Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) ^Clown válasza kerekfej (#16100) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én valami 2,6K-ért vettem egy Class10-es 8Gb-osat, tökéletes. Ja, és gyártói élettartamgari van rá :)

(#16102) phoenix87


phoenix87
csendes tag

Üdv Ebayesek,
Rendeltem már 2x Kínából olcsó dolgokat pár dollárért, most szeretnék kb 80-90 dollár értékben rendelni Amerikából.
KÉRDÉSEM: Kiveszik e vámra ennyi értékben vagy mekkora az az érték ami felett kiveszik az árukat a hatályos szabályok szerint?
Ha vámolni kell hogyan történik mindez??
köszönöm a segitségeteket előre is.
Gabi

(#16103) radi8tor válasza phoenix87 (#16102) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hivatalosan már vámköteles.Postaköltséget is számold hozzá a termék árához.
Ha vámot kell fizetned, akkor megkeresnek a vámosok a csomagon feltüntetett telefonszámon vagy a postán veheted át a vám kifizetése után.

⭐ Stella

(#16104) qdak válasza kerekfej (#16100) üzenetére


qdak
addikt

garis, de vhogy ki kel probálni a dolgokat meg jol is jön.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#16105) kerekfej válasza qdak (#16104) üzenetére


kerekfej
addikt

Ne csodálkozz ha hamisat kapsz vagy valótlan kapacitásút esetleg selejtest, gagyit, ha hamar tönkremegy, ha a sebessége (4k olvasás, írás) botrányosan lassú lesz, ha elvesznek róla az adatok, ha tönkremegy akkor nincs rá garancia (visszaküldeni nem éri meg).

Nem éri meg hidd el! Inkább itthon érdemes venni picit drágábban Flash alapú tárolókat boltból garanciával és várni se kell rá valamint nem veszik el.

"Nem minden éri meg külföldről" - ezekre pont igaz ez

[ Szerkesztve ]

(#16106) kerekfej


kerekfej
addikt

Ma annyiba kerül 1€ euro, mint egy hónapja amennyi volt 1£ angol-font 300Ft, 1$ amerikai-dollár 227Ft, 1₣ svájci-frank 247Ft, 1£ angol-font most 350Ft!!! :W

Hatalmas drágulás várható mindenben.

[ Szerkesztve ]

(#16107) radi8tor válasza kerekfej (#16106) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, én is csak fogom a fejemet. :(

⭐ Stella

(#16108) kerekfej válasza radi8tor (#16107) üzenetére


kerekfej
addikt

Fizetésnél meg még erre jön rá +7-10Ft. :(

(#16109) faresz5 válasza kerekfej (#16108) üzenetére


faresz5
senior tag

Én dollárban tartom már az ebayezésre szánt pénzemet, így már nem ér meglepetés,hogy egy cucc a könyvelés után 900ft-al drágább mert éppen ugrott a dollár 8ft-t

(#16110) truba


truba
tag

Szevasztok;

A problémám a következő, rendeltem, egy terméket,( USA) a termék infóknál a csomag küldésre az eladó a következőt írta: Európa 5-7 nap, posta: USPS Express Mail International (EMS trackin on Internet). Ez volt szeptember 19.-én, a csomag várható megérkezési ideje szeptember 26-30. között.

A vásárlás rendben lezajlott, az oldalamon a terméknél látom, hogy az eladó a pénzt megkapta, és azt is, hogy adott egy positive feedback receivedet nekem a korrekt fizetésért.
Viszont nincs visszajelzés arról, hogy feladta volna a csomagot, emailre nem válaszol, most én azt gondolom, hogy csak simán adja fel a cuccomat, vagy eddig nem adta fel, mert elfelejtette.

Nos én azt gondoltam, hogy várok még hétfőig, ha addig nem csinál semmit, akkor inditok egy refundot, a kérdésem az, hogy ilyen esetben szerintetek visszakapom-e a pénzem.

(#16111) radi8tor válasza truba (#16110) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha szeptember 19-én fizettél neki és még mindig nem jelölte be shipped-nek, akkor simán reklamálhatsz. Tracking ID-t is kellett volna kapnod már róla.
PayPal-ban sem látod a termékhez tartozó tracking ID-t?

