Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Nagyon új vagyok még ebben a témában. Azt szeretném kérdezni, hogyha megrendeltem, és paypal-on keresztül kifizettem a terméket, akkor az eladónak vissza kell jelezni ? És ha a visszajelzés megtörténik, akkor onnantól él a megrendelés?

A másik problémám, hogy többször klikkeltem rá az adott termékre, és berakta a fizetésre vár opciók alá, és szerepel az összes termék között is. Természetesen nem fizettem ki. Ezt ki lehet valahogy innen törölni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#15402) detroitrw válasza bajtokarpi (#15401) üzenetére


detroitrw
addikt

Akkor kell visszajelzést hagyni ha megjött a cuccod!
Mivel kifizetted már csak várni kell hogy jöjjön a postás :K

ha már leütötted a terméket s nem fizetted ki s nem is fogod akkor a ebay szólni fog hogy leütötted a terméket s lehet fizetni, ill. hogyha mégse kell a termék akkor szólni kell az eladónak hogy legyen szíves törölje a tételt!
Te nem törölheted.

[ Szerkesztve ]

(#15403) kovy79 válasza bajtokarpi (#15401) üzenetére


kovy79
őstag

Nem kell jelezned semmit. Fizetés után már "minden sínen" van. Az eladó postázás után megjelöli, hogy "postázva" lett a termék, te pedig vársz türelmesen.
A kínai eladók általában már a fizetés után egyből készítenek rólad feedback-et (értékelést), te pedig róla, miután átvetted és kipróbáltad a terméket.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#15404) Mindreader


Mindreader
tag

Korábban írtam hogy rendeltem két 8800Ultrát UK-ból és az egyik kapásból defektes, az eladó nemigazán akaródzott semmit tenni eddig aztán kitaláltam hogy megírom neki hogy legalább a javítást fizesse ki. Ma visszaküldött paypal-on 22 fontot. Félsikernek könyvelem el a dolgot, ha a javíttatás sikerül végül is a pénzemnél vagyok, ha nem akkor meg suck.

Más: rendeltem egy 2x1 gigás Corsair XMS xpert kit-et, érdemes volt az utolsó pillanatig várni mert egy órával az aukció előtt az eladó elengedett 5 fontot az árból, írtam neki hogy engedjen el még 10 fontot és leütöm. Sajna nem válaszolt a lejárat előtt, ezért leütöttem 55 fontért. Lejárat után jön fél órával a levél hogy tízet nem de 5 fontot még enged. Tök rendes volt, leütés után már nem nem fűződött érdeke ahhoz hogy engedjen az árból mégis megtette.

(#15405) dudikpal válasza Mindreader (#15404) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Eladókat csak azután dícsérünk, miután megjött a termék és hibátlan ;]

(#15406) faresz5 válasza Mindreader (#15404) üzenetére


faresz5
senior tag

Gariztasd le itthon:
[link]

(#15407) Mindreader válasza faresz5 (#15406) üzenetére


Mindreader
tag

Gondolkoztam rajta, de az a baj hogy a legfiatalabb 8800ultra is már 4 év körül van nem nagyon hiszem hogy ez még belefért volna. Meg aztán már átadtam reball-ra.

dudikpal:
Na jó ez igaz, de több mint 5000 pozitív visszajelzéssel rendelkező eladó hátha nem ver már át. :U

(#15408) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

detroitrw, kovy79 köszönöm a segítségeteket!!!

battletag: bossi#2666

(#15409) r3dsnake válasza zoli03 (#15354) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

tarts ki az igazad mellett, és vissza fogják adni a pénzt! nekem sikerült már 25-30 dolláros tv tunert kidumálnom, mert késett a hang, és pár levélváltás után a supporttal (amiben leírtam, hogy pl drágább lenne visszaküldeni, mint amennyibe került), visszakaptam a pénzt, és a tvtunert is megtarthattam. de volt több hasonló eset. ha valamivel baj volt, eddig még mindig sikerült megoldani, hogy visszakapjam a pénzt, és ne kelljen postáznom semmit.

