Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) protosz1988


protosz1988
csendes tag

Na hát a proci nem jött meg az amcsiktól.
Hong Kongból rendelnék tabletet, mennyire megbízható a Standard Int'l Shipping és mennyi idő?

"Az infláció az, amikor a jövő havi fizetésedből csak a múlt havi számláidat tudod kifizetni."

(#15352) faresz5


faresz5
senior tag

Mindenképpen kérdezz rá,hogy tracking numbert tartalmaz-e a szállítási díj!(Anélkül én nem rendelném meg)
Nézd meg az eladó értékeléseit, sok olcsó cuccot adott el, vagy értékeseket, és ebből van-e több, ha az utóbbi, akkor nagyobb a valószínűség,hogy nem csaló az illető. Én szoktam írni egy levelet, mielőtt megrendelek bármit, így lehet nézni,hogy milyen gyorsan válaszol a levélre, félrebeszél,vagy pontosan válaszol a kérdéseidre

(#15353) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet rákeresni a magyar ebay felhasználókra?
Nem csak az eladókra, hanem az összes emberre, akinél a Location: Hungary van megadva.
Ez hogyan lehetséges?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#15354) zoli03


zoli03
őstag

Rendeltem egy adaptert, az eladó másfajtát küldött, nem is tudom semmire használni. Írtam neki, hogy mi a helyzet, visszaírt, hogy küldjem vissza, aztán küld egy másikat. Rákérdeztem, hogy ki fizeti a visszaküldést. Ez volt 5-én, azóta nem válaszolt.
Nyitottam egy case-t a Resolution Center-ben, azt írták küldjem vissza a terméket saját költségemen és visszakapom az árát. Ezzel ki lettem segítve, ahogy nézem a feladás ebben a súlyban 1000 Ft+750 Ft ajánlva+boríték, az adapter meg 2000 Ft volt.

(#15355) Fancy-boy válasza zoli03 (#15354) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha valóban az eladó hibázott, nem írhatnak olyat, hogy te küldd vissza a saját költségeden.
Mond azt, hogy meg sem érkezett és kész.

(#15356) zoli03 válasza Fancy-boy (#15355) üzenetére


zoli03
őstag

Hát már írtam, hogy megkaptam, ráadásul tracking numberes volt. Nem baj, haveromnak jó lesz valamire az adapter, az eladó meg kap egy negatívat.

[ Szerkesztve ]

(#15357) #59816064


#59816064
törölt tag

Az hogy van hogy a bank 194FT-ért váltja a dollárt, a Paypal meg 187Ft-ért?
Visszafogom állítani hogy a Paypal váltson mert a bank mostanában nem először vált drágábban.
Most is buktam 400FT-ot, nem sok, de abból vettem volna két csokit :DD

(#15358) Fancy-boy válasza #59816064 (#15357) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nálam is az van, hogy a bank váltson mert állítólag az kedvezőbb.
Én OTP vagyok. Te kinél?

Sok kicsit sokra megy, szóval igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#15359) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

Mi van olyankor, ha tegnap előtt vettem egy terméket, de ma már nem látszik sehol? Ki lett fizetve azonnal, tegnap még ott volt. Se levél, semmi. A paypalon látszik a tranzakció, reklamáljak ott?? Miért nem írnak e-mailt, vagy tudomisén??

[ Szerkesztve ]

(#15360) Winner_hun válasza dvdbackuper (#15359) üzenetére


Winner_hun
félisten

A termék számát a keresőbe beírva kapsz valami üzenetet hogy el lett távolítva a hirdetés? Ha igen akkor PayPal-en dispute -> claim mert csaló volt és kirakták eBay-ről.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15361) Slownz válasza #59816064 (#15357) üzenetére


Slownz
senior tag

Nekem is ez van mostanság. Én már újabban mindig úgy csinálom, hogy mielőtt leokéznám megnézem mennyiért vált a bankom, illetve mennyiért a paypal. Persze így se 100as a dolog, hiszen akkor számít, hogy ki mennyiért vált, amikor közvetlenül leveszik a pénzt.. :U

(#15362) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Tényleg nem lehet megtudni, hogy hány felhasználó van az ebayen akik Magyarországot regisztrálták be, mint lakóhelyüket?
Szeretném megnézni, hogy más magyar ember mit árul...

Mintha régebben valaki írta volna, hogy milyen kevés a magyar ebayes...

(#15363) Winner_hun válasza Fancy-boy (#15362) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kérdezd meg a magyar supportot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15364) dudikpal válasza #59816064 (#15357) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Viszont ha ppvel váltod, +ba rájön még egy kis ezaz. A vége az lesz, h a bankoddal jobban jársz.

(#15365) dudikpal válasza Fancy-boy (#15362) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Tényleg nem lehet megtudni, hogy hány felhasználó van az ebayen akik Magyarországot regisztrálták be, mint lakóhelyüket?

Tényleg nem.

(#15366) rocket válasza dudikpal (#15365) üzenetére


rocket
nagyúr

42981

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15367) #59816064 válasza Fancy-boy (#15358) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ersténél vagyok!

dudikpal,
milyen ez, az jön még rá? Tudtommal a PP vásárlás ingyenes vagy milyen plusz költségre gondolsz?

