi8tor válasza Mindreader (#15246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A termék oldalán fel van tüntetve a refund policy. Ha nincs ilyen, akkor vásárlás 45. napján belül lehet indítani dispute-ot PayPal-nál, hogy hibás a termék, amit nem hibásként tüntettek fel.

⭐ Stella

(#15248) outsiheder válasza snowdog (#15245) üzenetére


outsiheder
tag

Nincs rajtam sapka!

Azt írtam, még be is idézted:
elméletileg csak azokat a tételeket listázza ki, amelyeket biztosan hozzánk is szállítanak,

(#15249) Mindreader válasza radi8tor (#15247) üzenetére


Mindreader
tag

Return policy-ra gondolsz mert csak azt találtam: "No Returns Accepted"

Ha nyitok egy dispute-ot akkor mennyi az esélye hogy az én javamra születik döntés?

(#15250) radi8tor válasza Mindreader (#15249) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja igen, return policy-ra.Én vártam refund-ot most (ma meg is érkezett) azért kevertem vele. :B

Ilyen esetben csak PayPal segíthet. Nem tudom az esélyeidet. Meg kell próbálni mindenképpen. Még benne vagy a 45 napban.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.