Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109451) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok! :R

Aki használ Steam-et Apple Silicon-os gépen (M1,M2), és emellett kontroller-el játszik, megtudná nekem nézni, hogy elsősorban DualShock 4, vagy egyéb BT-Controller mellett másnál is is kilép/crashel-e a Steam Kliens, ha lecsatlakoztatásra kerül a Bluetooth-ról az adott kontroller a Mac Beállításaiban? :U
Alapvetően minden játék session után, ha már nem használom lecsatlakoztattam Windows alatt is, itt is működik, viszont "viszi magával" a Steam Appot is valamiért, amit ilyenkor újra-újra elkell indítani.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#109452) anorche1


anorche1
őstag

Az Apple mennyire kegyes a garival, ha a billentyűzet okozta kijelzőkopásról van szó? Cserélik?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#109453) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, amit előre is nagyon szépen köszönök!
Adott egy inteles MBA (2020, az i3 verzió). Erre szeretnék egy Linux Mintet telepíteni. A hivatalos Cinnamon Mint iso-t letöltöttem, aztán Balena Etcherrel készítettem belőle egy pendrivera telepítőt. Ezután a MacOS-t kikapcsolva (13.0.1), az option billentyűt lenyomva tartva el is jutottam a boot opció kiválasztó képernyőre. Ott az EFI boot nevű USB eszközt kiválasztva megpróbáltam a "mintbe bootolni". A probléma ezután az, hogy nem indul el a Mint telepítő, hanem ehelyett a MBA fekete képernyőt mutat, majd kb. 15 másodperc után a recovery módba ugrik ahol tájékoztat, hogy a telepítő médiumot nem fogadja el. Több pendriveval is próbáltam,mindegyikkel ez volt az eredmény. Mi lehet a probléma?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109454) MauroN válasza anorche1 (#109452) üzenetére


MauroN
tag

Ez mely modelleket érinti egyébként?

(#109455) szecska24 válasza general (#109438) üzenetére


szecska24
tag

Szia!
2 hete mentem át szóról-szóra ugyan azon, mint te. PD3220U, kalibrálva, m1 max mbp (TB kábel), ventura. Ha színprofilt váltok a gép kijelzőjén, elmászik a külső monitor színprofilja is (én nem használok truetone-t, de így is). Viszont azt vettem észre, ha ezek után manuálisan beállítom a külsőre újra a kalibrált profilt, akkor ok. Ezt minden alkalommal meg kell tennem, ha állítom a beépített monitor színprofilját. Rohadt idegesítő. Biztos van rá megoldás, de egyelőre sajnos nem találtam. :(

(#109456) pergabb válasza szecska24 (#109455) üzenetére


pergabb
senior tag

nekem van beépített LUT, így sehova nem mászik el szerencsére, winfosnál is tök 8 volt milyen gép van mellette, mert a monitorba menti az adatokat, viszont pont most szeretnék egy asus proart monitort mellé csapni és megtalálnátok a megoldást, akkor szóljatok, mivel ezek szerint az nekem is ugrálni fog (ott nincs 16 bites 3D LUT) :D

(#109457) peugeotmate válasza peugeotmate (#109423) üzenetére


peugeotmate
őstag

Kiderült hogy nem létezik az SSD amit megvettem volna. :D Sajnos egyelőre használt bontottat sem találok, de azt nézem hogy van OWC Aura 55k-ért a 480 gb-os. Kb 10 ezer a felára a használt Apple 512 gb SSD-vel szemben. Ez is ok, ha nem találok rövid távon használtat? Valamiért csak a Jetdrive pörgött a fejemben újként, de azok jóval drágábbak mint az OWC termékei.

meg

(#109458) szecska24 válasza pergabb (#109456) üzenetére


szecska24
tag

Egyiknek sincs? Nézegettem a PA32UCG-K-t, eddig abban a hitben voltam, hogy annak van :(