(#15368) Fancy-boy válasza dudikpal (#15365) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kár.

Talán ha egyszer hajlandóak megcsinálni tisztességesen a magyar ebay oldalt...

(#15369) radi8tor válasza Fancy-boy (#15368) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minek magyar oldal? Jó persze vannak olyanok, akik nem tudnak németül/angolul. Szerintem azért el lehet boldogulni vele.

⭐ Stella

(#15370) Fancy-boy válasza radi8tor (#15369) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igazából csak az állandó szabályváltoztatásaikat jó lenne ha kiírnák magyarul is.
Minden másban érthető angolul is.

Egyébként meg lenne konkurenciája a Vaterának meg a Teszvesznek.
Így meg azt csinálnak amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#15371) radi8tor válasza Fancy-boy (#15370) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azok szerintem inkább az eladóknak érdekesek, nem?

⭐ Stella

(#15372) Fancy-boy válasza radi8tor (#15371) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igaz, inkább őket. Na de azt csinálnak amit akarnak.
De, hogy mit várnak ettől a félig lerobbant ebay.hu-tól azt nem tudom. Félig itt vannak, félig nem.
Aki meglátja azt a tákolmányt, azt hiszi az Ebay ilyen színvonaltalan, aztán már felé se néz többet.

[ Szerkesztve ]

(#15373) Keksz


Keksz
senior tag

Az Ebay.com mostanában annyira szar, Advanced search-ben beállítom hogy "available to: Hungary" és kilistáz minden szart, még azt is ahol "Shipping: Not Available to Hungary" áll.

Miért?
Ráadásul be vagyok jelentkezve...

(#15374) Fancy-boy válasza Keksz (#15373) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nálam meg eltűnnek funkciók. Például a Watch List-nél az "Ended" . Tehát nem tudom megnézni, a már lejárt aukciókat. Csak akkor jön elő, ha IE böngészőt használok.
Elég érdekes....

Egyébként meg a magyar supportot próbáld megkérdezni.

(#15375) faresz5


faresz5
senior tag

Sziasztok!
nem kaptam meg egy terméket lassan 38napja, indítottam egy case-t ebayen, full refound-t kértem, van még valami dolgom, hogy visszakapjam a pénzem?

Ezt írta ebay:
You have opened a case for this transaction
We're sorry there was a problem with your purchase. The seller has been notified and a case has been opened for you in the Resolution Center.

We encourage our sellers to do their best to work things out directly with you. Please wait for the seller to respond to the case before taking further action.

If the seller does not respond by Aug 19, 2011, or if the seller does respond but you still can't work things out, you can ask eBay Customer Support to review the case and make a final decision.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#15376) Winner_hun válasza faresz5 (#15375) üzenetére


Winner_hun
félisten

Várni kell, ha kell nekik valami akkor szólni fognak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15377) radi8tor válasza faresz5 (#15375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legközelebb augusztus 19 után tehetsz valamit az ügyben, ha addig nem oldódik meg.

⭐ Stella

(#15378) faresz5


faresz5
senior tag

Nah még hozzá csaptam 2 case-t a biztonság kedvéért, az eladók itt se válaszoltak 1hete.
Szerencsére nem nagy összegek, remélem visszakapom mindet.

(#15379) Metalfan


Metalfan
senior tag

Sziasztok! 45 euró értékű csomag fölött mindenképpen van áfa fizetési kötelezettség, ha EU-n kívülről jön a csomag? Olyankor mi van, ha pl. kint voltam USÁban, ott vettem valamit, ott hagytam az ismerősömnél mert mondjuk nem fért be a bőröndbe és megkértem, hogy postázza el a SAJÁT cuccomat. Olyankor ugyanúgy kell fizetni áfát, esetleg vámot (annak ellenére, hogy már egyszer fizettem áfát külföldön, illetve az adott termék tulajdonosa sem változott)?
Vagy másik példa: kintről postáznak nekem egy rakás fényképet. Legyen 1-2000 fénykép. Tekintélyes méretű csomag. Igen ám, de mi alapján állapítsam meg az értékét? Eszmei érték nyilván nem lehet, de kezdjem el számolni a papír darabárát? Vagy most ez hogy van? Nem is létezik olyan, hogy valami NEM ajándékként jön, hanem eleve az ÉN cuccomat küldik utánam, vagyis feltételezik, hogy változik a tulajdonos személye? :F

Egyébként most egy fényképezőgépre és egy fotóstáskára várok, 5-én került a magyar postához, azóta is rajta ülnek, de csak ma kaptam értesítőt, hogy nyilatkozzon a feladó a csomag értékéről (holott a csomagra rá van írva egy 200 dolláros értéknyilvánítás) :W

(#15380) kovy79 válasza Metalfan (#15379) üzenetére


kovy79
őstag

Szerintem tök mindegy, hogy valóban te vetted e kint, az a lényeg, hogy bejön az országba a cucc, ezért kell áfát fizetni.
Bár mondjuk személyesen el lehet sumákolni (a bőröndbe nem teszed bele a gyári csomagolást, kicsit meghajtogatod a kábeleket...) ezt-azt, de postán nem nagyon. Kivéve persze, ha szerencséd van. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#15381) zoli03


zoli03
őstag

Ha megvámolnák egyik csomagom (még nem volt ilyen), és elkérik a PayPal számlát, akkor mikori árfolyamon számolják ki az áfát? Amikor vettem, vagy amikor vámolják?

