Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108651) Hegyirabló válasza zenit73 (#108648) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Az alapból ott van, Venturánál már nincs, úgy kell beraknod, de nem oda rakja, ahol a képeden van, hanem a zene app alá. Nagyon béna. Variálni sem lehet, én legalább is nem találtam.

OFF: Mi ez az info és diagnosztika program, amit a felső sávon használsz?

Aquila non captat muscas.

(#108652) zenit73 válasza Hegyirabló (#108651) üzenetére


zenit73
aktív tag

OS 12.3 óta használok mac-et, de direktben a billentyű fényerő csúszka soha nem volt ott, mindig sünit láttam, és arra kellett kattintani, hogy csuszka legyen. Azért nem értettem amit írtál:
"Onnan most alapból kikerült, ha visszarakod, akkor nem a csúszka jelenik meg, hanem csak egy süni-szerű ikon, ha arra rányomsz, akkor jön csak elő a csúszka."

Stats, már ajánlottam itt, szerintem jó, folyamatosan fejleszti a srác, ingyenes: [link]

Futó verziót ide kattintva lehet letölteni:

(#108653) Eszleny válasza zenit73 (#108652) üzenetére


Eszleny
aktív tag

System Preferences -> Dock and Menu Bar alatt be kell pipálni, hogy Show in Menu bar. Leírás

(#108654) zenit73 válasza Eszleny (#108653) üzenetére


zenit73
aktív tag

Ezt tudom, nem akarom, hogy ott legyen, nem szoktam állítgatni.
Hegyirabló kolléga a vezérlőközpontról írt, nem a menüsorról, ott hiányolja az egy kattintásos elérésű csúszkát.

(#108655) Head88 válasza Eszleny (#108653) üzenetére


Head88
addikt

Pont ezt akartam írni én is.
Annyival kiegészíteném, hogy Ventura alatt ezt a rendszerbeállítások/vezérlőközpont menünél kell.

(#108656) -mugen-


-mugen-
tag

Van valami előnye a Ventura-nak a Monterey-el szemben?Megérné frissitsek vagy felesleges?

"nankurunaisa"

(#108657) #86564352 válasza -mugen- (#108656) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#108658) Hegyirabló válasza zenit73 (#108652) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Rosszul fogalmaztam. Most már egyáltalán nincs benne.

Aquila non captat muscas.

(#108659) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni Notebook választással kapcsolatban.
Volt eddig két Windows alapú laptopom, de előbb vagy utóbb mindegyik problémás volt, így mivel most vásárlás előtt állok, így szóba került a választás során egy M1-es Air is többek között. :U

Elsősorban egyetemen való tanulásra (Programozásra (Web, illetve OO-Tervezés (UML, Visual Studio), szoftver-fejlesztés), és Office magasabb szintű felhasználására lenne használva a gép, időnként alkalmi szórakozás (film, lightosabb játékok esetleg).

Viszont több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban, mivel még nem volt Mac-alapú gépem, hogy macOS alatt ezen megemlített pontok többsége mennyire oldható meg nagyjából akadálytalanul, aki esetleg hasonló körökben használ Mac-et attól kérnék némi tippet/infót? :K
Köszönöm előre is, szép hétvégét mindenkinek. :R

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#108660) Stauffenberg válasza Norbi887 (#108659) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A programozáshoz nem tudok hozzászólni, de a játék továbbra sem erőssége a rendszernek (nekem van konzolom, szóval nem izgat). Van talán 3-4 ismertebb cím, ami tud natívan M1-en futni, de azokban sem lesz sok köszönet, meg van pár tucat, ami emulált Intel módban futtatható (állítólag a Civilization V egészen tűrhetően fut), de minél több Intel emulációt futtatsz, annál jobban terheli (akár extrém mértékben) az SSD-t.

Inkább nézz meg a jelenlegi gépeden néhány streaming megoldást (pl: GeforceNow, Xbox Cloud, stb), hogy az neked járható út-e, mert különben nem nagyon fog gamer igényeket kielégíteni. Könnyed játékhoz szerintem még ma is teljesen vállalható egy előző generációs használt konzol (pláne egy PS4 Pro vagy Xbox One X).

(#108661) Schnorkel válasza Norbi887 (#108659) üzenetére


Schnorkel
tag

3 éve használok webes fejlesztéshez Macbook Air-t, Visual Studio Code fut rajta, és Valet-ként egy lokális webszerver, SQL-el. Egy kis megszokás után már nem váltanék vissza Windows-ra.

