Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) faresz5 válasza M_o_g_y_i (#16399) üzenetére


faresz5
senior tag

Rendben. de ha visszaolvasol 2-3lapot akkor láthatod,hogy mindenkinek gondja van a szállítással mivel pár napos kínai ünnep volt, és nem szállítottak, most meg jönnek a vámra az 1hónappal ezelőtti csomagok is amiknek már 2hete megkellet volna érkeznie.Na már most elképzelheted,hogy a vámosok nem fognak emiatt plusz embereket berendelni,illetve plusz berendezéseket vásárolni(átvilágításhoz),hogy gyorsabban menjen a vámkezelés, hanem azt csinálják,hogy amikor végeznek vele végeznek.Kisebb csomagokat átszorják,ami meg nagyobb érdekesebb azzal majd végeznek. Nekem is egyik csomagom már 17óta vámkezelés alatt van, máskor még aznap átmegy a vámon.

Így már remélem érthető és megnyugvással tölt el Téged, és szépen, ahogy én is nyugodtan kitudod várni a sorodat, és nem kapsz egy ilyen hülyeség miatt gyomorfekélyt. :)

Ebay-nek megvan az előnye: olcsóbb sok esetben, hátránya nincsen nálad másnap a csomag mint esetleg itthon.De valamit valamiért ebben egyetérthetünk?

[ Szerkesztve ]

(#16402) M_o_g_y_i válasza faresz5 (#16401) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Pont az a furcsa, mert az enyém egy 60 dodó alatti csomag!
Ha nem volna benne egy ajándék cucc is, pont lex@rnám.
Persze, azért nem itthon vettem. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#16403) faresz5 válasza M_o_g_y_i (#16402) üzenetére


faresz5
senior tag

Másrészt meg a Tracking number jó 12-22órás késésben van az eddigi tapasztalataim szerint a valósághoz képest.

Sőt olyan is volt,hogy már a kezemben volt a csomag,és a tracking number szerint még vámkezelés alatt volt.:P

[ Szerkesztve ]

(#16404) M_o_g_y_i válasza faresz5 (#16403) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ebben bízok amúgy én is titkon, a posta információs telefonszámán is ezt mondták.
(a honlap adatai a valósággal nem feltétlen egyeznek meg az időpontok tekintetében)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#16405) Winner_hun válasza Tomix24 (#16397) üzenetére


Winner_hun
félisten

Menj el vámosnak és gyorsítsd fel az ügymenetet. Amíg ezt nem teszed addig csak magad égeted ezzel a szánalmas hozzászólással.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16406) Tomix24 válasza Winner_hun (#16405) üzenetére


Tomix24
addikt

Igazad van, ez a reggeli kirohanásom volt csak. :R

(#16407) tony94


tony94
csendes tag

Indítottam egy vitát pay-palon ahogy javasoltátok ezt írtam:

My item buyed 2011.September.16 more than 1 month, and it's did not arrived.I want to back my money.

Best regards Bernscherer Antal

Ők erre ezt válaszolták:
Dear Friend,

Thanks for your inquiry.Please do not worry, we have already indeed sent your package on Sep 17,2011 by China International Post, since we send it to you with ordinary mail, you will receive it a little later than others which through other transaction way, there is no tracking number for it and the delivery time takes about 18-30 business days(not include weekends and holidays) to your country.

Today is only 24 business days. Except for these days:

1.Weekends: Sep 24,25,Oct8,9,15,16;

2.National Day holidays:Oct 1,2,3,4.

So would you please help wait with patience? If you cannot receive your items in 30 business days, please feel free to notice us, we will try our best to help you and give you a satisfied solution. Can you close the case for us first?your satisfaction is much important to us.Hope you will get it soon.

Any needs or questions, please feel free to contact me.

Have a nice day!

Amy

Mit tudok ilyenkor tenni ha megvárom a 30 busniss day-t akkor kicsúszok a 45 napból...

