Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109651) szabogabor10 válasza szabogabor10 (#109538) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meg is jött, 2 munkanap volt a szállítás Shanghai-ból (UPS). Szép. :D

pzstm: igen, mindegyik Apple One csomag drágult.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109652) KubanitoS válasza INGJOKE (#109647) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem anno valaki valami olyasmit írt itt, hogyha a játék nincs optimalizálva a Macbookra, akkor ott durván teleírhatja az SSD-t és hamarabb tönkrevághatod a géped hosszútávon.

Valaki azért leírhatná értelmesen is, amit most írtam. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#109653) INGJOKE válasza KubanitoS (#109652) üzenetére


INGJOKE
veterán

Elméletben megnéztem az egész epic storon olyan cirka 80-100 játék van ami mac szűrésre elő jön. A Borderlands 3 a legkomolyabb és legdrágább játék is egyben ami ebbe a kategóriába benne van. Komoly stúdió csinálta és mondom egész szépen fut is. A legnagyobb baj, hogy a felbontást nem engedi levenni a teljesen ablakos módban. Így másokat kell majd állítgatni, csak nem volt időm foglalkozni még vele. :)

(#109654) Stauffenberg válasza KubanitoS (#109652) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Rosetta 2 okoz(hat) fokozott írást az SSD-re, de nem írja tele, csak intenzíven használja a swapot. A Rosetta 2 végzi a fordítást, ha egy app nem natív Apple Silicon módban fut, hanem "Intel módban".

(#109655) KubanitoS válasza Stauffenberg (#109654) üzenetére


KubanitoS
veterán

Na ez az, én is pont ezt akartam írni. :DDD :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#109656) Aaron14


Aaron14
őstag

Honnan lehet kiolvasni mikor volt bekapcsolva a MacBook-om legelőször. Kicsit sokallom benne a ciklusok számát.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#109657) Head88 válasza Aaron14 (#109656) üzenetére


Head88
addikt

Azt sehol nem tudod megnézni.

(#109658) BurgBurg válasza Aaron14 (#109656) üzenetére


BurgBurg
tag

Osszes oraszámot lehet megnezni.

(#109659) BurgBurg


BurgBurg
tag

Sziasztok! Uj macbook air vasarlasan gondolkozom. ez mennyire jo vetel? MacBook Air – M1 7C GPU, 16 GB RAM, 256 GB SSD, most 533.900 forint. Van ennél jobb ar/erteku gep?

(#109660) moleculez válasza BurgBurg (#109659) üzenetére


moleculez
veterán

Attól függ mire.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109661) Norbi887 válasza BurgBurg (#109659) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Attól függően, mire fogod elsősorban használni, ha nem túlzottan erőforrásigényes programok, mint 4K FinalCut, illetve egyéb memóriaigényesebb, összetett feladatokra nap mint nap, akkor a 8GB RAM-mal szerelt verzióval szvsz sokkal jobban jársz, gyakorlatilag egy 100-assal akár rövidebben megúszod abban az esetben a vételt, és ugyanúgy kifog szolgálni.

Én programozásra használom, és távmunkára egyben, szintén 8GB modell, semmi panaszom nincs rá ilyen téren, pedig azért megvan nyitva sok minden egy naphossz alatt. ;)

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#109662) BurgBurg


BurgBurg
tag

Moleculez, Norbi887: altalanos hasznalatra tervezem, minimum 10 evre, ezert is lenne a 16GB. Neha neha befigyelne egy videovagas de evente 2x , 3x. Amugy bongeszes, filmnezes, office programok.

(#109663) csaba1203 válasza BurgBurg (#109662) üzenetére


csaba1203
addikt

10 évre :Y

(#109664) BurgBurg válasza csaba1203 (#109663) üzenetére


BurgBurg
tag

Persze! A mostani egy 2012 es macbook pro.