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#108662) moleculez válasza Norbi887 (#108659) üzenetére


moleculez
veterán

Nem igazán van olyan szoftver fejlesztési terület ahol az M széria akadályt jelentene, én elég spéci területen használom (ML/AI), és minden szépen fut a. A macOS maga pedig rég nem akadály, sőt.
Azonban azt tudni kell, hogy én már futottam bele olyan szituba hogy pl az Excel egy funkcióját (esetemben Power Query) egyszerűen kihagyták az Office maces verziojabol. Gaminget Stauffenber kollega összefoglalta.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108663) kchris78


kchris78
veterán

https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/VENTURA-DROP.html#newly-dropped-hardware
Kijött az oclp :). Így fel lehet már tenni aki szeretné a venturát is. Az én kérdésem hogy lehet upgradeelni is egy patchelt telepítővel is ugye? (Xcodehoz sajnos must az upgrade nem pedig opció... ennek tükrében nem igazán fair ilyen gyorsan dobni az intel supportot).

[ Szerkesztve ]

(#108664) csaba1203 válasza csaba1203 (#108618) üzenetére


csaba1203
addikt

Sajnos nincs változás és azon gondolkodtam újra kéne telepíteni a rendszert...
Ennek mi a menete egyébként? Arra gondoltam mindent letörlök és tiszta telepítés talán megoldja a problémámat.
Ilyen szar boot időm még a windows-os korszakomban volt utoljára és ez a Venturá-val jött sajnos.

(#108665) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Nem olyan régen egyik fórumtárs ajánlott egy isy márkájú tokot M1 Air-re. Ma vettem egyet én is és csak megerősíteni tudom, hogy kb olyan, mintha az Air-re tervezték volna, tökéletesen rásimul a készülékre és nem is szoros.

Erről a termékről van szó.

Nem írtam el, valóban a 11-12”-est kell megvenni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#108666) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

2015 elejei MacBook Air-be szeretnék SSD-t cserélni 1TB-osra. Kit ajánlanátok erre a dologra?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#108667) Sefter válasza moleculez (#108662) üzenetére


Sefter
veterán

Makrókat kezeli rendesen? Úgy emlékszem az sem működött, vagy csak az ios nem tudta.. :F

Psn ID: sefter_hun

(#108668) moleculez válasza Sefter (#108667) üzenetére


moleculez
veterán

Na azt nem néztem, azzal nem volt dolgom. (Minden ilyesmit pythonban kell csinálnunk)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108669) Aaron14 válasza KubanitoS (#108665) üzenetére


Aaron14
őstag

Ez vajon M2-es Air-re is jó lenne?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#108670) Eszleny válasza Aaron14 (#108669) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Az M1 és M2 Air ugyanolyan hosszúak, illetve M2 pedig 2.5 mm-rel szélesebb. Szerintem amelyik szövet tok jó az M1-re, az jó kell legyen az M2-re is.

(#108671) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Párom sima Windows Movie Makerrel szerkesztgetett videókat PC-n és meg volt vele elégedve. Macre milyen ingyenes video szerkesztő programot ajánlanátok?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#108672) moleculez válasza KubanitoS (#108671) üzenetére


moleculez
veterán

iMovie.

Amúgy van vmi az iMovie meg FCP-PP között? pl nekem a Luma Fusion pont elég lenne, macen, de ugye az iPad only.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108673) KubanitoS válasza moleculez (#108672) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi, úgy néz ki ez jó is lesz, bár a változatosság kedvéért itt sem olyan egyértelműek a funkciók, mint a windowsos változatban.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#108674) sityupityu válasza KubanitoS (#108673) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha elégedett volt a Movie Makerrel, akkor az IMovie több mint jó lesz. A Movie Maker még 1080-ban is csak 30 fps-t tudott.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#108675) Hatvan9 válasza Eszleny (#108633) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, most sikerült időt szakítanom erre, müködik, miután megcsináltam amiket írtál, nem tudom melyik hozta helyre de elötte sokszor probáltam és nem volt jó. :C :R

(#108676) total90


total90
veterán

Ti milyen megoldást használtok vagy használnátok az adataitok bárhonnani eléréséről ha több mint 15 TB-ról van szó?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#108677) SharpSA válasza total90 (#108676) üzenetére


SharpSA
veterán

Synology NAS

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108678) JoceeHunt válasza SharpSA (#108677) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Létezik ahhoz mobil applikációs hozzáférés?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#108679) SharpSA válasza JoceeHunt (#108678) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, keress rá a "synology"-ra. Ugyanakkor a Fájlok-ban is hozzá lehet adni az elérési lehetőséget, csak a routerben pár portot továbbítani kell a netre.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108680) -mugen-


-mugen-
tag

Valakinek van tapasztalata a Transmission 4.0 beta-val? [link]
elméletileg natív m1.