(#16408) netseft válasza tony94 (#16407) üzenetére


netseft
aktív tag

A dispute megnyitása után (ha jól emlékszem) 20 napja van megegyezni a vevőnek és az eladónak, így várhatsz még 6 munkanapot. Ha mégsem jönne meg időben és megegyezni sem sikerül, akkor jön a claim.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#16409) Taru válasza tevfik (#16395) üzenetére


Taru
tag

Ideiglenes hiba. Előfordul, de állítólag visszautalták (ellenőrizd le, hogy tényleg, ha nem akkor tudsz nekik szólni és visszautalják). Próbáld meg pár nap múlva (nekem volt már olyan is, hogy nem fogadták el a kártyámat, de kb 3 nappal később már igen, van amikor nem lehet kiválasztani, hogy visa vagy master card stb. ezek néha előforduló hibák, az oldalon van a baj de pár nap alatt rendbe hozzák).

(#16410) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam ebay-en egy csomagot ami nem jött meg másfél hónap alatt.
Kértem az eladót hogy küldje vissza a pénzt, ezt meg is tette. Ő pedig kérte hogy adjak pozitív feedbacket. Kérdés hogy ha feedbackben megerősítem hogy minden rendben volt, nem-e lehet nekem ebből problémám később?
A legjobb az lenne ha egyszerűen nem adnék feedbacket, mert az gondolom neki nem oszt nem szoroz. Lehet ilyet? "elfelejthetem"?
Ő sem adott még egyébként.

Köszi.

(#16411) kerekfej válasza Pool_ (#16410) üzenetére


kerekfej
addikt

Ilyenkor azt illik írni, hogy a termék nem érkezett meg, de az eladó rendes volt és visszaadta a pénzed, kártalanított, magára vállalta a kárt, ami inkább pozitív dolog.

[ Szerkesztve ]

(#16412) Pool_ válasza kerekfej (#16411) üzenetére


Pool_
tag

Valóban, köszi :)

Valahogy mindig azt hittem hogy alul a csillagokat kötelező beklikkelni valahova, és csak úgy pozitív a feedback ha ott is minden 5 csillagos, de hát nem is.

Köszi még egyszer :)

(#16413) Tomix24


Tomix24
addikt

Na, elindúlt a csomagom a helyi postánk felé. Rákérdeztem mennyi a vám és az áfa, hisz a termék kamera, így van rá minden. 30.000Ft cakk pakk :Y

Ebay ár:
Subtotal:
US $289.99
Shipping & handling:
US $100.00

Csak hogy tudja az, aki a jövőben hasonlóan nem néz utánna a netes vásárlásnak mint én. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16414) radi8tor válasza Tomix24 (#16413) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamiből az államnak is meg kell élni. ;]

⭐ Stella

(#16415) Tomix24 válasza radi8tor (#16414) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD

(#16416) panizzi válasza Tomix24 (#16413) üzenetére


panizzi
aktív tag

milyen typ kamera?

no limit

(#16417) Tomix24 válasza panizzi (#16416) üzenetére


Tomix24
addikt

Panasonic HDC-SD90

(#16418) szeva000 válasza Tomix24 (#16413) üzenetére


szeva000
addikt

ha nekem ezt fogják mondani,akkor mondom nekik,hogy dugják fel maguknak a vakut.Utána kimegyek valamelyik szomszéd országba és veszek.
Nehogy már 30%-ot leakasszonak ezek a szemetek.Fizetek én éppen elég adót ahhoz,hogy ezek ott lopják a napot.
Ráadásul ennyiért már kaptál volna itthon is.Az én esetemben más azért a helyzet,mert lehetetlen beszerezni ilyen vakut.Ez vígasztal:)

[ Szerkesztve ]

(#16419) ferigyerek


ferigyerek
csendes tag

Üdv!
Szept. 10én rendeltem egy készletet Ebayről, Kínából, azonnal ki is fizettem, pár nappal később el is indult a csomag, amit majd' két hét után meg is kaptam. Legnagyobb meglepetésemre egy csomó cucc hiányzott a dobozból.ekkor vettem észre, hogy a kínai arc két tracking numbert adott meg- gondolom a súlykorlát miatt küldte két részletben a cuccot. A második csomag viszont még így áll.