(#109665) Stauffenberg válasza BurgBurg (#109662) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ne add 16 GB RAM alá, örülten idióta trendek vannak abban, hogy webes dolgok mennyire sok erőforrást zabálnak és a 8 GB-os modellek egyre többet és többet fognak swapolni az SSD-re. Ez egy 4-5 éves távlatban nem tűnik nagy dolognak, de ha 10 évre tervezel... hát én biztosan rászánnám a több RAM-ra a felárat.

Csak vedd azt is számításba, hogy az M1 Air egy 2020-as modell, olyan mintha egy 2010-es MBP-t használnál.

(#109666) csaba1203 válasza BurgBurg (#109664) üzenetére


csaba1203
addikt

Te belőled sem gazdagodik meg az Apple.... :D :DD
Viccet félretéve minél több memória legyen benne ha hosszútávra tervezel és lehet az SSD kapacitása is kevés lesz az évek múlásával.
Azt hiszem itt egyiket sem tudod bővíteni, mert minden forrasztva van.
Azért kiváncsi leszek, hogy ezek az új Mac-ek kibírnak-e még 10 évet.

(#109667) BurgBurg válasza Stauffenberg (#109665) üzenetére


BurgBurg
tag

Csak vedd azt is számításba, hogy az M1 Air egy 2020-as modell, olyan mintha egy 2010-es MBP-t használnál.

Ezt hogy erted? Kifejtened? Prot nem akarok venni, megtehetnem de nem fogok kozel 1M ft ot kifizetni.

(#109668) Stauffenberg válasza csaba1203 (#109666) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az égvilágon semmit nem lehet benne bővíteni utólag, úgy kell rá nézni, mint egy iPad-re.

Remélem idővel ezeket a gépeket kitiltják a faszba az egész EU-ból ha már környezetkímélést a szászlajukra tűzték, mert lássuk be, egy kicsit szerencsésebb életszínvonalú országban ezek a gépek a bővíthetőség hiányában hamarabb a hulladékban kötnek majd ki, mint a régebbi modellek, amiket még lehetett bővíteni.

---

#109667 BurgBurg: Ugye írtad, hogy egy 2012-es MBP-t használsz, ami 10 éves konstrukció. De az Air M1 már 12 éves konstrukció lesz 10 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#109669) -Skylake- válasza csaba1203 (#109666) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Azért kiváncsi leszek, hogy ezek az új Mac-ek kibírnak-e még 10 évet."

szerintem nyugodtan rakja össze majd mindenki a kis kezeit és éltesse könnyek közt az Apple-t, ha 5-6 év után még egyáltalán bármire használható egy M1. Csak szeretném jelezni, hogy ha ezt levetitjuk a telefonokra (miért ne tennék, mobil HW az M1 ugyan úgy mint az A16) , akkor segítek : 6 éve jelent meg az iPhone 7. Hét. H-É-T. Na amennyire ma az egy okostelefon egy 14PM mellett, na pont annyira lesz "számítógép" egy M1 2026-2027-ben.
Konkrétan már ránézésre is egy 5 év után kb kidobásra ítélt kialakítás az M széria. 10 évre, hogyne... Addig kell jó lennie ameddig a garancia tart , ez 3 év. Utána minden év ajándék és se az Apple se más gyártó nem arról híres, hogy olyan nagyon ajándékozni szeret. 10 év konkrétan már csak logikailag is kizárt. Arról nem is beszélve, hogy mi a fszért akarnék 10 évig egy fix hw-t használni ? Mmint ne már, az új hw képességekhez igazodnak a sw képességei, mi a szarra jó ma egy i5 2xxx proci (az 10 éves...) ? Semmire, mákod van ha találsz még olyan Wint ami támogatott ÉS bebootol rajta. Ne hülyéskedjünk már, miért nem 50 év élből lol ?

