Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) #59816064 válasza slippy (#15850) üzenetére


#59816064
törölt tag

Igen ebben igazad van, valóban hülye helyzet. Éppen ezért mondtam hogy jóban kell lenni a postással és nincs ez a probléma, vagy a fent említett két opciót választani. Mert ha nem találnak meg kénytelenek legalább egy értesítőt hagyni a küldeményről.

(#15852) LuckyL válasza slippy (#15850) üzenetére


LuckyL
őstag

a magyar posta küldemény kezelése, internetes szolgáltatásai (szinte nincsenek is), nagyon gyengék a nemzetközi konkurenciához képest. ezért lesznek nagy szarban ha jövőre megszűnik a postai szoláltatásokra a monopóliumuk
borzasztó büszkék voltak eddig hogy minden évben nyereségesek....jövőre kiváncsi leszek az eredményükre

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15853) radi8tor válasza LuckyL (#15852) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mondod, jövőre végre jön a konkurrencia? Ki lesz mellette/helyette?

⭐ Stella

(#15854) Anthony001


Anthony001
senior tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem!
Egy LG légkondicionáló berendezést szeretnék eladni az eBay-en, azonban ez 35 kg, és fogalmam sincs, hogy mivel lehetne feladni, amennyiben persze megveszi valaki is.:)
Van/Volt valakinek hasonló tapasztalata esetleg?
Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#15855) radi8tor válasza Anthony001 (#15854) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vatera nem jött be?

⭐ Stella

(#15856) Winner_hun válasza Anthony001 (#15854) üzenetére


Winner_hun
félisten

Futárszolgálat?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15857) Anthony001


Anthony001
senior tag

radi8tor1:

Az a helyzet, hogy a vaterát nem nagyon szeretem mert sok értelmét nem látom a dolognak..:S
Persze megpróbálom ott is, de azért eBay jobb lenne, minden szempontból.

Winner_hun:

Nézegettem már, de irtó drága lenne, bár tudom, nem én fizetném, de ilyen 30-40 000 ft körüli összegre jönne ki, persze országtól függően ez növekedhet/ csökkenhet is. Sajna 35 kg-os a légkondi..:S

[ Szerkesztve ]

(#15858) Winner_hun válasza Anthony001 (#15857) üzenetére


Winner_hun
félisten

bár tudom, nem én fizetném

A vevőnek vajon megéri ezzel a szállítási díjjal is megvenni a légkondit?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15859) Anthony001 válasza Winner_hun (#15858) üzenetére


Anthony001
senior tag

Épp ez az, ezért írtam, hogy eléggé drága lenne így..

(#15860) bandus


bandus
veterán

eddigi ebay-es pályafutásom alatt a csomag most először dhl-lel érkezik, Németországból. az lenne a kérdésem, hogy így kb mennyi idő lehet a készhezvétel, feltéve, hogy még ma feladja az eladó? dolgoznak a futárok hétvégén? igazából nagyon jó lenne még most megkaparintani a héten.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15861) radi8tor válasza bandus (#15860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

DHL-nál is többféle sebességű szállítás létezik. Van 1-2 napos és 3-4 napos (szerintem).

⭐ Stella

(#15862) Nighteyer


Nighteyer
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a PayPal használatához dombornyomásos kártya kell? Mert az én kártyámat nem fogadja el, azt írja, hogy helytelen kártyaszámot adtam meg, ami lehetetlen, mondjuk lehet, hogy a kártyám típusa miatt.. OTP Junior kártyáról van szó. Nem tudom, hogy ezzel lehet-e fizetni, és ha nem, akkor hogyan és mivel?

(#15863) Winner_hun válasza Nighteyer (#15862) üzenetére


Winner_hun
félisten

Interneten használható kártyák

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15864) radi8tor válasza Nighteyer (#15862) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van a kártya hátulján CCV kód? (3 számjegyű kód az aláírócsík szélén).
Ha nincs, akkor valóban nem jó a kártyád PayPal-hoz. Ilyenkor választhatod az átutalásos eljárást. Utalsz pénzt a PayPal számlájára és azt levásárolhatod.