2011.09.15 04:56 315029(CHINA) Küldemény felvéve / Item accepted

2011.10.06 14:33 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2011.10.06 21:09 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

Ez az első ilyen esetem, nem tudom, reklamáljak-e, vagy bízzak benne, hogy a második dobozban minden benne lesz...

(#16420) netseft válasza ferigyerek (#16419) üzenetére


netseft
aktív tag

Mivel 42 napja nem kaptad meg a csomagot, már fel kellett volna venned a kapcsolatot az eladóval. A hátralévő 2-3 nap alatt, főleg a hétvége miatt nem biztos, hogy fog tudni válaszolni. Most azt tudod tenni, hogy nyitsz egy dispute-ot, amivel a 45 napot meghosszabbítod további 20 nappal. A vita indításakor megírod, hogy a követési szám megléte miatt még tudsz várni mondjuk 2 hetet, ami alatt remélhetőleg megérkezik a csomag. Ha mégsem így történne, akkor refund-ot kérsz, amit természetesen visszafizetsz, ha rendben megkapod a csomagot. Ha az eladó nem működik együtt, akkor claim-mé alakítod a dispute-ot, persze ennek a kimenetele kérdéses a tracking number miatt.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#16421) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A harmadik országból az interneten megrendelt és az ajándékba kapott postai úton érkező árukat vámeljárás alá kell vonni. Nem kereskedelmi forgalom esetén, vámmentességet biztosít a 1186/2009/EGK tanácsi rendelet 23. cikke, melynek határa 150 EUR. Nem lehet vámmentesen vámkezelni az alkoholtartalmú termékeket, parfümöket, kölnivizeket és dohány vagy dohánytermékeket sem. A 2007. évi CXXVII. törvény (áfa) azonban nem biztosít áfa tekintetében ilyen magas mentességi értékhatárt. Áfa terhet már 22 EUR összeghatár felett kell fizetni. Tehát egy termék maximum 22 EUR határig vám- és áfa mentes, 22 EUR – 150 EUR értékig vámmentes, de áfa köteles, 150 EUR felett vám és áfa köteles. Az áfa mértéke jelenleg 25 %. Vámot és áfát ajándék küldemények esetén is fizetni kell! Az Európai Unióba való belépésig felmerülő szállítási, biztosítási költség vámérték növelő tényező abban az esetben, ha azt a vevő fizeti. Tehát vámot és áfát nem csak az ár, hanem a postai költségek után is fizetni kell. Amennyiben a beérkező küldemény tekintetében a vámmentesség nem áll fenn, úgy a vámeljárás vám – és nemzeti adófizetés mellett folytatható le. Amennyiben a küldemény nem magánszemélytől érkezik (pl.: internetes rendelés) és vámfizetési kötelezettség merül fel (az áruk értéke a 150 EUR-t meghaladja), úgy az adott árura vonatkozó vámtételt a Kombinált Nomenklatúra határozza meg. A dohány és dohánytermékeknél (értéktől függetlenül), a szerződéses vámtételt kell alkalmazni. Magánszemélyek esetében további könnyítés, hogy 1000 EUR összeghatárig a vám elé állítást a Magyar Posta végzi el. Önnek ezért a vámhatóság felé nincs teendője, csak a postával van kapcsolatban.

Minden termék esetében a Kombinált Nómenklatúrában található vámtarifaszámhoz rendelve tudhatjuk meg azok vámtételét.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16422) kerekfej válasza Winner_hun (#16421) üzenetére


kerekfej
addikt

Raktározási és kezelési, valamint még (újbóli) kiszállítási költséget is kell fizetni ezek után. További egyéb költségeket is az adott személynek kell állnia.