⭐ Stella

(#16112) truba válasza radi8tor (#16111) üzenetére


truba
tag

Na megérkezett a csomag, persze nem USA, hanem TAIWAN-i címről :F
Küldemény infók semmi, és persze GIFT-ként megjelölve.

(#16113) kerekfej válasza faresz5 (#16109) üzenetére


kerekfej
addikt

Azt, hogy lehet?

(#16114) kerekfej


kerekfej
addikt

(#16115) faresz5 válasza kerekfej (#16113) üzenetére


faresz5
senior tag

Nyitsz egy deviza számlát, kérsz hozzá egy kártyát(vagy inygenes vagy egyszeri költéség 1 évig), és ugyanúgy mint a magyarral fizetsz vele,csak itt 1árfolyam van amennyiért vetted a dollárt, érdemes több helyen megnézni.Aztán befizetni az $ (deviza)számlára, így ingyenes nincsen konverziós költség.
Aztán már nem kell törődni vele,hogy mennyi a dollár, illetve mivel az egekbe szökik, esetlegesen befektetésnek se lehet rossz, többet nyersz rajta, mint a pár forintos kamattal amit a forint számlád után kapsz.

(#16116) bul07


bul07
nagyúr

Kérdés a következő mi az a homokóra a fizetés megtörténte jelzés helyet(ha rávittem a kurzort azt írta ki)

Ha szeretnétek pár forintért csomagot (levelet ) várni akkor keresetek rá New Black Touch Stylus Pen For Nintendo DS Lite NDSL £0.01 simán megvehető

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16117) qdak válasza kerekfej (#16105) üzenetére


qdak
addikt

majd kiadja mi lesz, ennyi belefér :)
azért köszi az infot

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#16118) #59816064 válasza faresz5 (#16115) üzenetére


#59816064
törölt tag

De ez is csak úgy éri meg ha egyszerre nagyobb összeget teszek rá nem?
Mert ha napi szinten teszem rá a forintból átváltott dollárt, ugyan úgy járok mintha forint alapú számlám lenne.

(#16119) RockHaRD


RockHaRD
addikt

feladtam ma a postán a lasztit :)) 25x25x25 cm-es kocka dobozka lett, postás csávó nagyon jó fej volt, pislogtam egyet, amikor megláttam, h a nyílás kb 15 centi magas csak :D felül kellett bedobnom neki a pekidzset, de lényeg a lényeg, hogy simán levélként feltudtam adni, tehát ez a "3 tengely max 90centit érheti el" szabály ténylegesen működik Amerikára is.

köszi fehér macska :R ;]

(#16120) radi8tor válasza RockHaRD (#16119) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

*miau*

⭐ Stella

(#16121) faresz5 válasza #59816064 (#16118) üzenetére


faresz5
senior tag

Persze, mint minden ez is nagyban éri meg.

(#16122) RexpecT


RexpecT
addikt

Venni akarok egy cuccot, ami elérhető több változatban is. Azt amelyiket én akarom megvenni elvileg elfogyott(out of stock), rákárdeztem az eladónál, hogy mikor lesz újra raktáron az a változat amit én akarok, és azt írta vissza, hogy nem tudja hozzáadni azt a fajtát, mert az E-bay limitálja a darabszámot :F
WTF?

(#16123) bul07 válasza bul07 (#16116) üzenetére


bul07
nagyúr

Mostanra rendesre beállt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16124) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Megtörtént életem első, elsőre 3 ebay vásárlása, csak pár száz FT-s termékekről van szó, tok telefonhoz, meg képernyő fólia, ingyenes szállítással, elég ugye, hogy ha megvettem, és kifizettem (már meg is kaptam a pozitív értékelést) a címem megvan adva, akkor nem kell írnom semmi emailt az eladónak?!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16125) RexpecT válasza enginev3.0 (#16124) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem kell.

(#16126) bul07


bul07
nagyúr

Tegnap kaptam három küldeményt mindegyikbe ugyanaz volt, többet rendeltem ugyanabból a termékből különböző eladóktól
Akartam pozitív értékelést írni de nem tudom azonosítani hogy melyik tétel jött meg, mert elméletileg ugyanebből úton van még egy darab , ha az az egy nem jön meg kénytelen leszek mindegyiknek írni
Nem tudjátok hogy miért nem írnak valami adatott a csomagolásra hogy mégis melyik tétel jött meg

Amúgy meg csak úgy , írnom kellene az eladóknak hogy nem volt azonosítható hogy tőle jött e meg a termék mert ugyanabból többet rendeltem több eladótól így nem tudom pozitívra értékelni.
Kíváncsi lenék hogy mit válaszolnának

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16127) kerekfej válasza bul07 (#16126) üzenetére


kerekfej
addikt

Gondolom, hogy kínaiaktól vagy hongkongiaktól. Azokat nem érdekli az egész és elég buták is gyakran. Sokszor az angolul leírt egyszerű kérdéseket se érik meg.