szerk : az meg már tényleg csak egy aproság, hogy maga az alap M1 (8c8c) az már a megjelensékor is gyenge volt. Tehát az M1-ben ami jó, az jelenleg az M1PRO nál indul, még azt se szívesen használnám 5 év mulva. Nekem van mini (8c8c) és pro base (8c14c) , hát van kulonbség. Pedig még a base pro is háááát.... legalább a 10c16c kellene szerintem. Alap M1 egy teszt volt, hogy egyaltalan működik e ez az elképzelés, semmi több. Nekem a mini 1 éves volt novemberben, hát nincs benne már az a kettő ameddig még a garancia tart rajta az biztos.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109670) BurgBurg válasza Stauffenberg (#109668) üzenetére


BurgBurg
tag

Ertelek! Tudom hogy ez 2020 as modell! Fajo amugy hogy semmit sem lehet rajta boviteni, ezert veszem 16gb rammal. Az 512 ssd is jo lenne de nem talaltam ezt a verziot. Majd kap egy kulso adattarolot.

(#109671) BurgBurg válasza -Skylake- (#109669) üzenetére


BurgBurg
tag

Figyi! En elvarom hogy menjen 10 evet. A 2012 es is birja. Volt egy akkucsere benne es koszoni szepen jol van. Igaz hogy asztali gepkent van hasznalva, rakotve egy 27es monitorral.
kb az M1 is igy lenne hasznalva. Bar most nezem hogy egy m1 mac mini is okes lenne.

szoval tudom hogy 3-4 evre terveznek es utana vedd meg az ujat, de en belelatom a 10 evet az M1 airbe vagy proba vagy a minibe.

(#109672) peugeotmate válasza BurgBurg (#109671) üzenetére


peugeotmate
őstag

+1 Mac minire ha így használod, olcsóbban is jössz ki belőle.

meg

(#109673) moleculez válasza BurgBurg (#109671) üzenetére


moleculez
veterán

Ha így akkor inkább mac mini :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109674) Stauffenberg válasza BurgBurg (#109671) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Mac Mini jobb választás ha nem akarod hurcolni és annyival olcsóbb, hogy a nagyobb SSD is beleférhet, bár egy fix helyen lévő gép esetén sokkal kevésbé macerás a külső adattároló is.

(#109675) csaba1203 válasza -Skylake- (#109669) üzenetére


csaba1203
addikt

Személy szerint nem is tervezek vele többet 5-6 évnél ha kibírja.... :D :DD
Addigra ki tudja mit találnak majd ki.