(#109459) evo87


evo87
őstag

Van egy házim, amihez kellene valami értelmes programban rajzolni egyet, leginkább a SolidEdge, ami szóba jöhet. Ha jól sejtem, a Parallels Desktop az egyetlen megoldás (sajna a 25%-os akcióról már lecsúsztam). Vagy volna bármilyen hasonló, student regisztrációval ingyenes rajzos móka ami fut simán MacOS-en?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#109460) JoceeHunt válasza Aaron14 (#109449) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Protectes 100e Ft-ért. Már aktíválták is, látom a finderben.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109461) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Sziasztok

Gondolkozok rajta, hogy kipróbáljak egy macbookot a sok windowsos cucc után. A 2020-as m1-es air jó lenne kezdésnek. Ennél a macnél mennyi ciklus számít még jónak, és mennyi az agyonhasznált, vagy inkább csak újba gondolkozzak? Milyen buktatók vannak a használt maceknél? Macben lehet aksit cserélni? :)

(#109462) waccamár válasza INGJOKE (#109461) üzenetére


waccamár
senior tag

Nekem másfél éves az M1 Air-em. Nonstop használom, soha nem volt kikapcsolva mióta megvan. Egész nap megy, ezen dolgozom, irodában töltőn van (utóbbi kb. 1 hónapban 80%-ra korlátozva a töltés), de viszonylag sűrűn használom akksiról is otthon és ha menni kell valahova - nem igazán törődök vele, használom.

Így van benne most 88 ciklus 84.6% akksival Coconut szerint.

Igen, lehet cserélni, ha úgy érzem már gyenge az akku majd cseréltetem, talán valami 60.000 Ft körüli összeg rémlik.

(#109463) icecave válasza INGJOKE (#109461) üzenetére


icecave
nagyúr

Majd kijavítanak, ha tévedek, de van mondjuk kettő 2 éves Macbook. Egyik éjjel nappal a hálózaton lógott, emiatt kevés a ciklus (ahogy olvastam, azért védi az elektronika, mindig enged le pár %-ot, majd visszatölti, nem hagyja,hogy állandóan "csepptöltve legyen", legalábbis ezt olvstam), a másik at meg úgy használták, hogy mondjuk 20-80 között, mindig akkuról, és emiatt van benne akár 2-300 ciklus. Én spec. nem tudom, melyiket venném, valahogy az utóbbi nekem jobban akku kímélőnek tűnik, de ha ciklust nézzük, akkor meg az előbbi.
Szóval emiatt én sem görcsölnék, max. majd kicseréltetem az akkut, ha már olyan. Én azért figyeltem arra,hogy csak pár hónapos gépet vegyek, mert nekem ez egy "hobbi" laptop, amivel ha rá lennék kényszerítve, dolgozni is tudok, de 95%-ban mindenképp csak ágyon fekvős netezős-yt-ozós gép.

(#109464) INGJOKE válasza icecave (#109463) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az a baj, hogy nem vettem meg BF-en 400k-ért. Most meg ha azt nézem egy jó állapotú kb 320-350 között van használtan. Nah ha annak még "szar" is az aksija amit 60k cserélni... :D
Lehet várok vele januárig, hátha lesz megint hivatalos forgalmazótól 400k-ért... :D

(#109465) icecave válasza INGJOKE (#109464) üzenetére


icecave
nagyúr

Figyeld az aprót, meg lehet menteni keresést is rá é sakkor kapsz értesítést. Ki lehet fogni jó deal-eket, én is így vettem. Azóta is bekapcsolva hagytam a mentett keresést, van,hogy napi 3-4 is felbukkan. Lehet válogatni.

(#109466) INGJOKE válasza icecave (#109465) üzenetére


INGJOKE
veterán

Keresést hogy kell menteni azt nem találom?

(#109467) Ear001 válasza evo87 (#109459) üzenetére


Ear001
addikt

Blender? FreeCAD? LeoCAD? LibreCAD?

(#109468) icecave válasza INGJOKE (#109466) üzenetére


icecave
nagyúr

Amikor beírod a keresőszót, meg a paramétereket, akkor rányomsz, hogy keres, majd kicsit lejjebb görgetve ott elsz,hogy keresés mentése.

