Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109951) pergabb válasza emvy (#109950) üzenetére


pergabb
senior tag

akkor meg rohadjon meg az adobe, hogy egyik rendszerre jobban optimalizálja a programokat, mint a másikra :D

(#109952) moleculez válasza pergabb (#109951) üzenetére


moleculez
veterán

Használj Affinity cuccokkat, köszönd meg később :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109953) section9 válasza moleculez (#109952) üzenetére


section9
őstag

Én is Affinity user vagyok, de azért az Adobe még mindig jobb, ha nem számít a pénz.

(#109954) pergabb válasza moleculez (#109952) üzenetére


pergabb
senior tag

sajnos sok dolog van ami ott nincs, nekem pedig szükségem lenne rá :)

(#109955) Ator válasza Pano (#109936) üzenetére


Ator
tag

Szia!

Én tavaly ilyenkor vásároltam egy Macbook Air M1-et, amit most nyáron el kellett adnom, mert úgy alakultak a dolgaim (eléggé hiányzott is), de nekem alapvetően nagyon bevált, nagyon megszerettem, könnyű, hordozható, nagyon gyors általános felhasználásra (amire nekem kellett), tartalom fogyasztás, webböngészés, office feladatok, néma működés, nagyon szép kijelző, touchpad és billentyűzet+++, üzemidő 12 - 18 óra, részemről igazából nem tudok hátrányt mondani, ami érintett volna.

Szerencsére úgy alakult, hogy 1 hete vettem is egyet használtan, ha nem óckodsz a használt piactól, ki lehet fogni nagyon jó deal-eket. (2 hétig vadásztam és végül FB marketplace-en sikerült, de néztem hardveraprót, jófogást, hasznaltalma-t..)

Egy 31" 4k-s monitorral szoktam még használni nagyon fluid, gyors az egész.

Én pl.: 300 000 Ft-ért (Apple Macbook Air M1 8/256) vettem egy 2022 májusi beszerzésű gépet, amibe 2 akkuciklus volt (100%), alig használták, számlával garival, makulátlan kívül-belül.

Üdv,
Attila

[ Szerkesztve ]

(#109956) general válasza -Skylake- (#109910) üzenetére


general
addikt

Azért a skalazas sztem levesz a teljesítményből. Lehet érdemesebb natív 5k vagy 2K monitort a költeni 4K helyett és akkor rendben van a teljesítmény. Egyelőre a GPU teljesítmény a kevés, nem a cpu. Egy vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#109957) Smiley válasza emvy (#109915) üzenetére


Smiley
őstag

Ebben van valami, bar szerintem a csucs huzasuk az a 2017-es macbook air volt.
Gondolj bele, csinaltal 2014-ben egy hw-t, es ugyanazon az aron adtak meg 2019/2020-ban is. Arrol nem is beszelve, hogy vittek mint a cukrot, pedig egy 5 eves hw volt alatta egy fos kijelzovel... mindezt azert mert ehhez nem kellett atalakitot venni az USB-hez. Gondolom a gyartosor es a fejlesztes a szokasos 1-1,5 ev alatt visszahozta az arat, az intel-tol fillerekert vettek meg 6 kontener dualcore i5-t, es csak hatradolve neztek a befolyo osszegeket.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#109958) -Skylake- válasza general (#109956) üzenetére


-Skylake-
addikt

mar volt tema, talaltam mereseket is (mert epp monitorvaltas elott allok - mondjuk mar egy eve :D) es 2%-on belul van a teljesitmenyvesztes az osszes olyan meresben amit ezugyben talaltam. az nem tul sok szazalek. illetve egyszeru, mert nativ 4K-ban skalazas nelkul is netto ugyan az a tapasztalatom es amikor ugyan erre a monitorra, ugyan ugy skalazva, de a mini helyet az mbp-t dobom ra, ott nem jelentkeznek ezek a problemak. mert az m1 pro mar kelloen gyors.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109959) szebe válasza Smiley (#109957) üzenetére


szebe
őstag

mindezt azert mert ehhez nem kellett atalakitot venni az USB-hez

Mondjuk szerintem sokkal kultúráltabb egy c-s stick a portokkal, mint minden maradék A-s portra hubot akasztani, a tb2-re meg a kijelzőjét (de ez természetesen felhasználástól is függ). Többek között ezért nem lett '17-es airem (pedig olcsón hozzájuthattam volna), hanem M1

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#109960) nitro16 válasza Ear001 (#109948) üzenetére


nitro16
senior tag

Köszi szépen. Egy m2 air lesz ventura rendszerrel így ahogy néztem Az összes tartalom és beállítás törlése funciót kell opciónak választani.

