Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109801) pergabb válasza icecave (#109782) üzenetére


pergabb
senior tag

nekem van kemény tokom ami rá van pattintva, pusztán kijelzőre gondoltam, megelőzve az esetleges kopást.

(#109802) pergabb válasza syl5 (#109776) üzenetére


pergabb
senior tag

pattintós tokban van a gép.. :) mert így szexi :D nem, nem az, de nem érdekel és tuti nem verem le. Kanapé le van terítve kutya miatt, mert ott héderel, de ágyra meg mindenki tesz lepedőt, nem véletlen. Én a kijelző részére gondoltam, ha már téma volt annak a kopása, nekem nem dísztárgy, nem a logo miatt vettem, telefont is ocsmány tokba rakom apple care + mellett, mert néha repül minden, én is, de én képes vagyok a hegeimmel élni, nem tervezem magam tovább adni és a felhasználói élményemen sem ront :)

(#109803) tboldi válasza pergabb (#109801) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ugyanezen oknál fogva van egy matt Moshi iVisor fólia a 15”-esemen. Hogy ront-e a felhasználói élményen, az attól függ, honnan nézzük. A képminőség valamivel ugyan rosszabb vele (mintha enyhén szemcsés lenne), viszont erős ellenfényben jobban látom a kijelzőt, ami meg mindenképp javulásnak értékelendő. De ahogy írtam, én is a staingate megelőzésére vettem, ez csak járulékos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#109804) Magnum_ válasza tboldi (#109803) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is raktam fel valamit a kijelzore, de az fenyes

I humbly and respectfully decline™

(#109805) pergabb válasza Magnum_ (#109804) üzenetére


pergabb
senior tag

fényes mellett milyen a kép?

(#109806) Magnum_ válasza pergabb (#109805) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Dupla

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#109807) Magnum_ válasza pergabb (#109805) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon minimalisan erzem rosszabbnak, mondjuk en tenyleg irodai munkara hasznalom, filmezni nem szoktam rajta

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#109808) brickm válasza pergabb (#109802) üzenetére


brickm
őstag

Hali. Milyen pattintós tokot használsz a gépen? Az M1re én is akarok rakni, mert pont annyival véknyabb és csúszósabb a 2015höz képest, hogy csodásan eltudjam hajítani miközben teszem veszem. Kijelzőre is van amúgy fólia. De szerintem felesleges.

(#109809) pergabb válasza brickm (#109808) üzenetére


pergabb
senior tag

Speck – Smartshell



Más: most jöttem rá mióta meg van a gép (3 hete... :D), én nem frissítettem. Létezik, hogy még az az OS van rajta, amivel bejelentették? csak mert az egyből megmagyarázná, hogy miért nem érzékelem a 120hz-et kb sehol :D Sajna a gép nincs itt, másik lakásban van, pedig most nagyon meglestem volna.

#109807Magnum_ hát... akkor lehet nem teszek fel semmit, én képeket szerkesztek, pont számít mi milyen.

(#109810) tboldi válasza Magnum_ (#109804) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hiányolunk az autós topikból. :B

(#109811) JoceeHunt válasza SharpSA (#109784) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszönöm megnézem, bár kicsit tartok a bejelentkezésektől nem ismert böngészőkben, de akkor azon max YT lesz használva. :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109812) JoceeHunt válasza SharpSA (#109784) üzenetére


JoceeHunt
őstag

No, fel is raktam, közben látom ez tudja a netflixet, HBo-t, Disney-t is. A YT tudja a ifin átküldeni a képet a tv-re, de a többi 3-on nem látok ilyen funkciót. Azokkal nincs ilyen tapasztalatod?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109813) Magnum_ válasza pergabb (#109809) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akkor kendő es kesz :-)

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#109814) pergabb válasza Magnum_ (#109813) üzenetére


pergabb
senior tag

azon agyaltam selyempapírt teszek be :) kb mint ami alapból a dobozban volt, mikor kibontottam, az is az.

