Hirdetés

2018. december 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-10 15:37:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#15701) r3dsnake válasza faresz5 (#15700) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

nekem volt mar legalabb 15 case-em, mindig visszakaptam a penzt es sose kellett visszakuldenem a cuccot. csak ki kell dumalnod magad (pl. jajj tobbe kerulne visszakuldeni, mint amennyit er. ez altalaban bevalik.) bar lehet, hogy figyelembeveszik azt is, hogy van 150 pozitiv feedbacked, negativ nelkul. velem dddig mindig keszseges volt a support. remelem igy is marad

(#15702) faresz5 válasza r3dsnake (#15701) üzenetére

faresz5
(senior tag)

Nekem nem kellett visszaküldenem még semmit, hanem meg se érkeztek a csomagok , ,postással még nem tudtam beszélni,valahogy mindig elkerüljük egymást.Nekem csak olyan 70 vásárlásom volt idáig, igaz csak az elmúlt 1hónapban tűntek el cuccaim előtte minden megjött rendben, még a 8db tollbetét is.(kis tétel)

(#15703) S.J.M.

S.J.M.
(senior tag)

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy regisztráltam eBay-re majd megtettem az első vételemet (kijelző védő fólia).
Sajnos céges proxy miatt sikerült 2x elküldenie a "Vételi kötelezettség vállalás"-t, ezért 2x jelent meg a termék, hogy megvásároltam, az egyiket ki is fizettem, de a másikkal mit csináljak? Mert most zaklat az eBay, hogy fizessem ki azt is, visszavonni meg nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#15704) faresz5 válasza S.J.M. (#15703) üzenetére

faresz5
(senior tag)

Kérd meg az eladót,hogy törölje a másik terméket (cancel trans)

(#15705) S.J.M. válasza faresz5 (#15704) üzenetére

S.J.M.
(senior tag)

Kösz, eltűnt a termék a vásároltak közül. Meglepően gyorsan leszedte. :)

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#15706) Tomi_Sci

Tomi_Sci
(őstag)

Üdv!
Ha van egy 55 USD értékű termék, és megkérem az eladót, hogy magánszemélyként adja fel, és írjon rá "gift"-et, akkor nem kell rá áfát fizetni, ugye? (nem haladja meg a 45 EUR-t)
Ez mennyire kockázatos? Ha így csinálom, akkor kell rá értéket íratni?

Köszönöm!

(#15707) slippy válasza Tomi_Sci (#15706) üzenetére

slippy
(kvázi-tag)

hali.

Minden az adott vámos kollégától függ. Ha egy apró levélnyi cucc, akkor nem szokott fennakadni, viszont lehet kis értékű, de nagy csomag, azt valószínű megnézik. Számolj úgy, hogy kell mindent fizetned, és örülj, ha mégsem ;)

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#15708) bul07

bul07
(PH! nagyúr)

Ezt rendeltem meg
Sale date: 14/08/11
Tracking number: 1051342

Tegnap meg is jött a csomag(levél), de Tracking number-rel sehogy nem tudtam nyomon követni se posta oldalán se a hongkongpost oldalán
És kiváncsi lennék hogy hol hogy kelet volna nyomon követni
A leveleken voltak vonalkódok , kiolvasva(okos telefonnal) ezek jönnek elő
legfelső vonalkód: 001350120909
legalsó amit a feladó tett fel: PA1051342

Szerintetek hogy lehetett volna nyomon követni

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A5 (2016) / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400

(#15709) faresz5 válasza Tomi_Sci (#15706) üzenetére

faresz5
(senior tag)

Nekem egy 250$ -s sd kártyákat tartalmazó csomagot nem vámoltak meg, pedig kibontották, le volt pecsételve, gondolom nem volt kedvük 10+-s tétellel kínlódni.
De ha megtetszik nekik akkor kitudja...:) (magánvéleményen szerint nem fogják megvámolni, de ez olyan mint a szerencsejáték vagy bejön vagy sem)

(#15710) netseft válasza bul07 (#15708) üzenetére

netseft
(fanatikus tag)

Átvételkor alá kellett írnod? Szerintem ez nem nyomonkövetési szám, valószínűleg csak az eladó tartja nyilván ilyen azonosítóval.