(#109676) TigerCat válasza BurgBurg (#109671) üzenetére


TigerCat
nagyúr

2018-as i7-es Minit nyúzok az irodában és M1 MBP-t jönni-menni és otthon. Mindkettő hasít, de előbb cserélném a MBP-t, mint a Minit. Az egy nagyon klassz kis masina, szóval +1 a Minire ha választanom kellene.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109677) -Skylake- válasza BurgBurg (#109671) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A 2012 es is birja."
.
fail. ugyanis van egy oriasi kulonbseg : az intel. tehat ott a hw-sw kapcsolatban az applenel rengeteg ponton nem volt beleszolasa, az intel szallitotta amit szallitott (ami netto ugyan az a szar volt, barmifele erdemi fejlesztes nelkul, majd egy evTIZEDEN keresztul) , az apple meg dolgozott azzal amit kapott. Na ez itt most nagyonvastagon veget ert es most ahogy az iphone is, ugy a mac is egy kezben osszpontosul mint komplett termek, hw-sw. Ez magaval hozza egyreszt azt, hogy nem kell masodik szereplore varni ha valamilyen hw fejlesztes szukseges, masreszt sokkal osszehangoltabban alkot egy csomagot igy az egesz.
Na most aki azt hiszi, hogy az Apple (es _minden_ mas gyarto is pont ugyan igy tenne, ha tehetne) nem fog elni azzal az elonyevel, hogy a hw-t is o kesziti el az sw-hez, nevezetesen hogy mondjuk jajj veletlenul pont M3 kell majd a kontaktlista egyik funkciojahoz, az siman full vak. Eddig is viszonylag konnyen bejatszottak direkt szoftveres korlatozasokat, amivel uj modell fele tereltek, pedig mondom, egy evtizeden keresztul ugyan az volt a hw csak az intel mikor kiszalmazta, minden evben egy masik tipusszamot irt a lapra, mert ez volt a fejlesztes. Gondolod most, hogy ekkora a kontroll a rendszer felett, most az Apple, a globalis kapitalizmus egyik konkretanegnagyobb nyertese/pillere majd aztmondja hogy jajj, hat na fejezzuk ezt be. LOL. 10 ev mulva bekapcsolni nem lehet majd egy M1-et, nemhogy napi szinten hasznalni. Egy kezben van minden, innentol meg annyi hatraltato tenyezo sincs mint eddig.
De egyebkent halalosan egyszeru. Fogj meg egy 10 eves iphonet (iphone 5) , egy 10 eves ipdaet ( ipad 3 (nem air3 , 3) es hasznald egeszseggel. Ott megvan az a kontroll az sw-hw felett ami macen most lett meg. Lehet fogadni, hogy mi fog tortenni. Csak mert az iphone5 mar tipikusan az a kategoria, hogy eppenseggel talan bekacsolni betudod, csak mar semmit nem enged csinalni. Se app, semmi, mert feljebb van a minimum. Gondolod majd macnel 10ev mulva nem lesz feljebb a minimum ? ...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109678) moleculez válasza -Skylake- (#109677) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt én is hasonlóan látom, azonban ha tényleges innováció van mögötte akkor az érthető is, ne legyen az hogy a visszafelé kompatibilitás miatt kell visszafogni a rendszert. Azonban ha BS kategoria (bocs ehhez a featurehoz legalább M1 Pro kell mert csak, pedig az M1 is képes lenne rá, (lsd iphone kamera funkciók :U )) na azt nem csípem. Attól tartok ez utóbbiból látunk majd eleget, de ne legyen igazam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109679) pergabb válasza -Skylake- (#109677) üzenetére


pergabb
senior tag

Azért egy world, excel, youtube, safari, kis photoshop stb vígan el fog menni rajta akkor is.
Nézzed meg mekkora botrány volt 6s esetén, eddig mindent támogattak "ezer" évig, most hirtelen vissza fogják a teljesítményt, vagy 2-3 év múlva nem fut el rajta az, ami most, akkor abból nagy balhé lenne.
Nem is értem a sima m1-es géped miért nem bírja ki míg a gari le nem jár, vagy pesszimista vagy, vagy hatalmas elvárásaid vannak, amiket alapból nem teljesített sosem az a gép. Érdekes lenne, ha ilyen közel 2 millásra konfigurált m1 maxok 3-4 év után mehetnének a kukába.
Simán csak az új rendszerrel nem lesz támogatott pár új dolog, amire talán nincs is szükségünk, pl jajj az iphone 14 tud akció módot, egy 13 pro meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#109680) lmno válasza -Skylake- (#109677) üzenetére


lmno
őstag

Szerintem pont az Apple az aki nem terel állandóan az új modellek felé, ugyanis mind az iOS, mind a macOS sokáig támogatva van. Néha 1-2 parasztvakítós feature hiányzik és ennyi. Persze marketingben jók, de az hogy valaki nem bírja ki, hogy ne vegye meg mindig a legújabb modelleket, az nem jelenti azt hogy mindenkinek feltétlenül szüksége lenne rá.

(#109681) davidi


davidi
tag

Sziasztok!