(#15410) zoli03 válasza r3dsnake (#15409) üzenetére


zoli03
őstag

Adtam neki negatívot, arra visszaírt, hogy miért adtam. Írtam neki, nem fogok egy 10 USD-os adapterét 19 USD-ot fizetni (kb 9 USD lenne visszaküldeni, ahogy néztem a postai díjszabást). Erre visszaírt, hogy a return policy-ben benne van, hogy a vásárló fizeti a visszaküldés költségét, miért nem olvastam el vásárlás előtt. Ez még rendben is van, ha mondjuk hibás terméket küld az eladó, amiről nem tehet. Itthon is nekem kell visszavinnem ha elromlik valami. De itt az ő figyelmetlenségéből küldött rossz terméket, ezt nem hiszem, hogy nekem kéne kifizetni. Aztán az utolsó sorban ezt írta: szerinte máshogy is meg tudjuk oldani a problémát. Módosítsam a negatívot, és küld el egy jó adaptert (itt már nem írta hogy vissza kéne küldenem). A negatívot hogyan tudom módosítani? Bár érdekes, hogy amíg nem írtam a Resolution Centerbe, azelőtt napokig nem válaszolt, most meg a negatív után tud írni minden nap.

(#15411) faresz5 válasza zoli03 (#15410) üzenetére


faresz5
senior tag

Mond neki,hogy amint megérkezett a jó termék, kap egy pozitívat, addig nem, ja és nem postázol semmit kivéve ha fizeti a postát.

Ezekkel a kínaiakkal keményen kell bánni mert másból nem értenek, ha pohánykodsz számíthatsz rá,hogy úgy fog eljárni,hogy csak neki legyen jó.

(#15412) r3dsnake válasza faresz5 (#15411) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

jah. meg negatívat se kellett volna adni, hanem előre megmondani, hogyha nem működik együtt, akkor megy a rossz vélemény. ilyenkor egyből segítőkészekké válnak. amúgy a negatívat módosítani szerintem sehogy sem lehet.

(#15413) netseft válasza r3dsnake (#15412) üzenetére


netseft
aktív tag

Van revise feedback.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#15414) kerobi


kerobi
senior tag

Sziák! Rendeltem egy cuccot USA-ból, 3 nap alatt itt volt MO-n a vám ült rajta 4 napot, majd a posta küldött egy levelet, hogy kellene számla, vagy átutalási igazolás a küldemény értékének megállapításához. Na most én ezt nem értem, mert eleve rajta van a csomagcédulán hogy 400$ és a GIFT van beixelve. Akkor most én minek küldjek ilyeneket, ha giftként jött akkor elvileg nem kellene hogy létezzen fizetési számla :P Ilyenkor mit kell csinálni? Mondanom sem kell, hogy vámdíj nélkül szeretném megúszni a dolgot.

Köszi

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#15415) Kerio


Kerio
őstag

Miért van az, hogy egy valami látszik az Ebay.com-on viszont az Ebay.hu-n nem? Pedig szállít az illető Magyarországra is.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#15416) detroitrw válasza kerobi (#15414) üzenetére


detroitrw
addikt

Hívd fel őket minél hamarabb!
Gondolom szóltak hogy a raktározásért is Te fogsz fizetni, ha meg nem kell akkor visszaküldik a Te pénzeden ...
Milyen összegig vámmentes az a küldemény, amit külföldről küldenek részemre?

Az hogy rá van írva a GIFT el kéne felejteni! Mert a vámosokat nem érdekli!
Szerinted a vámosok nem ismerik ezt a írjuk rá a GIFT szót s nem lesz baj a vámmal?

(#15415) Kerio
az ebay.hu annyit ér mint a google fordító ... :)
jobb ha külön keresgélsz a különféle ebay oldalakon [link]

[ Szerkesztve ]

(#15417) kerobi válasza detroitrw (#15416) üzenetére


kerobi
senior tag

Én ezt a levelet ugy értelmeztem, hogy még a posta nem adta át a vámhuvatalnak majd csak 30 nap után, ha nem történik semmi. Írják azt is, ha a feladó ajándékként küldte, feladó általi értéknyilatkozat kell amit e-mailben is el tudok küldeni. vamkezeles@posta.hu

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#15418) dudikpal válasza kerobi (#15417) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Rosszul értelmezed.
A csomagod a vámon áll, a posta csinálja a vámügyintézést, persze nem ingyen fogja, ha kiderül hogy vámköteles.
Levélátvételtől számolnak pár napot, ha utána sem küldesz nekik semmit, akkor raktározási díjjal is megfejelnek.
Az ajándékos záradék csak azért volt a levélben, hogy számlát kelljen mindenképpen adnod, nem azért hogy ne kelljen esetlegesen fizetned áfát meg vámot.

[ Szerkesztve ]

(#15419) kerobi válasza detroitrw (#15416) üzenetére


kerobi
senior tag

Ha ráraknak vámot akkor az még nekem kb 20000 ft lesz, akkor meg nem érte meg megvenni.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#15420) bul07


bul07
nagyúr

Létezik olyan hogy a vásárlásról nem jön semmilyen e-mail (hotmail.hu)
se a eBay-től se a PayPal -től nem jött
Viszont az eladó vásárlás után 40percel már pozitívra is értékelt
Great Ebay Buyer - Super Immediate Payment - Hope to deal with again...