(#109961) SharpSA válasza KubanitoS (#109925) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem is hasonló vagy ilyen gépem van, de nekem nem tetszik az oled képernyő, túl harsányak a színek, nem természetes. Kerestem erre beállítást, de nem találtam. Ugyanakkor számomra felüdülés, amikor a 16-is MacBook Pro elé ülök az ASUS Zenbook 13 UX325 OLED laptopom helyett. Kinek mi tetszik jobban. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109962) KubanitoS válasza SharpSA (#109961) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem pont a harsány színek tetszenek benne. :)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#109963) golya85 válasza Lalee (#109933) üzenetére


golya85
csendes tag

Köszi a tippet!
Úgy látom már nem kapható, de van utódja. Esetleg DC05, vagy DC06(árban kicsit húzós de cserélhető kábellal működik a telefonnal is, DC05 viszont elvileg nem, plusz a hangja is szebb a tesztek alapján)
Tegnap egy FiiO KA3-at néztem, de valahogy az iBASSO szimpatikusabb. Márcsak a MQA miatt is. még lesz min gondolkodni. :)

(#109964) TigerCat válasza section9 (#109953) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Plusz már előfizetéses rendszerre váltottak...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109965) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok,
m1 air vagy 14 pro üzem ideje a jobb?

nem videóvàgàs, csak irodai meló :)

(#109966) baloo79 válasza MiklosSaS (#109934) üzenetére


baloo79
tag

Gratula hozzá!
Ugyanilyen MBP 14"-os géppel szemezek, csak nem 1TB, hanem 512-es tárhelyűvel.

(#109967) zsolti75 válasza emvy (#109915) üzenetére


zsolti75
senior tag

Vegyél neki egy x1 extreme-et és kikapcsolod a turbót. ;)

(#109968) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Szerintetek mi lehet a gond?
 [link] 

Per aspera ad astra.

(#109969) Aaron14 válasza baloo79 (#109966) üzenetére


Aaron14
őstag

Én úgyszint. Remélem januárban jól leakciózzák. :D

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#109970) icecave válasza Oryctolagus (#109968) üzenetére


icecave
nagyúr

Hogy nem tudsz linket beszúrni? ;] :D

Viccet félretéve, nem jó a link.

(#109971) section9 válasza TigerCat (#109964) üzenetére


section9
őstag

Az Affinity biztos nem, novemberben vettem meg az uj v2 bundlet. :)

(#109972) TigerCat válasza section9 (#109971) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor változott a helyzet, mert először havidíjas konstrukcióban tolták ki az újat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109973) blakey válasza TigerCat (#109964) üzenetére


blakey
titán

Csomagban megvehető az élettartam licensz is, minden OS-re érvényes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#109974) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Nem olyan rég váltottam Windows operációs rendszerről MAC-re, de ma próbára tette a türelmemet, mert egyszerűen nem tudok rájönni arra, hogy a beépített Mail programban hogyan tudom a könnyebb olvashatóság miatt megnagyobbítani a betűk méretét.

CMD+Shift+Ó gombbal tudok minden gond nélkül a Safariban nagyítani, de ezt egyszerűen itt nem tudom használni. A Weben látottak alapján működnie kellene, de nem működik. A mail program menüjében sem találom ezt az opciót, de biztos én vagyok vakegér :)

Use keyboard shortcuts to Zoom opciót is bejelöltem, de azzal sem működik az előbbi billentyűkombináció.

Tud valaki ebben segíteni esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#109975) tl-x válasza mattheus (#109974) üzenetére


tl-x
őstag

Mail/Beállítások/Betűtípusok, színek? Én mind a 3 sort 18-ra vettem.

[ Szerkesztve ]

(#109976) Oryctolagus válasza Oryctolagus (#109968) üzenetére


Oryctolagus
tag

LOL
https://mobilarena.hu/tema/apple_laptopok_macbook_macbook_pro_ibook_powerbook/hsz_109906-109906.html

Per aspera ad astra.

(#109977) mattheus válasza tl-x (#109975) üzenetére


mattheus
őstag

Lehet, hogy rosszul gondolom, de ezzel a beállítással küldendő levélben is nagyobb betűtípussal fogja elküldeni.

Én igazából valami egyszerű zoom opciót keresek. a legjobb lenne, hogy ha lehetne egérrel és valami billentyűkombinációval alapra visszaállni, hogy ha nem kell többé a nagyítás

(#109978) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Par teszt MacBook Pro (I5/8/256) es MacBook Pro (M1 Pro/16 gb/ 1TB) között. Kijelzoban, hangban is jóval erősebb. Nekem egyelőre tetszik, sajnos nem olcsó...de remelem 3-4 évig nem lesz gondom vele.




~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#109979) moleculez válasza MiklosSaS (#109978) üzenetére


moleculez
veterán

14 vagy 16" az új vas?
Amúgy screenshot: CMD + Shift + 4

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109980) tl-x válasza moleculez (#109979) üzenetére


tl-x
őstag

Bocsi :DD

(#109981) MiklosSaS válasza moleculez (#109979) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

14" , igen... igaz:)

Visszont a tesztben nem i5 lapos hanem n1 macmini

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#109982) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
Azt hogy tudom megoldani, hogy az m1 macbook airem ventura legujabb frissitese alatt a gép csak akkor menjen alvóba ha én aztmondom neki? Tehát hogy kellene hogy aktívan tudjon menni egykét program, miközben én otthagynám éjszakára a gépet, de eddig amit találtam beallitast egyszeruen nem marad ebre a gepem.