Eladó termékeim: https://goo.gl/Yjj1hq

(#15711) Winner_hun válasza Tomi_Sci (#15706) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Attól függ honnan jön. Kínaiak automatikusan alacsonyabb árat írnak a csomagokra, USA-ban meg vannak államok ahol büntetik ha valótlanságot ír rá. Aki akarja / tudja úgyis kevesebbet ír rá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15712) bul07 válasza netseft (#15710) üzenetére

bul07
(PH! nagyúr)

Nem kelet aláírnom, akkor ezek szerint sehogy nem tudtam volna nyomon követni

Nem tudom hogy értékeljem e az eladót mert őse értékelt engem

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A5 (2016) / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400

(#15713) netseft válasza bul07 (#15712) üzenetére

netseft
(fanatikus tag)

Van aki fizetés után rögtön értékel, mások csak a vevő visszajelzése után (szerintem utóbbi a logikus). Szerintem értékelj, azért van.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://goo.gl/Yjj1hq

(#15714) radi8tor válasza netseft (#15713) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Szerintem meg pont az a rossz, hogy megvárják az értékelésed. Én elvárnám, hogy ha fizetek a termékért, akkor kapjak feladáskor vagy előtte egy pozitív értékelést.

⭐ https://wellbe.hu

(#15715) Winner_hun

Winner_hun
(Webcaritas)

Hatalmas érvágás amit bevezettek. A visszaigazoló eBay-es e-mail-ben nincs benne a termék száma. Így levelezőprogramban kicsit sokkal bonyolultabb lett a keresés:(:O

(#15716) Tomi_Sci válasza Winner_hun (#15711) üzenetére

Tomi_Sci
(őstag)

USA-ból jönne. A legolcsóbbat kínáló nem adja fel magánszemélyként, de gift, alacsonyabb érték mehet. A második kb. két dollárral drágább, de ő magánszemélyként is feladja.
Egy mp3-ról lenne szó, nem hiszem, hogy borítékban jönne.

(#15717) Winner_hun válasza Tomi_Sci (#15716) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

mp3-at le lehet tölteni:P:D

(#15718) Tomi_Sci válasza Winner_hun (#15717) üzenetére

Tomi_Sci
(őstag)

Akkor egy PMP, ha jobban tetszik :P

(#15719) faresz5 válasza Tomi_Sci (#15718) üzenetére

faresz5
(senior tag)

Rendel meg aztán meglátod:)

(#15720) bul07

bul07
(PH! nagyúr)

Fent említett csomagon gondolkodok hogy menyi lehetett a szállítási díj, hogy miért éri ez neki meg
A csomagon(levélen) ez szerepel : ¥ 018.00 - ez menyi lehet 18jüan vagy visszafele nézve 00.810jüan(ez tűnik ésszerűnek mert 1jüan=31Ft)
én fizetem a termékért 1$(Free P&P)

(#15721) radi8tor válasza bul07 (#15720) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Ez japán jen, nem?

Ja, most nézem a képedet, ott nem ilyen karakter van, hanem egy vonallal áthúzott Y

Wikipedia szerint ugyanaz a jelölése :D

[ Szerkesztve ]

(#15722) faresz5 válasza bul07 (#15720) üzenetére

faresz5
(senior tag)

Kínaiak általában a postázáson keresnek, mivel azt nem vámolja meg az ebay

(#15723) bul07 válasza radi8tor (#15721) üzenetére

bul07
(PH! nagyúr)

Én innen néztem(másoltam),a csomag meg elméletileg Hong Kong-ból érkezett

Tényleg egy vonalas akkor ez mi lehet valami váltópénz jelölése

(#15722) faresz5
1$(196Ft) fizetem és ingyenes volt a postázás(Free P&P)

[ Szerkesztve ]