(#15382) radi8tor válasza zoli03 (#15381) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Buta kérdés. :)
Aznapi árfolyamon természetesen.

⭐ Stella

(#15383) netseft válasza radi8tor (#15382) üzenetére


netseft
aktív tag

Egyáltalán nem buta kérdés. Adott időszakra (hónap, újabban hét) határoznak meg árfolyamot, és azt veszik figyelembe. Hivatalos forrásból származik, nem én találtam ki.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#15384) Keksz válasza netseft (#15383) üzenetére


Keksz
senior tag

ÓÓ, lehet ezért késik a "levelem", mert éppen vámolják?
Rendeltem havernak 30.000 ft-ért ilyen kártyákat Hawaii-ról :-D
(Ilyen mint a Mágus és a többi "kártyás" játék.. És még nem jött meg)

(#15385) rocket válasza Keksz (#15384) üzenetére


rocket
nagyúr

Tracking numbert nem kaptam hozza?
Azzal nyomon lehet kovetni, es lathatod ha a vamon van.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15386) netseft válasza Keksz (#15384) üzenetére


netseft
aktív tag

Benne van a pakliban, hogy vámolják :))

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#15387) Winner_hun válasza rocket (#15385) üzenetére


Winner_hun
félisten

Te biztosan nem:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15388) rocket válasza Winner_hun (#15387) üzenetére


rocket
nagyúr

Opsz, ez biztosan az error 10417 hatasa :DDD

Szoval kaptam=kaptal :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15389) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Kipróbáltam azt hogy a PayPal-al váltom át a dollárt, vásároltam egy terméket a PP Currency convertere szerint 188Ft-ért váltja, de valamilyen plusz költséget vagy ilyesmit rátesz, mert visszaszámolva, 197Ft-ért váltotta, ellenben a hazai bankok pedig 194Ft-ért!!
Ez nem fair dolog, akkor minek van a Currency convertere, ha nem a valós összeget mutatja.

Tehát bármi van, használjátok továbbra is a bankot :)

(#15390) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Szerintetek normális, hogy ilyen sokat késik a csomagom Kínából?
RA127212134CN

(#15391) faresz5 válasza Discoman27 (#15390) üzenetére


faresz5
senior tag

Szerintem nem szokatlan:

011.07.31 02:49 363166(CHINA) Küldemény felvéve / Item accepted

2011.08.05 15:09 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2011.08.05 19:08 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2011.08.09 19:39 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

(#15392) dudikpal válasza #59816064 (#15367) üzenetére


dudikpal
aktív tag

(#15393) Discoman27 válasza faresz5 (#15391) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Ez amit leírtál nem az én csomagom útvonala. Az enyémet 26.-án vették fel és a mai napig nem küldték el. Az utolsó bejegyzés az,hogy arrival at transit office of exchange. Kezdek attól tartani, hogy lenyúlta valaki.

(#15394) #59816064 válasza dudikpal (#15392) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ez jó, már csak azt kéne megtudni mi ez a plusz költség, és ez miért nincs leírva sehol? :(((

(#15395) protosz1988


protosz1988
csendes tag

Az Angliai postai küldemények mennyi idő alatt érnek ide?

"Az infláció az, amikor a jövő havi fizetésedből csak a múlt havi számláidat tudod kifizetni."

(#15396) szeva000 válasza protosz1988 (#15395) üzenetére


szeva000
addikt

nekem volt ami 3-4 nap(ez drágább volt),de max 5-6nap alatt itt van minden

[ Szerkesztve ]

(#15397) Keksz válasza protosz1988 (#15395) üzenetére


Keksz
senior tag

Egy hétbe bele szokott férni.

(#15398) Kerio


Kerio
őstag

Ha valami például 66fontért van fent, és írt az eladó, hogy 60fontért odaadja, akkor azt hogy fizetem ki? Mert szerintem alapból 66-t fog levonni, mivel az ebay-en az van fent.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#15399) Mindreader válasza Kerio (#15398) üzenetére


Mindreader
tag

Fizetéskor elméletileg megjelenik a -6 font discount, szóval a végösszeg helyes lesz.

(#15400) Keksz válasza Kerio (#15398) üzenetére


Keksz
senior tag

Meg tudnak neked számlát adni, külön.

Rendeltem ilyen kártyákat és ebay /db számolta a postát, és úgy is ütöttem ugye le.
Aztán leveleztem az eladóval hogy jó lenne ha nem annyi lenne a posta és akkor írt róla egy számlát, egybedobta az elemeket és annyit kellett fizetni.

Bár lehet ez csak a postaköltségre vonatkozik?!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.