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15421) kerobi


kerobi
senior tag

[link]

Itt azt olvastam, hogy digi fényképezőkre 0% a vám. Én obit vettem ez pedig annak a része. akkor ezt nem vámolhatják mekk?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#15422) dudikpal válasza kerobi (#15421) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Én fgép és kamera tartozékokra 3-7% vámot szoktam fizetni. Sztem az csak a készülékekre vonatkozik. De benne van a pakliban h a vámos más tarifaszám alá veszi, és akkor 0% lesz.
Ha így is lesz, még marad a 25% áfa.

(#15423) kerobi válasza dudikpal (#15422) üzenetére


kerobi
senior tag

Igen, mert én hülye nem mondtam az eladónak, hogy 100$ írjon rá értéknek, akkor most nem lenne gubanc és a nyomkövetési szám miatt ugyis megérkezett volna. Nem baj a tanulópénz ismét megvolt :(

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#15424) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Ha posta nyomonkovetesen ez szerepel akkor keszulhetek a fizetesre?
2011.08.15 13:46 Budapest 1005 Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#15425) zoli03 válasza FuckeR19 (#15424) üzenetére


zoli03
őstag

Igen.

(#15426) FuckeR19 válasza zoli03 (#15425) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Hany nap ameddig kikuldik az ertesitot?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#15427) zoli03 válasza FuckeR19 (#15426) üzenetére


zoli03
őstag

Nem tudom, nekem még nem vámolták meg semmim, csak a fórumban olvastam, hogy azt jelenti a fenti szöveg.

(#15428) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Én már örülnék ha ezt írná a két csomagomra a posta.hu.
RA127212134CN
RA127212148CN
07.27.-én küldemény felvéve azóta nem mozdul egyik csomag sem. Vagy lehet, hogy nem frissítették a ragszám helyzetét?

(#15429) zoli03 válasza Discoman27 (#15428) üzenetére


zoli03
őstag

Azokat tudtommal automatikusan frissítik. A tracking number alapján még el se küldték Kínából.

(#15430) detroitrw válasza kerobi (#15423) üzenetére


detroitrw
addikt

azt hogy mit írnak rá a csomagra mindegy
mivel bármilyen csomagot kibonthatnak ... gondolom nem 1-2 ilyen csomag érkezik hozzájuk szal tisztába vannak vele mennyire fedi a valóságot a csomagon feltüntetett érték
szal nem nagyon lehet velük trükközni, célszerűbb már eleve belekalkulálni az árba s akkor nincs meglepi

nekem 5-6 éve a 70$ -os mezemre is raktak vámot ... plusz postaköltséget amivel továbbították a csomagot (bár így is olcsóbb volt mint boltba)

(#15431) Peethy válasza Discoman27 (#15428) üzenetére


Peethy
őstag

Megnéztem, nálam augusztus 3-a óta el van küldve (arrival at transit office of exchange). Nálam ezt írta ki kb. 2 hétig és utána megjött. Pár nap múlva szerintem megérkezik.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#15432) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Egy hete rendeltem egy cuccot Koreából.
Van eBay-en egy ilyen lehetőség: I need to leave feedback for 1 item.
Ez a Shipped, és az Awaiting Feedback fül alatt van. Ezt vissza kellene igazolnom most, vagy elég, ha megjött a cucc?

(#15433) Discoman27 válasza zoli03 (#15429) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Na és itt a baj. Ugyanis 27. én küldemény felvéve. azóta meg se mozdul. Egyébként van több csomag is aminek a tracking száma még mindig csak azt jelzi, hogy célországba elküldve pedig már hetek óta megjött. :)

(#15434) Peethy válasza csƵ (#15432) üzenetére


Peethy
őstag

Akkor igazold vissza, ha megjött a cucc, máskülönben hogy adhatnál pozitív értékelést? Átveszed, leellenőrzöd, és ha jó, akkor mehet az 5* :)

Discoman27: nézd meg az én válaszom is. A csomag 3-án váltott utoljára státuszt, valószínűleg pár nap múlva megjön.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#15435) csƵ válasza Peethy (#15434) üzenetére


csƵ
őstag

Értem, egyébként mennyi idő míg megérkezik a termék?
Ezen kívül az érdekelne még, hogy $99-os volt és kell-e utána vámot fizetni?