Amúgy vki meg tudná mondani nekem, hogy még is mi a franc különbség van a kiixelem az ablakot, vagy levágom a dokkra között? csak mert mind a kettő esetben ugyan azt csinálja. Esetleg vmelyik elaltatja teljesen, míg másik esetén frissül a háttérben? Anomália már így is volt safari esetében, piros x, aztán soha többet nem jött elő az a lap sehonnan :D Mondjuk egyszer fordult csak elő.

Hang szempontjából az új gépekből/régiekből mind eltűnik a basszus 80% hangerő felett? Olyan szép, kíváncsiságból felhúztam egyszer, de ott már teljesen elveszett.

(#109815) JoceeHunt válasza pergabb (#109814) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem Ventura van fenn már pár napja, a Porondmesternél már számít, hogy piros X vagy sárga lerakás. Lerakással úgymond átrakja a porondmester bal bigyójába :DD :DD

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109816) SharpSA válasza JoceeHunt (#109812) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem használom a wifin átküldést (számomra értelmetlen, mivel a tv is tudja mindegyiket), így nem tudom, de maga a rendszer is tudja elvileg a kép tükrözést.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109817) SharpSA válasza pergabb (#109814) üzenetére


SharpSA
veterán

A piros pötty elvileg az adott program bezárása lenne, de mindenképpen bezárja annak aktív ablakait (például a Safari esetén piros pöttyre nyomás után annak ikonjára nyomva üres ablakot kapunk). A teljes program bezárása meg gondolom a szoftver írójától függ, hogy az minek állította be a gomb működését.
A sárga pötty meg lerakja a dokkra és ha ezután például a Safari esetén annak ikonjára nyomunk, visszakapjuk azt az előző összes megnyitott lapfüllel együtt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109818) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

2020-as M1 pro,(moneterey OS) mindig felébred ha bekapcsolom a bluetooth fülesem és hozzá is kapcsolódik. Egyrészt ez azért gond, mert felébred, másrészt meg a fülest semmi mással nem tudom így használni hatótávon belül.

Van erre valami megoldás, azon kívül, hogy kikapcsolom a BT-t lehajtás előtt?

[ Szerkesztve ]

(#109819) pergabb válasza SharpSA (#109817) üzenetére


pergabb
senior tag

Jól értem, hogy ők sem tudják akkor mit akarnak? :D
Mivel van app, amit piros pötyizel és ugyan onnan folytatja, van app amit említettél és bezárta a lapokat, aztán van app, amit ténylegesen teljesen bezár. Nekem ez nagyon wtf :)

(#109820) brickm válasza pergabb (#109819) üzenetére


brickm
őstag

A piros petty működése attól függ, hogy a szoftver írója mit gondold. Alapvetően MACOS-en az az ABLAK bezárására szolgál, az applikáció háttérben futása ugyan úgy megvan. De vannak akik újraértelmezték és teljesen lelövik vele az appot. Alapvetően az első működés a helyesebb.

(#109821) SharpSA válasza pergabb (#109819) üzenetére


SharpSA
veterán

A piros pöttyel nem ugyanonnan folytatja. Azt írtam, hogy ha piros pöttyre nyomva nem záródik be a program, akkor is bezárja az aktuális munkamenetet.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109822) pergabb válasza SharpSA (#109821) üzenetére


pergabb
senior tag

nem minden esetben, én meg ezt írtam :) szerintem el lehet felejteni az a gombot, command q, vagy lecsapom asztalra, ha kell.

(#109823) tl-x


tl-x
őstag

Xcode már két napja frissül. Hogy lehetne meggyorsítani vagy megnézni hol tart? Annyit látok "Telepítés 4,06GB/4,06GB". Az számít, hogy nem töltöm a gép aksiját?