Így ha kis összegről van szó akkor nem érdemes foglalkozni vele. Olyan is van, hogy több eladótól rendelsz és 1 csomagban jön meg, mert ugyanaz a személy.

(#16128) kerekfej válasza RexpecT (#16122) üzenetére


kerekfej
addikt

Azt nem értem, hogy az ebay-en, hogy lehet (out of stock) valami egyáltalán :F

[ Szerkesztve ]

(#16129) RexpecT


RexpecT
addikt

Írtam egy eladónak, hogy tud- e menyiségi kedvezmenyt adni.Mondta hogy igen megadta a csökkentett árat meg az emailt, ahova utalhatom a Paypalon a pénzt.Ha így vásárolok ( ebayt kihagyva) akkor is vonatkozik a paypal buyer protection ràm?

(#16130) radi8tor válasza RexpecT (#16129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

NEM!
Illetve, ha services-nek adod fel a pénzt, akkor tutira nem. Sokakat így vágnak át.

⭐ Stella

(#16131) kerekfej válasza radi8tor (#16130) üzenetére


kerekfej
addikt

Te a GIFT-ként küldött pénzre gondolsz. - Erre nincs Paypal dispute/claim

(#16132) RexpecT


RexpecT
addikt

Akkor most mehet vagy sem? :D
Egy régebbi HSZ alapján ilyenkor is lehet disputeot indítani(ha nem jönne meg a termék) : [link].

(#16133) RexpecT


RexpecT
addikt

A másik eladó ahol érdeklődtem azt válaszolta, hogy tud adni kedvezményt, és hogy küldheti-e a számlát róla Paypalon..

(#16134) RexpecT


RexpecT
addikt

Hello my friend,

No problem with the order,please give me your paypal account,and please use"at" to instead"@"in the payment,so that avoid the removement by ebay.
Looking forwards to deal with you.
Julie

Ez meg mi a rák lenne? Azt értem, hogy @-ot ki kellene cserélni at-re, de ennek kicsit átverés szaga van...

(#16135) radi8tor válasza RexpecT (#16134) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem mennék bele ismeretlen "eladókkal" egy ilyen eBay-en kívüli vásárlásba.

⭐ Stella

(#16136) RexpecT válasza radi8tor (#16135) üzenetére


RexpecT
addikt

Valszeg én sem fogok, biztos ami biztos.Mondjuk egy pár ezrest lehetne rajta fogni, de ez már nekem is túlbonyolított....

(#16137) faresz5 válasza RexpecT (#16136) üzenetére


faresz5
senior tag

Igen de nagy valószínűség szerint még többet veszteni, nem igaz?

(#16138) RexpecT válasza faresz5 (#16137) üzenetére


RexpecT
addikt

Azóta szinoníma alapján keresgettem és találtam olcsóbban rendesen az ebayen :).

(#16139) RockHaRD


RockHaRD
addikt

kaptam vmi olyan üzenetet az ebay-től, hogy vmi 15 dolláros invoice-om van. Az miért lehet? Mikor meghirdettem a cuccom, akkor volt egy ára a hirdetésnek, kb 2 dollár, azt a pénz bejövetelekor elvileg kifizettem. akkor minek kell még 15 dollárt fizetnem? :F

(#16140) Taru válasza RockHaRD (#16139) üzenetére


Taru
tag

Van végösszeg díj (final value fee) is. A termék eladási áránal 9%-a (kategóriától függően lehet több is, kevesebb is) és van ez a költség a posta költségre is (asszem az is 9%). Vissza olvastam mennyiért árultad a lasztit, kb $12-t hoztam ki final value fee-nek, ergo talán mégsincs kifizetve a feltöltési díj (a honlapjuk kalkulátora szerint kb $3 lenne).