⭐ Stella

(#15865) Winner_hun válasza radi8tor (#15864) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem feltétlen a hátulján kell lennie, nálam pl. elöl van a kód.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15866) radi8tor válasza Winner_hun (#15865) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rossz neked :DDD

⭐ Stella

(#15867) kmisi99


kmisi99
addikt

Ugyan nem illik ide de rendeltem egy webshopból egy autó diagnosztikai készüléket. Dhl hozta minden vámolás megtörtént de a hozzá járó lemezen kb 5 hatalmas mély karc van és nyíl egyenesek szóval ez nem hinném hogy véletlen volt. Szerintetek ilyen esetben mit csináljak?
Kínából van a cucc. Szerintetek ha írok nekik küldenek egy másik lemezt?

(#15868) zserrbo válasza radi8tor (#15841) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Írtam az eladónak és válaszul ezt jött:

Are you looking to purchase more than 100 condoms? Additional shipping cost will be the same as shipping for one item.

Most ezt úgy értsem, hogy 3 csomagnál is ugyanannyi a szállítás mint 1-nél vagy ha többet veszek akkor egységnyivel drágább a szállítás is. Szerinted?
Mert az nem lenne buli, ha 60 dolláros cucc mellé 45 dolláros szállítás lenne, pedig én is értelmezem a mondatát :S

[ Szerkesztve ]

(#15869) radi8tor válasza zserrbo (#15868) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, ezt sajnos úgy kell érteni. Minden további termék szállítási díja annyi mint egy új szállítási díj.

kmisi99: Persze, vedd fel a kapcsolatot az eladóval. Akár még képet is küldhetsz róla neki.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15870) zserrbo válasza radi8tor (#15869) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Elég barom akkor az eladó, hisz 100 óvszer nem hiszem hogy nagy helyet foglalna el miért kellene újra is újra kifizetni a szállítás teljes költségét. Persze a 200-as packot nem szállítja csak az USA-n belül...

(#15871) Winner_hun válasza zserrbo (#15870) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van hogy a szállítási díjban van benne a termék ára részben, ez vagy vevőcsalogatás miatt vagy azért van hogy ne kelljen az eBay-nek annyi jutalékot fizetnie. Ez van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15872) faresz5 válasza zserrbo (#15870) üzenetére


faresz5
senior tag

Vegyél mástól, elég sokan árulnak gumit ebayen, ráadásul jelentősen olcsóbban is.

(#15873) Nighteyer


Nighteyer
csendes tag

Igen, egyrészt ott van a kártyám hátulján ez a kód, ez rendben. Másrészt végignéztem az "Interneten használható kártyák" listáját, aszerint is használható a kártyám, de valami mégsem stimmel, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi az. Remélem tudtok valahogy segíteni, mert tanácstalan lettem...

(#15874) #59816064 válasza Nighteyer (#15873) üzenetére


#59816064
törölt tag

Nekem is volt ilyen OTP-s kártyám, nekem sem engedte a regisztráció vele, mint kiderült a bank korlátozta ezt a fajta vásárlást. Menj be és kérdezd meg. Am Erste-s kártyával jobban jársz, azzal nincs semmi gáz.

(#15875) wowotuan válasza #59816064 (#15874) üzenetére


wowotuan
csendes tag

(#15876) #59816064 válasza wowotuan (#15875) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ezt most miért linkelted nekem?

(#15877) FireShadow


FireShadow
senior tag

Multkor rendeltem egy jo $200+ értékben, hatalmasnagy volt a doboz, vámon volt 2-3 napot, már kapartam a falat hogy mi van mar. Aztan egyszercsak custom clearance processing complete és megjött, nem kellett fizetni. De lattam a dobozon a postai szalaggal ujra volt zárva tehát kibontották. $10 és gift a jelölés és USA-bol jött. Kérdésem hogy ha mar kibontjak és latjak hogy ez valszeg nem gift és nem is $10, söt van benne egy papir a bolttól hogy tanks for your order (de ügyesen ár nincs rajta sehol :D), akkor hogyhogy visszacsomagoljak es tovabb küldik? Ennyire hisznek/sokat ér a papir ami a dobozra van rakva a nejlontasakban, és/vagy siman csak az illegalis cuccokat keresnek?