[ Szerkesztve ]

(#109824) Ator


Ator
tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy adott egy Apple Macbook Air M1 és hozzá egy LG31MU97-es 4K-s monitor (4096x2160-as felbontásssal), ezt hogy tudom beállítani Ventura alatt, még nyáron volt Mac-em, csak akkor megkellett válnom tőle és akkor még nem ez a MacOS rendszer volt, ott azt hiszem ez sikerült, de itt most eléggé más lett ez a beállítási lehetőség..

Előre is köszönöm a visszajelzéseteket és segítségeteket.

Üdv,
Attila

(#109825) -Skylake- válasza Ator (#109824) üzenetére


-Skylake-
addikt

en csiszolnek meg ezen a kerdesen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109826) Ator válasza -Skylake- (#109825) üzenetére


Ator
tag

Látom te is a konstruktív emberek közé tartozol, aki segítőkész.

Köszönöm, hogy ennyire előremutató választ adtál.

Üdv,
Attila

(#109827) waccamár válasza Ator (#109826) üzenetére


waccamár
senior tag

Pedig igaza van. Mi a kérdésed? Nem derült ki a kommentedből, erre utalt Skylake.

(#109828) moleculez válasza Ator (#109826) üzenetére


moleculez
veterán

Most nem azért, de nekem sem tiszta hogy mi a kérdés :F Mit értesz az alatt hogy beállítani?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109829) INGJOKE válasza moleculez (#109828) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én még új vagyok a MacOs-ben, de amikor megjött a hub és összedugtam egy noname samu monitorra egyből működött kiterjesztett, vagy hogy mondják képként. (Oda is át tudtam húzni a cuccokat és külön kezelte.) :)

(#109830) tl-x válasza tl-x (#109823) üzenetére


tl-x
őstag

Most végre lefrissült. Tápra tettem és órákig nem nyúltam a géphez. :Y :W

(#109831) -Skylake- válasza Ator (#109826) üzenetére


-Skylake-
addikt

az a vicc, hogy segitettem. ramutattam, hogy nem lett felteve megvalaszolando kerdes, amit mint az varhato volt, mas is eszre vett egyebkent.
ugyhogy nagyon szivesen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109832) Ator válasza -Skylake- (#109831) üzenetére


Ator
tag

Akkor elnézést kérek, abban a hiszemben voltam, hogy érthető a kérdés, amit feltettem.

Az opciók között nem ajánlja fel a valós 4k-s felbontást 4096x2160-at, csak a 3840x2160-at, de azóta kutatom a megoldást és vannak thirdparty szoftverek, amik ebben segítenek, mint pl. a SwitchResX.

Üdv,
Attila

(#109833) tl-x válasza Ator (#109832) üzenetére


tl-x
őstag

Csak tipp: Rendszerbeállítások/Kijelzők/ ott kiválasztod a monitort és Összes felbontás megjelenítése

[ Szerkesztve ]

(#109834) anorche1


anorche1
őstag

.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#109835) Ator válasza tl-x (#109833) üzenetére


Ator
tag

Köszi, ezeken azért túl vagyok, sajnos nincs közötte a kiválasztható lehetőségek között.

(#109836) csaba1203 válasza Head88 (#109732) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem volt egyszerű ez az újratelepítés.....
Azt meg végképp nem értem, hogy alapból miért a Monterey települt?
Attól kaptam agyfrászt, hogy nem engedte angol kiosztásról magyarra állítani a billentyűzetet így a karakterek máshol voltak.
Szerencsére mellettem volt a kollégám aki segített mindenben.
Egyenlőre hagyom a Monterey-t majd ha nagyon muszáj, akkor frissítek.

(#109837) Head88 válasza csaba1203 (#109836) üzenetére


Head88
addikt

Valszeg csak az beszél belőled, hogy korábban még soha nem csináltál ilyet.