[ Szerkesztve ]

(#109469) peugeotmate válasza evo87 (#109459) üzenetére


peugeotmate
őstag

Fusion 360

De egyébként a virtual desktop nálam mindig stabil volt inteles macen, solidworks mellett.

meg

(#109470) SharpSA


SharpSA
veterán

Érdekes dolgot vettem észre pár napja az alap 16-os Pro gépemen: a gyári programok egyszer csak nem indultak el: Mail, stb. Hiába zártam be kényszerítve, akkor sem indultak el, nem működött a hívás sem, stb. Újraindítás helyrerakta, azóta jól működik minden. Ez előtt legutoljára a legutoljára az utolsó frissítésnél lett újraindítva a gép.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109471) waccamár válasza INGJOKE (#109464) üzenetére


waccamár
senior tag

Amúgy meg define "szar". Egy zsír új akksi bír mondjuk 14-16 óra netezést. Egy 70-80%-os meg mennyit, 10-et? Az elég? Mire van szükséged? Ha hobbi otthon használós akkor kvázi elég pár óra akksi is - annyira meg még nem romlott az m1a-k állapota, hogy ez reális legyen. Szerintem nem igazán tudsz mellényúlni még.

(#109472) evo87 válasza peugeotmate (#109469) üzenetére


evo87
őstag

virtual desktop = parallels?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#109473) csaba1203 válasza waccamár (#109462) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem is érdekes módon 30 ciklussal 10 hónaposan 89% az akksi....
Előtte főleg hálózaton használtam és havonta 2-3 alkalommal merítettem le.
Mióta csak akkuról megy minden ciklus után ugrik 1%-ot lefele.
Megnéztem ha 1 év gari alatt 80% alá megy ki fogják cserélni.
Ha így megy, akkor ez hamarosan bekövetkezik azaz gyárilag szar benne az akku.

[ Szerkesztve ]

(#109474) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok,

van egy 2017-es Macbook Air 13', aminek a kijelzője nem ad képet.
Volt valakinek hasonló? Szalagkábel, vagy inkább kijelző probléma? JAvítás sacc milyen költség lehet?

Köszönöm segítségeteket.

P

(#109475) peugeotmate válasza evo87 (#109472) üzenetére


peugeotmate
őstag

Bocs, igen. A virtual desktop vr-hoz kell nekem, felcseréltem. :R

meg

(#109476) Dhampir válasza bitpork (#109453) üzenetére


Dhampir
félisten

Az alábbi topikok is segíthetnek esetleg:

Linux Mint

Ubuntu Linux

Linux kezdőknek
(még ha nem is vagy kezdő, a segítőkészség miatt érdemes lehet meglátogatni)

Linux haladóknak

Azonnali informatikai kérdések órája

[ Szerkesztve ]

(#109477) sprX válasza waccamár (#109471) üzenetére


sprX
tag

Én akkor ritka birka vagyok akksifelhasználásom tekintve. Most gyorsan fel is dobtam egy Aldente-t... Kicsit hektikusan, összevissza hol töltőröl, hol akkumulátorról használtam a gépem és július (...) óta, sikerült belepakolnom 94 ciklust. Remélem ez a 80%-ra limitálás kicsit átrakja "kímélőbb" üzemmódba ezt a dolgot ...

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#109478) csaba1203 válasza icecave (#109463) üzenetére


csaba1203
addikt

Amúgy ezek alapján is nem tudom, hogyan jön össze nekik az ígért 1000 ciklus.... :D :DD
- [link]

(#109479) Head88 válasza anorche1 (#109452) üzenetére


Head88
addikt

Elvileg már nem cserélik mert esztétikai jellegű probléma. (átírták a garanciális szabályzatot és külön ki van emelve, hogy esztétikai, működést nem korlátozó hibákra nem érvényes a jótállás)

#109454 MauroN
Minden 2012-óta kiadott retina kijelzős gép érintett.