(#16423) #59816064 válasza Winner_hun (#16421) üzenetére


#59816064
törölt tag

És már a 45 eurós magánszemélytől-magánszemélynek való, áfamentes értékhatárt eltörölték? :F

(#16424) Winner_hun válasza #59816064 (#16423) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt nemrég kaptam e-mailben, azt mondta a vámosok küldték neki. Gondoltam beteszem ide. Nem tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16425) wwhy válasza #59816064 (#16423) üzenetére


wwhy
veterán

igen, a 22 EUR a mostani értékhatár.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16426) #59816064 válasza wwhy (#16425) üzenetére


#59816064
törölt tag

Nagyszerű, remélem két hónap múlva még ezt is eltörlik :(((

(#16427) M_o_g_y_i válasza faresz5 (#16403) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az enyém közben kiderült, hogy már túl van a vámon, pénteken "Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure" státuszba került (de még szombaton is vámkezelés alatt volt a posta oldala szerint, tehát csak az infó késett).
Remélem hétfőn már hozzák. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#16428) faresz5 válasza M_o_g_y_i (#16427) üzenetére


faresz5
senior tag

Látod mondtam,hogy már lehet,,hogy készen is van :P Hétfő-kedd magasságában már várhatod a csomagod!

(#16429) M_o_g_y_i válasza faresz5 (#16428) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ettől még nem kell örülnöm neki, hogy a Föld túlsó feléről feladással együtt 4-5 nap alatt ideér, itthon pedig eltölt még másfél hetet... :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#16430) radi8tor válasza M_o_g_y_i (#16429) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még mindig olcsóbb volt, mintha elmentél volna személyesen a cuccért a Föld túlsó felére. ;]
Engem inkább az elveszett csomagok izgatnak. Csak azért kell rendszeresen többet fizetnem a postáért, hogy legyen tracking ID.

⭐ Stella

(#16431) bul07 válasza radi8tor (#16430) üzenetére


bul07
nagyúr

tracking ID. ellenére ugyanúgy elveszhet, sőt pénz visszaszerzés akkor még nehezebb mert az eladó tudja igazolni hogy feladta

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16432) Winner_hun válasza bul07 (#16431) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt kell igazolnia hogy megérkezett. Így legalább látszik ha csak pénzt próbál meg kisajtolni belőle a gerincnélküli emberegyed.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16433) #59816064 válasza Winner_hun (#16432) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ha az eladó bizonyítani tudja hogy postára adta a csomagot, akkor onnantól kezdve miért az ő felelőssége?
Nem tehet arról hogy Trk ID ellenére elkavarta a posta. Nem gondolom hogy ilyen esetben a vevő javára döntene az Ebay.
Vagy neked már volt ilyen eseted?

(#16434) Winner_hun válasza #59816064 (#16433) üzenetére


Winner_hun
félisten

De még mennyi.. lassan megvan a 900 visszajelzés, csak vásárlásból.. és akkor ez már egy szűkített szám.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16435) dudikpal válasza Winner_hun (#16434) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Többnyire ez igaz, kivéve ha usps vagy royal maillel lett feladva, ugyanis az csak vízig(tenger-óceán) működik.
Na ott valóban az eladó van jobb helyzetben.
900+ után aszittem ezt tudod :U

Így visszagondolva volt olyan is h kínai cuccot átragszámoztak itthonira, kvázi a kínai szám onnantól kezdve megállt.

[ Szerkesztve ]

(#16436) #59816064 válasza Winner_hun (#16434) üzenetére


#59816064
törölt tag

Bocsánat elírtam. :B

Ezt akartam: "Nem gondolom hogy ilyen esetben az eladó javára döntene az Ebay."

(#16437) Winner_hun válasza dudikpal (#16435) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha az eladó be tudja bizonyítani hogy én átvettem akkor nem jön refund, különben igen.
Ezt az átszámozást itt is olvastam, a postán is mondták már, de érdekes módon nekem még semmit se matrinyáztak át..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16438) Trusty


Trusty
csendes tag

Üdv!