Apple silicon procis gépeknél nem tudom, hogy mi alapján dönti el a recovery, hogy melyik oprendszert rakja fel. (inteleseknél külön gombkombináció van a legújabb kompatibilis és a gépel egy időben megjelent oprendszerhez)

Lényeg, hogy sikerült és egy esetleges legközelebbi alkalommal már nem fogsz megilletődni ettől.

(#109838) -Skylake- válasza Ator (#109832) üzenetére


-Skylake-
addikt

elkeserito valaszt fogok adni :

ez a monitor hivatalos spec-sheet az elso oldala

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109839) Ator válasza -Skylake- (#109838) üzenetére


Ator
tag

Köszönöm, hogy utánajártál nekem egy kicsit valóban elkeserítő, de ez van, vagyis így jártam.

Jó áron jutottam hozzá azt gondolom, de azért jó lett volna, ha működik a valós 4k-val is, persze még nem adom fel próbálkozom, hátha van valami okos megoldás, mert azóta a MacOS is változott.

Ui.: és mégegyszer ne haragudj, az első reakciómért, amit tettem a válaszodra.

Üdv,
Attila

(#109840) Ator válasza -Skylake- (#109838) üzenetére


Ator
tag

Sikerült is ezzel a Switch Res X nevű szoftverrel, ingyenes az első 10 nap, aztán díja van, de így működik a valós 4k 60Hz-en. :-)

Üdv,
Attila

[ Szerkesztve ]

(#109841) -Skylake- válasza Ator (#109840) üzenetére


-Skylake-
addikt

nem nagyon ertem ennek a limitacionak az okat egyebkent az LG oldalarol , de ha megy akkor ennyi. nem lattam meg sosem olyat, hogy egy monitor felbonatasa el tud terni az alatta levo OS miatt. mindenestre eleg fura

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109842) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a 16GB-os M2 Macbook Air-ben is a lassabb 256-os ssd van?

Köszi!

(#109843) Head88 válasza Pano (#109842) üzenetére


Head88
addikt

M2 air-nél a 256GB ssd azért lassabb, mert 1x256GB NAND van az alaplapon a korábbi 2x128GB helyett, így megszűnik a párhuzamos írás által nyújtott extra sebesség.

A ram-nak nincs köze a fentiekhez. A ram a processzor része. (apple silicon-nál)

[ Szerkesztve ]

(#109844) csaba1203 válasza Head88 (#109837) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem lesz legközelebb, mert figyelek arra mit telepítsek és mit ne....
Érdekes, hogy a Monterey is ugyanúgy kap frissítéseket a Ventúrával párhuzamosan.
Most a 12.6.2 van fenn és szépen megy vele minden kopp-kopp.

(#109845) Head88 válasza csaba1203 (#109844) üzenetére


Head88
addikt

Soha ne mondd, h soha :D

Mindig az aktuális legutolsó 3 oprendszer kap frissítéseket. (jött Big Sur-ra is új..pont ma frissítettem egy 2014 13" Pro-t)

[ Szerkesztve ]

(#109846) SharpSA válasza Ator (#109824) üzenetére


SharpSA
veterán

USB-C to Displayport kábellel lesz használható, HDMI-n nem tudja a teljes felbontást.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109847) SharpSA válasza Ator (#109840) üzenetére


SharpSA
veterán

Melyik csatlakozóval sikerült és pontosan milyen beállításokkal?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109848) Pano válasza Head88 (#109843) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm!

(#109849) pergabb


pergabb
senior tag

akinek 16-os m1-es mbp-je van.. nektek is elkezd kihalni a basszus 70-75%-os hangerő felett? alatta dübörög, után szépen megszűnik létezni.

(#109850) csaba1203 válasza Head88 (#109845) üzenetére


csaba1203
addikt

Az újdonság ereje volt de mostanra megvannak a legálisan és ingyenesen használható programjaim....
Ami eddig volt az a kísérletezés és hát a tanulópénzt mindenki kifizeti így vagy úgy :D :DD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.