Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) szeva000 válasza faresz5 (#15799) üzenetére


szeva000
addikt

Uhhh...ezek agybetegek...más meg éhezik.Itt tartunk sajna...

(#15802) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon nem vágjátok miért árulják ezeket a cipőket. :(((
Parkinson kóros alapítványba mennek a pénzek, támogatod vele a kutatást, stb.

Ez a cipő nem magától befűzős típus. Azt még nem csinálták meg, ezért nem is licitáltam rá :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15803) tevfik válasza #59816064 (#15798) üzenetére


tevfik
tag

7,5 misiből szerintem... ha ebayen bevásárolna mindenki a fórumon, össze tudnánk rakni egy zenélő világitó nike csukát :DDD :DD :DD

(#15804) tevfik válasza radi8tor (#15802) üzenetére


tevfik
tag

Ebben igaza van a kollégának, nah de akkor is.... :O

(#15805) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ezen csámcsogjatok akkor: 1989 Batmobile ;]

⭐ Stella

(#15806) szeva000 válasza radi8tor (#15805) üzenetére


szeva000
addikt

nah...erre már licitálok,mert már van 3marha aki megtette :D

(#15807) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha kérik a paypales számlát ott mit kell elküldeni?

(#15808) kmisi99


kmisi99
addikt

Már nemlényeg. Amúgy amikor a kínaiak direkt olcsóbbat írnak a számlára akkor vajon jó ötlet a photoshop? :DDD vagyis a paypal számla korrigálása a megfelelő értékre.

(#15809) radi8tor válasza kmisi99 (#15808) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt olyan ismerősöm, aki ezt csinálta. Rajtad áll :)

⭐ Stella

(#15810) #59816064 válasza radi8tor (#15802) üzenetére


#59816064
törölt tag

Főleg amikor magánszemélyek adják el 2 miiláért a cipőt az aztán az alapítvány zsebébe vándorol :DD

[ Szerkesztve ]

(#15811) Nighteyer


Nighteyer
csendes tag

Sziasztok!
Annyit szeretnék kérdezni, hogy mi a garancia arra, hogy ha elküldtem az eladónak egy adott termék árát (tehát kifizettem) paypalon, akkor el is küldi nekem a terméket? Bocsi, ha hülye a kérdés, kezdő vagyok ezen a terepen..

(#15812) Winner_hun válasza Nighteyer (#15811) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15813) faresz5 válasza Nighteyer (#15811) üzenetére


faresz5
senior tag

Illetve annyi,hogy 45napon belül visszakérheted a pénzedet.

(#15814) tevfik


tevfik
tag

Hál-istennek nekem még nem akadt fel semmi a vámon. Amikor netán fent akad egy csomag, küldemény akkor milyen formában értesítik az embert?

(#15815) bag válasza tevfik (#15814) üzenetére


bag
tag

Levél vagy e-mail, nekem eddig csak levél jött pedig rajta volt a csomagon az email cím :)

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#15816) tevfik válasza bag (#15815) üzenetére


tevfik
tag

Köszönöm!

Az elmúlt napokban beszéltünk más oldalakról is hasonlóan az ebayhez, most megint találtam egyet erről tud valaki valamit, itt is sok a csaló? Használható?

DhGate

(#15817) dvdbackuper válasza tevfik (#15816) üzenetére


dvdbackuper
őstag

full ebay koppintás :D

(#15818) Taru válasza tevfik (#15816) üzenetére


Taru
tag

Ismerem. Használható, az oldal escrowban megfogja a pénzt egy időre (nem tudom mi a limit, de én 20 nap után panaszkodok ha baj van, addig tuti megfogja, aztán a dispute végéig se engedi el, lehet paypallal is fizetni dupla biztonságért, többnyire visszaküldetik a terméket, ha nem jött meg akkor újra küldik vagy inkább refundol). Terméktől függően vannak természetesen hamis cuccok (főleg, hogy szinte minden eladó Kínai). Nem ajánlom pl: mobilokhoz, szoftverekhez, illetve bármihez amiben a márka fontos, illetve az eredetiség. Ugyanakkor ha olyan dolgokra van szükséged amik kis értékűek és nem baj ha koppintás akkor nyugodtan lehet rendelni.

Én az uccsó mp3 lejátszóm innen rendeltem, működik, kitartó de 1.6GB 16GB helyett, persze nem is került annyiba. :DDD Rendeltem tőlük 1x Windows CDt, mondanom se kell, hogy hamis, érdekessége, hogy a vámosok megnézték (még a serialt is) és átengedték. :F De rendeltem már 14cms LED-s ventit is a gépbe, kifejezetten jót sikerült, erős fénye van, aránylag erősen fúj és még mindig megy ráadásul csöndesen (megérte a maga azt hiszem 200-300 Ftját). Illetve akinek Kínai cuccok kellenek (olyanok is akár amit itt nem lehet árusítani, mint klón telók, vagy csak tipikus Kínai cuccok, hangszerek meg ilyesmit) azoknak kifejezetten jó.