Vámeljárásról szeretnék kérdezni. Ha Ebay- ről vásárolok USA-ból egy 100eFt értékű notebookot amit Paypal -el fizetek ki. hogyan kapom meg az árut? Azt már olvastam itt a fórumon hogy 25 % áfa és 3 % vám terheli az árut. Valaki azt is írta hogy Az Orcy téri hivatalban kell ügyet intézni. De hogyan mutatok be számlát , ami ellenében kiadják az árut? Tudomásom szerint a számla a csomagban van.

Légyszi valaki írja le nekem az eljárás menetét pls!

(#16439) #59816064 válasza Trusty (#16438) üzenetére


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Most rendeltem egy szenzort az Ebayről. És fizetés után megjegyzésben írta az eladó hogy ha esetleg nem jönne meg az árú, ne inditsak disputet, mert az ebay ilyenkor befagyasztja a pénzt és nem tudja elküldeni.
Ez igaz? Vagy csak így próbálja bebiztositani magát?

(#16440) Winner_hun válasza #59816064 (#16439) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mit nem tud elküldeni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16441) Winner_hun válasza Trusty (#16438) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal számlát kinyomtatod, elviszed, odaadod.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16442) #59816064 válasza Winner_hun (#16440) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ha dispute-t indítok akkor az Ebay befagyasztja a számláját, és ennek eredményeképpen nem tudja kifizetni a refundot. Ezt írta.

(#16443) Winner_hun válasza #59816064 (#16442) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez nem igaz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16444) radi8tor válasza #59816064 (#16442) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ez kamu. Ha jogos a dispute és nem tudtad rendezni az eladóval, akkor igenis nyiss dispute-ot.

⭐ Stella

(#16445) Winner_hun válasza #59816064 (#16439) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lehet hogy félreértetted a levelet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16446) netseft válasza #59816064 (#16439) üzenetére


netseft
aktív tag

Nagyon egyszerű, ha nem kapod meg 30-40 napig, akkor jelzed neki ezt, és refund-ot kérsz. Dispute-ot csak abban az esetben kell nyitni, ha az eladó nem hajlandó együttműködni.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#16447) radi8tor válasza netseft (#16446) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez azért nem ilyen egyszerű, mert ha feladta (van róla tracking ID) és a postán veszett el, akkor nem köteles bármi refundot adni neked.

⭐ Stella

(#16448) Winner_hun válasza radi8tor (#16447) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem bizonyítja be hogy megkaptad akkor de. Mindegy hogy van-e nyomkövetés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16449) radi8tor válasza Winner_hun (#16448) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én spec. egy olyan üzleten buktam 140 USD-t, aminél csak USA-béli nyomkövetés volt (kb a reptérig).
Mivel az eladó igazolta, hogy feladta a csomagot PayPal nem fizetett nekem :(((

⭐ Stella

(#16450) netseft válasza radi8tor (#16449) üzenetére


netseft
aktív tag

"aminél csak USA-béli nyomkövetés volt"

Lehet, hogy ez volt az oka. Ilyen problémám még nem volt, de szerintem az lenne a logikus, hogy végig nyomonkövethető csomag esetén a vevőnek meg kéne ítélni a refundot, ha nem történt átvétel. Probléma esetén a feladó visszakapja (tapasztalat), normális vevő pedig fizet, ha mégis megkapná. Célig követési számmal rendelkező csomagnál nem tudom mennyire fordulhat elő, hogy teljesen elveszik. Az olyat pedig ami csak részben nyomonkövethető, annak semmi értelmét nem látom, főleg az alapján, amit írtál (még a végén te jártál rosszul).
Egyébként említette valaki, hogy a posta újracimkézi a csomagot, és onnantól megszakad a követési infó. Nos ez létező jelenség, én is kaptam mostanában így küldeményt, érdekes...

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.