#109457 peugeotmate
A transcend jetdrive igen ritka dolog. Az OWC Aura véleményem szerint egy hulladék.
Inkább használt eredeti apple-samsung x4 modult vegyél. (x4 modulokon a gyártási idő is fel van tűntetve... ha van mód válogatni akkor a lehető legfiatalabbat vedd...)


#109463 icecave

Vegyes használatban lévő 300 ciklusos akku sokkal jobb választás mint a kevés ciklusos de állandóan töltőn lógó gép akkuja. Az utóbbinak a kémiai töltete használaton kívül veszít a teljesítményéből.

[ Szerkesztve ]

(#109480) Head88 válasza csaba1203 (#109473) üzenetére


Head88
addikt

Srácok el sem tudom képzelni, hogy nálatok mi mástól romolhatna az akku állapot ilyen rohamosan, minthogy egyszerűen gyári hibás az akku.

Az én 2018 13" Pro gépemben (2019-es vásárlás) az akksi 309 ciklus mellett 89%-os és stabil az állapota. Idén össz 100 ciklust raktam bele és a kezdeti állapot 95% volt.

[ Szerkesztve ]

(#109481) peugeotmate válasza Head88 (#109479) üzenetére


peugeotmate
őstag

Korábban ajánlottad az OWC Aurát a fórumban Te is. Sok bedöglöttel találkoztál, vagy miért nem ajánlod? :R

meg

(#109482) waccamár válasza Head88 (#109480) üzenetére


waccamár
senior tag

Na jó de ezzel mit tudok kezdeni? Nem tudok elküldeni garira egy másfél éves gépet azzal, hogy 88 ciklus után 84%-os az akku, vagy rosszul gondolom? Van ezzel tapasztalat?

(#109483) Head88 válasza peugeotmate (#109481) üzenetére


Head88
addikt

Az nem ajánlás volt, hanem a lehetőségeket írtam le. (legutóbb privátban is a gyári ssd-t ajánlottam neked)
Azóta volt szerencsém kipróbálni...lassú és APFS előtti rendszerekkel nem is kompatibilis. (persze az utóbbi már nem számít )
Több külföldi fórumon is olvastam hogy szídják a márkát a minőség és tartósság hiánya miatt.

#109482 waccamár
Az égvilágon semmit. (ha nincs applecare) Max, hogy kicserélteted önköltségen.

[ Szerkesztve ]

(#109484) peugeotmate válasza Head88 (#109483) üzenetére


peugeotmate
őstag

Értem és köszi! Azért merült fel az OWC mert egyszerűen nincs használtból egy darab sem és alig drágább az OWC mint a használt ára az Apple SSD-nek. Relatíve sürgős lenne találni valamit a meghalt SSD helyére.

[ Szerkesztve ]

meg

(#109485) waccamár válasza Head88 (#109483) üzenetére


waccamár
senior tag

Igen, ez (lesz) a terv. Egyelőre abszolút nem hátralátat semmiben az akku, bőven tovább bírja még így is annál, mint amire reálisan szükségem van.

(#109486) csaba1203 válasza Head88 (#109480) üzenetére


csaba1203
addikt

Erről beszélek, mert az 1 éves I12 minim akkuja is 98%-os...
Ha szerencsém van bedöglik ez alatt a 2 hónap alatt és csere lesz.
Ezt az Apple Care-t csak új gépekre lehet kötni?

(#109487) lmno válasza waccamár (#109471) üzenetére


lmno
őstag

"Egy zsír új akksi bír mondjuk 14-16 óra netezést. Egy 70-80%-os meg mennyit, 10-et? Az elég? Mire van szükséged? Ha hobbi otthon használós akkor kvázi elég pár óra akksi is"

Azért ez nem így működik. Egy ténylegesen 70-80%-os akksi (tehát nem a Coconut és társai szerint) már elég megbízhatatlan tud lenni, például random kikapcsolgat akár 50%-os töltöttségnél is.

(#109488) Head88 válasza csaba1203 (#109486) üzenetére


Head88
addikt

Applecare-t a vásárlástól számított 365 napig lehet, applecare+ pedig vásárlástól számított 60 nap.