Más (ebay): Nem tudom mondták-e már de ebay megsarcolja a postaköltséget is most már az eladóknak így azok (nem mind de van amelyik) úgy hirdeti a terméket, hogy a posta csak $0.01 de valójában küld majd egy külön invoicet és abban lesz feltünteve a postaköltség amit külön ki kell fizetni (persze ebben benne lesz az invoice költsége is ami 30 cent+ a posta amit akár több is lehet mint a termék ára, persze ez attól is függ mit rendelsz) vagy nem fogja postázni. Ha viszont ezt későn olvastad el, mert a hirdetés legaláján volt, és már kifizetted az általad valósnak hitt árat, abból lehet visszatart egy összeget mert vitted az idejét.

Ezzel majdnem megjártam, de még utalás előtt olvastam a leírást ($0.01 postára nagyon fura volt), így gondoltam megosztom itt másokkal is (ha már valaki mondta akkor is inkább legyen itt többször mint egyszer se).

(#15819) bul07 válasza Taru (#15818) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy képet dobhatnál külön összeg kérésről hogy mégis hol ,és mit ír(hogy tudjam hogy mit kell keresni és hol)

Van egy rendelésem Hong Kong-ból
Sale date: 17/08/11
Szerintetek menyi az esély rá hogy megjön még egyáltalán

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15820) slippy válasza bul07 (#15819) üzenetére


slippy
tag

hát az még nincs egy hónapos se :DDD
legtöbb eladó a termékleírás végére odaírja, hogy x országba kb mennyi idő alatt jut el a cucc. ha ez nincs feltüntetve, írj az eladónak, hogy mi várható. ha pár napon belül nem reagál, akkor pedig paypal segítségével lehet nyitni egy 'vitát' ;)

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#15821) bul07 válasza slippy (#15820) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy várok péntekig és ha akkor se jön meg akkor írok neki(bár ez nem lesz egyszerű mert nem tudok angolul írni) Lehet majd valakitől segítséget kérek
Amúgy ez a termék az , nem nagy összeg de kellene a cucc

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15822) zoli03


zoli03
őstag

Néztem egyik termékem tracking-jét, és ez van nála:
Szeged Posta Feldolgozó Üzem Továbbküldve kézbesítő állomásra / Inbound item forwarded
12-én megvámolták, max 2 napon belül nálam szokott lenni, de ilyet még soha nem láttam kiírva. Véletlenül rossz postára vitték (Veszprém megyében lakom, Szeged elég messze van)?

(#15823) faresz5 válasza bul07 (#15821) üzenetére


faresz5
senior tag

webforditas.hu itt letudod fordítani a szöveget amit írni akarsz neki.
Én írnék neki ,hogy nem jött meg a termék, mire ő hogy várjál türelemmel, mire Te kérj full refundot és rendeld megújra ha kell a termék.

Nálam ez szokott lenni a menet, ha valami nem jön meg időre.
Most kaptam egy laptoptáskát, levolt szakadva a cipzárja, írtam az eladónak, hogy milyen dolog ez, másnap írta,hogy küld el másikat helyette, (nem kell visszaküldenem a rosszat)Megvárom amíg megjön, és ha jó akkor kap egy pozitívat ha nem jön meg 2héten belül akkor egy negatívat.

(#15824) gg72


gg72
veterán

Két csomagomon is rajta ülnek a vámosok már vasárnap óta (Küldemény vám elé állítva), csak tudnám mit kell ennyit nézegetni őket... :U

(#15825) faresz5 válasza gg72 (#15824) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem vagy egyedül, nekem is pedig kis összegű, 20$-s cuccok

(#15826) gg72 válasza faresz5 (#15825) üzenetére


gg72
veterán

Na, kellett nekem panaszkodnom: most látom, hogy mindkettő elhagyta a vámhivatalt Departure from inward office of exchange. Remélem így még a héten megkapom őket. :)

(#15827) szeva000 válasza zoli03 (#15822) üzenetére


szeva000
addikt

ne aggódj,én csongrád megyei vagyok és veszprémpen ült egy csomagom 2hetet:D

(#15828) faresz5 válasza gg72 (#15826) üzenetére


faresz5
senior tag

nekem is ma megjött!:)

(#15829) Atapi


Atapi
senior tag

Sziasztok!