Amit nem bontottak fel az általában 1 nap alatt kikerült tölük. Most is jön egy orderem, az értéke valahol $400 környékén van. De tényleg ilyen termékminta, de azért van piaci ára. Viszont én nem fizettem érte semmit és tényleg ajándék. Ha mégis belekötnek ezt hogy igazoljam? Számla a dobozban csak ár nélküli van, gépröl meg bármit átírhatok és kinyomtathatok, gondolom ezt ök is tudjak. Az online szamlan a net sale ára van valahol $260 környeken, kb a nagyker ár.

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#15878) FireShadow válasza zserrbo (#15870) üzenetére


FireShadow
senior tag

Nekem van már tapasztalatom pár eladóval ilyen ügyben, ha érdekel keress meg :)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#15879) lorcsi


lorcsi
veterán

rendeltünk hong kongból egy terméket,d e másikat kaptunk (képekkel bizonyítottam az eladó felé)

ezt a választ kaptam:

dear friend
Thank you for your kindly helping really appreciate of your kindly ,it is all my fault ,anything wrong ,it may our packer make a mistake or what ,if so friend ,how about this ideas ,do you like this item ,how about we refund the extra money for you and sold it cheap to you by discount and send some gift for you as compensation for you ,if you like it ,if you do not like it ,how about you help us to returend it back to us by the cheapest way ,then we can pay for the shiping fee for you ,any good idesa you like ,and which way you like moslty you can forgive us and do not angry with us ,pls kindly advise ,no matter how emily here must show our responsible for you all and satisfy you all ,pls do not angry with us ,and pls do not leave us any bad or nuetral comment or any case for us ,since we are try our best solve it out for you and satisfy you all 100% ,pls do us a favor to give us the chance to correct our mistake and satisfy you all ,pls let us iknow your ideasa asap we must show our responsible for you all and try to satisfy all your requirement ,pls let us know your suggestion we can satisfy all your suggestion ,tks a lot ,wai for your reply urgently ,tks alot
best regards
emily

mit akar ez jelenteni ?
sajna ennyire nem vagyok jó angolból :(

[ Szerkesztve ]

(#15880) FireShadow válasza lorcsi (#15879) üzenetére


FireShadow
senior tag

Pozitiv a valasz, ha tetszik a cucc akkor adnak egy lehetöseget hogy a különbözetet visszaküldik meg még ajandekot is kapsz, illetve ha nem akkor küldd vissza. De kooperálni akarnak hogy ne adj nekik negativat. Rettenetes az angoljuk amugy :)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#15881) lorcsi válasza FireShadow (#15880) üzenetére


lorcsi
veterán

nagyon köszi :R

(nekem is elég gáz az angolom :( )

(#15882) #59816064 válasza FireShadow (#15877) üzenetére


#59816064
törölt tag

A vámügyintézés olyan mint a Föld keletkezése -sose tudjuk meg az okát :D

(#15883) kerekfej


kerekfej
addikt

Ezt meg merjem rendelni?
170x215+1,3=47500Ft

(#15884) radi8tor válasza kerekfej (#15883) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olvasd át a vásárlás előtt ezt a topicot: [link]

⭐ Stella

(#15885) tevfik válasza kerekfej (#15883) üzenetére


tevfik
tag

Induljunk ki abból, hogy 5 db eladása volt... ha jót akarsz magadnak felejtsd el!

(#15886) kerekfej válasza radi8tor (#15884) üzenetére


kerekfej
addikt

Olvastam.

Dhgate-ról ezt írta valaki, ezért gondolom megbízható lehet.