Logitech G Hub-ot valaki működésre tudta bírni Ventura alatt? Vettem egy Logitech G735-öt és semmilyen eddig fellelt megoldás nem működik. (13.0)

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#109682) moleculez válasza lmno (#109680) üzenetére


moleculez
veterán

+1 :R
Én 5 évre tervezek az M1 Max-al, kiváncsi vagyok hogy alakul a sorsa. Addigra magamat ismerve viszketni fog a tenyerem (a.k.a bedarál a marketing gépezet). De ezzel tisztában is vagyok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109683) SharpSA válasza davidi (#109681) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam működött, de már letöröltem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109684) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Urak! :D A következő a problémám. Adott egy MBA 2020 (még az inteles) és egy Philips 275E monitor. Az MBA Catalinát futtat. A monitorral összekötve clamshell modeban van. Disney+-t streamelve (FF 107.1) a kép pár másodpercre vagy kékes, vagy zöldes tónusú lesz, majd visszaáll a normális állapotra. Majd ez ismétlődik néhány másodpercenként. A laptop HDMI-n van összekötve a monitorral, egy adapter segítségével. Eddig tévével használtam ezt a kábelt és adaptert és nem volt probléma. Van valami tipp, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?
Köszi előre is! :D

(nyilván Safariban is megnéztem)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#109685) davidi válasza SharpSA (#109683) üzenetére


davidi
tag

Mi volt a módja? (vagy azon kevés szerencsések egyike voltál akinek simán felment minden baj nélkül? :D )

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#109686) csaba1203


csaba1203
addikt

Srácok elindult a frissítés cunami..... :D
Iphone, Ipad, Ventura minden tölthető.

(#109687) SharpSA válasza davidi (#109685) üzenetére


SharpSA
veterán

Simán telepítettem és működött. Viszont Inteles app. Viszont mivel most már az options+ kell a 3S-hez, ami meg natívan fut, ezért a g hubot töröltem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109688) pergabb


pergabb
senior tag

ilyennel találkozott már vki?

https://discussions.apple.com/thread/253432333

(#109689) TigerCat válasza csaba1203 (#109686) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fel is ment minden.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109690) csaba1203 válasza TigerCat (#109689) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen minden frissült gond nélkül...

(#109691) vadászcsiga válasza pergabb (#109688) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Általában, vagy M1-es gépen?

(#109692) vadászcsiga válasza csaba1203 (#109686) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Végre nem ugrál az alma logó bootolás közben.

(#109693) moleculez válasza pergabb (#109688) üzenetére


moleculez
veterán

Az enyém csak maszatos (de hogy a qrwa édes annyába?! :W ) és pont emiatt nem merem megtörölni, nehogy kiderüljön. :DDD Viccet félretéve, engem egyelőre elkerült, de mostmár teszek oda vmi papírt én is, pedig eddig b*ziskodásnak véltem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109694) pergabb válasza vadászcsiga (#109691) üzenetére


pergabb
senior tag

m1-es gépekre gondolok, hogy itt is van e képernyő kopás, egyenetlen fényerő és foltosodás (ami háttérvilágítás miatt, vagy kopásból fakad), illetve bármi ismert probléma ami ezeket a gépeket is sújtja. Engem ez a poszt meglepett, hogy másnál ilyen is van már ennél a gépnél, de itt több tulaj többet tapasztalt alapon rákérdeztem.

(#109695) vadászcsiga válasza pergabb (#109694) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem hiszem hogy fejlesztettek ezen a bevonaton, idő kérdése és el fog kezdődni ezeken is. Volt is itt már valaki akinek M1-en megjelent.

(#109696) general válasza moleculez (#109693) üzenetére


general
addikt

nekem rendszeresítve van egy puha szemüveg/kijelző törlő kendő, azt teszem (majdnem) mindig a bill-re, ha lehajtom. az ördög nem alszik. ;]

(#109697) V.Stryker válasza csaba1203 (#109686) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ventura nekem nem jött. :F - De, most.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#109698) csaba1203


csaba1203
addikt

Amúgy érdekes most frissítés után többször is újraindult, majd miután beírtam a jelszavam rögtön az asztalra dobott…
Majd a következő bootolásra leszek kíváncsi ilyen gyors lesz vagy a szokásos karikázást nézegetem.

(#109699) INGJOKE válasza csaba1203 (#109698) üzenetére


INGJOKE
veterán

Watch os is van. :)

(#109700) csaba1203 válasza INGJOKE (#109699) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.