(#15724) kmisi99

kmisi99
(PH! kedvence)

Nem tudom hogva írhatnám még ezt azt hiszem ide illik a legjobban
Rendeltem kb 2 hete egy külföldi webshopból és a dhl hozza ki. Írták is hogy hamarosan megjön és vámkezelni kell. És azt írták hogy küldjem el a pontos magyar nevét a cuccnak illetve még ezt írták
AMENNYIBEN NEM A MELLÉKELT SZÁMLÁN SZEREPLŐ ÖSSZEGET FIZETTE,KÉRJÜK KÜLDJÖN ÚJ SZÁMLÁT VAGY IGAZOLÁST A FIZETETT ÖSSZEGRŐL ( pl paypal)
Nos a kedves kis kínaiak 82 dollárt írtak a dhl által mellékelt számlára holott 250 dolcsiért vettem. Nos szerintetek hogy járjak el. Bólintsak fejet rá és mondjam hogy igen 82 dolcsi vagy igazoljam paypal el hogy 250 dolcsi volt? Mert gondolom ha elküldöm azt hogy mi a neve utána néznek hogy mennyibe kerül.

Dell Precision M4600

(#15725) detroitrw

detroitrw
(őstag)

Sziasztok!

Felvetődött már az a kérdés hogy mi van olyankor ha uniós országon kívülről érkező terméket visszaküld valaki cserére/javításra, majd újra elküldi az eladó ...
akkor az ismételten le lesz vámolva?

(#15726) #59816064 válasza kmisi99 (#15724) üzenetére

(törölt tag)

Ha bátor vagy rábólintasz :DD

detroitrw: Persze hogy megvámolják mégegyszer ha olyan a csomag, ők nem tudják hogy csere/javított termék!

(#15727) detroitrw válasza #59816064 (#15726) üzenetére

detroitrw
(őstag)

miért ez amúgy lehetne mentség?

(#15728) #59816064 válasza detroitrw (#15727) üzenetére

(törölt tag)

Nem hiszem hogy ők ezt elfogadnák, ha ilyen egyszerűen ki lehetne kerülni, mindenki ezt csinálná :)

(#15729) detroitrw válasza #59816064 (#15728) üzenetére

detroitrw
(őstag)

nyilván, de ha elküldöm nekik hogy bazz már egyszer rávertétek (a vámot)
gondolom azért mégegyszer nem fogják, vagy mégis :F

nem fő indoknak gondoltam a vám kikerülésére :U (legalábbis asszem :P )

(#15730) #59816064 válasza detroitrw (#15729) üzenetére

(törölt tag)

Hát egy próbát megérhet, de én nem számolnék vele :)

(#15731) radi8tor válasza #59816064 (#15730) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Butaság. Sosem a feladó fizet vámot + áfát a cuccért. Szép is lenne.

(#15732) Peethy válasza radi8tor (#15731) üzenetére

Peethy
(őstag)

De ő nem is mondott ilyet.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#15733) radi8tor válasza Peethy (#15732) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Majd elolvassa, aki írta ;]

(#15734) Peethy válasza radi8tor (#15733) üzenetére

Peethy
(őstag)

Cseles :D

(#15735) detroitrw válasza Peethy (#15734) üzenetére

detroitrw
(őstag)

hmm? :)

(#15736) #59816064 válasza radi8tor (#15731) üzenetére

(törölt tag)

Itt senki nem írta hogy a feladó fizetne bármit is.

