Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109438) general


general
addikt

Adódott egy érdekes anomáliám, gondom. A legtöbbeknek ez nem számít, de aki pontos színekkel dolgozik, mint én, annak nagyon fontos.
Azoktól kérdezek most, akik szintén fotó/videó/színmenedzsment témában érdekeltek!

M1 max macbook, Monterey, külső monitorral összekötve. A Beállításokban a kijelzőknél szépen beállítom mindkét kijelzőhöz a kalibrált színprofilokat, a macbook saját kijelzőjéhez is kalibráltam colorimeterrel 3 photography presetet is, 100/120/160cd fényerősséghez (most mondjuk így az egyszerűség kedvéért), eddig oké. Azonban abban a pillanatban, hogy a beépített retina kijelzőn visszaállítom a HDR képes default Apple XDR Display presetet, a külső monitor színei is elmennek nyaralni. Tehát faszán besárgulnak a színek a True Tone-nak köszönhetően. Ergo hiába van továbbra is beállítva a külső kijelzőhöz a kalibrált színprofil (Color Sync segédprogram alatt is figyelem, végig az van beillesztve, használva), láthatóan nem azt használja! WTF.. :W
Ha visszaállítom a retina kijelzőhöz valamelyik kalibrált színpresetet, akkor visszajönnek a színek. Pontosabban a sárgulós tónus ugyan megszűnik, szemre oké, semleges a fehér, szürke, de ugye ki tudja, mit állít be ilyenkor a külső kijelzőhöz. Mert ugye ha ahhoz is beépített kijelző színprofilját illeszti ilyenkor, akkor ugyanúgy b***hatom, az bizony nem ahhoz a kijelzőhöz készült...

Aki hasonlóan használ külső kijelzőt, van szeme a színekhez és van kalibrált színprofilja is, mit tapasztal? Tudom, kevesen fognak hozzászólni, de hátha... Még megpróbálok majd frissíteni Venturára, hátha ott már fixálták ezt a jelentős bugot...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.