(#109489) sprX válasza lmno (#109487) üzenetére


sprX
tag

Nekem ez a nyári kaland, (2022.06.15.-ei iStyle vásárlás) kicsit kiábrándító. Eddig minden gépem így használtam, de ilyet még nem tapasztaltam, hogy kvázi fél év használat alatt, 89.1% Akkumlátorteljesítményig essen valami. Ez kicsit vicces/dühítő szerintem egy cca. 500 ezer forintos gépnél. - M1 Air, 8c/8c, 512 -

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#109490) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah ma én is csatlakoztam egy újabb apple eszközzel a felhasználókhoz. MacBook Air 2020. Lehet majd sok kérdésem lesz. :D

Az első ami előjött a fórumozásnál: hogy lehet új ablakon megnyitni a fórumokban az új hozzászólásokat. Eddig winen csak jobb klik és megnyitás újlapon és egyből oda dobott, ahol kezdődtek az új hszek. Itt rányomtam a hszre és nem volt új lap megnyitás lehetősége. :)

(#109491) sprX válasza INGJOKE (#109490) üzenetére


sprX
tag

Szintén "jobb klikk" - két ujjal piszkáld a trackpaded, és menni fog! :) Használd egészséggel a vasat!

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#109492) INGJOKE válasza sprX (#109491) üzenetére


INGJOKE
veterán

Áááá így mér megy, de kell még gyakorolni. :D
Hogy lehet frissíteni a lapot, hogy megjelenjenek az új hszek?

(#109493) xEon1337 válasza INGJOKE (#109492) üzenetére


xEon1337
őstag

böngészőben frissítés: cmd+R

Ezt még fél év után sem tudom megszokni, mivel munkában még Windowst használok.

"Less but better" - Dieter Rams

(#109494) INGJOKE válasza xEon1337 (#109493) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi nekem is nehéz lesz átszokni, mert a céges és az összes otthoni gép is win-es... :D

Egyszer csak rááll majd a kezem. :D

(#109495) JoceeHunt válasza INGJOKE (#109494) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én első indításkor 8 percig kerestem a @-ot pedig még fel is van rajzolva a billre :)
De mire összehoztam....

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109496) INGJOKE válasza JoceeHunt (#109495) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én elkezdtem a hosszú í-től ütni őket jobbra, majd mikor elfogyott, akkor egy sor feljebb és balra... szóval elég gyorsan elértem a q-ig :D

(#109497) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy 2015 early Macbook Pro amin a Catalina fut, szabad frissíteni Monterey-re?
Vagy érdemes?

20 éve a Prohardveren

(#109498) sprX válasza odrif (#109497) üzenetére


sprX
tag

Én azzal használtam az előző gépem, szerintem simán felmehet rá. Nem volt vele semmilyen gondom! :)

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#109499) csaba1203 válasza Head88 (#109488) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen utánanéztem köszi de majd 100000-ért belefér nélküle is a 70000-es akkucsere... :D :DD
Amúgy a YT-on is vannak erről a problémáról néznivalók azért.
- [link]
Szóval pofátlanság ez az 1000 feltöltés kisütés és 80% marad az akku kapacitása dolog az Apple részéről főleg egy ilyen drága gép esetén.

(#109500) BitRider


BitRider
aktív tag

Srácok! Először telepítenék egy 2015-ös MacBook Air-t és egy Pro-t, mindkettőhöz Monterey kell, ahogy nézem. Az USB-t hoznám létre Windows alatt, de csak 12.5.1 dmg-t találtam hozzá az elvileg legújabb 12.6.1 helyett.

Tudnátok küldeni nekem privátban egy DMG letöltési linket plz az újabbhoz? HFS+ és TransMac kombóval raknám ki pendrive-ra, a diskpart részen már túl vagyok. Vagy számít egyáltalán, hogy a legújabb legyen? Úgyis frissít egyet gyorsan, ha kell, nem? Bár megspórolnám a vacakolást.

A lényeg, hogy SSD csere történt mindkét gépben (M.2 adapterrel) és ajánlották, hogy ne a recovery-t használjam a kompatibilitás miatt. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.