(#15737) radi8tor válasza #59816064 (#15736) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Most olvasom tényleg. Félreértettem. :R

(#15738) bul07 válasza netseft (#15713) üzenetére

bul07
(PH! nagyúr)

Értékeltem és rá pár órára ő is értékelt engem, ezek szerint a vevő értékelésére várt

(#15739) Slownz

Slownz
(senior tag)

Csak hogy legyen pozitív élmény is a "kici kínyai" eladókkal kapcsolatban:

Rendeltem Kínából pár ezer forint értékben fülhallgatóhoz új gumiharangokat. 20 munkanap után, már kissé türelmetlen voltam, gondoltam nem árt írni egy email-t, hogy mi a helyzet. Ez a szombati napon történt, rögtön még aznap (tehát hétvégén), rá fél órára, hatalmas bocsánatkérések közepette, hogy ők megértik a reklamációm, de arra kérnének, még hétfőig várjak, hátha addig megérkezik, ha nem akkor visszautalják a pénzem. Írtam, hogy persze semmi akadálya, de hétfőn ők keressenek engem majd, ne nekem kelljen utánuk rohangálni. Hétfőn délután 5 óra tájékán jött is a levél, hogy megérkezett-e a csomagom. Ez nem történt meg, így kértem, hogy utaljanak vissza, ezt rá 5 percre már meg is tették. Már a számlámon a pénz azóta. Mindezt iszonyat segítőkészen és bocsánatkérések közepette tették.
Jó tudom, hogy az is közrejátszik ebben, hogy féltek, hogy negatívot nyomok rájuk.

(#15740) faresz5

faresz5
(senior tag)

Pár dolláron nem sz****nak, sokkal rosszabb nekik ha negatív értékelést kapnak.

(#15741) gg72

gg72
(PH! kedvence)

Szerintetek mennyire necces az vám szempontjából, hogy valószínűleg 3 csomagom is egy nap fog beérkezni az országba?
Próbáltam úgy taktikázni, hogy ne egyszerre induljanak el, de csak sikerült az egyiket tegnap, a másik kettőt ma feladniuk...
Elvileg egyenként egyik sem lenne vámköteles, de a három együtt már rizikós.

(#15742) Peethy válasza gg72 (#15741) üzenetére

Peethy
(őstag)

Nekem is egyszerre jött, bár nem egy névre, csak egy címre. Nem volt velük semmi gond.

(#15743) gg72 válasza Peethy (#15742) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Hát ez az, hogy nekem egy névre is jönnek. :U

(#15744) Nighteyer

Nighteyer
(újonc)

Sziasztok!
Azt akarom kérdezni, hogy szeretnék rendelni egy objektívet a fényképezőmhöz Hongkongból, ami a szállítási költséggel együtt kb. 46500 Ft lesz (mivel elvileg ingyenes, legalábbis ezt írja). De azt, hogy mennyi a vám meg az áfatöbblet összesen, azt nem tudom.. Tudtok ebben segíteni? Nem tudom, mi számít nagy csomagnak, esetleg átcsúszhat a vámon, vagy azért számoljak a vámmal? ÁFA?
Köszi :)

(#15745) Tomi_Sci válasza gg72 (#15741) üzenetére

Tomi_Sci
(őstag)

Um... lehet én vagyok félretájékozódva, de miért adódna össze a csomagok ára?

(#15746) gg72 válasza Tomi_Sci (#15745) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Hát ez az, amit én sem tudok, ezért kérdezlek titeket. ;)

(#15747) Peethy válasza Nighteyer (#15744) üzenetére

Peethy
(őstag)

Ha feltűnőbb a csomag és valós érték van ráírva, akkor fennakad. Ha kis érték van ráírva, ajándékként küldi, akkor van rá esély, hogy nem. Számolj vámmal és áfával, szorozd be az eredeti árat 1,3-al :) Annyi lesz összesen az ára.

(#15748) #59816064 válasza gg72 (#15746) üzenetére

(törölt tag)

Szia!

Ne aggódj nekem is volt már ilyen hogy egyszerre 4 csomagom érkezett, minden csomagot külön kezelnek, nem vonhatják össze.

(#15749) Nighteyer

Nighteyer
(újonc)

Nem tudom valahogy megúszni ezeket? Lehet hülye kérdés, de mostmár utánajárok normálisan ha elkezdtem..

(#15750) Peethy válasza Nighteyer (#15749) üzenetére

Peethy
(őstag)

Az, hogy megúszod-e, az már nagyrészt a feladáskor eldől. Te már gyakorlatilag semmit nem tehetsz. :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.