Tegnap volt egy vásárlásom ebay-en, paypalon keresztül bankkártyával egyenlítettem a számlát, mint korábban is. Viszont most kiváncsiságból kipróbáltam, hogy ne forintban, hanem dollárban legyen terhelve a kártyám, mert jobb átváltási árfolyam jött így ki nekem. (valószínűleg korábban is jobban jártam volna így, de erre eddig nem figyeltem.)
A vásárlás után viszont most nem kaptam se paypal, se ebay visszaigazolást a fizetésről/vásárlásról, mint ahogyan korábban mindig, holott mindkét rendszer regisztrálta a tranzakciót, és sikeresnek mondja, illetve a bankomtól is jött értesítő sms, hogy megtörtént a terhelés. Ez így szerintetek mennyire normális?

(#15830) radi8tor válasza Atapi (#15829) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg az email fiókod spam szűrőjét. Ugyanúgy kell emailt kapnod a kártyás tranzakcióról.

⭐ Stella

(#15831) Atapi válasza radi8tor (#15830) üzenetére


Atapi
senior tag

ezt már ellenőriztem, spam szűrön nem akadt fent semmi.

(#15832) radi8tor válasza Atapi (#15831) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha legközelebb sem érkezik email, akkor szerintem cserélj emailcímet. Lehet nem kedveli a jelenlegi szolgáltatódat. Gmail-re mindig megérkezett eddig (kb 100 tranzakció).

⭐ Stella

(#15833) faresz5 válasza radi8tor (#15832) üzenetére


faresz5
senior tag

gmail.t javaslom én is

(#15834) #59816064 válasza faresz5 (#15833) üzenetére


#59816064
törölt tag

Hotmail-en se volt gond még soha, kopp-kopp :)

(#15835) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Rover 620 Dízel autómhoz,szeretnék turbót venni. Ebayen találtam,egy hírdetést,a srácnak van két gyári turbója. A leírásból azt vettem ki hogy,20 órát használt,teszt motorokban voltak.
Ebből kellene nekem az egyik,paypalos fizetéssel nagyjából tisztában vagyok,van regem,fizettem is így már.

Itt a terméknél az van írva,hogy 104 802,52 Ft az ára szállítási költséggel együtt. Ezek után mi a teendőm? Regelek,leütöm,paypalon kifizetem,és majd küldi? Szimplán mint vaterán? Mennyire biztonságos ez? Kicsit vakon vagyok ebay témával kapcsolatban és erről szeretnék felvilágosítást. Köszönöm.

Minden szinten,szinte minden.

(#15836) radi8tor válasza m0rd0k (#15835) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kb ennyi. Én a helyedben kérnék egy másik szállítási módot. Ha így adja fel, akkor simán lenyúlhatják postán. (Nyúltak már le nekem sokkal olcsóbb cuccot is).

Vagy vásárlás előtt vagy utána írj neki egy üzenetet eBay-en keresztül, hogy mennyi lenne a csomag Signed mail-ként Tracking numberrel. Ez nagyobb biztonságot ad, mert nyomkövetett csomag.

Ez a link nekem sokkal szimpatikusabb. Maradi vagyok, tudom :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15837) bul07 válasza #59816064 (#15834) üzenetére


bul07
nagyúr

Én ekkor vesztetem el a bizalmamat hotmail-be(5napig nem jött meg semmilyen üzenet és egypár el is veszett) ekkor váltottam én is gmail-re

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15838) faresz5 válasza m0rd0k (#15835) üzenetére


faresz5
senior tag

Szia!
[link]

Ezzel az árral számoljál! Az aktuális árfolyamot megtudod nézni a bankod honlapján devizaárfolyamok résznél.
Az én bankomnál ez 107214 ft nem a magyar oldalon levő ár
Úgy látom uk-ból jön akkor nincsen vám rá.
Kérdezz rá,hogy tracking numbert tartalmaz-e a szállítási költség!
Én mindenképpen azzal kérném ilyen tételnél.

egyébként meg leütöd kifizeted paypal-al és az eladó meg küldi

[ Szerkesztve ]

(#15839) Taru válasza bul07 (#15819) üzenetére


Taru
tag

(#15840) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Hali!

Most rendelnék először ebay-ről. Ezt néztem ki :D [link]

Ha 2-t rendelek akkor 2*15 dollár a szállítás, ezt most komoly? Nem hiszek a szememnek, hogy dupla szállítás van ilyenkor. Ti mit gondoltok?

(#15841) radi8tor válasza zserrbo (#15840) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezz rá az eladónál, hogy mennyibe kerül az additional item szállítása, mert nem tüntette fel.

⭐ Stella

(#15842) Tomics


Tomics
addikt

Angliából feladott cuccom lebaszták az ajtó elé a küszöbre... Bárki elvihette volna. Rohadt magyar posta. Hogy lehet panaszt tenni?