(#15887) Taru válasza kerekfej (#15886) üzenetére


Taru
tag

Az eladónak nincs %-s visszajelzése. Most vagy volt valami gond és megy a dispute vagy még nem értek oda a rendelések (mivel mindössze Juliusban reggelt be az eladó, akár az is lehet még nem ért ki egyik rendelés se). Szerintem vagy várj még pár hetet és ha akkor van már vmi %-a akkor eltudod dönteni, hogy megbízható-e vagy sem, vagy ha sürgős akkor inkább keress más eladót akinek már van egy elég jó %-a (bármi 90% fölött jó, értékelések között a negatívakat érdemes elolvasni, milyen termékkel milyen gondjuk volt, van amikor a vevők a hülyék).

(#15888) dim dim


dim dim
tag

Helló fórum!

A kérdésem: az ebay vezet nyilvántartást arról h egy adott vevő hány esetben kért full refund-ot (mondjuk a rendelt termék meg nem érkezése miatt)?
Miért kérdem? A kollegám azt csinálja (jellemes ember) h megrendeli a terméket kifizeti paypallal, a termék megérkezik, kivár mondjuk egy jó hónapot, majd jelzi: nem jött meg a termék-kérem a full refundot. Így nála a termék, és a pénzt is visszakapja. Not trackable küldemények esetén persze.
Szép dolog, de nem ez a kérdés, hanem az: az ebay nyilvántartja, hogy van itt egy vevő, aki 10-ből 9 vásárlás kapcsán refundot kér? Lesz ennek a magatartásnak következménye az ebay-en?

Köszönöm

(#15889) bul07 válasza dim dim (#15888) üzenetére


bul07
nagyúr

Magyar megrendelőkre mindenképp, előbb utóbb senki nem fog Magyarországára szállítani az ilyen már bocs jellemtelen emberek miatt
(Nekem néha nagyon szúrja a szememet hogy Romániába szállít egy eladó de hozzánk nem)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15890) dim dim válasza bul07 (#15889) üzenetére


dim dim
tag

de az ebay részéről hivatalos következménye nincs tehát.
kár. lehetne.

(#15891) netseft válasza dim dim (#15890) üzenetére


netseft
aktív tag

Én ebben nem lennék annyira biztos, legalábbis reménykedem benne. Az eBay és a PayPal sem hülye, előbb-utóbb kiderül szerintem, ha valaki ilyen módon sumákol. Egyébként tolmácsold felé a hozzáállásával kapcsolatos aggályaidat, és hogy pofára eshet, hátha észhez tér. Az a gond, hogy ezzel az országot is lejáratja nemzetközileg, ahogy az előzőekben is felvetették ezt. Egyébként remélem az ilyen módon visszaigényelt pénzt gyógyszerre költi majd.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#15892) Nighteyer


Nighteyer
csendes tag

Azt hogy lehet megoldani, hogy a paypal számlájára a bankkártyámról pénzt utaljak? Mert nem fogadja el a kártyám, és azon gondolkodtam, hogy lehet így működne.. Vagy hülyeséget beszélek?

(#15893) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Mit kell tegyek ha nem jön meg a csomag és 90% hogy a magyar posta hibájából?

(#15894) Winner_hun válasza Koczka (#15893) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal / Resolution Center - Report a problem / Dispute

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15895) kerekfej


kerekfej
addikt

213Ft már 1$. :O Gondolom a 27%-os áfával tovább drágul a rendelés ha vámolnak.

(#15896) radi8tor válasza kerekfej (#15895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, nem is pörög annyira a topic.

⭐ Stella

(#15897) kerekfej válasza radi8tor (#15896) üzenetére


kerekfej
addikt

És ez még csak rosszabb lesz tavaszig.

(#15898) radi8tor válasza kerekfej (#15897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, mit hallottál? CHF-ről van valami hír?

⭐ Stella

(#15899) kerekfej válasza radi8tor (#15898) üzenetére


kerekfej
addikt

A 27%-os áfa visszahat majd mindenre. A benzin drágul. A forint folyamatosan romlik. A karácsony előtti időszakban lassul a szállítás. A CHF olcsóbb biztosan nem lesz.

(#15900) Winner_hun válasza kerekfej (#15899) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rég olvastam ekkora marhaságot:) Mert te aztán a jövőbe látsz hogy mi lesz... ugyan hagyjuk már.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.