(#16141) RockHaRD válasza Taru (#16140) üzenetére


RockHaRD
addikt

120$ volt, és 25$ a posta, paypalra 139 dollár érkezett meg.

(#16142) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

szeretnék egy paypal regisztrácót csinálni, mivel e-bayről szemezgetnék...
Itt hogy működik a fizetés? Mennyibe kerül paypalon keresztül az eladó részére történő utalás, illetve az egyenlegfeltöltésem?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#16143) Taru válasza RockHaRD (#16141) üzenetére


Taru
tag

Hát, ha 120 volt a laszti +25$ a posta akkor 9%-al számolva $13.05 a final price fee.
Mondjuk ezt csak így minta alapján számoltam, ha pontosan utána számol az ember lehet, hogy kijönn a $15 is. Feltételezhetően ez az összeg az eladás miatt járó jutalék és semmi más (bár elméletileg meg nézheted pontosan mit is számított fel, csak én még nem adtam el semmit így nem tudom hol, de elméletileg valahol az Account info alatt kéne lennie).

(#16144) faresz5 válasza Taru (#16143) üzenetére


faresz5
senior tag

Szerintetek ez hogyan lehetséges ? Bindnél:

Member Id: _***a ( 3 ) New eBay Member (less than 30 days) US $3.01
Oct-04-11 07:24:25 PDT

Member Id: e****z ( 46Feedback score is 10 to 49) US $3.01
Oct-05-11 19:14:14 PDT

Member Id: 8***4 ( 0 ) New eBay Member (less than 30 days) US $2.51
Oct-04-11 07:05:59 PDT

Member Id: _***a ( 3 ) New eBay Member (less than 30 days) US $2.01
Oct-04-11 05:12:52 PDT

Member Id: m***a ( 450Feedback score is 100 to 499) US $2.00
Oct-03-11 21:28:10 PDT

Második vagyok én. Hogyan bindelt felül ugyanakkora bindel?

(#16145) latyak17


latyak17
tag

Sziasztok! Ismerősöm szeretne rendelni nrkem ebayról, de mivel viszonylag tàvol vagyunk egymástól ezért ên címemet kéne megadni..ez hogy lehetséges?illetve hol kell beállítani?

Üdv köszi

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#16146) bul07 válasza latyak17 (#16145) üzenetére


bul07
nagyúr

Nemrég én is ezt kérdeztem Winner_hun-tól és a válasz:
A fizetés első lépésénél mikor látod a címed ott rányomsz a change-re, pár mp múlva bejön a cím, rányomsz arra hogy Edit, majd átírod az adatokat és save. Ennyi, nem nehéz:) Ha a regisztráció ment, ezzel se lesz gond.

Ha megvan a vásárlás, a következőnél figyeljen a címre mert lehet hogy marad a tiéd és állítsa majd be

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16147) Winner_hun válasza faresz5 (#16144) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ő tette meg előtt a tétet.
Nem bind hanem bid.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16148) slippy válasza faresz5 (#16144) üzenetére


slippy
tag

valószínű automata licites
beírt egy akkora összeget, ami neki még megfelelő lenne, viszont a rendszer nem egyből a legnagyobbat írja be, hanem ahol épp áll a licit.
pl kinézel valamit, ami megér neked 15pénzegységet, ezért be is licitálsz 15re, de a licit még csak 1nél áll. a licitedtől ez mondjuk feltornázódik 1.2-re, mert 0.2 a licitlépcső. ha valaki mondjuk licitál 1.5re, akkor te automatikusan ütöd. egészen addig, amíg valaki nem ajánl 15öt. akkor már mind a ketten 15öt ajánlottatok.
valami ilyesmiről van szó :U

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#16149) faresz5 válasza slippy (#16148) üzenetére


faresz5
senior tag

Igen most már látom az időpontot, reggel volt még és nem láttam, csak azt,hogy ugyanakkora a licitünk:)

(#16150) kerekfej


kerekfej
addikt

Találkoztatok már ilyennel például?

Ez US $4.24 rámentem erre Style és kiválasztottam akkor már $5.24 volt. A keresőbe rákeresve $4.24 van kiírva. Ez így szerintem megtévesztő.

Különböző áru termékeket ne rakjanak már egy hirdetésbe szerintem, amire rákeresve csak a legkisebb ár van kiírva és nicns feltüntetve ott, hogy valamelyik az ugyan drágább.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.