(#109983) SharpSA válasza kkdesign (#109982) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Talán ez jó lesz neked: a Beállítások - Kijelzők - Haladó alatt van ez a lehetőség: "Az automatikus alvó állapotba lépés megakadályozása tápegység
használatakor, amikor a kijelző ki van kapcsolva"

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109984) oliwire


oliwire
őstag

Mi a tipp / trükk arra, ha van egy külső meghajtó, amin van sok fotó, és nézegetni akarom őket teljes képernyőn, vagy viszonylag nagy alakban, és a nyíl gombokkal léptessem? Azt ismerem, hogy kijelölöm az összeset, majd space gomb, és visszafelé nyíllal megy előre.. de úgy mint ahogy Windowson van, hogy kijelölés nélkül léptet, van-e lehetőség? Meg közben egy képnél látható legyen, hogy melyik kép, ha le akarom mondjuk menteni.

(#109985) lmno válasza oliwire (#109984) üzenetére


lmno
őstag

Nem kell kijelölni semmit, space és le/fel nyilak.

(#109986) TigerCat válasza oliwire (#109984) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lista nézetben space és fel-le nyíl.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109987) kkdesign válasza SharpSA (#109983) üzenetére


kkdesign
senior tag

Szia,
Köszönöm, ezt próbáltam én is.
sajnos sem lecsukva sem lenyitva nem jártam vele sikerrel.

(#109988) emvy válasza moleculez (#109800) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt meg hogy?

while (!sleep) sheep++;

(#109989) anorche1 válasza kkdesign (#109982) üzenetére


anorche1
őstag

KeepingYouAwake
Free, open sources és működik is.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#109990) moleculez válasza emvy (#109988) üzenetére


moleculez
veterán

Hát ezt nen tudom, gondoltam valaki kiegészíti egy gondolattal. Tippre, az M1 hangchipje jobb forrás mint az iphone-é, de hogy miért hangosabb?! :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109991) -Skylake- válasza moleculez (#109990) üzenetére


-Skylake-
addikt

ha a fizikai jellemzoket es tulajdonsagokat figyelembe vesszuk, akkor amit hallasz kulonbseg az placebo.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109992) emvy válasza moleculez (#109990) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugyanaz a digitális adat megy át mindkét esetben (kivéve ha valami effektet raraksz)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#109993) moleculez válasza emvy (#109992) üzenetére


moleculez
veterán

Tudom és gondolom, azt hogy "szebben szól" én is betudom placebónak, és így logikus, az viszont tény, hogy 60% fölé még nem húztam a macen hangot Airpods Proval mert kiszakadna az agyam, míg iPhoneon simán 80-90%. Mondjuk utóbbin van egy hallásvédő limiter asszem, (EU előírás ha jól tévedek), korábban szólt hogy rendszeresen hangosan hallgatom, ez lehet hogy nincs macen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109994) zenit73 válasza moleculez (#109990) üzenetére


zenit73
aktív tag

Apple music-ról hallgattam airpods pro 2-vel normális minőségű zenéket, mindkét forrásból már sokszor, de nem vettem észre, hogy minőségben lenne különbség.

[ Szerkesztve ]

(#109995) oliwire válasza lmno (#109985) üzenetére


oliwire
őstag

és #109986TigerCat
Tényleg.. :R Windowson jobbra-balra nyíl, itt fel-le, és működik :B
Köszönöm!

(#109996) csaba1203 válasza moleculez (#109993) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem placebo ugyanúgy szól iPad -en és iPhone -on is...

(#109997) oliwire válasza anorche1 (#109989) üzenetére


oliwire
őstag

Egyébként most letöltöttem ezt a programot, és aktiváltam, hogy a képernyőt engedje kikapcsolni. Amikor kikapcsolja a képernyőt, akkor visszakapcsoláskor már jelszót is kér. Ébren maradt a gép amúgy? A Transmission program miatt kérdezem, hogy az tudjon futni, míg a gépet nem nyomkodom.

(#109998) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok, kellemes ünnepeket mindenkinek! ;) :B
Másnál is előfordult, hogy a Képernyő Idő-n belül a "HelpViewer" nevű alkalmazás gyakorlatilag 24 órás Screen on Time-ot generált az adott napra?

Megnyitva maradhatott a háttérben esetlegesen? :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#109999) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

M1-es 13-as Pro-nál van valami kijelzős gebasz?
Tegnap vettem észre, hogy a kijelzőjén van egy pötty. Azt hittem kosz vagy ilyesmi. Próbáltam lekaprani, de nem jött. Ekkor már gyanús volt. Aztán letisztogatva látom, hogy olyan kis kráter van rajta vagy a tököm tudja. Minden esetre, mindig tokban tartom, figyelek rá, fogalmam sincs mitől került oda. Gondolom gariban lesz@rják az ilyet.... :U


Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#110000) moleculez válasza V.Stryker (#109999) üzenetére


moleculez
veterán

Aláment egy porszem és megnyomódott. Ez biztos nem garis eset hacsak nem így vetted ki a dobozból.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.