(#15436) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Próbáltam hívni az Orczy teret is de az összes számuk foglalt. :(

(#15437) Discoman27 válasza Peethy (#15431) üzenetére


Discoman27
csendes tag

Remélem igazad lesz. Köszi a megnyugtatást.

(#15438) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Az amerikai ebay-en néztem szemüveglencsét egy megbízható eladótól.
A problémám az lenne hogy a lencse 50 dollár és a szállítási költségnek 30dollár van megadva, más eladóknál ugyan erre vagy hasonló lencsére 8 dollár van megadva.
Szokás e olyat csinálni hogy írok az eladónak hogy kéne a lencse de valami olcsóbb postával, nem számít hogy később kapom meg csak ne legyen már majdnem annyi a posta mint maga a termék... :F

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#15439) ^Clown válasza hitman, (#15438) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Persze, egy próbát megér!

(#15440) bul07 válasza bul07 (#15420) üzenetére


bul07
nagyúr

Na úgy néz ki semmilyen e-mail nem jön meg most a hotmail.hu emailcímemre ezért nem jött az eBay-től se , remélem azért megfognak érkezni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15441) csƵ


csƵ
őstag

Most kaptam egy levelet a Postától, hogy a vámhivatal számlát vagy banki igazolást kér a küldemény értékének megállapításához ill. a vámkezelés elindításához.

No, ilyenkor mit is kell tennem?

(#15442) csƵ válasza csƵ (#15441) üzenetére


csƵ
őstag

(#15443) FuckeR19 válasza csƵ (#15441) üzenetére


FuckeR19
senior tag

tudomásom szerint paypal számlát kell elküldeni nekik

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#15444) Discoman27


Discoman27
csendes tag

Felhívtam a posta ügyfélszolgálatát a két elveszett csomagommal kapcsolatban. Megkérdeztem, hogy miért foglalt egyfolytában az Orczy téri postakicserélő mindegyik telefonszáma. Azt mondta a hölgy, hogy megszűnt a személyes ügyfélszolgálat és hogy már máshova érkeznek a küldemények. Sajnos azt nem értettem jól, hogy pontosan hova de mintha a repteret említette volna. A lényeg az, hogy most már nem lehet telefonon sehol sem érdeklődni, hogy beérkezett e már a csomag Magyarországra. Mivel a központi ügyfélszolgálat azt a Tracking információt látja amit én is meg tudok nézni a posta.hu-n vagy a nemzetközi oldalakon. Fasza ugye?

(#15445) Kerio


Kerio
őstag

Swiss Post-al kapott már valaki csomagot Kínából? Érdekes, hogy a Swiss Post honlapján megtudom nézni a tracking number-el, de a Magyar Posta honlapja még nem írja. A HongKong Postal küldött küldeményt szinte az első perctől látja a Magyar Posta.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#15446) FuckeR19 válasza Kerio (#15445) üzenetére


FuckeR19
senior tag

akkor látod majd ha beért az országba szerintem

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#15447) zoli03


zoli03
őstag

Megdőlt a személyes rekordom: 15-én lett feladva Angliából az adapterem és ma délelőtt megérkezett.

(#15448) szeva000 válasza zoli03 (#15447) üzenetére


szeva000
addikt

az jó,nekem 15-én adta fel a haverom a kasperskyt,tegnap reggel már otthon volt.Igaz 5vagy 6fontot fizetett a levélre.Azt már én is megfigyeltem,a britektől hamarabb itt egy csomag,mint Magyarországról.

[ Szerkesztve ]

(#15449) bag válasza csƵ (#15441) üzenetére


bag
tag

Múlt héten intéztem ilyet, minél hamarabb küldj nekik paypalos meg ebayes számlát a vamkezeles@posta.hu-ra. Ebayes számla(szerűség): My Ebay/Purchase history/a termék amiről kell az igazolás - jobboldalon view order details/szintén jobb oldalon printer version/jobbklikk print, print to pdf (chromeban, a többiben nemtudom van-e ilyen). Paypal számla: payments sent/details -jobbklikk print, print to pdf. Írod nekik hogy mellékelve küldöd a következő számlákat, leírod hogy mik azok és csatolod a pdf-eket. 2 nap alatt válaszoltak, 2 nap múlva pedig nálam volt a csomag, kézbesítéskor kell kifizetni a + költségeket (áfa+posta megbízási ktg (1200Ft)).

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#15450) faresz5 válasza FuckeR19 (#15446) üzenetére


faresz5
senior tag

Akkor se fogod látni a posta.hu-n csak a saját keresőjükkel látod, jártam már én is így, reklamáltam és adott egy linket ahol viszont tudtam követni, cserébe kínai volt de azért ellehetett igazodni rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.