"nankurunaisa"

(#108681) moleculez válasza -mugen- (#108680) üzenetére


moleculez
veterán

Használom egy ideje, M1-n. Teljesen jól teszi a dolgát. Annyi h nem tudom valamiért behúzni az alk. mappába, és a desktopon éktelenkedik a csatolt dmg :F - erre valami tipp?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108682) total90 válasza SharpSA (#108677) üzenetére


total90
veterán

Synology DS1522+ jól néz ki, köszi szépen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#108683) SharpSA válasza total90 (#108682) üzenetére


SharpSA
veterán

Én most DS220+-t használok, előtte egy DS918 volt, aminek LAN portjait egy vihar kinyírta.
Kell neked 5 lemezes? Bár 15TB-hoz...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108684) domerator


domerator
veterán

Tegnapelőtt frissítettem Venturára M1 Airt és nekem megmaradt a helyén a menüsorban a billentyűzetvilágítás gombja, ahogy eddig is volt... korábban erre volt panasz itt, hogy elrakták valahova mélyebbre.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#108685) emvy válasza total90 (#108676) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalam ugy nez ki, hogy van egy QNAP NAS. Azert QNAP, mert a Hero szeria ZFS alapu, ami talan a jelenlegi legrobusztusabb fajlrendszer/RAID-jellegu rendszer. Az enyem egy TS-673A, van benne 2x1 TB SSD, ami csak cache, 40 GB RAM, egy Ryzen V1500 CPU es ugye a HDD-k. Tailscale megy rajta (meg a routeren is), tehat barhonnan elerem ugy, hogy nem kell publikusan elerhetonek lennie az internetrol; ezenkivul igy eleg gyors is (az SSD-alapu read/write cache miatt tenyleg kicseszett gyors).

Eleg eros ahhoz, hogy tobb VM is elmenjen rajta.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#108686) sityupityu válasza domerator (#108684) üzenetére


sityupityu
veterán

Na az érdekes. Nekem nincs már ott.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#108687) domerator válasza sityupityu (#108686) üzenetére


domerator
veterán

Mondjuk a frissítés óta nem volt ki-bekapcsolás... viszont a kapcsolója is megvan a beállításokban ami a menüsorra vonatkozik.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#108688) Head88 válasza domerator (#108687) üzenetére


Head88
addikt

Igen a beállítások/vezérlőközpont/billentyűk fényereje részen van kapcsoló amivel ki lehet tenni menubar-ra. A többiek azt nehezményezik, hogy a vezérlőközpontba nem rakható ki közvetlen csúszka, hanem csak egy gomb amire ha kattintanak, csak akkor jön elő a csúszka.

(#108689) domerator válasza Head88 (#108688) üzenetére


domerator
veterán

Ahha... így már világos... mondjuk a 2017-es Airen hardvergombos volt, de ha belegondolok, sokkal kevesebbszer kellett állítani rajta, mint mondjuk a kijelző fényerején, szóval annyira nem hiányzik, de jó hogy ott van felül a menübaron.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#108690) Head88 válasza domerator (#108689) üzenetére


Head88
addikt

Alapvetően nekem sem hiányozna mert nem szoktam állítgatni. (mondjuk touchbar-on 2 érintés az egész)

(#108691) DGery válasza trobi28 (#108608) üzenetére


DGery
aktív tag

Szia!
Adott linkről leszedtem, de azt a hhbaüzit dobja :(
Valakinek esetleg ötlete, hogy mit lehet ezzel kezdeni? :)

[ Szerkesztve ]

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#108692) SharpSA válasza DGery (#108691) üzenetére


SharpSA
veterán

Beállítások - Adatvédelem alatt engedélyezd a program futását.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108693) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Mennyire emlékeztek rá, Black Friday alkalmával vajon szoktak Macbook Pro-kat akciózni?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#108694) -Skylake- válasza JoceeHunt (#108693) üzenetére


-Skylake-
addikt

apple okoszisztemaban (tehat nem csak konkret Apple markaju termekeknel, hanem Apple markaju ES Apple-hoz gyarto markak osszege) a blackfriday mint fogalom ertelmezhetetlen. ilyen 5% kiegeszitokre es tarsai olyan akcio, ahol tisztessegesebb lenne ha siman csak egyaltalan nem lenne akcio. ebben egyebkent szeretett iStyle-unk egeszen verhetetlen, neha szoktak olyan emailek jonni a brutalis akciokrol, hogy en szegyellem magam helyettuk. ugyhogy ha erre varsz, hat szerintem nem kell kulonosebben izgulnod hogy lemaradsz a fel aras macbookokrol.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#108695) moleculez válasza -Skylake- (#108694) üzenetére


moleculez
veterán

De tényleg, a kedvezményt forintosítod és kijön, hogy ingyen volt a szatyor :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108696) JoceeHunt válasza -Skylake- (#108694) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszönöm akkor nem várok :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#108697) -Skylake- válasza moleculez (#108695) üzenetére


-Skylake-
addikt

nagyjabol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#108698) lmno válasza -Skylake- (#108694) üzenetére


lmno
őstag

Mondjuk ez az egész Black Friday-re igaz Magyarországon. Ha véletlenül valamire van értelmes akció, akkor abból van 10 db. A többivel csak beetetik az embert vagy kiszórják azt amit már nem tudnak eladni vagy csak nehezen.

(#108699) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Hogyan lehet a fogd és vidd módszerrel áthelyezni a másolás helyett?

(#108700) tboldi válasza huan (#108699) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tartsd nyomva közben a command billentyűt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.