PH! addikt since 2004

(#15843) radi8tor válasza Tomics (#15842) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Abban a hivatalban lehet panaszt emelni, ahova szoktál menni a kiértesített levele, csomagok miatt. Ott megmondják melyik ajtóhoz kell menni.

⭐ Stella

(#15844) slippy válasza Tomics (#15842) üzenetére


slippy
tag

nálunk mostanság kitalálta a postás (de nem csak egy, hanem mind), hogy bizony kétféle ajánlott levél van. az egyiket így simán bedobják, a másik meg a tértivevényes, amit ugye mindenképpen alá kell írni.
na most kérdem én, akkor ugyan mi értelme van a sima ajánlott levélnek. jó ok, nem külön papírkát kell aláírni, de eddig legalább volt egy füzetecske, amiben szignóztam, hogy igen, átvettem. mert akkor miért drágább, mint a sima levél? mert a plusz matrica a fenének se 'kőne' :W

(#15840) zserrbo - bizony 30dodó a 2 postája. feltételezem súly alapú a posta, és az ajándék síkosító miatt nehezebb a csomag :DDD

[ Szerkesztve ]

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#15845) slippy válasza Taru (#15839) üzenetére


slippy
tag

sorry a dupláért, de kicsúsztam a szerkesztési időből

ez elég erőteljesen kabbef*szom kategória. nem tudom mennyiben befolyásolja az árat, de lehet nem ártana az ebay felé jelezni, hogy ez nem épp korrekt hozzáállás, hogy a meghirdetett ár egy kicsit alacsonyabb, mint amennyit valóban fizettetni akarnak veled.
értem én, hogy próbálja lecsökkenteni a költségeit, na de akkor is :W

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#15846) Taru válasza slippy (#15845) üzenetére


Taru
tag

Az én esetemben simán triplázta a költséget (mivel a termék ára mindössze $1.6 a posta meg $5 :DDD)még szerencse, hogy még 1x ránéztem, nem szoktam a return policit elovasni ilyen kis értékű dolgoknál mivel úgysincs értelme vissza küldeni, így elsőre az se tűnt fel, hogy van ott más is. De mivel nem utaltam még neki a pénzt, se $0.8-t se a teljes összeg 5%-t nem tarthatta meg. :DD

Hajlok rá, hogy bejelentem, nem azért mert akkora összeg az az $5 hanem azért mert ez így nem szabályos, és most tudom, hogy rákattannak és ezernyi ilyen lesz csak sokkal rosszabb posta költséggel. :(((

(#15847) faresz5 válasza Taru (#15846) üzenetére


faresz5
senior tag

Hát igen, vigyázni kell a kis Kínaiakkal, szemfüles egy népség:) eleinte én is mennyit veszekedtem velük mire megértették,hogy akkor vásárolok náluk ha úgy postáznak ahogy én kérem:) Most már nincsen gondom egyel sem, bejárattam azt a pár eladót akire szükségem lehet.

(#15848) Taru válasza faresz5 (#15847) üzenetére


Taru
tag

Ez Japán nem Kínai :P.

(#15849) #59816064 válasza bul07 (#15837) üzenetére


#59816064
törölt tag

A hotmail.hu-nál volt ez a probláma a hotmail.com zavartalanül üezem/üzemelt.

slippy
Ha lehetőség van rá kérni kell hogy "levélszekrény útján nem kézbesíthető" ként adják fel, vagy "saját kézbe" szolgáltatással. Azért drágább mert nyomonkövethető és ha elveszik kártalanít a posta, ill. a feladási összeg 15x téritik vissza (de ebben nem vagyok teljesen biztos)
De a legjobb ha jóba vagy a postásoddal akkor ugyis mindig felviszi neked vagy hagy cetlit.
Sajnos am törvényileg bedobhatják a postaládába az ajánlott levelet, értesítés nélkül, de csak akkor ha biztonságonsan elhelyezhető és elfér benne.
Ha nem így történik panaszt kell tenni!

[ Szerkesztve ]

(#15850) slippy válasza #59816064 (#15849) üzenetére


slippy
tag

de pont ez a problémám. ha nem írja alá a címzett (vagy egy átvevő), akkor hogyan bizonyítja a posta, hogy megérkezett hozzá?
mert nálam a nyomonkövethetőség azzal zárulna, hogy a címzett (vagy aki átveszi), aláírásával igazolja, hogy igen, megjött a csomag/levél, akármi, posta elvégezte a feladatát.
így viszont bemehetek a postára, hogy:
- keziccsókolom, nem érkezett meg az ajánlottan feladott küldeményem, tessenek fizetni.
- de megérkezett, itt látjuk a rendszerben.
- valóban? és ki vette át? mivel tudja igazolni?

szóval ez egy elég hülye helyzet

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.